Sparingi, transfery w Stomilu Olsztyn

Podziel się swoją opinią na temat wydarzeń w klubie!

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

Biała Armia
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 48
Rejestracja: ndz 23 wrz, 2012

Re: Sparingi, transfery w Stomilu Olsztyn

Post autor: Biała Armia » pt 22 lut, 2013

Mam rozumieć i chyba widać że klub pogodził się ze spadkiem.Ponieważ nie ma pieniędzy na Stopera bo wolą lewe skrzydło szukać masakra.

Awatar użytkownika
R Ö B Ê R Ť
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 93
Rejestracja: sob 04 gru, 2010
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sparingi, transfery w Stomilu Olsztyn

Post autor: R Ö B Ê R Ť » pt 22 lut, 2013

Jeżeli zadzwonili do Kowala to uwierz mi ,że nie szykują się do 2 ligi.Poza tym może jeszcze uda się zakontraktować stopera ;)

Biała Armia
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 48
Rejestracja: ndz 23 wrz, 2012

Re: Sparingi, transfery w Stomilu Olsztyn

Post autor: Biała Armia » pt 22 lut, 2013

Kolego Nam nic to nie da Kowal jak by grał jak nasi stoperzy to nie nadają się do 1 ligi. widać to w meczach i sparingach.

Awatar użytkownika
R Ö B Ê R Ť
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 93
Rejestracja: sob 04 gru, 2010
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sparingi, transfery w Stomilu Olsztyn

Post autor: R Ö B Ê R Ť » sob 23 lut, 2013

Chodziło mi raczej o to ,że wydając spore ,co by nie powiedziawszy, pieniądze na kontrakt tego zawodnika nie godzą się na spadek.Poza tym jak już pisałem możliwe ,że sprowadzą jakiegoś stopera.

Awatar użytkownika
SzEFoo
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 433
Rejestracja: pn 10 maja, 2004
Lokalizacja: POJEZIERZE

Re: Sparingi, transfery w Stomilu Olsztyn

Post autor: SzEFoo » czw 28 lut, 2013

http://www.olsztyn.sport.pl/sport-olszt ... tomil.html

artykul z 20lutego, teraz przy transferze Kaczmarka ciekawe czy nie wzmocni Arki, w ktorej gral. Bo chyba nie mamy co liczyc na jeszcze jeden transfer ofensywnego zawodnika.

Biała Armia
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 48
Rejestracja: ndz 23 wrz, 2012

Re: Sparingi, transfery w Stomilu Olsztyn

Post autor: Biała Armia » pt 01 mar, 2013

Wszystko Fajnie pomoc wzmacniamy ale o obronie cisza tam gdzie trzeba wzmocnić koniecznie żeby walczyć o utrzymanie, to nie wzmacniamy. Muszą prezes ze sponsorami usiąść i porozmawiać i to szybko ryzyk kwizyk chcemy utrzymać ligę to zrzuta na stopera Wiem ze to łatwo tylko się pisze ale to futbol i Polska liga.

tommy1976
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 141
Rejestracja: pn 18 paź, 2010

Re: Sparingi, transfery w Stomilu Olsztyn

Post autor: tommy1976 » czw 21 mar, 2013

Kowal chyba dalej bez klubu....może warto się zakręcić i pomóc sobie nawzajem. może młody by coś tutaj zrobił. problemem jest trener, ale skoro nie można typa wyrzucić, to trzeba spróbować z drugiej strony...

czerkasow
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 361
Rejestracja: wt 29 lip, 2008
Lokalizacja: Olsztyn/ Pojezierze

Re: Sparingi, transfery w Stomilu Olsztyn

Post autor: czerkasow » pt 22 mar, 2013

tommy1976 pisze:Kowal chyba dalej bez klubu....może warto się zakręcić i pomóc sobie nawzajem. może młody by coś tutaj zrobił. problemem jest trener, ale skoro nie można typa wyrzucić, to trzeba spróbować z drugiej strony...
http://www.90minut.pl/news/207/news2078 ... KS-ie.html

Wszyscy w tym klubie (piszę o Stomilu) chyba się jeszcze nie obudzili ze snu zimowego :co:

Awatar użytkownika
R Ö B Ê R Ť
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 93
Rejestracja: sob 04 gru, 2010
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sparingi, transfery w Stomilu Olsztyn

Post autor: R Ö B Ê R Ť » czw 30 maja, 2013

Udało nam się utrzymać ,więc trzeba powoli myśleć o ruchach kadrowych.Ile jest warta drużyna pokaże okienko transferowe.Silne klub potrafią zatrzymać swoich liderów.Jak będzie w Stomilu to zobaczymy ale obawiam się,że Suchocki,Jegliński będą chcieli odejść.Nie dziwię im się,nowe wyzwania sportowe,większe pieniądze ,większe kluby,piękniejsze miasta i stadiony.Jesteśmy o tyle specyficznym klubem,że nie mamy za bardzo czym przekonywać zawodników.Ani nie jesteśmy krezusami finansowymi,ani nie mamy dobrej infrastruktury,ani nie gramy o wysokie cele.Prawdopodobnie po sezonie pożegnamy się z G.Lechem i K.Hempelem ,którzy będą chcieli walczyć o miejsce w swoich zespołach.Myślę,że będzie trzeba dobrze podziałać na rynku transferowym ,żeby myśleć o utrzymaniu a co dopiero o wyższych celach.

Awatar użytkownika
ms1998
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 8
Rejestracja: czw 11 sie, 2011
Lokalizacja: Olsztyn Pieczewo

Re: Sparingi, transfery w Stomilu Olsztyn

Post autor: ms1998 » czw 30 maja, 2013

Za Hempelem nie będę płakać ,ale szkoda Lecha....

tommy1976
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 141
Rejestracja: pn 18 paź, 2010

Re: Sparingi, transfery w Stomilu Olsztyn

Post autor: tommy1976 » pt 31 maja, 2013

z transferami różnie może być. cały czas twierdzę, że u nas i tak nie jest źle, w porównaniu do innych klubów. kasa jaka jest, taka jest, ale żaden z zawodników o pieniądze nie musi prosić. a nasze gwiazdki, to jednak nie są wirtuozi, i raczej nikt nie będzie się o nich po sezonie zabijał. nie wiadomo co z Kopruckim, wiele do życzenia pozostawiał też napad. wszystko zależy od celów na nowy sezon. jeśli będzie znowu o przetrwanie, będziemy brali wszystko tak jak się samo potoczy, a w zimie znowu będzie nerwówka, jeśli chcemy powalczyć o coś więcej, trzeba utrzymać skład z małymi korektami ( powinni odejść Łukasik, Niewulis), a trzeba konkretnego środkowego obrońcę, napastnika (może Trojanowski z Warty, Tuszyński z Sandecji), i człowieka do pomocy jako alternatywę dla np Suchego (pomyślałbym o Kowalu, do gry kombinacyjnej nadaje się idealnie a tego nam bardzo brakowało). Jak ostatnio sprawdzałem, we wszystkich klubach I ligi, 80% zawodnikom kontrakty kończą się w czerwcu, więc wybór będzie duży. Do tego trzeba dodać kilku naszych młodych, grających teraz z powodzeniem w lidze juniorów (Żwir, Dziemidowicz, Mroczkowski, P. Kun, Szymonowicz, Tomkiewicz) i można ich stopniowo wprowadzać do składu.

nowy sezon będzie grany w Ostródzie - to na plus, trenują na Kortowie - też moim zdaniem plus, bo płyta nie jest zła, mimo, że tak naprawdę nikt się nią profesjonalnie, po za przycinaniem trawy, nie zajmuje. Płyta sztuczna na zimę jest.
Na miejscu Biedrzy, kontraktami, zajmowałbym się już teraz i to intensywnie, bez czekania na koniec sezonu. Oczywiście problemem mogą być piłkarze, bo ci zawsze niestety mają większe mniemanie o sobie i swoich umiejętnościach, a przez to i wyobrażenia o zarobkach, niż faktycznie jest i wszystko przedłużają, czekając na ofertę życia...;-)

Awatar użytkownika
Aro
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 321
Rejestracja: pn 07 maja, 2007
Lokalizacja: Kormoran

Re: Sparingi, transfery w Stomilu Olsztyn

Post autor: Aro » pt 31 maja, 2013

tommy1976 pisze:nowy sezon będzie grany w Ostródzie
Żebyś się nie zdziwił 8)

jans
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 28
Rejestracja: ndz 26 sie, 2012

Re: Sparingi, transfery w Stomilu Olsztyn

Post autor: jans » sob 01 cze, 2013

Myślę, że to jest dobry moment dla klubu, żeby zainwestować duże pieniądze w dobrych zawodników. Bramkarza i napastnika.

Piotr Skiba nie zawsze gra jak w Gdyni (rzadko). Zdarzają mu się poważne błędy i nieporozumienia. Nie ma pewności siebie zobaczcie w 7minucie skrótu. http://www.orange.pl/kid,4003103221,id, ... o.htmlPoza tym nr na koszulce to jego rok urodzenia.

Chciałbym, i uważam za wskazane, żeby w Stomilu grał napastnik z instynktem strzeleckim. Dziś zobaczymy jak zagra Pitry (jeśli zagra). Demjan walczy o koronę króla strzelców. Saganowski i Ljuboja w Legii. Frankowski w Jagiellonii. Na tej pozycji to, że ktoś ma ponad 30-tke w naszej lidze nie przeszkadza (Rocki był najszybszy w zespole GKS w meczu z nami, Szałachowski zawsze wyróżnia się w Łęcznej). "we wszystkich klubach I ligi, 80% zawodnikom kontrakty kończą się w czerwcu, więc wybór będzie duży". Warto poszukać i zapłacić nawet więcej jeśli na poważnie myślimy o czymś więcej w następnym roku. Mam na myśli rok kalendarzowy, bo druga część sezonu jest generalnie dobra

Piekarz/OKS
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 140
Rejestracja: czw 31 sty, 2008

Re: Sparingi, transfery w Stomilu Olsztyn

Post autor: Piekarz/OKS » sob 01 cze, 2013

Trochę nie w temacie, ale mógłby ktoś wrzucić ostatni felieton M. Iwańskiego z GO?

maniek86
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 33
Rejestracja: śr 05 paź, 2011

Re: Sparingi, transfery w Stomilu Olsztyn

Post autor: maniek86 » sob 01 cze, 2013

Dzisiaj zrobię skana i wrzucę tutaj i w komentarzach, gdzie była prośba.

tommy1976
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 141
Rejestracja: pn 18 paź, 2010

Re: Sparingi, transfery w Stomilu Olsztyn

Post autor: tommy1976 » sob 01 cze, 2013

Aro pisze:
tommy1976 pisze:nowy sezon będzie grany w Ostródzie
Żebyś się nie zdziwił 8)
rozmiń myśl, bo chyba o czymś nie wiem..:-0

maniek86
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 33
Rejestracja: śr 05 paź, 2011

Re: Sparingi, transfery w Stomilu Olsztyn

Post autor: maniek86 » sob 01 cze, 2013

Przypomnijmy, że przedstawiciele PZPN wizytowali wysłużony stadion przy Piłsudskiego, by sprawdzić, czy nadaję się na I ligę. - Do końca 2013 roku zostaniemy na naszym obiekcie - zapewnia Czałpiński. - Mimo że jest stary i wygląda, jak wygląda, to spełnia większość wymogów. Olsztyn potrzebuje jednak nowego, bo nie chcemy się wstydzić
Więcej w linku: http://www.olsztyn.sport.pl/sport-olszt ... lidze.html

P.S Link do felietonu Maćka Iwańskiego o Stomilu pod artukułem zapowiadającym mecz z GieKSą

stomil olsztyn forever
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 202
Rejestracja: sob 15 kwie, 2006

Re: Sparingi, transfery w Stomilu Olsztyn

Post autor: stomil olsztyn forever » pn 03 cze, 2013

Jegliński niestety najprawdopodobniej odchodzi, mocno interesuje sie nim Jaga i ciezko bedzie go zatrzymac :(

tommy1976
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 141
Rejestracja: pn 18 paź, 2010

Re: Sparingi, transfery w Stomilu Olsztyn

Post autor: tommy1976 » czw 06 cze, 2013


Biała Armia
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 48
Rejestracja: ndz 23 wrz, 2012

Re: Sparingi, transfery w Stomilu Olsztyn

Post autor: Biała Armia » sob 08 cze, 2013

Z tego co słyszałem na pewno 5 odejdzie w tym Kaczmar.A mowa o innych to Suchy ,Igła,wiadomo no Glan odszedł, słyszałem ze Hempel.

Awatar użytkownika
R Ö B Ê R Ť
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 93
Rejestracja: sob 04 gru, 2010
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sparingi, transfery w Stomilu Olsztyn

Post autor: R Ö B Ê R Ť » ndz 09 cze, 2013

Hempelowi,Lechowi i Picelukowi kończą się kontrakt więc oni de fakto nie odchodzą ,a po prostu wracają do swoich klubów.Oczywiście chciałbym ,żeby zarząd postarał się o wypożyczenie ich na kolejny sezon ale po tym co prezentowali może być o to trudno.Trzeba pożegnać się z natomiast ze Strzelcem,Niewulisem,Łukasikiem oraz wiecznie kontuzjowanymi Kopruckim i Michałowskim.Musimy także spróbować zatrzymać Suchego i Kaczmarka bo to nasza główna siła napędowa.Nie można zapomnieć o Igle i Bucholcu.Myślę,że warto pomyśleć byłoby nad Grzelczakiem i Kuklisem z Arki ,Smółką z Okocimskiego,Kolendowiczem z Pogoni i może w grę wchodziłoby wypożyczenie Wandzela z Legii (bo pewnie tam przejdzie z Lecha ,a grać raczej nie będzie w E-klasie),Szymon Skrzypczak z KS Polkowice(król strzelców 2 ligi zach. z 21 bramkami - 23 lata),M.Broź z Garbarni ,K.Nowak z Wisły Puławy.Myślę,że wyciąganie zawodników z 2 ligi nie będzie tak trudne bo każdy chce zaliczyć awans sportowy i pewnie od większości tych drużyn możemy także dać lepsze warunki finansowe.Trzeba po prostu działać w miarę szybko ,nie czekać aż ktoś nas ubiegnie ale też decyzje muszą być przemyślane i rozsądne.Mam nadzieję,że nasz szef skautingu Biedrza nie obijał się tylko jeździł oglądać chłopaków z 2,3 ligi oraz wyróżniających się z ME i drużyn juniorskich ;)

chodi
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 20
Rejestracja: czw 21 sie, 2008

Re: Sparingi, transfery w Stomilu Olsztyn

Post autor: chodi » pn 10 cze, 2013

Na 90minut.pl, widnieje taki skład przy transferach I ligi, ,,
Przychodzą: Piotr Darmochwał (P - Okocimski KS Brzesko), Wojciech Dziadzio (P - Limanovia Limanowa), Krzysztof Filipek (N - Huragan Morąg) , Arkadiusz Koprucki (O - powrót po kontuzji) , Jakub Kowalski (P - Okocimski KS Brzesko), Wojciech Okińczyc (N - UKP Zielona Góra), Paweł Smółka (N - Okocimski KS Brzesko), Bartosz Szaraniec (P - Płomień Ełk)

Odchodzą: Janusz Bucholc (O - ?), Michał Glanowski (P - ?), Kamil Hempel (O - Miedź Legnica), Szymon Kaźmierowski (N - ?), Grzegorz Lech (P - Korona Kielce), Paweł Łukasik (N - ?), Andrzej Niewulis (O - ?), Paweł Piceluk (N - Warta Poznań), Tomasz Strzelec (O - ?), Łukasz Suchocki (P - ?)"

Wygląda to tragicznie. Mam nadzieję, że zarząd podpisując umowy np. o podwyżkę zarobków, nie wpisywał klauzuli odstępnego a jak wpisywał to na poziomie przynajmniej 0,5mln zł za zawodnika :boks: :boks: . Kowala podobno przychodzi do Stomilu ;), byłoby super, w pomocy Suchy Igła Kowal i Kaczmarek a Lechu na szpicy. Nie można pozwolić na odejście Igły, Suchego, Bucholca czy Kaczmarka. Piceluk jak chce iść do Warty to niech idzie, za niego kogoś lepszego wsiąść i w następnym sezonie walczymy o miejsca 3 - 10. SPW!!!

tommy1976
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 141
Rejestracja: pn 18 paź, 2010

Re: Sparingi, transfery w Stomilu Olsztyn

Post autor: tommy1976 » wt 11 cze, 2013

Kowal podobno był pewniakiem do Stomilu...

http://www.90minut.pl/news/213/news2136 ... -KS-u.html

dzisiaj miało być info, odnośnie sytuacji kadrowej w klubie, i cisza w temacie....

Biała Armia
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 48
Rejestracja: ndz 23 wrz, 2012

Re: Sparingi, transfery w Stomilu Olsztyn

Post autor: Biała Armia » śr 12 cze, 2013

Kowal nie będzie czekał do ostatniej chwili aż wszystko sie wyjaśni w klubie. Z tego co słyszałem od pewnej osoby to cała jedenastka tak na prawdę ma oferty z ekstraklasy i z 1 ligi. Więc nie wiem na co czeka klub z tymi piłkarzami. Niech spotkają się i prosto z mostu dojdą do tego kto chce przy jakiej wypłacie i wszystko. Bo znowu skład będzie dopiero gotowy tydzień przed ligą i kluch, znowu nerwówka w lidzę. Prezesie Do roboty !!

mateuszhnr
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 20
Rejestracja: pt 17 sie, 2012

Re: Sparingi, transfery w Stomilu Olsztyn

Post autor: mateuszhnr » śr 12 cze, 2013

na 90minut.pl piszą ze Baranowski i Suchy do Olimpii Grudziąc przechocą..to jakies żarty? szok! wie ktos cos na ten temat?

ODPOWIEDZ