Piłkarz rundy jesiennej sezonu 2012/13 - GŁOSOWANIE

Podziel się swoją opinią na temat wydarzeń w klubie!

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

Kto był najlepszy w rundzie jesiennej sezonu 2012/13?

Czas głosowania minął czw 29 lis, 2012

Mindaugas Kalonas
58
45%
Szymon Kaźmierowski
50
39%
Tomasz Ptak
16
13%
Rafał Remisz
4
3%
 
Liczba głosów: 128

Emilozo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 1606
Rejestracja: sob 23 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran
Kontakt:

Piłkarz rundy jesiennej sezonu 2012/13 - GŁOSOWANIE

Post autor: Emilozo » pn 19 lis, 2012

Ruszył plebiscyt portalu OKS Stomil on-line - stomil.olsztyn.pl na najlepszego piłkarza rundy jesiennej. Wśród nominowanych znalazło się czterech zawodników - wybranych przez redaktorów serwisu oraz kibiców naszego klubu.

Najciekawsze opisy swoich wyborów zostaną nagrodzone przez redakcję - ZAPRASZAMY DO ZABAWY! Plebiscyt potrwa dziesięć dni.

Awatar użytkownika
Kot
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 163
Rejestracja: wt 13 kwie, 2010

Re: Piłkarz rundy jesiennej sezonu 2012/13 - GŁOSOWANIE

Post autor: Kot » pn 19 lis, 2012

Głosuję na Roberta Tunkiewicza!

Powinien zostać nominowany, ale koleżanki Rafała Remisza chciały mu chyba sprawić miłą niespodziankę, która okaże się niemiłą po wynikach tego plebiscytu. Wracając do tematu, zagłosowałem na Tunkiewicza, gdyż to był najlepszy nasz zawodnik w całej tej rundzie i dzięki niemu zdobyliśmy aż tyle punktów, ile zdobyliśmy. Był największym wzmocnieniem składu, gdy tylko siedział na ławce, udawało nam się wyszarpać jakieś punkty.

Nie pozwólmy wygrać tym nominowanym łamagom! Przez nich jesteśmy na miejscu spadkowym, a gdyby nie Robert Tunkiewicz, to byśmy byli za Polonią Bytom w tabeli.

NIECH WYGRA NAJLEPSZY!

czyli Tunkiewicz.

Awatar użytkownika
Fanatyk_OKS
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 205
Rejestracja: wt 16 gru, 2003
Lokalizacja: stąd nie widać

Re: Piłkarz rundy jesiennej sezonu 2012/13 - GŁOSOWANIE

Post autor: Fanatyk_OKS » pn 19 lis, 2012

Kalonas - odstawał od reszty, strzelił kilka bramek, zaliczał asysty, większość akcji ofensywnych przechodziła przez niego. Druga sprawa, że nikt oprócz Niego nie wyróżniał się dobrą grą w tej rundzie.

Tiger
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 75
Rejestracja: wt 28 gru, 2004

Re: Piłkarz rundy jesiennej sezonu 2012/13 - GŁOSOWANIE

Post autor: Tiger » pn 19 lis, 2012

Jeżeli oceniać tylko grę to Kalonas poza konkurencją ale były z nim jakieś problemy natury zachowawczej. Co robi na tej liście Ptak to zagadka. Remisz chyba na zachętę. Ciekawe, że poza nim nie ma nikogo z kadry, która dała awans.

adam
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 317
Rejestracja: wt 17 sie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Pojezierze

Re: Piłkarz rundy jesiennej sezonu 2012/13 - GŁOSOWANIE

Post autor: adam » pn 19 lis, 2012

Oczywiście, że Kalonas. Przyznać jednak trzeba, że potrzebował czasu na rokręcenie i mam takie wrażenie, że nie pokazał jeszcze wszystkiego co umie....
Z pozostałych zawodników wyróżniali się jeszcze Baranowski; Tunkiewicz, fajnie też nie grał Niewulis......
Tak na poważnie mam nadzieję graniczącą z przekonaniem, że latem będzie naprawdę ciężko wybrać najlepszego.

Awatar użytkownika
Pawelloo2399
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 8
Rejestracja: wt 13 lip, 2010

Re: Piłkarz rundy jesiennej sezonu 2012/13 - GŁOSOWANIE

Post autor: Pawelloo2399 » pn 19 lis, 2012

Mindaugas Kalonas - zdecydowanie najlepszy zawodnik naszego zespołu. Od pierwszego meczu w Stomil dawał z siebie 100%. Kreował gre naszej drużyny, strzelił też parę bramek. Działacze powinni zrobić wszystko, żeby zatrzymać go na dłużej w Olsztynie co bedzie trudnym zadaniem, bo to jest piłkarz który spokojnie poradziłby sobie w ekstraklasie i pewnie wielu obserwatorów meczów Stomilu ma go zapisanego w swoim notesie jako priorytet transferowy.

MakOz
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 164
Rejestracja: śr 31 paź, 2007

Re: Piłkarz rundy jesiennej sezonu 2012/13 - GŁOSOWANIE

Post autor: MakOz » pn 19 lis, 2012

Pawelloo2399 pisze:Mindaugas Kalonas - zdecydowanie najlepszy zawodnik naszego zespołu. Od pierwszego meczu w Stomil dawał z siebie 100%.
Poważnie dawał z siebie 100% w każdym meczu? Bo ja mam pewne wątpliwości co do tego. Głównie mam w pamięci jego postawę w Stróżach i Brzesku. W meczu z Kolejarzem, kiedy wszyscy powinni zapierdalać, bo graliśmy w osłabieniu, on najzwyczajniej w świecie się obraził w pewnym momencie i dreptał na środku boiska coś tam pokrzykując dookoła. W Brzesku nie szło od początku, trzeba było dać z siebie dwa razy więcej, a co robił Kalonas? Machał łapami i miał pretensje do wszystkich wokół zamiast biegać i walczyć. Powinien cały czas zapierdalać na 100%, a nie robić z siebie gwiazdkę.

K.K.
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 332
Rejestracja: ndz 28 sty, 2007

Re: Piłkarz rundy jesiennej sezonu 2012/13 - GŁOSOWANIE

Post autor: K.K. » pn 19 lis, 2012

Nie widzialem w tej rundzie jego meczów na wyjeździe, ale u siebie jednak daje te 95%. A moze tak rękami macha bo widzi z kim gra poprostu?

Nie oszukujmy się, jest z 2 poziomy lepszy od kazdego w zespole.

czarnyczarny
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 26
Rejestracja: sob 20 lut, 2010
Lokalizacja: Kormoran

Re: Piłkarz rundy jesiennej sezonu 2012/13 - GŁOSOWANIE

Post autor: czarnyczarny » pn 19 lis, 2012

Kalonas - mój wybór to "mniejsze zło" całego naszego składu.. Zawodnik bardzo niestabilny, miał przebłyski geniuszu, lecz również bardzo długie zastoje w grze; jak to określił komentator Orange Sport "Kalonas to taki olsztyński Marek Citko" :) - w zasadzie w tym zdaniu jest wszystko powiedziane... niby nie biega za dużo, niby się nie cofa, ale bardzo dużo widzi i ma pomysł na grę, potrafi jednym podaniem uruchomić skrzydła, napastników (był ktoś taki w tym sezonie poza Kaźmierowskim?), dobre uderzenie z dystansu, nienajgorsza technika, no i parę tych bramek zdobył (pierwszą, jak i ostatnią w Olsztynie w tym sezonie), oby ten jego dotychczasowy dorobek nie był zwieńczeniem jego kariery w Stomilu, bo człowiek naprawdę wie, co robi, od czasów bodajże Lecha pierwszy taki prawdziwy 100% playmaker

maniek86
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 33
Rejestracja: śr 05 paź, 2011

Re: Piłkarz rundy jesiennej sezonu 2012/13 - GŁOSOWANIE

Post autor: maniek86 » pn 19 lis, 2012

Teraz kolej na mnie.

Nagroda jest przyznawana piłkarzowi za całą rundę, nie za jej końcówkę. Dlatego mój wybór jest jeden Szymon Kaźnierowski. Od początku rundy było widać, że jest silnym, walczącym o piłkę piłkarzem. Nie wychodził w podstawowym składzie na początku rundy chyba poprzez układy, ale szybko wywalczył sobie wyjściową jedenestkę. Ma dobry drybling, jest dosyć szybki. Przyszedł do nas strzelać bramki i to robił. Czasami brakowało zimnej krwi, ale głównie to brakowało podań do niego. Szczególnie tych prostopadłych. Nie cwaniakuje, gwiazdorzy tylko robi swoje.

P.S Ale i tak wygra Kalonas:)

Awatar użytkownika
HolS
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 10
Rejestracja: sob 01 wrz, 2012
Lokalizacja: Olsztyn/Nagórki
Kontakt:

Re: Piłkarz rundy jesiennej sezonu 2012/13 - GŁOSOWANIE

Post autor: HolS » pn 19 lis, 2012

Kalonas ładnie grał głos na niego ;]

Awatar użytkownika
Szokis
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 72
Rejestracja: czw 06 gru, 2007
Lokalizacja: Zatorze

Re: Piłkarz rundy jesiennej sezonu 2012/13 - GŁOSOWANIE

Post autor: Szokis » pn 19 lis, 2012

Tomasz Ptak.
Dlaczego? Już wyjaśniam.
Kalonas - umiejętności spore jak pierwszą ligę i to widać. Ale w drużynie która broni się przed spadkiem trzeba "Biegać, walczyć, zapierdalać!", a nie w momentach gdy przegrywamy, nie idzie nam gra do przodu, stanąć na połowie przeciwnika, tak w okolicach 30 m i machać łapami, obrażać się i jeszcze [moderator] wie co robić.
Remisz - młody, może coś z niego będzie, ale na pewno nie zasługuje na tytuł już teraz.
Kaźmierowski - nawet nie wiem co o nim napisać, jedynie chyba to że z napastników których mamy pokazał najwięcej, ale to też nie wystarcza na tytuł.

No i grajek na które stawiam. Ptak, jest naprawdę solidnym bramkarzem, na pewno lepszym od Skiby, który chyba powoli powinien myśleć o zakończeniu kariery i zajęciu się biznesem. Wracając do Tomka, nie miał większych błędów w tej rundzie, pokazał trochę ładnych interwencji, ogólnie rzecz biorąc grał najsolidniej z całej czwórki nominowanej do nagrody.

kujaw22
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 22
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Piłkarz rundy jesiennej sezonu 2012/13 - GŁOSOWANIE

Post autor: kujaw22 » pn 19 lis, 2012

Stawiam na Ptaka!

Dawno nie mieliśmy takiego spokoju i pewności w bramce - tak naprawdę zawalił może z 1 bramkę, a dobrze wiemy, że w niedalekiej przeszłości traciliśmy czasem takie szmaty, że szkoda gadać (nawet Zbyszek Małkowski takie wpuszczał). Ptak nie bez powodu jest w reprezentacji Polski. Kalonas jest dobry ale nie oszukujmy się - długo się rozkręcał. W pierwszych meczach jakby mu brakowało kondycji, jest stosunkowo wolny i brakuje mu strzału z dystansu, co na jego pozycji by się przydało.

Awatar użytkownika
R Ö B Ê R Ť
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 93
Rejestracja: sob 04 gru, 2010
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Piłkarz rundy jesiennej sezonu 2012/13 - GŁOSOWANIE

Post autor: R Ö B Ê R Ť » pn 19 lis, 2012

Naprawdę trudno dokonać jakiegokolwiek wyboru.Na pewno na miano piłkarza rundy nie zasługuje Remisz,który zagrał tylko kilka spotkań.Nie umniejszam jego umiejętnościom ale już kiedyś pisałem,że to nie jego czas.Myślę jednak ,że przyjdzie te "5 minut" Rafała.
Pozostali trzej zawodnicy odstawali poziomem od reszty ale to tylko ze względu na katastrofalną grę co poniektórych.Tomek Ptak musi zdecydowanie poprawić grę w powietrzu ,ustawianie i pewność siebie w tym fajnym kwadraciku na 5 metrze.Poza tym zgodzę się z poprzednikiem ,że w porównaniu do Skiby,Saka,Nerka,Ryłki to prawdziwy diament.Szkoda ,że jest tylko na wypożyczeniu bo będzie jeszcze z niego pożytek.
Dochodzimy więc do największego dylematu całego tego głosowania. Migdałkas Kielonas ,czy Kazik?
Zdania są podzielone i ja też mam duże wątpliwości.Ten pierwszy ma dobry przegląd pola,podania krosowe,przyzwoitą grę na jeden kontakt ale nie jest walczakiem co na tej pozycji jest podstawą ,nie dysponuje strzałem z dystansu.Większość pamięta jego pięknego gola z początku sezonu w spotkaniu z Bogdanką.Poza tym jego próby lądowały gdzieś na tym gruzowisku.Czasami potrafi także posłać proste podanie w aut lub dośrodkować gdzieś pod niebiosa.Brakuje mu zaangażowania i przygotowania kondycyjnego.Na początku wszyscy nabrali się na to,że rok przerwy więc musi się odbudować.Minęła cała jesień ,a on dalej nie może wytrwać do końca ,nie mówiąc o tym,że około 60 minuty zaczyna dreptać i biegnie tylko do tych piłek ,do których na 100% dojdzie.
Z kolei Kaźmierowski jestem typem napastnika,który aby zdobyć bramkę powinien dostać piłkę na czoło.Nie wykazuje się zbytnią inwencją twórczą.Gdyby jednak był takim naszym Berbatowem nie byłoby problemu ale często nie wykorzystuje w miarę dogodnych piłek.Ma perfekcyjne zagranie - 70/30 ,dostanie gorszą piłkę i mamy zupełną odwrotność.Nie mówiąc o tym,że z trudnych piłek ,kiedy jest gęsto w polu karnym strach tak mu pęta nogi,że nawet podać prosto nie może.Taki killer ale jednak wadliwy.
Kogo powinienem więc wybrać? Nie wiem ,może was zaskoczę ale jednak Tomek Ptak ,za wolę walki,za ambicję ,za pozytywną sportową złość i zapał do gry.Współczuje mu ,że miał przed sobą obronę tak dziurawą jak ser szwajcarski albo i mocniej.Przy większości z tych bramek nie miał nic do powiedzenia ,nie mówiąc o szczęściu ,bo tego nie da się przewidzieć.Często ratował nam skórę i cenne punkty.Nie obyło się bez błędów ale - to istotna sprawa - można go bronić najmocniej ,ponieważ jest najmłodszy.Od zawodników bardziej wiekowych,doświadczonych jak Kazik i Kielonek wymaga się chłodnej głowy.Mam nadzieję,że uda się zatrzymać Ptaka na dłuższy czas.Jakoś opcja wykupu ,może warto nad tym pomyśleć? Niech taka nominacja zmobilizuje go do jeszcze cięższej ,bardziej intensywnej pracy bo dużo jej przed ,lecz ma predyspozycje,aby grać kiedyś w dobrych ligach zagranicznych i reprezentacji Polski - w końcu Szczęsny jest kontuzjogenny.

mateuszhnr
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 20
Rejestracja: pt 17 sie, 2012

Re: Piłkarz rundy jesiennej sezonu 2012/13 - GŁOSOWANIE

Post autor: mateuszhnr » wt 20 lis, 2012

mój głos: SZYMON KAŹMIEROWSKI!

oczywiscie najwieksze umiejetnosci w zespole posiada Kalonas i co do tego nie ma dwoch zdan! ale mam takie wrazenie ze traktuje on Stomil jak mały przystanek w karierze i po prostu probuje go wykorzystac tak aby jemu było dobrze i nie obchodzi go czy zostaniemy w pierwszej lidze czy nie..natomiast Szymon K. moze nie jest w najwyzszej formie ale widac ze sie bardzo stara i bardzo chciałby jak najlepiej dla zespołu ..do tego strzelił najwiecej bramek a jestem pewien ze dorzuciłby jeszcze kilka gdyby z niewiadomych przyczyn nie siedzial w kilku meczach na ławie.. Ptaszek tez w kilku meczach pokazał sie z bardzo dobrej strony ale wydaje mi sie ze po pochwałach obrósł w piórka i troche znikł u niego zapał.Remisza nie biore pod uwage bo jednak za mało tych minut rozegral aby móc zgarniac laury. wiec posumowujac powtarzam. SZYMON KAŹMIEROWSKI!

Awatar użytkownika
Pawelloo2399
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 8
Rejestracja: wt 13 lip, 2010

Re: Piłkarz rundy jesiennej sezonu 2012/13 - GŁOSOWANIE

Post autor: Pawelloo2399 » wt 20 lis, 2012

Kalonasowi brakuje strzału z dystansu ? chyba ktoś nie widział bramki z Bogdanką.

Mazur
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 192
Rejestracja: czw 21 sie, 2003
Lokalizacja: Pieczewo / Jeziołka
Kontakt:

Re: Piłkarz rundy jesiennej sezonu 2012/13 - GŁOSOWANIE

Post autor: Mazur » wt 20 lis, 2012

Czy wśród głosujących zostną rozlosowane jakieś nagrody? klub mógłby ufundować jakiś karnecik :oops:

Awatar użytkownika
R Ö B Ê R Ť
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 93
Rejestracja: sob 04 gru, 2010
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Piłkarz rundy jesiennej sezonu 2012/13 - GŁOSOWANIE

Post autor: R Ö B Ê R Ť » wt 20 lis, 2012

Pawelloo2399 pisze:Kalonasowi brakuje strzału z dystansu ? chyba ktoś nie widział bramki z Bogdanką.
Napisałem już wyżej apropo tej bramki.Jedna niczego nie czyni.

Huligan
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 26
Rejestracja: ndz 31 sie, 2003

Re: Piłkarz rundy jesiennej sezonu 2012/13 - GŁOSOWANIE

Post autor: Huligan » wt 20 lis, 2012

Kalonas - szczególnie na początku widać było, że długo w piłkę nie grał (kondycja), ale odstawał od reszty piłkarsko. Dobrze nawiązuje do pozytywnych w większości doświadczeń Stomilu z Litwinami. Jakby jeszcze po takim Litwinie do każdej formacji kupili to utrzymanie by było pewne. Mniej pewne, że zdąży odebrać nagrodę (obym się mylił), bo z całym szacunkiem to on na specjalnie przywiązanego do naszych barw nie wygląda i pewnie spieprzy szybciej niż nam się wydaje tam, gdzie będzie mu lepiej ($$$) - takie to będą te nasze wzmocnienia...
Niezależnie od tego za całokształt tytuł należy się Stefanowi!!!

BadBoyPWO
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 11
Rejestracja: sob 05 lis, 2011

Re: Piłkarz rundy jesiennej sezonu 2012/13 - GŁOSOWANIE

Post autor: BadBoyPWO » wt 20 lis, 2012

Kolonas- dzieki niemu, jego golom, zagrywkom mamy te 13 marnych punktow...

F.R.T.
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 450
Rejestracja: śr 10 lis, 2010

Re: Piłkarz rundy jesiennej sezonu 2012/13 - GŁOSOWANIE

Post autor: F.R.T. » śr 21 lis, 2012

87 Kazik

B5
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 52
Rejestracja: czw 30 sie, 2012

Re: Piłkarz rundy jesiennej sezonu 2012/13 - GŁOSOWANIE

Post autor: B5 » czw 22 lis, 2012

Szymon Kazmierowski ,.tak mi wyszło ,gdy rzucilem moneta,he,he...
Moim zdanie perspektywiczny dla nas piłkarz,....no i coś tam strzela ,o ile dostaje podania.

Awatar użytkownika
Sz
Moderator
Moderator
Posty: 35
Rejestracja: śr 01 sie, 2012
Lokalizacja: Olsztyn / Zatorze

Re: Piłkarz rundy jesiennej sezonu 2012/13 - GŁOSOWANIE

Post autor: Sz » czw 22 lis, 2012

Ja bym swój głos oddał na ROBERTA TUNKIEWICZA! Jest to nasz najlepszy zawodnik, z nie wiadomych powodów nie został nominowany. :(

Awatar użytkownika
A.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 531
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Kontakt:

Re: Piłkarz rundy jesiennej sezonu 2012/13 - GŁOSOWANIE

Post autor: A. » pt 23 lis, 2012

Skiba, Łukasik i Tunkiewicz... nasze drewniane "GWIAZDY"... Dlaczego ich tu nie ma??
A swoją drogą, to w moim odczuciu nie za bardzo jest na kogo oddać swój głos w tej rundzie. Na upartego głosuje na Tomka Ptaka (głównie dlatego, że dzięki niemu nie musiałem oglądać partacza Skiby- a przez to mój poziom stresu i w.k.u.r.w.i.e.n.i.a był mniejszy podczas trwania meczu).

Chmiel
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 114
Rejestracja: sob 28 mar, 2009
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Piłkarz rundy jesiennej sezonu 2012/13 - GŁOSOWANIE

Post autor: Chmiel » pn 26 lis, 2012

Swój głos oddaję na Szymona Kaźmierowskiego.
Gdy dostawał podania strzelał bramki.
Drugim kryterium mojego wyboru, było to, że jest w klubie i nagroda może go zmotywować do lepszej gry w bardzo trudnej rundzie wiosennej. Moim zdaniem głosowanie na piłkarza, który jak tylko pojawiła się okazja to rozwiązał kontrakt z klubem mija się z celem plebiscytu.

ODPOWIEDZ