Co myslicie o hymnie Stomilu?

Podziel się swoją opinią na temat wydarzeń w klubie!

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » czw 05 sie, 2004

No to cieszę się, że sobie wyjaśniliśmy tak wiele.
Ja się tu produkowałem, niemal referat napisałem a w świetle ostatnich słów Skomandusa wystarczyło jedno zdanie: Jestem przeciwny słowu "pruski" w hymnie Stomilu, bo większośc ludzi utożsamia to słowo z Niemcami czy też Prusakami, których szczerze nie lubię. I wszystko byłoby jasne.
Słyszeliście na pewno ostatnio o wypędzonych stąd Niemiachach, którzy chcą odzyskać jakiś tam stracony majątek. Są zrzeszeni w Powiernictwie Pruskim...
Osobiście mam obojętny stosunek do plemienia Prusów, które tu żyło. Ale ci starożytni Prusi "dali" swoją nazwę Prusakom i obecnie słowo "pruski"
kojarzone jest z Niemcami. Myślę, że jak ktoś usłyszy nasz hymn ze słowem "pruski" to nikłe są szanse aby skojarzył go z wymarłym plemieniem, raczej na pewno skojarzy go z Prusami Książęcymi, które po połączeniu z Brandenburgią dały początek niemieckim Prusom i zjednoczonym Niemcom. I to dyskwalifikuje to jedno malutkie słóko "pruski".

Skomandus - bardzo się cieszę, że są na forum tacy ludzie ja Ty. Dzięki
nim można tu podyskutować o rzeczach ciekawych na poziomie zapewniającym intelektualną satysfakcję. Szczerze pozdrawiam.

p.s. w jednej tylko rzeczy nie mogę się zgodzić - skąd Ty znalazłeś tutaj
Celtów? To jakaś fikcja w stylu von Denikena.

Awatar użytkownika
Nephilim
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 78
Rejestracja: śr 31 mar, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Nephilim » czw 05 sie, 2004

THE CORE pisze:. Ale ci starożytni Prusi "dali" swoją nazwę Prusakom.
Mała korekta - starożytni Prusowie, nie Prusi...

Turbo
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 paź, 2003
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Kontakt:

Post autor: Turbo » ndz 15 sie, 2004

Nim mogłem być na meczu ale mam pytanie czy był śpiewany hymn? Jak tak to czy ktoś może wrzócić tutaj słowa hymnu ?

Awatar użytkownika
cincin21
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 11
Rejestracja: ndz 15 sie, 2004

Hymn

Post autor: cincin21 » ndz 15 sie, 2004

Jeżeli mamy mieć w Osztynie klub z prawdziwego zdarzenia to oczywiste jest ,że musimy mieć również własny hymn z którym to wszyscy kibice mogliby się upodobnić. :gool:

Awatar użytkownika
Bodzio
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 71
Rejestracja: śr 07 sty, 2004
Lokalizacja: Stomil Olsztyn Nagórki

Post autor: Bodzio » pn 16 sie, 2004

Hymn był śpiewany na meczu w swojej pierwotnej formie, czyli "Olsztyński Stomil pruski klub..."

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » pn 16 sie, 2004

Z taką złośliwą satysfakcją powiem, że podczas całego meczu słyszałem tylko raz ów hymn. I wypadło to blado, bladziuteńko! I do tego gdybym nie znał słów to zdziwiłbym się bardzo, bo słychać było "RUSKI klub". :lol:
Lipa :!:

Mazur
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 192
Rejestracja: czw 21 sie, 2003
Lokalizacja: Pieczewo / Jeziołka
Kontakt:

Post autor: Mazur » pn 16 sie, 2004

THE CORE pisze:Z taką złośliwą satysfakcją powiem, że podczas całego meczu słyszałem tylko raz ów hymn. I wypadło to blado, bladziuteńko! I do tego gdybym nie znał słów to zdziwiłbym się bardzo, bo słychać było "RUSKI klub". :lol:
Lipa :!:
Powiedz THE CORE na jakim ty byles meczu?? :evil: A na nastepny raz słuchaj uchem a nie brzuchem :lol: :lol:

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » śr 18 sie, 2004

Słuchałem uchem a nie brzuchem.
Żadnej reprymendy nie będzie.
Jeśli hymn był śpiewany więcej niż raz to sorry, ale skupiłem się na meczu i nie słyszałem. Następnym razem usiądę tyłem do boiska, żeby mi nic nie umknęło.
A ten jeden raz, gdy słyszałem to słyszałem tak jak napisałem czyli cieniutko i "ruski".
I to tyle.

Awatar użytkownika
Pytoo
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 23
Rejestracja: ndz 15 sie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn, Kormoran

heh

Post autor: Pytoo » ndz 22 sie, 2004

płonie ognisko na łaziennkowskiej
stadion legii jara sie
podpalili go chlopcy z olsztyna
cala polska cieszy sie

Awatar użytkownika
Bodzio
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 71
Rejestracja: śr 07 sty, 2004
Lokalizacja: Stomil Olsztyn Nagórki

Post autor: Bodzio » ndz 22 sie, 2004

Wracając do tematu hymnu wpadłem na pomysł, że dobrym posunięciem byłoby śpiewanie podczas wchodzenia piłkarzy na boisko pieśni : "Marsz marsz marsz do boju marsz...". [moderator] się wkręca i podnosi na duchu. Mogło by to być takim swoistym hymnem.

Ifryt
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 95
Rejestracja: ndz 25 lip, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ifryt » ndz 22 sie, 2004

Camillo: buahahaha :lol: :lol: :lol:
Czy ty wiesz co to jest hymn drużyny piłkarskiej ?
Ale chyba nie wiesz skąd pochodzi utwór którego słowa zacytowałeś.
Bo na pewno to nie jest żaden hymn Stomilu tylko piosenka, żeby zachęcić kibiców do przyjścia na mecze i przy okazji wylansować przebój.

Darek
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 94
Rejestracja: czw 10 cze, 2004
Lokalizacja: Jaroty

Post autor: Darek » pn 23 sie, 2004

Sprawa hymnu jak widzę jest ciężką do rozwiązania gdyż co osoba to inne stanowisko. Pioseneczka ,,Niech Stomil zagra wielki mecz,, była przezabawna i wpadała w ucho... ale nie jest to ,,song,, by każdy mógł go godnie śpiewać. Wracając do przyśpiewki , której fragment brzmi ,,Pruski Klub...,, Dlaczego Pruski? Wyjaśnijcie mi to, bo albo ja nie kumaty albo nie znam historii naszego kraju ani klubu. Skoro Stomil powstał w roku 1945 to był już Polskim klubem, a nie Pruskim. JA się z państwem Prus Wschodnich, Prus Królewskich nie utożsamiam. Jestem Warmiakiem a Warmia w przeciwieństwie do Mazurów jest krainą historyczną. Podczas zaborów to właśnie na Warmii z największym zaangażowaniem walczono o przywrócenie naszej POLSKOŚCI!! Zacznijmy więc śpiewać Warmiński, Warmów, a może i Polski klub...Ale nie PRUSKI!! Zastanówmy się nad tym... w końcu jesteśmy ludxmi dorosłymi, więc głupot nie należy śpiewać - a jak dla mnie to ogromna głupota!

PZDR

pztrz
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 596
Rejestracja: czw 19 lut, 2004
Kontakt:

Post autor: pztrz » pn 23 sie, 2004

Olsztynski Stomil Pruski klub
Potężny i wspaniały
Biało - niebieska barwy ma
chociaż ten klub jest już stary
każdy mu wierny jest
Płoną stadiony płynie krew OKS już tam

Chcesz i masz :D :!:

P.S: Jeśli coś przekręciłem to prosze poprawić.

Awatar użytkownika
Bodzio
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 71
Rejestracja: śr 07 sty, 2004
Lokalizacja: Stomil Olsztyn Nagórki

Post autor: Bodzio » pn 23 sie, 2004

Olsztyński Stomil pruski klub
potężny i wspaniały
biało niebieskie barwy ma
a w herbie jest krzyż czarny
i chociaż klub już stary jest (co do tej linijki to chyba jest wiele wersji)
każdy mu wierny jest (2razy)
płoną stadiony płynie krew
OKS już tam jest (2 razy)

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » pn 23 sie, 2004

Darek pisze:Sprawa hymnu jak widzę jest ciężką do rozwiązania gdyż co osoba to inne stanowisko. Pioseneczka ,,Niech Stomil zagra wielki mecz,, była przezabawna i wpadała w ucho... ale nie jest to ,,song,, by każdy mógł go godnie śpiewać. Wracając do przyśpiewki , której fragment brzmi ,,Pruski Klub...,, Dlaczego Pruski? Wyjaśnijcie mi to, bo albo ja nie kumaty albo nie znam historii naszego kraju ani klubu. Skoro Stomil powstał w roku 1945 to był już Polskim klubem, a nie Pruskim. JA się z państwem Prus Wschodnich, Prus Królewskich nie utożsamiam. Jestem Warmiakiem a Warmia w przeciwieństwie do Mazurów jest krainą historyczną. Podczas zaborów to właśnie na Warmii z największym zaangażowaniem walczono o przywrócenie naszej POLSKOŚCI!! Zacznijmy więc śpiewać Warmiński, Warmów, a może i Polski klub...Ale nie PRUSKI!! Zastanówmy się nad tym... w końcu jesteśmy ludxmi dorosłymi, więc głupot nie należy śpiewać - a jak dla mnie to ogromna głupota!PZDR
Oto mądre słowa :!: Brawo :!:

toldo
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 8
Rejestracja: czw 09 wrz, 2004

Post autor: toldo » sob 11 wrz, 2004

ja jestem za hymnem o warmi moja miła poco macie si kłucić o to czy polski czy pruski po prostu hymn warmijski słowa powinien kazdy znać

o warmio moja miła ojczysta ziemnio ma tyś do snu mnie tuliła z miłości pierś ma drga zgradziecko byłaś wzieta lecz nas nie ginał ród sorry za błedy ale pisze z pamieci i to ne cały hymn

uwazam ze to brzmi bardzo poważnie i klub mooze mieć trebacza który wyjdzie na srodek i zagra melodie a stadion zaśpiewa ja jestem za warmio moja miła

Typek
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 18
Rejestracja: pt 19 wrz, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Jaroty
Kontakt:

Post autor: Typek » ndz 12 wrz, 2004

Hymnu nie należy zmieniać jest on według mnie bardzo dobry (nawiązuje do historii itd.) Każdy już do tego hymnu się przyzwyczaił i co myślicie, że od następnego meczu się coś zmieni? Że kibice zamiast pruski klub będą śpiewać polski. Niech zostanie tak jak jest i nie róbcie zamieszania.

Zresztą nawet na moim szaliku jest napisane PRUSY WSCHODNIE

Z tego co widzę posty były pisane dosyć dawno, więc uważam temat za zamknięty

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » ndz 12 wrz, 2004

Co to za Typek :?: :?
Typek pisze:Hymnu nie należy zmieniać jest on według mnie bardzo dobry (nawiązuje do historii itd.)
A według mnie (i wielu innych) jest zły. A po za tym do jakiej historii nawiązuje? Rozwiń tę myśl proszę.
Typek pisze:Niech zostanie tak jak jest i nie róbcie zamieszania.
Jak coś jest złe to się to zmienia i już. To może niech okp zostanie i już, nie będziemy robić zamieszania z nazwą bo chopy z Płocka nic nie skumają :wink:
Typek pisze: Zresztą nawet na moim szaliku jest napisane PRUSY WSCHODNIE
A na moim jest napisane STOMIL-POLSKA. I co ty na to? A jak by ktoś miał na swoim napisane DUPA to też byś to śpiewał(krzyczał)?
Typek pisze: Z tego co widzę posty były pisane dosyć dawno, więc uważam temat za zamknięty
I tu się mylisz najbardziej, he, he...

Typek
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 18
Rejestracja: pt 19 wrz, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Jaroty
Kontakt:

Post autor: Typek » ndz 12 wrz, 2004

Widze, ze THE CORE nie odpusci on koniecznie chce zmienic hymn. Na meczu z Gwardia bys spiewany ten nasz hymn i jakos nie przeszkadzalo nikomu, ze spiewamy o pruskim klubie, a nie o polskim.
A moze na nastepnym meczu popytaj sie kto chce, zeby bylo inaczej, napewno bedziesz w mniejszosci. Nie pytaj sie o takie sprawy na forum, bo tu moga wypowiadac sie ludzie z calej Polski, ktorzy nie koniecznie chca dla STOMILU jak najlepiej! :!: :!: I co piszesz, ze niech okp zostanie, jak przeciez to cos nie istnieje juz od miesiaca :!: :!:

1945fans
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 107
Rejestracja: śr 18 sie, 2004
Lokalizacja: Pieczewo
Kontakt:

Post autor: 1945fans » ndz 12 wrz, 2004

Typek i THE CORE zakonnczcie ta klotnia bo zmiany hymnu pewnie i tak w najblizszym czasie niebedzie!! Przecierz gdyby wszyscy lub wiekszosc z nas niechciala tego hymnu to niebyl by on spiewany na meczach a tak z meczu na mecz spiewa go coraz wiecej osob i wychodzi to calkiem niezle wiec niema o co sie klocic!! hymn zostaje taki jaki jest. przynajmniej narazie

Ifryt
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 95
Rejestracja: ndz 25 lip, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ifryt » ndz 12 wrz, 2004

Moim zdaniem najlepiej byłoby (ale to już za późno), ażeby od początku tego sezonu nie śpiewać tego problematycznego hymnu, ale zgrać się na jakieś zebranie i poważnie zastanowić się nad jego treścią. Bo teraz, jak śpiewamy na każdym meczu nasz stary hymn, to coraz bardziej się z nim zżywamy (przyzwyczajamy) i zerwanie z nim coraz to bardziej staje się małoprawdopodobne.

1945fans
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 107
Rejestracja: śr 18 sie, 2004
Lokalizacja: Pieczewo
Kontakt:

Post autor: 1945fans » ndz 12 wrz, 2004

Własnie o to chodzi Ifryt aby ustalic czy hymn wymysklamy od nowa czy zostajemy przy starym :roll: Mysle ze zdania byly by podzielone

Awatar użytkownika
zicoo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 352
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: zicoo » pn 13 wrz, 2004

Przypomne propozycje Skomandusa:
Skomandus pisze:Olsztyński Stomil Warmów klub,
potężny i wspaniały,
biało-niebieski silny ród,
walczy dla naszej chwały,
płoną stadiony, płynie krew,
OKS już tam jest,
OKS już tam jest !!!

Warmińska duma Polska krew,
olsztyńska wielka wiara,
Stomilu honor słynny jest,
czeka go wielka chwała
płoną stadiony, płynie krew,
OKS już tam jest,
OKS już tam jest !!!
Jest bardzo podobny do 'starego', zmienione sa tylko dwa kontrowersyjne wersy i dodana druga zwrotka, wiec jedynym problemem bedzie przekonanie kibicow. Temat powinien byc poruszony w wiekszym gronie, np na meczu, bo sami wiemy jak wygladaja dyskusje na forum i kto bierze w nich udzial.. :wink:

ODPOWIEDZ