Herb STOMILU

Podziel się swoją opinią na temat wydarzeń w klubie!

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

Kovalainen
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 24
Rejestracja: czw 14 cze, 2007
Lokalizacja: Olsztyn

Herb STOMILU

Post autor: Kovalainen » czw 28 cze, 2007

Chciałem poruszyć kwestie herbu naszego klubu. Herbem STOMILU zawsze był ten, który widnieje na fladze "Duma Warmii". Nie ważne już czy z umieszczonym na dole znakiem towarowym opon Kormorana. Jest to herb znany i rozpoznawalny w Polsce. Po upadku Stomilu , OKS 1945 przyją herb nawiązujący do Stomilu. Niestety na większości wlepek oraz na plakatach, mimo używania nazwy STOMIL widnieje dziwaczy według mnie herb, który wygląda jak podróbka orginalnego. Mam tu na myśli powrót do orginalnej czcionki ( słowo Olsztyn jest mało czytelne). Nie rozumiem też idei czerwonego, lekko przekształconego Kormorana... dlaczego jest czerwony? Zatem w związku z akcją powrotu do nazwy STOMIL proponuje powrót do orginalnego herbu, zarówno na koszulkach, jak i na wlepkach, plakatach itp.
Ostatnio zmieniony czw 28 cze, 2007 przez Kovalainen, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
seba
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 249
Rejestracja: sob 12 maja, 2007
Lokalizacja: Os. Mleczna
Kontakt:

Post autor: seba » czw 28 cze, 2007

jeżeli nazwa będzie zmieniona to herb pewnie też.

Awatar użytkownika
A.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 531
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Kontakt:

Post autor: A. » czw 28 cze, 2007

Temat "burza-rzeka"... :D

Tomek
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 156
Rejestracja: ndz 21 wrz, 2003
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Tomek » czw 28 cze, 2007

Ja też jestem osobiście za herbem z Dumy jak i pewnie większość ale są tacy którym ten z czerwonym kormoranem przypadł do gustu, mnie się on wogóle nie podoba i jest mało czytelny, a wprowadził go pare lat temu pan G... którergo nie zobaczymy już pewnie na stadionie..

Emilozo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 1606
Rejestracja: sob 23 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran
Kontakt:

Post autor: Emilozo » czw 28 cze, 2007

Tomek pisze:a wprowadził go pare lat temu pan G... którergo nie zobaczymy już pewnie na stadionie..
Jak ten herb wszedł w życie to G. na świecie nie było, albo i był ale w pieluchy robił :D :D

Poważnie mówiąc to herbu nie można rozpatrywać pod hasłem "estetyki". Takie jest moje zdanie. Ale decyzja i tak już w sumie zapadła i teraz używamy praktycznie wszędzie herbu z Dumy na wlepkach, plakatach...

Kovalainen
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 24
Rejestracja: czw 14 cze, 2007
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Kovalainen » czw 28 cze, 2007

No nie bardzo, na większości jest herb z czerwonym kormoranem - http://stomil.olsztyn.pl/wlepki.php mówie tu wyłącznie o wlepkach umieszczonych na tym linku
Ostatnio zmieniony czw 28 cze, 2007 przez Kovalainen, łącznie zmieniany 1 raz.

Emilozo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 1606
Rejestracja: sob 23 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran
Kontakt:

Post autor: Emilozo » czw 28 cze, 2007

Kovalainen pisze:No nie bardzo, na większości jest herb z czerwonym kormoranem - http://stomil.olsztyn.pl/wlepki.php
Widać kolego nie jesteś w temacie - z choinki się urwałeś ??
Widziałeś dwie ostatnie serie 10 x 10 wlepek ??
Napisałem "TERAZ" - czyli odnosi się to do czasu teraźniejszego, a nie przeszłości...

Awatar użytkownika
zicoo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 352
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: zicoo » czw 28 cze, 2007

Kovalainen pisze:Chciałem poruszyć kwestie herbu naszego klubu. Herbem STOMILU zawsze był ten, który widnieje na fladze "Duma Warmii".
Trochę nie masz racji. Z tego co mi wiadomo, herb z czerwonym kormoranem był pierwszym o takim kształcie tarczy. Kolejne, w tym także ten z Dumy Warmii to przeróbka tego - jak to nazwałeś - "dziwacznego".

Po prostu ty, jak i ja oraz większość tu z nas, wychowała się na znanym z pierwszej ligi herbie z czarnym kormoranem i taki właśnie uznaje za "prawdziwy"...
Ostatnio zmieniony czw 28 cze, 2007 przez zicoo, łącznie zmieniany 1 raz.

Kovalainen
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 24
Rejestracja: czw 14 cze, 2007
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Kovalainen » czw 28 cze, 2007

I właśnie dlatego powinniśmy go przywrócić, nawiązuje do lat największej świetności naszego klubu i jest najbardziej rozpoznawalny. Z resztą jak sądze większość z nas utożsamia się właśnie z herbem z "Dumy Warmii".

[ Dodano: Czw 28 Cze, 2007 ]
Herb jest nieodłącznym elementem identyfikacji z klubem, na równi z nazwą i barwami. Dlatego jest tak ważny. Świetnym przykładem może być Wisła Płock. Nafciarze co jakiś czas zmieniali nazwę, barwy i herb. Efekt? Kibice powoli przestawali identyfikować się z drużyną. Moim zdaniem herb Stomilu należy do jednych z najładniejszych, najbardziej udanych graficznie i ma swoją markę. Dlatego zwróciłem uwagę na tą bardzo ważną kwestię.

Tomek
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 156
Rejestracja: ndz 21 wrz, 2003
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Tomek » pt 29 cze, 2007

Emilozo pisze:
Tomek pisze:a wprowadził go pare lat temu pan G... którergo nie zobaczymy już pewnie na stadionie..
Jak ten herb wszedł w życie to G. na świecie nie było, albo i był ale w pieluchy robił :D :D
Może nie wprowadził ,ale wtedy zaczęto go znów używać po niezłych paru latach. On go można powiedzieć reaktywował.

Awatar użytkownika
tendragon
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 190
Rejestracja: wt 17 sty, 2006
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: tendragon » pt 29 cze, 2007

nie wiem czy herb z Dumy istniał z nazwą OKS wydaje mi sie ze byl to herb MOKS
chociaz rowniez jestem za tym aby stosowac ten z Dumy

nie mam pojecia natomiast skąd wział sie herb ktory ma na fladze FC Olsztynek tzn. czerwony kormoran zastapiony czarnym...

dawid_OKS
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 29
Rejestracja: wt 01 maja, 2007

Post autor: dawid_OKS » pt 29 cze, 2007

ale czy kormorany sa czerwone?? niee wiec nie ma sie po co kłocic

Kola
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 112
Rejestracja: ndz 05 lut, 2006
Lokalizacja: Fanatyczny Olsztynek

Post autor: Kola » pt 29 cze, 2007

tendragon pisze:nie wiem czy herb z Dumy istniał z nazwą OKS wydaje mi sie ze byl to herb MOKS
chociaz rowniez jestem za tym aby stosowac ten z Dumy

nie mam pojecia natomiast skąd wział sie herb ktory ma na fladze FC Olsztynek tzn. czerwony kormoran zastapiony czarnym...
Wina grafika projektujacego flage ... z tego co wiem taki herb nie istniał i nie istnieje

Awatar użytkownika
zicoo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 352
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: zicoo » pt 29 cze, 2007

tendragon pisze:nie wiem czy herb z Dumy istniał z nazwą OKS wydaje mi sie ze byl to herb MOKS
Dokładnie, herb z dumy to herb MOKSowski, tylko literka M została usunięta przez kibiców.
Pamiętam, że powrót do starego herbu (z czerwonym kormoranem) było argumentowane właśnie tym, że "odcinamy się" od czasów MOKS, jako przyczyny upadku klubu.

Jeżeli chodzi o mnie, najbardziej podoba mi się herb bez kormorana - umieszczony np. na bluzach. Najbardziej czytelny, prosty i estetyczny.

WSPTEAM
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 222
Rejestracja: wt 21 lut, 2006
Lokalizacja: z WSP/Londyn

Post autor: WSPTEAM » pt 29 cze, 2007

Tylko ze wielu osobom Kormoran kojazy sie ze Stomilem. Wazne jest by wróciła stara nazwa lub dokoptowano do tej Stomil. Za tym pojdzie zmiana herbu. Potem trzeba opatentowac nazwe i herb by klub mogl na niej zarabiac. Gdyby tak zrobili to pierwszy polecialbym kupic szali choc mam ich ze 20

pztrz
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 596
Rejestracja: czw 19 lut, 2004
Kontakt:

Post autor: pztrz » sob 30 cze, 2007

Potem trzeba opatentowac nazwe i herb by klub mogl na niej zarabiac.
I co nie moglibyśmy wieszać flag bo klub ma zastrzeżony herb (Szwecja) , albo mieć problemy z rozprowadzaniem gadżetów (Jagiellonia) ?

Kovalainen
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 24
Rejestracja: czw 14 cze, 2007
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Kovalainen » sob 30 cze, 2007

Sprzedaż gadżetów klubowych to całkiem niezły interes. Stomil to prawdziwa Duma Warmii i Mazur, znalazło by się na nie wielu chętnych. Szczególnie jeżeli dotarłoby się do dzieciaków które kupowałyby breloczki, długopisy, całe komplety piłkarskie. Kasa od rodziców zasilałaby konto klubu 8)

Awatar użytkownika
marosek
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 9
Rejestracja: śr 06 cze, 2007
Lokalizacja: Olsztyn/Kormoran

Post autor: marosek » sob 30 cze, 2007

tendragon pisze:nie wiem czy herb z Dumy istniał z nazwą OKS wydaje mi sie ze byl to herb MOKS
chociaz rowniez jestem za tym aby stosowac ten z Dumy

nie mam pojecia natomiast skąd wział sie herb ktory ma na fladze FC Olsztynek tzn. czerwony kormoran zastapiony czarnym...
Tak sie sklada ze moge Ci odpowiedziec na to pytanie poniewaz jestem szczesliwym posiadaczem tego malutkiego herbu :)
Moj istnieje pod nazwa MOKS :)

ODPOWIEDZ