Jak zrobić flagę ?

Podziel się swoją opinią na temat wydarzeń w klubie!

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

Matek
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 4
Rejestracja: śr 05 gru, 2012

Jak zrobić flagę ?

Post autor: Matek » pn 02 wrz, 2013

Ogólnie jakiś czas temu wpadłem na pomysł by zrobić flagę , lecz pieniędzy mam mało i robienie flagi u np. Mirasa to jednak jest koszt . Patrząc na forach zobaczyłem że wielu kibiców flagi robią sami, tak zwane malowane , podobnie jak FC Ostróda. a pytanie do was to jak najlepiej zrobić flagę niskim kosztem ? jaki materiał ,farbę użyć ? Ogólnie podpowiedzcie bo ja w tych sprawach malowania flag jestem ciemny , z góry dziękuje !

B5
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 52
Rejestracja: czw 30 sie, 2012

Re: Jak zrobić flagę ?

Post autor: B5 » pn 02 wrz, 2013

..z tego co sie orientuje nie jest to takie trudne,o ile posiadasz odrobine checi,i masz pomysl możesz sprobowac.technik jest zapewne wiele,ale jak twierdzisz chcesz malować..a wiec w skrócie,plotno,szablony,czasami rzutnik,co do farb,to jedni malują olejami,inni wola nitro,a jeszcze inni robili to farbami drukarskimi,,.
Pędzel,do obrysow,wałek do wypelnien,farby raczej markowe unikaj tych z tanich marketow,spray tez raczej odpada..
To tyle w skrocie odemnie,zapewne ktos z forum ci pomoże bo wiem ze sa tu spece od rożnych malowanek.

Matek
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 4
Rejestracja: śr 05 gru, 2012

Re: Jak zrobić flagę ?

Post autor: Matek » pn 02 wrz, 2013

A znasz może jakiś kanał na Youtube , w którym krok po kroku jest pokazane jak się ją robi ? bo jak już wydam pieniądze to nie chce zrobić chłamu , tylko coś konkretnego. Ale dzięki za rady ;)

B5
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 52
Rejestracja: czw 30 sie, 2012

Re: Jak zrobić flagę ?

Post autor: B5 » pn 02 wrz, 2013

..po co Ci youtube? Masz zapewne projekt wiec pomysl jak go naniesc na plutno,zrob np.szablon ,albo wrzuć na projektor,skopiuj lub przekalkuj np za pomoca folii lub kalki,potem pedzel i jedziesz z konturami,tło wypelniasz walkiem,możesz rownież użyć spreya,choć nie polecam bo to marna farba.troche treningu i sobie poradzisz,jak masz wątpliwości skontaktuj sie z jakimś studiem graficznym od reklam,banerow itp oni rożne rzeczy nanosza,różnymi technikami wiec moze Ci cos doradza,ewentualnie z kimś kto to robił to doradzi Ci czego Ci bedzie trzeba,i jak to sie robi,jezeli nie masz czasu na szukanie,to poeksperymentuj ,choć przy niskim budżecie nie ma czasu na pomylki,ewentualnie popytaj tu i tam, to moze ktos Ci to zrobi za nie duze pieniadze ,chyba ze chcesz sam sie nauczyć.
Moze ktos Ci tu pomoże ale jak widac nikt sie nie kwapi
Co do farb,materiałów itp musisz popytać kogoś kto to juz robil,ale i tak kazdy poleci Ci cos innego.

Awatar użytkownika
Borsi
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 111
Rejestracja: ndz 28 sie, 2011
Lokalizacja: Pa(S)ym

Re: Jak zrobić flagę ?

Post autor: Borsi » pn 02 wrz, 2013

Przemyśl czy nie lepiej odłożyć pieniądze, tym samym zrobić flagę u profesjonalisty? Fana robiona u producentów z pewnością byłaby lepszej jakości niż malowana przez nowicjusza.

Awatar użytkownika
Szokis
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 72
Rejestracja: czw 06 gru, 2007
Lokalizacja: Zatorze

Re: Jak zrobić flagę ?

Post autor: Szokis » pn 02 wrz, 2013

Podstawowa kwestia jest taka że na naszym stadionie i tak nie ma miejsca na wieszanie już istniejących flag. Po drugie praktycznie każde osiedle/fan club już posiada swoją flagę. Po trzecie od robienia flag są inne osoby. Pozdro!

ODPOWIEDZ