Sytuacja w Naszym Klubie

Podziel się swoją opinią na temat wydarzeń w klubie!

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Prowokator
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 199
Rejestracja: pt 10 lip, 2009

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: Prowokator » śr 26 paź, 2011

czarny to czarny nie ważne czy murzyn czy kominiarz ważne ze czarny, pier.dolenie Kota przypomina mi to które można znaleźć w "gównianym wyborze", ciągle gadanie o tym samym, krytyka i nic więcej, ale jeszcze nie słyszałem co on sam zrobił by było lepiej na trybunach, wyjazdach itp... nikt tu nie chce mieć drugiej Pogoni Szczecin w której parę lat temu większość zawodników była z Brazylii i innych zakątków trzeciego świata ale bez przesady. Nie chcesz "frykasów" w klubie? Poszukaj talentów po wsiach czy miasteczkach w regionie i zgłaszaj do klubu kandydatury jako manager zamiast wiecznie płakać jaki ten świat jest zły bo Makumba przyszedł na testy...

Awatar użytkownika
Kot
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 163
Rejestracja: wt 13 kwie, 2010

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: Kot » śr 26 paź, 2011

Lepiej brać byle kogo, bo za darmo i z Hiszpanii i już mokro w gaciach. Koleś nie trenował od początku sezonu więc co najmniej 3 miesiące, chyba że gierki ze studentami na Kortowie zaliczać by można było do treningów. To jest błazenada, że się bierze studenciaka "bo za darmo i nie będzie chciał dużo pieniędzy, a może i za darmo zagra". Za darmo to się można po dupie podrapać, a nie pracować/trenować/biegać za piłką w tym samym wymiarze co profesjonaliści. Rozumiesz farsę całej tej sytuacji? Że jak za darmo to lepszy - o to chodzi, o takie myślenie. W sumie jak kto woli, jeden woli jeździć samochodem a inny się wozić na taczce, bo za darmo dostał.
Prowokator pisze:Nie chcesz "frykasów" w klubie? Poszukaj talentów po wsiach czy miasteczkach w regionie i zgłaszaj do klubu kandydatury jako manager zamiast wiecznie płakać jaki ten świat jest zły bo Makumba przyszedł na testy...
Uwielbiam takie odbijanie piłeczki. Nie podoba się, to zrób to sam. Dobrze, że na nic (mam nadzieję) nie choruję, bo jakby mi jakiś chirurg spieprzył operację, to by mógł powiedzieć "zrób to sam lepiej". No genialne. Mogę szukać zawodników i jeździć po wiochach, ok, ale za darmo mam to robić?! Jestem niewolnikiem, żeby pracować dla kubu za darmo i jeszcze do tego dopłacać? Nie jestem studentem z Hiszpanii. (i w ogóle jako "manager" to musiałbym mieć licencję)

Nie rozumiem w ogóle, co mają sprawy transferowe do trybun i kibicowania i jakie są między tym związki, bo chyba nie chodzi o to, że tylko dwie osoby prowadzące doping mają prawo wypowiadać się na temat transferów w klubie. Ja jako kibic, który ten klub sponsoruje, kupując bilety, mam pełne prawo do wypowiedzi i mogę sobie nie lubić Eduardo, tego Hiszpana (nawet mnie nie interesuje jak on się nazywa), Hakobjana i kogokolwiek innego.

Piłką nożną się kiedyś trochę interesowałem i u nas po prostu dobry obcokrajowiec trafia się bardzo rzadko, z tych lepszych co trochę ogarniali to Tereskinas czy Preiksaitis. I to byli Litwini, Tereskinas grał w reprezentacji, zresztą Preiksaitis chyba też. [sprawdziłem - obaj razem ponad 100 występów dla kadry] Nie trzeba daleko szukać, im dalej tym gorzej niestety - prosta zasada dla polskiej piłki. Pamiętam jakiegoś Lawala albo innych połamańców i doskonale pamiętam ostatnie dwa sezony w I lidze, gdzie w napadzie pałętali się Hamlet (9 meczów, 1 gol), "Lord" (hehe) Dombraye (7 meczów, 0 goli), Iheanacho (9 meczów, 1 gol) i Salami (33 mecze, 3 gole), którzy nastrzelali tyle bramek, że graliśmy baraże i spadliśmy z ligi z ostatniego miejsca. Większość tych czarowników futbolu pewnie nawet nie kojarzy, co innego np. Biedrzyckiego, Jurkowskiego czy Januszewskiego - kolegów z podwórka, sąsiadów, itd.

Jak ktoś chce budować drużynę na awans w tym roku opierając się na studencie z Erasmusa (który się skończy przed startem nowego sezonu), to za rok pozostanie bez gracza, bo on będzie kontynuował naukę w Hiszpanii. Do tego dochodzi jeszcze powrót Eduardo, który od skończenia sezonu (tj. pół czerwca, lipiec, sierpień, wrzesień, październik) nie trenował i w dodatku miał kontuzję. Zanim doszliby obaj do formy, to mielibyśmy połowię wiosny i znowu przegoniono by Eduardo, bo się nie sprawdził, a z Hiszpanem by się rozstali po cichu jak z Hakobjanem. Żeby mieć solidną drużynę, to trzeba mieć chłopaków stąd i sobie ich wyszkolić. Zachwyt panuje nad drużyną, która awansowała do I ligi już XY lat temu, ale jakoś tam nie było Hiszpana, Ormianina, Afrykańczyków, itd. Byli tylko zawodnicy z Olsztyna i okolic. A my nawet nie jesteśmy na zapleczu Ekstraklasy, a udajemy, że mamy taką sieć scoutingu jak kluby z Premiership.

Z obcymi nigdy nic nie osiągniemy tak jak Wisła Kraków nigdy z 1 Polakiem w składzie nie awansuje do Ligi Mistrzów. Moja krytyka nie jest dla zasady tylko z troski o ten klub i w ogóle o piłkę. Dlaczego od nas juniorzy uciekają do jakiejś Wisły czy Cracovii albo wolą grać w Młodej Ekstraklasie niż w II lidze? Nie odpowiadam, bo odpowiedź jest w pierwszym zdaniu mojej wypowiedzi.

Oczywiście nie mam racji, ale tak sobie piszę, bo nie mam co robić.

Awatar użytkownika
Prowokator
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 199
Rejestracja: pt 10 lip, 2009

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: Prowokator » śr 26 paź, 2011

nikt tu nie mówi że chcemy mieć wszystkie kolory tęczy na boisku, bo nie chcemy. Odejście dwóch świetnych młodzieżowców do Wisły Krk boli jak najbardziej dlatego że mogli by oni w krótkim czasie stanowić filar zespołu. DFM nie wszedł jako sponsor z tego względu że nie mogli się dogadać z klubem(osobą odpowiedzialną za pozyskiwanie graczy) DFM chciał opierać kadrę na naszych piłkarzach z Olsztyna i regionu a klub nie chciał się "zamykać" na świat :roll: bo może trafi się jakaś gwiazda z emiratów arabskich, konga itp :) na forum każdy ma prawo się wypowiadać, tylko że Ty jesteś monotematyczny. Nikt nie mówi że murzyn, hiszpan czy chińczyk będzie lepszy od naszego rodowitego i ja tak nie twierdze po prostu Twoje wypowiedzi oscylują przy jednym i tym samym temacie/osobie. To jest jasne że hiszpan nie przyjechał tu grac w piłkę bo jakby był dobry to by tam grał a nie błąkał się po "biegunie północnym" i latał za tępymi dupami co mu szpary popuszczą bo to cudzoziemiec. Reasumując nudzi mnie Twoje pie,rdolenie o jednym i tym samym ale nie mówię że nie masz racji bo ją masz i ściąganie jutubowych spadających gwiazd już dwa razy wyszło nam bokiem (hakobjan i eduardo) teraz też wątpię żeby ten hiszpan był jakimś cudem na Łyną jeśli chodzi o granie a na ściąganie zawodników z zagranicy o jakichś umiejętnościach na poziomie i klasie to stać nas jeszcze długo nie będzie. Nikt nie mówi że będzie w kadrze u nas w następnej rundzie bo jest z hiszpanii, po prostu go sprawdzają, zobaczą co potrafi i tyle a jeśli będzie słaby to mu podziękują i odstawia na kac rondo na kortowie chyba że stanie się inaczej to wtedy mistrza od transferów na taczce z klubu wywieźć trzeba. A może jakimś cudem okaże się nieoszlifowanym brylantem nad którym zimą można będzie popracować i da to jakieś wymierne wyniki wiosną(ale w to wątpię). BTW wracając do naszych piłkarzy z regionu i okolic, wielkich gwiazd z dawnych lat, jeden który obecnie pracuje w klubie będąc kiedyś trenerem na niskim szczeblu piłkarskim drużyny z naszego regionu na mecze ze Stomilowcami zakładał koszulkę piłkarską Arki i cały czas powtarzał że on to zawsze za Arką a Stomil to tam nie znaczył nigdy nic ... a dziś dumnie reprezentuje nasz klub

Awatar użytkownika
Kot
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 163
Rejestracja: wt 13 kwie, 2010

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: Kot » śr 26 paź, 2011

Nie jestem monotematyczny, ale nie zabieram głosu w każdej sprawie, która mnie średnio interesuje albo moje zdanie byłoby nic niewarte, nic niewnoszące do dyskusji. Zobacz, Jan Tomaszewski też jest monotematyczny od 15 czy 20 lat, a ciągle go zapraszają do telewizji i jeszcze nawet został posłem na Sejm RP.

Wszyscy sobie zdajemy sprawę, że w II lidze nie zagra żaden dobry obcokrajowiec. To można między bajki włożyć i zamiast trudnić się sprawdzaniem jakichś odpadów i leszczy, można by dawać więcej szans swoim młodym zawodnikom. Przepis o młodzieżowcu w składach jest durny, ale gdyby nie on to ja już nie wiem, w której niskiej lidze mogliby grać Kun czy Łysiak. Może łamaliby nogi w B klasie.

Jestem jak najbardziej za wzmocnieniami zza granicy, ale w tym momencie na to nie pora. Jak chcą brać taki chłam "na teraz", to niech biorą - Olimpia Elbląg z 15 zawodników wzięła "na teraz" i jest na ostatnim miejscu w I lidze. A śmieszniejsze jest to, że zimą znowu weźmie z 15 nowych, bo trzeba będzie się ratować. Dopóki nie wdrapiemy się na najwyższy szczebel, to ściąganie obcokrajowców jest bez sensu. W Ekstraklasie jest z 200 obcokrajowców, a poziom tej ligi podnosi w najlepszym razie co 10. Reszta z krajów takich jak np. Burundi to przyjechała tu chyba tylko w celu edukacji Polaków geografii, by kibic przed telewizorem wziął atlas i zobaczył, gdzie jest takie państwo.

Na Eduardo, Hakobjanie i tym Hiszpanie lista ostatnich "transferów" się nie kończy - weźmy jeszcze Brazylijczyka Divo, który chyba ze dwa tygodnie przybywał do Olsztyna aż w końcu się zgubił, i Kochanauskasa, który ze swoją wydolnością złapałby zadyszkę, wchodząc po schodach.

Dobre jest chociaż to, że go testują, bo transfery bez testów ostatnimi czasy to wychodziły bokiem. DFM miał niestety rację, Legia postawiła na szkolenie i nie od razu oczywiście ale doczekała się Kucharczyka, Borysiuka, Żyry czy Wolskiego i już nie musi kupować takich złamasów jak Mezenga czy Kneżević.

tommy1976
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 141
Rejestracja: pn 18 paź, 2010

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: tommy1976 » czw 27 paź, 2011

jeśli można 3 grosze do waszej dyskusji.....
każdy kto może w jakiś sposób pomóc (a tak twierdzą trenerzy), w tym przypadku Hiszpan jest mile widziany, jeśli tylko nie będzie jakichś "kwasów" w drużynie, i "starzy" nie będą mieli nic przeciwko "nowemu"...wszyscy jadą na tym samym wózku, więc powinni być zainteresowani tym żeby było jak najlepiej.
co do sprowadzania zawodników czy wychowywania, to podobno taniej i lepiej wychodzi stawiac na wychowanków. Stomil zawsze był znany z dobrej pracy z młodzieżą i tak powinno pozostać. problem polega na tym, gdzie mają się wychowywać nasze przyszłe gwiazdy?
boczne boisko na Piłsudskiego - dramat, latają gdzieś po orlikach lub Dajtkach. Po za tym musi tez być odpowiednie wsparcie władz klubu i nastawienie na taką politykę by głównie kształcić młodych, a u nas.....przykład z ostatniego lata...
była możliwość aby Stomil wprowadził u siebie szkolenie takie jakie jest prowadzone w grupach młodzieżowych w każdym klubie angielskiej Premiership, Ac Milan, Bayernie Monachium czy Realu Madryt i co ???? jeden z wiceprezesów stwierdził że dla niego najlepiej jakby w ogóle nie było grup młodzieżowych w klubie, bo wtedy całą kasę mógły władować w seniorów.....ręce opadają, to jak ma być dobrze w Stomilu, jak tu tacy ludzie decydują o klubie...jak ma być budowany klub, jego przyszłość, stawianie na wychowanków, jak jest takie podejście.... może jakby faktycznie DFM wszedł do klubu (co jest prawdopodobne), zmieniłoby się na lepsze, tylko potrzeba kogos kto się za to weźmie na poważnie...

czerkasow
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 361
Rejestracja: wt 29 lip, 2008
Lokalizacja: Olsztyn/ Pojezierze

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: czerkasow » pt 28 paź, 2011

http://sport.wm.pl/74857,4-pytania-do-L ... sztyn.html Może trochę nie w temacie, ale ku przestrodze ...

Emilozo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 1606
Rejestracja: sob 23 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran
Kontakt:

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: Emilozo » czw 03 lis, 2011

"Tysiąc komentarzy w słusznej sprawie"

:arrow: http://dwadozera.pl/1796/I-Sobieski-Int ... -liga.html

Wywiad z Ireneuszem Sobieskim, sponsorem OKS Stomil Olsztyn

tommy1976
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 141
Rejestracja: pn 18 paź, 2010

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: tommy1976 » pt 04 lis, 2011

pełne poparcie dla Sobieskiego, ten 1 mln rocznie dla miasta to chyba nie jet aż taki wydatek, niech nie przesadzają. niech dadzą nam tą "wędkę" w postaci stadionu, a resztę sami złowimy...

chocco
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 31
Rejestracja: sob 28 maja, 2011
Lokalizacja: Os. Mazurskie

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: chocco » sob 05 lis, 2011

Panowie o ile się nie mylę 10.11.11 czyli w Czwartek Jest kolejne Zebranie Walne. Nowy zarząd mamy poznać mięc może już motywujcie Znajomych i jak ostatnio przyjdźmy na zebranie. Pokażmy że znowu jesteśmy I niech liczą sie z nami MIASTO !!
Motywujmy sie !!

malutka^^
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 91
Rejestracja: czw 29 kwie, 2010
Lokalizacja: Olsztyn/Zatorze

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: malutka^^ » sob 05 lis, 2011

i Panie:D

Emilozo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 1606
Rejestracja: sob 23 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran
Kontakt:

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: Emilozo » śr 09 lis, 2011


Awatar użytkownika
Prowokator
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 199
Rejestracja: pt 10 lip, 2009

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: Prowokator » śr 09 lis, 2011

Wszystko zależy od walnego i chęci miasta do rozwoju piłki w Olsztynie. Jak ratusz wejdzie w finansowanie klubu to będzie parcie na awans a tak to wyprzedadzą większość zawodników i od nowa to samo, oby nie. I LIGA I LIGA OKS!!!

Awatar użytkownika
Bocian85
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 112
Rejestracja: śr 24 wrz, 2008
Lokalizacja: Olsztyn/Pojezierze

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: Bocian85 » czw 10 lis, 2011

Dzisiaj byłem na meczu travelandu (w skrócie gorzej niż dno) i na prawie każdym kroku była reklama miasta Olsztyn wiec jakim cudem miasto niby nie finansuje ich i nie daje im dużej kasy??Po prostu jest to śmieszne dla mnie!!

Emilozo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 1606
Rejestracja: sob 23 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran
Kontakt:

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: Emilozo » czw 10 lis, 2011


Awatar użytkownika
Prowokator
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 199
Rejestracja: pt 10 lip, 2009

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: Prowokator » pn 21 lis, 2011

Dziś walne i wybór na stanowisko Prezesa klubu, warto by było abyśmy pofatygowali się dziś tam i zapytali o zmianę nazwy!!!

Salop
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 26
Rejestracja: czw 23 gru, 2010
Lokalizacja: Fc Bartoszyce

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: Salop » pn 21 lis, 2011

"Zarząd informuje, iż dnia 29 września o godzinie 17:00 w siedzibie klubu odbędzie się Walne Zebranie Członków Klubu.

Program Walnego Zebrania w dniu 29 września:

1. Otwarcie Walnego Zebrania.
2. Wybór Prezydium.
3. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany nazw drużyn biorących udział w rozgrywkach na "OKS Stomil Olsztyn" od rundy wiosennej 2012.
4. Zmiany w składzie Zarządu.
5. Wolne wnioski
6. Zamknięcie Walnego Zebrania"

_________________
punkt 3 .Cos mi sie zdaje ze na tym zebraniu dogadali sie z nazwa ,,STOMIL,,(nie bylem na zebranu ale takie info poszo) ze od rundy wiosennej wracamy do nazwy,co od 10 chyba nawet wiecej lat nam przysluguje ta nazwa .Wiec co tera ma nie byc nazwy oficjalnej,,STOMIL,,????

Emilozo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 1606
Rejestracja: sob 23 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran
Kontakt:

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: Emilozo » pn 21 lis, 2011


Emilozo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 1606
Rejestracja: sob 23 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran
Kontakt:

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: Emilozo » pt 09 gru, 2011

Bardzo długi i ciekawy wywiad z najlepszym strzelcem II ligi - Krzysztofem Filipkiem!

:arrow: http://dwadozera.pl/1965/K-Filipek-Chyb ... fania.html

tommy1976
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 141
Rejestracja: pn 18 paź, 2010

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: tommy1976 » śr 14 gru, 2011

a jak tam sytuacja ze zmianą nazwy na jedynie słuszną???? ma ktoś jakąś wiedzę? do końca roku zostały 2 tygodnie, a od 2012 mieliśmy sie cieszyć z powrotu do właściwej nazwy...

BATIGOL
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 78
Rejestracja: pt 26 wrz, 2008
Lokalizacja: OLN
Kontakt:

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: BATIGOL » czw 15 gru, 2011

Na walnym , na którym rozwiązano zarząd ustalono,że nowa nazwa będzie od początku nowej rundy.

Haineken
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 39
Rejestracja: czw 09 sie, 2007

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: Haineken » pn 19 gru, 2011


Emilozo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 1606
Rejestracja: sob 23 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran
Kontakt:

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: Emilozo » pn 19 gru, 2011


Nagorkowiec
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 54
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Olsztyn/Nagórki
Kontakt:

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: Nagorkowiec » pn 19 gru, 2011

Teraz czekamy na nowy stadion p.Grzymowicz. :wykrzyknik: :wykrzyknik: :wykrzyknik:


Awatar użytkownika
Fanatyk_OKS
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 205
Rejestracja: wt 16 gru, 2003
Lokalizacja: stąd nie widać

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: Fanatyk_OKS » wt 20 gru, 2011

Kto wie pod jakim herbem będą grali?

ODPOWIEDZ