Miasto vs Stomil

Podziel się swoją opinią na temat wydarzeń w klubie!

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

Czy jesteś za manifestacją pod ratuszem?

Czas głosowania minął śr 27 sty, 2010

tak!jazda z .....
101
95%
nie!nic nie osiągniemy
4
4%
jest mi to obojętne
1
1%
 
Liczba głosów: 106

Awatar użytkownika
Prowokator
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 199
Rejestracja: pt 10 lip, 2009

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: Prowokator » wt 01 gru, 2009

nie stawiaj na równi tych wydarzeń bo manifestacje Odry i zetki to zupełnie inna sprawa niż to co było pod ratuszem z tego powodu, że oni to przygotowali skrupulatnie zapewne przed rozpoczęciem a nasza wizyta pod ratuszem była nieplanowana i spontaniczna a sam pomysł narodził się w czasie jazdy autobusem gdy wracaliśmy z elbląga. Myślę, że przy zaangażowaniu naszym protest nasz będzie również ściągał na siebie uwagę mediów i nie tylko tych lokalnych.

Karol
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 13
Rejestracja: ndz 22 lis, 2009

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: Karol » wt 01 gru, 2009

.M. i BOS jak wam się nasz pomysł ratowania Stomilu nie podoba to sami wymyślcie coś lepszego,a nie tylko krytykujecie.W pełni się zgadzam z Prowokatorem że niemożna porównywać przyszłej demonstracji do tej którą spontanicznie przeprowadziliśmy po przyjeździe z Elbląga.Wiadomo że ta demonstracja była nie przygotowana,nie rozreklamowana,sporo zapisanych kibiców nie przyszło na wyjazd,bo było już wiadomo wcześniej że mecz w Elblągu się nie odbędzie.Teraz nasza akcja będzie starannie przygotowana na wiele dni przed i jestem pewien że frekwencja na niej dopisze.Chyba wszyscy kibice Stomilu,zdają sobie sprawę jak wiele od tej akcji zależy.Uczestnictwo w tej demonstracji jest ważniejsze,niż w jakim kolwiek wyjeździe Stomilu!Popieram też pomysł Biało-Niebieskiego,żeby zachęcić do udziału w akcji także starszych kibiców Stomilu, aby nie przychylne nam w większości media nie przedstawiły naszej demonstracji jako chuligańskiej rozróby.

Awatar użytkownika
zduno
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 307
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Ostróda

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: zduno » wt 01 gru, 2009

Ale wydaje mi się, że akurat post .M. tyczył się wypowiedzi wcześniejszej, która już została usunięta i według mnie był jak najbardziej słuszny. Ale nie zbaczajmy z tematu... :)

SPROKET
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 14
Rejestracja: czw 09 paź, 2008
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: SPROKET » wt 01 gru, 2009

aby zgromadzić powiedzmy 1,5 tys wiary będzie trzeba zachęcić do przybycia nie tylko ludzi z młyna ale wszystkich sympatyków Stomilu wydaje mi się to całkiem możliwe
PZDR

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: Preze(S) » wt 01 gru, 2009

brakuje głosów tylko
co chcemy osiągnąć ta manifestacja?
jakie postulaty wnosimy?
do kogo konkretnie ?

w tym sedno sprawy

myślę ,że całkiem realne jest zebrać kilka tysięcy ludzi nawet nie koniecznie sympatyków Stomilu
można również zgłosić się do klubów "niezadowolonych" z polityki sportowej miasta
np rugbystów czy innych zaniedbywanych ekip sportowych ,których w mieście nie brakuje

wtedy juz profil manifestacji zmieni się na ogólno sportowy ,a w postulatach wymieni się potrzeby innych grup z którymi również się solidaryzujemy

tak czy inaczej naszej wiary STOMILU będzie najwięcej, a dodatkowe osoby z innych środowisk tylko spotęgują wymiar wydarzenia

wracając jeszcze do "przyciągania" ludzi .to tego sądnego dnia :) manifestacja powinna być punktem kulminacyjnym ,który poprzedzi lub zakończy

np
otwarty turniej piłkarski ,olimpiady/zmagania kibiców
mecz /turniej pokazowy naszych klubów ,gwiazd Stomilu
koncerty składów HH ,
pokazy ultrasowskie
grille i te sprawy

Jak widzicie pomysłów jest juz sporo(ALE NADAL MAŁO !!) i sklepać je w jedna całość nie będzie łatwo i prosto.
Wszystko to wymaga czasu ...

Zachęcam dalej do dyskusji i przedstawiania pomysłów

Komentator
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 307
Rejestracja: pn 14 sie, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: Komentator » wt 01 gru, 2009

intertrans pisze:brakuje głosów tylko
co chcemy osiągnąć ta manifestacja?
jakie postulaty wnosimy?
do kogo konkretnie ?
Wyjdę z inicjatywą. Postulaty kierujemy do prezydenta miasta pana Piotra Grzymowicza (i do Rady Miasta, chociaż pies ich trącał). Oczekujemy przede wszystkim działania na rzecz olsztyńskiego sportu i lokalnych klubów. Koniecznie żądamy od prezydenta miasta spełniania przedwyborczych obietnic (dostępnych na stomil.olsztyn.pl) odnośnie poprawy infrastruktury, zarówno stadionu piłkarskiego, jak i hali widowiskowo-sportowej, a także oczekujemy na budowę kolejnych boisk do gry w piłkę dla młodych piłkarzy.

Chcemy jednocześnie pokazać, że uprawianie sportów daje zawodnikom pewną satysfakcję, ale ich trud i poświęcenie może także sprawić radość kibicom oglądającym ich poczynania. Dlatego też oczekujemy, że prezydent Olsztyna dostrzeże potencjał w regionalnych klubach, na których mecze chodziłoby nawet kilkanaście tysięcy osób! Do tego potrzeba jednak pieniędzy, infrastruktury i odpowiednich ludzi na najważniejszych stanowiskach. Powinniśmy pokazać, że miasto od złej strony zabiera się za rozwój lokalnego sportu, budując pływalnię (która nie będzie przynosić zysków i raczej nie zapewni nam igrzysk olimpijskich lub chociaż mistrzostw świata), a nie dostrzegając możliwości, jakie niesie za sobą dobrze prezentująca się drużyna piłkarska w najwyższej klasie rozgrywkowej. Trzeba zaznaczyć, że gdyby nawet wysokiej rangi zawody pływackie odbywały się w Olsztynie, nie przyciągną na widownię setek olsztynian z prostego powodu - w Olsztynie nie ma jakichś znakomitych pływaków i chyba nigdy nie było (zainteresowani niech się wypowiedzą). Dlatego warto by mieć na uwadze potencjał nie tylko Stomilu, ale także i AZS-u czy Warmii Traveland Społem, bo te kluby mogą przyciągnąć na trybuny nawet teraz przynajmniej kilkaset osób.

Chcąc zapewnić olsztynianom rozrywkę i edukację poprzez sport, a nie używki w postaci alkoholu czy narkotyków, miasto powinno zainteresować młodzież lokalnym sportem. Nie zrobi tego, budując pływalnię, na której w szczególności moczyć swe tyłki będą renciści i emeryci. Na nic zda się nawet budowa stadionu żużlowego czy lodowiska z 10-tys. widownią. Młodzi olsztynianie nie pragną sportów elitarnych albo nieznanych w Polsce (curling, golf niech pozostaną dla zapaleńców). Chcemy prostej rozrywki dla ludzi, bo taka jest idea piłki nożnej.

Nie chcemy być uznawani za "podblokowych staczy" czy chuliganów w dresach (i to - mam nadzieję - udowodnimy), którzy nie potrafią się zachować w społeczeństwie. Ale z drugiej strony warto sobie zadać pytanie: co robi miasto dla nas, zwykłych mieszkańców? Nie warto wspominać, że nie ma u nas Memoriału H.Wagnera, rajdu Kormoran czy Tour de Pologne, który i tak był wielkim spędem olsztyńskich podstawówek i gimnazjów. W Olsztynie nic się nie dzieje, jedynie można chodzić na spotkania z krzewicielami "sztuki niezależnej", na konferencje z udziałem pana Biedronia czy wyszumieć się w miejscach (nie zrobię reklamy), w których każdy bojący się o swoją cnotę mężczyzna chodziłby plecami do ściany. To nam zapewnia miasto. Kogo z nas chce zrobić, odpowiedzcie sobie sami.

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: Preze(S) » wt 01 gru, 2009

bardzo dobry post

powinniśmy rozwijać takie myślenie i nasze pomysły na postulaty (im więcej tym lepiej)

z moich tak na szybko to

-powinno być zagwarantowane /uchwała czy coś co zapewni ciągłość historii i dbanie o tradycje klubów sponsorowanych przez miasto czy zakładanych w mieście
wartości jak:
GŁOWNA NAZWA KLUBU,BARWY,HERB
powinny być NIEZMIENIAJĄCE :!:
plus wszystkie inne postulaty które zagwarantują i uchronią przed sytuacjami których doświadczyliśmy

-dodatkowo w min naszym przypadku stworzenie FUNKCJI/STANOWISKA/INSTYTUCJI(nazwać obojętnie)coś ala "REWIZORA KIBICÓW"(osoby z stowarzyszeń,grup formalnych działających przy klubie)
która pozwoli niezależnie od zarządu klubu ,mieć wgląd i kontrole nad pracą i decyzjami klubów

-oczywiście "STADION NA PIŁSUDSKIEGO" bezwarunkowo ;) od zraz :)

Wszyscy co zgłaszają się do mnie z chęcią pomocy będą brani pod uwagę w odpowiednim czasie :!:

Awatar użytkownika
Świder jestem.
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 19
Rejestracja: pt 16 paź, 2009

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: Świder jestem. » śr 02 gru, 2009

Z tym pomysłem, że im więcej ludzi będzie, tym lepiej - to nie musi być do końca tak jak to sobie wyobrażacie. Albo protest kibiców Stomilu albo protest ludzi związanych ze sportem w Olsztynie. Bo mimo, że wszelkie okrzyki zapewne będą związane z naszym klubem i to My na takiej manifestacji będziemy stanowić zdecydowaną większość, to znając obiektywizm olsztyńskiej prasy napiszą potem o proteście innych grup sportowych pomijając to, co dla nas jest najważniejsze. Zaprośmy więc mieszkańców miasta, ale niech to będzie manifestacja Stomilowców, a nie pospolite ruszenie nie wiadomo kogo. Jeżeli rzeczywiście cała akcja ma się odbyć w grudniu to wiadomo, że i tak niewiele osób przyjdzie, nawet gdy to dobrze rozreklamujemy. Tak naprawdę tylko My się na to zmobilizujemy i tylko My będziemy nakręcać na to ludzi. Fajnie by było, jakby wsparli nas przedstawiciele innych klubów, innych dyscyplin sportowych, ale od początku do końca niech będzie wiadomo, kto stoi za tą inicjatywą. To tylko moje zdanie… Mogę się mylić z moim pesymistycznym nastawieniem... Naszym atutem jest fakt, że znów wielkimi krokami zbliżają się wybory, więc Grzymowicz będzie chciał pokazać, że jego słowa są jeszcze cokolwiek warte. Jego kolejne obietnice były by już teraz bardziej medialne dzięki całej akcji.

Nasze cele?
:arrow:Niech ten klub wróci wreszcie do jedynej słusznej nazwy!Od 2003 po dziś dzień w statucie klubowym widnieje adnotacja, że klub OKS 1945 nawiązuje do tradycji Stomilu Olsztyn rozwiązanego w 2003 r. Od tego czasu wszystko stoi w miejscu. Bez zmiany nazwy wszystko co będziemy robić straci sens… Z czasem ludzie przyzwyczają się do nazwy OKS 1945 Olsztyn i będzie ich ona satysfakcjonować. Nastąpi przemiana pokoleń, priorytety młodszych kibiców ulegną zmianie. Śmiem twierdzić, że już teraz tego doświadczamy. My wiemy, że klub stanowi jego herb, barwy klubowe i tradycje – nie działacze, piłkarze czy też przepisy prawne. Walczyliśmy tyle czasu o zmianę nazwy i niech to będzie nadal naszym głównym celem. Niech miasto nam w tym pomoże…
:arrow: Stadion. Obiecano go nam, więc czekamy z niecierpliwością. Jest kasa na basen niech znajdą więc i na obiekt piłkarski. Nie za 3 lata, nie za 2 lata… Niech już teraz robią coś w tym kierunku.
:arrow: Cała reszta, o której już pisaliście wyżej. Ogólnie mówiąc inwestycje w olsztyński sport, abyśmy nie stawali się dalej czarną plamą na mapie sportowej kraju.

Pomysły.
:arrow: Turniej piłkarski w hali Uranii przedstawicieli różnych dyscyplin sportowych oraz kibiców. Kiedyś pamiętam był taki turniej sylwestrowy z gwiazdorami, który nawet Polsat Sport transmitował i pamiętam się wiara zebrała i się pośpiewało trochę, nawet jeden achtung poleciał :wink: Może by się udało coś takiego ogarnąć?
:arrow: Jako, że będzie to okres świąteczny to np. wszyscy możemy być w czapkach mikołaja (wydatek rzędu 2zł) i do tego jakiś duży transparent z tekstem: „ a MY pod choinkę chcemy stadionu „ Można by go powiesić obok tej dużej choinki pod ratuszem. Dobry motyw by wyszedł... 8 lat temu Stomil pokonał Legię u siebie 2:1. Można by więc też zrobić transparent w stylu:
5 V 2001 – STOMIL 2 – Legia 1
20 XII 2009 STOMIL 0 – 3 Urząd Miasta Olsztyn & Prezydent
Zresztą są odpowiednie osoby, co chyba nawet bardziej trafne transparenty wymyślą. Ale ważne, żeby były duże i dobrze widoczne – dla przechodniów, dla fotoreporterów.
:arrow: Jakby manifestacja odbyła się rzeczywiście w tygodniu pracy, to można by Grzymowicza pod ratusz zaprosić i oficjalnie wręczyć list z prośbą o spełnienie naszych postulatów. Jakby go nie było albo nie chciał zejść to myślę, że jego zastępca, a były prezes naszego klubu by się z pewnością pofatygował. Trzeba by się tylko wcześniej umówić.
:arrow: Parę ładnych lat temu po spadku z II ligi była akcja z wejściem na mecz AZS-u do Uranii i rozrzuciliśmy tam m.in. ulotki z kozackim tekstem, który mógłby przy lekkiej modyfikacji się powtórzyć na ulotkach rozdawanych teraz pod ratuszem.

Krętactwo i prywata dopadły do naszego Klubu
I to już wiele lat temu mienie zostało zagrabione
Złodziejstwo trwało do dnia dzisiejszego
Kiedy to nic już nie zostało do zabrania
Nic oprócz dumy i honoru najwierniejszych kibiców
Szumowin było niemało – nazwiska wszyscy znamy
Patałachów i zdrajców wcześniejszych swych deklaracji
OKS Stomil - nigdy nie umrze
Trwał będzie wiecznie w sercach swych kibiców.


Najważniejsze, że są chętni ludzie do działania. Nie jesteśmy bezradni. Demokracja to przecież ‘rządy ludów’ , więc pora to sprawdzić 8)
Nie pozwólmy, aby znów tak wyglądała strona tytułowa GO...
Obrazek


BYŁ BĘDZIE JEST STOMIL OKS :!:

Awatar użytkownika
MlodyKibic
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 40
Rejestracja: śr 08 lip, 2009

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: MlodyKibic » śr 02 gru, 2009


Karol
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 13
Rejestracja: ndz 22 lis, 2009

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: Karol » śr 02 gru, 2009

Ja bym był raczej przeciwny,aby rozszerzać naszą akcję o inne kluby i dyscypliny z naszego miasta.Wtedy szybko rozmyje się cel główny i myśl przewodnia naszej demonstracji.Lepiej aby nasza demonstracja była nawet trochę mniejsza ale za to bardziej konkretna,niż większa ale rozmyta,w której do końca nie wiadomo o co chodzi.Przecież nawet takie wielkie i bogate miasto jak Warszawa niema silnych klubów sportowych we wszystkich dyscyplinach.Miasto takie jak Olsztyn,o takim potencjale ludnościowym i gospodarczym powinno się specjalizować w dwóch,góra trzech dyscyplinach zespołowych.Jedną z nich powinna być piłka nożna.Dyscyplina najpopularniejsza,a przez to dająca miastu ewentualnie największą reklamę.Co z tego że mielibyśmy swoich przedstawicieli w prawie wszystkich dyscyplinach,skoro w każdej z nich olsztyńskie kluby miały by klepać biedę.Budżet miasta może co roku przekazywać na sport mniej więcej taką samą sumę,w związku z czym im więcej klubów jest do podziału,tym każdy dostanie mniej.Gdy będziemy się domagać od władz miasta zwiększenia nakładów na sport w ogóle,to łatwiej nas będą mogły zbyć z niczym.Powiedzą że bardzo chcieli by dawać na sport więcej,ale niestety budżet miasta nie jest z gumy,miasto ma dużo innych pilnych potrzeb itd.Poza tym chyba nikt z nas nie chce żeby wynikiem naszej akcji było zwiększenie finansowania przez władze miasta AZS u.Cel i przesłanie naszej akcji,demonstracji powinno być możliwie jak najprostsze i konkretne,powinno nim być ratowanie Stomilu.Powinniśmy też jasno w punktach sprecyzować nasze żądania wobec władz miasta,ja proponował by takie:

Żądanie 1-Zwiększenie przez władze miasta finansowania Stomilu o brakujące 300 tysięcy zł na rok przyszły,oraz zadeklarowanie przez miasto na piśmie równie wysokiego wsparcia w kwocie około miliona zł na lata następne.A w przypadku awansu zwiększenie tego wsparcia.

Żądanie2-Wycofanie przez prezydenta Grzymowicza z klubu kuratora,a w jego miejsce wybór nowego zarząd z panem Sobieskim na czele(jeśli nadal jest jego taka wola żeby zostać prezesem Stomilu).

Żądanie3-Przedstawienie przez władze miasta konkretów na temat budowy nowego stadionu Stomilu w miejscu starego.

Trzy proste i konkretne żądania,realistyczne i możliwe przez miasto do spełnienia!Mnożenie ich może przynieść odwrotny skutek,może spowodować że nic nie osiągniemy!Adresatem naszych żądań musi być zarówno prezydent Olsztyna jak i rada miasta.A co do przywrócenia naszemu klubowi jedynej i słusznej nazwy Stomil,myślę że tu adresatem naszych żądań powinien być ewentualny nowy zarząd klubu,a nie miasto.Takie są moje propozycje i sugestie,ale i tak przyłącze się do woli większości.

Awatar użytkownika
Prowokator
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 199
Rejestracja: pt 10 lip, 2009

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: Prowokator » śr 02 gru, 2009

Karol ma rację, "wierni" kibice azs-u, travelandu czy warmii tylko czekają aż nasz klub upadnie, by móc więcej z puli uszczknąć na swoje kluby, i nie ma co się oszukiwać, że oni by nam pomogli, niech to będzie Na(S)z protest, kibiców Stomilu jest na prawdę dużo, wystarczy spojrzeć na liczby kibiców, które pojawiały się na stadionie przy Piłsudskiego przy okazji derbów z jeziorakiem czy olimpią - nawet ok 4 tys. osób Wiadomo, że duża część tych osób przyszła tylko dlatego, że były to derby ale myślę, że sporo z nich by przyszło na manifestację, które miałaby na celu ratowanie Stomilu. Postulaty to tak jak wcześniej moi poprzednicy już pisali.
Po pierwsze primo ultimo: w tej chwili pierwszorzędna sprawa to pomoc ze strony miasta w spłaceniu długów klubu, by postawić go na nogi, jeśli nie mogą dać całej kwoty, niech chociaż dadzą pieniądze na to by piłkarzom zaległe gaże wypłacić, byłaby to już wielka pomoc z ich strony a pozostałą kwotę pozyskać od sponsorów. Swoją drogą myślę, że dobrym wyjściem dla uniknięcia w przyszłości takiej sytuacji by było to aby piłkarze wypłaty dostawali bezpośrednio od sponsorów a nie od klubu(bo tu pieniądze mogą się w tajemniczy sposób zawsze rozejść) można by było znaleźć nawet kilku mniejszych sponsorów, którzy by wypłacali pieniądze konkretnemu zawodnikowi czy zawodnikom.
Po drugie primo ultimo: Wybór nowego prezesa i zarządu, przydałoby się również aby w skład ten weszło kilka osób kompetentnych z kibiców, które mają jakieś pojęcie o tym co się dzieje i mogłyby zgłaszać winsoki, weta i propozycje na walnym, byłoby to na plus gdyż mielibyśmy możliwość jakiegoś wpływu na losy klubu, i dobrze by było aby kilka osób, które do tej pory tylko szkodziły lub przeszkadzały swoją "pomocą" odsunąć od władzy w klubie i wyciągnąć konsekwencję za doprowadzenie klubu do stanu w jakim się znajduję. Zastanawia mnie czy Pan Grzesiek Koprucki i Pan Irek Sobieski zgodzili się by na to aby razem kierować klubem? Obaj mają wiele pomysłów, chęci i wykazali ogromne ilości zaangażowania w pomoc dla klubu. A razem by mogli wiele zdziałać i zwiększać dotację dla klubu ze środków finansowych grupy Żywiec i DBK. Zobaczymy co zdziała kurator, wypowiada się w sposób pozytywny, chce działać i ratować klub dlatego powinien sam dążyć do tego by funkcja kuratora jaką obejmuję Pan Marek Szter sprawowana była jak najkrócej jest to możliwe, a wynikiem tego byłoby powołanie zarządu i prezesa w klubie. Mam nadzieję, że słowa Pana Sztera znajda odzwierciedlenie w rzeczywistości i to w jak najkrótszym czasie.
Po trzecie primo ultimo: Zwiększenie finansowania klubu przez miasto oraz utrzymanie dotychczasowych źródeł finansowania klubu a także pozyskanie nowych sponsorów(co po części też jest zadaniem kuratora)
Po czwarte primo ultimo: Powrót klubu do nazwy Stomil Olsztyn i przywrócenie dawnego herbu. Tutaj można by było wykonać analizę prawną przez osoby, które byłyby niezwiązane z miastem i miałyby doświadczenie w tych sprawach. Panowie z resztą wiele klubów mimo ogromnych długów powróciło do swoich dawnych nazw min.: Pogoń, Lechia, Widzew i wiele innych. A u nas to problem wielki, być może sytuacja prawna w jakiej znajduje się Stomil jest inna ale to wątpliwe. Przypominam, że do niedawna p.o. prezesa Sz. P. M. Angielczyk mówił, że wie jak to zrobić od zaraz (przekonywał, że wie znacznie lepiej niż inni), ma stosowną dokumentację potrzebną do tego i stanie się to już, teraz, zaraz, niebawem etc,. Niestety nazwa nie została zmieniona a klub podczas sprawowania władzy przez Pana Angielczyka podupadł.
Po piąte primo ultimo: NOWY STADION!!!!!!!!!!!. Pan prezydent Grzymowicz obiecywał nam nowy Stadion na Piłsudskiego przed wyborami, więc niech teraz spełni swoje obietnice. Chcemy usłyszeć konkrety związane z tym przedsięwzięciem, dość deklaracji niczym nie popartych w rzeczywistości. Miasto powinno pomóc w pozyskaniu inwestorów, chcących wybudować stadion wraz z galerią handlową na Piłsudskiego. Powinno się zatrudnić architekta, który by wykonał model takiej inwestycji w odpowiedniej skali wraz z kosztorysem, badaniami gruntów i innymi niezbędnymi sprawami by mógł stanąć tam stadion. Myślę, że makieta przedstawiająca obiekty zlokalizowane przy Piłsudskiego 69A byłaby dobrym bodźcem dla władzy do realizacji tej inwestycji, gdyż zobrazowałaby to przedsięwzięcie w odpowiedniej skali i w odpowiedni sposób. Dobrym argumentem, dla władz by było to, że galeria pozwoli po części finansować Stadion i Klub co by mogło odciążyć miasto jaki sponsorów a te pieniądze mogłyby być przeznaczone na inne ważne sprawy.
Po szóste primo ultimo EKSTRAKLASA!!!!!! DLA STOMILU!!!! Walka o powrót na salony ekstraklasy.
To są postulaty, które powinniśmy zawrzeć w żądaniach przedstawionych miastu i prezydentowi. Oprócz manifestacji trzeba zrobić coś by wypromować ten event, czyli tak jak już wcześniej zostało napisane turniej piłki nożnej. Koncert olsztyńskich zespołów HH i myślę, że więcej już zostało napisane, więc nie powielam.

KrZychu
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 103
Rejestracja: wt 16 sty, 2007
Lokalizacja: Dywity/Olsztyn

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: KrZychu » śr 02 gru, 2009

Jeżeli nie chcemy robić manifestacji z innymi klubami to musimy wymyśleć coś żeby jednak troche więcej osób się utożsamiało z akcją, bo na hasło "Marsz Stomilowców" to ściągniemy jak każdy weźmie po kilku ziomków mniej związanych i przy reklamie ze 300-400 osób (mobilizacja na Resovie była duża, a przyszło mało ludzi(1,5 tys) w porównaniu do Jezioraka rok temu(4 tys)). Nie chcemy z kimś, a sami nie damy rady, więc co robimy :?: Można pojechać im troche po patriotycznych ambicjach ale nie wiem jak duży da to skutek :?: w sensie : Zrób coś dla regionu :!: Zrób coś dla Olsztyna :!: Pokaż skąd pochodzisz :!: Wspomóż swój klub na pokojowej manifestacji :!:

Z pomysłami Prowokatora się zgadzam(szczególnie ten żeby panowie Korpucki i Sobieski współpracowali wydaje się bardzo dobry, o ile potrafili by się dogadać), tylko jeden mi nie pasuje, że piłkarze powinni dostawać hajs od sponsorów odrazu. W takiej sytuacji piłkarze mogą czuć większe przywiązanie do sponsora, niż do klubu. A to połączenie może doprowadzić do przekrętów np bukmacherskich. Nie mówie żebyśmy zostali przy dzisiejszym systemie, bo nie możemy doprowadzić więcej do sytuacji zagrożenia długami, ale ten według mnie odpada.

Do samej manifestacji to bym proponował marsz od mostu Jana przez cała starówke pod ratusz z flagami itd.

A teraz jakbysmy uzbierali fundusze, to można by wydać wlepy w małych rozmiarach, tyle żeby każdy z przybyłych na manifestacje dostał po jednej przynajmniej. A na wlepach też jakiś patriotyczny tekst, z którym każdy, mimo tego czy chodzi na Stomil od 20,10,5 lat, czy lubi AZS, Traveland, Małysza i nienawidzi dużej części nas mógłby się z nimi utożsamić. Co sądzicie :?:

Awatar użytkownika
Prowokator
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 199
Rejestracja: pt 10 lip, 2009

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: Prowokator » śr 02 gru, 2009

tu nie chodzi o to czy chcemy czy nie chcemy z kimś wchodzi do takiej spółki, najzwyczajniej to się może nam nie opłacić, i nie przynieść oczekiwanego skutku, zamiast środowisk związanych z innymi klubami postarajmy się przyciągnąć osoby związane ze Stomilem, a także ludzi, którzy będą po prostu chętni by uczestniczyć w takiej manifestacji. Nie mamy co się oszukiwać, każdy działa według zasady umiesz liczyć licz na siebie twoje szczęście innych je.bie i nikt z takich klubów jak azs warmia traveland nie będzie zajmował się tym by ratować nasz klub a wręcz mogą próbować ingerować w to co będzie się działo tak by wyszło to na ich korzyść a nie na naszą. Ludzie tylko czekają by móc podchwycić coś takiego i się podpiąć do czyjejś inicjatywy i przywłaszczyć sobie zasługi za czyjąś ciężką pracę. Jest kilka osób, w naszym mieście, które by tylko przyszły popatrzeć a w razie sukcesu by się lansowały tym, że uczestniczyły, pomagały,popierały od samego początku, walczyły czy tworzyły to wszystko co miało miejsce. Stomil TO MY!!!!!! i to MY SAMI musimy walczyć o ten klub.

Komentator
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 307
Rejestracja: pn 14 sie, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: Komentator » śr 02 gru, 2009

Właściwie to masz rację, nie ma sensu kombinować, by przyciągnąć 35 osób więcej (30 z AZS-u i 5 z Warmii). Szkoda zachodu, lepiej skupić się na tym, by wyszło to jak najlepiej i mieć nad wszystkim kontrolę. A to, że ktoś się będzie lansował dzięki tej manifestacji, jest niemal pewne - zobaczymy, kto pierwszy zacznie nam mydlić oczy pięknymi wizjami.

Popieram pomysł Krzycha, by wyruszyć spod mostu Jana, ale warto by jeszcze przejść koło Alfy, bo znając życie, pół miasta będzie tam się kręcić.

Awatar użytkownika
zduno
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 307
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Ostróda

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: zduno » śr 02 gru, 2009

Dobrze też by było ustalić jak najszybciej konkretny termin, by wszyscy zainteresowani mogli sobie załatwić wolne i żeby można przystąpić do projektów plakatów oraz jak najszybciej zacząć je rozklejać.

KrZychu
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 103
Rejestracja: wt 16 sty, 2007
Lokalizacja: Dywity/Olsztyn

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: KrZychu » śr 02 gru, 2009

Prowokator pisze:tu nie chodzi o to czy chcemy czy nie chcemy z kimś wchodzi do takiej spółki, najzwyczajniej to się może nam nie opłacić, i nie przynieść oczekiwanego skutku, zamiast środowisk związanych z innymi klubami postarajmy się przyciągnąć osoby związane ze Stomilem, a także ludzi, którzy będą po prostu chętni by uczestniczyć w takiej manifestacji. Nie mamy co się oszukiwać, każdy działa według zasady umiesz liczyć licz na siebie twoje szczęście innych je.bie i nikt z takich klubów jak azs warmia traveland nie będzie zajmował się tym by ratować nasz klub a wręcz mogą próbować ingerować w to co będzie się działo tak by wyszło to na ich korzyść a nie na naszą. Ludzie tylko czekają by móc podchwycić coś takiego i się podpiąć do czyjejś inicjatywy i przywłaszczyć sobie zasługi za czyjąś ciężką pracę. Jest kilka osób, w naszym mieście, które by tylko przyszły popatrzeć a w razie sukcesu by się lansowały tym, że uczestniczyły, pomagały,popierały od samego początku, walczyły czy tworzyły to wszystko co miało miejsce. Stomil TO MY!!!!!! i to MY SAMI musimy walczyć o ten klub.
Ja nie napisałem, że lepiej jest z innymi klubami to zorganizować i masz tu racje, ale na wcześniejszych stronach doszliśmy do wniosku, że nas samych jest troche mało a to, że rok czy dwa temu było nas dużo to inna sprawa. Pytanie jak ich ściągniemy własnie postronnych ludzi :?: :?:

Data manifestacji- chyba najlepiej 29 grudnia? jak maja uchwalać budźet, a sylwek za dwa dni, czyli jeszcze troche...

Chciałbym dodać, że jak to ma być manifestacja z ludźmi nieogarniętymi w temacie(nie nasz młyn) to nie oczekujmy, że oni wszyscy będą śpiewać razem z nami. Ci co chodzą na mecze i znają piesni to niech śpiewają, a reszta jak nie chce lub nie umie to niech nie śpiewa, ważne by przyszli. Ludzie szybko się zniechęcają i jak dostanie [moderator] za nieśpiewanie to więcej ani na manifestacje, ani na mecz nie przyjdzie...

SPROKET
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 14
Rejestracja: czw 09 paź, 2008
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: SPROKET » śr 02 gru, 2009

Warto zaprosić piłkarzy nie są oni dużą grupą ale za to bardzo medialną
w kontekście wywiadów dla telewizji itp.

Karol
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 13
Rejestracja: ndz 22 lis, 2009

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: Karol » śr 02 gru, 2009

Uchwalenie budżetu przez radę miasta ma nastąpić 30 grudnia,a nie 29tego.Dlatego najlepszym terminem na przeprowadzenie demonstracji jest 30 grudnia,wtedy na pewno w ratuszu nie zabraknie najważniejszych osób z władz naszego miasta.A o frekwencję się Krzychu nie martw,wystarczy że naszą akcję wcześniej dobrze rozreklamujemy,a chętnych do wzięcia udziału w ratowaniu Stomilu na pewno nie zabraknie!!!

Awatar użytkownika
CZESIO OKS
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 178
Rejestracja: pt 01 lut, 2008
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: CZESIO OKS » śr 02 gru, 2009

mysle ze dobrym pomyslem bylo by stworzyc liste znanych Stomilowcow , i kazdemu wreczyc zaproszenie do uczestnictwa w manifestacji ( osobiscie , listownie , e-mailem lub w jaki kolwiek sposob) mam na mysli bylych zawodnikow , trenerow , znane osoby ktore pojawialy sie na stadionie. oczywiscie ze nie sciagniemy nie wiadomo jakiej liczby "gwiazd" ale w przypadku duzej liczby takich zaproszen napewno spora czesc przyniosla by skutek, byla by to spora reklama, nazwiska takie jak Czereszewski, Biedrzycki, Malkowski, Sokolowski, Kaczmarek, Holc, itd..... mogly by przyciagnac sporo osob.
mozna by takie zaproszenia wreczyc radnym, i innym urzedasom (tego nie jestem pewien ale rzucam taki pomysl)

innym pomyslem jest stworzenie petycji z postulatami i zaczac odpowiednio wczesniej zbierac podpisy a w dniu manifestacji wreczyc ja prezydentowi ( moze ona dotyczyc np. budowy stadionu)

p.s. pisalem na szybkiego dlatego przepraszam za bledy itd.

Awatar użytkownika
FanatykOKS
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 64
Rejestracja: pt 19 wrz, 2008
Lokalizacja: Olsztyn - Jaroty

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: FanatykOKS » śr 02 gru, 2009

Popieram pomysl Czesia z wręczeniem zaproszeń. A co do podpisów to mam pomysł aby na zebraniu kibiców po 1 reprezentancie z dzielnicy/FC wzięło listę do podpisów i w swoich okolicach zbierali je i każdy przed manifestacją by przyniósł swoje zbiory.

A to czego rządamy do prezydenta:

- Stomil (Jedyna słuszna nazwa)
- Stadion (Nie zbudujemy silnej drużyny bez stadionu który byłby lepem na sponsorów)
- I liga dla Stomilu (póki nie wybudujemy nowego stadionu, potem ekstraklasa)
- Zaangażowania miasta finansowo w Stomil

Jakby pod takimi rządaniami zbierać podpisy które potem wręczylibyśmy oficjalnie prezydentowi to na pewno byłoby dobrze.

Z tymi podpisami proponowałbym wyznaczyć parę odpowiedzialnych za to osób i jazda byle więcej i szybciej. Jakby wyznaczyć z 20 osób i każdy by 100 podpisów zebrał to już 2 000 jest. Duża tutaj rola by była w zaangażowaniu FC. Od razu zgłaszam się do pomocy w tym.

darekhg
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 67
Rejestracja: wt 28 lis, 2006

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: darekhg » śr 02 gru, 2009

*Zaproszenia jak najbardziej-ale nie dla urzedasow czy radnych, bo oni juz mieli czas zeby cos robic.
*Protestowac jako kibice Stomilu, zeby to nasze postulaty byly najwazniejsze i sie nie rozmyly(a na te azsy,warmie,travelandy to bym nie liczyl bo od nich garstke ludzi bysmy sciagneli).
*Data najlepsza to wedlug mnie 30, bo wtedy glosuja budzet i beda czuli presje jak pod ratuszem zjawi sie nas spora glosna, ale ogarnieta ekipa.
*Zbieranie podpisow wazne-ale nie najwazniejsze, bo nie maja one zadnej mocy, a jak bedzie tysiac to to tez nie jest jakas wielka liczba(ani dla gazety, ani dla prezydenta) co innego jakby ich 10 tys bylo ;)
*Kompetentne osoby wyznaczone do udzielania wywiadow, a reszta ma jakby co odsylac do tych "rzecznikow"

*Najwazniejsze jednak i podstawa to postulaty, ja obstawiam: nazwa, jak najszybsze wybory do zarzadu, wsparcie finansowe miasta i gwarancja budowy stadionu. Mozna oczywiscie oprocz nich dopisac to wszystko co bylo pisane wyzej (promocja pilki jako alternatywy dla nalogow i nudy, itp.) ale raczej jako tlo.

Awatar użytkownika
tendragon
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 190
Rejestracja: wt 17 sty, 2006
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: tendragon » czw 03 gru, 2009

tylko ciekawe czy miasto wyrazi zgode na legalna manifestacje, akurat 30ego grudnia kiedy pewnie będą trwaly przygotowania do sylwestra przed ratuszem...

Awatar użytkownika
MlodyKibic
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 40
Rejestracja: śr 08 lip, 2009

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: MlodyKibic » czw 03 gru, 2009

Hmm szczerze mówiąc 30sty to nie jest dobry pomysł, wtedy ustawiana jest scena, praktycznie nie podejdziemy pod ratusz, albo zrobić to wcześniej albo po nowym roku.

Awatar użytkownika
.M.
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 109
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Zatorze

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: .M. » czw 03 gru, 2009

Scena będzie ustawiana 31 nie 30 i nie pod ratuszem a pod szubienicami :arrow: info pewne :cwaniak:

KrZychu
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 103
Rejestracja: wt 16 sty, 2007
Lokalizacja: Dywity/Olsztyn

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: KrZychu » czw 03 gru, 2009

Karol pisze:A o frekwencję się Krzychu nie martw,wystarczy że naszą akcję wcześniej dobrze rozreklamujemy,a chętnych do wzięcia udziału w ratowaniu Stomilu na pewno nie zabraknie!!!
Nie wiem czy byłeś w młynie w ostatnich meczach tej rundy? Ja byłem i widziałem tą "garstke naszych". MY NIE STARTUJEMY DO KONKURSU NA NAJBARDZIEJ KOZACKĄ EKIPE W TMK TYLKO SZUKAMY INWESTORA !!

Przyjdziemy w 300 osób obeznanych + te 200 osób, które przyjda tylko dlatego żeby się pochwalić w szkole, że się było, że reprezentują JP i nawrzucali troche na policje(jeszcze brakuje żeby rozkręcili dym-za który to organizatorzy dostaną konsekwencje). Czy to mają być Ci kibice, których nie zabraknie? Ci którzy przychodzą tylko na mecze z zespołami, na które można nawrzucać? Oni się nie nauczyli, że na mecze przychodzi się dla swojej drużyny a nie by nawrzucać na "wrogów". Czemu było nas w młynie 400 na Resovi?, bo Resovia to nie Jeziorak i Olimpia, czyli nasze "wielkie" kosy z którymi "będzie się coś działo". Z takim składem nie ściągniemy inwestora, w mediach wypadniemy "tradycyjnie"(może przegonimy nawet Legie i opiszą nas na pierwszej stronie w Wyborczej zamiast ich jako hooliganów w sportowym dodatku ogólnopolskim w poniedziałek po manifestacji-"czemu nie wpisać tego do listy celów"? ) i miasto przestanie już wogóle myśleć o sponsorowaniu Stomilu.

Z tego powodu uważam, że coś powinniśmy zmienić np.spróbować namówić zwykłych ludzi by przyszli. Gdybyśmy ściągneli takich ludzi nawet z setke to widok uważam by się poprawił. Macie racje, żeby namówić słynnych działaczy ale my z nimi sami nic nie zmienimy. Teraz potrzebujemy dobrego kontaktu z mediami, który poprawiają przedewszystkim "pikniki". Wyobraźcie sobie ojca z małym synem na manifestacji :!: :?: Nie wyglądałoby to porządnie, prorodzinnie, patriotycznie narodowo i lokalnie :?: :?: Tylko kto zaryzykuje brać małe dziecko na naszą manifestacje :?: Nie rośnie wam samoocena jako uczestnika takiego społeczeństwa? Nauka postawy społecznej jest tu olbrzymia. Może my powinniśmy się kiedyś zmienić a nie cały czas to my próbujemy zmienić społeczeństwo? Może spróbujemy nie przeklinać przynajmniej w piosenkach na manifestacji? Przyjdziemy wszyscy w koszulkach Stomilu, albo przynajmniej białych lub niebieskich. Zawsze to będzie łagodniej wyglądało niż "tradycyjnie" czarne kolory, co bardziej kumatym się kojarzy z hooliganką. Dodajmy jakiś grill czy coś na na koniec o czym pisaliście. Mój ojciec na mecze nie chodził, ale wiele osób z waszych rodzin chodziło, można ich spróbować namówić :?: Oczywiście nie będzie to łatwe ale spróbować można :?: Zobaczą raz, że można się dobrze bawić, atmosfera przednia i może frekwencja na wiosne się poprawi.

Tu jest własnie to co Karol napisałeś jak się "zareklamujemy"? Po zdefiniowaniu celów i grupy odbiorców to jest najważniejsze? Jak będziemy wiedzili jak się zareklamować i będziemy wiedzieli, że Ci ludzi przyjdą to reszta już pójdzie szybciej wg mnie. Największy wpływ mają osobiste kontakty, czyli namawianie znajomych. Reszta czyli ulotki, plakaty, transparenty są niezbędne ale bez pierwszego nie dadzą takiego skutku.

ODPOWIEDZ