Prace dyplomowe o Stomilu Olsztyn

Nie samą piłką człowiek żyje ;)

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Fanatyk_OKS
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 205
Rejestracja: wt 16 gru, 2003
Lokalizacja: stąd nie widać

Prace dyplomowe o Stomilu Olsztyn

Post autor: Fanatyk_OKS » pn 30 mar, 2009

Witam

Piszę pracę licencjacką na temat naszego klubu i poszukuje informacji na temat tego jakie prace licencjackie bądź magisterskie powstały na jego temat (chodzi mi nie tylko o sekcję piłki nożnej), oraz gdzie można je znaleźć...

Za wszelkie informację i pomoc z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony pn 30 mar, 2009 przez Fanatyk_OKS, łącznie zmieniany 1 raz.

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » pn 30 mar, 2009

Z tego, co się orientuje to kiedyś ktoś u Nakielskiego coś poszukiwał, ale to chyba wówczas chodziło o Naki. Sam też miałem zamiar napomnieć u siebie o jego szkółce, ale ostatecznie odpuściłem.

Można wiedzieć o czym konkretnie piszesz itp?

dwoogie
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 55
Rejestracja: pt 16 sty, 2009
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: dwoogie » wt 31 mar, 2009

Hej, rowniez jestem w trakcie pisania pilkarskiej pracy licencjackiej, tyle ze nie o Stomilu (uznalem, ze mimo wszystko ciezko by bylo z bibliografia), a o reprezentacji Polski Barcelona'92 (ta srebrna druzyna Wojta). Jakby co, to chetnie jednak udostepnie jakies materialy. Cos o Stomilu tez by sie u mnie znalazlo. Mam tych materialow calkiem sporo.

pzdr.

Awatar użytkownika
zduno
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 307
Rejestracja: czw 24 lip, 2008
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: zduno » wt 31 mar, 2009

W innym temacie ktoś kiedyś prosił o informacje do pracy na temat kibiców. Przeszukaj forum a osoba ta na pewno dostarczy Ci jakichś materiałów, które Ci się przydadzą.

[ Dodano: Wto 31 Mar, 2009 ]
http://stomil.olsztyn.pl/forum/viewtopic.php?t=2020

Awatar użytkownika
kaczmar
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 444
Rejestracja: czw 11 wrz, 2003
Lokalizacja: OLN

Post autor: kaczmar » wt 31 mar, 2009

ja natomiast piszę o sporcie w Olsztynie. jeśli ktoś kiedyś trafił na jakąś pozycję książkową dotyczącą aspektów społecznych lub ekonomicznych sportu to pw. jeśli poruszacie w tych pracach temat marketingu sportowego to mogę polecić parę tytułów.

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » wt 31 mar, 2009

Ja korzystałem z różnych źródeł. Kilka pozycji znajdziesz np w bibliotece pedagogicznej, tej w pobliżu wodospadu.

Tu masz katalog :arrow: http://test.wmbp.olsztyn.pl/cgi-bin/mak ... .exe?BM=01 Najlepiej jest wpisać w opcję "słowo w tytule": sport w Olsztynie czy nawet sam sport. Są różne kombinacje :) Sporo jest np w książkach Urniaża, dziekana W-F na OSW.

Poza tym korzystałem z różnych źródeł statystycznych. Znajdziesz je na stronie GUS-u lub na stronie Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta :arrow: http://www.es.olsztyn.pl/infobiz_server ... le&aid=296

Bardzo dobrą pozycją jest tam raport o stanie kultury fizycznej. Coś też możesz znaleźć na e-bipie urzędu. Są tam np programy rozwoju miasta, jakieś strategie, a w takich dokumentach też coś o sporcie jest.

Awatar użytkownika
kaczmar
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 444
Rejestracja: czw 11 wrz, 2003
Lokalizacja: OLN

Post autor: kaczmar » wt 31 mar, 2009

dzieki za informacje. co do GUSu czy stronek UM to już z tego korzystałem.
Bardziej chodziło mi o jakies konkretne tytuły odnośnie sportu, ogólnie niekoniecznie o Olsztynie (potrzebuje trochę do rozdziału teoretycznego)

A do biblioteki w Olsztynie i tak się będę musiał przejść, może coś znajdę bo tu gdzie studiuję niekoniecznie można znaleźć informacje o Olsztynie nie licząc danych statystycznych

SSK STOMIL
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 121
Rejestracja: wt 09 sty, 2007
Lokalizacja: Stomil Olsztyn
Kontakt:

Post autor: SSK STOMIL » śr 01 kwie, 2009

w OSW jak pisałem swoja prace jest kilka prac o klubie ,jedna bardzo ciekawa o wszystkich sekcjach jakiekolwiek były pod patronatem Stomilu -polecam się dopytać jaka jest możliwość przejrzenia jej

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » śr 01 kwie, 2009

:arrow: Hądzelek K., Mała encyklopedia sportu tom 1, Warszawa 1984
:arrow: Hądzelek K., Mała encyklopedia sportu tom 2, Warszawa 1987
:arrow: Krawczyk Z. (red.), Sport i kultura, Warszawa 1981
:arrow: Ziemilski A., Sport i codzienność, Warszawa 1989
:arrow: Zuchora K. (red.), Sport niejedno ma imię, Warszawa 1976
:arrow: Pięta J., Pedagogika czasu wolnego, Warszawa 2004

Ta ostatnia pozycja wbrew swojej nazwie zawiera sporo podstawowych zagadnień dotyczących sportu. Powodzenia!

Awatar użytkownika
FanatykOKS
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 64
Rejestracja: pt 19 wrz, 2008
Lokalizacja: Olsztyn - Jaroty

Post autor: FanatykOKS » czw 02 kwie, 2009

nie wiem czy to pomoże ale w Uranii jest muzeum sportu możesz zajrzeć zobaczyć co tam jest.

Awatar użytkownika
Reggie
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 127
Rejestracja: sob 15 kwie, 2006
Kontakt:

Post autor: Reggie » pt 10 kwie, 2009

Tak sie składa, że mam kilka artykułów o olsztyńskim Stomilu zlat 1989-1999.
Wszystkie pochodzą z popularnego tygognika "Piłka Nożna". Oto jeden z nich:

do bibliografii:
Janusz Atlas, Paweł Zarzeczny, Pewnego razu w Olsztynie..., "Piłka Nożna", Nr 5 (1128), 1995, s.14-15

Obrazek
Obrazek

Jak znajde czas to postaram się powrzucać więcej...

[ Dodano: Pią 10 Kwi, 2009 ]
Kolejna bibliografia:

Dariusz Łuszczyna, Liga wśród jezior, "Piłka Nożna", Nr 12 (1031), 1993, s.6
Obrazek

[ Dodano: Pią 10 Kwi, 2009 ]
Bibliografia:
Krzysztof Nowiński, Solidne podstawy w Stomilu, "Piłka Nożna", Nr 35 (794), 1988, s.9
Obrazek

[ Dodano: Pią 10 Kwi, 2009 ]
Mała wzmianka, ale dość istotna, jeżeli chodzi o skłąd Stomilu:
Bibliografia:

Dariusz Łuszczyna, Zastaw się, a postaw..., "Piłka Nożna", Nr 44 (1063), 1993, s.4
Obrazek

Mam jeszcze pełno artykułów. Niektóre z nich pochodzą z przełomu lat 60-70, ale dotyczą juniorów olsztyńskich i ich sukcesów w młodzieżowych mistrzostwach Polski. Niestety, na razie nie mam czasu, żeby je wszystkie powklejać. Tak przy okazji, chętnie poczytam efekt końcowy twojej pracy. Powklejaj kilka zdjęć, żeby praca była ciekawsze. Polecam poszperać w "Piłce Nożnej" w latach 1992-1997, bo tego jest tam pełno.
Powodzenia

[ Dodano: Pią 10 Kwi, 2009 ]
Jeżeli chodzi o tytuły, jakie można użyć we wstępie lub rozwinięciu pojęcia i genezy piłki nożnej w Polsce to polecam:

Józef Hałys, Piłka Nożna w Polsce: tom1, Krajowa Agencja Wydawnicza, Kraków 1981

Stefan Grzegorczyk, Jerzy Lechowski, Mieczysław Szymkowiak, Piłka Nożna: ludzie, mecze, drużyny, Młodzieżowa Agencja Wydawnicza, Warszawa 1981

Jacek Gmoch, Alchemia futbolu, Krajowa Agencja Wydawnicza, Warszawa 1978

Stefan Szczepłek, Moja historia futbolu (2 tomy), Presspublica sp. z o.o., Warszawa 2007

Jacek Semkowicz, Wszystko o... piłka nożna, Krajowa Agencja Wydawnicza, Warszawa 1975

Stefan Grzegorczyk, Z piłką na ty, Wydawnictwo "Sport i Turystyka", Warszawa 1977

[ Dodano: Czw 23 Kwi, 2009 ]
Kartka z kalendarza:
Dokładnie 26 lat temu Stomil Olsztyn awansował do drugiej ligi, co swego czasu było sporym osiągnięciem. Jednak olsztyńska jedenastka nie utrzymała się zbyt długo w gronie drugoligowców. Tak oto prezentował się klub w 1973 roku:

Adres: ul. Gietkowska 12, tel. 673-04, 670-06.
Swoje mecze Stomil rozgrywał na stadionie KKS Warmia, ul. Gagarina 36, tel. 663-37.

Prezes: mgr onż Włądysław Leonard
Kierownik sekcji PN: mgr Bogusław Rudnicki
Trener: mgr Leon Wolny
Asystent trenera: Zbigniew Wolny


Kadra:
Bramkarze: Wacław Pietruszyńki (1941), Antoni Gniedziejko (1951), Andrzej Nawrocki (1949), Sławomir Romański (1947), Marek Szczech (1956)

Obrońcy: Janusz Machola (1951), Jerzy Sosnowski (1945), Zbigniew Sosnowski (1950), Józef Przybysz (1952), Andrzej Pacocha (1954), Roman Jaczek (1949)

Rozgrywający i napastnicy: Jerzy Osowski (1953), Henryk Kubiak (1947), Jerzy Lankowski (1950), Maciej Lewiński (1946), Ryszard Sosnowski (1952), Romuald Popławski (1947), Jan Perlejewski (1944), Zbigniew Kubelski (1955), Bogdan Bujkiewicz (1952).

Niedługo później w składzie drugoligowego Stomilu grał rodzony brat Andrzeja Szarmacha.

ODPOWIEDZ