wybory Prezydenta Olsztyna

Nie samą piłką człowiek żyje ;)

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

komu poparcie?

Czas głosowania minął pt 30 sty, 2009

Bogusław Rogalski - Europoseł
5
8%
Krzysztof Krukowski - PO
25
41%
Piotr Grzymowicz - PSL
8
13%
Jerzy Szmit - PiS
13
21%
Wojciech Grotecki - UPR
8
13%
Krzysztof Kacprzycki - SLD
2
3%
 
Liczba głosów: 61

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

wybory Prezydenta Olsztyna

Post autor: Preze(S) » czw 15 sty, 2009

kto prezydentem?
kto może pomóc dla klubu?
który z kandydatów che mieć poparcie kibiców ?? 8)

niech ktoś wklei kandydatów
Ostatnio zmieniony czw 15 sty, 2009 przez Preze(S), łącznie zmieniany 2 razy.

Kamas
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 671
Rejestracja: wt 31 lip, 2007
Lokalizacja: Jaroty/Emigracja

Post autor: Kamas » czw 15 sty, 2009

Krzysztof Krukowski - PO
Piotr Grzymowicz - PSL
Jerzy Szmit - PiS
Wojciech Grotecki - UPR
Krzysztof Kacprzycki - SLD
Bogusław Rogalski - Europoseł
Danuta Ciborowska - Por.Ol

kawasaki
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 3
Rejestracja: śr 03 gru, 2008
Lokalizacja: Olsztyneki

Post autor: kawasaki » czw 15 sty, 2009

Poczekajmy na programy , ale myślę , że Krukowski jest najbardzej osoba nie umoczoną i z wywiadów wynika , że popiera sport chce budować obiekty sportowe a to dla kibiców coś , na dodatek czas na młode i nowe twarze w Olsztynie , nie daj bóg Grzymowicz który wogóle za czasów Małkowskiego był przeciwny piłce :aniolek:

Marcin_1991
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 32
Rejestracja: ndz 23 gru, 2007
Lokalizacja: Olsztyn/Zatorze

Post autor: Marcin_1991 » czw 15 sty, 2009

Może Jerzy Szmit był przez chwile prezesem klubu trochę się związał z klubem , może on by dawał więcej pieniędzy dla Stomilu

picci
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 5
Rejestracja: sob 03 sty, 2009
Lokalizacja: oln

Post autor: picci » czw 15 sty, 2009

proponuje pania Danute, jedyna kobieta :aniolek: w calym gronie:))

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Post autor: Preze(S) » czw 15 sty, 2009

trzeba też brać pod uwagę ,że sam prezydent tez nie wiele może musi być w dobrych stosunkach z radą miasta a rządzi PO

Szmit pewnie byłby przychylny ale w sumie nic dla nas nie zrobił poza tym ,że był prezesem przez moment
jest z Pisu który ma małe poparcie i dalej negatywne odczucia w środowisko kibiców ,wątpię żeby został prezydentem , jak nawet to nie dogada się z radą miasta i będzie dalej burdel

Grzymowicz jak wyżej napisane największy przeciwnik klubu w przeszłości -wszystkie rzeczy blokował które miały pomóc klubowi

teoretycznie myślę ,ze zostanie gość z PO chodziarz nie mam pojęcia co prezentuje sobą

brakuje kogoś konkretnego poza podziałami i układami
tą Danutę to chyba wystawiają aby zabierała głosy :)


przydały by się jakieś debaty na tle sportu

StomilPWO
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 17
Rejestracja: czw 16 paź, 2008

Post autor: StomilPWO » czw 15 sty, 2009

no nie gadajcie ze Szmita chcecie : ] co z tego ze byl przez chwile prezesem klubu , teraz i tak nas nie wspomorze , rzuci jakas sumke na poczatek zeby bylo poparcie a potem niic ; ]
zastanowcie sie dobrze jeszcze raz . ja to bym proponowal tego Rogalskiego ;D

shinuko
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 22
Rejestracja: pt 25 lip, 2008
Lokalizacja: Kormoran/Gdańsk

Post autor: shinuko » czw 15 sty, 2009

Bogusław Rogalski europoseł.. jesli ja mam sie wypowiadac to uwazam ze prezydentem powinien byc miejscowy, ktos z olsztyna lub okolic a nie z makowa mazowieckiego, a z olsztynem ma tyle co studia i kariere zawodowa.

A pozatym, ostatnio jest glosno ze do 2013 LPR chce aby polska oposcila unie, hehe a ten pan akurat troche dzialal w MW i LPR :) a mojim zdaniem wiecej korzystamy niz tracimy na byciu we wspolnocie :)

A swoja droga jak dobrze ze zblizaja sie wybory na prezydenta miasta, bo coz robic jak konczy sie kadencja europarlamenatrzystow:)

[
Ostatnio zmieniony pt 16 sty, 2009 przez shinuko, łącznie zmieniany 2 razy.

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » pt 16 sty, 2009

Pan Rogalski dość dużo działał w LPR. Ostatnio z resztą był jednym z pomysłodawców założenia nowej partii "Naprzód Polsko", składającej się w większości z byłych działaczy LPR.

Grzymowicz z punktu widzenia klubu rzeczywiście nie wydaje się być dobrym kandydatem, aczkolwiek duże ma poparcie i zapewne do II tury przejdzie (nikt nie ma szans na zwycięstwo w I turze).

Ja osobiście polecam Krzysztofa Kacprzyckiego. Nie jest to żaden komuch mimo, iż reprezentuje SLD. Z resztą konkretnym argumentem za tym jest to, iż to właśnie starzy działacze lokalnego SLD tzw. beton partyjny założyli komitet "Porozumienie Olsztyńskie", które wystawiło Panią Ciborowską.

Poza tym w razie ewentualnego zwycięstwa Kacprzyckiego na pewno polepszyłyby się kontakty kibiców z miastem i myślę, że też samego klubu. Wiem, bo sam Kacprzycki apelował jeszcze w tamtym roku by kibice wzięli udział w wyborach do Rady Osiedla Kościuszki, co z resztą zaznaczałem tu na forum.

W pewnym sensie dobrym kandydatem wydaje się być Krukowski. Stoi za nim jego wykształcenie, jest bowiem ekspertem w dziedzinie zarządzania, a miastu potrzeba właśnie zarządcy, a nie polityka. Miasto to nie miejsce gdzie można bawić się w politykę. Polityków można odesłać do piaskownicy zwanej sejmem. Krukowski ma też dużą wadę, jest po prostu kompletnie nieznany i dlatego ja osobiście mu bym nie zaufał.
intertrans pisze:przydały by się jakieś debaty na tle sportu
Można zorganizować :)
Ostatnio zmieniony pt 16 sty, 2009 przez MasteR, łącznie zmieniany 1 raz.

Prokop
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 63
Rejestracja: sob 28 lip, 2007
Lokalizacja: JaRoTy

Post autor: Prokop » pt 16 sty, 2009

Zaden z kandydatow mnie nie przekonuje jednak wyboru dokonam sposrod dwojki Szmit- Krukowski. Ten drugi moze troche mniej znany w Olsztynie ale moze wlasnie takiego mlodego ambitnego dobrze wyksztalconego prezyenta potrzebujemy. Na jego korzysc napewno tez przemawiaja stosunki z Rada Miasta w krorej przewaza PO. Oczywiscie przy wyborze patrze przez pryzmat Stomilu :) Mysle ze oni najchetniej nas wespra chociaz tak jak powiedzialem zaden z kandydatow nie jest idealny i nikt z nich mnie do konca nie przekonal

[ Dodano: Pią 16 Sty, 2009 ]
A tak na marginesie ktos wie co to za gosciu ten Grotecki?- bo nie kojarze faceta a podobno tez ma calkiem spory elektorat 8)
Chociaz jak z listy UPR to chyba mowi samo za siebie :lol:

Darek
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 94
Rejestracja: czw 10 cze, 2004
Lokalizacja: Jaroty

Post autor: Darek » pt 16 sty, 2009

Tak się politycznie trochę zrobiło :D Wg mnie najlepszym kandydatem jest K. Krukowski z UWM. Przede wszystkim ze względu na jego doświadczenie i wiedzę z zakresu pozyskiwania funduszy unijnych dla gmin. Z tego co wiem dobro naszego olsztyńskiego sportu nie jest mu obojętne. No, ale każdy zagłosuje jak uważa, a poza tym powinniśmy poczekać na programy wyborcze.

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » pt 16 sty, 2009

Lat 51. Technik Mechanizacji Rolnictwa. Po drodze 2,5 roku wydziału mechanicznego WSR-ART w Olsztynie. Praca na różnych stanowiskach od robotniczego po kierownicze w różnych branżach (budownictwo, motoryzacja, produkcja, handel hurtowy, wynalazczość). Byłem nawet bezrobotnym (z własnego wyboru) i brałem udział w "castingach" dla starających się o pracę. Własna działalność w dziedzinach: galanteria drzewna, później papiernicza, obecnie informatyczna....
http://miasta.gazeta.pl/olsztyn/1,35197,1078591.html

Powyższy tekst bodajże z 2002 roku, a więc Groteckiemu przybyło siedem lat ;)

Grotecki kilkakrotnie próbował już swoich sił w wyborach. W 2002 roku był 9 w gronie 11 kandydatów na prezydenta Olsztyn (1.77% przy prawie 37% Małkowskiego). Wówczas kandydował też do Rady Miasta z list Komitetu Wyborczego Konserwatywno-Liberalnej Partii UPR. Był wtedy drugi na liście zdobył 0,78% głosów i oczywiście się nie dostał.

Poza tym dwukrotnie startował w wyborach do Sejmu. W 2005 roku z list Komitetu Wyborczego Platformy Janusza Korwin-Mikke (nr 1 na liście i 0,68% głosów) i w 2007 roku z listy... LPR i ... 0,03% głosów (20. miejsce na liście). Rzecz jasna w obu przypadkach do parlamentu nie wszedł.

W obecnej kampanii głośno zrobiło się o tym, że komitet wyborczy Groteckiego oferuje miejsce w Obwodowych Komisjach Wyborczych w zamian za 50 podpisów popierających Groteckiego w starcie w wyborach.

Awatar użytkownika
kaczmar
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 444
Rejestracja: czw 11 wrz, 2003
Lokalizacja: OLN

Post autor: kaczmar » pt 16 sty, 2009

Grzymowicz jak wyżej napisane największy przeciwnik klubu w przeszłości -wszystkie rzeczy blokował które miały pomóc klubowi
możesz to rozwinac?

Moim zdaniem za czasów rządów Małkowskiego to TYLKO ON decydował co i jak (na tyle ile mógł) bo i tak duże znaczenie ma Rada Miasta. Małkowski raczej nie liczył się ze zdaniem innym, szczególnie wiceprezydentów więc skąd przekonanie ze Grzymowicz blokował cokolwiek? Rozwińcie co macie na myśli.

co do Krukowskiego to startował on w 2002 z list PSLu na radnego sejmiku wojewódzkiego w 2000 kandydował na burmistrza miasta Lidzbarka Warmińskiego.
Ostatnio zmieniony pt 16 sty, 2009 przez kaczmar, łącznie zmieniany 1 raz.

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Post autor: Preze(S) » pt 16 sty, 2009

rozwinąć tyle ,ze otoczenie klubowe zawsze narzekało na niego ,że nie jest przychylny mocno

Awatar użytkownika
kaczmar
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 444
Rejestracja: czw 11 wrz, 2003
Lokalizacja: OLN

Post autor: kaczmar » pt 16 sty, 2009

z drugiej strony skoro nawet wg otoczenia Klubu ktoś był przychylny to co z tego wynikło?
W zasadzie nic. No może poza faktem że Klub może użytkować stadion za darmo. Co i tak według mnie by miało miejsce bez względu na to kto by nie rządził. Więc nawet jak ktoś mówił że zależy mu na piłce w mieście to najczęściej przed wyborami i na tym się kończyło

a tutaj znalezione takie coś w internecie, artykuł GO sprzed 2 lat

http://olsztyn.wm.pl/Czy-wladze-miasta- ... milu,34943
Ostatnio zmieniony pt 16 sty, 2009 przez kaczmar, łącznie zmieniany 1 raz.

czerkasow
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 361
Rejestracja: wt 29 lip, 2008
Lokalizacja: Olsztyn/ Pojezierze

Post autor: czerkasow » sob 17 sty, 2009

http://olsztyn.wm.pl/Czy-...n-Stomilu,34943.

Oj stare dzieje. Zresztą jak uda im się coś wybudować na tym bagnie, bo drewniane bale sprzed 30 lat, na których jest płyta boiska, mogą nie wytrzymać ciężaru :lol:

Mam cichą nadzieję, że był to jedyny i ostatni przypadek takich zabaw w ratuszu!!!

Komentator
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 307
Rejestracja: pn 14 sie, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Komentator » sob 17 sty, 2009

shinuko pisze:a mojim zdaniem wiecej korzystamy niz tracimy na byciu we wspolnocie :)
:)

Spinacie się z tym LPR-em i MW, jakby to były jakieś NSDAP i Hitlerjugend :)
MasteR pisze:Poza tym dwukrotnie startował w wyborach do Sejmu. W 2005 roku z list Komitetu Wyborczego Platformy Janusza Korwin-Mikke (nr 1 na liście i 0,68% głosów) i w 2007 roku z listy... LPR
Właśnie! Ciekawe, czemu z listy LPR, pewnie popiera nazizm :)
Prokop pisze:Chociaz jak z listy UPR to chyba mowi samo za siebie :lol:
Czyli co mówi samo za siebie, bo widocznie nie czytam w Twoich myślach, ale jeśli należę do "idiotów" głosujących na Groteckiego, to tak do mnie możesz się od dzisiaj zwracać.

Ja zagłosuję na Groteckiego, bo nie przekonuje mnie postkomunistyczny beton, który na pewno zwycięży na przychylnym mu terenie. Tylko teraz pytanie, czy wygra kandydat PO czy SLD. Czekam tylko na to, co kandydaci mają do powiedzenia na temat rozwoju regionalnego sportu.

TABASKO[S]TYL
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 34
Rejestracja: pn 15 gru, 2008
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: TABASKO[S]TYL » sob 17 sty, 2009

Dzis do mych drzwi zapukal Pan i zbieral podpisy na poparcie Szmita w wyborach :roll: chyba w taki sposob Jerzy nie wygra tych wyborow.Mam w dupie te wybory zaden prezyden nic dobrego nie wywrozy dla Stomilu a poza tym jestem najwiekszym z oredownikow jesli chodzxi o instytucje glosu niewaznego :wink: Tak jak wyzej zostalo napisane jezeli chodzi o pomoc dla klubu to zalezy od radnych a ci znowu tez nie sypia no chyba ze radni Kielc tudziez Nowego Sacza przeprowadza sie do Olsztyna :) :) A tak wogule to szkoda ze WasilewskA nie startuje bo na mordy Grzymowicza i Szmita juz mi sie nie chce patrzec

Prokop
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 63
Rejestracja: sob 28 lip, 2007
Lokalizacja: JaRoTy

Post autor: Prokop » sob 17 sty, 2009

Komentator pisze:Czyli co mówi samo za siebie, bo widocznie nie czytam w Twoich myślach, ale jeśli należę do "idiotów" głosujących na Groteckiego, to tak do mnie możesz się od dzisiaj zwracać.
Formacja ta kojarzy mi sie jednoznacznie z niejakim Januszem Korwinem Mikke o ktorym nie mam najlepszej opinii. Nie wiem czy Grotecki ma cos wspolnego z nim albo jego pogladami jego programu wyborczego nie widzialem dlatego nie chce go bezpodstawnie obrazac. Byc moze jest dobrym kandydatem. Na polityce nie znam sie dobrze i dlatego moze jestem w bledzie ale mi Unia Polityki Realnej kojarzyla sie zawsze z banda pojebow podobnie jak Samoobrona i inne radykalne partie bo do takich chyba nalezy UPR. Jezeli jestem w bledzie to prosze mnie poprawic. Jak mowie nie jestem specjalista w tym temacie :lol:
Pzdr :)

czerkasow
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 361
Rejestracja: wt 29 lip, 2008
Lokalizacja: Olsztyn/ Pojezierze

Post autor: czerkasow » sob 17 sty, 2009

UPR - Janusz Korwin-Mikke już dawno nie jest we władzach tej partii, jest jej jedynie członkiem honorowym. Niestety w/w człowiek bardzo często idzie własnym torem i w większości przypadków nie reprezentuje programu partii, chociaż jako znakomity brydżysta powinien mieć bardziej ścisły umysł. Osobiście z w/w kandydatów nikt mi nie odpowiada (albo ich nie znam, albo nie wierzę, że mogą coś zdziałać). Potrzeba kandydata, który ma bardzo silną osobowość i potrafi przeforsować swój program, w tym i korzystny dla Stomilu oczywiście - bo prezydent miasta nie ma zbytnio do powiedzenia (chyba, że realizuje program swojej partii, która ma w Radzie Miejskiej większość), a takiej osoby na razie nie widzę.

Ol(S)ztynianin
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 635
Rejestracja: czw 20 sty, 2005
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ol(S)ztynianin » sob 17 sty, 2009

Prokop pisze:
Komentator pisze:Czyli co mówi samo za siebie, bo widocznie nie czytam w Twoich myślach, ale jeśli należę do "idiotów" głosujących na Groteckiego, to tak do mnie możesz się od dzisiaj zwracać.
Formacja ta kojarzy mi sie jednoznacznie z niejakim Januszem Korwinem Mikke o ktorym nie mam najlepszej opinii. Nie wiem czy Grotecki ma cos wspolnego z nim albo jego pogladami jego programu wyborczego nie widzialem dlatego nie chce go bezpodstawnie obrazac. Byc moze jest dobrym kandydatem. Na polityce nie znam sie dobrze i dlatego moze jestem w bledzie ale mi Unia Polityki Realnej kojarzyla sie zawsze z banda pojebow podobnie jak Samoobrona i inne radykalne partie bo do takich chyba nalezy UPR. Jezeli jestem w bledzie to prosze mnie poprawic. Jak mowie nie jestem specjalista w tym temacie :lol:
Pzdr :)
widac ;-)

Awatar użytkownika
kaczmar
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 444
Rejestracja: czw 11 wrz, 2003
Lokalizacja: OLN

Post autor: kaczmar » ndz 18 sty, 2009

Zastanawia mnie czego oczekujecie od nowego Prezydenta? i to odnośnie miasta i odnośnie Stomilu. Że obieca stadion, ekstraklasę? Jeśli którykolwiek to powie to tym bardziej nie powinno się na niego głosować. a dlaczego? to już wywnioskujcie sami.

Awatar użytkownika
Wiktor
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 64
Rejestracja: czw 29 mar, 2007
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Wiktor » pn 19 sty, 2009

W koncu jakas sensowna wypowiedz w temacie...

Awatar użytkownika
Aro
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 321
Rejestracja: pn 07 maja, 2007
Lokalizacja: Kormoran

Post autor: Aro » pn 19 sty, 2009

Nie oszukujmy się. zmiana prezydenta nic nie zmieni w wewnetrznych strukturach Stomilu jak i jego pozycji.
PS. Jednak jak na statut przydenta (godne reprezentowanie miasta) to C. J. Małkowski zrobił wiele! Wszyscy słyszeli o Olsztynie...!!! ...ale niestety także o pani A. i sex-aferze :P

Awatar użytkownika
CZESIO OKS
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 178
Rejestracja: pt 01 lut, 2008
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: CZESIO OKS » pn 19 sty, 2009

a Ja pier.... te wybory!!! jesli ktos uwaza ze ktorys kandydat szczerze bedzie chcial pomoc Stomilowi to sie myli! od dawna nikt z wladz miasta sie nie interesuje klubem i nagle nawrocenie na miesiac przed wyborami smierdzi jedynie nabijaniem glosow! juz nie raz przed wyborami trybuna vipowska byla pelna szmitow dabkowskich i reszty choloty a po wyborach cisza!
to samo bedzie teraz.pozatym przy okazji tego tematu pojawilo sie sporo nowych forumowiczow. ten temat to sie nadaje na forum gazety wyborczej a nie Stomilu. taka jest moja skromna opinia na temat wyborow

ODPOWIEDZ