Miasto vs Stomil

Podziel się swoją opinią na temat wydarzeń w klubie!

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

Czy jesteś za manifestacją pod ratuszem?

Czas głosowania minął śr 27 sty, 2010

tak!jazda z .....
101
95%
nie!nic nie osiągniemy
4
4%
jest mi to obojętne
1
1%
 
Liczba głosów: 106

Awatar użytkownika
kaczmar
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 444
Rejestracja: czw 11 wrz, 2003
Lokalizacja: OLN

Miasto vs Stomil

Post autor: kaczmar » ndz 08 lis, 2009

W czasie gdy piłkarze OKS-u walczyli o ligowe punkty z Resovią Rzeszów doszło do spotkania prezydenta Olsztyna - Piotra Grzymowicza z przedstawicielami osób, które mają w przyszłości tworzyć nowy zarząd klubu. Redakcja serwisu nie ustaliła jednak szczegółów spotkania. Od pewnych decyzji zależy jak potoczą się losy klubu na wiosnę. Przypominamy wszystkim, że w najbliższy czwartek odbędzie się walne zgromadzenie.
Taki oto news pojawił się na stronie wczoraj. I stał się on inspiracją do napisania kilku słów o sytuacji jaka panuje na lini miasto - klub.
Zacznijmy od tego jakie są fakty? drużyna piłkarsko zawodzi na całej lini, stadion - wszyscy wiemy w jakim jest stanie, klub zarządzany jest przez niekompetentne osoby. jednym słowem nie jest dobrze a mówiąc prośniej jest źle.

W związku z powyższym nie ma co się dziwić, że miasto nie biegnie do klubu z "walizkami pieniędzy" by mu pomóc. Z drugiej strony bez pomocy miasta, lub też zapewnień miasta na taką pomoc w najbliższym czasie do klubu nie przyjdzie ŻADEN sponsor - no bo po co? Bez sponsora w klubie nie ma piniędzy więc nie ma skąd brać środków na wypłaty dla piłkarzy. Piłkarze nie mają mobilizacji do gry więc grają słabo i są w takim miejscu jakim są. Nie ma wyników to miasto nie będzie chciało wspomoagać klubu bo spotka się to z małą akceptacją społeczną (lepiej dać na AZS albo wydać na inne Orliki). I w ten sposób koło się zamyka.

Czy tak trudno to koło przerwać? Chyba niekoniecznie. Wystarczy, by wszystkie strony spotkały się i porozmawiały. W jednym momencie deklaracja sponsora o inwestowaniu w klub, reprezentowanie klubu przez menedżera czyli po prostu zmiana prezesa(postawienie na osoby młodsze, znające biznesowe realia), deklaracja miasta o pomocy(w jakim zakresie to już inna historia) i już pewne rzeczy zaczną się układać a koło, o którym pisałem powyżej zostanie przerwane.

Wydaje się, że nie ma lepszego momentu na zmianę podejścia do pewnych spraw niż moment obecny. Można by spokojnie zbudować dobrą atmosferę w okół piłki nożnej w Olsztynie. Potrzeba zaangażowania kilku osób. Bo w to, że my - kibice wspieralibysmy takie działania jestem spokojny i przekonany.

W Olsztynie mamy ogromny potencjał, brak klubów na wysokim poziomie w okolicy (najbliższe prężne ośrodki to Białystok, Gdańsk i Warszawa). Olsztyn to przecież miasto wojewódzkie, więc z tego tytułu można liczyć na dodatkowe korzyści. Obecnie sporo pieniędzy można uzyskać ze środków unijnych (budowa stadionu wpisuje się w kilka programów unijnych). Olsztyn jako miasto turystyczne(gdZie wypoczynek i rekreacja są ważnym elementem) może wzmocnić taki wizerunek poprzez profesjonalny sport na wysokim poziomie.

Nie chce mi sie wierzyć, że osobm decyzyjnym nie zależy na dogadaniu się. WIERZĘ że uda się osiągnąć kompromis i powrócić do tradycji i pod JEDYNĄ SŁUSZNĄ NAZWĄ grać w najwyższych klasach rozgrywkowych. Bo jeśli nie teraz to chyba nigdy. Juz za niecały rok wybory samorządowe - jeśli ktoś TERAZ ze strony miasta zagwarantuje pomoc (ale nie ustną tylko wspartą konkretnymi dokumentami z podpisami) zyska duża przewagę nad innymi. A pamiętajmy, że na 1 ligę w Olsztynie chodziło po 15 tysięcy osób - nie sposób nie zauważyć jak duży to potencjał.

Mam nadzieję, że nie rozczarujemy się chociaż tym razem... Wiele wyjaśni się już w najbliższy czwartek.

Awatar użytkownika
mariusz
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 63
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2008
Lokalizacja: FC Bartoszyce

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: mariusz » ndz 08 lis, 2009

Kaczmar niestety ale prawdopodobnie będzie to kolejne rozczarowanie lub też kolejne obiecanki. Życie Stomilu toczy się od wyborów do wyborów i każdy obiecuje a nikt nic nie działa. Niestety ale Stomil na razie stać jedynie na gre w 2 lidze i nic więcej. Takie są realia nawet jakieś zadupie pokroju Niecieczy bije nas na głowę organizacyjnie i finansowo.

Tiger
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 75
Rejestracja: wt 28 gru, 2004

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: Tiger » ndz 08 lis, 2009

Koniec rozczarowań! Wszyscy mamy już tego dosyć!
PoSdro!

darekhg
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 67
Rejestracja: wt 28 lis, 2006

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: darekhg » pn 09 lis, 2009

Z gazety olsztynskiej : http://olsztyn.wm.pl/OKS-1945-bez-preze ... zasy,82453
Mam nadzieje ze ze zostanie mi wybaczone nie zmienianie w tekscie nazwy na Stomil :aniolek:

Oświadczenie Mieczysława Angielczyka:

"W związku z sytuacją jaka panuje wokół klubu przed zbliżającym się Nadzwyczajnym Walnym Zebraniem członków OKS 1945 rezygnuję z pełnienia obowiązków prezesa i członka zarządu. Moja cierpliwość się wyczerpała i nie zamierzam dalej patrzeć jak moja osoba jest pomawiana i oczerniana przez grupę ludzi, dlatego dalsza moja praca w klubie w takim klimacie i sytuacji jest bezzasadna. Około dwóch miesięcy temu po rezygnacji Pana Kopruckiego z funkcji prezesa zorganizowałem spotkanie z władzami miasta, byłymi prezesami klubu i sponsorami, na którym przedstawiłem, iż sytuacja w klubie się pogarsza i chciałbym przekazać zarządzanie klubem w ręce osób, które znajdą nowe źródła finansowania klubu. Wtedy to padły deklaracje, iż trzeba ratować OKS i zwołać Walne Zebranie celem wyboru nowych władz. Ja ze swojej strony zadeklarowałem, że spróbuje jeszcze pokierować klubem do momentu wybrania nowego zarządu. Jak sytuacja się rozwinęła wszyscy widzimy. Terminy Walnego Zebrania przekładane były, gdyż brak było odpowiednich kandydatów i pomysłów na funkcjonowanie klubu. Ciągły brak konstruktywnej wizji działania klubu ze strony osób, które wcześniej deklarowały wprowadzenie klubu do elity polskiej piłki zmuszają mnie do podjęcia decyzji o rezygnacji z dalszego zarządzania klubem. Wobec powyższego liczę, iż moja rezygnacja w klubie, którego czuję się założycielem doprowadzi podczas najbliższych wyborów, że grupa ludzi odpowiedzialnych za swoje deklaracje przejmie władzę w klubie i zrealizuję wizję klubu, który będzie walczył o najwyższe trofea. Dziękuję wszystkim za te wiele spędzonych wspólnie lat w klubie. Lata te oparte były na społecznej pracy miłośników piłki i życzę przyszłym władzom oraz Panu nowemu prezesowi samych sukcesów w pracy na rzecz OKS 1945."

Awatar użytkownika
Prowokator
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 199
Rejestracja: pt 10 lip, 2009

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: Prowokator » pn 09 lis, 2009

Dobrze nie jest i każdy z nas o tym wie, Klub może zostać rozwiązany po ostatnim meczu z Olimpią ale bądźmy dobrej myśli. Zbliża się Dzień Niepodległości po nim walne w Klubie, to co teraz powinniśmy zrobić może mieć wpływ na dalsze losy klubu, musimy się wszyscy zjednoczyć i wszyscy zrobić protest pod ratuszem i pod klubem. Zakłamana hołota z ratusza naobiecywała cudów przy okazji wyborów a teraz wypieli się wszyscy i napychają sobie sami kieszenie. Czas zakończyć to co się dzieje odstawić na bok dobre maniery i rozliczyć ich z obietnic teraz i przy okazji najbliższych wyborów które są tuż tuż. Przyjdzie czas kampanii wyborczych to znowu zakłamani politycy będą nas karmili obietnicami a potem gówno dostaniemy. Sami na to pozwalamy. Miasto nie widzi tego, że silny klub piłkarski z rozbudowanym zapleczem w postaci porządnego stadionu, aquaparku i galerii handlowej grający w I lidze lub ekstraklasie przyniósłby więcej zysków miastu niż jakaś marna galeria handlowa basenik i stadion na 5 tysięcy widzów. A na to wszystko jest miejsce przy Piłsudskiego 69A tylko trzeba chcieć i nie patrzeć na to kto da więcej w łapę i kogo z rodziny można by wcisnąć żeby też się nachapał. Pan Koprucki był świetnym prezesem i dzięki niemu Stomil mógł stanąć na nogi, odrodzić się i piąć się ku wyższym ligom ale ludzie z ratusza wolą postawić tam kolejną alfę zamiast stadionu bo jest okazja że dorobić po cichu za sprzedaż działek. Mam nadzieję, że w końcu po wlanym coś się ruszy, bo w innym przypadku będzie marnie, ale mamy jeszcze Stomilowców, którzy mam nadzieję będą grali w 4 lidze od następnego sezonu.

Nie jeden, nie raz nasz Klub próbował zniszczyć, nie jeden raz powstaliśmy ze zgliszczy teraz nasz czas nadszedł, Herb błyszczy, a ja z dumą nań patrzę, więc wytrzyj łzy - to ważne
Nie jeden wróg chciał zniszczyć nasz Klub, nie jeden oferował pomoc i zawiódł, nie jeden z nas ma dużo przeszkód, a idzie na przód, by zaspokoić głód...

BYŁ BĘDZIE JEST STOMIL OKS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ostatnio zmieniony pn 09 lis, 2009 przez Prowokator, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SzEFoo
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 433
Rejestracja: pn 10 maja, 2004
Lokalizacja: POJEZIERZE

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: SzEFoo » pn 09 lis, 2009

11 listopada jak bedzie zbiorka na wyjazd do Elblaga, mozna byloby przejsc sie pod ratusz i wyrazic swoje zdanie "Miastowym". Grzymowicz wiele obiecywal przed wyborami, ja jest teraz chyba kazdy widzi...

Komentator
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 307
Rejestracja: pn 14 sie, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: Komentator » pn 09 lis, 2009

Lepiej chyba pikietować pod oknami prezydenta miasta, bo 11.11.09 to pewnie i te "mądre" głowy mają wolne.

Chmiel
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 114
Rejestracja: sob 28 mar, 2009
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: Chmiel » pn 09 lis, 2009

11.11. jest obligatoryjnie dniem wolnym od pracy , więc pod ratusz można pójść sobie pokrzyczeć a i tak nikt poza przechodniami nie zwróci na to uwagi.

Awatar użytkownika
kaczmar
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 444
Rejestracja: czw 11 wrz, 2003
Lokalizacja: OLN

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: kaczmar » pn 09 lis, 2009

wszystko w swoim czasie. co Wam z tego, że pójdzie pod ratusz dajmy na to 150 osób?
Tylko się ośmieszymy. Wszystko z głową. Będą odpowiednie decyzje osób decydujących o ruchu kibicowskim w Olsztynie.

Obecnie przed nami bardzo ważne 3 dni. Zobaczymy jak się sprawy potoczą

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: THE CORE » wt 10 lis, 2009

Ja tam nie jestem specjalnie w temacie oblatany, ale wydaje mi się, że Stomilowcy grają ładnie i są bez długów(są?). W sumie są już wysoko, więc może od tej strony to pociągnąć? Lechia Gdańsk założona przez kibiców, z B-klasy doszła do extraklasy, więc chyba jednak można...

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: Preze(S) » wt 10 lis, 2009

połączyli-się-niestety

Awatar użytkownika
Lucyfer
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 149
Rejestracja: pn 20 lip, 2009
Lokalizacja: Ol(S)ztyn

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: Lucyfer » śr 11 lis, 2009

Panowie, te pisanie tutaj nic nie da. My Jako Prawdzimi Kibice, Powinnismy sie spotkać wszyscy pod ratuszem i zrobić manifestacje. Bo tak dalej Być Nie Może!

Oni tylko chcą zniszczyć Nasz Klub a My Nie pozwolimy Im Na to. !!!!!

Chmiel
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 114
Rejestracja: sob 28 mar, 2009
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: Chmiel » śr 11 lis, 2009

Ok zrobisz manifestację, pokrzyczysz i się rozejdziesz i co dalej?
Moim zdaniem lepiej rozpisać długofalowe plany w 2 przypadkach 1. Jak w klubie będzie nowy zarząd, 2 Jak w klubie nie będzie zarządu. Wtedy rozpisać co robimy w ciągu miesiąca, 3 , pół roku, 2 lat.
Wprowadzanie systematycznie wszystkich rzeczy do życia codziennego.

Awatar użytkownika
vk
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 121
Rejestracja: ndz 01 paź, 2006
Lokalizacja: Dajtki

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: vk » wt 17 lis, 2009

Manifestacja w godzinach ich "pracy" to dobry pomysl ale trzeba by bylo zgromadzic grube setki ludzi inaczej to rzeczywiscie nie ma sensu.

Karol
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 13
Rejestracja: ndz 22 lis, 2009

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: Karol » czw 26 lis, 2009

Panowie ile można już czekać.Dziwią mnie wypowiedzi wielu osób na tym forum.Kiedyś myślałem że jest to forum wyłącznie kibiców Stomilu,ale patrząc na niektóre wypowiedzi doszedłem do wniosku że widocznie się myliłem.Chyba rację mieli wrogowie Stomilu,którzy mówią że prawdziwych kibiców Stomil ma niewielu,widocznie wyginęli jak mamuty.Napisaliście że nie warto robić demonstracji bo i tak się nie uda,przyjdzie na nią mało osób i się tylko ośmieszymy.Widzę że niema w was w ogóle woli walki,widocznie wielu wam jest już wszystko obojętne.Trzeba o Stomil walczyć,a nie się poddawać.Lepiej jest przegrać po walce,niż oddać nasz Stomil walkowerem.Napisaliście że trzeba działać z głową i czekać.A ja się pytam co wy uważacie za działanie z głową i na co czekacie?Wasze działanie z głową to jest nic nie robienie i czekanie aż ktoś inny zrobi coś za was.Czekajcie tak dalej i patrzcie,a zobaczycie jak Stomil upada,jak odchodzą od niego piłkarze i działacze,jak władze miasta zburzą stadion a na jego miejscu postawią centrum handlowe.Nie oszukujmy się,miasto wprowadza do Stomilu likwidatora,a nie kuratora.W ŁKS Łomża też w zeszłym roku wprowadzono niby kuratora,i ŁKSu już niema.Czekajcie dalej a na pewno się doczekacie.Jak trzeba było pojechać do Elbląga żeby sobie bezkarnie pokrzyczeć i zrobić fotkę,którą potem poszpanujecie przed znajomymi,to do tego was było wielu.Ale jak trzeba walczyć o swój klub to do tego już wielu chętnych niema.Boicie się ośmieszyć,bo może nas być na demonstracji za mało.A nie myśleliście jak się ośmieszymy przed całą piłkarską polską,kiedy zlikwidują nam klub,a my nie wydobędziemy z siebie nawet słowa sprzeciwu.Kibice obudźcie się,jeszcze nie jest za późno na ratowanie naszego klubu,ale czasu jest coraz mniej!Jest to już ostatni dzwonek na przeprowadzenie demonstracji!

Emilozo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 1606
Rejestracja: sob 23 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran
Kontakt:

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: Emilozo » czw 26 lis, 2009

Oprócz napisanego posta, w którym jest dużo prawdy, masz coś konkretniejszego do zaproponowania ?

vandzik
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 12
Rejestracja: wt 19 maja, 2009

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: vandzik » czw 26 lis, 2009

Jakich szczegółów jeszcze potrzebujesz?

Ustalmy date, powiedzmy za 2 tygodnie.
Zmobilizujmy się jak na wyjazd.
Powiadommy lokalne media.Nawet te nie do konca przychylne.Wybierzmy osobe ktora bedzie odpowiadala za kontakt z nimi. To znaczy taka ktora bedzie umiala w kilku zdaniach, elokwentnie opowiedziec po co jest ta manifestacja. Nie mozemy pozwolic by taka akcja zostala sprzedana przez media jako spęd dresów i chuliganów.
Zaprośmy osoby najbardziej kojarzące się z klubem. Np. piłkarzy ze złotego okresu w ekstraklasie. Sam nie wiem? Czeresia?
Przygotujmy transparenty.Nie obrazliwe, ale przypominajace historie klubu. Przygotujmy partie ulotek dla przechodniow, by naprawde dowiedzieli sie co sie dzieje w klubie. Do tego zero bluzgów by nie zrazić przechodniów.
Zrobmy maly happening czy jak to sie zwie. Nie mowie o trumnach czy zniczach, ale moze symboliczna upadajaca bramka...Napomknijmy delikatnie ze wybory niedlugo. Media to kupia.Znajdą się pod presją i ostrzałem pytań. Wladza bedzie musiala sie do tego ustosunkowac. Nie wiem czy mozna to ujac jeszcze jakos konkretniej? Co do obawy o maly odzew.. jesli przyjdzie chociaz te 1500 osob i zgromadzi sie np pod ratuszem to efekt na tak malej przestrzeni bedzie dobry!!! Celowo nie podaje daty bo zaraz ktos zbombarduje mnie - ze w tym czasie szkola, ze wtym czasie praca, a w tym ze urzad nie pracuje. Dlatego dyskutujmy i do dziela. Apeluje by nie usuwac tego posta, nie w tak waznej sprawie.

Chmiel
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 114
Rejestracja: sob 28 mar, 2009
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: Chmiel » czw 26 lis, 2009

Karol pisze: Panowie ile można już czekać.Dziwią mnie wypowiedzi wielu osób na tym forum.Kiedyś myślałem że jest to forum wyłącznie kibiców Stomilu,ale patrząc na niektóre wypowiedzi doszedłem do wniosku że widocznie się myliłem.Chyba rację mieli wrogowie Stomilu,którzy mówią że prawdziwych kibiców Stomil ma niewielu,widocznie wyginęli jak mamuty.
Skoro nie chcesz czekać przecież możesz pójść do ratusza zorganizować wszystko formalnie, następnie stworzyć plakaty i wywiesić po osiedlach w Olsztynie, następnie udać się do miast gdzie Stomil ma FC i zrobić to samo. Powodzenia.

Jeżeli chodzi o kibiców to skoro uważasz, że wyginęli jak mamuty to twoja sprawa, każdy może mieć swoje zdanie, osobiście uważam, że STOMIL ma bardzo wielu kibiców nie tylko w Olsztynie ale również w całym województwie i poza nim, jeżeli uważasz , że to wskazuje na to, że nasz klub nie ma kibiców to ok.
Napisaliście że nie warto robić demonstracji bo i tak się nie uda,przyjdzie na nią mało osób i się tylko ośmieszymy.
A skoro widzisz tak wiele pozytywów z samej demonstracji to wskaż je i jaki przyniosą rzeczywisty efekt?
Widzę że niema w was w ogóle woli walki,widocznie wielu wam jest już wszystko obojętne.
Jesteś tak waleczny to rusz z sierpem , kosą na Olsztyński ratusz, ewentualnie na schodach do urzędu miasta zawsze możesz paść jak Rejtan.
Trzeba o Stomil walczyć,a nie się poddawać.Lepiej jest przegrać po walce,niż oddać nasz Stomil walkowerem.Napisaliście że trzeba działać z głową i czekać.A ja się pytam co wy uważacie za działanie z głową i na co czekacie?Wasze działanie z głową to jest nic nie robienie i czekanie aż ktoś inny zrobi coś za was.Czekajcie tak dalej i patrzcie,a zobaczycie jak Stomil upada,jak odchodzą od niego piłkarze i działacze,jak władze miasta zburzą stadion a na jego miejscu postawią centrum handlowe.
Tu znowu widzę podbijasz do mojej wypowiedzi o poczekaniu, uważasz, że którykolwiek z użytkowników forum nawet jak coś robi, będzie robił napisze Ci na forum do którego każdy ma dostęp plan działania?? To gratuluje wyobraźni... :mrgreen:
Co do piłkarzy to jak będzie kurator to będą regularnie wypłacane pobory to dlaczego mają odejść? Jak się pewnie nie orientujesz to kurator właśnie jest potrzebny po to żeby między innymi móc wypłacić piłkarzom wynagrodzenia jak nie ma zarządu. Co do działaczy rozumiem są Ci oni bardzo bliscy i chciałbyś aby byli cały czas Ci sami ale to jest normalne w każdym czy to klubie czy firmie, że jak ktoś nie ma siły na działanie, "wypali się" czy coś innego to przychodzą nowe osoby z nowymi pomysłami aby sprawnie to wszystko wyglądało.
Nie oszukujmy się,miasto wprowadza do Stomilu likwidatora,a nie kuratora.W ŁKS Łomża też w zeszłym roku wprowadzono niby kuratora,i ŁKSu już niema.Czekajcie dalej a na pewno się doczekacie.
A co śledziłeś dokładnie dlaczego tam tak wyszło? poszukaj sobie klubów z kuratorem, które normalnie funkcjonują a potem dopiero komentuj, a nie siejesz zamęt na podstawie 1 przykładu. To jakby stwierdzić, że jakiś Polak upił się na śmierć. Czy to oznacza, że wszyscy Polacy zapiją się na śmierć?? Mam nadzieję, że odpowiesz sobie na to pytanie.
Jak trzeba było pojechać do Elbląga żeby sobie bezkarnie pokrzyczeć i zrobić fotkę,którą potem poszpanujecie przed znajomymi,to do tego was było wielu.
A wiesz chociaż kiedy PZPN wysłał pismo, że mecz się nie odbędzie. Pewnie w takiej sytuacji najlepiej odmówić autokary
( oczywiście ponosząc koszty związane z wynajęciem ich ), wysłać do producenta szaliki i powiedzieć wiedzą Państwo co my jednak ich nie chcemy prosimy o zwrot pieniędzy. :cwaniak:
Ale jak trzeba walczyć o swój klub to do tego już wielu chętnych niema.Boicie się ośmieszyć,bo może nas być na demonstracji za mało.A nie myśleliście jak się ośmieszymy przed całą piłkarską polską,kiedy zlikwidują nam klub,a my nie wydobędziemy z siebie nawet słowa sprzeciwu.Kibice obudźcie się,jeszcze nie jest za późno na ratowanie naszego klubu,ale czasu jest coraz mniej!Jest to już ostatni dzwonek na przeprowadzenie demonstracji!
Prowadzisz statystykę kto chce walczyć o klub a kto nie? Wstaw może jakieś badania statystyczne albo chociaż wykres na podstawie, których uzyskałeś takie informacje. Co do demonstracji NASZ WODZU I PANIE PROWADŹ NAS, AŻ DO OSTATECZNEGO SUKCESU, WIERZYMY W CIEBIE NASZ MENTORZE.

Chmiel
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 114
Rejestracja: sob 28 mar, 2009
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: Chmiel » czw 26 lis, 2009

vandzik pisze:Jakich szczegółów jeszcze potrzebujesz?

Ustalmy date, powiedzmy za 2 tygodnie.
Zmobilizujmy się jak na wyjazd.
Powiadommy lokalne media.Nawet te nie do konca przychylne.Wybierzmy osobe ktora bedzie odpowiadala za kontakt z nimi. To znaczy taka ktora bedzie umiala w kilku zdaniach, elokwentnie opowiedziec po co jest ta manifestacja. Nie mozemy pozwolic by taka akcja zostala sprzedana przez media jako spęd dresów i chuliganów.
Zaprośmy osoby najbardziej kojarzące się z klubem. Np. piłkarzy ze złotego okresu w ekstraklasie. Sam nie wiem? Czeresia?
Przygotujmy transparenty.Nie obrazliwe, ale przypominajace historie klubu. Przygotujmy partie ulotek dla przechodniow, by naprawde dowiedzieli sie co sie dzieje w klubie. Do tego zero bluzgów by nie zrazić przechodniów.
Zrobmy maly happening czy jak to sie zwie. Nie mowie o trumnach czy zniczach, ale moze symboliczna upadajaca bramka...Napomknijmy delikatnie ze wybory niedlugo. Media to kupia.Znajdą się pod presją i ostrzałem pytań. Wladza bedzie musiala sie do tego ustosunkowac. Nie wiem czy mozna to ujac jeszcze jakos konkretniej? Co do obawy o maly odzew.. jesli przyjdzie chociaz te 1500 osob i zgromadzi sie np pod ratuszem to efekt na tak malej przestrzeni bedzie dobry!!! Celowo nie podaje daty bo zaraz ktos zbombarduje mnie - ze w tym czasie szkola, ze wtym czasie praca, a w tym ze urzad nie pracuje. Dlatego dyskutujmy i do dziela. Apeluje by nie usuwac tego posta, nie w tak waznej sprawie.
Moim zdaniem jednak lepiej z władzą miejską lepiej rozmawiać co zamierzają podczas konferencji, która może być zorganizowania przez kibiców, gdzie wypowiedzi możnych Olsztyna, prasa będzie mogła nagrać i wydrukować. Co z tego, że przyjdzie grupa osób i pokrzyczy, to bez konkretnych wypowiedzi ze strony olsztyńskich polityków nic nie da. Wtedy będzie można przed wyborami przypomnieć każdej partii politycznej w Olsztynie co obiecała, że zrobi i co rzeczywiście zrobiła dla dobra klubu.
Jakoś nie wierzę, że wszyscy powstrzymają się od bluzgania. A kto chce prowadzić negocjacje i brać na poważnie taką grupę?
Moim zdaniem 2 tygodnie to zbyt krótki termin aby móc sprowadzić w 1 terminie 1500 osób, piłkarzy, prasę itd.

Karol
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 13
Rejestracja: ndz 22 lis, 2009

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: Karol » pt 27 lis, 2009

Chmiel masz rację sam jeden mogę zająć się organizowaniem demonstracji.Tylko czy to ma sens?Dobrze wiesz że jedna osoba,choćby nie wiem jak się starała,to i tak nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej organizacji aby demonstracja zakończyła się sukcesem.Sam jeden nie mam tyle czasu,środków ani pomysłów żeby wszystko przeprowadzić. W organizację takiego przedsięwzięcia musi się zaangażować przynajmniej kilkanaście, a najlepiej kilkadziesiąt osób. Ja na razie sonduje na różnych forach, a także wśród znajomych kibiców, na ile jest gotowości i zapału w nich do wzięcia udziału w przedsięwzięciu. I muszę powiedzieć, że nie jest z tym najlepiej. Większość niby kibicuje Stomilowi, ale nie jest gotowa za niego "umierać". Dlatego na wstępie swojego poprzedniego postu użyłem kilku ostrych słów na temat liczby kibiców Stomilu. Dobrze wiem, że jest nas wielu, ale różnie bywa z mobilizacją na poszczególne mecze czy przedsięwzięcia. Po za tym próbowałem tymi ostrymi słowami sprowokować kibiców do mobilizacji i działania ! A co do twojego pomysłu żebym rzucił się jak Rejtan, w celu ratowania Stomilu możliwe, że z niego skorzystam, widząc posty takie jak twoje chyba nic innego mi nie pozostanie! Pytasz się też co nam przyniesie demonstracja? Otóż tego nikt do końca nigdy nie wie. Organizatorzy żadnej demonstracji na świecie nigdy nie wiedzą do końca jaki ona może przynieść skutek. Ale wiem jedno czekanie nic już nie da. Z każdym miesiącem jest coraz gorzej! Przede wszystkim pokarzemy w ten sposób, że jesteśmy realna siłą, z którą w naszym mieście trzeba się liczyć. W wyborach samorządowych nie ma nigdy dużej frekwencji możemy więc pokazać, że jest nas na tyle dużo, że nasze głosy mogą przesądzić o wyniku następnych wyborów. Po za tym możemy wymóc na Grzymowiczu i radzie miasta, aby zwiększyli swoją dotację na klub o brakujące 300 tyś. zł. Co spowoduje, że zamiast kuratora ,w klubie zostanie wybrany nowy zarząd, na którego czele będzie stał pan Sobieski. A to natomiast zagwarantowało by że za rok walczylibyśmy o awans do I ligi, a nie jak teraz o przetrwanie. Musimy też się domagać od prezydenta konkretów na temat przyszłości naszego stadionu. Bo z tego co wiem dawno już w ratuszu podjęto decyzję, aby stadion Stomilu zburzyć, a na jego miejscu postawić samo centrum handlowe. Dlatego włodarze miasta robią wszystko, aby nasz klub za bardzo się nie odrodził. Najlepiej dla nich aby Stomil grał w czwartej,góra 3 lidze. A wiadomo, że w im niższej lidze będzie grał Stomil, tym mniej na jego mecze będzie przychodziło kibiców. W związku z czym będą mogli powiedzieć, że dla klubu grającego w tak niskiej lidze i z taką małą liczbą kibiców nie potrzeba w Olsztynie budować nowego stadionu. Odmalują stadion Warmii, zamontują kilka krzesełek i tam nas będą mogli przenieść. Czy na prawdę myślisz, że prawie 200 tyś. miasto nie mogło wysupłać tych brakujących 300 tyś. zł w zamian za reklamę jaką Olsztynowi dałby Stomil grający I lidze. Chmiel skoro nie widzisz nic złego we wprowadzeniu do klubu kuratora, to wymień mi choć jeden klub piłki nożnej w Polsce dla którego wprowadzenie kuratora dobrze się skończyło? Nie słyszałeś co mówił radny Szostek, że do puki w klubie będzie kurator to miasto nie przekaże na Stomil nawet złotówki. Dlatego niepisz, że zostaną w Stomilu wszyscy piłkarze, którym według ciebie kurator będzie płacił. Otóż kurator wejdzie głownie po to, żeby wyprowadzić klub na zero i spieniężyć co się da.Przy obecnej sytuacji Stomilu jest prawie pewne że najlepsi piłkarze od nas odejdą,a zostaną tylko ci którzy nie znajdą sobie gdzie indziej miejsca.Tak samo napisałeś żeby nie przejmować się że odchodzą ze Stomilu działacze,bo zastąpią ich inni.Ale właśnie o to chodzi że tych innych jakoś nie widać.Jaka musi być dramatyczna sytuacja klubu skoro nikt niechce zostać jego prezesem.Zobacz jak długo nie mogą dla Stomilu znależć kuratora.Poza tym ja wcale nie krytykuję wyjazdu kibiców do Elbląga,jak mi przypisujesz.Wręcz przeciwnie,myślę że zakończył się on sporym sukcesem.Ale uważam że skoro potrafiliśmy się zmobilizować i zademonstrować w Elblągu,to tym bardziej powinniśmy umieć zmobilizować się i zademonstrować w Olsztynie,w tak ważnej sprawie jak ratowanie naszego klubu.Napisałeś też że skąd wiem czy czegoś nie przygotowujecie w ukryciu,ale się tym nie chwalicie żeby pewne osoby w naszym mieście nie wiedziały co planujecie.Otóż żeby jakaś akcja zakończyła się sukcesem to musi wziąć w niej udział jak najwięcej osób.A jak ma wziąć w niej dużo osób,skoro dowiedzą się o niej w ostatniej chwili?Niestety żeby demonstracja czy jakaś inna akcja się udała,to nie da się ukryć przygotowań do niej.Chmiel napisałeś też że lepsza od demonstracji była by konferencja.A ja się pytam jak zamierzasz zmusić,czy przekonać władze miasta do udziału w takiej konferencji,bez przeprowadzenia wcześniej demonstracji?Poza tym jaką masz gwarancję że znowu deklaracje władz Olsztyna,wygłoszone podczas konferencji nie rozminą się z ich późniejszymi działaniami?Przecież Grzymowicz cały czas mówi jedno,a robi co innego.Najpierw trzeba pokazać siłę,a dopiero potem rozmawiać.Inaczej znowu skończy się na pustych obietnicach.Demonstrację trzeba już było przeprowadzić w lato,jak Grzymowicz storpedował plany prezesa Kopruckiego.A teraz jak zostały storpedowane plany pana Sobieskiego to tym bardziej.Po ostatnich wydarzeniach można mieć 100%ową pewność,że władze Olsztyna robią wszystko aby Stomil się nie odrodził.Czekanie nic nie daje.Czekaliśmy i co?Z klubu walczącego o awans,staliśmy się szybko klubem walczącym o utrzymanie.A teraz już nie tylko walczymy o utrzymanie,ale w ogóle o przetrwanie.Mimo wszystko cały czas jeszcze liczę,że większość kibiców przekona się do demonstracji,którą odwrócimy niekorzystną sytuację naszego klubu!Chmiel mimo różnicy zdań między nami pozdrawiam cię,obu nam chodzi o to samo,tylko mamy inne spojrzenie jakimi metodami do tego należy dojść.Pozdrawiam też wszystkich kibiców Stomilu Olsztyn i Polonii Bydgoszcz!!!

SPROKET
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 14
Rejestracja: czw 09 paź, 2008
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: SPROKET » pt 27 lis, 2009

zachęcam do przeczytania wpisu powyżej
pozdro!!!
tylko Stomil !!!

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: Preze(S) » sob 28 lis, 2009

wszyscy macie racje w swoich wypowiedziach ale nie wszyscy do końca piszą o tym samym

po 1 taki mały dylemat
OKS 1945 :arrow: nieoficjalnie psedo kontynuator tradycji sportowych STOMILU , a jak się okazało kontynuator tych niechlubnych "tradycji działaczy"

oficjalnie kontynuator tradycji okp wim ,klubu stworzonego na podstawie rezerw STOMILU

Twór który w "większości" zaakceptowaliśmy po wielu etapach walki ,protestów,układów,obietnic,deklaracji i oczywiście współpracy

ale...............

W skrócie było kilka okresów
okres okpu -gdzie wypierano się Stomilu ze wszystkich stron, a wręcz szybko chciano wymazać go z historii
:arrow: na trybunach wielka rzesza kilkudziesięciu "fanatyków" okpu
plus kilkadziesiąt osób które nie chciały się zgodzić na takie zagarniecie rezerw naszego klubu
wyrażając się bardzo nieprzychylnie o "działaczach" no i o piłkarzach.
Krótko mówiąc nie mieli domowej atmosfery :)

:arrow: Zyskaliśmy nowych wrogów -wszyscy się domyślą :lol:

1 układ prezes JARGUZ
Ustaliliśmy ,że klub zmieni nazwe na STOMIL 04 i przez pewien czas było takie info w końcu ostatecznie zmienili nazwę na OKS 1945 , na co przystaliśmy okresowo z oświadczeniem ,ze po awansie itp itd makaronach na głowe o sponsorach -michelinie i szejkach co zrobią dwu członowa nazwę ;)

2 układ prezes Świniarski

W tym przypadku rozmowy były dalej kontynuowane ,walczyliśmy o zapis w statucie ,ze OKS 1945 jest kontynuatorem tradycji sportowych STOMILU,mili to zrobić niestety jak sie okazało nie mogli ...
Tu się znów poróżniliśmy i zaczęliśmy coraz głośniej protestować .

Protesty przybierały na sile i w końcu po sporym okresie zaangażowania w lub znówu byliśmy na ścieżce wojennej
:arrow: Wrogowie dalej szaleją :lol:

Później dostajemy bardzo wyraźne deklaracje o zmianie nazwy w następnym sezonie ,spółce akcyjnej ,klub zaczął z nami szeroko współpracować ,piłkarze wywalczali awanse i znów było ok
:arrow: wrogowie stali się naszymi "kolegami" :lol:

3 układ prezes Szmit
tak jak wszyscy się spodziewali kontynuował wątek lecz jak na polityka przystało dużo mówił nic nie zrobił :lol: tu znów zaczęły się nasze złe odczucia co do całej otoczki klubu
lecz tak samo jak niespodziewanie został prezesem tak samo spodziewanie przestał nim być

4 okres Kopruckiego
Pełna euforia ,człowiek robił wszystko czego oczekiwaliśmy ,a wręcz więcej..
Czy na pokaz czy nieszczerze nikt się nie dowie, ale ponad wszystko co sobie wyobrażaliśmy .
Nie wstydził się Stomilu i udowadniał to w każdym posunięciu .
Miał konkretne cele i wizje ,klub grał o awnans do 1 ligi na trybunach atmosfera z czasów extraklasy .

:arrow: wrogowie są naszymi "przyjaciółmi " :lol:

Niestety nie było happy endu .
Nie to ,ze gloryfikuje mocno tą postać bo też miał okresy zatracenie w tym wszystkim ale wniósł sporo pozytywu w rozwój kibiców STOMILU za co będzie mieć SZACUNEK .
Miał zmienić nazwę ale jego pomysły i plany legły w gruzach prze co i przez kogo każdy wie .

5 okres po prezesa Angielczyk
W tym przypadku można by napisać powieść.Jego rządy jako jak by nie było prezesa nawet nei warto komentować
Większość już dała sobie spokój i odpuściła sobie mecze (poza zrywami JEZIORAK,OLIMPIA,RESOVIA)
Oczywiście wszystko wiedział najlepiej ,miał wielkich sponsorów ,inwestorów.
Zmianę nazwy wiedział jak zrobić "od zaraz.
Swoja bezinteresowna miłość do klubu pokazał "przekazując" go w ręce kuratora .
Chciał na pewno dobrze ...

:arrow: Wrogowie popełnili samobójstwo ,zabili się własną bronią :lol:
oby nie zmartwychwstali
[*]


Pisze to kolejny raz żeby nakreślić historię przez jaką mieliśmy nieprzyjemność przejść .
Jestem świadomy ,ze w tym okresie narodziło się sporo nowych fanów ,mam nadziej ,ze wszyscy są świadomi ,ze bez Stomilu tego prawdziwego nie było by was .

Czy OKS 1945 był Stomilem ?

Oczywiście ,ze był ,bo wszystko co doświadczyliście w całej tej otoczce klubowej było "sprawką" kibiców STOMILU .
Większość rzeczy która przyciągnęła was na Piłsudskiego ,a niektórych na stadiony w całej Polsce to "sprawka" kibiców STOMILU.

Nikt od tego się nie odetnie :!:



Czy "znów" umiera Stomil??

Nie STOMIL nigdy nie zginął ,póki My żyjemy .
Tak jak i nigdy nie zginęła Polska ,bo przeżył naród Polski
Więc dopóki będziemy My to będzie STOMIL .
I taka filozofie wyznaje większość ludzi z którymi kontynuujemy ta historię .

Wszyscy uwierzyliśmy zapewnieniom ,obietnica tych ludzi/działaczy.
Jednym nie wyszło drudzy "chcieli dobrze" ,trzecim "przeszkadzano ".

Wszystkim tym karmiono nas kibiców STOMILU .

Więc nie zniszczyliście NAS ale

:arrow: po raz kolejny "ktoś" zepsuł/zepsuje to w co uwierzyło kolejne pokolenie kibiców STOMILU

:arrow: kolejny raz zostaliśmy oszukani tak jak i przez tych działaczy jak z pewnością przez obietnice prezydenta i miasta

:arrow: kolejny raz czujemy ,że niszczy się wartości które wpaja się nam od małego
gdzie poszanowanie tradycji ,historii ,lokalnego patriotyzmy , wiary ,honoru ,zdrowej sportowej rywalizacji?

:arrow: jakich ludzi wychowuje się ,wychowamy w ten sposób ?



Uważam ,ze takie sytuacje działają mobilizującą i umacniają " wiarę i walkę" o STOMIL.

Czy jestem za manifestacja?
Oczywiście ,że powinniśmy okazać jaką "siła" dysponujemy i chciałbym oficjalnie napisać ,że

PREZYDENCIE ,RADNI MIASTA OLSZTYN


PRZYJDZIEMY PO WAS!! :twisted:



Uważam jednak ,że potrzebny nam jest naprawdę szeroki plan działania .
Musimy obrać cele ,nakreślić pomysły i etapy ich realizacji tak jak wspominał Chmielu .
Nic na hura .
Sama promocja,propaganda takiej manifestacji powinna zając z minimum miesiąc czasu .
Powinno odbyć się też szereg akcji wstępnych których kulminacją była by taka manifestacja.
Trzeba też zadać sobie sporo pytań
czego oczekujemy?
o co walczymy?
czy walczymy o OKS 1945?
czy walczymy o nowy STOMIL?
jak wywalczymy?
jak nie się nie uda ?
kogo atakujemy/obarczamy?
kto jest naszym przyjacielem?

I MÓGŁBYM NAPISAĆ JESZCE MNÓSTWO TAKICH Z POZORU PROSTYCH ZAPYTAŃ



Jak wspomnieliście nie zrobimy tego we 2,3.5 potrzeba sporo zaangażowanych ludzi w temacie.
Począwszy od "plakatujących" .projektujących ,organizujących ,propagujących itp
Każdy może znaleźć coś dla siebie.

Proponuję aby każdy komu zależy zabrał głoś w temacie i napisał od siebie kilka rzeczy ,sporo osób czyta i może wnieść coś do dyskusji i się okaże czy to wszystko w ogóle ma sens i czy np moje myślenie godzi się z waszym rozumowaniem .

Później możemy realizować plan na forum ,spotykać się cykliczne na żywo i stworzyć coś co będzie godne realizacji .

Liczę na konkretne wypowiedzi

Pojezierski
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1020
Rejestracja: sob 06 mar, 2004
Lokalizacja: Pojezierze
Kontakt:

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: Pojezierski » sob 28 lis, 2009

STOMIL OLSZTYN - URODZENI BY WALCZYĆ - BEZAPELACYJNIE, DO SAMEGO KOŃCA :wykrzyknik: :wykrzyknik: :wykrzyknik:

pojawiła się ankieta :!:

Awatar użytkownika
Prowokator
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 199
Rejestracja: pt 10 lip, 2009

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: Prowokator » sob 28 lis, 2009

Najważniejszą sprawą jest termin w którym miałaby się odbyć manifestacja, to chyba jasne, że nie pójdziemy tam w sobotę czy w niedzielę i będziemy całowali klamkę wszyscy bo ani prezydenta ani (zd)rajców miasta nie będzie. Wiadomo, że w tygodniu większość osób jest zajęta bo albo szkoła, studia albo praca. Dobrym okresem na to byłby czas pomiędzy świętami a nowym rokiem studenci i uczniowie wolne mają dożo osób bierze urlop w pracy a urzędy normalnie pracują. Sprawą drugą ważną jest nagłośnienie tego w mediach i na ulicach(plakaty, ulotki itp). Wiadomo, że media typu gazeta olsztyńska TVP Olsztyn czy wybiórcza nie są nam przychylne i kiedy tylko mogą obsmarują nas z każdej strony. Trudnym wyzwaniem będzie pozytywne zareklamowanie się nam wśród tylu nieprzychylnych nam stron, ale trzeba spróbować, nawet jak napiszą bzdury to napiszą o nas i o manifestacji. Zresztą można znaleźć takie media, które to przedstawia obiektywnie i podadzą do informacji dalszej. Żeby zapobiec atakom ze strony mediów powinniśmy mieć osobę( a najlepiej dwie lub trzy), która byłaby znana dobrze w Olsztynie i nie tylko, taką która jest za Stomilem całym sercem i chętnie by pomogła nam w tym. Nie tak dawno na konferencji pan angielczyk się oferował że pierwszy pójdzie pod ratusz i stanie "na barykady" walczyć o ten klub ale na moje oko nie byłaby to twarz jakiej potrzebujemy :lol: , to musi być ktoś kto będzie związany z historią tego klubu i będzie walczył bezinteresownie o to by ten klub stanął na nogi i wrócił do czasów świetności. Zbędni są chwilowi lanserzy, którzy deklarują swoje przywiązanie do klubu gdy widzą możliwości by się załapać na kawałek tortu, a jak będzie pod górkę to uciekną jak szczury z tonącego okrętu... należą się takim osobom baty konkretne;) :biczowanie: . Muszą też być osoby, które będą miały określoną wizję tego co chcemy zrobić i pokierują tym w taki sposób by pokojowa manifestacja nie przerodziła się w burdy z policją na mieście. I ważne jest to aby jak najmniejsze siły prewencji zostały zaangażowane w ochronę tego całego przedsięwzięcia, żeby ludzie pokroju paraolimpijczyków nie rzęzili, że marnują się pieniądze, które mogłyby pójść na coś potrzebniejszego np: azs, traveland, czy jak to elbląscy kibice się oburzali, że ta kwota powinna być przeznaczona na leczenie chorego chłopca. Nie miałbym nic przeciwko temu ostatniemu a nawet byłbym bardzo za tym by tak się stało ale to byłby cud nad Łyną, Wisłą etc gdyby złodziejskie państwo nasze przeznaczało zaoszczędzone pieniądze na takie cele, ale tak nie jest. Odnośnie kibiców z elblaga to chcieli się trochę wylansować na dobrych samarytan tym i pokazać jakie mają serce wieLkie i dobre a Stomil jest be. Cóż żenada, idiotyzm i tanie chwyty z ich strony w odpowiedzi na Na(S)z przyjazd. I takich zagrań tez możemy się spodziewać ze strony osób, które będą nam nieprzychylne, gdyż będziemy im bruździli w możliwości zrobienia interesu na upadku klubu(kto, co, dla czego i jak by chciał upadku klubu każdy zainteresowany wie dlatego nie wymieniam nikogo, by nie zostać posądzonym o bezpodstawne zarzuty i szarganie reputacji osób niewinnych;) ) a także środowisk znanych z tego że są anty Stomilowsko nastawione lub po prostu media będą szukały taniej sensacji i możliwości obsmarowania nas. Możemy też się spodziewać prowokacji z różnych stron podczas manifestacji np: policja, media, miasto tylko po to żeby mieć pretekst by rozgonić nas do domów i napisać ze chuligani w dresach się zebrali pod ratuszem i urządzili sobie popijawę, burdy i pokrzyczeli niech żyje Stomil, jeb.ać tego i tamtego i pzpn do tego. A oprócz tych stron możemy sie spodziewać ataków ze stron zagorzałych kibiców azsu, travelandu czy lewaków z warmii dla których każda osoba nie z antify to faszysta (a Stomilowiec to faszysta w dresach :zeby: a nasza manifestacja to w ich oczach zlot faszolków promujących nienawiść, rasizm i homofobię, której oni bardzo nie lubią i się integrują z kochającymi inaczej). Poza tymi sprawami wiadomo, promocja tego eventu. Wiadoma sprawa reklama dziwonia handlu. Trzeba promować to jak tylko się da. Ulotki, plakaty, nasza-klasa na której większość z was spędza ¾ Czasu wolnego czy gg. Na nk są konta zrzeszające fanatyków Stomilu więc chyba to nie problem by to promowały, no chyba, że ich właścicielami jest komenda miejska policji która tylko szuka sposobów by wszystkich nas znaleźć, obserwować, zbierać info o wyjazdach, osobach etc. Ale można tez nowe konto założyć specjalnie po to ale to drobiazgi są, ważne żeby wypromować to. Dobrym sposobem by też było wykupienie czasu „antenowego” jeśli można to tak nazwać na telebimach umieszczonych w centrum koło ratusza jak i na tych postawionych przy przystankach MPK a chyba jest ich już sporo w mieście. Środki na to mogłyby pochodzić po prostu od nas, każdy by dał przysłowiowego piątaka a kto mógłby dychę czy więcej. Zresztą można tez pozyskać sponsorów np. poprzez umieszczenie logo na plakacie ulotce itp. Dobrym wyjściem też by było zapewnienie gorących napoi(kawa, herbata) osobom, które by przyszły z nami manifestować. Zima, mroź, śnieg, nie zachęcają do wyjścia na dwór a taka mała rzecz jak kawa czy herbata może pomóc w promocji i powiększy grono osób. Możliwości mamy dużo, wystarczy trochę pomyśleć, sponsorów jakichś też myślę, że moglibyśmy znaleźć np. Specjal czy DBK. To moje sugestie, luźne przemyślenia i propozycję, ktoś może mieć inne zdanie ktoś może podzielać moje. Najważniejsze by coś zrobić bo niedługo sępy rozszarpią nasz klub i pozostanie nam tylko płakać i wspomnieniami żyć.
Ostatnio zmieniony sob 28 lis, 2009 przez Prowokator, łącznie zmieniany 2 razy.

marekS
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 29
Rejestracja: śr 07 sty, 2009
Lokalizacja: Olsztyn/Zatorze

Re: Miasto vs Stomil

Post autor: marekS » sob 28 lis, 2009

Nie no.. masz racje, W weekend , Sobota i Niedziela nie wchodiz w gre bo urzędasów nie będzie.

Najlepiej W tygodniu. Wtorek, lub Środa . Myślę, że to by był najlepszy termin.

Także powoli trzeba się mobilizować.
I zabierać ze sobą kolegów i jazda pod ratusz!

ODPOWIEDZ