Liga-informacje

Podziel się swoją opinią na temat wydarzeń w klubie!

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

Awatar użytkownika
(S)ebek
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 212
Rejestracja: sob 29 lip, 2006

Liga-informacje

Post autor: (S)ebek » śr 13 maja, 2009

Zmiana terminu ostatniej kolejki I i II ligi

Wydział Gier PZPN wyznaczył obligatoryjny termin rozegrania meczów 34. kolejki I ligi oraz spotkań 34. kolejki II ligi na dzień 5 czerwca 2009 r. (piątek) o godz. 17:30. Pierwotnie ta seria spotkań miała zostać rozegrana 7 czerwca.

Decyzja została podjęta ze względu na znaczne zaangażowanie sił policyjnych w związku z odbywającymi się 7 czerwca wyborami do Parlamentu Europejskiego.

OkAe(S)iAk
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 64
Rejestracja: czw 13 mar, 2008
Lokalizacja: Jaaaaroootyyyy

Post autor: OkAe(S)iAk » ndz 31 maja, 2009

"Olimpia Elbląg po wyjazdowym zwycięstwie 2-0 (2-0) z Huraganem Morąg na kolejkę przed końcem rozgrywek w grupie podlasko-warmińsko-mazurskiej III ligi uzyskała awans o klasę wyżej. Elblążanie mają 5 punktów przewagi nad drugimi w tabeli morążanami."
"www.90minut.pl"

w zasadzie pewne było że w przyszłym sezonie znowu będziemy mieć pojedynki derbowe czy to z Jeziorakiem czy Olimpią... ale powiem szczerze że te mecze z Jeziorakiem już mnie nudzą powoli więc nawet i dobrze że to z Olimpia sie spotkamy....

Stefanek
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 24
Rejestracja: wt 28 kwie, 2009
Lokalizacja: olsztyn

Post autor: Stefanek » ndz 31 maja, 2009

Nie zapomnijcie jeszcze o Huraganie

MakOz
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 164
Rejestracja: śr 31 paź, 2007

Post autor: MakOz » ndz 31 maja, 2009

Grupa lubelsko-podkarpacka:
Awans: Resovia Rzeszów
Baraże: Stal Rzeszów

Grupa łódzko-mazowiecka:
Awans: Świt Nowy Dwó Mazowiecki
Baraże: GLKS Nadarzyn

Grupa małopolsko-świętokrzyska:
Awans: LKS Niecierza
Baraże: Hutnik Kraków/Puszcza Niepołomice

Grupa podlasko-warmińsko-mazurska:
Awans: Olimpia Elbląg
Baraże: Huragan Morąg

Awatar użytkownika
Lacoste
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 14
Rejestracja: wt 10 lut, 2009

Post autor: Lacoste » wt 02 cze, 2009

osobiście trzymam kciuki za Hutnik Kraków aby awansował - bardzo ciekawa ekipa

Awatar użytkownika
zduno
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 307
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: zduno » wt 02 cze, 2009

Mi też drużyna Hutnika najbardziej się podoba ze wszystkich pozostałych. Przyszły sezon zapowiada się ciekawie zarówno w I jak i II lidze :)

OkAe(S)iAk
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 64
Rejestracja: czw 13 mar, 2008
Lokalizacja: Jaaaaroootyyyy

Post autor: OkAe(S)iAk » wt 02 cze, 2009

krótko na temat Motoru Lublin z którym być może również się spotkamy w lidze... jakąś godzine temu był o tym reportaż w interwencji na Polsacie...
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... l?skad=rss

a tu jest reportaż :arrow: http://interwencja.interia.pl/news?inf=1316740
Ostatnio zmieniony wt 02 cze, 2009 przez OkAe(S)iAk, łącznie zmieniany 1 raz.

marekS
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 29
Rejestracja: śr 07 sty, 2009
Lokalizacja: Olsztyn/Zatorze

Post autor: marekS » wt 02 cze, 2009

Panowie ja wiem, że w piątek będzie nasza chwila prawdy, a po drugie chwila prawdy Górnika . Nie martwcie sie tak. Tak jak wspominałem wczesnije, jak sie nie myle U Nas w 2 lidze wschodniej miejsce barazowe zajmie tez 4 miejsce z powodu wycofania sie Kmity . Jescze zobaczymy co bedzie dalej .
___________________________________
Górnik - Wigry 2:3
Stomil - Sokół 2:0
Start - KSZO 1 :1

Awatar użytkownika
Brasil
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 50
Rejestracja: ndz 12 kwie, 2009

Post autor: Brasil » wt 02 cze, 2009

marekS pisze:Tak jak wspominałem wczesnije, jak sie nie myle U Nas w 2 lidze wschodniej miejsce barazowe zajmie tez 4 miejsce z powodu wycofania sie Kmity . Jescze zobaczymy co bedzie dalej .
___________________________________
Górnik - Wigry 2:3
Stomil - Sokół 2:0
Start - KSZO 1 :1
Kmita po wycofaniu automatycznie spada na ostatnie miejsce w tabeli jest normalnie klasyfikowana to jak może być baraż z 4 miejsca u nas ? :roll:

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » wt 02 cze, 2009

Na stronie Kmity są dość obszerne informacje na temat przyszłości tego zespołu, potwierdzone przez lokalne władze piłkarskie. Działacze Kmity zamierzali wystawić zespół w III lub IV lidze. IV odpada gdyż klub po wycofaniu leci o dwie klasy niżej i nie ma prawa wyboru niższej ligi. Miejsce dla Kmity może się zwolnić tylko w przypadku powiększenia liczby spadkowiczów z III ligi małopolsko-podkarpackiej. Nie ma mowy o większej liczby awansów z tej ligi oraz co za tym idzie, również z naszej II ligi.

MakOz
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 164
Rejestracja: śr 31 paź, 2007

Post autor: MakOz » wt 02 cze, 2009

MasteR pisze:Nie ma mowy o większej liczby awansów z tej ligi oraz co za tym idzie, również z naszej II ligi.
Ale to przecież było wiadome i nie wiem jak ktoś wpadł na taki pomysł, że może coś takiego w ogóle mieć miejsce.

Awatar użytkownika
zduno
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 307
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: zduno » wt 02 cze, 2009

Jak dla mnie to porażona jest z deka sytuacja w naszej drugiej lidze. To chyba tylko w Polsce jest możliwe, że do końca sezonu drużyny nie wiedzą czy są w strefie spadkowej, czy barażowej, albo czy się utrzymały. Teraz nagle dowiaduję się na 90minut.pl że od nas ze wschodu najprawdopodobniej leci tylko Łomża, a pozostała czwórka która jest nad nią gra w barażach. Na zachodzie też nie jest tak jak zapowiadane to było przed sezonem. Według mnie takie rzeczy powinny być jasne od samego początku, od pierwszej kolejki, że drużyny z takich i takich miejsc spadają, a takie grają w barażach. A teraz tłumaczenie, że więcej drużyn spada z I ligi z zachodu. Co konia obchodzi jak się wóz przewala. Osobiście mi to śmierdzi jakąś przewałą! :evil: Ciekawe kiedy polska piłka w końcu będzie 'normalna'...

forumowicz
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 11
Rejestracja: wt 21 kwie, 2009

Post autor: forumowicz » wt 02 cze, 2009

zduno skoro masz [moderator] takie głupoty to lepiej nic nie pisz. Przeciez od początku rozgrywek było wiadomo od czego będą zależaly spadki i awanse! A pierwotne założenia były tylko asekuracją i przedstawieniem najgorszych rozwiazan. No, ale to każdy wie kto się interesuje piłką, tylko nie... zduno.

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » wt 02 cze, 2009

No wcale nie wszystko było takie jasne. Większość ludzi była przekonana, że np z II ligi w barażach zagrają ekipy z miejsc 11.-14., a nie jak się teraz okazuje być może nawet z 9. miejsca. W regulaminie PZPN jest to nawet w ten sposób przedstawione i dopiero niżej pojawia się dopisek, że liczba spadkowiczów może się zmienić. Na 90minut.pl czyli chyba najpopularniejszym serwisie w Polsce też przez zdecydowanie większą część sezonu widniały takie, a nie inne zasady.

forumowicz
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 11
Rejestracja: wt 21 kwie, 2009

Post autor: forumowicz » śr 03 cze, 2009

przeczytaj jeszcze raz co napisałem ;)

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » śr 03 cze, 2009

Piszesz o pierwotnych założeniach, które miały być asekuracją i które miały zakładać najgorsze rozwiązania. Ok, dla naszej grupy to się sprawdziło bo w najgorszym wypadku w barażach zagra jedenasty zespół czyli tak, jak to było wcześniej przedstawione. Ale co natomiast powiesz o grupie zachodniej gdzie zagrożony jest nawet dziewiąty zespół mimo, iż wcześniej nie było o tym mowy, a przecież można było określić które zespoły właśnie w najgorszym wypadku zagrają w barażach.

shinuko
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 22
Rejestracja: pt 25 lip, 2008
Lokalizacja: Kormoran/Gdańsk

Post autor: shinuko » pn 15 cze, 2009

Nie bardzo wiedziałem gdzie to wrzucić. Taka informacja sie niedawno ukazała:

http://sport.wp.pl/kat,77154,title,Prze ... omosc.html

Myślicie że w takim wypadku I ligę bedzie się uzupełniać ekipami z II? Kto bardziej zorientowany?
Ostatnio zmieniony pn 15 cze, 2009 przez shinuko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dawid92
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 102
Rejestracja: czw 23 paź, 2008
Lokalizacja: Zatorze

Post autor: Dawid92 » pn 15 cze, 2009

shinuko pisze:Nie bardzo wiedziałem gdzie to wrzucić. Taka informacja sie niedawno ukazała:

http://sport.wp.pl/kat,77154,title,Prze ... omosc.html

Myślicie że w takim wypadku I ligę bedzie się uzupełniać ekipami z II? Kto bardziej zorientowany?
Powiem Ci tak, FAKT i wszystko jasne :roll:

Awatar użytkownika
Rafal-Dajtki
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 6
Rejestracja: wt 24 kwie, 2007

Post autor: Rafal-Dajtki » pn 15 cze, 2009

Jak patrze na ten beton,który miesci się na Miodowej to obecnej sytuacji w jakiej znajduje się PZPN(problem kto ma grać i gdzie) najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie jednego poziomu rozgrywek składającego się przykładowo z 60 zespołów.Nie ma problemu kto spada,kto gra w barazach :lol:
Ja nie wiem ze w tym kraju nic nie może być normalne :roll:

Komentator
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 307
Rejestracja: pn 14 sie, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Komentator » pn 15 cze, 2009

Ja mam świetny pomysł na reformę ligi. Po prostu robimy dwie w pełni profesjonalne ligi zawodowe - 18- i 20-zespołową. W obu grałyby drużyny z największą ilością kibiców, z największych miast w regionie, najbardziej zasłużone dla piłki. Awanse i spadki odbywałyby się między tymi dwiema ligami.

Reszta mogłaby dzielić się, jak chce, rozgrywać puchary, ligi, turnieje, etc. PZPN nie brałby za to żadnej odpowiedzialności, bo jego i jedna liga przerasta. Można by oczywiście dobierać drużyny lub je zmieniać, ale zaszczyt tego powinien dostąpić tylko zespoły najlepiej przygotowane - taka nasza mała polska F1. Powyższy system dobrze się sprawdza w Holandii (jest trochę bardziej zawiły). Argument o tym, że prowincjom zabierzemy wielką piłkę, tym bardziej powinien popierać tezę, że dobry poziom da się zbudować tylko w większych ośrodkach.

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » pn 15 cze, 2009

Twój pomysł mi się nie podoba. To co jest w piłce wspaniałego to ten egalitaryzm, że teoretycznie każdy może zagrać z każdym. A Twój pomysł to podróbka NBA.
Kryterium ilości kibiców jest mało miarodajne. Teraz to niby fajnie, ale 30 lat temu gdyby ktoś miał taki pomysł, to w Olsztynie nigdy nie byłoby piłki.
Popatrz na Lechię, która od 7 ligi weszła do pierwszej. Super sprawa taki awans - abstrahując od tego czy się Lechię lubi, czy nie.
To moim zdaniem lezy bardziej w kwestii świadomości potencjalnych sponsorów, władz czy innych czynników, których nie jestm nawet w stanie wymienić, aby wspierać rozwój piłki w dużych ośrodkach.
No, ale skoro sobie mażymy to moja idealna extraklasa wyglądałaby tak:
w kolejności alfabetycznej:
Arka Gdynia
Cracovia
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Lech Poznań
Lechia Gdańsk
Legia Warszawa
ŁKS Łódź
Motor Lublin
Pogoń Szczecin
Polonia Warszawa
Resovia
Ruch Chorzów
Stomil Olsztyn
Śląsk Wrocław
Ursus Warszawa
Warmia Olsztyn
Warta Poznań
Widzew Łódź
Wisła Kraków

a druga tak:
BKS Bielsko-Biała
Bałtyk Gdynia
Czuwaj Przemyśl
Elana Toruń
Gwardia Koszalin
Hutnik Kraków
Korona Kielce
Odra Opole
Olimpia Elbląg
Polonia Bydgoszcz
Polonia Bytom
Radomiak
Raków Częstochowa
Stal Rzeszów
Stilon Gorzów
Ślęza Wrocław
Unia Tarnów
Wawel Kraków
Zagłebie Sosnowiec
Zawisza Bydgoszcz

no ale to tylko na FIFIE :)
Ostatnio zmieniony pn 15 cze, 2009 przez THE CORE, łącznie zmieniany 1 raz.

kibic87
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 60
Rejestracja: sob 10 sty, 2009

Post autor: kibic87 » pn 15 cze, 2009

hm, z obecną frekwencją, może udałoby się załapać nam do 2 ligi...

OkAe(S)iAk
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 64
Rejestracja: czw 13 mar, 2008
Lokalizacja: Jaaaaroootyyyy

Post autor: OkAe(S)iAk » pn 15 cze, 2009


Spokojny_
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 160
Rejestracja: sob 25 paź, 2008
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Spokojny_ » wt 16 cze, 2009

Mamy małą frekwencje bo ludzie wolą iść na AZS czy Traveland, jeżeli awansujemy do 1 ligii to jestem pewien że frekwencja się zwiększy, jak na razie możemy poszczycić się blisko 4,5 tyś publicznością na derbach z iławą, a to wynik bardzo wysoki jak na ten poziom ligi, do tego jeżeli byśmy zsumowali każdej drużynie liczbę kibiców wyjazdowym to by się okazało kto ma najzagorzalszych kibiców, co pokazujemy i u siebie i na wyjazdach 8)

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » wt 16 cze, 2009

:arrow: http://www.olsztyn24.com/?m=1&i=6575

Dla tych, którzy chcą zapoznać się z materiałem, który pokazuje, jak w przyszłym sezonie wyglądać będą poszczególne ligi w regionie.

ODPOWIEDZ