Obóz Narodowo -Radykalny

Nie samą piłką człowiek żyje ;)

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

ONRWiM
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 20
Rejestracja: sob 18 sie, 2007

Obóz Narodowo -Radykalny

Post autor: ONRWiM » sob 18 sie, 2007

Witam wszystkich.

Obóz Narodowo Radykalny brygada Warmińsko Mazurska ogłasza nabór nowych członków. Nieistotny jest wiek, miejsce zamieszkania, czy status majątkowy. Jedyne czego oczekujemy to poglądy pro Narodowe. My jesteśmy ponad podziałami klubowymi, bo jednoczy nas Polska flaga i orzeł biały. Mamy swoje oddziały w każdym mieście województwa. Jesteśmy wszędzie chociaż nie widać nas !

Czym jest ONR ?

ONR jest częścią Polskiej idei narodowej. A jednak to nie jakaś obłąkana sekta, ani kolejna łasa na stołki partia polityczna. ONR to po prostu młodzieżowy ruch, integrujący ludzi o możliwie szeroko rozumianych poglądach narodowo-konserwatywnych.
Stajemy po stronie tradycji i wolności. Stajemy po stronie Polski i Polaków . Idee nam bliskie to patriotyzm i tradycjonalizm.
Opowiadamy się przeciwko komunizmowi, pedofilii, homoseksualizmowi i wszelkim innym zboczeniom. Przeciwko imigrantom, przeciwko narkomanom.
Nasze podejście to zdrowe podejście!
Myślisz podobnie?
A więc Polaku, Narodowcu, Chuliganie, Skinheadzie. Wstąp do ONR !
Walcz z brudasami razem z nami !

Kontakt: [email protected]
www.onr.com.pl

Z narodowym pozdrowieniem
koordynator ONR bryg. WiM Soldier

Awatar użytkownika
Reggie
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 127
Rejestracja: sob 15 kwie, 2006
Kontakt:

Post autor: Reggie » sob 18 sie, 2007

...już niektórych całkowicie [moderator]...
:dupa: do waszej idei!!!

Awatar użytkownika
Swider
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 203
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004
Lokalizacja: Prusy Wschodnie.

Post autor: Swider » sob 18 sie, 2007

Reggie pisze:...już niektórych całkowicie [moderator]...
do waszej idei!!!
Co masz do ich idei ? W większości spraw słusznie walczą i coś działają dla dobra Twojego kraju, a ty robisz coś ? Krytykować każdy jeden potrafi :roll:

W Oln nie ma oddziału ONR, najbliższy chyba macie w Elblągu. W naszym pięknym mieście jest on chyba po prostu niepotrzebny. Nie odbywają się jeszcze u nas na szczęście żadne parady pedałów, ten problem dotyczy większych miast :? .

Do założyciela tego tematu: Coś juz działaliście w OLN w zeszłym roku. Pod ratuszem staliście z pochodniami :wink: Mizernie wyszliście z tego co pamiętam :roll:

Pozdrawiam wszystkich co zawsze stali po prawej stronie 8)
Ostatnio zmieniony sob 18 sie, 2007 przez Swider, łącznie zmieniany 2 razy.

Leszkowy
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 299
Rejestracja: czw 26 lut, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran

Post autor: Leszkowy » sob 18 sie, 2007

hoho to zaraz zacznie sie lament, ze taki temat jest na forum !! 8)
Ostatnio zmieniony sob 18 sie, 2007 przez Leszkowy, łącznie zmieniany 1 raz.

ONRWiM
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 20
Rejestracja: sob 18 sie, 2007

Post autor: ONRWiM » sob 18 sie, 2007

Swider w Olsztynie jest oddzial, w Elblagu tez. reggie mysl sobie co chcesz do zobaczenia na maninfie.
Kibicu Stomilu nie bądz obojętny.. Zobacz ile zla komunizm zrobil. A w Olsztynie tyle sierpow i mlotow, tyle osob indentyfikujących sie z ta ideą. Wybor drodzy Stomilowcy nalezy do was.

Pozdrawiam.

jarzab
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 7
Rejestracja: śr 01 sie, 2007

Post autor: jarzab » sob 18 sie, 2007

Jak juz napisal kolega: w Olsztynie jest oddzial ONR. Z tego co wiem to maja swoich ludzi prawie w kazdym wiekszym miesie na Warmii i Mazurach.Popieram ich w 100%. Oby kazdy walczyl tak jak oni, aby uczynic ten kraj lepszym.

Awatar użytkownika
Reggie
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 127
Rejestracja: sob 15 kwie, 2006
Kontakt:

Post autor: Reggie » sob 18 sie, 2007

ONRWiM pisze:


Stajemy po stronie tradycji i wolności. Stajemy po stronie Polski i Polaków . Idee nam bliskie to patriotyzm i tradycjonalizm.
Opowiadamy się przeciwko komunizmowi, pedofilii, homoseksualizmowi i wszelkim innym zboczeniom. Przeciwko imigrantom, przeciwko narkomanom.

koordynator ONR bryg. WiM Soldier
Po prostu jestem przeciwny wszelkim przejawom szowinizmu. Kiedy ostatni raz ktoś stworzył endecję mającą na względzie dobro naszego kraju, a nie tylko walkę z homoseksualizmem, Unią Europejską czy inną organizacją międzynarodową? Jedynie endecja Romana Dmowskiego w początkowej fazie istnienia miała spełniała oczekiwania Polaków, ale także do czasu, gdy nie zaczęli głosić haseł podobnych jakie były w Rzeszy. Z tym względem, że w Polsce one nie ewaluowały, aż tak bardzo.
Wystarczy wejść na stronę Narodowego Odrodzenia Polski, aby uświadomić sobie, co tak naprawdę jest ich główną ideą. Wystarczy spojrzeć na frontową stronę główną http://www.nop.org.pl.

W waszym "programie" wyczytałem, że występujecie przeciwko imigrantom. Jakby w UK do władzy doszła jakakolwiek partia narodowa, która lobbowała by walkę przeciw emigrantom to Polska spowrotem miałaby 40 mln mieszkańców. Za chlebem na wyspy to jeździcie, a do siebie Ukraińców do pracy już nie chcecie dopuścić. To ciekawe.Nie chcę się rozwodzić w tym temacie.

-opowiadacie się przeciw narkomanom
A mogę spytać w jaki sposób?Chcecie z nimi walczyć?Narkomanów można leczyć a nie z nimi walczyć. Jakby narkomani mieliby czym walczyć, to możliwe, że podjęliby wyzwanie, ale oni są chorzy i należałoby stworzyć więcej ośrodków odwykowych. Jeżeli to miałeś namyśli to szacuneczek.

-co do pedofilii to zgadzam się- z tym akurat trzeba walczyć wszystkimi środkami jakie są możliwe.

Reasumując,
Wszędzie gdy do władzy dochodzili narodowcy- to prędzej czy później dochodziło do konfliktu zbrojnego lub też wojny. Polska powinna iść w stronę libaralizacji wszystkich krajów członkowskim z zachowaniem odrębności kulturowej.

Jeżeli chodzi o tradycję to owszem-należy ją jak najbardziej pielęgnować. Ale jak narazie nie musicie stawać po stronie wolności, bo każdy wie, że póki co Polska jest wolna i każdy Polak chce wolnej Polski. Więc to masło maślane.Takie trochę a la Lepper.

Tyle w temacie. Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi lub swoją opinię nich ją wyrazi.


TAK dla rozsądnych idei i mądrych pomysłów.
Jeszcze bym się przyczepił, co do określenia "obóz" Narodowo Radykalny ale mi się już nie chce pisać

Pozdro

jarzab
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 7
Rejestracja: śr 01 sie, 2007

Post autor: jarzab » sob 18 sie, 2007

Szowinizm? Dlaczego? Może oni właśnie tak pojmuja słowo Patryiotyzm? ONR to nie NOP.Prosze nawet tego nieporównywać bo ONR ma dużo bogatszą historie.Poczytałem troche o ONR.Wiecie skąd sie wzieli? Z Narodowych Sił Zbrojnych,tych NSZ które walczyły ramie w ramie z silniejszym okupantem.Nie porównujcie W.Brytanii do Polski bo wszyscy wiemy jakie skutki przyniosła wojna im a jakich masakr dokonano u nas.Przeczytajcie sobie "Tajna wojna Hitlera" Bogusława Wołoszańskiego a dowiecie sie jak właśnie nasi "przyjaciele" czyli USA,Francja i właśnie W.Brytania pozwalały na to wszystko co sie u nas działo.Do nas sie uśmiechali a pocichu wchodzili w komitywe z Hitlerem.Radze pouczyć sie historii

Awatar użytkownika
Reggie
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 127
Rejestracja: sob 15 kwie, 2006
Kontakt:

Post autor: Reggie » sob 18 sie, 2007

Fakt, podczas wojny ONR walczył o wolność Polski. Ale w okresie okupanta wszyscy zjednoczyli się w walce z nim!!!Nie ważne było to czy to był rozłam RNR "Falanga" czy Sanacja (pozniejszy OZN). Każdy kto trochę zna się na historii wie, że piłsudczycy w tym Rydz-Śmigły oraz płk Adam Koc, a następnie gen. Stanisław Skwarczyński walczyli politycznie z ONR, gdyż ich ideologia sprzeczna była z ideą miedzywojennej Polski. Nie dywagujmy nad autorytarnym postępowaniem sanacji, bo to już inna bajka. Liczą się fakty!!!Dopiero zagrożenie niemieckie doprowadziło do zaniechania wewnętrznych sporów i skupienia się na wzmocnieniu siły państwa. Tak więc twój argument, że ONR walczyła na froncie o wolność Polski został skrzętnie obalony. Wszystkie ugrupowania polityczne stanęły w obronie ojczyzny. Dla mnie więc to nie jest żaden argument.
Do zapoznania się z tematem polecam książkę Majchrowskiego "Szkice z historii polskiej prawicy politycznej lat II RP"

Zupełnie nie rozumiem Twojej lekcji historii, gdzie przytaczasz zdradę Wlk. Brytanii i Francji w stosunku do Polski. Wszyscy wiedzą, że konferencja w Teheranie to było "pozbawienie resztek godności polskiego narodu". Te słowa wypowiedział Jan Paweł II. Do czego odniosłeś ten fakt? Mówimy o dzisiejszych czasach. O polityce zatrudnienia imigrantów w poszczególnych krajach. Wstąpienie do UE dało nam możliwość zarabiania o wiele lepszych pieniędzy na wyspach, czy chociażby w innych krajach UE. Dlaczego więc nie możemy pozwolić na to innym imigrantom? I czy to nie jest szowinizm? Co w Twoim odczuciu jest patriotyzmem? Nad tym należy się zastanowić. Występują tutaj także skrajne ogniwa dyskryminacji (ze względu na płeć,narodowość,itp.).

Chciałbym także podkreślić, skoro mowa już o historii, że ONR było związane z Młodzieżą Wszechpolską i przez pewien czas oba twory miały wspólnego prezesa. Młodzież Wszechpolska to nie jest organizacja będąca symbolem wolnej, demokratycznej Polski.

Czekam na argumenty, które przekonają mnie do waszej racji. Narazie takowych nie usłyszałem :)

Pozdro

Gocha
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 203
Rejestracja: pt 21 paź, 2005
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Gocha » sob 18 sie, 2007

popieram ONR tylko nie odczuwalne są ich działania...

Reggie... wstyd mi że ktoś taki jest w naszych szeregach. Chyba w szkole uczyli miłości do ojczyzny i obowiązku podtrzymywania tradycji. Jeśli Ty wywalasz d.upe na patriotyzm to w tym momencie obrażasz i poniżasz sam siebie i wszystkich wokół.

Zastanawiam sie tylko ile masz lat bo Twoja jedna z wypowiedzi nie jest na poziomie wyższym niż podstawówka. Przykro.

Miłość do ojczyzny i barw klubowych. Pozdro dla kumatych.

P.S.I naucz sie czytać, bo założyciel tematu mówi wyraźnie o ONR a nie o NOP ;]

Awatar użytkownika
Reggie
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 127
Rejestracja: sob 15 kwie, 2006
Kontakt:

Post autor: Reggie » sob 18 sie, 2007

hehe
Patriotyzm i tradycja to jedno!!!Każdy powinien być patriotą i szanować tradycję. Radzę ci poczytać moją wypowiedź, gdzie pogrubiłem tekst o kulturze.
Dyskryminacja to drugie

Ja ciebie nie obrażałem. I tym się różnimy!
Miałbyś coś w tej głowie to być sensownie poparł swoją wypowiedź argumentami. Ale jak nie masz -to najłatwiej powyzywać. hehe

Jestes niekumaty to nie pisz. PROSTE

jarzab
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 7
Rejestracja: śr 01 sie, 2007

Post autor: jarzab » sob 18 sie, 2007

A wiesz kto założył ONR? Rudy! Ale dobra koniec o historii.Teraz sprawa imigrantów.Dlaczego kraj w którym żyjemy nazywa sie Polska? A no właśnie dlatego że mieszkaja w nim Polacy.Czy murzyna można nazwać Polskiem? bo w-g mnie to niemożliwe.Teraz pomysl sobie że wszyscy pojechali jak to ujołeś "za chlebem" do Anglii. Więc kto został? nikt. Nikt niepracuje na emerytury,nikt nienapedza gospodarki.No chyba ze ściągniemy sobie żółtków żeby robili za 2 zł to samo co Polak zrobi za 10zł, ale czy to jest dobre? Oczywiście mamy cudowny kraj, nikt niezabrania obywatelom innych państw przyjechać,pozwiedzać i wystarczy.Ale dlaczego ja mam żyć w sąsiedztwie np.murzyna? niemam na to ochoty. I teraz wyobraz sobie ze pojechales do Anglii i siedzisz tam 10 lat.Chcesz wrucic do Polski i pracować.Niedostaniesz zadnej pracy bo taki ukrainiec czy litwin zrobi to samo co ty za mniejsze pieniądze.

I tu właśnie jest błąd (komunistycznego bo to SLD) rządu który podpisując wstąpienie do UE podpisał II targowice. Wszystkie pieniądze które teraz tak "wspaniałomyslnie" unia teraz nam daje bedzie trzeba zwrucic.Tylko skąd? skoro wszyscy wyjechali z kraju? zostały tylko tatry,lasy i morze?

[ Dodano: Sob 18 Sie, 2007 ]
A co do MW i NOP. Dlaczego łączysz te organizacje z ONR? To tak samo jakbym powiedział : jabłko czerwone jest tak samo niedobre jak to zielone bo i to i to jest jabłkiem

Awatar użytkownika
Reggie
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 127
Rejestracja: sob 15 kwie, 2006
Kontakt:

Post autor: Reggie » sob 18 sie, 2007

Jarzab to już jest kwestia indywidualnego toku myślenia każdego z nas. Ja nie dyskryminuje żadnej nacji. No może poza jedną, której nie szanuje. Temat schodzi na sfery dość personalne, na które za dużo by się można rozwodzić.
PATRIOTYZM i TRADYCJA TAK
DYSKRYMINACJA NIE

Każdy ma prawo do swojej opinii.
Nie chce mi sie już dywagować na ten temat bo to się robi nudne.
Pozdro dla kumatych

jarzab
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 7
Rejestracja: śr 01 sie, 2007

Post autor: jarzab » sob 18 sie, 2007

A czy ja mowie ze nieszanuje twojej opinii? Poto jest forum zeby kazdy mogl sie wypowiedziec co mysli na dany temat prawda? Czyli krótko.Ja popieram ONR i niebawem donich wstąpie jeśli mnie przyjmą, a ty?

Awatar użytkownika
Kleofas
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 405
Rejestracja: sob 04 cze, 2005
Lokalizacja: Olsztyn/Pojezierze

Post autor: Kleofas » ndz 19 sie, 2007

Ja też jestem zdecydowanym przeciwnikiem tego ruchu. Zobaczcie na forum Jezioraka jest więcej przeciwników którzy myślą podobnie do mnie.

KML
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 64
Rejestracja: wt 30 sty, 2007
Lokalizacja: Os. Mazurskie

Post autor: KML » ndz 19 sie, 2007

a po h.ja wchodzicie na forum Jezioraka???

Awatar użytkownika
vk
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 121
Rejestracja: ndz 01 paź, 2006
Lokalizacja: Dajtki

Post autor: vk » ndz 19 sie, 2007

Dosyc brudasow, pederastow i ćpunow spod znaku rege. ONR jest git.

Kleofas twoje klimaty na forum jezioraka :lol:

Wypowiedzi regie - czysta prowokacja wymierzona w rozbicie jednosci kraju znad Wisły - szkoda gadac. Powiem tylko jedno ich prymitywnym jezykiem - :dupa:
Ostatnio zmieniony ndz 19 sie, 2007 przez vk, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Wiktor
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 64
Rejestracja: czw 29 mar, 2007
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Wiktor » ndz 19 sie, 2007

Reggie:
Brawo za sensowna argumentacje i bardzo sprawne wykazanie braku umiejetnosci czytania ze zrozumieniem.

Do zwolennikow idei nienawisci pod przykrywka:
Zakompleksieni i bez perspektyw zawsze szukaja wyimaginowanego wroga:) Powodzenia w walce o Polske. Jak juz bedziecie mieli efekty w postaci skopaniu kilku narkomanow, obcokrajowcow w imie wolnej i niezawislej Polski to pochwalcie sie. To naprawde wspaniala walka o Ojczyzne.
Do Waszego programu dodajcie walke o zmniejszenie bezrobocia. Bedziecie ladnie plasowac sie gdzies miedzy Mlodzierza Wszechpolska a LPR.

jarzab:
Jak mozesz wlaczyc o Polska skoro nawet polskiej ortografii nie znasz? zwróć się do kogos aby sprawdzal poprawnosc Twoich postow:>

Komentator
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 307
Rejestracja: pn 14 sie, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Komentator » ndz 19 sie, 2007

Aż poszedłem do drugiego pokoju po gazetę. Jak nie czytam tych czerwonych wypocin, to w oczy wpadł mi felieton z piątkowej Wyborczej pod tytułem PATRIOTYZM JEST JAK RASIZM. To coś napisane przez Tomasza Żuradzkiego (jak jest poniżej napisane filozofa, politologa i absolwenta UJ oraz London School of Economics) jest tak żałosne, że aż minę mi wykrzywiło z racji tych bredni.
"(...) patriotyczne uniesienia (...) są jak rasizm"
"Patriotyzm nie ma żadnegouzasadnienia moralnego - jest zbędnym reliktem przeszłości, pozostałością po dawno zapomnianych sposobach życia."
"(...) patriotyzm może prowadzić do zagrożenia terroryzmem."
"(...) nowoczesny patriotyzm jest równolatkiem nowoczesnego antysemityzmu."
Jeśli ktoś to czytał, wie, że autor sprawę ma tak:
patriota=rasista, patriota=antysemita, patriota=ksenofob.
Poza tym nie chce mi się wspominać, bo to wiadome, że w takim tekście musiało paść słowo faszystowskie. Prawda, że podnieca? :wink:

Awatar użytkownika
tendragon
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 190
Rejestracja: wt 17 sty, 2006
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: tendragon » ndz 19 sie, 2007

Wiktor pisze:Jak juz bedziecie mieli efekty w postaci skopaniu kilku narkomanow

Wiktor pisze:zwróć się do kogos aby sprawdzal poprawnosc Twoich postow:>
a tak btw. to kolega chyba troche na lewo?

jarzab
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 7
Rejestracja: śr 01 sie, 2007

Post autor: jarzab » ndz 19 sie, 2007

A ja zawsze myślałem że Stomil ma najbardziej prawicowych kibiców w województwie. Chyba jednak sie pomyliłem.

Awatar użytkownika
Wiktor
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 64
Rejestracja: czw 29 mar, 2007
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Wiktor » ndz 19 sie, 2007

tendragon pisze:
Wiktor pisze:Jak juz bedziecie mieli efekty w postaci skopaniu kilku narkomanow

Wiktor pisze:zwróć się do kogos aby sprawdzal poprawnosc Twoich postow:>
a tak btw. to kolega chyba troche na lewo?
Niekoniecznie.
Troche bardziej przeciwko glupocie:)

Awatar użytkownika
Reggie
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 127
Rejestracja: sob 15 kwie, 2006
Kontakt:

Post autor: Reggie » ndz 19 sie, 2007

Podkreślam, że temat jest dość głęboki i tak naprawdę nigdy nie dotrzemy do pełnego porozumienia, a to ze względu, że odnosi się on do personalnych odczuć i przekonań każdego z nas.

Zauważyłem, że osoby na tym forum, nie potrafiące dyskutować i wymieniać się argumentami potrafią tylko powyzywać od czerwonych czy lewicowych. Ale jeżeli nie umiesz się bronić to zaatakuj- a nóż się uda :)

Chcecie to wstępujcie gdzie wam się tylko podoba- na tym polega demokracja.(z wyjątkiem partii faszystowskich). Moja osoba na pewno nie będzie miała nic wspólnego z waszymi strukturami.

Kwestia przekonań...

Jabol
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 60
Rejestracja: czw 19 kwie, 2007
Lokalizacja: Morąg

Post autor: Jabol » ndz 19 sie, 2007

Reggie pisze:Zauważyłem, że osoby na tym forum, nie potrafiące dyskutować i wymieniać się argumentami potrafią tylko powyzywać od czerwonych czy lewicowych. Ale jeżeli nie umiesz się bronić to zaatakuj- a nóż się uda :)
Poważnie? :)
Reggie pisze:...już niektórych całkowicie [moderator]...
:dupa: do waszej idei!!!

Awatar użytkownika
Reggie
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 127
Rejestracja: sob 15 kwie, 2006
Kontakt:

Post autor: Reggie » ndz 19 sie, 2007

to był gest co do idei...(zresztą idei która jest już powielana po raz enty z tą różnicą, że pod innymi nazwami- pewnie nie wiecie ile jest w Polsce narodowych odłamów lokalnych, a szkoda)

A większość z was nie potrafi kontrargumentować. Ok możecie wypiąć dupę, ale do mojej idei
NO DISCRIMINATION ANY MORE

ODPOWIEDZ