Stadion Stomilu!

Podziel się swoją opinią na temat wydarzeń w klubie!

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

doman
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 42
Rejestracja: ndz 16 wrz, 2007
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: doman » czw 06 gru, 2007

Kamas skoro twierdzisz, uważam że słusznie, iż bez sensu jest budować stadion lekkoatletyczno-piłkarski, to dlaczego zamieszczasz link do stadionu w Częstochowie, który nie jest typowo piłkarski? Piszesz również, że jest to idealny stadion na warunki olsztyńskie. Czy nie popadłeś tu w sprzeczność ?

goro
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 66
Rejestracja: czw 28 sie, 2003

Post autor: goro » czw 06 gru, 2007

Co do stadionu w Olsztynie to wydaje mi sie ze niepredko zostanie on wybudowany, potrzebny bylby jakis wiekszy inwestor no i wieksze zaangazowanie miasta.
Odnosnie koncepcji z dobudowywaniem trybun to wg mnie ciekawym tego typu rozwiazaniem jest stadion w Falkirk ( Szkocja): :idea:
http://stadiony.net/stadium.php?s=707
Jednak tak jak ktos tu powiedzial problemem mogloby byc dokonczenie tej budowy.
Faktem jest jednak ze trzeba zaczac sie tym interesowac bo klub musi isc do przodu a do tego potrzebne jest spelnienie wymogow licencyjnych w wyzszych klasach, zeby nie bylo takiej sytuacji jak z Polonia Bytom.

Kamas
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 671
Rejestracja: wt 31 lip, 2007
Lokalizacja: Jaroty/Emigracja

Post autor: Kamas » czw 06 gru, 2007

doman pisze:Kamas skoro twierdzisz, uważam że słusznie, iż bez sensu jest budować stadion lekkoatletyczno-piłkarski, to dlaczego zamieszczasz link do stadionu w Częstochowie, który nie jest typowo piłkarski? Piszesz również, że jest to idealny stadion na warunki olsztyńskie. Czy nie popadłeś tu w sprzeczność ?
Chdzi mi dokładnie o wyglad stadionu,bo bardzo mi sie wykonanie ostateczne podoba:)
Ostatnio zmieniony czw 06 gru, 2007 przez Kamas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
seba
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 249
Rejestracja: sob 12 maja, 2007
Lokalizacja: Os. Mleczna
Kontakt:

Post autor: seba » czw 06 gru, 2007

stadion, który będzie wygladem przypominał brytyjskie stadiony w Polsce szybko nie powstanie.

adioks
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 71
Rejestracja: sob 01 lis, 2003
Lokalizacja: Dolina Drwęcy

Post autor: adioks » czw 06 gru, 2007

Wcale nie jest to w Polsce niemozliwe.Trzeba tylko chciec :!:
Oto przyklady:

Kielce
Obrazek

Kraków
Obrazek

Awatar użytkownika
goleo6
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 232
Rejestracja: ndz 14 sty, 2007
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: goleo6 » pt 07 gru, 2007

adioks pisze:Trzeba tylko chciec :!:
Myślisz że my nie chcemy?Chcemy stadionu!
Ale nie wystarczy tylko chcieć.Trzeba mieć również kasę, a taki Kraków to przecież miasto, które rocznie odwiedza kilka milionów turystów i mają za co zbudować swoją arenę. Natomiast stadion w Kielcach to typowy przykład dobrej współpracy miasta z klubem.Miasto gwarantuje stadion-klub daje dobrą pilkę. prosty układ.

adioks
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 71
Rejestracja: sob 01 lis, 2003
Lokalizacja: Dolina Drwęcy

Post autor: adioks » pt 07 gru, 2007

stadion, który będzie wygladem przypominał brytyjskie stadiony w Polsce szybko nie powstanie.
ja tez chce :!: udowadniam, tylko, ze w Polsce jest mimo wszystko mozliwe zbudowac ladny stadion :wink:

No bo czym takie Kielce roznia sie od Olsztyna. 200 tysiecy srednio zamoznych mieszkancow i wcale nie rewelacyjny przemysl i gospodarka.To nie jakis kosmos tylko Polska wlasnie. Tam 4 lata temu byla jeszcze 3 liga, a 6 lat temu nikt w Kielcach nie myslal nawet o tak bogatym sponsorze jak Kolporter.
a "nasze" -olsztynskie wladze samorzadowe to juz inna bajka :wink:

Awatar użytkownika
SHADOW
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 48
Rejestracja: pt 03 lis, 2006
Lokalizacja: GHOST YARD

Post autor: SHADOW » wt 18 gru, 2007

http://stadiony.net/stadium.php?s=235 ten stadion bylby idealny na Olsztynskie warunki oczywiscie zjeli bylaby mozliwosc jego rozbudoway do 2 razy wiekszego oczywscie bo nigdy nic nie wiadomo :)

socha
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 57
Rejestracja: wt 16 paź, 2007
Lokalizacja: Olsztyn/Zatorze

Post autor: socha » wt 18 gru, 2007

no no , ładne :) w Olsztynie ładnie by wyglądał ten stadion :)
adioks pisze:w Polsce jest mimo wszystko mozliwe zbudowac ladny stadion
i tu masz racje :) tyle ze sie wladzom nie chce :) a za niewielka sume mozna by ladny stadionik zrobic :)

Junioor
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 296
Rejestracja: wt 15 maja, 2007
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Junioor » pn 24 gru, 2007

Fragment wywiadu z Sylwestrem Wyłupskim...

- A co Pan czuje, widząc ten popadający w ruinę stadion?
- Jest przygnębienie. Smutek. Czasami aż się łezka w oku zakręci, jak się wspomni dawne czasy. Wypełniony kibicami stadion, na którym potrafiliśmy wygrywać z takimi drużynami jak Widzew...:(

Awatar użytkownika
Stomil OKS
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 181
Rejestracja: śr 04 kwie, 2007
Lokalizacja: FC Ostróda
Kontakt:

Post autor: Stomil OKS » pn 24 gru, 2007


Jalok
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 246
Rejestracja: ndz 14 paź, 2007
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Jalok » pn 24 gru, 2007

Widzę, że mają zamair ruszyć z tą sprawą. Oby nie były to puste słowa :-(

Kamas
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 671
Rejestracja: wt 31 lip, 2007
Lokalizacja: Jaroty/Emigracja

Post autor: Kamas » pn 24 gru, 2007

miejmy nadzieje ze juz po nowym roku:)

StomilFanatic
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 134
Rejestracja: śr 21 lis, 2007
Lokalizacja: Pojezierze

Post autor: StomilFanatic » pn 24 gru, 2007

Dla mnie to stadion może byc na Sybiraków, byleby był stadion, którego nie musimy sie wstydzić(ale sentyment do starego obiektu mam duży). Cieszy mnie to, że miasto coś próbuje robić. Myślę, że w ciągu najbliższych 3-4 lat stadion będzie zaprojektowany. :wink:

Jalok
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 246
Rejestracja: ndz 14 paź, 2007
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Jalok » pn 24 gru, 2007

w ciągu 3 lat zaprojektowany, w ciągu następnych 4 lat ogłoszony przetarg na budowę i w ciągu 5 lat zrobiony ;] czyli 12-13 lat zanim powstanie stadion? to chciałeś powiedzieć ? :D

adioks
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 71
Rejestracja: sob 01 lis, 2003
Lokalizacja: Dolina Drwęcy

Post autor: adioks » pn 24 gru, 2007

Oby tylko nie skonczylo sie tak jak ze stadionem lesnym lub aquaparkiem :?

StomilFanatic
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 134
Rejestracja: śr 21 lis, 2007
Lokalizacja: Pojezierze

Post autor: StomilFanatic » wt 25 gru, 2007

Jalok pisze:w ciągu 3 lat zaprojektowany, w ciągu następnych 4 lat ogłoszony przetarg na budowę i w ciągu 5 lat zrobiony ;] czyli 12-13 lat zanim powstanie stadion? to chciałeś powiedzieć ? :D
Właśnie to miałem na myśli :wink: Znając nasze olsztyńskie standardy mniej więcej ten scenariusz jest prawdopodobny.

Awatar użytkownika
seba
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 249
Rejestracja: sob 12 maja, 2007
Lokalizacja: Os. Mleczna
Kontakt:

Post autor: seba » wt 25 gru, 2007

a ja mam nadzieje, ze wszystko sie ułoży tak ze będziemy grac na Piłsudskiego.

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Post autor: Preze(S) » wt 25 gru, 2007

no na Piłsudskiego to minimum te 5 lat jeszcze pogramy wiec nie dygajcie -a władze się niedługo zmienią i się okaże że przeniosą ratusz do alfy :) a stary sprzedadzą za dobre pieniądze

Markus
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 79
Rejestracja: ndz 26 paź, 2003
Lokalizacja: Bie(S)al
Kontakt:

Post autor: Markus » śr 26 gru, 2007

sentymenty każą opowiedizeć sie za nowym stadionem na Piłsudskiego. Pamietam czasy awansu do extraklasy i wcześnijesze - II-ligowe. Chciałbym nowy stadion widzieć an Piłsudksiego ale jeśli zostanie wybudowany gdzie indziej tzreba bedzie się z tym pogodzić. Co do pojemności stadionu to moim zdaniem 15-18tys. Po ewentualnym awansie do rozgrywek centralnych napewno wrócą na trybuny "niedzielni kibice" i w Olsztynie potrzeba będzie stadionu który da możliwośc obejrzenia meczu wszystkim. Narazie nie ma co się jarać. Poczekajmy na konkrety. I oby nie było tak jak z aquaparkiem na Nagórkach. Treaz stoją tam nowe bloki a nie baseny 8)

adioks
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 71
Rejestracja: sob 01 lis, 2003
Lokalizacja: Dolina Drwęcy

Post autor: adioks » śr 26 gru, 2007

Ja nie do konca zgadzam sie ,z przedmowcami. Sentyment i owszem czuje, ale glownie do druzyny, klubu i kibicowskich klimatow. Wyobrazcie sobie, ze wyprowadzacie sie ze starej rudery do nowego, nowoczesnego domu. Stadion na Pilsudskiego jest doszczetnie zrujnowany, a nawierzchnia do gry w pilke na dluzsza mete sie nie nadaje, bo zbudowana jest na bagnach!Wspomnienia pozostana zawsze, ale swiat idzie do przodu, trzeba patrzec w przyszlosc i wybierac to co najlepsze. Kibice chocby Arsenalu czy Ajaxu nie mieli jakos wielkich problemow z przeniesieniem sie odpowiednio na Emirates Stadium czy ArenA. Dlatego jezeli mialby powstac nowy stadion w Olsztynie i mialby grac na nim Nasz Stomil, ja jestem za.
Na razie jednak jak wiadomo jest to dyskusja tylko i wylacznie teoretyczna :wink:

FC BARCZEWO
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 86
Rejestracja: pn 28 sie, 2006
Lokalizacja: barczewo

Post autor: FC BARCZEWO » czw 27 gru, 2007

ta syp piasek lej wode a cement do zyda.oświetlenie podgrzewana płyta kzresełka i mamy ładny stadion.trzeba sie postarac o dotacje z uni i sami to zrobimy heheh szczesliwego nowego roku

Komentator
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 307
Rejestracja: pn 14 sie, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Komentator » czw 27 gru, 2007

adioks pisze:Kibice chocby Arsenalu czy Ajaxu nie mieli jakos wielkich problemow z przeniesieniem sie odpowiednio na Emirates Stadium czy ArenA
Akurat nie za bardzo z tym trafiłeś, bo czasy De Meer i ArenA to zupełnie inna bajka. Chciałbym też nadmienić, że 40 tysięcy kibiców w Amsterdamie siedzi ciszej niż 2 tysiące na Stomilu.

Awatar użytkownika
SOLO
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 108
Rejestracja: wt 22 maja, 2007

Post autor: SOLO » czw 27 gru, 2007

Akurat nie za bardzo z tym trafiłeś, bo czasy De Meer i ArenA to zupełnie inna bajka. Chciałbym też nadmienić, że 40 tysięcy kibiców w Amsterdamie siedzi ciszej niż 2 tysiące na Stomilu.[/quote]

to prawda. w Holandii nie ma takiego zwyczaju dopingowania... od czasu do czasu ktoś coś krzyknie i to wszystko. a co do ArenA to stadion jest NAPRAWDĘ PRZEPIĘKNY. z zewnątrz wygląda jak jakaś baza wojskowa :O :D robi niesamowite wrażenie. Trybuny sa swietnie zbudowane. nawet z najwyższych i tych "najgorszych" miejsc świetnie ogląda sie spotkania. trybuny sa przy samym boisku dzieki czemu swietnie czuć atmosfere. Stojąc na środku naprawde pieeknej murawy ArenA serce bije szybciej. byłem wiec wiem :D

pozdro 8)

Awatar użytkownika
Stomil OKS
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 181
Rejestracja: śr 04 kwie, 2007
Lokalizacja: FC Ostróda
Kontakt:

Post autor: Stomil OKS » czw 27 gru, 2007

Korona Kielce też zmieniła swój obiekt na nowy i tam chyba nikt nie protestował.Też sentyment mógł pozostać bo na byłym stadionie mieli wiele sukcesów np.awans do Ekstraklasy.

ODPOWIEDZ