Strona 1 z 2

browarek na stadionie

: czw 22 sty, 2009
autor: Rmk
PO ma zamiar pozwolić na sprzedaż alkoholu do 4.5% na stadionach
mnie to cieszy :mrgreen:
http://www.pilka.pl/piwo-na-stadionach-juz-od-sierpnia

: pt 23 sty, 2009
autor: czerkasow
No tak, świetny pomysł. Chociaż nie jestem specjalnym zwolennikiem alkoholu, 1 lub 2 na meczu można by było wypić (chociaż niektórzy mówią, że wszystko poniżej 5% to nie alkohol :D ). W Olsztynie - SPECJAL, w Poznaniu - WARKA, na Łazienkowskiej - KRÓLEWSKIE, na Wiśle K. - TYSKIE, a w Zabrzu - KARPACKIE. Proponuję wtedy zysk ze sprzedaży tych marek podczas meczu przeznaczyć dla klubu. :aniolek:

: pt 23 sty, 2009
autor: zduno
Piwa które wymieniłeś mają więcej niż 5%. Tu musi być piwo specjalne, najlepiej jakby było stworzone specjalnie przez kluby. Jeżeli klub by wydał swoje piwo, zysk ze sprzedaży mógłby być przekazany dla klubu. Tym bardziej, że większość klubów sponsorowanych jest przez browar, to ze stworzeniem piwa na mecze nie powinno być raczej problemu :D Takie jest moje zdanie...

: pt 23 sty, 2009
autor: vk
Ztymi zyskami na klub to watpie bo piwo to cale zaplecze koncesje itd. ale wiadomo ze za postawienie budki na stadionie beda musieli placic klubowi. A piwko w takim procencie to reds :D Moim zdaniem na Stomilu powinno promowac sie rodzimy browar czyli KORMORAN i do klubu pasuje jak ulał.

: pt 23 sty, 2009
autor: Emilozo
vk pisze:Moim zdaniem na Stomilu powinno promowac sie rodzimy browar czyli KORMORAN i do klubu pasuje jak ulał.
:shock:

W tym momencie to nie realne, i chyba nigdy... browar Kormoran jest za biedny, żeby sponsorować nasz klub... a przecież nikt nie będzie promował piwa na stadionie tylko, żeby wspierać lokalny biznes...

: pt 23 sty, 2009
autor: Bocian85
z tym piwem to dobry pomysl :) ale niektore osoby tego piwa moga wypic za duzo i moga sie pozniej awanrurowac a nam to nie potrzebne :PP nie widze problemu zeby Specjal np wydał piwo pod nazwa "Stomil" albo np "Specjał Stomilu" czy cos w tym stylu :D skoro Lech ma swoj energy drink to my mozemy miec swoje piwko hihi :D

: pt 23 sty, 2009
autor: ARDIAN
Bocian85 pisze:z tym piwem to dobry pomysl :) ale niektore osoby tego piwa moga wypic za duzo i moga sie pozniej awanrurowac a nam to nie potrzebne :PP nie widze problemu zeby Specjal np wydał piwo pod nazwa "Stomil" albo np "Specjał Stomilu" czy cos w tym stylu :D skoro Lech ma swoj energy drink to my mozemy miec swoje piwko hihi :D
a po co nam Specjal Stomilu, kiedy piwo Specjal i tak jest kojarzone z naszym klubem, a co do napoju energetycznego, to nawet Ty mozesz zrobic sobie napoj ze swoim logo na allegro

: pt 23 sty, 2009
autor: Bocian85
wiem ze kojarzy sie juz ze Stomilem ale pomyslalem ze moglo by miec Swoja nazwe :)

: pt 23 sty, 2009
autor: Lookcash
Ja bym się tak nie cieszył z tego rządowego projektu ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.
Oprócz tego, że faktycznie będzie zalegalizowany alkohol na stadionie (ale tylko ten poniżej 5 % jak było wspominane, ale tylko na meczach nie zaliczonych do spotkań o podwyższonym ryzyku) to wprowadzone zostają tzw. "służby informacyjne" czyli coś na wzór stewardów z angielskich stadionów oraz ustanowienie tzw. zakazu klubowego (nakładanych przez kluby), oczywiście zakazy stadionowe również w dalszym ciągu funkcjonują. A zakaz klubowy można dostać wedle tej ustawy za np. próbę zasłonięcia twarzy, nie podporządkowaniu się poleceniom ochrony.
Dzięki temu tak jak na Legii kluby dostają do ręki narzędzie dzięki któremu mogą w dowolny sposób wykluczać ze swoich stadionów niepokornych. Farsą jest też możliwość odwołania się od tych zakazów, bo wnioski odwoławcze wedle nowej ustwy rozpatrywać mają właściwe terytorialnie Okręgowe Związki Piłki Nożnej :lol:

Wymiana kibiców na dłubaczy słonecznika rozpoczęta :roll:

: pt 23 sty, 2009
autor: Houte
zduno pisze:Piwa które wymieniłeś mają więcej niż 5%. Tu musi być piwo specjalne, najlepiej jakby było stworzone specjalnie przez kluby. Jeżeli klub by wydał swoje piwo, zysk ze sprzedaży mógłby być przekazany dla klubu. Tym bardziej, że większość klubów sponsorowanych jest przez browar, to ze stworzeniem piwa na mecze nie powinno być raczej problemu :D Takie jest moje zdanie...
Żadne specjalne piwo po prostu pół na pół piwo i woda hehe takie specjlane piwo będzie.

: pt 23 sty, 2009
autor: CZESIO OKS
pomysl z browarem zaje.... tylko niech jeszcze postawia ze 100 toi toiow bo po tych sikaczach to tylko szczac sie bedzie chcialo!!!! heheh

: sob 24 sty, 2009
autor: FanatykOKS
Tam gadacie, nie specjalne piwo trzeba by żeby miało mniej niż 5%... sprawdźcie piwo z nalewaka z pierwszej lepszej knajpy :) można wypić ich dobre pare, nie wali w łeb a tylko sikać trzeba co 2 piwa latać :)

Pomysł bardzo dobry piwko, meczyk... prawie jak w domu przed telewizorem ale czy to nie podjeżdża fetą? :aniolek:

: ndz 08 lut, 2009
autor: BATIGOL
Jakby sprzedawali na stadionach to u nas trzba by bylo sie przeniesc na kryta bo na sektorze nawet [moderator] coli albo batonow nie kupisz,co dopiero chmiela :evil:

: ndz 08 lut, 2009
autor: Preze(S)
W piątek w Sejmie RP odbyło się spotkanie dotyczące projektu nowej ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele ponad 20 klubów z całej Polski, posłowie, dziennikarze, przedstawiciele Biura Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Ekstraklasy SA i PZPN. Za stroną www.legialive.pl przedstawiamy Wam główne zastrzeżenia do tej ustawy.

Wraz z początkiem sierpnia w życie ma wejść nowa ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych. Zdecydowanymi przeciwnikami nowego prawa są jednak kibice, którzy mają do niego wiele zastrzeżeń. Swoje uwagi przedstawili podczas konferencji, do której doszło w piątek w sejmie. Z największą krytyką fanów spotkało się wprowadzenie klubowych zakazów stadionowych, organizacja wyjazdów, gromadzenie informacji o kibicach oraz pomysł sprzedaży alkoholu podczas imprez sportowych.
Prace nad nową ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych zbliżają się do końca. Sejm miał nad nią głosować już w piątek, ale ostatecznie zmieniony został porządek obrad. Ucieszyło to kibiców, którzy wciąż liczą, że uda im się wyeliminować niektóre z punktów ustawy. Co prawda fani brali udział w pracach nad ustawą, ale uważają, że większość ich pomysłów była z góry skazana na niepowodzenie. "Traktowano nas jak swoiste alibi. Nasza obecność była potrzebna tylko po to, żeby można było później powiedzieć, że projekt ustawy konsultowano z kibicami. Praktycznie wszystkie nasze propozycje zmian zostały natychmiast odrzucone" - mówią przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców. Tak było choćby z projektem zakładającym legalizację odpalania na meczach środków pirotechnicznych.
Kibice, niektórzy z prawników i polityków uznają projekt ustawy za legislacyjny bubel. Ich najcięższe zarzuty można przedstawić w czterech punktach.

Zakazy klubowe
Nowa ustawa wprowadza w art. 14. pojęcie zakazu klubowego, który może być stosowany przez organizatora meczu piłki nożnej wobec osoby, która dopuściła się naruszenia regulaminu obiektu lub imprezy masowej. "Taki przepis spowoduje, że klub będzie jednocześnie i oskarżycielem, i sędzią we własnej sprawie" - uważa OZSK. Ich pretensje popiera przedstawiciel Rzecznika Praw Obywatelskich, który dowodził w sejmie, że wspomniany artykuł może spowodować, że zakaz wydany przez jeden klub, będzie obowiązywał na terenie całej Polski. "Dochodzimy do sytuacji, w której przepis ma charakter publiczno-prawny, a orzeka go podmiot prywatny. Co gorsza skutki takiej decyzji będą powszechne" - uważa. Takiemu poglądowi zaprzecza Andrzej Rusko, który uważa, że zakaz będzie obowiązywał tylko na imprezach tego klubu, który wydał zakaz.
We wcześniejszych wersjach ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych nie istniała także możliwość odwołania się od zakazu klubowego. Dzięki staraniom OZSK zostało to jednak naprawione. Kibic ukarany będzie mógł odwołać się do Komisji Ligi. "Stworzymy takie struktury, które pozwolą Ekstraklasie, jako organowi odwoławczemu, być niezależnym" - zapewnia Jacek Masiota, przewodniczący rady nadzorczej Ekstraklasa S.A. Wtóruje mu Rusko, zapewniając, że będzie czuwał nad niezależnością Komisji Ligi. "Będziemy też szybko podejmowali decyzje i jeżeli zakaz będzie niesłuszny, anulujemy go" - zapewnia.

Gromadzenie informacji
Fanów niepokoi także cały rozdział 7. nowej ustawy, ze szczególnym uwzględnieniem art. 40., który nakłada obowiązek gromadzenia informacji dotyczących osób, przeciwko, którym toczy się postępowanie karne lub przeciwko którym skierowano wniosek o ukaranie za czyn popełniony w związku z imprezą masową. Gromadzone mają być także informacje o pseudonimach oraz przynależności do klubów kibica.
Zasadność takiego zapisu podaje w wątpliwość były sędzia Trybunału Konstytucyjnego Wiesław Johann. "To jawne ograniczenie wolności obywateli. Choć w ten sposób ma być zapewnione bezpieczeństwo, to stosowane środki tego nie gwarantują. Z jednej strony każe się gromadzić te informacje, tylko, że naprawdę nie wiadomo po co. Dodatkowo przepis ten łamie art. 51. konstytucji, który zakłada, że można gromadzić tylko niezbędne informacje" - uważa. Z jego opinią pokrywają się głosy OZSK, które zwraca uwagę, że gromadzenie informacji obejmie także osoby wobec których dopiero toczy się postępowanie. "To pogwałcenie domniemania niewinności" - uważają fani.
Zarzuty odpiera jednak Ireneusz Raś z Platformy Obywatelskiej. "Tego zapisu i całej ustawy nie byłoby, gdyby wcześniej na meczach nie dochodziło do patologicznych zachowań. Ustawa nie będzie jednak służyła do karania dobrych kibiców" - argumentuje Raś.

Piwo na stadionach
Kibice są także przeciwnikami zezwolenia na sprzedaż piwa podczas meczów. "Z doświadczenia wiemy, że na stadionach i podczas wyjazdów najwięcej problemów jest z osobami pijanymi. Ustawodawca chyba nie zdaje sobie z tego sprawy i wprowadza alkohol na stadiony. To kolejny argument, że ustawa jest oderwana od rzeczywistości" - uważa OZSK.
Nie zgadza się z tym Rusko. "Jeżeli kibic chce się napić alkoholu, to i tak się napije. Najwyżej przechyli pół litra wódki przed bramą stadionu, a potem uśnie na meczu. Trzeba więc dążyć do ucywilizowania zachowań fanów. Piwa nie będzie można sprzedawać na imprezach podwyższonego ryzyka. Jeżeli organizator nie będzie sobie radził z handlem alkoholem na normalnych spotkaniach, to wszystkie mecze będą zakwalifikowane jako imprezy o podwyższonym ryzyku" - uważa Rusko, dodając, że sprzedaż piwa ma poprawić stan finansowy klubów.
Z taką argumentacją nie zgadzają się jednak kibice, którzy uważają, że już teraz browary mogą inwestować w kluby piłkarskie, choćby poprzez reklamy na koszulkach.


Klubowe wyjazdy
W początkowej wersji ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych zakładała, że przejazdy kibiców na mecze wyjazdowe będzie mógł organizować tylko klub lub instytucja przez niego wyznaczona. Zapis taki spotkał się jednak z protestem Rzecznika Praw Obywatelskich i z obecnej wersji ustawy został usunięty. Obecnie zakłada się, że każdy kibic będzie mógł jechać na mecz samodzielnie.
Jednak kibice uważają, że po tym zapisie wciąż pozostał ślad. "Z jednej strony kasuje się przepis dający prawo organizacji przejazdów na mecze wyjazdowe wyłącznie klubom, a z drugiej w projekcie ustawy wciąż jest zapis nakładający obowiązek informowania Komendy Głównej Policji o takich przejazdach. Gdzie tu logika?" - pytają się fani.

Co dalej?
Lista zastrzeżeń powoduje, że kibice cały czas liczą, że nowa ustawa nie wejdzie w życie. Jeśli jednak najpierw sejm, a później senat i prezydent podpiszą ustawę, fani planują zbiórkę 100 tys. podpisów i zgłoszenie obywatelskiego wniosku o jej nowelizację.

: ndz 08 lut, 2009
autor: Piekarz/OKS
BATIGOL pisze:Jakby sprzedawali na stadionach to u nas trzba by bylo sie przeniesc na kryta bo na sektorze nawet [moderator] coli albo batonow nie kupisz,co dopiero chmiela :evil:
jak przychodzisz na SBN żeby kupić batonik, to od razu przenieś się do sektora rodzinnego i weź ze sobą wiaderko do piaskownicy :roll:

: wt 10 lut, 2009
autor: Rmk
Jeśli jednak najpierw sejm, a później senat i prezydent podpiszą ustawę, fani planują zbiórkę 100 tys. podpisów i zgłoszenie obywatelskiego wniosku o jej nowelizację.
to akurat problemem byc nie powinno 8)
co jak co, ale wydaje mi się ze 100 tys. podpisów to wśród kibiców samej ekstraklasie by sie uzbierało, nie mówiąc o 1 i 2 lidze :)

: wt 10 lut, 2009
autor: NidzicaOKS
Pomysl z Browarem dobre? Ale kto bedzie kibicowal naszym chlopakom jak wieksza polowa ludzi bedzie zajeta saczeniem 5% sikow :roll:

: śr 11 lut, 2009
autor: lipazehej
Nic już dzisiaj nie ma sensu, wszystko to i tak Hakol Hawel .pl

: śr 11 lut, 2009
autor: Preze(S)
no i browar będzie mieć ale z 3 % ;)a kosztować będzie z 5 zł minim
i ile toalet by było trzeba hehe

: pt 13 lut, 2009
autor: SzEFoo
Z identyfikacją osób wchodzących na stadion łączyć się będzie już samo kupno biletów - kibic będzie musiał okazać przy tym swój dokument tożsamości. Osobie z zakazem stadionowym lub klubowym bilet nie będzie sprzedany. Sprzedaż biletów na mecze piłkarskie będzie prowadzona jedynie na miejsca siedzące.

SBN tam raczej miejsc siedzacych nie ma, chyba ze na betonie, to jak to w koncu jest?

: pt 13 lut, 2009
autor: goro
Nie ma sie czym przejmowac. Bedzie jak zawsze:) Oficjalnie na SBN beda miejsca siedzace i tyle hehe, a przeciez nie kazdy musi siedziec:)

: pt 13 lut, 2009
autor: Pisara
SzEFoo pisze:SBN tam raczej miejsc siedzacych nie ma, chyba ze na betonie, to jak to w koncu jest?
Nikt ci na pewno nie wpuści na krytą mimo to że tam są miejsca siedzące, a na SBN nie, gdyż było by im to bardzo nie na ręke co widać było na meczu z Jeziorakiem , wiec SBN dalej będzie naszym sektorem z krzesełkami lub bez.

: pt 13 lut, 2009
autor: Devoy
- za wnoszenie lub posiadanie na meczach alkoholu – kara ograniczenia wolności albo grzywna nie niższa niż 2 tys. zł.
Czyżby coś było nie tak?:> Z jednej strony sprzedaż alkoholu na stadionie legalna, a z drugiej strony posiadanie go na meczu karane ...

I jeszcze takie cos
- Kara grzywny, ograniczenia wolności lub więzienia od 3 miesięcy do 5 lat będzie grozić sprawcom wymienionych czynów - jeśli zakryją oni twarz w celu uniemożliwienia rozpoznania.
No to lepiej uważać żeby niechcący nie zakryć twarzy bo grozi do 5 lat...

Źródło: GO

: pt 13 lut, 2009
autor: Kamas
Devoy pisze:
- za wnoszenie lub posiadanie na meczach alkoholu – kara ograniczenia wolności albo grzywna nie niższa niż 2 tys. zł.
Czyżby coś było nie tak?:> Z jednej strony sprzedaż alkoholu na stadionie legalna, a z drugiej strony posiadanie go na meczu karane ...
Najwidoczniej chodzi o alkohol w puszkach lub butelkach,zapewne beda sprzedawac ale w plastikowych kuflach

: pt 13 lut, 2009
autor: kaczmar
ogólnie ustawa wzięta z dupy, dla nas na pewno niekorzystna.
Jest tam wiele elementów, które pozwalają na jeszcze większa prowokację ochrony czy policji. (np ochrona może nie wpuszczać osób "zachowujących się agresywnie")czyli de facto mogą robić co chcą.
A piwo i tak taniej wyjdzie spić przed meczem, tudzież po 8)