Zmieńmy przepisy gry w piłkę nożną?!

Podziel się swoją opinią na temat wydarzeń w klubie!

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

kru

Zmieńmy przepisy gry w piłkę nożną?!

Post autor: kru » pn 03 lip, 2006

Jako, że sezon ogórkowy, więc... co Wy na to? Liczę jedynie na fachowe opisnie z ARGUMENTAMI. Nabijaczom postów, co nie umią napisać choćby trzech rzezcowych zdań mówimy NIE i usuwamy ich wypowiedzi 8)

Może czas zmienić przepisy, które faworyzują kunktatorów.

- Zrezygnujmy ze spalonych na połowie boiska, a liczymy je tylko od linii pola karnego. Może dzięki temu napastnicy mieliby więcej miejsca.

- Zrezygnujmy z karania zawodników żółtymi kartkami (czerwona dla brutali zostawmy), bo z ich pokazywaniem jest jak z skokami w łyżwiarstwie figurowym - liczy się wrażenie artystyczne, a to zawsze jest subiektywne. Niech więc faularz schodzi z boiska na 10 minut za każde przewinienie.

- Wprowadźmy zatrzymywany czas gry, by już żaden symulant nie kradł nam cennych sekund z naszego (czyli kibiców) meczu. Niech piłkarze grają 2x30 minut (tyle zazwyczaj wynosi efektywny czas gry). Przy okazji żaden sędzia nie będzie musiał się głowić, ile czasu doliczyć.

- Zlikwidujmy mur przy rzucie wolnym, albo chociaż ograniczmy liczbę zawodników, którzy stają w nim (np. do trzech).

- A jeśli to nie pomoże, to zwiększy bramkę o pół metra wszerz i wzdłuż. Przecież, gdy w XIX wieku wymyślono futbol ludzie byli niżsi i mniej sprawni jak teraz.

Oczywiście, ważniejsza od zmiany przepisów jest zmiana mentalności wszystkich Erikssonów świata. Może, gdy zobaczą, że łatwiej jest strzelać bramki niż bronić własnej, przemyślą swoją kunktatorską taktykę.

Awatar użytkownika
Scott
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 158
Rejestracja: wt 10 lut, 2004
Lokalizacja: ze starowki

Post autor: Scott » pn 03 lip, 2006

Kazdemu z tych podpunktów mowie stanowcze !!!


NIE !!!!


Niech Piłka zostanie taką jaką jest !!

bo to co jest teraz jest najpiekniesze !!
Rzecz Ludzka pomyłki sędziów !!

bledow nie popelnia ten kto nic nie robi !!

z mojej strony koniec w temacie !!


PS. WYKOPMY RAZISM ZE STADIOMOW !!

8)

Mecze lepiej oglac gdy na boisku sa 22 gwiazdy ktore prezentuja bardzo dobra taktyke i graja zespolowo !!

a zadam pytanie na konie czemu duzo ludzi lubi reprezentacje WŁOCH ktora nigdy nie prezentowala ofensywnego sposobu gry !! wiec moim zdaniem - TYLKO LEPSZY WYGRYWA NA BOISKU !! a ze ściany pomagaja gospodarzom to rzecz normalna !! 8)

Awatar użytkownika
Swider
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 203
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004
Lokalizacja: Prusy Wschodnie.

Post autor: Swider » pn 03 lip, 2006

Sedziowie w obecnych MS posiadali ( posiadaja ) sluchawki aby miec lepszy kontakt z arbitrami bocznymi i wykluczyc mozliwosc braku komunikacji miedzy sedzią glownym a bocznymi i.... WSZYSCY WIDZIELI CO SIE STALO PODCZAS MECZU CHORWACJA-AUSTRALIA ! uwazam wiec ze zmiany w pilce noznej malo wnosza...jesli nie daj boze dojdzie do sytuacji ze sedzia bedzie ogladal replaye na telebimie na meczu aby sprawdzic czy mialo miejsce przwinienie to uwazam ze pilka nozna nie bedzie juz tym samym sportem...nie zmieniajmy dyscypliny, dodawajmy nowosci do tworzenia obiektow sporotwych ! ulepszajmy stadiony, korki pilkarskie, tworzmy nowe pilki o 4000 warstwach nie wiadomo czego ale sens gry niech zostanie taki sam !

PIŁKA NOŻNA JEST RELIGIĄ TRWAJĄCĄ PONAD 100 LAT I DRASTYCZNE ZMIANY ZASAD STANĄ SIE ZAGROŻENIEM ZANIKU WYJĄTKOWOŚCI TEGO SPORTU :!: :!:

Podobno od nastepnych MS ma biegac 2 glownych arbitrow kazdy po swojej polowie boiska :roll: rewolucja pilkarska rozpoczeta ? :wink:

Awatar użytkownika
Fanatyk_OKS
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 205
Rejestracja: wt 16 gru, 2003
Lokalizacja: stąd nie widać

Post autor: Fanatyk_OKS » pn 03 lip, 2006

Jestem za wprowadzeniem kamer (oczywiscie w wyzszych ligach), niech sedzia oglada kontrowersyjne sytuacje na monitorze i dopiero wtedy podejmuje decyzje. Za duzo jest bledow sedziow wypaczajacych wyniki. Sedziowie za duzo moga, no i nie ma sie co dziwic ze w Polsce czy we wloszech sa takie afery zwiazane z przekretami w sedziowaniu. No i miedzy innymi fryzjer(zy) sie takiej kasy "dorabiają". Bo nie tylko Polscy sedziowie to k.... i sprzedawczykowie.

Gocha
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 203
Rejestracja: pt 21 paź, 2005
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Gocha » pn 03 lip, 2006

Scott pisze:

PS. WYKOPMY RAZISM ZE STADIOMOW !!
Śmiać sie czy płakać?

Ol(S)ztynianin
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 635
Rejestracja: czw 20 sty, 2005
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ol(S)ztynianin » pn 03 lip, 2006

ale Kru na posztku napisał:
Jako, że sezon ogórkowy, więc... co Wy na to? Liczę jedynie na fachowe opisnie z ARGUMENTAMI. Nabijaczom postów, co nie umią napisać choćby trzech rzezcowych zdań mówimy NIE i usuwamy ich wypowiedzi
wiec Gocha po co nabiłas posta

co do tematu:
uwazam ze zadne sedziowanie w stylu dwoch sedziów na boisku jest nie potrzebne, przeciez jest liniowy ktory powinien rozwiewac watpliwosci sedziego głownego, wiadomo czlowiek jest czlowiekiem i sie myli. Kamery? a pamietacie mecz w LM Barca -Chel były kamery i nawet w powtórkach nie ustalony czy piłka była w bramce. A mecz 60 minut to w sumie tego nie czaie po co mam isc na stadion zeby postac sobie godzine jak dojazd na stadion zajmujenp.i 30 minut w jedną stone? Jak wiadomo najwiecej bramek wpada w ostatnich 30 minutach. Jeszcze pomysł z kartkami pomysmy ze zawodnik fałluje 3 razy i nie gra przez jedna połowe teoretycznie :roll: Spalone tylko na polu karnym nastawialy by bardziej druzyny defensywnie. i Mecze konczyły by siewynikami 0-0, 0-1. Ustawianie zawodnikow w murze do max 3. to w takim razie gdzie stoi ta reszta zawodnikow? Stoi w polu karnym i broni dostepu do bramki. to co napisał Kru nastawialy by druzyny bardzo defensywnie. To psuje piekno futbolu.

kru

Post autor: kru » pn 03 lip, 2006

Zapewne nie każdy z Was wie o tym, ale kilkadziesiąt lat temu nie było rzutów karnych. Jeżeli dany zawodnik został sfaulowany w obrębie pola karnego to sędzia od razu przyznawał bramkę. Była to chyba jedna z niewielu zmian w zasadach gry w piłkę nożną, inne, jak np. zielona karta się raczej nie przyjęły.

Ol(S)ztynianin
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 635
Rejestracja: czw 20 sty, 2005
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ol(S)ztynianin » pn 03 lip, 2006

był jeszcze taki przepis gdy mecze pucharowe i dogrywka jezeli dogrywka nie zostrzygneła zywciezcy, to nie bylo rzutkow karnych tylko mecz na drugi dzien byl powtórzony a bramki był 2 razy wyższe i szersze. Grad bramek wtedy wpadał.

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » pn 03 lip, 2006

Hehe kru czemu nie podałeś źródła tych nowinek bo o ile dobrze pamiętam to chyba wczoraj czytałem to gdzieś na onecie czy wp :lol:
Ja się nie czepiem bo to tak tylko tytułem wstępu :)
To do sedna sprawy:
- Zrezygnujmy ze spalonych na połowie boiska, a liczymy je tylko od linii pola karnego. Może dzięki temu napastnicy mieliby więcej miejsca.
Niezła idea. Na podwórku zawsze fajno się stało na sępa :D
- Wprowadźmy zatrzymywany czas gry, by już żaden symulant nie kradł nam cennych sekund z naszego (czyli kibiców) meczu. Niech piłkarze grają 2x30 minut (tyle zazwyczaj wynosi efektywny czas gry). Przy okazji żaden sędzia nie będzie musiał się głowić, ile czasu doliczyć.
Też dobry pomysł, bo z tymi doliczeniami to doskonale każdy wie jak jest. Oczywiście nic nie sugeruję :)

Reszta pomysłów to przynajmniej według mnie lekka głupota :)

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Re: Zmieńmy przepisy gry w piłkę nożną?!

Post autor: THE CORE » wt 04 lip, 2006

O wreszcie jakiś fajny "lajtowy" temat na lato :D
- Zrezygnujmy ze spalonych na połowie boiska, a liczymy je tylko od linii pola karnego. Może dzięki temu napastnicy mieliby więcej miejsca.
Ciekawa idea. Podobno były jakieś mecze testowe bez spalonych i kończyło się to tym, że non stop jeden zawodnik "sępił" pod bramką a obok niego obrońca.
- Zrezygnujmy z karania zawodników żółtymi kartkami (czerwona dla brutali zostawmy), bo z ich pokazywaniem jest jak z skokami w łyżwiarstwie figurowym - liczy się wrażenie artystyczne, a to zawsze jest subiektywne. Niech więc faularz schodzi z boiska na 10 minut za każde przewinienie.
Niezależnie czy będa kartki czy "ławki kar" i tak śedzia nie zobaczy wszystkiego. Ja bym nawet był skłonny częściej karać zawodników kartkami niż to się dzieje. Mi mecz Portugalia-Holandia podobał się (mam na myśli tę "kartkową rzeźnię").
- Wprowadźmy zatrzymywany czas gry, by już żaden symulant nie kradł nam cennych sekund z naszego (czyli kibiców) meczu. Niech piłkarze grają 2x30 minut (tyle zazwyczaj wynosi efektywny czas gry). Przy okazji żaden sędzia nie będzie musiał się głowić, ile czasu doliczyć.
To się nie przyjmie. Zatrzymywany czas obowiązuje chyba tylko w grach w hali. Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi. Raczej proponowałbym wydłużyć czas do 100 minut.
- Zlikwidujmy mur przy rzucie wolnym, albo chociaż ograniczmy liczbę zawodników, którzy stają w nim (np. do trzech).
Też mam wątpliwości. Bo jeśli w murze będzie mogło stać maximum 3 zawodników to gdzie mają stać inni? Będą stać "obok" muru czyli w murze.
- A jeśli to nie pomoże, to zwiększy bramkę o pół metra wszerz i wzdłuż. Przecież, gdy w XIX wieku wymyślono futbol ludzie byli niżsi i mniej sprawni jak teraz.
Ten pomysł podoba mi się najmniej. Pachnie mi tu rugby :lol:

Zdecydowanie nie popieram żadnych kamer wideo i innych takich wynalazków, których nie można będzie zastosować na wszystkich boiskach, od mundialu do B-klasy.

Z takich frywolnych myśli to sądzę, że można by karać oprócz czerwonej kartki karnym. Słyszałem też, że podobno testowano wykopywanie piłki z autu zamiast jej wyrzucania - i ten pomysł tez mi się podoba - o ile więcej byłoby ciekawych sytuacji gdy aut jest w okolicach narożnika boiska.

Ale moje myśli częściej podążają w innym kierunku.
Sądzę, że można by jeszcze bardziej powiększyć liczbę drużyn na mundialu. Mój pomysł to 10 grup po 4 drużyny. Automatyczny awans do play-off uzyskują zwycięzy grup i najlepsza drużyna z drugiego miejsca (razem 11 drużyn). Pozostałe 9 drużyn z drugich miejsc i najlepsza z trzeciego miejsca tworzą pięć par barażowych. Ich zwycięzcy uzupełniają wcześniej wyłonioną jedenastkę. Dalej turniej już bez zmian. Taka zmiana to nie tylko 8 zespołów więcej, ale i 17 meczy więcej. A wydłużenie turnieju byłoby tylko o tydzień. Najwyżej 4 dużyny rozegrałyby w turnieju maxymalnie 8 meczy (teraz 7).
I co Wy na to?

Awatar użytkownika
Pycior
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 231
Rejestracja: śr 19 kwie, 2006
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: Pycior » wt 04 lip, 2006

Rozpatrywana jest możliwość zmiany regulaminu piłkarskich MŚ, przewidująca, że zawodnik dopiero po otrzymaniu trzech żółtych kartek w meczach jednej rundy, będzie miał zakaz gry w następnym spotkaniu - poinformował Sepp Blatter, prezydent FIFA.
"To jest oczywiście na razie tylko propozycja wstępna, będziemy ją rozpatrywali po zakończeniu turnieju" - stwierdził Blatter.

Szef FIFA dodał, że nie będzie rozpatrywana zmiana przepisu dotyczącego dwóch żółtych kartek w jednym meczu. W takiej sytuacji piłkarz nadal obligatoryjnie będzie wykluczany z kolejnego występu swojej drużyny.

Gocha
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 203
Rejestracja: pt 21 paź, 2005
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Gocha » wt 04 lip, 2006

Marcin(S) pisze:ale Kru na posztku napisał:
Jako, że sezon ogórkowy, więc... co Wy na to? Liczę jedynie na fachowe opisnie z ARGUMENTAMI. Nabijaczom postów, co nie umią napisać choćby trzech rzezcowych zdań mówimy NIE i usuwamy ich wypowiedzi
wiec Gocha po co nabiłas posta

co do tematu:
uwazam ze zadne sedziowanie w stylu dwoch sedziów na boisku jest nie potrzebne, przeciez jest liniowy ktory powinien rozwiewac watpliwosci sedziego głownego, wiadomo czlowiek jest czlowiekiem i sie myli. Kamery? a pamietacie mecz w LM Barca -Chel były kamery i nawet w powtórkach nie ustalony czy piłka była w bramce. A mecz 60 minut to w sumie tego nie czaie po co mam isc na stadion zeby postac sobie godzine jak dojazd na stadion zajmujenp.i 30 minut w jedną stone? Jak wiadomo najwiecej bramek wpada w ostatnich 30 minutach. Jeszcze pomysł z kartkami pomysmy ze zawodnik fałluje 3 razy i nie gra przez jedna połowe teoretycznie :roll: Spalone tylko na polu karnym nastawialy by bardziej druzyny defensywnie. i Mecze konczyły by siewynikami 0-0, 0-1. Ustawianie zawodnikow w murze do max 3. to w takim razie gdzie stoi ta reszta zawodnikow? Stoi w polu karnym i broni dostepu do bramki. to co napisał Kru nastawialy by druzyny bardzo defensywnie. To psuje piekno futbolu.
Nieczytałam uważnie tego co on napisał i wyleciało mi z głowy, co sie tak denerwujesz... Jak Ci tak zalezy to wykasuj tego posta, jeden w tą czy w tamtą strone to żadna róznica(przynajmniej dla mnie)
A co do zmiany zasad gry w piłke nożną... Mówie nie... boi po co? Dobrze jest tak jak jest. Jak zawodnik dobry to każda zasada będzie dla niego łatwizną w opanowaniu.

ODPOWIEDZ