Stadion Stomilu!

Podziel się swoją opinią na temat wydarzeń w klubie!

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

Awatar użytkownika
kevinnash
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 78
Rejestracja: ndz 23 wrz, 2007
Lokalizacja: Pieczewo
Kontakt:

Post autor: kevinnash » pn 05 lis, 2007

hmmmm
Chodzi mi o to, żeby pokazać Małkowskiemu, że coś robimy dla Naszego Stomilu, że chcemy żeby stał w tym miejscu, a hasło mogło by być np. "Nie zabierajcie Nam domu!" albo "Jakbyście się czuli gdyby Was przeniesiono do Domu Dziecka?" Pieniądze trzeba czym prędzej zbierać za nim jakieś projekty zaczną w Ratuszu produkować.

doman
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 42
Rejestracja: ndz 16 wrz, 2007
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: doman » pn 05 lis, 2007

Pomysł totalnie do bani. Chcecie w imię górnolotnych idei ładować kasę w walącą się ruderę. I gdybyście nawet uzbierali 5-10 razy tyle kasy, ile zamierzacie, to i tak będzie to kasa stracona. Zawsze "renowacja" będzie tylko łataniem, kleceniem starej niefunkcjonalnej ruiny, kompletnie nie przystającej do teraźniejszości. Jakikolwiek nowy stadion, obojętnie jak duży (nawet nowoczesny 10-tysięcznik brałbym w ciemno) i w jakim miejscu zlokalizowany będzie rozwiązaniem o niebo lepszym. Zbierajcie kasę, ale na oprawy. Pozdrawiam.

FC BARCZEWO
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 86
Rejestracja: pn 28 sie, 2006
Lokalizacja: barczewo

Post autor: FC BARCZEWO » pn 05 lis, 2007

tak my malujey kasy my malujemy w miare sbn i jeszcze mamy stadion sobie zbudować top morze wszyscy sie zbiezemy ci co pracuja pojdize,my do banku i wezmniemy kredyt na budowe stadionu i bedzie nasz stadion :) kredyt zbiorowy.

Awatar użytkownika
kaczmar
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 444
Rejestracja: czw 11 wrz, 2003
Lokalizacja: OLN

Post autor: kaczmar » pn 05 lis, 2007

tak czytam te posty i jedyna reakcja to: :lol: :lol:

po pierwsze. gdyby chodzilo o 15-20 tysiecy na remont to uwierz mi takie pieniadze na pewno juz dawno by sie znalazly. nawet i z 50tysiecy wiec takie akcje sobie darujcie.

po drugie. nie ma co sie emocjonowac, w Olsztynie zanim cos sie ruszy to minie spoooro czasu. juz sie kapiemy w aquaparku na nagorkach i plywamy w basenach.

po trzecie. po co wyburzac stadion? Lepiej zrobic tak jak na lechu. po malu, po kawalku zburzyc jedna trybune- wybudowac jedna. i malymi krokami stadion modernizowac.
w ten sposob Stomil nadal by mial miejsce na rozgrywanie meczow ligowych

ja sie tylko zastanawiam kto i ile chce wziasc w lape za realizacje tego pomyslu
Ostatnio zmieniony pn 05 lis, 2007 przez kaczmar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kevinnash
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 78
Rejestracja: ndz 23 wrz, 2007
Lokalizacja: Pieczewo
Kontakt:

Post autor: kevinnash » pn 05 lis, 2007

Gdzie na Nagórkach jest Aquapark?

Emilozo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 1606
Rejestracja: sob 23 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran
Kontakt:

Post autor: Emilozo » pn 05 lis, 2007

kevinnash pisze:Gdzie na Nagórkach jest Aquapark?
Między Realem a Carfurem

Awatar użytkownika
kevinnash
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 78
Rejestracja: ndz 23 wrz, 2007
Lokalizacja: Pieczewo
Kontakt:

Post autor: kevinnash » pn 05 lis, 2007

Jadę zobaczyć gdzie on jest.... przejadę Wańkowicza i będę przy szkołach LO 9 i "Cogito" na Turowskiego... wrócę za jakiś czas

Awatar użytkownika
Kacper
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 36
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007
Lokalizacja: Pieczewo

Post autor: Kacper » pn 05 lis, 2007

kaczmar pisze:tak czytam te posty i jedyna reakcja to: :lol: :lol:

po pierwsze. gdyby chodzilo o 15-20 tysiecy na remont to uwierz mi takie pieniadze na pewno juz dawno by sie znalazly. nawet i z 50tysiecy wiec takie akcje sobie darujcie.

po drugie. nie ma co sie emocjonowac, w Olsztynie zanim cos sie ruszy to minie spoooro czasu. juz sie kapiemy w aquaparku na nagorkach i plywamy w basenach.

po trzecie. po co wyburzac stadion? Lepiej zrobic tak jak na lechu. po malu, po kawalku zburzyc jedna trybune- wybudowac jedna. i malymi krokami stadion modernizowac.
w ten sposob Stomil nadal by mial miejsce na rozgrywanie meczow ligowych

ja sie tylko zastanawiam kto i ile chce wziasc w lape za realizacje tego pomyslu

Zgadzam sie w 100%, za tyle kasy to nie da sie nic w sumie zrobić, pozatym i tak żadna renowacja tu nie pomoże, nam trzeba nowego stadionu. Pomysł aby go budować etapami jak na Lechu czy Wiśle to chyba jedyny sposób w naszym mieście, bo kasy na budowe nowego stadionu budowanego w całosci od razu nie ma po prostu kasy w miescie a i raczej zadnego sponsora czy inwestora tez nie znajdziemy który zapłaci za jego budowe...

SoNy
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 128
Rejestracja: ndz 25 kwie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Nagórki

Post autor: SoNy » pn 05 lis, 2007

kevinnash tylko dobrze szukaj tego aquaparku bo dobrze go ukryli i cieżko jest trafić... 8) :lol: :lol: :lol:

K.K.
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 332
Rejestracja: ndz 28 sty, 2007

Post autor: K.K. » pn 05 lis, 2007

kevinnash pisze:Jadę zobaczyć gdzie on jest.... przejadę Wańkowicza i będę przy szkołach LO 9 i "Cogito" na Turowskiego... wrócę za jakiś czas
:lol:

[ Dodano: Pon 05 Lis, 2007 ]
najlepiej [moderator] w [moderator] rynek, 'motokros' i mamy [moderator] duzo miejsca na kompleks...

takie tylko spekulacje...
myśle, ze nie przesadze mówiąć, jezeli ta 'inwestycja' w ogole sie nie odbedzie.. albo odbedzie sie... za 5 lat.

Awatar użytkownika
SOLO
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 108
Rejestracja: wt 22 maja, 2007

Post autor: SOLO » wt 06 lis, 2007

kaczmar pisze:tak czytam te posty i jedyna reakcja to: :lol: :lol:

po pierwsze. gdyby chodzilo o 15-20 tysiecy na remont to uwierz mi takie pieniadze na pewno juz dawno by sie znalazly. nawet i z 50tysiecy wiec takie akcje sobie darujcie.

po drugie. nie ma co sie emocjonowac, w Olsztynie zanim cos sie ruszy to minie spoooro czasu. juz sie kapiemy w aquaparku na nagorkach i plywamy w basenach.

po trzecie. po co wyburzac stadion? Lepiej zrobic tak jak na lechu. po malu, po kawalku zburzyc jedna trybune- wybudowac jedna. i malymi krokami stadion modernizowac.
w ten sposob Stomil nadal by mial miejsce na rozgrywanie meczow ligowych

ja sie tylko zastanawiam kto i ile chce wziasc w lape za realizacje tego pomyslu





100% POPARCIA DLA KACZMARA!!!!!!!!!!!

powoli powoli może doczekalibyśmy sie ładnego stadionu...

[ Dodano: Wto 06 Lis, 2007 ]
Wydaje mi się, że teraz, gdy aspirujemy do wyższej ligi to najpilniejszym planem powinna być instalacja sztucznego oświetlenia...
takie moje zdanie :D

Awatar użytkownika
Wiktor
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 64
Rejestracja: czw 29 mar, 2007
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Wiktor » wt 06 lis, 2007

Tak odnosnie przywiazania do miejsca budowy nowego stadionu:
stadion
ja osobiscie jestem za budowa nowego stadionu z zapleczem. Moze byc na Warmii a moze byc w miejscu Lesnego. Wazne zeby byl solidny i sensownie przemyslany. Tez bym wolal aby byl w miejscu aktualnego stadionu, ale wydaje mi sie, ze trzeba byc realista. Jesli umowa z inwestorami bedzie odpowiednia to nie widze przeszkod aby miasto mialo kolejne galerie handlowe i stadion.

Awatar użytkownika
goleo6
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 232
Rejestracja: ndz 14 sty, 2007
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: goleo6 » czw 08 lis, 2007

http://stadiony.net/news.php?n=1174
Ciekawe czy dotyczy to też Olsztyna?

Gie.
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 363
Rejestracja: sob 08 wrz, 2007

Post autor: Gie. » czw 08 lis, 2007

goleo6 pisze:http://stadiony.net/news.php?n=1174
Ciekawe czy dotyczy to też Olsztyna?
raczej tak ale w sensie 15 tysięcznika :) jak dla mnie stadion idealny jak na olsztyńskie warunki bo gdyby był to stadion na 30 000 miejsc byłby chyba nierentowny a tak to będziemy mieli piękny stadion
zastanawiam się i teraz myśle że może to dotyczyć tylko klubów z Ekstraklasy

Awatar użytkownika
zicoo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 352
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: zicoo » czw 08 lis, 2007

goleo6 pisze:Ciekawe czy dotyczy to też Olsztyna?
Jeżeli Stomil awansuje do pierwszej ligi (ekstraklasy) to tak.
Ostatnio zmieniony czw 08 lis, 2007 przez zicoo, łącznie zmieniany 1 raz.

Kamas
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 671
Rejestracja: wt 31 lip, 2007
Lokalizacja: Jaroty/Emigracja

Post autor: Kamas » czw 08 lis, 2007

Bardzo dobrze.Niech wrescie wejda jakies ustawy ktore zmusza urzedników do działania bo byc moze tylko w ten sposób doczekamy sie stadionu.Przeciez zwykły ładny stadion sredniej wielkosci mozna wybudowac juz za 25-30 mln z czego 7-8mln daje tylko miasto.Jakos znalezli by 3 mln na wykup działki na warmii to 2 razy wiecej tez nie sprawiałoby problemu.
Ostatnio zmieniony czw 08 lis, 2007 przez Kamas, łącznie zmieniany 1 raz.

Shogun
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 134
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007

Post autor: Shogun » czw 08 lis, 2007

http://stadiony.net/stadium.php?s=381

nie wiem czy to bylo ale jak bylo to sory :wink: mysle ze taki stadion by mogl powstac w olsztynie niskie koszty ladnie wyglada 15 tys. miejsc :wink:

Awatar użytkownika
SzEFoo
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 433
Rejestracja: pn 10 maja, 2004
Lokalizacja: POJEZIERZE

Post autor: SzEFoo » czw 08 lis, 2007

to bylo wtedy, teraz za 48mln nie wybudujesz takiego stadionu ;)

Awatar użytkownika
Kacper
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 36
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007
Lokalizacja: Pieczewo

Post autor: Kacper » sob 10 lis, 2007

A mi sie wydaje że narazie możemy zapomnieć o stadionie, bo nawet w Ekstraklasie nie mogą zbudować stadionów (np. Lubin a mają mistrza, Łódż dużo wieksze miasto, Szczecin za czasów I ligi itp) to co dopero my w III lidze, ale z drugiej strony takie Kielce jakoś dały rade i też zaczeli budować w III lidze, wiec wszystko zależy od miejskich działaczy, czyli reasumując nie mamy szans na nowy stadion a nawet na gruntowny remont obecnego, ale moge sie mylic...a nawet chciałbym sie mylić

Gie.
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 363
Rejestracja: sob 08 wrz, 2007

Post autor: Gie. » sob 10 lis, 2007

Kacper pisze:A mi sie wydaje że narazie możemy zapomnieć o stadionie, bo nawet w Ekstraklasie nie mogą zbudować stadionów (np. Lubin a mają mistrza, Łódż dużo wieksze miasto, Szczecin za czasów I ligi itp) to co dopero my w III lidze, ale z drugiej strony takie Kielce jakoś dały rade i też zaczeli budować w III lidze, wiec wszystko zależy od miejskich działaczy, czyli reasumując nie mamy szans na nowy stadion a nawet na gruntowny remont obecnego, ale moge sie mylic...a nawet chciałbym sie mylić
Lubin buduje stadion przejzyj kilka stron wstecz zamieściłem link. A więc jeżeli nie wiesz dokładnie to nie mów co prawda teraz rozbierają stary stadion ale nie zamykają przecież całego i mecze można oglądać i jeżeli budowa stadionu to w miejscu obecnego i to trybuna po trybunie a nie burzenie od razu całego obiektu

Awatar użytkownika
Kacper
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 36
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007
Lokalizacja: Pieczewo

Post autor: Kacper » ndz 11 lis, 2007

Nie musisz mnie poprawiać bo troche sie orientuje w tych sprawach, pozatym nie napisałem że nie budują a że nie mogą zbudować. Dokładnie chodziło mi o to że o stadionie w Lubinie mówiło sie już od paru lat i już dawno mieli go budować a dopiero tego lata wszystko sie wyjasniło i wzieli sie do roboty.A zanim go zbuduja to miną kolejne dwa lata. Podobna sytuacja na Legiii i Cracovii tez juz mieli dawno budowac i co lipa. Dlatego w Olsztynie wydaje mi sie narazie ze stadionu nici, bo i pieniedzy nie ma ani projektu stadionu no i brak porozumienia w sprawie lokalizacji. Poprostu o stadionie sie tylko mówi a nic sie w tej sprawie nie robi.

Awatar użytkownika
SzEFoo
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 433
Rejestracja: pn 10 maja, 2004
Lokalizacja: POJEZIERZE

Post autor: SzEFoo » ndz 11 lis, 2007

niech wreszcie zlikwiduja rynek i beda mieli wieksze pole do popisu jesli chodzi o nowy stadion, bo sama modernizacja stadionu nie jest dobra patrzac na dluzsza mete

Awatar użytkownika
Kacper
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 36
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007
Lokalizacja: Pieczewo

Post autor: Kacper » ndz 11 lis, 2007

Ta opcja juz byla i nie wypaliła, teraz na terenach przy Pilsudskiego ma być centrum handlowe a stadion na terenach Warmii. Ale co z tego jak i tak narazie nic sie nie dzieje w tej sprawie

Awatar użytkownika
(S)ebek
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 212
Rejestracja: sob 29 lip, 2006

Post autor: (S)ebek » ndz 11 lis, 2007

Wywiad z Krolikowskim

Na mecze przychodzi coraz więcej kobiet i dzieci

- Myślę, że kwestia stadionu przy alei Piłsudskiego powinna być zamknięta, bo jego stan techniczny mogę określić jednym słowem: bagno - mówi Andrzejem Królikowski, dyrektor klubu OKS 1945 Olsztyn. - Mam nadzieję, że władze miasta wykupią tereny Warmii i powstanie tam stadion dla 10, a nawet 15 tysięcy ludzi.
Fot. Grzegorz Czykwin

- Wrócił Pan z Kielc...

- Byłem na siódmej międzynarodowej konferencji "Bezpieczny stadion", organizowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej i Targi Kieleckie. Konferencja była adresowana do kierowników bezpieczeństwa i dyrektorów klubów I, II i III ligi. Oprócz przedstawicieli polskich klubów pojawili się także policjanci z Wilna, którzy opowiadali o swoich doświadczeniach z kibicami Legii podczas pamiętnego meczu pucharowego. Na konferencji pojawił się także wiceprezes ukraińskiej federacji piłkarskiej, bo rozmawialiśmy także o przygotowaniach do EURO 2012. I powiem, że wcale nie jest tak źle, jak przedstawiają to politycy.

- O czym rozmawialiście w sprawach bezpieczeństwa?

- Przede wszystkim mówiliśmy o organizacji meczów, o zabezpieczeniu, wykorzystywaniu najnowszych technik audiowizualnych do monitoringu i całym zapleczu technicznym. Duże wrażenie zrobiła na nas delegacja katowickiej policji, która nie ma łatwego zadania, bo w jej okręgu jest pięć pierwszoligowych drużyn, cztery w drugiej lidze, pięć w trzeciej i szesnaście w czwartej. Mają co robić, żeby zabezpieczyć te spotkania i nie dopuścić do konfliktów między kibicami. Oprócz tego przekonaliśmy się podczas wykładu eksperta z Uniwersytetu Łódzkiego, że dużą rolę w wychowaniu kibiców mają media. I nie zawsze robią to dobrze, bo nagłaśniają sprawy, które są wodą na młyn kibiców, prowadzących swoją "ligę chuliganów".

- To co, nie pisać o tym, że kibice czasem demolują stadiony i tłuką się między sobą?

- Pisać, ale trzeba mieć w tym dużo wyczucia. Za brak takiego wyczucia podam przykład z Olsztyna, kiedy szeroko mówiło się o tym, że kibice chcą powrócić do dawnej nazwy klubu. Chcieli nawet wynająć prawnika, ale do tej pory nie zrobili tego. Dlaczego? Bo sprawa nie jest prosta. Żeby wrócić do starej nazwy, trzeba zapłacić 15 milionów złotych długu. Kto ma to zrobić?

- Widział Pan stadion Korony Kielce?

- Oczywiście. I zrobił na mnie wrażenie. Okazuje się, że w naszych realiach można taki stadion wybudować. W dodatku w 15 miesięcy. Zaskoczył mnie brak płotu, bo trudno takim nazwać 80-centymetrowe ogrodzenie. Do ekscesów doszło na tym stadionie podczas pierwszego meczu, a teraz zainstalowano nawet krzesełka dla drużyny przyjezdnej. Z każdego miejsca jest bardzo dobra widoczność

- Przydałby się taki stadion w Olsztynie?

- Myślę, że tak i że władze miasta dążą do pozytywnego rozwiązania spraw, związanych z wykupem ziemi przy stadionie Warmii. Nam wystarczyłby stadion na 10 do 15 tysięcy osób. Ale w Kielcach praktycznie jest tylko stadion, a tutaj miałby powstać kompleks sportowy. Bo to idealne połączenie: sport i biznes. Myślę, że kwestia stadionu przy alei Piłsudskiego powinna być zamknięta, bo jego stan techniczny mogę określić jednym słowem: bagno.

- Co Pan wyniósł z tej konferencji?

- Świadomość, że jeśli chodzi o bezpieczeństwo na stadionie, to idziemy w dobrym kierunku. Współpracujemy z policją, agencją ochrony i kibicami. Na mecze przychodzi coraz więcej kobiet, dzieci z rodzicami, a obserwatorzy PZPN wystawiają nam bardzo dobre noty. To zasługa także kibiców, bo poza jednym rzuceniem racy nie zanotowaliśmy większych incydentów w tej rundzie.

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » wt 13 lis, 2007

Skąd ten wywiad?

ODPOWIEDZ