16.11.08 - Referendum

Nie samą piłką człowiek żyje ;)

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

Jak zamierzasz zagłosować w czasie najbliższego referendum?

Czas głosowania minął śr 05 lis, 2008

Za odwołaniem prezydenta Małkowskiego
10
18%
Przeciwko odwołaniu prezydenta, co będzie jednoznaczne z odwołaniem obecnej Rady Miasta
38
68%
Nie zamierzam brać udziału w referendum
8
14%
 
Liczba głosów: 56

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

16.11.08 - Referendum

Post autor: MasteR » śr 29 paź, 2008

Do listopadowego referendum pozostały niespełna trzy tygodnie. Zgodnie z ostatnim sondażem przeprowadzonym na zlecenie Platformy Obywatelskiej referendum będzie ważne (swój głos zamierzała oddać ponad połowa badanych, a aby referendum było ważne do urn musi pójść ponad 30% uprawnionych do głosowania olsztynian). Wśród badanych znalazło się więcej sprzymierzeńców obecnego prezydenta - 45%. 39% ankietowanych zadeklarowało natomiast chęć zagłosowania za odwołaniem Czesława Małkowskiego. Pozostałe osoby jeszcze się nie zdecydowały.

A jak dość liczny olsztyński elektorat w postaci kibiców Stomilu zamierza zagłosować 16 listopada? Zapraszam do udziału w ankiecie! Proszę tylko o głosy mieszkańców miasta!

Awatar użytkownika
Stomilowiec84
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 52
Rejestracja: pn 27 paź, 2008
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Stomilowiec84 » śr 29 paź, 2008

a z tego co mi wiadomo lepiej jest nie isc na referendum poniewaz nasz prezydent ma juz jeden prawomocny wyrok i dlatego juz tej funkcji nie obejmie. nie idac na referendum i nie uzyskujac 30% dajemy wotum nieufnosci dla naszych radnych jak i prezydenta i beda nowe wybory wiec mozemy pokazac teraz kto jest gora dla tych radnych co mieli nas w dupie !!!

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » śr 29 paź, 2008

Myslisz się, jeśli do referendum nie pójdzie wymagana ilość wyborców będzie ono nieważne. Aby mieszkańcy udzielili wotum nieufności Radzie Miasta, do urn musi pójść ok. 35 tys. mieszkańców Olsztyna, a większość musi zagłosować za Małkowskim, a więc być przeciwko jego odwołaniu (odpowiedź "Nie" na karcie do głosowania). Wówczas Rada Miasta zostanie odwołana i w ciągu trzech miesięcy odbędą się nowe wybory, a to z kolei szansa na lepsze czasy dla Stomilu.

Awatar użytkownika
1998
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 49
Rejestracja: ndz 19 sie, 2007
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: 1998 » śr 29 paź, 2008

Trzeba głosować przeciwko odwołaniu Małkowskiego, nie jestem jakims jego specjalnym zwolennikiem ale mysle że tak bedzie lepiej dla Stomilu

czerkasow
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 361
Rejestracja: wt 29 lip, 2008
Lokalizacja: Olsztyn/ Pojezierze

Post autor: czerkasow » śr 29 paź, 2008

Stomilowiec84 pisze:a z tego co mi wiadomo lepiej jest nie isc na referendum poniewaz nasz prezydent ma juz jeden prawomocny wyrok i dlatego juz tej funkcji nie obejmie. nie idac na referendum i nie uzyskujac 30% dajemy wotum nieufnosci dla naszych radnych jak i prezydenta i beda nowe wybory wiec mozemy pokazac teraz kto jest gora dla tych radnych co mieli nas w dupie !!!
Po pierwsze może pełnić funkcję prezydenta mając wyrok (inaczej jest w wyborach na prezydenta Polski i do sejmu i senatu). Po drugie, jeżeli frekwencja nie osiągnie pewnego pułapu, pozostanie status quo -zostanie ta sama rada i ten sam prezydent zawieszony w obowiązkach. Po trzecie - mam prawie stuprocentową pewność, że przy tej samej Radzie Miejskiej za rok znów będą kłopoty.
Ostatnio zmieniony śr 29 paź, 2008 przez czerkasow, łącznie zmieniany 1 raz.

O.
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 32
Rejestracja: śr 22 paź, 2008

Post autor: O. » śr 29 paź, 2008

MasteR pisze: Wówczas Rada Miasta zostanie odwołana i w ciągu trzech miesięcy odbędą się nowe wybory, a to z kolei szansa na lepsze czasy dla Stomilu.
a to już wiesz kto będzie w nowej radzie i wiesz że murem będą za Stomilem . A członkowie tej rady też przed wyborami byli. I co ? Uważam że mieszkańcy Olsztyna powinni iść na referendum a czy będzie Małkowski czy jakiś inny to jeśli będzie za nami i będzie miał poparcie w radzie miasta to wtedy dla Stomilu będzie dobrze

czerkasow
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 361
Rejestracja: wt 29 lip, 2008
Lokalizacja: Olsztyn/ Pojezierze

Post autor: czerkasow » śr 29 paź, 2008

Do kolegi z Nidzicy!
TY już się o to nie martw. Dyskusja o tym już wcześniej była i myślę że ktoś ze środowiska kibicowskiego się znajdzie w Radzie miasta.

(Stomil Fan)
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 185
Rejestracja: sob 27 wrz, 2008
Lokalizacja: Olsztyn (Jaroty)

Post autor: (Stomil Fan) » śr 29 paź, 2008

A ja jestem za tym by Czesio nadal pelnil funkcje prezydenta!

O.
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 32
Rejestracja: śr 22 paź, 2008

Post autor: O. » śr 29 paź, 2008

czerkasow pisze:.
pewnie Ty zasiądziesz w radzie z taką elokwencją i znajomością tematu . Tylko pozazdrościć . Prawie jak radny tylko prawie ...

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » śr 29 paź, 2008

No widzę, że dyskusja w pełni się rozkręciła, co mnie osobiście bardzo cieszy. Widać, że większości leżą na sercu losy naszego miasta i klubu. Teraz nadarza się okazja by o tych losach zadecydować samemu.

Apropos natomiast samej dyskusji, kilka słów ode mnie.
czerkasow pisze: Po drugie, jeżeli frekwencja nie osiągnie pewnego pułapu, pozostanie status quo -zostanie ta sama rada i ten sam prezydent zawieszony w obowiązkach. Po trzecie - mam prawie stuprocentową pewność, że przy tej samej Radzie Miejskiej za rok znów będą kłopoty.
Dokładnie tak jak wcześniej już wspominałem, jeśli frekwencja będzie za niska całe referendum okaże się nieważne. W dodatku w błoto wyrzucone zostaną pieniądze, które pójdą na diety dla członków Obwodowych Komisji Wyboyczych i inne sprawy związane z referendum.

Jeśli chodzi natomiast o samą Radę, sądzę, że kłopoty, o których wspomina czerkasow, mogą pojawić się znacznie wcześniej niż za rok.
czerkasow pisze:Do kolegi z Nidzicy!
TY już się o to nie martw. Dyskusja o tym już wcześniej była i myślę że ktoś ze środowiska kibicowskiego się znajdzie w Radzie miasta.
Wybierzcie się na referendum, zagłosujcie tak jak uważacie, a później pogadamy o konkretach. Ze swojej strony zapewniam, że jeśli wynik referendum będzie korzystny dla Stomilu, na pewno pojawi się sporo szczegółów dotyczących najbliższych wyborów. Pozdrawiam

pztrz
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 596
Rejestracja: czw 19 lut, 2004
Kontakt:

Post autor: pztrz » czw 30 paź, 2008

Jeśli ma być lepiej "prezydent" i "rada miasta" musi zostać wymieniona w całości tylko nie widać na horyzoncie nikogo ręka rękę myje. Jestem jednak w ankiecie za opcją nr. 1

czerkasow
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 361
Rejestracja: wt 29 lip, 2008
Lokalizacja: Olsztyn/ Pojezierze

Post autor: czerkasow » czw 30 paź, 2008

O. pisze:
czerkasow pisze:.
pewnie Ty zasiądziesz w radzie z taką elokwencją i znajomością tematu . Tylko pozazdrościć . Prawie jak radny tylko prawie ...
Kończąc wątek - nie martw się, my kibice, jakby co, będziemy wiedzieli na kogo głosować. Czepiasz się tylko, bo akurat na to nie masz wpływu.

P.S. Elokwencję mam nabytą, wypowiadam się na tematy na które mam pojęcie, a w Radzie Miejskiej mnie niestety :( na pewno nie zobaczysz. narka.

TYLKO STOMIL OKS!!!

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » czw 30 paź, 2008

Przybyś pisze:Jeśli ma być lepiej "prezydent" i "rada miasta" musi zostać wymieniona w całości tylko nie widać na horyzoncie nikogo ręka rękę myje. Jestem jednak w ankiecie za opcją nr. 1
Przy takiej opcji całej władzy na pewno nie wymienisz :)

A o horyzontach porozmawiamy przed wyborami :)
Ostatnio zmieniony czw 30 paź, 2008 przez MasteR, łącznie zmieniany 1 raz.

BATIGOL
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 78
Rejestracja: pt 26 wrz, 2008
Lokalizacja: OLN
Kontakt:

Post autor: BATIGOL » czw 30 paź, 2008

1998 pisze:Trzeba głosować przeciwko odwołaniu Małkowskiego, nie jestem jakims jego specjalnym zwolennikiem ale mysle że tak bedzie lepiej dla Stomilu
TAKICH LAMUSÓW JAK TY UNIKAM!!!
TYLKO FRAJER BY CHCIAŁ,ŻEBY MAŁKOWSKA CIĄGLE BYŁA PREZYDENTEM!!!

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » czw 30 paź, 2008

BATIGOL pisze:
1998 pisze:Trzeba głosować przeciwko odwołaniu Małkowskiego, nie jestem jakims jego specjalnym zwolennikiem ale mysle że tak bedzie lepiej dla Stomilu
TAKICH LAMUSÓW JAK TY UNIKAM!!!
TYLKO FRAJER BY CHCIAŁ,ŻEBY MAŁKOWSKA CIĄGLE BYŁA PREZYDENTEM!!!
W takim razie jesteś zwolennikiem obecnej Rady Miasta? OK, przyznali wczoraj Stomilowi 40 tysięcy na osbługę meczów. Na ile to starczy? Na mecz z Jeziorakiem? No chyba tylko... A dlaczego nie przyznali więcej? Bo nie mieli. A czemu? Bo AZS dostał 500 tysięcy bo klub jest w ciężkiej sytuacji finansowej... W takim razie tylko zazdrościć Stomilowi bogactwa... O przepraszam, OKS-owi, bo nikt nie odważy się głośno powiedzieć choćby tego, że OKS jest spadkobiercą Stomilu...

Jeśli ludzie opowiedzą się za Małkowskim, a sąd uzna go winnym to i tak do władzy nie powróci. A jeśli okaże się niewinny to czemu ma nie rządzić? Dwa lata temu wygrał już w pierwszej turze, więc jakoś musiał sobie na to zasłużyć. Na Białorusi nie żyjemy więc nikt nikogo nie zmuszał by głosować na Małkowskiego, a jednak ponad 50% głosów zdobył i skłóconą konkurencję zostawił daleko w tyle.

Czemu więc nie odwołać Rady Miasta, która twardo stoi za swoimi, co choćby pokazało wczorajsze kolejne już głosowanie, które wybroniło Jana Tandyraka przed utratą mandatu radnego. Nie pójdąc na referendum przyczynisz się do zmarnowania miejskich pieniędzy, które przecież mogłyby zostać przekazane choćby na nasz klub. Głosując za odwołaniem Małkowskiego powielisz to, co i tak się najprawdopodobniej stanie. A jeśli facet jest niewinny to czemu zabierać mu władzę?
Ostatnio zmieniony czw 30 paź, 2008 przez MasteR, łącznie zmieniany 1 raz.

BATIGOL
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 78
Rejestracja: pt 26 wrz, 2008
Lokalizacja: OLN
Kontakt:

Post autor: BATIGOL » czw 30 paź, 2008

TO JEST POLITYKA!
JAK MYŚLISZ,ŻE ZMIENISZ RADĘ MIASTA TO SIĘ GRUBO MYLISZ.
NA ICH MIEJSCE WRÓCĄ JAK NIE ONI TO KTOŚ Z ICH Z PARTII I BĘDĄ ROBIĆ DOKŁADNIE TO SAMO(A WIADOMO,ŻE KAŻDY URZĘDAS MYŚLI TYLKO O SOBIE,ŻEBY PRZYTULIĆ HAJS) I DLATEGO TRZEBA SIĘ POZBYĆ PRZYNAJMNIEJ TEJ PARÓWY KTÓRA W TYM [moderator] MIEŚCIE 'RZĄDZIŁA' Z PUCHY!!!

POLITYK TO W POLSCE JEDYNY ZAWÓD KTÓRY MOŻNA WYKONYWAĆ PO WYROKU-NAWET DO SKLEPU CIĘ NIE ZATRUDNIĄ,ALE W SEJMIE PRZYJĘLIBY I TO Z OTWARTYMI RĘKOMA :evil:

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » czw 30 paź, 2008

Twierdzisz, że nie ma ludzi niezastąpionych? Nie pakuj wszystkich do jednego worka! Popatrz na inne miasta lub nawet na gminy w naszym województwie. Naprawdę w wielu miejsach można znaleźć ludzi, którzy walczą o dobro dla swojego miasta i starają się odzwajemnić zaufanie, jakim obdarzyli ich wyborcy.

Zgodzę się z Tobą, że w praktyce wszyscy robią to dla kasy. I jeśli oto chodzi to nie ma tu się czemu dziwić. Polityk w tym wypadku to zawód jak każdy inny. Znasz kogoś kto pracuje tylko i wyłącznie dla przyjemności jeśli nie posiada funduszy na przeżycie? Cały problem tkwi jednak w tym, iż duża część polityków bierze kasę za nic tj. za obsadzenie miejsc we władzy. Wg mnie osobie, która rzetelnie wykonuje swoje obowiązki i działa zgodnie ze swoim wyborczym programem, który przyciągnął do niej wyborców, należy się odpowiednie wynagrodzenie. I nawet jeśli kasa ta będzie przekraczała średnią krajową, a człowiek będzie rzeczywiście spełniał swoją rolę na tyle, ile rzeczywiście go stać, to ta kasa będzie mu się należała. Wątpie byś nie chciał dużego szmalu od swojego pracodawcy, gdybyś wykonywał jak najlepiej umiesz swoje obowiązki.

BATIGOL
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 78
Rejestracja: pt 26 wrz, 2008
Lokalizacja: OLN
Kontakt:

Post autor: BATIGOL » czw 30 paź, 2008

DLA MNIE TO ONI MOGĄ ZARABIAĆ I STO TYSIĘCY TYLKO POKAŻ MI CHOCIAŻ JEDNEGO,KTÓREMU WARTO BYŁOBY DAĆ TEN HAJS.
ŻADEN NIE BĘDZIE CHCIAŁ WYBUDOWAĆ STADIONU!!!
JESTEM PEWNY,ŻE NOWA RADA NIC NIE ZMIENI,BO W OLSZTYNIE AKURAT NIE MA TAKICH LUDZI PRZY WŁADZY...
Ostatnio zmieniony czw 30 paź, 2008 przez BATIGOL, łącznie zmieniany 1 raz.

czerkasow
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 361
Rejestracja: wt 29 lip, 2008
Lokalizacja: Olsztyn/ Pojezierze

Post autor: czerkasow » czw 30 paź, 2008

Tak - najlepiej siedzieć i pierdzieć w stołek oraz jęczeć, że ten nie dobry i tamten nie dobry a samemu nic nie robić i narzekać. Ciekawe. Daj pomysł jak rozwiązać tą sytuację lub sam wystartuj w wyborach.

BATIGOL
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 78
Rejestracja: pt 26 wrz, 2008
Lokalizacja: OLN
Kontakt:

Post autor: BATIGOL » czw 30 paź, 2008

JAK W OGOLE MOŻESZ ŁACZYĆ WYBORY ZE STOMILEM TO JA NIE WIEM...
ŁUDZISZ SIĘ,ŻE JAKIŚ RADNY NAMÓWI WSZYSTKICH NA INWESTOWANIE W STOMIL CZY JAK?

ZAGŁOSUJ ŻEBY MAŁKOWSKA BYŁA TWOIM PREZYDENTEM-ZBOCZEŃCEM!

czerkasow
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 361
Rejestracja: wt 29 lip, 2008
Lokalizacja: Olsztyn/ Pojezierze

Post autor: czerkasow » czw 30 paź, 2008

Czy rozumiesz pojęcie promocja miasta? Czy to nie rada miasta powinna być zainteresowana promocją miejscowości, nawet poprzez sport? Żeby mieć, to trzeba najpierw wyłożyć. A coś się tak uczepił Małkowskiego? W swoim mniemaniu już go osądziłeś. Możesz go nienawidzić, nazywać go zboczeńcem - to Twoja wola. W polityce gorsze rzeczy niż kochanki wyciągano, aby udupić przeciwnika. Chyba, że chcesz, żeby w Olsztynie było jak w Łodzi, gdzie ŁKS i Widzew prawie nie otrzymują pieniędzy od miasta.

Bez pozdrowień.

Awatar użytkownika
1998
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 49
Rejestracja: ndz 19 sie, 2007
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: 1998 » czw 30 paź, 2008

ty BATIGOL chyba tatusia masz w radzie miasta że tak za nią stoisz :lol: czy może z wdzięczności za te 40 tysi które rzucili klubowi dla świętego spokoju :?: :|

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » pt 31 paź, 2008

BATIGOL pisze:DLA MNIE TO ONI MOGĄ ZARABIAĆ I STO TYSIĘCY TYLKO POKAŻ MI CHOCIAŻ JEDNEGO,KTÓREMU WARTO BYŁOBY DAĆ TEN HAJS.
ŻADEN NIE BĘDZIE CHCIAŁ WYBUDOWAĆ STADIONU!!!
JESTEM PEWNY,ŻE NOWA RADA NIC NIE ZMIENI,BO W OLSZTYNIE AKURAT NIE MA TAKICH LUDZI PRZY WŁADZY...
Przeczysz samemu sobie! W tej chwili być może nie ma, ale w nowej Radzie tacy ludzie mogą się pojawić. Po to są wybory, po to jest demokracja!
BATIGOL pisze:JAK W OGOLE MOŻESZ ŁACZYĆ WYBORY ZE STOMILEM TO JA NIE WIEM...
ŁUDZISZ SIĘ,ŻE JAKIŚ RADNY NAMÓWI WSZYSTKICH NA INWESTOWANIE W STOMIL CZY JAK?

ZAGŁOSUJ ŻEBY MAŁKOWSKA BYŁA TWOIM PREZYDENTEM-ZBOCZEŃCEM!
Za dużo jadu w tych Twoich wypowiedziach. Szkoda, że nie pojmujesz pewnych spraw i nie rozumiesz dokładnie tego, co napisał czerkasow. W jaki niby sposób ktokolwiek może namówić radnych by inwestowali w Stomil? Czy miasto to przedsiębiorstwo, które może sobie tak na lewo i prawo rzucać hajsem? To naprawdę nie chodzi oto!

Sedno sprawy tkwi właściwie w tym, o czym wspomniał czerkasow. Dzięki odpowiedniemu podzieleniu funduszy na współpracy pomiędzy klubem a miastem, mogą skorzystać oba podmioty, a także sami mieszkańcy. Nie można tu bowiem mówić tylko o sporcie wyczynowym, ale trzeba zadbać też o tzw. sport masowy, rekreację wśród zwykłych mieszkańców Olsztyna. Bez tego ciężko o sukcesie w profesjonalnym sporcie.

poziomix
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 24
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: poziomix » czw 13 lis, 2008

Referendum już w niedzielę! Osobiście zmieniłbym formułę i zagłosował za odwołaniem prezydenta i rady miasta. Bo czym różni się zarzut dla Małkowskiego, od zarzutów dla Tandyraka i Marcinkowskiej. A poza tym ta rada, która teraz nawołuje do odwołania prezydenta, chroniła swego "kolegę" przed odebraniem mandatu za czyny karalne. Nie wiem jeszcze na którą opcję się zdecyduję. Tak czy tak będzie niesprawiedliwie :roll:

(Stomil Fan)
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 185
Rejestracja: sob 27 wrz, 2008
Lokalizacja: Olsztyn (Jaroty)

Post autor: (Stomil Fan) » czw 13 lis, 2008

poziomix pisze:Nie wiem jeszcze na którą opcję się zdecyduję
Jak nie wiesz na kogo bedziesz glosowal zastanow sie czy wogle gotowac

[ Dodano: Czw 13 Lis, 2008 ]
Jak nie wiesz na kogo bedziesz glosowal zastanow sie czy wogle głosowac

ODPOWIEDZ