Wlepki

Oferty sprzedaży, kupna, wymiany oraz projekty gadżetów Stomilowskich

Moderatorzy: F.R.T., Pojezierski, Moderatorzy

Awatar użytkownika
A.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 531
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Kontakt:

Wlepki

Post autor: A. » pt 29 sie, 2003

Przyszedł mi do głowy taki pomysł. zaznaczam, że sam tego nie wymyśliłem bo jest to już praktykowane od dawna w różnych środowiskach.

Co sądzicie o produkcji wlepek Stomilowskich? Koszt produkcji nie jest wielki, odpowiedzialność karna za nalepienie jest żadna. Jest to świetna reklama dla Stomilu. Wlepki można naklejać wszędzie, w podróży, w szkole w innych miastach itp.
Czekam w tym wątku na Wasze refleksje i ewentualne pomysły. Licze też na Kruszka który sobie lubi dłubać w grafice :wink:

Jak robią to inni, zobaczcie sami:

Wisła Kraków: http://www.wislalive.com/index.php?dzia ... co1=vlepki

Widzew Łódź: http://www.widzew.infocentrum.com/index ... a_vlepki-1

Flower
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 119
Rejestracja: pt 22 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Pojezierze
Kontakt:

Wlepki

Post autor: Flower » pt 29 sie, 2003

Omawialiśmy temat wlepek na wtorkowych spotkaniach i wkrótce rusza produkcja. Pozostała jeszcze do rozstrzygnięcia kwestia projektu.. Moim zdaniem projekt powinien dawać mocno do zrozumienia że Stomilowcy byli, są i będą.

Misheq
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 8
Rejestracja: czw 21 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Misheq » ndz 31 sie, 2003

Postanowiłem zrobić parę projektów. Być może niektóre się Wam spodobają. Zrobiłem dwie wersje wlepek z herbami MOKS i OKS, sami wybierzcie, który powinien widnieć na wlepce.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


P.S. Podsuńcie jakieś ciekawe teksty i pomysły, ewentualnie obrazki, które można by wykorzystać, to jeszcze coś pokombinuję w wolnych chwilach.

Mazur
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 192
Rejestracja: czw 21 sie, 2003
Lokalizacja: Pieczewo / Jeziołka
Kontakt:

Post autor: Mazur » ndz 31 sie, 2003

Misheq switna robota bardzo mi sie podoba nr 4 z textem NIE ZAPOMNIMY!!
fajny jest ten NASZA ZIEMIA tez ogólnie wszystkie sa spoko ale dla mnie 4 chyba najlepsza

K.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 56
Rejestracja: pt 29 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: K. » ndz 31 sie, 2003

Nie zapomnimy jest najlepszy - bo najbardziej czytelny i zrozumiały. Wszystkie dumy warmii i forever są bez sensu, bo nic ludziom nie powiedzą, o co w tym chodzi. Nasza ziemia będzie zupełnie niezrozumiała i jest chyba na całkiem inną okazję. No i trochę za bardzo jedzie odchyłem narodowym.

Flower
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 119
Rejestracja: pt 22 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Pojezierze
Kontakt:

wlepa

Post autor: Flower » ndz 31 sie, 2003

Nie zapomnimy ale ten nr.4. Widzimy się we wtorek to wszystko dogramy...

Misheq
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 8
Rejestracja: czw 21 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Misheq » ndz 31 sie, 2003

Cieszę się, że choć kilka przypadło Wam do gustu. K. masz rację, jednak ja chciałem zrobić kilka różnych motywów, bo każdy ma inne zdanie i upodobania. Jeśli chodzi o przesłanie, to chyba faktycznie najlepiej widać je na vlepce czwartej. Nigdy nie dogodzi się każdemu, dlatego poprosiłem Was o jakieś pomysły i teksty.

Awatar użytkownika
A.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 531
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Kontakt:

Post autor: A. » śr 03 wrz, 2003

Dziś widziałem rozlepiony "model nr. 7" po lekkiej modyfikacji i zmianie textu. Dobrze to wyglądało, kolor, może tylko kapkę małe. ale dla tego kto to zrobił: brawa.

elAfgan
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 4
Rejestracja: sob 06 wrz, 2003

Post autor: elAfgan » sob 06 wrz, 2003

Niestety jak do tej pory jeszcze nie spotkałem vlepek, co znaczy że mają marny skutek, a często się poruszam po mieście

Awatar użytkownika
Ghost
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 139
Rejestracja: czw 21 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ghost » ndz 07 wrz, 2003

A dlaczego nie spotkales?
Bo nie propagujesz tematu tylko biernie czekasz. I nie jest to uwaga do Ciebie personalnie a do ogolu....
Jedna czy dwie osoby produkujace i kolportujace vlepki nie podola, a i rozklejaczy gotowych mateialow jest malo. Po prostu zbyt wiele rzeczy dzieje sie narazie na zasadzie "bardzo chetnie bym cos zobaczyl, bardzo fajnie by cos bylo.... tylko zrobcie cos".
nie ZROBCIE tylko ZROBMY

elAfgan
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 4
Rejestracja: sob 06 wrz, 2003

Post autor: elAfgan » ndz 07 wrz, 2003

Tyle, że ja dopiero o vlepkach się dowiedziałem z tego forum ale wszystko przed nami !!!

Mazur
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 192
Rejestracja: czw 21 sie, 2003
Lokalizacja: Pieczewo / Jeziołka
Kontakt:

Post autor: Mazur » ndz 07 wrz, 2003

elAfgan pisze:Tyle, że ja dopiero o vlepkach się dowiedziałem z tego forum ale wszystko przed nami !!!


Widocznie nie chodzisz na wtorkowe spotkania :oops: , które odbywaja sie co wtorek o godzinie 17 kolo retsuracji stadion :!: :!: pozdro :D

elAfgan
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 4
Rejestracja: sob 06 wrz, 2003

Post autor: elAfgan » ndz 07 wrz, 2003

O wtorkowych spotkaniach też dopiero się dowiedziałem z tego forum, obiecuję się poprawię :roll:

Projekt nr 1 jest super, zaczynam kolportaż :D

Mazur
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 192
Rejestracja: czw 21 sie, 2003
Lokalizacja: Pieczewo / Jeziołka
Kontakt:

Post autor: Mazur » ndz 07 wrz, 2003

NO super o to mi chodzilo wielkie dzieki. Na wtorek wyprodukuje kolejna porcje wlepek :lol: Chyba postawie na projekt numer 4.Pomózcie mi wybrac. Pozdro BYL, BEDZIE I JEST - TYLKO STOMIL OKS!

K.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 56
Rejestracja: pt 29 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: K. » pn 08 wrz, 2003

Zdecydowanie projekt nr 4. elAfgan - przeczytaj mój wcześniejszy post i zaufaj. Projekt nr 1 nie przekazuje żadnej informacji, to zwyklak bez przesłania, a tu chodzi o coś innego. "Duma Warmii" można sobie przykleić nad biurkiem. A co z tego wydedukują ludzie, którzy będą to oglądać? Nic. Żadnych emocji. W przeciwieństwie do nr 4. Chodzi też o to, żeby wszystkie wlepki były takie same, a nie jak kto sobie chce. Jak będzie ileś tam wlepek "Nie zapomnimy", to ludzie zaczną się w końcu poważnie zastanawiać nad tym. To ma zagrać na uczuciach - straciliśmy klub i go nie ma, czy ktoś chodził na stadion czy nie, czy był zadowolony z wyników i gry czy nie, chodzi o historię. Z "Dumą Warmii" może być różnie, bo ktoś powie np. "Jaka to duma? Kopernik to była duma Warmii". Nie zawsze punkt widzenia kibica pokrywa się z punktem widzenia całej społeczności, a to ma mieć szerszy oddźwięk. Koniec wykładu marketingowo-socjologicznego;-) Pozdrawiam.

elAfgan
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 4
Rejestracja: sob 06 wrz, 2003

Post autor: elAfgan » pn 08 wrz, 2003

Ależ mi chodziło o projekt nr 1 z drugiej serii, co do reszty to w pełni się z Tobą zgadzam

Awatar użytkownika
Ghost
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 139
Rejestracja: czw 21 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ghost » pn 08 wrz, 2003

Szczerze powiedziawszy to odnosze wrazenie ze K. wypowiedzial sie na temat pierwszej vlepki z drugiego rzutu... Czyli bledu merytorycznego nie popelnilismy... Aczkolwiek (jak czasami sie zdarza, hehe) tym razem nie do konca z K. sie zgadzam. Taki projekt jak w/w jest rowniez potrzebny. A czemuz to? A to dla setek kibicow ktorzy nawet do niedawna byli bardzo zwiazani z OKSem lecz po tych wszystkich zawieruchach gdzies cos ucieklo... Ci ludzie z latwoscia beda rozpoznawali logo herb czy zarys wojewodztwa... Sadze ze przeslanie vlepek dla tych osob stanie sie jasne i czytelne.
To podkresla roznorodnosc materialow przedstawianych przez nas... Niech sie dzieje aby duzo i madrze...

Mazur
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 192
Rejestracja: czw 21 sie, 2003
Lokalizacja: Pieczewo / Jeziołka
Kontakt:

Post autor: Mazur » pn 08 wrz, 2003

No wlasnie wydrukowałem 278 wlepek!! Bedzie co rozklejac a póki co adios amigos ide je wycinac :lol: :lol: :lol: TYLKO STOMIL OKS!

Awatar użytkownika
A.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 531
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Kontakt:

Post autor: A. » pn 08 wrz, 2003

I ja swoje dziś wyciąłem, jutro zaczynam naklejanie. :wink:

Ps. Pytanie do kolegi K.
Czy kolega K. też coś "przylepi" czy tylko (jak zwykle) wygłosi swoje 3 grosze?

Awatar użytkownika
Ghost
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 139
Rejestracja: czw 21 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ghost » wt 09 wrz, 2003

No, no Panowie..... Tylko sie nie pozabijajmy o zwykle vlepki...
Pomysl jest bardzo sympatyczny ale i nie jest szczytem marzen i osiagniec dzialalnosci kibicowskiej, szczegolnie w czasach gdy nowy klub trzeba odbudowac od podstaw.
Umowmy sie tak: Sa ludzie od robienia i od rozleklejania vlepek, sa ludzie od innych, mniej lub bardziej waznych rzeczy. Kolega K. raczej z naklejkami szalal nie bedzie. Ma lub bedzie mial inne zadania.... Kazdego sie rozliczy z czynnosci ktore wykonuje.

K.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 56
Rejestracja: pt 29 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: K. » czw 11 wrz, 2003

A. - czy widzisz prawie 30-letniego konia itd. itp. latającego z wlepkami po autobusach i gdzie tam jeszcze? No bądźmy poważni. Jak powiedział Ghost, na co mam nadzieję, moje zadania BĘDĄ inne.
Co do projektu - sorry, ale widać coś przeoczyłem i wyskoczyłem przd szereg.
Co do wątku, w którym Ghosicie szanowny i sympatyczny polemizujesz ze mną o stracie itd. - kibic swoje wie i klub nosi w sercu, a wlepki są raczej potrzebne tym, którzy za szybko zapominają lub są pasywno-apatyczni. Trzeba myśleć za nich i NIE DAĆ im zapomnieć. Wtedy może będą zdolni do jakichś głębszych refleksji/uczuć w bliskim nam temacie.
Na koniec kwestia wtrącania trzech groszy (nie pamiętam, kto to napisał) -wtrącam, bo wiem co mówię, uważam, że robię to z sensem i ZAWSZE (w przeciwieństwie do wielu) uzasadniam to, co piszę. Pokadzić to można sobie na spotkaniu ZBOWIDu (jak to kiedyś było), a tu trzeba dyskutować, a czasem się spierać (byle były argumenty), bo od głaskania po dupie to jeszcze nic się nie urodziło.

Mazur
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 192
Rejestracja: czw 21 sie, 2003
Lokalizacja: Pieczewo / Jeziołka
Kontakt:

Post autor: Mazur » czw 11 wrz, 2003

No panowie widze ze w Olsztynie mamy konkurencje bo wczoraj jak jechałem autobusem widziałem wlepki warmi :evil: oczywiscie wiadomo co z nia zrobiłem... :lol: TYLKO STOMIL OKS!

Majkel
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 42
Rejestracja: czw 11 wrz, 2003
Lokalizacja: Jaroty
Kontakt:

Post autor: Majkel » czw 11 wrz, 2003

Ja tesh bede drukował wlepki
_________________________
Na Jarotach Peryferiach Spiewaja Stomil...

Awatar użytkownika
A.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 531
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Kontakt:

Post autor: A. » pt 12 wrz, 2003

Wracając do wcześniejszych wypowiedzi...

Tu nie chodzi o to by się pozabijać jak napisał kolega Ghost. Forum służy do dyskusji do której każdy ma demokratyczne prawo. Jednak odniosłem ostatnio wrażenie iż występuje tu jakby podział na "lepsi", "gorsi"... (w szerokim znaczeniu). Ja rozumiem, że 15latek nie będzie wymyślal pomysłu na ratowanie klubu, bo po prostu nie ma do tego odpowiedniej wiedzy. Ale czy aby coś "przylepić" należy kierować się wiekiem?? Czy wiek to wyznacznik?

Co złego jest w tym iż osobnik 30 letni (kolega K.) również coś "przylepi"? Chodzi o idee, o wspolnote, o poczucie wzajemnego działania. Przecież nikt każe biegać i lepić wszędzie gdzie sie da. Ale od wydrukowania i przyklejenia tego jednego symbolicznego arkusza z 30 wlepek chyba się nikomu nic złego nie stanie... Jeśli coś robimy razem to razem, w jedności siła, a nie że "stary", "młody". Wlepki nie gryzą. Ja 15stu lat nie mam, a mimo to nie wstydzę się przylepić wlepki. Zresztą w tym przypadku racja wieku może mieć nawet poztywne znaczenie. Bowiem możliwe jest przyklejenie takowej wlepki w miejscu w którym młodsi nie bywają lub nie mają możliwości bywać. Niech nasz klub pojawi się w róznych środowiskach i na różnych grunatach.

Odnośnie samych wlepek. Wg. mnie akcja zaczyna przybierać pozytywny efekt, wlepki są coraz bardziej widoczne, tworzone są nowe modele, zaczyna się o tym mówić.
Pojawia się jednak drobna dygresja do wlepkarzy. Jak już przyklejacie to z glową... :idea: Bo przyklejenie wlepki np.na środku rozkładu autobusowego zasłaniając przy tym tenże rozkład, sympatii nikomu nie przyniesie...

Pzdr.

Awatar użytkownika
Ghost
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 139
Rejestracja: czw 21 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ghost » pt 12 wrz, 2003

Bardzo wazna uwaga jezeli chodzi o zalepianie rozkladu jazdy. Nie umieszczajcie rowniez wlepek na witrynach sklepow, na drzwiach prywatnych czy na fasadach komisariatow. Zdecydowanie z glowa bo cala akcja wezmie w leb.
Co do lepszych i gorszych. Kibice Stomilu to Kibice Stomilu - nie ma tu zadnych wyroznien. Jezeli ktos poczul sie przypisany do tej (nieistniejacej) gorszej grupy to takie wrazenie jest zdecydowanie mylne. Inna sprawa jest zaangazowanie poszczegolnych ludzi. Niektorzy wiele pracuja i sa mieszani z blotem inni potrafia tylko farmazony wypisywac a czuja sie wyzszymi..

ODPOWIEDZ