Kto pomoże olsztyńskiej piłce?

Podziel się swoją opinią na temat wydarzeń w klubie!

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

Włączyłbyś sie do strajku?

Tak, oczywiście Klub to My!
55
90%
Nie, takie sprawy powinien załatwiać zarząd
3
5%
Nie mam zdania
3
5%
 
Liczba głosów: 61

Awatar użytkownika
(S)ebek
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 212
Rejestracja: sob 29 lip, 2006

Kto pomoże olsztyńskiej piłce?

Post autor: (S)ebek » śr 09 lip, 2008

Co myslicie o Naszej pomocy dla Klubu?
O zorganizowaniu sie i zrobieniu strajku przed ratuszem?
Moze wladze zauwaza ze nie tylko zawraca im "dupe" jeden czy dwie osoby z zarzadu, ale takze My - olsztynscy Kibice, mysle ze przyszla by spora liczba ludzi.

Awatar użytkownika
1998
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 49
Rejestracja: ndz 19 sie, 2007
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: 1998 » śr 09 lip, 2008

Dobry pomysł! Trzeba walczyc o nasz Stomil! :)

biedrza
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 107
Rejestracja: pt 27 sie, 2004
Lokalizacja: Biskupiec

Post autor: biedrza » śr 09 lip, 2008

Inicjatywa dobra ale to nie pomoże zmienić myślenia władz olsztyńskich

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Post autor: Preze(S) » czw 10 lip, 2008

1 okazja mecz w Ilawi -zbiórka będzie pod ratuszem :!: :!:
więcej info jka będzie konkretny termin

oko
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 30
Rejestracja: czw 27 gru, 2007
Lokalizacja: olsztyn

Post autor: oko » czw 10 lip, 2008

[moderator] pomysl z tym protestem,jesli my z tym nic nie zrobimy,to nik za tego nie zrobi/jak zwykle skonczy sie na obiecankach

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Post autor: Preze(S) » czw 10 lip, 2008

poprostu marsze spod ratusza będą teraz w innej formie i bardziej propagowane -do skutku
będą przybierać rózne formy :wink:

Awatar użytkownika
kevinnash
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 78
Rejestracja: ndz 23 wrz, 2007
Lokalizacja: Pieczewo
Kontakt:

Post autor: kevinnash » czw 10 lip, 2008

intertrans pisze: będą przybierać rózne formy :wink:
Obrzucimy Ratusz jajkami?;)

Prokop
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 63
Rejestracja: sob 28 lip, 2007
Lokalizacja: JaRoTy

Post autor: Prokop » czw 10 lip, 2008

Odpowiedz na te pytanie jest prsota: my MUSIMY pomoc olsztynskiej pilce. Strajkowac trzeba do skutku chociaz pewnie skonczy sie chu**wo jak zawsze. "Prezydenta" nie ma a rada miasta nie zrobi nic z wlasnej inicjatywy a jedynie z wielkiej laski wyplacaiklubowi pare groszy na odczepnego. Musza sie w koncu ugiac a nie co przed wyborami to ta sama gadka a pozniej widac efekty. Trzeba wierzyc ze bedzie dobrze

Komentator
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 307
Rejestracja: pn 14 sie, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Komentator » czw 10 lip, 2008

Prokop pisze:rada miasta nie zrobi nic z wlasnej inicjatywy
Kłamiesz! :P Przecież zmienili wodę podstawianą im na obrady, bo była za słona :P Tylko to ich interesuje - koniec własnej dupy, żeby ich nie piekło. A sport jest nie dla nich. Póki pieniążki na koncie się zgadzają, nie zrobią nic, chyba że przed wyborami. Kto w ogóle wybiera tych ludzi?! Jacyś komuniści, TW czy agenci SB. I jak tu ma być normalnie, skoro "władzę oddali w 1989 r."?!

Awatar użytkownika
(S)ebek
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 212
Rejestracja: sob 29 lip, 2006

Post autor: (S)ebek » czw 10 lip, 2008

Musimy walczyc i pomagac klubowi, przeciez STOMIL TO MY
Pod ratuszem zaznaczmy to glosno WSZYSCY!
Pozdro!

Awatar użytkownika
kevinnash
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 78
Rejestracja: ndz 23 wrz, 2007
Lokalizacja: Pieczewo
Kontakt:

Post autor: kevinnash » czw 10 lip, 2008

Ja namówie też babcię żeby pod Ratusz poszła;) w końcu w JEDNOŚCI SIŁA

Awatar użytkownika
(S)ebek
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 212
Rejestracja: sob 29 lip, 2006

Post autor: (S)ebek » śr 16 lip, 2008

Rozmowa z Marianem Świniarskim, byłym prezesem OKS 1945

- Zostawiam klub w niezłej kondycji, jednak nie czuję jakiejś wyjątkowej satysfakcji. Byłem prezesem, który dotrzymuje słowa, bo uważam, że tak się w życiu powinno postępować - mówi Marian Świniarski, który po czterech latach prezesury odchodzi z OKS 1945 Olsztyn.

- Już ponad tydzień temu podczas walnego zgromadzenia członków klubu zrezygnował Pan z funkcji prezesa OKS 1945. Tymczasem podpisuje Pan umowy z trenerami grup młodzieżowych, wciąż działa Pan w klubie. Zmienił Pan zdanie?
- Emocje opadły, ale decyzję podtrzymuję. To nie była sprawa chwili, to echo ostatniego pół roku i współpracy z władzami miejskimi. A w zasadzie braku zrozumienia i współpracy. Poczułem, że jestem sam.

- Osamotniony i znudzony tą sytuacją?
- Nie tyle znudzony, co zmęczony. Poczułem, że klimat wokół mojej osoby zdecydowanie się pogorszył. A to jest jedna z kluczowych spraw na drodze do tego, żeby klub miał przed sobą dobrą przyszłość. A mnie właśnie chodziło o przyszłość olsztyńskiej piłki, bo bycie prezesem samo w sobie nigdy mnie nie bawiło.

- Zostawia Pan OKS 1945 bez długów, z mocnymi podstawami finansowymi. Nie żal Panu tego?
- Powiem więcej. Jeszcze w poniedziałek przed drugim walnym (21 lipca - red.) podpiszę z jednym ze sponsorów nową umowę. Budżet klubu na rundę jesienną mamy zapięty na 95 procent. Powiem panu coś szczerze: mógłbym pewnie to jeszcze ciągnąć przez jakiś czas, gdybym miał poczucie, że ktoś to w Olsztynie docenia. Tymczasem po odejściu prezydenta Czesława Małkowskiego nie było nikogo, komu by na naszym klubie zależało.

stomil olsztyn forever
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 202
Rejestracja: sob 15 kwie, 2006

Post autor: stomil olsztyn forever » śr 16 lip, 2008

Naprawde wielka szkoda ze odszedl, moim zdaniem robil swietną robote w klubie, 4 lata napewno udane za jego "panowania", no ale miasto musialo zrobic swoje...

Awatar użytkownika
goleo6
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 232
Rejestracja: ndz 14 sty, 2007
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: goleo6 » śr 16 lip, 2008

Słowa Świniarskiego o Małkowskim zaskoczyły mnie zdeczka. W końcu myślałem że kto jak kto, ale Małkowski jest ostatnią osobą, której zależy na sporcie w Olsztynie...

Awatar użytkownika
shizo_rdk
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 54
Rejestracja: pn 17 mar, 2008
Lokalizacja: Redykajny

Post autor: shizo_rdk » śr 16 lip, 2008

w sumie to dobrze by było zrobic ten strajk w dzien meczu z jeziorakiem

pztrz
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 596
Rejestracja: czw 19 lut, 2004
Kontakt:

Post autor: pztrz » śr 16 lip, 2008

goleo6 pisze:Słowa Świniarskiego o Małkowskim zaskoczyły mnie zdeczka. W końcu myślałem że kto jak kto, ale Małkowski jest ostatnią osobą, której zależy na sporcie w Olsztynie...
Jemu nie zależało i zależeć nie będzie :!: OLSZTYN NIE MA PREZYDENTA :!:

teodor
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 13
Rejestracja: pn 13 sie, 2007

Post autor: teodor » czw 17 lip, 2008

Hm Olsztyn może i bez prezydenta i nic się tu nie dzieje. Ale najwyraźniej wspierał klub na tyle ile mógł.

Awatar użytkownika
FC.MORAG
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 135
Rejestracja: ndz 08 paź, 2006
Lokalizacja: FC MORĄG

Post autor: FC.MORAG » pt 18 lip, 2008

W Olsztyńskiej Piszę że SZMIT ma być prezesesm

Awatar użytkownika
Kleofas
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 405
Rejestracja: sob 04 cze, 2005
Lokalizacja: Olsztyn/Pojezierze

Post autor: Kleofas » pt 18 lip, 2008

trochę więcej jest napisane w gazecie wyborczej
zamieszanie z objęciem funkcji prezesa OKS rozpoczęło się 7 lipca. Wówczas na walnym zgromadzeniu klubu z funkcji tej nieoczekiwanie zrezygnował Marian Świniarski. Zasiadał na tym stanowisku od czterech lat. Jednym z powodów było znikome zainteresowanie władz miasta losami piłkarskiego klubu, który powoli pnie się w ligowych rozgrywkach. Podczas zebrania nie wybrano także członków zarządu, dlatego najważniejsze decyzje postanowiono przełożyć na poniedziałek 21 lipca.

Przez ten czas w środowisku piłkarskim zastanawiano się, kto zasiądzie za sterami drugoligowca. Teraz już wiemy, że najpoważniejszym kandydatem jest Jerzy Szmit, były senator oraz szef olsztyńskiego PiS-u.
Ani nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam - mówi. - W poniedziałek wszystkiego się dowiemy. Nie ukrywam, że bardzo lubię piłkę nożną, zresztą byłem zawodnikiem Stomilu w latach 1973-1980 bądź 1981. Jednak zaraz po skończeniu wieku juniora skończyłem z treningami. W ostatnich latach także miałem kontakt z działaczami OKS, ponieważ od czasu do czasu wspierałem klub finansowo.

Te informacje potwierdza Marian Świniarski, prezes OKS.

- Jesteśmy po wstępnych rozmowach z panem Szmitem - ujawnia. - To niejedyna kandydatura, ale nie ukrywam, że to odpowiednia osoba na te stanowisko. Najważniejsze, żeby olsztyńska piłka szła dalej do przodu, a nie cofała się. Czy w razie niepowodzenia zostanę na stanowisku prezesa? Powiedziałem już, że odchodzę i nie zmienię zdania.

Kolejne zgromadzenie w OKS zaplanowano na poniedziałek 21 lipca na godz. 17. Spotkanie odbędzie w budynku klubowym przy al. Piłsudskiego.

[ Dodano: Pon 21 Lip, 2008 ]
wybory ciąg dalszy
Szmit oficjalnie za sterami OKS 1945
nowym prezesem do drugoligowych rozgrywek przystąpi do sezonu 2008/09 OKS 1945 Olsztyn. Na tym stanowisku Mariana Świniarskiego zastąpił Jerzy Szmit
ZOBACZ TAKŻE
Sparingi OKS i Jezioraka. Zmęczenie było widoczne (20-07-08, 16:47)
Jerzy Szmit prezesem OKS 1945? (17-07-08, 22:00)
W połowie ubiegłego tygodnia całe piłkarskie środowisko w stolicy Warmii i Mazur obiegła nieoficjalna informacja, że nowym prezesem drużyny (po rezygnacji Mariana Świniarskiego) zostanie Jerzy Szmit, znany polityk - były senator, szef olsztyńskiego PiS-u. Jednak na potwierdzenie trzeba było poczekać do poniedziałku, kiedy zaplanowano dokończenie poprzedniego walnego zgromadzenia. Najpierw wybrano zarząd składający się z ośmiu osób, choć kandydatur było więcej. W ostatniej chwili zostali zgłoszeni m.in. Wiesław Wypniewski i Sławomir Kopczyński, którzy mieliby się opiekować młodzieżowymi drużynami olsztyńskiego klubu. Jako że OKS 1945 połączył się z OKS Stomilowcami Olsztyn (V liga), do zarządu wszedł także prezes tego klubu Łukasz Gomoła.

Po krótkiej przerwie i burzliwych dyskusjach - nie tylko na tematy pracy przyszłego zarządu - ogłoszono jednogłośną decyzję: stery drużyny przez najbliższą kadencję trwającą cztery lata przejmie Jerzy Szmit (w zespole Stomilu występował w grupach młodzieżowych w latach 1973-1981).


Czytaj dalej »Reklamy googleLekarz Zagranica
Super oferty pracy - Zobacz! Oferty w Polsce i za granicą.
www.Promedica24.pl
moi krewni w Polsce
Odszukaj rodowód w łatwy sposób! Stwórz gratis drzewko genealogiczne
www.moikrewni.pl
Wizzair Polska
Porównaj Ceny Biletów Lotniczych Wybierz najtańsze Połączenie!
www.Mobissimo.com


- Namyślałem się bardzo długo - mówi nowy prezes. - Zdecydowałem się, ponieważ klub pod zarządem Mariana Świniarskiego nie był uwikłany w żadne afery korupcyjne. Wchodzę do zdrowego organizmu i najważniejsze, żebyśmy nie cofali się. Chcę, by "Duma Warmii" [tak kibice mówią na drużynę OKS - red.] odzyskała swój blask i w przyszłości występowała na najwyższym szczeblu. Klub piłkarski składa się z trzech filarów: sportowego, czyli piłkarze, trenerzy; organizacyjnego - działacze, sponsorzy oraz społecznego - kibice, dla których organizowane jest całe to widowisko.

Pracę w drugoligowym klubie Jerzy Szmit rozpocznie już we wtorek.

Zarząd OKS 1945

Jerzy Szmit - prezes

Edward Daszkiewicz - wiceprezes ds. ekonomiczno-finansowych

Mieczysław Angielczyk - wiceprezes ds. organizacyjnych

Łukasz Gomoła - wiceprezes ds. młodzieży i zespołu rezerw

Wiesław Wypniewski - członek

Sławomir Kopczyński - członek

Grzegorz Koprucki - członek

Marek Dabkus - członek

Komisja rewizyjna

Bogusław Rudnicki - przewodniczący

Krzysztof Betkier - sekretarz

Tomasz Aziewicz - zastępca przewodniczącego




Źródło: Gazeta Wyborcza Olsztyn

Awatar użytkownika
A.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 531
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Kontakt:

Post autor: A. » wt 22 lip, 2008

Mam nieco mieszane odczucia co do osoby nowego prezesa... :roll:

Oby sprawy polityki nie gościły w naszym klubie bo wg mnie nic to dobrego to nie wróży. Ale okey, każdy zasługuje na szansę... Poczekamy, zobaczymy.
Ze swojej strony mimo wszystko gratuluje i życzę jak najlepszych 4 lat prezesury dla dobra naszego kochanego klubu.

A swoją drogą... grunt, że Mieczysław A. "gra" dalej... :D Bo co to by był za klub jak by zabrakło takiego sprawnego i skutecznego "działacza" na olsztyńskim podwórku? :D 8)

Awatar użytkownika
Scott
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 158
Rejestracja: wt 10 lut, 2004
Lokalizacja: ze starowki

Post autor: Scott » wt 22 lip, 2008

ZYCZE POWODZENIA !! panie PiS (czytaj: Jak Chcesz) Juz Raz dostales ZOLTA KARTKE !! oby nie bylo drugiej.


pozdrawiam


ps. Kampania sie zaczela ???? hmmmmm

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Post autor: Preze(S) » wt 22 lip, 2008

ja tam narazie wstrzymam sie z oceną bo tak naprawdę nikt nie wie jak będzie
wiadomo pisdu i już z góry będzie mieć [moderator] 8) itp ale


jak już wstęp do "kampanii"to nikt rozsądny nie będzie strzelał sobie samobója" burząc czy niszcząc klub"
musi sie starać i muszą być efekty

chce powrócić do historycznej nazwy OKS DUMA WARMII :brawa:

ma 3 najważniejsze filary w klubie
piekarze
działacze
KIBICE

i niby gra kiedyś w Stomilu :wink:

czas pokaże

darekhg
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 67
Rejestracja: wt 28 lis, 2006

Post autor: darekhg » wt 22 lip, 2008

Miejmy tylko nadzieje ze bedzie mu szlo lepiej niz w polityce ;) i nie jest to proba robienia kariery na druzynie i efekt wolnego czasu bo sie nigdzie nie zalapal na stolek.

Ale jak to mowia- po owocach go pozamy...


P.S
Ciekawe wlasnie jakie jest jego podejscie co do powrotu do jedynej slusznej nazwy. Moze ktos wie?

Komentator
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 307
Rejestracja: pn 14 sie, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Komentator » wt 22 lip, 2008

Świniarski zachował się honorowo. Odchodził, widząc pewien impas, mimo to dalej załatwiał sponsorów. Na razie Szmit startuje z czystym kontem, a jego ocenę określi zapewne jego prezesura, a nie to, że reprezentuje PiS. Jak załatwi pieniądze, poświęci się, nie popełni głupich błędów i klub będzie prosperował dobrze, to nikt nie będzie żądał jego głowy.

Z drugiej jednak strony to, że jest radnym, może klubowi pomóc w walce o dotacje od miasta i być może coś się ruszy ze stadionem. Chociaż znając opieszałość olsztyńskich radnych...

Osobiście jestem dobrej myśli, bo gorzej niż w latach naszej "świetności" raczej nie będzie. Tak często zmieniających się prezesów, członków zarządu, dyrektorów nie chciałbym już nigdy.

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Post autor: Preze(S) » wt 22 lip, 2008

http://jszmit.gazetaolsztynska.wm.pl/
Mieczysław Angielczyk - v-ce prezes ds. organizacyjnych
ogólnie to był mój faworyt i czarny koń rozgrywek

Liczymy na pana :!:
Ostatnio zmieniony wt 22 lip, 2008 przez Preze(S), łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ