wybory Prezydenta Olsztyna

Nie samą piłką człowiek żyje ;)

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

komu poparcie?

Czas głosowania minął pt 30 sty, 2009

Bogusław Rogalski - Europoseł
5
8%
Krzysztof Krukowski - PO
25
41%
Piotr Grzymowicz - PSL
8
13%
Jerzy Szmit - PiS
13
21%
Wojciech Grotecki - UPR
8
13%
Krzysztof Kacprzycki - SLD
2
3%
 
Liczba głosów: 61

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » pt 23 sty, 2009

No widać miał taką potrzebę, żeby fury kupić i urzędy pootwierać ;) Nie no, żartuję oczywiście, ale coś w tym jest. Obama człowiek kochany przez Amerykanów, a na samą paradę z okazji jego zaprzysiężenia wydano około 40 mln USD 8) Ile by za to zbudował, ile dzieciaków głodnych wykarmił... taka już jest władza.
Ja osobiście nie jestem przeciwko wysokim pensjom władzy, ale tylko wówczas gdy ta władza zasłuży na taką kasę tym, co robi. Niektórzy rzeczywiście wiele poświęcają dla miasta czy kraju. W niejednym mieście znajdziesz takie przykłady, znajdziesz także posłów, którzy walczą o swój region itp. Szkoda tylko, że to zdecydowana mniejszość i niestety wielu takim ludziom nie daje się szansy bo albo nie są medialni i nie potrafią sie dobrze zareklamować, albo reprezentują nielubianą partię, a nie np przez cały naród ukochaną Platformę Donalda...

ptr
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 299
Rejestracja: śr 21 lip, 2004
Lokalizacja: dziki zachód

Post autor: ptr » pt 23 sty, 2009

Kogo to obchodzi czy ktoś sam zbiera podpisy czy kogoś do tego wynajmuje? I tak przyjmują ich tylko emeryci i renciści :)

Kandydatów dobrych nie ma. Uważam podobnie jak reszta że Olsztynowi potrzebny jest profesjonalny zarządca a nie polityk. Na pewno taką osobą jest Ryszard Górecki (może w następnych wyborach wystartuje?). Gdyby nie jego zasługi dla kortowa nasze miasto byłoby podobnym wypizdowem jak Elbląg który nie ma nic do zaoferowania.

Awatar użytkownika
vk
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 121
Rejestracja: ndz 01 paź, 2006
Lokalizacja: Dajtki

Post autor: vk » pt 23 sty, 2009

Bocian85 pisze:dla mnie sie nie liczy czy czerwony,czy zielony,czy kolorowy!!niech madrze gadaja i zaczna cos robic!!jak narazie to tylko pir***** co by zrobili,niech powiedza co zrobia na 100% a nie trzeba to trzeba tamto!!
Mam nadzieje ze z taka sama toleranacja traktujesz ruchy narodowo socjalistyczne zeby nie bylo ze jestes hipokryta jak duza czesc spoleczenstwa.

Z tym poparciem dla platformiarzy bym uwazal jak niektorzy nie widza co obecnie lub w najblizszej przyszlosci bedzie sie dzialo (kryzys jest - partia mowi ze nie ma, ogromne braki w budzecie - 1 mld na psy 2-3 na trepow ozacza ze pokemony kaczora donalda wogole se nie radza) no chyba ze ktos kieruje sie PR em bo w tym sa najlepsi, a jakby nie pisac o kandydacie to jednak jest partyjny. I nie ma co sie kierowac sondazami bo ten narod jest glupi i wierzy w swojego bozka telewizor (wiekszosc) co pokazuja wybory - sld , teraz uwielbiany kaczan donaldzicho (choc gowno robi).
Ostatnio zmieniony pt 23 sty, 2009 przez vk, łącznie zmieniany 1 raz.

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » pt 23 sty, 2009

ptr pisze:Kogo to obchodzi czy ktoś sam zbiera podpisy czy kogoś do tego wynajmuje? I tak przyjmują ich tylko emeryci i renciści :)

Kandydatów dobrych nie ma. Uważam podobnie jak reszta że Olsztynowi potrzebny jest profesjonalny zarządca a nie polityk. Na pewno taką osobą jest Ryszard Górecki (może w następnych wyborach wystartuje?). Gdyby nie jego zasługi dla kortowa nasze miasto byłoby podobnym wypizdowem jak Elbląg który nie ma nic do zaoferowania.
Coś słabo zorientowany jesteś w terenie :) Emeryci głównie podpisują listy, ale tylko swojemu faworytowi czyli Szmitowi. Oczywiście są wyjątki i znajdzie ich się sporo, ale jednak grupa starszych olsztynian to raczej elektorat byłego senatora.

Nie obchodzi Cię to, że ktoś wynajmuje ludzi do tego? Ciebie może nie, ale niektórych może to obchodzić. Czy nie wydaje Ci się, że taka osoba, jeśli zostanie wybrana, prędzej zacznie tworzyć sztuczne twory w urzędach, biurach itp, byle tylko wcisnąć gdzieś swoich ludzi i pozwolić im dorobić się na publicznych pieniądzach?

Apropos jeszcze natomiast samej kandydatury, Górecki byłby może i dobry kandydatem. Pokazał to, kiedy przez prawie 9 lat zarządzał uniwerkiem. Może się mylę, ale wydaje mi się, że wówczas o dodatkowej kasie na Stomil moglibyście zapomnieć.

Prezydent miasta powinien być doskonałym zarządcą, samorządowcem, a nie politykiem, którym jest np Rogalski czy Szmit.

rysio1945
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 56
Rejestracja: pt 23 sty, 2009
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: rysio1945 » pt 23 sty, 2009

http://gazetaolsztynska.wm.pl/Odpadl-je ... ydat,62619

Odpadł już jeden kandydat... czy dołączy do niego ktoś inny ? Czy zdąży policzyć swoje głosy Kacprzycki ? :wink:

Dzisiaj ostatni dzień rejestracji kandydatów... póki co pierwszy był Grzymowicz i Rogalski

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » pt 23 sty, 2009

Kacprzycki zdąży, się nie martwcie 8)

Szmit i Krukowski też pewnie nie mieli problemów. Ciekawe co z Ciborowska, ale może nie dać rady :D

ptr
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 299
Rejestracja: śr 21 lip, 2004
Lokalizacja: dziki zachód

Post autor: ptr » pt 23 sty, 2009

Sugerujesz że jeśli wybory wygrałby Kacprzycki to nie lobbował by swoich ludzi na stołki w ratuszu? Nie łudź się, wszyscy są tacy sami każdy wciska swoich 8) Jeśli chodzi o niego to jak dla mnie jest chyba troszkę za młody a to że zasiada w jakieś radzie osiedla to żadne doświadczenie... no i ta partia...

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » sob 24 sty, 2009

Gdyby Kacprzycki wygrał wybory na pewno skorzystałby z usług swoich zaufanych ludzi, ale to chyba normalne, że zatrudnia się ludzi sprawdzonych, do których ma się zaufanie. Lepiej dać stołek komuś kogo się kompletnie nie zna, osobie nie mającej odpowiednich predyspozycji.

Zdecydowanie czymś innym jest tworzenie sztucznych tworów typu dodatkowe biura, urzędy, wydziały itp by tylko wcisnąć tam kogoś znajomego.

Obecna władza, obcinając stypendia, choćby dziś pokazała, że nasz klub nie znajduje się w kręgu priorytetów, którym potrzebna jest pomoc. Ja naprawdę nie liczę na grubą kasę z miasta, ale czy nie mogłoby się to odbyć w nieco bardziej sprawiedliwy sposób. Czy kluby nie mogłyby, może nie tyle dostawać tyle samo kasy, ale mieć pokrywane takie same potrzeby (odnosi się to do refundacji kosztów organizowania spotkań itp). Czy miasto nie może bezgotówkowo pomóc klubowi, pomagając w poszukiwaniu sposnora?

[ Dodano: Wto 24 Sty, 2009 ]

Przemyślałem jeszcze pare spraw i stwierdzam, że część z Was jest bardzo niekonsekwentna w tym co mówi. To widać nawet po wypowiedziach w sprawie nadchodzących wyborów.

Skoro wielu z Was jest tak przywiązana do barw partyjnych i jeśli widzi osobę ze znienawidzonej przez siebie partii, z góry ją przekreśla, to dlaczego teraz popieracie osoby, z partii, których jeszcze listopadzie większość z Was chciała sie pozbyć. Przecież w sondzie, która przed referendum gościła na tym forum wyraźnie opowiadaliście się za tym by odwołać Radę Miasta. Tam przecież zasiadają przede wszystkich członkowie PO i PiS, na których to partii kandydatów chcecie głosować. Nie ma PSL-u, ale w tej chwili PO i PSL mówią jednym głosem.

Czy nie wydaje się Wam, że te wybory zostały z góry "sprzedane" przez PO? Przecież to Wasilewska miała być kandydatem PO. Zatwierdziły ją miejskie i wojewódzkie struktury partii, aż tu nagla ci najwyżsi wypychają Krukowskiego, nikomu nieznaną postać, tym samym zwiększając szansę Grzymowicza. Czy to nie tak przypadkiem, że PO oddała Olsztyn PSL-owi, bo gdzieś się tak umówili?

Awatar użytkownika
kaczmar
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 444
Rejestracja: czw 11 wrz, 2003
Lokalizacja: OLN

Post autor: kaczmar » sob 24 sty, 2009

Czy nie wydaje się Wam, że te wybory zostały z góry "sprzedane" przez PO? Przecież to Wasilewska miała być kandydatem PO. Zatwierdziły ją miejskie i wojewódzkie struktury partii, aż tu nagla ci najwyżsi wypychają Krukowskiego, nikomu nieznaną postać, tym samym zwiększając szansę Grzymowicza. Czy to nie tak przypadkiem, że PO oddała Olsztyn PSL-owi, bo gdzieś się tak umówili?
sam to wymyśliłeś czy ktoś Ci kazał tak napisać? Tak dla Twojej informacji. Trudno mówić tak jak to napisałeś o "oddaniu miasta Olsztyn PSLowi" z bardzo prostego powodu. Otóż Grzymowicz nigdy nie był członkiem partii PSL i obecnie też nim nie jest. A bycie członkiem partii a bycie popieranym przez partie to zasadnicza różnica. Poza tym Grzymowicz popierany jest nie tylko przez PSL ale i przez komitet Ponad Podziałami. więc jak nie wiesz to nie pisz. [/quote]
Ostatnio zmieniony sob 24 sty, 2009 przez kaczmar, łącznie zmieniany 1 raz.

Komentator
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 307
Rejestracja: pn 14 sie, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Komentator » sob 24 sty, 2009

MasteR pisze:Niestety żyjemy w takim kraju, gdzie najwidoczniej ludzi nie obchodzą poglądy ludzi. On jest "czerwony" to jest "be" więc po co go słuchać. Zagłosujmy na "zielonego", co tam, rozdupczy miasto, ale to "zielony".
Do końca życia nie zagłosuję, ani na czerwonego, ani na zielonego i tym bardziej na "tęczowego", który mógłby się o mnie troszczyć i mi dogadzać, głosu nie dostanie.

Im bardziej natrętnie jestem nakłaniany do zagłosowania na daną formację/polityka, tym bardziej się do niego zniechęcam i głosuję inaczej. Tak samo było z referendum ws. Małkowskiego. W gazetach, w radiu - musi odejść, znajomi, rodzina - musi odejść, więc zagłosowałem za jego pozostaniem, chociaż wcześniej chciałem oddać głos zwycięzcy.

Czasami aż obawiam się zaglądać do tego tematu, bo Kacprzycki to, Kacprzycki tamto. MasteR, jesteś z jego sztabu wyborczego i zachęcasz do oddania na niego głosu za pomocą Internetu?

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » sob 24 sty, 2009

kaczmar pisze:Czy sam to wymyśliłeś czy ktoś Ci kazał tak napisać? Tak dla Twojej informacji. Trudno mówić tak jak to napisałeś o "oddaniu miasta Olsztyn PSLowi" z bardzo prostego powodu. Otóż Grzymowicz nigdy nie był członkiem partii PSL i obecnie też nim nie jest. A bycie członkiem partii a bycie popieranym przez partie to zasadnicza różnica. Poza tym Grzymowicz popierany jest nie tylko przez PSL ale i przez komitet Ponad Podziałami. więc jak nie wiesz to nie pisz.
Moje zdanie popiera wiele ludzi, wystarczy poszperać tylko po innych forach, chćby najbardziej obleganym w Olsztynie forum Gazety Wyborczej. To, że Grzymowicz nie jest członkiem PSL-u jeszcze bardziej uświadcza mnie w moich poglądach. Poczytajcie troche o Ordynackiej, na forum GW jest tego sporo. Grzymowiczowi w tej chwili chyba najbliżej do Platformy ;) Skoro Wam nie wydaje się dziwne, że Wasilewska była już niemal pewnym kandydatem, a nagle stał się nim Krukowski, to sorry... ale dla mnie jest to co najmniej dziwne 8)

Nie rozumiem czemu krytykujesz moją wiedzę na temat kandydatów. W żadnej z moich wypowiedzi nie padło hasło, typu Grzymowicz to członek PSL-u. Po raz kolejny człowiek ten startuje albo z listy tej partii albo z jej poparciem, więc partia ta nie jest mu obca i w jakimś stopniu jest z nią związany, nawet jeśli formalnie nie jest jej członkiem.
Komentator pisze:Czasami aż obawiam się zaglądać do tego tematu, bo Kacprzycki to, Kacprzycki tamto. MasteR, jesteś z jego sztabu wyborczego i zachęcasz do oddania na niego głosu za pomocą Internetu?
Nie jestem członkiem żadnego ze sztabów ani żadnej z partii. Staram się po prostu trzeźwo spojrzeć na tę sytuację. Czytając część postów, po prostu gotuje się we mnie, jak widzę jak wielu ludzi leci na banalne i czysto populistyczne hasełka. O Kacprzyckim wcale nie wyrażam się w samych superlatywach. Staram się jedynie przedstawić jego wizję w pewnych sprawach. Widzę jednak, że wielu ludzi zapatrzonych jest w tych najpopularniejszych kandydatów. Za rok być może okaże się, że zwycięzca wyborów znów nie spełni pokładanych w nim nadzieji i będzie to samo, co pojawia się teraz w komentarzach pod informacją o obcięciu stypendiów - ch...., k...., itp.

Spójrz co dzieje się na forum GW. Czy wg Ciebie tamtejsza dyskusja jest lepsza i tam chętniej zajrzysz? Tu staram się ocenić to, co zapowiadają kandydaci, tam forum jest zasypane adresami do stron Grzymowicza czy Szmita. Tak jest lepiej?

To, że na tym forum inni mają odmienne zdanie to nawet mnie cieszy, bo przynajmniej każdy wykorzystuje prawo do własnej woli, dzięki czemu mamy powody do dyskusji. Ja szanuję zdanie innych i nikomu nie narzucam, żeby głosował na tego czy na innego. Staram się, tak jak przed referendum, uświadomić pewne sprawy. Wtedy miasto zaczęło mydlić nam oczy grubą kasą dla klubu. Co z tego wyszło, każdy widzi, dlatego przemyślcie na kogo zagłosujecie zanim pójdziecie do urn. Są jeszcze trzy tygodnie :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kaczmar
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 444
Rejestracja: czw 11 wrz, 2003
Lokalizacja: OLN

Post autor: kaczmar » sob 24 sty, 2009

chćby najbardziej obleganym w Olsztynie forum Gazety Wyborczej.

to wiele wyjaśnia :lol: no ale o GW chyba każdy z nas ma wyrobione zdanie.

nie piszesz ze Grzymowicz jest z PSL ale piszesz ze "PO odda wladze w mieście PSLowi" czyli sugerujesz, że Krukowski wystawiony po to żeby Grzymowicz miał większe szane" Czyli utożsamiasz PSL= Grzymowicz. czyż nie? Jak już lobbujesz to nie używaj manipulacji

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » sob 24 sty, 2009

To prawda, utożsamiam go z tą partią, co z resztą podkreśliłem w poprzednim poście. Powiedz mi jak tego nie robić, skoro to nie pierwsze wybory, kiedy PSL bierze go pod swoje skrzydła?
CICHOŃ z GRZYMOWICZEM to koledzy ze STOWARZYSZENIA ORDYNACKA, którego siedziba jest w WARSZAWIE. Dogadali się, że w wyborach na prezydenta Olsztyna zagrają na Grzymowicza. Grzymowicz (dawny PZPR-owiec) poszedł z PSL-u. A ponieważ partia wiejska nie ma w Olsztynie praktycznie struktur i elektoratu, dlatego wspiera go także Komitet Wyborczy "Ponad Podziałami" (taki klub jest też w radzie Miasta), którego szef MIROSŁAW GORNOWICZ, uwaga, TEŻ JEST CZŁONKIEM ORDYNACKIEJ! Ludowcy nie byliby w stanie sami zebrać 3000 podpisów na kandydata wymaganych do rejestracji. Z pomocą przyszedł właśnie prof. Gornowicz. Poseł Platformy Janusz Cichoń zajął się natomiast swoją partią, a mianowicie spacyfikowaniem Głażewskiego i Wasilewskiej popieranych mniej więcej po równo przez większość działaczy. To on wbrew woli olsztyńskiej PO przeforsował u Schetyny kandydaturę nikomu nieznanego Krzysztofa Krukowskiego. Krukowski to dobry znajomy Cichonia, bezwzględnie mu posłuszny i oddany. Widać, że jest ciężko przestraszony całą sytuacją, ale posłusznie gra powierzoną mu rolę figuranta, bo z nadania Cichonia zasiada w Radach Nadzorczych MPK i W-M agencji Rozwoju Regionalnego, a w razie wygranej Grzymowicza ma obiecanego wiceprezydenta lub jakąś nową Radę Nadzorczą. Według planu uknutego przez Cichonia i Grzymowicza start Głażewskiego lub Wasilewskiej byłby śmiertelnym zagrożeniem dla interesów grupy z Ordynackiej. A nuż Głażewski (lub Wasilewska) zostałby/zostałaby prezydentem. Wtedy kolesie z Ordynackiej i ich protegowani zostaliby odcięci od miejskich inwestycji i stanowisk w spółkach i w Urzędzie Miasta. Dzięki działaniom Cichonia, Grzymowicza i Gornowicza, którzy rozdają karty w warmińsko-mazurskim okręgu Ordynackiej powstała taka sytuacja, że wielu członków i wyborców Platformy nie pójdzie na wybory, bo nie ma na kogo głosować lub zagłosuje na Szmita, który (całkiem zresztą rozsądnie)wysyła sygnały, że może w razie zwycięstwa przynajmniej z częścią PO się dogadać.
Ciekawy komentarz zaczerpnięty ze strony GO. Pewnie nie wszystko to prawda, ale wielu rzeczom można byłoby przytaknąć.
Ostatnio zmieniony sob 24 sty, 2009 przez MasteR, łącznie zmieniany 1 raz.

(Stomil Fan)
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 185
Rejestracja: sob 27 wrz, 2008
Lokalizacja: Olsztyn (Jaroty)

Post autor: (Stomil Fan) » ndz 25 sty, 2009

A dzisiaj Szmit szukał poparcia u mnie w kościele. Nawet zorganizował jakiegoś patriotyczno-relijnego muzyka. Typowa walka pis'owca o władze. :mrgreen:

rysio1945
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 56
Rejestracja: pt 23 sty, 2009
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: rysio1945 » pn 26 sty, 2009

Niezła burza się rozwinęła na temat Kacprzyckiego... który dzisiaj otwarcie mówi, że wzoruje się na Tadeuszu Iwińskim, no ale nic z Komuchami w ogóle nie ma wspólnego... A to przez sprzedanie PO wyborów też bardzo ciekawe... ciekawe co będziesz mówił jak Krukowski przejdzie do 2 tury... trochę go osób wspiera w kampanii... Bautroczyk, Hołek, Górecki... no ale ja i tak jestem beeeeeee bo nie oddam głosu na czerwonego

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » pn 26 sty, 2009

Iwiński to akurat człowiek niezwykle inteligentny, od którego wielu radnych i posłów mogłoby się wiele nauczyć. Facet jest szanowany przez wielu polityków innych ugrupowań, dlatego myślę, że wzorować się na nim to nie błąd. Co innego gdyby Kacprzycki użył przykładu Millera czy Oleksego, dość kontrowersyjnych postaci lewicy.

Ja nie twierdzę, że Krukowski nie przejdzie do II tury, wręcz przeciwnie, uważam, że jest on jednym z trzech faworytów i to najprawdopodobniej między nim, Grzymowiczem a Szmitem rozstrzygną się te wybory. Trzeźwo jednak rozumując, gdyby PO wystawiła Wasilewską, co było uzgodnione wcześniej w miejskich i wojewódzkich strukturach partii, szansę na sukces Platformy byłyby zdecydowanie większe.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Stowarzyszenie_Ordynacka

Spójrzcie kto znajduje się wśród członków Ordynackiej, zarówno Cichoń, gorący zwolennik Krukowskiego, jak i Grzymowicz, główny rywal kandydata PO.

A czy Twoim zdaniem Bałtroczyk (lub jak wolisz Bautroczyk) i Hołowczyc (z całym szacunkiem dla jego osiągnięć sportowych) to autorytety, na których należy się wzorować wybierając prezydenta?

I tak jeszcze na koniec, nikt Ci nie każe głosować na czerwonego, dla mnie każdy człowiek mający własne zdanie w tej kwestii, wykorzystuje przywilej demokracji, głosując na wybranego przez siebie kandydata.

rysio1945
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 56
Rejestracja: pt 23 sty, 2009
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: rysio1945 » pn 26 sty, 2009

MasteR pisze:A czy Twoim zdaniem Bałtroczyk (lub jak wolisz Bautroczyk) i Hołowczyc (z całym szacunkiem dla jego osiągnięć sportowych) to autorytety, na których należy się wzorować wybierając prezydenta?
Nie to miałem na myśli, że trzeba się wzorować na tych osobach. Jednak wciągnięcie ich do kampanii oznacza, że PO poważnie jednak traktuje wybory prezydenckie. Chyba tego nie podważysz, że każda znana osoba medialna wspierająca oficjalnie kandydata to okazja do przekonania wyborców do głosowania na jego. (no i mamy rywalizację olsztyńskich rajdowców: Staniszewski - PSL kontra Hołek - PO).

No i chce pokazać, że teoria spiskowa o sprzedanych wyborach dla PSL to jakaś Twoja fantazja i śmiechu warta plotka. Jednak rozpisywanie o tym ma jakiś cel...

No kampania trwa w najlepsze :wink:
Ostatnio zmieniony pn 26 sty, 2009 przez rysio1945, łącznie zmieniany 1 raz.

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » pn 26 sty, 2009

To, że wymienione przez Ciebie persony agitują za Krukowskim, nie jest wg mnie żadnym argumentem za tym, że PO traktuje poważnie wybory. Górecki i Hołowczyc to osoby, które reprezentują tę partię w senacie i parlamencie europejskim i niczym dziwnym wydaje się tu być ich udział w kampanii kandydata PO. Bałtroczyk to z kolei zaufany człowiek Cichonia. Były prezydent Olsztyna pojawia się na niemal każdym odcinku z cyklu "Piotr Bałtroczyk na żywo". Poza tym ten nasz radiowiec-kabareciarz, który, co by tu dużo się nie produkować, z roku na rok zaniża poziom polskiej sceny kabaretów, w 2007 roku dość aktywnie brał udział w kampanii Cichonia, który wtedy walczył o mandat poselski.

Co do tej teorii spiskowej, jak to nazywasz, nie wydaje mi się by była to tylko moja fantazja. Poszperaj troche po innych forach, gdzie wśród niezliczonych już spamów ze adresem strony Grzymowicza, znajdują się także dość interesujące wypowiedzi na temat koleżeństwa Cichonia i kandydata PSL-u. Z góry zaznaczam, że nie jestem autorem żadnego z tych postów.

Kampania się rozkręca, to widać ;)

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » wt 27 sty, 2009

MasteR pisze:Iwiński to akurat człowiek niezwykle inteligentny, od którego wielu radnych i posłów mogłoby się wiele nauczyć. Facet jest szanowany przez wielu polityków innych ugrupowań, dlatego myślę, że wzorować się na nim to nie błąd.
No, i ma maniery światowca: publicznie łapał za du.pe tłumaczkę na jakims wyjeździe. Latynoski temperament, he, he.

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » wt 27 sty, 2009

Przynajmniej nikt nie będzie dyskutował o jego orientacji :)

Leszkowy
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 299
Rejestracja: czw 26 lut, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran

Post autor: Leszkowy » wt 27 sty, 2009

dokladnie kompania sie rozkreca,widac to po twoich postach.

z serdecznym pozdrowieniem towarzyszu master.

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » wt 27 sty, 2009

Taaa, wiedziałem, że tak będzie. Jeszcze zaraz zrobicie ze mnie komucha 8) Panowie nie oto tu chodzi ;)

Przyznaję, że popieram Kacprzyckiego, ale robie to dlatego, że podoba mi się jego podejście do kilku spraw związanych z Olsztynem, wśród nich do kwestii sportowych. Poza tym to człowiek młody i wolę go poprzeć niż np Grzymowicza. Z resztą sami powinniście o tym wiedzieć, bo wśród nas większość ludzi ma jeszcze całe życie przed sobą.

Apropos zaś samego SLD, z wieloma poglądami tej partii się nie zgadzam, podobnie jak w przypadku PO, o PiS-ie już nie wspomniając. Jeśli chodzi o sytuację w kraju uważam, że rządy PO są w tej chwili najlepszą opcją dla Polski. W naszym mieście jest jednak inaczej. Tu miejscowa Platforma nie potrafi znaleźć złotego środka na funcjonowanie miasta. Samorządowcy robią z siebie polityków, a tak być nie powinno.

Rozumiem was, że nie trawicie SLD bo zazwyczaj z tą partią wszystko źle się kojarzy. Postarajcie jednak nie patrzeć na szyld, na partię kandydata, a spójdzie na to, co on sobą zamierza reprezentować i jakie ma pomysły na przyszłość.

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » śr 28 sty, 2009

Panowie, są dwie możliwości: albo się głosuje albo nie. Ja nie będe za nikim agitował, tym bardziej, że nikt nie spełnia moich nadziei, ale głosować pewnie będę. Przede wszystkim jednek nie miejce złudzeń, że w Olsztynie pojawwi się ktoś "na poziomie". Kocham to miasto, ale to niestety polityczna prowincja. Tutaj wszyscy, powtarzam: wszyscy, to nieudacznicy albo kombinatorzy liczący na załatwienie swoich małych interesów. I na prawdę, nie jest wazne czy są z PO, PiS, SLD, PSL czy innych naprzodów lub porozumień.

A iwiński to i tak komuch :D
Ostatnio zmieniony śr 28 sty, 2009 przez THE CORE, łącznie zmieniany 1 raz.

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » śr 28 sty, 2009

THE CORE pisze:A iwiński to i tak komuch :D
A czy ja temu kategorycznie zaprzeczyłem? Ja tylko uważam, że to osoba, z której zdaniem nie liczą się tylko jego partyjni koledzy, ale także politycy z przeciwnych opcji.
THE CORE pisze: Przede wszystkim jednek nie miejce złudzeń, że w Olsztynie pojawwi się ktoś "na poziomie". Kocham to miasto, ale to niestety polityczna prowincja. Tutaj wszyscy, powtarzam: wszyscy, to nieudacznicy albo kombinatorzy liczący na załatwienie swoich małych interesów. I na prawdę, nie jest wazne czy są z PO, PiS, SLD, PSL czy innych naprzodów lub porozumień.
Zgadzam się z tym, nasze miasto to siedziba ludzi, którzy zamiast powalczyć o dobry samorząd bawią się w politykę i albo załatwiają tylko swoje interesy albo rysują sobie ścieżkę pod drogę do sejmu itp.
THE CORE pisze:Panowie, są dwie możliwości: albo się głosuje albo nie. Ja nie będe za nikim agitował, tym bardziej, że nikt nie spełnia moich nadziei, ale głosować pewnie będę.
Ja też nie zamierzałem tu za kimś agitować, na początku wyraziłem tylko, podobnie jak inni kogo zamierzam poprzeć. Ale jak część ludzi zaczęła najeżdżać na człowieka, którego poglądów nie zna, a co gorsza, zaczęło wychwalać tych, których jeszcze dwa miesiące chciało wyrzucić z rady, to zaciekawiło mnie jakie są intencje tych osób i doszło do dyskusji :D

Ol(S)ztynianin
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 635
Rejestracja: czw 20 sty, 2005
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ol(S)ztynianin » śr 28 sty, 2009

THE CORE pisze:A iwiński to i tak komuch :D
ostatnio SLD chce podkreślić znaczenie lewicy w obaleniu komunizmu, jak połowa członków zarządu była w PZPR do 90 roku :lol:

ODPOWIEDZ