1% dla Stomilu

Podziel się swoją opinią na temat wydarzeń w klubie!

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

yogosek
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 1
Rejestracja: śr 24 lut, 2016

1% dla Stomilu

Post autor: yogosek » śr 24 lut, 2016

Witam

Czy w tym roku jest możliwość przekazania 1% z podatku na klub?
Jakoś nie mogę nigdzie znaleźć info na ten temat.

Pozdrawiam
Tomasz.

Emilozo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 1606
Rejestracja: sob 23 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran
Kontakt:

Re: 1% dla Stomilu

Post autor: Emilozo » śr 24 lut, 2016

Nie ma.

Łukasz
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 1
Rejestracja: czw 12 cze, 2014

Re: 1% dla Stomilu

Post autor: Łukasz » wt 01 mar, 2016

Najlepsze, że za 2015 rok przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej (jako przedstawiciela Organizacji Pożytku Publicznego) można przekazać 1% na ........ Arkę Gdynia (stypendia dla młodzieży Arki Gdynia).

szczegółowe info w linku:
http://www.arka.gdynia.pl/news,14824-pr ... -arki.html

Na spółkę akcyjną nie ma takiej możliwości.

Są inne ale nie jeśli chodzi o odpisy 1% za 2015 rok, gdyż dana organizacja musi mieć statut OPP do 30.11 roku podatkowego, za który podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych może przekazać 1% podatku, więc już zdecydowanie po terminie.

Aby starać się o 1% można utworzyć i zarejestrować np. Stowarzyszenie.
W tym przypadku mogłoby być to Stowarzyszenie prowadzące działalność w zakresie kultury fizycznej i sportu.
Najlepsze, że można założyć:

1. Stowarzyszenie powiązane z klubem - 1 % idzie np. na szkółki młodzieżowe czy stypendia dla najmłodszych Stomilowców.

2. Stowarzyszenie związane z sympatykami Stomilu - 1% przeznaczony na organizację opraw meczowych, tańszych wyjazdów i szeroko rozumianej popularyzacji Stomilu np turnieje piłkarskie dla najmłodszych Stomilowców, budowanie i umacnianie "kibicowskiej" marki przez działalność charytatywną - np. domy dziecka czy wspomaganie chorych dzieciaków (tu akurat pole do działalności jest bardzo szerokie).

Oczywiście trzeba spełnić pewne wymagania - samo się nie zrobi.
Statut, władze, rejestracja - trochę tego jest. Następnie coroczne sprawozdania merytoryczne i finansowe.
No i podstawa - trzeba mieć dobrego księgowego bo bez tego to ciężka sprawa. No ale chyba wśród wszystkich kibiców Stomilu udało by się znaleźć takowego, który zaoferowałby pomoc.
Następnie trzeba nawiązać kontakt z jedną z Fundacji przez. którą można by realizować odpisy 1%.

Choć w sumie jest przecież Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej (ze swoimi odpisami na Areczkę :D )

Pracy przy tym bardzo dużo i pociągnąć mogło by to tylko co najmniej kilka osób (oczywiście mam na myśli działalność charytatywną).
Sam jestem członkiem jednego ze Stowarzyszeń na które można przekazywać 1% podatku i jest to możliwe do realizacji.
Pracowałem przy realizacji kilku projektów finansowanych przez UE - jeśli chodzi o Stowarzyszenie, Fundacje i organizacje pozarządowe to trochę się w tym orientuję i ewentualnie mogę służyć pomocą dla dobra olsztyńskiego sportu.

ODPOWIEDZ