Kontynuacja Stomilu

Podziel się swoją opinią na temat wydarzeń w klubie!

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

giANt
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 446
Rejestracja: śr 24 wrz, 2003
Lokalizacja: OlsztyN

Kontynuacja Stomilu

Post autor: giANt » pt 15 paź, 2004

Z tego co nam wiadamo OKS 1945 Olsztyn w statusie nie ma kontunuacji tradycji Stomilu Olsztyn. Moze jako SSK popertratkowali bysmy troche z zarządem OKS-u zeby taki punkt zanlazl sie w statusie klubu po nastenym walnym zebraniu, oczywiscie jezeli to mozliwe. Dla nas OKS 1945 to i tak Stomil, ale fajnie bylo by gdyby i w klubie tak sądzono. Oczywiście nie mówie tu o kontunyacji finansowych tradycji Stomilu :wink: , ale jak my to nazywamy sportowych. Moze byśmy udowodnili panowi Jarguzowi ze z nami mozna rozmawiac. Co wy na to ???

Awatar użytkownika
Bodzio
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 71
Rejestracja: śr 07 sty, 2004
Lokalizacja: Stomil Olsztyn Nagórki

Post autor: Bodzio » pt 15 paź, 2004

Z tego co mi wiadomo taki zapis w statucie nie może się znaleźć, bo to mogło by spowodować, że dłużnicy dawnego Stomilu mogliby domagać się swoich należności.

giANt
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 446
Rejestracja: śr 24 wrz, 2003
Lokalizacja: OlsztyN

Post autor: giANt » pt 15 paź, 2004

Chyba tylko zmiana nazwy niosla by za soba przejecie długów a nie zapis w statucie ze klub kontynułuje sportowe tradycje Stomilu.

1945fans
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 107
Rejestracja: śr 18 sie, 2004
Lokalizacja: Pieczewo
Kontakt:

Post autor: 1945fans » pt 15 paź, 2004

Pomysl jest dobry ale musialby byc przemyslany przez kogos kto zna prawo bo racje moze miec zarowno andrew jaki i bodzio :roll: zna sie kto na prawie :wink: :chytry: :?:

Awatar użytkownika
zicoo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 352
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: zicoo » pt 15 paź, 2004

Panowie, nie z tymi ludzmi...

Sami przecież wiecie, że panowie działacze zmienili nazwe klubu tylko dla świętego spokoju...

Awatar użytkownika
Pytoo
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 23
Rejestracja: ndz 15 sie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn, Kormoran

Post autor: Pytoo » ndz 17 paź, 2004

Bodzio pisze:Z tego co mi wiadomo taki zapis w statucie nie może się znaleźć, bo to mogło by spowodować, że dłużnicy dawnego Stomilu mogliby domagać się swoich należności.
to prawda potwierdzam w 100% :roll:

Hendel
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 102
Rejestracja: sob 17 sty, 2004
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: Hendel » pn 18 paź, 2004

Może i moja wypowiedz spodka się z waszą krytyką ale dla mnie Stomil to był Stomil bardzo się cieszę że powstał klub który jest kontynuacją naszego Stomilu jednak to już nie jest to co było oczywiście kocham OKS ale nie czuje tego samego co do Stomilu :(

giANt
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 446
Rejestracja: śr 24 wrz, 2003
Lokalizacja: OlsztyN

Post autor: giANt » pn 18 paź, 2004

No Pytoo nie wiem. Wam chodzi chyba ze w przypadku zmiany nazwy na Stomil to moglyby byc takie roszczenia, ale w przypadku zapisu o kontynuacji Stomilu chyba nie bylo by to aktualne.

pztrz
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 596
Rejestracja: czw 19 lut, 2004
Kontakt:

Post autor: pztrz » wt 19 paź, 2004

Według mnie każdy z nas kibiców wie że jest Kontunacja Stomilu ... nawet większośc pikników wie że OKS 1945 OLSZTYN to jest OKS STOMIL OLSZTYN

Romek12
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 10
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Romek12 » ndz 05 cze, 2005

Zgadzam sie z wami macie calkowita racje :gool:

Ol(S)ztynianin
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 635
Rejestracja: czw 20 sty, 2005
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ol(S)ztynianin » ndz 05 cze, 2005

oześ sie obudził!

Marek
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 54
Rejestracja: wt 25 sty, 2005
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Marek » sob 15 kwie, 2006

Rozmowa z Robertem Kiłdanowiczem, menedżerem FIFA
[15.04.2006] - Widzę możliwość funkcjonowania nowego Stomilu na poziomie centralnym i to szybko - mówi Robert Kiłdanowicz, były gracz Stomilu, obecnie menedżer FIFA, odpowiedzialny za transfery, m.in. Tomasza Frankowskiego. - Za Waszym pośrednictwem składam deklarację, że wiem, jak to zrobić i pomogę każdemu, kto by chciał się tego podjąć.

- Jest Pan wychowankiem Stomilu, klubu, którego już nie ma. Dlaczego Stomil, który występował osiem sezonów w ekstraklasie, przestał istnieć? Przez jakiś czas był Pan tam nawet menedżerem.

- Byłem menedżerem przez dwa miesiące. Widząc, jaka jest sytuacja wewnętrzna w klubie, powiedziałem prezesowi Kawczyńskiemu (ostatni prezes Stomilu - red.), że rezygnuję z uposażenia i będę świadczył swoje usługi nieodpłatnie, bo widziałem, w jakim kierunku to zmierza. W tamtym okresie (2003 rok - red.) było to już ratowanie trupa antybiotykami. To już był podmiot po śmierci klinicznej i nie było szans, żeby coś z tym zrobić bez żadnego planu restrukturyzacyjnego. Za dużo elementów trzeba było poskładać, żeby pojawiła się taka szansa. To straszna rzecz. Jak można było roztrwonić taki kapitał organizacyjny i ludzki?

-]Dlaczego tak się stało?

- Według mnie nie został wykorzystany w pełni potencjał fabryki Stomil, a później Michelin, ale nie w kategorii sponsora i reklamodawcy, ale bardziej w kontekście właścicielskim. Był moment, że fabryka odeszła od klubu. Za łatwo do tego dopuszczono, pewnie żyjąc w przeświadczeniu, że zaraz przyjdzie ktoś inny. To troszkę za mocno Peerelem trąciło.

Pracując w biznesie związanym z piłką nożną, a pracuję już cztery lata w ligach: angielskiej i hiszpańskiej - które uważam za najsilniejsze ligi w Europie pod każdym względem: sportowym, organizacyjnym i logistycznym - widzę, że oni z tej dziedziny życia zrobili gałąź gospodarki oczywiście przy akceptacji licznych kibiców.

- U nas na meczach I ligi też było mnóstwo kibiców...

- Zaskoczę was. Widzę możliwość funkcjonowania nowego Stomilu na poziomie centralnym i to szybko. Nie chcę mówić dokładnie, o co chodzi, bo to jest wiedza zarezerwowana dla ludzi, którzy mogą tę wiedzę wykorzystać. Takie sprawy nie są załatwiane przy otwartej kurtynie. Powiem, że mam paru znajomych, parę podmiotów, obojętnie jak to nazwiemy, którzy uczestniczyliby w tym przedsięwzięciu pod kątem formalnym i prawnym. Byliby akcjonariuszami takiej firmy. Myślę, że to jest kwestia poskładania pewnych elementów, wykazania dobrej woli i sprzyjających okoliczności.

- Mówimy o stworzeniu nowego klubu?

- Ja mówię o pomyśle na zaistnienie Stomilu na poziomie rozgrywek centralnych. Musicie mi wybaczyć, ale na takim etapie nie mogę powiedzieć nic więcej. To może się odbyć szybko. Nawet błyskawicznie.

- I, oczywiście, zgodnie z prawem...

- Wszystko, co robię, jest w ramach prawa. Nie ma tutaj żadnych złych intencji, ale wyjście z pewnymi biznesowymi propozycjami za wcześnie spali temat. Mówiąc o dobrej woli, mam myśli, m.in. stworzenie dobrych warunków przez prezydenta Olsztyna.

- Czy jest to pomysł, który chce Pan wprowadzić w życie?

- Generalnie mam co robić i zajmuję się tym, co bardzo lubię i sprawia mi to ogromną satysfakcję. Za waszym pośrednictwem składam deklarację, że wiem, jak to zrobić i pomogę każdemu, kto by chciał się tego podjąć. Nie jest problemem zainteresowanie sprawą akcjonariuszy, do których mam pełne zaufanie. Można to zorganizować tak, że będzie to klub, który będzie zaspokajał ambicje kibiców, i który jest "czysty" w zakresie finansowania, funkcjonowania i w zakresie właścicielskim.

- A gdyby prezes OKS 1945 chciałby z Panem porozmawiać o problemach tego klubu, dałby mu Pan jakieś wskazówki?

- Pan Świniarski jest bardzo porządną i odpowiednią osobą do pełnienia funkcji prezesa w tym klubie. Natomiast myślę, że ciężar decyzyjny dotyczący piłki nożnej w Olsztynie spoczywa na panu prezydencie. Nie uda się stworzyć silnej drużyny bez pomocy miasta. Od miasta zależy stworzenie odpowiednich warunków. Jednak na pewno ciężar pracy nie powinien spoczywać na prezydencie. On potrzebny jest jako zapalnik do sprawy. Powtarzam, jest pomysł na stworzenie silnego klubu w Olsztynie. I to nie taki, który obciąża podatników, ale akcjonariuszy. A miasto, jeśli chce wejść do spółki akcyjnej w jakiejkolwiek formie - to jest problem dla prawników - to niech wchodzi.


Bardzo ciekawy wywiad. Moze naprawde jest jakaś szansa i moze on nam pomóc. Co o tym myslicie? Moze napisac meila do OKS-u zeby sie skontaktowali z nim?? Nie chciałem zakładać nowego tematu napisałem w tym. Jak cos to przeniescie ten temat w odpowiednie miejsce

Majkel
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 42
Rejestracja: czw 11 wrz, 2003
Lokalizacja: Jaroty
Kontakt:

Post autor: Majkel » sob 15 kwie, 2006

Fajnie , ciekawe tylko ile w tym prawdy 8)

Manio
Moderator
Moderator
Posty: 343
Rejestracja: śr 05 lis, 2003
Lokalizacja: z domu

Post autor: Manio » sob 15 kwie, 2006

ja powiem tak ze mozliwosc tak jest jak najbardziej tylko ludzi chetnych nie widac zeby wiecej ludzi takich jak Robert Kildanowicz bylo to juz dawno SOMIL by byl

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » sob 15 kwie, 2006

No bardzo jestem ciekaw czy w końcu znalazł się ktoś odpowiedni i doświadczony, co poprowadziłby ambitnych i twórczych ludzi w dobrym kierunku, czy to po prostu kolejna głupia gadka, jakich nasłuchaliśmy się od spadku z I ligi już tysiące.

Fakt jest faktem, że nie wykorzystano potencjału fabryki. OZOS od czasu wejścia do I ligi jakoś nie palił się do dobrej współpracy, ale to przecież klub powinien się w tym wypadku martwić o sponsora, tym bardziej, że żyjemy w Polsce, a nie w kraju gdzie sponsorzy zabijają się o to by mieć malutkie logo na koszulce jakiegoś przeciętniaka.
A nasz klub niestety olał sprawę bo przecież pojawił się inwestor z węglem i wszystko miało być jak w bajce...
Marek pisze:Moze napisac meila do OKS-u zeby sie skontaktowali z nim??
Na to nawet nie licz, nie ma sensu mieszać w to narazie nikogo z klubu. Kiłdanowicz wyraźnie powiedział, że pomoże ludzią z ambicją, twórczym, co chcą coś zrobić dla klubu. A takich to można szukać tylko wśród kibiców. A więc można jedynie samemu skontaktować się z nim :)

Ol(S)ztynianin
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 635
Rejestracja: czw 20 sty, 2005
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ol(S)ztynianin » sob 15 kwie, 2006

Trzeba miec trzy rzeczy:
-Kase
-Układy
-Władze miasta po swojej stronie.

Awatar użytkownika
tendragon
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 190
Rejestracja: wt 17 sty, 2006
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: tendragon » sob 15 kwie, 2006

jak wysokie było zadłuzenie Stomilu kiedy przestał funkconować? tak pi razy drzwi? było coś kiedyś mówione o 10 mln złotych to prawda?

WSPTEAM
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 222
Rejestracja: wt 21 lut, 2006
Lokalizacja: z WSP/Londyn

Post autor: WSPTEAM » sob 15 kwie, 2006

slyszalem ze jest kolo 3 mln a na ponowne nadanie nazwy Stomil moze nastapic po 10 latach lub po splacie dlugów

Awatar użytkownika
tendragon
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 190
Rejestracja: wt 17 sty, 2006
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: tendragon » sob 15 kwie, 2006

dużo :( chciałem spłacić ale wyszło że jak poczekam te 10 lat to szybciej będzie :D

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » sob 15 kwie, 2006

WSPTEAM pisze:slyszalem ze jest kolo 3 mln a na ponowne nadanie nazwy Stomil moze nastapic po 10 latach lub po splacie dlugów
Z całym szacunkiem, ale... "[moderator] panie sołtysie".
A Kiłdanowicza zawsze lubiłem, chociaż nie nagrał się w Stomilu. mam nadzieję, że uda mu się coś zrobić dobrego. :błaga:

Pojezierski
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1020
Rejestracja: sob 06 mar, 2004
Lokalizacja: Pojezierze
Kontakt:

Post autor: Pojezierski » sob 15 kwie, 2006

THE CORE pisze:
WSPTEAM pisze:slyszalem ze jest kolo 3 mln a na ponowne nadanie nazwy Stomil moze nastapic po 10 latach lub po splacie dlugów
Z całym szacunkiem, ale... "[moderator] panie sołtysie".
A Kiłdanowicza zawsze lubiłem, chociaż nie nagrał się w Stomilu. mam nadzieję, że uda mu się coś zrobić dobrego. :błaga:
10 lub 12 mln :wink:

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » pn 17 kwie, 2006

THE CORE pisze:A Kiłdanowicza zawsze lubiłem, chociaż nie nagrał się w Stomilu. mam nadzieję, że uda mu się coś zrobić dobrego.
Może i się uda, ale sam niczego nie zdoła zrobić. Wierzę, że niezły z niego rewolucjonista może być, ale potrzebuje on jeszcze jakiejś gwardii, która by z nim ruszyła pod sejm :lol: :lol: :lol:

drako1999
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 32
Rejestracja: pn 24 kwie, 2006
Lokalizacja: Nikielkowo

kontynuacja stomilu

Post autor: drako1999 » pn 24 kwie, 2006

groclin w olsztynie pod nowa nazwa niekoniecznie stomil czy ktos cos o tym slyszal :?:

Pawson
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 493
Rejestracja: sob 11 wrz, 2004
Lokalizacja: Zatorze

Post autor: Pawson » pn 24 kwie, 2006

tak, 1 kwietnia na prima aprilis

Awatar użytkownika
tendragon
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 190
Rejestracja: wt 17 sty, 2006
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: tendragon » pn 24 kwie, 2006

super

ale sie podjarałem :D:D

to pewnie Zahorski tak lobbował za stomil :D:D


;)

ODPOWIEDZ