Jak nie Stomil to co?

Podziel się swoją opinią na temat wydarzeń w klubie!

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

Hendel
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 102
Rejestracja: sob 17 sty, 2004
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: Hendel » ndz 28 mar, 2004

Aż po życia kres tylko Stomil OKS!!!

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » wt 06 kwie, 2004

AZS :?:
Co to znaczy :?:
Oni mają sekcję piłki nożnej :?:
TYLKO STOMIL :!: :!: :!:

Kamea
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: czw 01 kwie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Kamea » wt 06 kwie, 2004

Moim zdaniem jak miałby powstać zespół, który miałby zastąpić STOMIL to w nazwiem niemogłoby zabraknąć tak szlachetnej nazwzy jaką jest STOMIL :!: :!: :!: To jest jedyne wyjście i trzeba mieć nadzieję, że jak władze OKP pójdą po rozum do głowy i zmienią tą beznadziejną nazwe na STOMIL04 OLSZTYN

Awatar użytkownika
Nephilim
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 78
Rejestracja: śr 31 mar, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Nephilim » śr 07 kwie, 2004

Jeśli nie da się zmienić nazwy po prostu na Stomil, można by dodać do nazwy Stomil, jeszcze jedną lierę l, lub dać w środku nazwy myślnik. Lepiej nazywać się przecież Stomill, lub Sto-mil, niż wymyślać nową nazwę. Ze względów prawnych Stomil i Stomill, czy Sto-mil to zupełnie różne nazwy. Nie powinno być więc kłopotów z rejestracją, a i prezes Jarguz pewnie dałby się przekonać. :!:

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » śr 07 kwie, 2004

Nephilim! To oczywiste, że można by tak zrobić. Takie pomysły padały już wcześniej. I to na tym forum. Sądzę, nawet, że można by zmienić nazwę na "Stomil i jakieś cyferki" np. 04 lub 1945 i też by się udało. Przecież fabryka ma w nazwie "S.A." a my docelowo mieć powinniśmy "SSA" czyli Sportowa Spółka Akcyjna. Z prawnego punktu widzenia to dwie różne nazwy. Uważam, że gdyby włodarze okp chcieli zmienić nazwę to już teraz chodzilibyśmy na mecze Stomilu...

Awatar użytkownika
Nephilim
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 78
Rejestracja: śr 31 mar, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Nephilim » pt 09 kwie, 2004

A teraz z innej beczki. Szczerze mówiąc od dawna marzył mi się w Olsztynie jeden klub powstały z połączenia Stomilu z Warmią. Taki klub miałby dobrą bazę treningową w postaci obiektów Warmii, a mecze mistrzowskie rozgrywał na stadionie Stomilu. Co ciekawe takie plany jak słyszałem kiedyś były, ale na przeszkodzie stawali działacze Warmii, odwołujący się do swoich odrębnych tradycji. Później dialog w tej sprawie podjęła Warmia, ale działacze I-ligowego Stomilu z obawy o konieczność dokoptowania nowych członków do zarządu klubu, wyboru prezesa itp, a tym samym koniecznością dzielenia się pieniędzmi nie podjęli rozmów. W efekcie dziś zamiast choćby II ligi pasjonujemy się IV-ligowymi derbami dwóch Warmii. Wiem, że Stomil i Warmia to odzielna tradycja, a ja jako kibic Stomilu, nie miałbym na myśli powstania jakiegoś sztucznego tworu czy hybrydy, ale klub o nazwie np. KKS Stomil, czy Stomil-Warmia to lepsze w obenej chwili niż dwie Warmie. Nie jestem osobą nastawioną anty do innych klubów w Olsztynie, dlatego też kibicuje i Warmii Olsztyn, choć do OKP podchodzę z rezerwą. Może jednak dałoby się w Olsztynie stworzyć jeden w miarę silny klub niż mieć OKP, Warmię, Kormorana, Orła, Naki i Tempo? Oczywiście nowy klub musiałby mieć w nazwie Stomil.

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » pt 09 kwie, 2004

No właśnie. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie co nam przyjdzie z połączenie dwóch 4-ligowych klubów. Moim zdaniem nic! A to, że teraz Stomilu (chwilowo) nie ma a Warmia wlecze się w ogonie 4 ligi nie znaczy przecież, że tak będzie zawsze. Nephilim, czy pamiętasz jak jeszcze bodajże 5 lat temu Stomil grał w 1 lidze a Warmia w 2? Teraz mamy chude lata, ale za jakiś czas, prawem sinusoidy, znów będzie lepiej. Nie wiem jak ty, ale ja pamiętam jak w Krakowie nie było żadnej drużyny w 1 lidze. A teraz mają Wisłę regularnie wygrywającą ligę i Cracovię z bardzo ambitnymi planami. A przecież był czas gdy Wisła grała w 2 lidze a Cracovia w 3 (a nawet chyba i w 4) i nikt tam nie podnosił pomysłu połączenia obu klubów. Zdaję sobie sprawę, że nieco inną tradycję ma futbol w Krakowie niż w Olsztynie. Niemniej jednak nie kwestionuję faktu, że Warmia ma swoich kibiców, którzy niekoniecznie chcą się identyfikować ze Stomilem. I chciaż stanowią oni jakiś znikomy promil ogółu olsztyńskich kibiców, a do tego zapewne składają się z samych dziadków z Zatorza, to jednak mam do nich szacunek. I wolałbym im nie zabierać klubu. Piszę "zabierać", bo sam stwierdziłeś, że nowy olsztyński klub musiałby mieć w nazwie Stomil. To co oczywiste dla ciebie nie musi być takie dla innych. Warmia ma swoją, może nie tak chlubną jak Stomil, ale jednak, tradycję. To jest klub, który zdobył wicemistrzostwo Polski juniorów w latach 60-tych. W 2 lidze spędzili chyba 5 sezonów. Nephilim pisze, że na Stomilu grano by mecze a na Warmi trenowano. Uważam, że o sile klubu na pewno nie będzie decydowała baza treningowa. Moim zdniem uczynienie z obiektów Warmi tylko bazy treningowej będzie skutkowało jedynie dalszą ich dewastacją. A przecież ten całkiem przyjemny stadionik dzięki niedawnemu awansowi naszych olsztyńskich "czarnych koszul" do 2 ligi został wyremontowany! O sile klubu decydują w znacznej mierze jego działacze. Stomil miał cienkich działaczy, którzy priorytetowo traktowali jedynie dofinansowanie siebie samych a nie dobro klubu. I nawet jeśli między nimi pojawił się jakiś rodzynek, jak ś.p. Józef Łobocki to ogólnie poziom identyfikacji ze Stomilem był wśród "naszych" działaczy, delikatnie mówiąc, niski. Skutkuje to teraz m.in. tym, że trzeba ich baaaardzo namawiać aby zmienili nazwę okp na Stomil. Prawdziwie oddani klubowi działacze po pierwsze nie dopuściliby do zadłużenia klubu, a jeśli już to nie dopuściliby do jego upadku, a jeśli już to dążyliby do jak najszybszego reaktywowania go. A pomyśl co by się stało gdyby połączono Stomil i Warmię. Czy mamy jakąś gwarancję, że za kilka lat ten nowy klub dzięki swoim działaczom też nie zbankrutuje i nie upadnie. I co wtedy? Co nam zostanie? Nowy okp? A może, z całym szacunkiem dla nich, Kormoran i Orzeł? Kluby zupełnie bez tradycji jak i okp, tyle,że uczciwsze, bo zaczynające grę od 7 ligi. Nic mi nie zastąpi Stomilu, ale nie chciałbym aby on idąc na dno pociągnął za sobą inny olsztyński klub.
Kolejny powód aby uznać ten pomysł za niestosowny to fakt, że takie fuzje miały już miejsce i ich efekty były raczej mierne. Za przykład podam fuzję Lechii i Polonii w Gdańsku, która nie uchroniła Lechii a pogrążyła Polonię oraz fuzję Górnika i Zagłębia w Wałbrzychu, która skutkuje tym, że futbol w tym mieście pogrążył się w kilkuletnim już niebycie w rozgrywkach centralnego szczebla.
Ostatni powód, który podam, to być może przykład mojej megalomanii, ale taki już jestem. Czy naszego miasta, niemałego przecież, miasta wojewódzkiego nie stać na kilka klubów? Nie zamierzam porównywać Olsztyna do Warszawy, Trójmiasta, Krakowa (swoją drogą zagadnijcie, które z tych miast ma więcej klubów w oficjalnych seniorskich rozgrywkach ligowych) czy Górnego Śląska. Ale są w Polsce miasta nie odbiegające od Olsztyna liczbą ludności lub potencjałem ekonomicznym a posiadające kilka klubów na poziomie chociażby 3 lub 4 ligi. Dla przykładu wymienię tylko Tarnów, Rzeszów, Toruń i Białystok. Więcej: są miasta dużo mniejsze a mające kilka drużyn klubowych. Na przykład Przemyśl czy Nowy Sącz. Nawet na nasym "podwórku" jest dobry przykład: Ełk.
Reasumując: nie widzę celu w połączeniu Warmii i okp, bo chyba to miałeś na myśli drogi Nephilimie.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Nephilim
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 78
Rejestracja: śr 31 mar, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Nephilim » sob 10 kwie, 2004

Argumenty The Core jak najbardziej słuszne z Twojej strony. Chylę czoła. Pozwolę sobie jednak nie zgodzić się z Tobą w dwóch przypadkach, po pierwsze jeśli chcemy mieć dobry sportowo klub w Olsztynie, to naprawdę nie stać to miasto o jednej z najwyzszych w Polsce stopie bezrobocia na kilka klubu. I chociaż kocham to miasto to jak słyszę nagranie Czerwonego Tulipana: "Olsztyn Kocham moją małą Amerykę", to nic prócz ironicznego śmiechu nie ciśnie mi się na usta. To wspaniałe hasło powinni powiesić nad Urzędem Pracy, moze ludzie poczuli byś lepiej (cha, cha...). Wracając do sprawy nie było moim zamiarem pozbawianie kibiców Warmii, ich klubu. Nowy klub mógłby mieć tez w nazwie człon Warmia. Ale, przekonałeś mnie faktycznie, że moze i to trochę chory pomysł. Niemniej uwazam, że w Olsztynie mógłby istnieć silny klub piłkarski i jego satelicki pomocnik w niższej klasie szkolacy młodzież. Kiedyś było juz blisko ideału I-ligowy Stomil i III-ligowa Warmia\Stomil II. Niestety działacze Stomilu oszukali wówczas Warmiaków i po spadku zajęli należne Warmii miejsce w IV-lidze, a Warmia trafiła do kl. okręgowej.
Pszepraszam, może faktycznie nieco przynudziłem na łączeniu klubów w chwili całkowitego sportowego impasu. Skupmy się lepiej na staraniach o powrót Stomilu.
Pozdrawiam serdecznie.

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » sob 10 kwie, 2004

Jasne, że w Olsztynie jest miejsce tylko na jeden silny klub. A czy jego siła wystarczy na pierwszą, drugą czy trzecią ligę to już niestety inna sprawa...
Musze jeszcze dodać, że zgodnie z przepisami PZPN druga drużyna (czyli ew. Stomil II) może występować najwyżej w 3 lidze. Było już tak, że Legia II i Amica II wygrywały 3 ligę a awans przypadał drużynom z 2 miejsc. Czyli lepiej mieć Stomil i Warmię niż Stomil i Stomil II. Ale to tak tylko na marginesie...
Ponadto nie martw się tym bezrobociem. Faktycznie w województwie jest bardzo duże, ale w samym Olsztynie jest stosunkowo niskie. Tylko 2 procent większe niż w Warszawie o ile pamiętam (ale to się ciągle zmienia, więc może już jest inaczej).
Pozdrawiam i życzę udanych Świąt!

Awatar użytkownika
Nephilim
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 78
Rejestracja: śr 31 mar, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Nephilim » wt 20 kwie, 2004

Dzięki za życzenia. Co do nie martwienia się bezrobociem w Olsztynie, to jednak lekka przesada. Sam jestem z wykształcenia historykiem i szukałem pracy 1,5 roku, a są ludzie, którzy siedzą w domu po 2 czy 3 lata. Mają się nie martwić? Muszą z czegoś zyć! Ponadto stopa bezrobocia sprytnie wyliczana jest w wakacje, kiedy dużo ludzi łapie sezonową pracę. Jakkby przeprowadzano badania np.: w listopadzie, stopia byłaby naprawdę dużo, dużo wyższa.
Klub bez dobrej bazy treningowej, w moim mniemaniu nie powinien mieć racji bytu, stąd moje wybiegi o stadionie Warmii, jako bazie treningowej. Stadionik owszem sympatyczny, ale nie możemy popadać w sentymenty jesli chcemy mieć klub z dobrym zapleczem. Ostatecznie przecież Warmia tez mogła by mecze mistrzowskie grać na Piłsudskiego. Wiem, że dużo starych kibiców Warmii identyfikuje się głównie ze stadionem z ul. Sybiraków, ale sam przecież klub wystepował z propozycją gry kilku meczów przy Piłsudskiego, mając nadzieje na przyciągnięcie większej liczby kibiców.
Nie łudźmy się też, że Warmia może grać niebawem w II czy III lidze, bo w tym klubie stawia się tylko na szkolenie młodych i korzystną ich sprzedaż do innych klubów, co jest nawet niestety czynione z mizernym powodzeniem.
Cisza ostatnio wokół powstania nowego Stomilu. Mam nadzieje, że jednak wciąż są próby reaktywacji naszego klubu.
Pozdrwaiam serdecznie.
P.S. Czyżbyś tez był historykiem (tak podałeś w swoim profilu!)

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » wt 20 kwie, 2004

Pozwolę się nie zgodzić z Tobą w kilku kwestiach. Po pierwsze Warmia dośyć szybko (jak na olsztyńskie warunki) awansowała z 4 ligi do 2. W sezonie 1991/92 grała w 4 lidze a w 1997/98 w 2 lidze. Czyli w ciągu 6 lat. Co prawda jeszcze szybciej wróciła na ziemię czyli do 5 ligi. Ale świadczy to o tym, że ten ubogi klubik w ciągu dekady, bez znaczącego sponsora i przy odrobinie szczęścia może coś osiągnąć. Tak, więc ja Warmii bym nie przekreślał. Jako baza treningowa ich stadion, moim zdaniem nie sprawdzi się. Po co komu baza treningowa z trybunami na 10 tysięcy widzów? Nowoczesna baza trenigowa to 5 boisk bez trybun ale z oświetleniem, że o gabinetach odnowy biologicznej i tym podobnych nie wspomnę. Na Warmii chyba nie ma nawet warunków by to urządzić. Zresztą logiczniej by chyba było zrobić to na Stomilu, zwłaszcza, że teren przy stadionie na Piłsudskiego ma być modernizowany (módlmy się za powodzenie tego planu... :D ).
Pozrawiam!
p.s. no jasne, że jestem historykiem! Tyle, że historykiem banitą - nie pracuję w zawodzie. Świetnie się spełniam jako historyk piłki nożnej :D .

Awatar użytkownika
Nephilim
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 78
Rejestracja: śr 31 mar, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Nephilim » śr 21 kwie, 2004

Co do Warmii, zgadzam się częściowo. Jednak lepsza taka baza treningowa, niż żadna i nie łudźmy się że inna powstanie. Stomil przez cały swój okres istnienia miał gorszą bazę treningową od Warmii. Ponadto Warmia w okresie ostatniego awansu miała sponsora w postaci p. Stefanowicza, który próbował zrobić w Olsztynie alternatywę dla Stomilu. Jak to się skończyło, wszyscy wiemy. Niestety... Co ciekawe ostatni sportowy upadek Warmii i Stomilu w okresie II ligi łączył się ze zwolniem z funkcji trenera tak Warmii, jak i Stomilu trenera Budziłka. Jakieś fatum?
Piszesz The Core, że sprawdzasz się jako historyk piłki nożnej?! Rozumiem, ze to żart, choć ja 5 lat temu chciałem w tym względzie błysnąć. Od 1987 r. zbierałem informację o piłce nożnej. W 2000 r. miałem zamiar stworzyć internetową Historię Piłki Nożnej Warmii i Mazur zawierającą dokładne statystki meczów wszystkich drużyn Warmii i Mazur od I ligi po klasę okręgową. Uprzedził mnie jednak w 1999 r. Porycki ze swoją książką, przestał później istnieć Stomil i zrezygnowałem z tego pomysłu.
Może z powstaniem Nowego Stomilu wrócą chęci. Co do wypowiedzi powyżej mam jedną uwagę klub jak dla mnie musi się nazywać Stomil. Z całym szacunkiem do nazwy OKS, ja (a z tego co wiem nie tylko ja) utożsamiam się wyłącznie z nazwą Stomil.

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » czw 22 kwie, 2004

Zgadzam się, że w nazwie powinno znależć sie słowo STOMIL. Niestety, ale bez tego drobnego szczegółu to już inny klub... Nie mogę zgodzić się z Przybysiem, że nazwa nie jest istotna. Jeśli naprawdę tak myślisz Przybyś to już możesz kibicować okp, które przecież jest jakąś tam pochodną Stomilu.
Nephilim! Kiedy pisałem, że sprawdzam się jako historyk piłki nożnej to oczywiście żartowałem, ale nie tak do końca. Ja też zbieram materiały o piłce nożnej w naszym województwie. Robię to od 1986. Miałem równie ambitny plan co ty. Chciałem napisać pracę magisterską o 50-letniej historii sekcji piłki nożnej w Stomilu. Niestety archiwum w klubie było ŻADNE! A w muzeum sportu niewiele lepsze. Ale służę pomocą jeśli zdecydujesz się zrealizować swój fajny pomysł! Tym bardziej, że xiążka Poryckiego, co tu ukrywać, jest słaba. No, ale na początek dobra i taka!
Pozdrawiam tych co walczą o Stomil nie tylko pięściami ale i głową.

Awatar użytkownika
Nephilim
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 78
Rejestracja: śr 31 mar, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Nephilim » sob 24 kwie, 2004

The Core! Cieszę się, że ludzi mających podobne zainteresowania jak ja, jest więcej. Widzę też, że zbierasz materiały od mniej więcej tego samego czasu. ja zacząłem od 1986, kiedy Stomil był na koniec 2 przegrywając na finiszu tylko z Gwardią Szczytno. Ale już rok później był awans. Widzę tez, że chciałeś zrealizować podobny pomysł na pracę magisterską jak ja. Niestety, też bez rezultatu. Co ciekawe mojemu znajomego dzięki pomocy działaczy Warmii, udało się napisać i obronic pracę magisterską o historii piłki noznej w klubie Warmia Olsztyn!
Dzięki za propozycję. chętnie skorzystam. Sam dysponuje dość dużą bazą materiałów i ciężko by mi było obecnie to samemu ogarnąć. Jednak jak pisałem aby były chęci musi wrócić Stomil.
Pisałem już na forum o propozycji nazwy Stomilu pisanej przez dwie liery ll na końcu. Wiem, że takie propozycję już padały. Ta nazwa jest całkowicie bezpieczna. Niedowiarków chce o tym przekonać. Raz, że radziłem się w tej kwestii prawnika. Dwa weźmy na przykład grupę muzyczną o nazwie Kombi. Jej obecni członkowie nie mają praw do starej nazwy, która jest zastrzeżona przez klawiszowca, byłego lidera tej grupy. Pozostali jednak sprytnie obeszli ten przepis. Nazwali się Kombii i działają prawnie do dziś. Myśle, że to wystarczające argumenty aby poruszyć tą sprawę na spotkaniu z działaczami OKP.
Pozdrawiam wszystkich fanów Stomilu

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » sob 24 kwie, 2004

Masz rację. Ja też uważam, że względy prawne nie są przeszkodą do zmiany nazwy. Sądzę, że na drodzę do zmiany nazwy stoją decydentom inne przeszkody...

K.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 56
Rejestracja: pt 29 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: K. » pn 26 kwie, 2004

Miałem nie pisać, ale w tej jednej kwestii się przełamię.
Pomysł Stomill (kwestia dużych i małych liter jest tu niebagatelna, bo 2 x l nie będzie wyglądać jak II) bardzo dobry!
Ew. StomIIl lub STOMIIL - no w każdym razie dwójka niezbędna.
Wiem, że ustalenia ze Stomilem 04 są poczynione, ale to jest nowe, świeże, oryginalne i nawet bliższe źródła. Odpowiednie dostosowanie logo w celu uwypuklenia II wszystko wyjaśni.

Awatar użytkownika
Ghost
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 139
Rejestracja: czw 21 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ghost » wt 27 kwie, 2004

Czolem K. !!!!
Odejde na chwile od tematu nazwy, podejde do Twej osoby.
Dzieki postowi powyzej wygralem maly zaklad - wiedzialem ze wrocisz na forum, chociaz sadzilem ze okolicznosci beda zgola odmienne.
Ale nie ta moja mala wygrana tak cieszy....
Witamy Cie Banito :wink:

smarek
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 131
Rejestracja: śr 22 paź, 2003
Lokalizacja: Szczytno / Sopot

Post autor: smarek » wt 27 kwie, 2004

Witam Panie K ....Ja podobnie jak Ghost mialem przeczucie ze nie wytrzymasz i powrocisz, a swiadczy to o tym ze na biezaco czytasz forum :) Co do nazw to nie watpliwie jest to bardzo dobre rozwiazanie, niestety kwestia rozbija sie o mozliwosc wogole zmiany, a nie zmiany na wybrana nazwe. Miejmy nadzieje ze na poniedzialkowym spotkaniu wyjasnia sie pewne sprawy, bo juz co niektore osoby sa sfrustrowane zyciem w tej niepewnosci.

Luka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 263
Rejestracja: pt 30 sty, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Luka » wt 27 kwie, 2004

Panowie mieliście racje... Nie wytrzymał :D I bardzo dobrze :brawa:

Awatar użytkownika
Ghost
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 139
Rejestracja: czw 21 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ghost » śr 28 kwie, 2004

Teraz z usmiechem pod nosem czyta nasze posty i mruczy: "o nie, nie odpisze im. Znowu znikne na jakis czas, przynajmniej nie bede musial uzerac sie z malolatami (i w dowodzie i w glowie)"

pztrz
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 596
Rejestracja: czw 19 lut, 2004
Kontakt:

Post autor: pztrz » czw 29 kwie, 2004

A czy nazwa 100MIL wchodzi w jakiekolwieg zainteresowanie?? Choć najlepsze i tak jest OKS STOMIL OLSZTYN

giANt
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 446
Rejestracja: śr 24 wrz, 2003
Lokalizacja: OlsztyN

Post autor: giANt » czw 29 kwie, 2004

Przybyś dobry pomysł inaczej sie pisze ale ta sama wymowa. W sumie to by juz nie byl ten sam Stomil ale dobry pomysł zawsze to jakaś alternatywa.

___________________________________
Kiedyś powstanie, OKS kiedyś powstanie, kiedyś powstanie, OKS kiedyś powstanie :!:

dalton
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 10
Rejestracja: wt 16 mar, 2004
Lokalizacja: Olsztyn City

Post autor: dalton » czw 29 kwie, 2004

Pamietam kiedys mecze Stomilu, to były czasy! Ale mam do was jedno pytanie nie ze bym byl przeciwny zmianie okp warmia i mazury na stomil 04 olsztyn (jakas ta pierwsz wiesniacko brzmi ) ;-) ale gdyby legia zmienila nazwe na stomil olsztyn to chodzilibyscie na mecze legi ze zmieniana nazwa a z tym samym zarzadem wsyztsko to sdamo tylko zamiast legia warszawa byloby Stomil Olsztyn? :lol: Głupie pytanie ale jakos mnie to korci :lol:

Awatar użytkownika
Ghost
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 139
Rejestracja: czw 21 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ghost » czw 29 kwie, 2004

Dalton - to nie to samo.
W OKP graja Stomilowcy w Legii Legionisci (no i armia zaciezna).
Lecz przede wszystkim OKP powstalo jako alternatywa dla niszczonego Stomilu wiec starajmy sie przywrocic przeznaczenie Okapu.

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » czw 29 kwie, 2004

Zgadzam się z Ghostem, ale od siebie dodam jeszcze coś.
Nie chcę zabierać innym kibicom klubu, ale gdyby jakiś "mądry" biznesmen postanowił zmienić nazwę "swojej" drużynie (np. Legii) i przenieść ją do Olsztyna, to dla mnie byłby to Stomil. No bo co ten "nowy Stomil" byłby mi winien żebym go nie lubił?
Po za tym praktyka i logika dowodzą, że zmiana nazwy równa się zmianie klubu. Taka Legia ze zmienioną nazwą na Stomil nie byłaby już Legią tylko Stomilem. To samo było by gdyby Stomil ktoś przeniósł na przykład do Elbląga i zmienił mu nazwę na Olimpia. Nawet gdyby grali tam ci sami zawodnicy to ja bym się z nim nie utożsamiał. Dokładnie tak przecież jest z okp. Niby Stomil ale nie Stomil.

Zablokowany