Sparingi, transfery w Stomilu Olsztyn

Podziel się swoją opinią na temat wydarzeń w klubie!

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

Emilozo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 1606
Rejestracja: sob 23 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran
Kontakt:

Post autor: Emilozo » wt 29 maja, 2007

SzEFoo pisze:nie czesto sie zdarza, ze pilkarz z Ketrzyna moze grac w Stomilu ;)
Chociażby w obecnej kadrze mamy dwóch piłkarzy grających wcześniej w Kętrzynie... i dobrze, że grają u nas :)

Awatar użytkownika
SzEFoo
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 433
Rejestracja: pn 10 maja, 2004
Lokalizacja: POJEZIERZE

Post autor: SzEFoo » wt 29 maja, 2007

Emilozo pisze:
SzEFoo pisze:nie czesto sie zdarza, ze pilkarz z Ketrzyna moze grac w Stomilu ;)
Chociażby w obecnej kadrze mamy dwóch piłkarzy grających wcześniej w Kętrzynie... i dobrze, że grają u nas :)
a kto to taki ?
jesli sa tacy to zwracam honor... ;)
Ostatnio zmieniony wt 29 maja, 2007 przez SzEFoo, łącznie zmieniany 1 raz.

Emilozo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 1606
Rejestracja: sob 23 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran
Kontakt:

Post autor: Emilozo » wt 29 maja, 2007

Grzegorz Lech oraz Jarosław Kaszuba

Tomek
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 156
Rejestracja: ndz 21 wrz, 2003
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Tomek » wt 29 maja, 2007

Turbo skąd masz takie info o tym Ruszkulu bo jakoś nikt nic chyba oprócz ciebie nie słyszał :?: :?: :?:

MichalMKS
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 665
Rejestracja: pt 14 sty, 2005

Post autor: MichalMKS » wt 29 maja, 2007

Ruszkul jasno określił, że odchodzi z Elbląga... ale że do Olsztyna? Pierwsze słyszę. Z tego co wiem jego osobą interesują się kluby z wyższej klasy rozgrywkowej. :wink:

Turbo
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 paź, 2003
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Kontakt:

Post autor: Turbo » wt 29 maja, 2007

źródło nie jest imponujące dlatego spytałem sie czy ktoś coś wie na ten temat. Wczoraj przeglądałem różne strony. i na jednej z nich(stronka Olimpii) w komentarzach przeczytałem że Ruszkul przechodzi do OKS-u. Tak wiec trzeba czekac dalej czy to prawda czy plotka. Pozdro

adam
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 317
Rejestracja: wt 17 sie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Pojezierze

Post autor: adam » śr 30 maja, 2007

No No Ruszkul to było by niezłe. Słyszałem jeszcze ,że Wincel wraca z Jagi.
Co do Kętrzyna to dajcie spokój a Lechu to kawał Stomilowca co zresztą ostatnio udowadnia...

Turbo
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 paź, 2003
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Kontakt:

Post autor: Turbo » śr 30 maja, 2007

Ruszkul i Wincel to by były super transfery jeszcze doswiadczonego bramkarza jeszcze jednego obrońce i jak by była jeszcze kasa to lewy pomocnik bo Trzciński sie nie nadaje na 3 lige.

KML
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 64
Rejestracja: wt 30 sty, 2007
Lokalizacja: Os. Mazurskie

Post autor: KML » śr 30 maja, 2007

Kurde fajnie by bylo jak by Skiba wrocil :) ale slyszalem ze mu jest dobrze w angli.

Kamyk
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 103
Rejestracja: śr 29 paź, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Tczew

Post autor: Kamyk » śr 30 maja, 2007

No jeśli chodzi o wzmocnienia na 3 lige, to mozna sprobowac pogadac z kilkoma zawodnikami z naszego regionu: krol strzelcow - Wlodarczyk z Plomienia, kilku chlopakow z Mragowii tez byloby wzmoncieniem, moze Wierzba (cos mu w Elblagu nie poszlo), moze daloby rade wypozyczyc Zahorskiego (ale po ostatnich dobrych wystepach pewnie bedzie mial oferty z wyzszych lig). Jesli chodzi o lewa pomoc, to czy ktos moze wie, co dzieje sie z Krzyskiem Kowalczykiem? Adrian Mierzejewski pewnie teraz bedzie mial pewnie miejsce w Plocku w 2 lidze.

KML
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 64
Rejestracja: wt 30 sty, 2007
Lokalizacja: Os. Mazurskie

Post autor: KML » śr 30 maja, 2007

Podobno Zahorskim interesuje sie Widze.

Awatar użytkownika
Stomil OKS
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 181
Rejestracja: śr 04 kwie, 2007
Lokalizacja: FC Ostróda
Kontakt:

Post autor: Stomil OKS » śr 30 maja, 2007

KML pisze:Kurde fajnie by bylo jak by Skiba wrocil :) ale slyszalem ze mu jest dobrze w angli.
Może i jest mu dobrze w Angli ale niedawno widziałem go w Olsztynie :D A wiec moze jakis powrót do Stomilu hehe :D

Tomek
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 156
Rejestracja: ndz 21 wrz, 2003
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Tomek » śr 30 maja, 2007

Przydali by się ci zawodnicy i jeszcze ze 2 ogranych to utrzymanie w 3 lidze pewne lub kto wie...awans do 2 8) 8) 8) miejmy nadzieje :wink:

Awatar użytkownika
Reggie
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 127
Rejestracja: sob 15 kwie, 2006
Kontakt:

Post autor: Reggie » czw 31 maja, 2007

Może Arek Czarnecki na wypożyczenie? Gra teraz w rezerwach Lecha Poznań i mało prawdopodobne, żeby wrócił do pierwszego zespołu. Ale prawda jest tez taka ze zarówno Czarny jak i Adi nie za bardzo chcą wracać do Olsztyna, bo nie oszukujmy się "cofną się sportowo". Olsztyn to nie Zagłębie Sosnowiec,itp. No ale warto szukać. Powtarzam jeszcze raz, ze z chęcią wróci do Olsztyna Kiniu (Filipek), ale na to trzeba mieć odłożone trochę grosza. No zobaczymy. :) Czas pokaże...

Awatar użytkownika
seba
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 249
Rejestracja: sob 12 maja, 2007
Lokalizacja: Os. Mleczna
Kontakt:

Post autor: seba » czw 31 maja, 2007

ja też widziałem niedawno skibę w olsztynie. może wróci: mam nadzieje

Pawson
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 493
Rejestracja: sob 11 wrz, 2004
Lokalizacja: Zatorze

Post autor: Pawson » czw 31 maja, 2007

Kamyk pisze:No jeśli chodzi o wzmocnienia na 3 lige, to mozna sprobowac pogadac z kilkoma zawodnikami z naszego regionu: krol strzelcow - Wlodarczyk z Plomienia, kilku chlopakow z Mragowii tez byloby wzmoncieniem, moze Wierzba (cos mu w Elblagu nie poszlo), moze daloby rade wypozyczyc Zahorskiego (ale po ostatnich dobrych wystepach pewnie bedzie mial oferty z wyzszych lig). Jesli chodzi o lewa pomoc, to czy ktos moze wie, co dzieje sie z Krzyskiem Kowalczykiem? Adrian Mierzejewski pewnie teraz bedzie mial pewnie miejsce w Plocku w 2 lidze.
Wątpie w to po meczu z Olimpia w Elblągu gdzie jego nazwisko bylo skandowane nie za przyjemnie :) "Wierzba ! Co ? Ty K... "

Junioor
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 296
Rejestracja: wt 15 maja, 2007
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Junioor » pt 01 cze, 2007

KAMYK :!:

Ale Adrian Mierzejewski będzie teraz najprawdopodobniej występował z ZAGŁĘBIEM SOSNOWIEC (a nie z WISŁĄ PŁOCK) w Orange Ekstraklasie, bo narazie w II lidze są na miejscu, które im ten awans daje :mrgreen:

Awatar użytkownika
seba
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 249
Rejestracja: sob 12 maja, 2007
Lokalizacja: Os. Mleczna
Kontakt:

Post autor: seba » pt 01 cze, 2007

ja bym widział w naszych szeregach jakieś doświadczonego zawodnika, który by mógł brać na siebie ciężar gry gdy drużynie nie idzie bo takich sytuacji może być wiele szczególnie na początku rozgrywek. nie wolno też zapomnieć o bocznym pomocniku najlepiej takim, który by mógł tak jak Gabrusewicz grać także w obronie. wiele osób sądzi że trzeba wymienić bramkarza, ale ja nic do Grygora nie mam, no chyba że do jego kliku kiksów :mrgreen: .
PS. Ale na Skibe bym zamienił :)
Ostatnio zmieniony pt 01 cze, 2007 przez seba, łącznie zmieniany 1 raz.

MichalMKS
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 665
Rejestracja: pt 14 sty, 2005

Post autor: MichalMKS » pt 01 cze, 2007

Junioor pisze:KAMYK :!:

Ale Adrian Mierzejewski będzie teraz najprawdopodobniej występował z ZAGŁĘBIEM SOSNOWIEC (a nie z WISŁĄ PŁOCK) w Orange Ekstraklasie, bo narazie w II lidze są na miejscu, które im ten awans daje :mrgreen:
głupoty piszesz, że tak powiem ;) wraca z wypożyczenia do Płocka

Junioor
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 296
Rejestracja: wt 15 maja, 2007
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Junioor » pt 01 cze, 2007

ale ja to pomijam bo chodzi mi oto ze nie wydaje mi sie ze wypuśći taką okazje i nie bedzie chciał wspólnie z zagłębiem występować w I lidze... :!:

pozdro

[ Dodano: Pią 01 Cze, 2007 ]
a co do SKIBY to był on wspólnie z panną na meczu OKS-u z drwęcą w pucharze.

MichalMKS
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 665
Rejestracja: pt 14 sty, 2005

Post autor: MichalMKS » pt 01 cze, 2007

Junioor pisze:ale ja to pomijam bo chodzi mi oto ze nie wydaje mi sie ze wypuśći taką okazje i nie bedzie chciał wspólnie z zagłębiem występować w I lidze... :!:

pozdro
co z tego, że on będzie chciał grać w pierwszej lidze jak Zagłębie z niego zrezygnuje? :roll:

Junioor
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 296
Rejestracja: wt 15 maja, 2007
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Junioor » sob 02 cze, 2007

jeszcze sie okaze

Turbo
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 paź, 2003
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Kontakt:

Post autor: Turbo » czw 07 cze, 2007

adam pisze:Słyszałem jeszcze ,że Wincel wraca z Jagi.
...
Czy macie jeszcze jakies informacje kim interesuje sie OKS?

Ruszkul udzielił wywiadu i piowiedział że to plotka o jego przejsciu do OKS-u.

Czy wraca do nas Szwed ?? Musimy powaznie wzmocnić obrone. Może by tak Zakierskiego i Filipka sciągnąć

Pozdro

[ Dodano: Nie 17 Cze, 2007 ]
Sprawa Ruszkula

W związku z pojawieniem się w ostatnim czasie kontrowersji wokół osoby Piotra Ruszkula, obecnie najlepszego strzelca naszej drużyny, czas najwyższy napisać kilka słów na jego temat.

Na początek chciałbym jedynie zaznaczyć, że sam z prawdziwą przyjemnością podziwiałem grę Ruska i cieszyłem się z każdej bramki, jaką strzelał dla Olimpii. O jego umiejętnościach piłkarskich mam jak najlepsze zdanie i od momentu jego pojawienia się w Olimpii, zdawałem sobie sprawę, że w razie braku coraz lepszej gry naszej drużyny, dającej mu perspektywę awansowania z tym klubem do wyższej ligi, chłopak będzie chciał zmienić klub na lepszy. Piszę to po to, aby pokazać Wam drodzy Czytelnicy, że również ja lubię Piotrka za to, co w ostatnim sezonie dla Olimpii zrobił. Tym samym powinniście sobie zdawać sprawę, że pisząc ten tekst będę obiektywny, bo w tym sezonie był moim ulubionym piłkarzem.

Pewien niesmak wobec poczynań Ruszkula obudził się we mnie w momencie gdy pojawiłem się na treningu drużyny, aby spotkać się z Bartkiem Białkowskim. Otóż w czasie odprawy przedmeczowej Piotrek miał spotkanie z władzami klubu. Zaproponowano mu wtedy nową umowę - po raz kolejny próbując go przekonać, do dalszej gry w żółto-biało-niebieskich barwach. Jak się później dowiedziałem, działacze Olimpii wspierani przez sponsorów drużyny, już wcześniej proponowali naszemu najlepszemu napastnikowi przedłużenie kotraktu. Umowa, którą Piotr jest związany klubem od poczatku sezonu 2006/07 zawarta została na okres jednego sezonu z możliwością jej przedłużenia na kolejny. Należy pamietać, że Ruszkul przyszedł do klubu po tym jak po wchłonięciu drużyny Amiki Wronki przez poznańskiego Lecha, nie znalazł się w składzie żadnej z tych drużyny. Olimpia dała mu szansę, którą chłopak z pewnością wykorzystał. Zarząd sekcji piłki nożnej oraz sponsorzy docenili jego grę, dlatego na kilka kolejek przed końcem rozgrywek, mając na uwadze potrzebę budowania silnego zespołu postanowili zatrzymać go w Olimpii na dłużej. Zaproponowano mu 2,5-letni kontrakt oraz warunki finansowe lepsze od dotychczasowych. Piłkarz nie powiedział "nie", ale odwlekał podpisanie nowego kontraktu. Jednocześnie dało się zauważyć dziwne preferowanie przez trenera Kieżuna Piotrka do gry.

Ruszkul występował w każdym meczu, spędzając na boisku pełne 90 minut. Nawet wtedy gdy w spotkaniu WPP z Sokołem w Ostródzie prosił o wcześniejszą zmianę z powodu zmęczenia, grał do samego końca. Grał, a raczej snuł się po boisku. Nic dziwnego - w końcu każdy musi mieć czas na regenerację sił. Trener tłumaczył - "to nasze jedyne żądło". Nawet gdy przez sześć kolejek Piotrek popadł w niemoc strzelecką i ani razu nie trafił do siatki, dalej grał w podstawowym składzie. W tym momencie można było się martwić o jego zdrowie. Wszak zawodnik przemęczony jest bardziej podatny na kontuzje.

Mniej więcej w tym samym czasie wokół drużyny zaczęli się kręcić ludzie związani ze środowiskiem olsztyńskiego Stomilu. Dzięki komu tu się pojawili? - odpowiedzcie sobie sami. Mała podpowiedź - żadna z moich rozmów z trenerem nie obyła się bez stwierdzenia: "a w Stomilu to...". I tak bez końca. Jednym słowem - wszystko w Stomilu było lepsze, lepiej zorganizowane, ułożone, przygotowane.
Niedługo po tych wydarzeniach, kiedy nowy kontrakt Ruszkula czekał na jego podpis, Piotrkowi zaproponowano inną umowę. Na nieszczęście dla Olimpii, na tej umowie, jego podpis się znalazł. Jak zapewne każdy się domyśla, była to umowa z menadżerem piłkarskim Piotrem Tyszkiewiczem. Byłym graczem m.in. VfL Wolfsburg oraz... jakżeby inaczej - olsztyńskiego Stomilu.

I tu mamy sedno sprawy. W przypadku odejścia Ruszkula z Olimpii, w tym momencie, pieniądze z jego ewentualnego transferu, otrzymają nie Związkowi, tylko... jego świeżo upieczony menadżer! Olimpia dała mu szansę, chłopak się wypromował (i to nieźle, wypada mu tylko pogratulować zostania królem strzelców ligi, w której jego drużyna w praktyce walczyła o utrzymanie), a na koniec, kiedy klub w uznaniu jego dobrej gry zaproponował mu nową umowę i lepsze pieniądze, piłkarz odwrócił się do niej plecami i podpisał kontrakt z człowiekiem, który pojawił się znikąd.

W czasie gdy wybuchła cała ta afera, jeden z moich redakcyjnych kolegów przeprowadził z jej bohaterem wywiad, opublikowany zresztą na tej stronie. W związku z tym, że pojawiło się oskarżenie, że Ruszkul podpisze kontrakt z OKS-em (w pewnym sensie spadkobiercą Stomilu), wśród kibiców naszej drużyny podniosło się larum. Po pierwsze dlatego, że oględnie mówiąc, fani obu klubów raczej nie darzą się sympatią, a po drugie OKS miał prawie zapewniony awans, co by oznaczało, że chłopak odejdzie do największej "kosy" Olimpii i będzie grał przeciwko niej w III lidze. Zawodnik oczywiście zaprzeczył tym pogłoskom. Piszę "oczywiście", bo Ruszkul jako zawodnik z naszego regionu (wychowanek Orląt Reszel) doskonale zdaje sobie sprawę z sympatii klubowych kibiców Olimpii. Tym bardziej, że widział reakcję kibiców na te posądzenia.

Kiedy na stronie 90minut.pl pojawiła się informacja, że naszym napastnikiem interesuje się beniaminek Orange Ekstraklasy Jagiellonia Białystok, oczywiście opublikowaliśmy ją. Artykuł ten zredagowałem osobiście, dodając od siebie małą sugestię dla Piotra, aby zniechęcić go do przejścia do innego klubu, a zachęcić do pozostania w Olimpii, troszkę grając na jego poczuciu dumy. W końcu jestem kibicem i chyba nic dziwnego w tym, że w przyszłym sezonie chciałbym Ruszkula nadal oglądać w naszych barwach.

Kończąc, chciałbym Wam przypomnieć, że to Ruszkul zawdzięcza więcej Olimpii, niż Olimpia jemu. Nie przyszedłby do nas, to nadal bramki strzelałby Wierzba, jak nie on to Trafarski albo Tomczyk. Wypadałoby, żeby Rusek zachował się fair wobec klubu i jego kibiców. Świetnie go tu przyjęliśmy, od początku klepaliśmy go po plecach i zdawał sobie sprawę, że jest w Elblągu lubiany. Tymczasem teraz zachowuje się jakby Olimpia nic dla niego nie znaczyła.

W każdym razie Piotrek zrobi jak chce. Jeśli odejdzie zapewne skaże siebie na ławkę rezerwowych lub grę w drugiej drużynie, w przypadku transferu do I-ligowego klubu. Przebić się do pierwszego składu będzie mu z pewnością ciężko. Tymczasem u nas mógłby utrzymać formę, a w przerwie zimowej poszukać drużyny, która będzie potrzebowała napastnika do wyjściowej jedenastki. Zrobi jak chce, ale patrząc na jego zachowanie w ostatnim czasie, wątpię czy będzie umiał odejść z twarzą.

Tak naprawdę felieton ten nie powinien traktować o Ruszkulu, tylko o osobie, która zastąpiła Andrzeja Biangę na stanowisku trenera. Kiedy zatrudniono nowego szkoleniowca, miałem nadzieję, że ukróci on animozje w drużynie i skończy się preferowanie "ulubieńców". Przy okazji myślałem, że znikną elbląskie układziki. Niestety, w miejsce elbląskich pojawiły się olsztyńskie...




www.e-Olimpia.com Twoje źródło informacji o elbląskiej

MichalMKS
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 665
Rejestracja: pt 14 sty, 2005

Post autor: MichalMKS » wt 19 cze, 2007

11 lipca gramy sparing z Jagą - ciekawie zapowiada się to spotkanie 8)

Emilozo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 1606
Rejestracja: sob 23 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran
Kontakt:

Post autor: Emilozo » wt 19 cze, 2007

Zakierski będzie trenerem w Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie

Ja to bym Święckiego ściągną :)

ODPOWIEDZ