Legendy Stomilu

Podziel się swoją opinią na temat wydarzeń w klubie!

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Nephilim
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 78
Rejestracja: śr 31 mar, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Legendy Stomilu

Post autor: Nephilim » śr 19 maja, 2004

Zapraszam wszystkich do opisywania swoich odczuć na temat najbardziej legenarnych, zasłuzonych, najlepszych czy po prostu najbliższych sercu piłkarzy, trenerów i działaczy olsztyńskiego Stomilu.

Dla mnie jednym z najlepszych piłkarzy Stomilu był Marian Mierzejewski. Większość z Was pewnie nie widziała go na żywo w akcji, a jest czego żałować. Awans Stomilu w sezonie 1987\88 do II ligi to głównie jego zasługa. Uznanie i sympatie kibiców zdobył strzelając nieco kuriozalne bramki. Większość młodych bramkarzy po wyłapywaniu dośrodkowania popełniała wówczas ten sam błąd trzymając piłkę jedną ręką i rozglądając się do jakiego partnera rzucić piłkę. Na to tylko czekał Mierzejewski głową wytrącając im piłkę i strzelając gola. tym sposobem strzelił całą masę bramek. Pamiętam tez sytuację z jednego z meczów w trzeciej lidze jak Mierzejewski po podaniu bramkarza z pod własnego pola karnego poleciał z piłką na pole karne przeciwnika, połozył bramkarza i strzelił gola. Po drodze minął oczywiście pomocników i obrońców drużyny przeciwnej. co ciekawe nie stosował zadnego zwodu, a prostu wypuszczał sobie piłke do przodu i przeganiał przeciwnika (a sprinter mimo dużego wzrostu był z niego nie lada). innym razem Mierzejewski wystartował w pole karne przeciwnika do znacznie zbyt mocno podanej piłki, i kiedy wydawało się że ta stanie się łupem bramkarza nie oczekiwanie zatrzymała się ona w kałuzy na 11 metrze, z czego oczywiście skorzystał Mierzejewski. był on jak dla mnie wzorem w przewidywaniu sytuacji na boisku, a do tego niesamowicie sprzyjało mu szczęście.
Marian Mierzejewski oficjalnie zakończył karierę wiosną 1991 r., a jego pozegnanie miało miejsce przed meczem rundy wiosennej tego roku z Olimpią Zambrów (2:0). Miał w tym meczu wystąpić, był na ławce rezerwowych, ale jednak trener Budziłek z obawy o wynik spotkania (Stomil do 85 min. prowadził tylko 1:0) nie wpuścił go na boisko.
Kilka lat później na krótko wznowił karierę strzelając bramki dla Olimpii Olsztynek.

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » śr 19 maja, 2004

Tak... Marian był debeściakiem.
Ja bardzo lubię jeszcze Czarka Bacę. Miał podobny jak Mierzejewski talent do znajdowania się we właściwym miejscu o właściwym czasie. Sporo partolił, ale i tak miał tyle okazji, że dużo bramek wrzucał. Podpadł mi wyjeżdżając do Niemiec do 3 ligi w momencie, gdy walczyliśmy o awans do ligi. wrócił po roku ale już nie błyszczał tak bardzo. W mojej pamięci zapisał się jako strzelec pierwszej bramki (w 1 lidze) dla Stomilu na wyjeździe (Widzew - Stomil 2:1) oraz tym, że pyknął dwie brameczki Legii w Warszawie (wcześniej Legia w dziesięciu meczach u siebie nie straciła żadnego gola).
Z zupełnie prehistorycznych dziejów to pamiętam niejakiego Marka Krzemienia (nie wiem czy tak się nazywał ale ja tak zapamiętałem) z lat 70-tych jeszcze. Pamiętam, że jedyny w Stomilu wówczas miał dłuuuugie pióra, aż do pasa.

Leszkowy
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 299
Rejestracja: czw 26 lut, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran

Post autor: Leszkowy » czw 20 maja, 2004

CHODZI TU O BACE Z PODHALA..HEHE
A TAK NA POWAZNIE TO PRZYPADKIEM ON NIE MIAL LUB MA COS WSPOLNEGO Z PSAMI?

goro
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 66
Rejestracja: czw 28 sie, 2003

Post autor: goro » czw 20 maja, 2004

Leszkowy, dokladnie jak mowisz, nie wiem czy w dalszym ciagu ale byl psem na pewno!

Awatar użytkownika
A.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 531
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Kontakt:

Post autor: A. » czw 20 maja, 2004

Baca był / jest w oddziałach prewencji.

Wg. mnie to Jarek Bako legenda...

kru

Post autor: kru » czw 20 maja, 2004

Założenie. Warmia i Mazury zamienia nazwę odpowiednią dla naszych kibiców. Działacze utrzymują ten sam skład w III lidze.

Moje pytanie. Jeden z zawodników zarabia na utrzymanie rodziny, prócz grania w piłkę w III lidze, będąc policjantem. Jak go traktujecie?

Pojezierski
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1020
Rejestracja: sob 06 mar, 2004
Lokalizacja: Pojezierze
Kontakt:

Post autor: Pojezierski » czw 20 maja, 2004

Jak policjanta... :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly:

Leszkowy
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 299
Rejestracja: czw 26 lut, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran

Post autor: Leszkowy » czw 20 maja, 2004

TERAZ MNIE [moderator]. JAK BEDZIE ZMIANA NAZWY TO ZADNYCH PSOW W SZEREGACH PILKARZY OKS! JA ROZUMIEM ZE TERAZ JEST CIEZKA SYTUACJA FINANSOWA ALE WTEDY MOZE ZMIENIC ZAWOD
WIEC [moderator] W DUPE WSZYSTKIM POLICJANTOM 8)

ZEBY PRZYPADKIEM NIE POMYLIL ON GUMOWYCH KUL NA OSTRE
POLICJA MORDUJE!

wer
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 44
Rejestracja: ndz 21 mar, 2004
Lokalizacja: Biskupiec
Kontakt:

Post autor: wer » czw 20 maja, 2004

Jarek...

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » czw 20 maja, 2004

Ja rozumiem, że możecie nie lubić policji. Też mam, delikatnie mówiąc, kilka przykrych wspomnień z kontaktów z nimi. Ale bardzo nie lubię uogólnień. Przecież Baca strzelił dla Stomilu coś ze 40 bramek. Gdyby tego nie zrobił Stomil nie grałby wcale w 1 lidze albo grałby w niej krócej, np. jeden sezon.

Dorzucę tu jeszce Ramelisa, którego tez bardzo lubiłem. tak dla równowagi, bo on akurat nie był policjantem. :lol:

Luka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 263
Rejestracja: pt 30 sty, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Luka » czw 20 maja, 2004

Jarkowi B. całkiem spory kawałek swojej książki poświęcił Wojtek Kowalczyk :lol: Kto nie czytał niech leci do księgarni i przejrzy :PRAWDZIWĄ HISTORIĘ :!: Nie spodziewacie się z czego słynie w Polsce... :shock:

Emilozo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 1606
Rejestracja: sob 23 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran
Kontakt:

Post autor: Emilozo » czw 20 maja, 2004

Jarek B. słynie z wielkiego przyrodzenia :)

Legenda Stomilu !? Andrzej "Koniu" Biedrzycki !!

Flower
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 119
Rejestracja: pt 22 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Pojezierze
Kontakt:

Post autor: Flower » pt 21 maja, 2004

Bako pytongiem stoły łamał. Napierdzielał nim jak biczem. :biczowanie:

sliwa
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 37
Rejestracja: śr 24 wrz, 2003
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: sliwa » pt 21 maja, 2004

Nie jeden czarnoskóry by popadł w kompleksy :>

cassgox
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 71
Rejestracja: sob 25 paź, 2003

Post autor: cassgox » pt 21 maja, 2004

Moglibyście napisać co jeszcze ciekawego znajduje sie w tej książce a nie tylko mówicie o pytągu Jarka Bako ? :wink: A co do legendy to wydaje mi sie, że największym Stomilowcem był ś.p Józio Łobocki, nikt inny nie zrobił tyle dla Stomilu co on.

Luka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 263
Rejestracja: pt 30 sty, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Luka » pt 21 maja, 2004

Moglibyście napisać co jeszcze ciekawego znajduje sie w tej książce a nie tylko mówicie o pytągu Jarka Bako ?
Jeśli chodzi Ci o wspomnienia Kowala to przyznam, że książkę połknąłem w 2 dni 8) REWELKA!!! Polecam każdemu kto interesuje się piłą bo swada z jaką opisuje Wojtuś znane wydarzenia z jego życia a także historii piłki zasługuje na najwyższe laury! Są momenty po których boli brzuch od śmiechu :lol:

Darek
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 94
Rejestracja: czw 10 cze, 2004
Lokalizacja: Jaroty

Post autor: Darek » pt 11 cze, 2004

eheheh czytałem kiedyś fragmenty książki Wojtka K. i potwierdzam. REWELKA :lol:

Co do legend Stomilu, to dla mnie na pierwszym miejscu znajduje się ŚP. Józio Łobocki. Nie musze chyba tłumaczyć dlaczego...

Andrzej ,,Koniu,, Biedrzycki - wspaniały piłkarz! Koniu to Koniu, nic więcej chyba nie muszę mówić.

Jacek Płuciennik - tu się możecie ze mną nie zgodzić, ale wydaję mi się, że też dla naszego klubu zrobił wiele. Pamiętam, że nie chciał od nas nawet odchodzić...Niestety odszedł nie tylko od nas.

Czarek Baca - mały człowieczek o wielkim sercu. Jeden z najlepszych napastaników w Stomilu. Czarek Baca+ Janusz Prucheński = niezły atak.

QnicK
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 8
Rejestracja: ndz 30 maja, 2004

Post autor: QnicK » pt 11 cze, 2004

Ja nigdy nie zapomnę takich piłkarzy jak Bartek Jurkowski, Piotr Matys (Stomil-Legia 1:0), Krzysztof Kowalczyk, Aidas Preiksaitis, Marcin Szulik czy Maciej Terlecki. A dziękuję też tym, którzy zostali do końca (Radosław Cierzniak, Adam Zejer, Jacek Chańko, Piotr Łotysz czy na przykład Gadziała, Kaczmarek i Szymczyk).

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » pt 11 cze, 2004

Szulik ma minusa, bo był taki czas, gdy nie chciał grać u nas. Na jakichś testach kontuzję załapał i wiele miesięcy pauzował, ale nasz Stomil przygarnął go, syna marnotrawnego spowrotem. A on znów uciekł...

Mackib
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 73
Rejestracja: czw 21 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Mackib » pt 11 cze, 2004

Ja jakos mam inne zdanie co do legend Stomilu bo jakos trudno mi uznać za nie Cierzniaka, Kaczmarka, Terleckiego czy Szymczyka... dla mnie oni po prostu tylko byli w tym klubie i nic wiecej... na legende trzeba sobie jednak wiecej zasluzyc... Przypomnijcie Czeresia (Pelego), Sokoła, Kaczmarczyka... oni mimo że byli prawdziwymi gwiazdami jak na olsztyńskie warunki , byli normalnymi ludzmi ... Choc ja osobiscie najwiekszy szacunek mam do Jasiny... on mial talent, był Stomilowcem, ale szczescia do gry w Stomilu jak i gdzie indziej nigdy niemiał, w mojej opinii zaslugiwal jednak na zdecydowanie wiecej...

kru

Post autor: kru » sob 12 cze, 2004

Może nie legendy, ale...

Podsumowanie I ligi w Olsztynie!

Dziękujemy wszystkim naszym Czytelnikom za udział w ankiecie podsumowującej I ligę w wykonaniu olsztyńskiego Stomilu. Poniżej prezentujemy wyniki:

Najlepszy bramkarz:
Zbigniew Małkowski - 28% głosów
Andrzej Krzyształowicz - 26%
Kazimierz Sidorczuk - 17%
Sylwester Wyłupski - 17%
Jarosław Bako - 9%
Jarosław Talik - 3%

Najlepszy obrońca:
Bartosz Jurkowski - 40%
Andrzej Biedrzycki - 32%
Bogusław Oblewski - 11%
Tomasz Lenart - 6%
Sebastian Nowak - 4%
Grzegorz Wagner - 3%
Andrzej Jankowski - 3%

Najlepszy pomocnik:
Rafał Kaczmarczyk - 21%
Tomsz Sokołowski - 17%
Aidas Preiksaitis - 13%
Dariusz Jackiewicz - 12%
Krzysztof Kowalczyk - 11%
Marcin Szulik - 9%
Paweł Holc - 6%
Maciej Terlecki - 6%

Najlepszy napastnik:
Cezary Kucharski - 43%
Sylwester Czereszewski - 32%
Jacek Płuciennik - 17%
Maciej Bykowski - 3%
Arkadiusz Klimek - 2%
Abel Salami - 2%
Piotr Tyszkiewicz - 2%

Najlepszy obcokrajowiec:
Aidas Preiksaitis - 69%
Arturas Tereskinas - 7%
Abel Salami - 6%
Andriej Siniczyn - 8%
Alkaly Soumah - 6%
Tomas Ramelis - 4%

Najlepszy trener:
Bogusław Kaczmarek - 72%
Mieczysłwa Broniszewski - 11%
Jerzy Fiutowski - 8%
Paweł Dawidczyński - 2%
Marek Chojnacki - 2%
Józef Łobocki - 2%
Ryszard Polak - 2%

Spotkanie, które zapamiętam na długo:
Stomil - Legia Warszawa 3:3 (94') - 31%
Stomil - Górnik Polkowice 5:4 (01') - 24%
Stomil - Legia Warszawa 2:1 (01') - 12%
Stomil - Groclin Grodzisk Wlkp. 1:2 (02') - 6%
Stomil - Zagłębie Lubin 2:2 (94') - 7%
Inne - 20%

Najładniejsza bramka:
Dariusz Jackiewicz Jackiewicz (Stomil - Legia 3:3) - 56%
Maciej Terlecki (Stomil - RKS Radomsko 1:1) - 8%
Daniel Dyluś (Stomil - Widzew Łódź 1:0) - 6%
Sławomir Święcki (Stomil - Górnik Polkowice 5:4) - 6%
Inne - 24%

Najlepszy piłkarz Stomilu w I lidze:
Cezary Kucharski - 38%
Sylwester Czereszewski - 28%
Jacek Płuciennik - 8%
Andrzej biedrzycki - 8%
Jacek Chańsko - 5%
Tomasz Sokołowski - 5%
Inny - 4%

Największe nieporozumienie w klubie:
Jerzy Fiutowski -36%
Daniel Dyluś - 12%
Marek Chojnacki - 11%
Kirył Rybakow - 9%
Halex - 9%
Kelechi Iheanacho - 5%
Ryszard Sosnowicz - 4%
Inne - 14%

Twój pierwszy mecz:
III liga - 23%
II liga - 21%
I liga - 56%

Najgorsze przeżycie:
Stomil - Groclin Grodzisk Wlkp. (1:2) - 40%
Stomil - Legia Warszawa (1:6) - 27%
Pałą od policji - 11%
Inne - 22%

Najgorszy mecz Stomilu:
Stomil - Legia Warszawa (1:6) - 47%
Cały sezon - 14%
Stomil - Groclin Grodzisk Wlkp. (1:2) - 13%
Ruch Chorzów - Stomil (7:0) - 9%
Inne - 17%

Najlepsza atmosfera na meczu:
Stomil - Groclin Grodzisk Wlkp. - 19%
Mecze z Legią Warszawa - 12%
Mecze z Widzewem Łódź - 12%
Pierwsze mecze w I lidze - 11%
Stomil - Górnik Polkowice - 9%
Mecze z Wisłą Kraków - 7%
Inne - 30%

Źródło: archiwum sport.wim.pl :)

Darek
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 94
Rejestracja: czw 10 cze, 2004
Lokalizacja: Jaroty

Post autor: Darek » sob 12 cze, 2004

Mackib pisze: Choc ja osobiscie najwiekszy szacunek mam do Jasiny... on mial talent, był Stomilowcem, ale szczescia do gry w Stomilu jak i gdzie indziej nigdy niemiał, w mojej opinii zaslugiwal jednak na zdecydowanie wiecej...
Jak mogłem w swoim poprzednim poście pominąć Andrzeja Jasińskiego. WSTYD. Wspaniały napastnik. Król pola karnego. Faktycznie nie miał szczęścia gdzie indziej. Nie dość, że wspaniały piłkarz to i sympatyczny człowiek (miałem okazję osobiście poznać). Czy ktoś wie ile ,,Jasina,, ma lat? Jak myślicie mógłby pograć w przyszłym sezonie w OKS-ie? Ostatnio przyszła mi do głowy taka myśl, że miłoby było jakby do Olsztyna wrócił Sylwek ,,Pele,, Czereszewski :D - szkoda, że to nierealne

PZDR

QnicK
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 8
Rejestracja: ndz 30 maja, 2004

Post autor: QnicK » sob 12 cze, 2004

Fakt - Jasiński dostarczył wielu dobrych wspomnień. Ale i tak lepiej pamiętam Czarka Kucharskiego.

Awatar użytkownika
Nephilim
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 78
Rejestracja: śr 31 mar, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Nephilim » sob 12 cze, 2004

Coż... Oprócz wymienionych tu piłkarzy, ja do legend zaliczyłbym też kilku dawnych piłkarzy Stomilu, później reprezentantów Polski np.: Janusz Kupcewicz, czy zmarły nie tak dawno były bramkarz Stomilu, a później Pogoni Szczecin Marek Szczech. Ponadto dodałbym jescze kilka nazwisk: R. Suwiński, M. Romanowski, P. Tyszkiewicz, I. Waćkowski, B. Michalewski, Cz. Żukowski, P. Charbicki, S. Opaliński czy Z. Kubelski.
Do legendarnych trenerów: J. Łobocki, Z. Wodniak i B. Kaczmarek.
Z innej beczki: dobrze by było ściągnąć teraz po awansie OKS do III ligi ściągnąć z powrotem do Olsztyna byłych piłkarzy I ligowego Stomilu z Drwęcy: Talika, Kościuczuka, Radziwonia i Święckiego, a w barwach OKS widziałbym też chętnie Trzeciakiewicza, M. Kaczmarka i M. Kłosowskiego.

QnicK
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 8
Rejestracja: ndz 30 maja, 2004

Post autor: QnicK » sob 12 cze, 2004

popieram w 100%! Może nie wszystkich, ale graczy, którzy mają II-ligowe doświadczenie i choć w niewielkim stopniu identyfikują się ze Stomilem. Ja do tej listy dołożyłbym jeszcze Kalkowskiego, Kubsika, Witkowskiego, Łotysza, Giermasińskiego i jeszcze paru, którym po upadku naszego klubu się nie powiodło gdzie indziej. A może nakłonić do gry w OKS Pawła Holca (obecnie bez klubu)?

ODPOWIEDZ