RPA 2010

Nie samą piłką człowiek żyje ;)

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

Awatar użytkownika
zgon
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 19
Rejestracja: wt 10 lis, 2009
Lokalizacja: Pojezierze

RPA 2010

Post autor: zgon » sob 12 cze, 2010

W tym wątku piszczcie kto według was wygra tegoroczny mundial i wrzucajcie filmikami z najlepszymi według was golami.!

Awatar użytkownika
Lucyfer
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 149
Rejestracja: pn 20 lip, 2009
Lokalizacja: Ol(S)ztyn

Re: RPA 2010

Post autor: Lucyfer » sob 12 cze, 2010

Według Mnie, Faworytem do wygrania Mundialu jest Anglia, której będę osobiście kibicował :mrgreen: Dzisiaj, Anglia - USA. 20:15.

Awatar użytkownika
Quer
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 71
Rejestracja: pn 03 lis, 2008
Lokalizacja: Ruciane-Nida

Re: RPA 2010

Post autor: Quer » sob 12 cze, 2010

Moim zdaniem wygra Hiszpania , oczywiście będę im kibicował ;)

Awatar użytkownika
Barthezz199
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 119
Rejestracja: czw 21 maja, 2009
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: RPA 2010

Post autor: Barthezz199 » sob 12 cze, 2010

No ja licze na jakiegos czarnego konia...ale kto? a tak to Hiszpania

Awatar użytkownika
BelzeBuB92
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 107
Rejestracja: wt 21 kwie, 2009
Lokalizacja: Olsztyn/Os.Mazurskie

Re: RPA 2010

Post autor: BelzeBuB92 » sob 12 cze, 2010

Nie będę orginalny...Hiszpania, do tego Brazylia,Holandia i Niemcy.
Według mnie czwórka żelaznych faworytów.

K.K.
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 332
Rejestracja: ndz 28 sty, 2007

Re: RPA 2010

Post autor: K.K. » sob 12 cze, 2010

Argentyna z Hiszpanią napewno są faworytami.. czarnym koniem moze być Nigeria :)

ZimnySPW
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 67
Rejestracja: śr 24 lut, 2010
Lokalizacja: Kormoran

Re: RPA 2010

Post autor: ZimnySPW » ndz 13 cze, 2010

Ja głosuje na Brazylie ! a Czarny koń to Korea Południowa !

Awatar użytkownika
zgon
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 19
Rejestracja: wt 10 lis, 2009
Lokalizacja: Pojezierze

Re: RPA 2010

Post autor: zgon » ndz 13 cze, 2010

Moim zdaniem Hiszpania.

Awatar użytkownika
Szokis
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 72
Rejestracja: czw 06 gru, 2007
Lokalizacja: Zatorze

Re: RPA 2010

Post autor: Szokis » ndz 13 cze, 2010

Argentyna lub Hiszpania, a czarnym koniem będzie Meksyk:)

..::DAWIT::..
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 230
Rejestracja: ndz 11 mar, 2007
Lokalizacja: Olsztyn

Re: RPA 2010

Post autor: ..::DAWIT::.. » ndz 13 cze, 2010

Holandia!

OKS Fans
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 12
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

Re: RPA 2010

Post autor: OKS Fans » ndz 13 cze, 2010

Holandia i git ;]

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Re: RPA 2010

Post autor: THE CORE » ndz 13 cze, 2010

Ja kibicuję Nowej Zelandii.

Aż 38% Polaków kibicować na mundialu zamierza... Polsce.

Kibicuję też Szpakowskiemu i jak zwykle mnie nie zawodzi. Już na "dzień dobry" powiedział, że w 1990 Argentyna w meczu otwarcia wygrała z Kamerunem 1:0 :lol: Musiał być mocna naprany wówczas :lol:

Dudziek-oKs
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 9
Rejestracja: sob 04 kwie, 2009
Lokalizacja: Nagórki

Re: RPA 2010

Post autor: Dudziek-oKs » śr 16 cze, 2010

Według mnie Niemcy a czarnym koniem będzie Meksyk lub Korea Południowa.

Kamas
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 671
Rejestracja: wt 31 lip, 2007
Lokalizacja: Jaroty/Emigracja

Re: RPA 2010

Post autor: Kamas » śr 16 cze, 2010

Brawo Hiszpania :lol:
Będą czarnym Koniem,który odpadnie po grupowych :lol:

K.K.
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 332
Rejestracja: ndz 28 sty, 2007

Re: RPA 2010

Post autor: K.K. » śr 16 cze, 2010

a propo komentatorów w meczu otwarcia po pierwszej połowie odechciało mi sie sluchać pana Szpakowskiego i Engela. Najpierw twierdzili, ze bramka powinna być, i nie mają pojęcia skąd był spalony (bramka podobna do bramki Rogera w meczu z Austrią) a chwile później w 40 minucie Pan Engel zacząl odliczać "Ostatnie sekunde pierwszej połowy" na usta cisnęło mi sie jedno pytanie: Jakie [moderator] ostatnie sekundy? hehe :)
Brawo Szwajcaria. Szkoda, ze Korea Północna nie urwała pkt Brazylii

Awatar użytkownika
BelzeBuB92
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 107
Rejestracja: wt 21 kwie, 2009
Lokalizacja: Olsztyn/Os.Mazurskie

Re: RPA 2010

Post autor: BelzeBuB92 » śr 16 cze, 2010

No to co zobaczyłem w wykonaniu hiszpanów to spory szok...choć walki im od mówić nie można, Picque rozcięta twarz itp. No ale patrząc na grę naszych sprzed paru dni a szwajcarów w pełni widzimy poziom naszej krajowej piłki...

MlodyFan
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 78
Rejestracja: sob 23 cze, 2007
Lokalizacja: os. mazurskie

Re: RPA 2010

Post autor: MlodyFan » śr 16 cze, 2010

Hmm a może tu nie chodzi o poziom a o taktykę ? My wyszliśmy otwarci wręcz wpakowaliśmy się na Hiszpanów którzy mając miejsce i przestrzeń potrafią pograć piłką, Szwajcarzy dzisiaj uniemożliwili im i Hiszpania zmuszona do gry pozycyjnym + wrzutki na Davida Villę :shock: który niewiele mógł zrobić koło Senderosaa i innych rosłych obrońców. Ogółem Szwajcarzy podeszli mega dobrze do tego spotkania. Wyłączyli Xaviego i Villę a to starczyło. U nas przy Villi był zazwyczaj Kamil Glik albo Michaś Żewłakow a koło Xaviego nie było nikogo bo on po prostu był dla naszych orłów za szybki. Po obejrzeniu tego meczu nachodzi mnie myśl czy Smuda napewno dobrze robi chcąc grać ze wszystkimi tym swoim 4-3-3 które niekoniecznie musi być kluczem do sukcesu

MakOz
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 164
Rejestracja: śr 31 paź, 2007

Re: RPA 2010

Post autor: MakOz » śr 16 cze, 2010

K.K. pisze:pana Szpakowskiego i Engela
To nie był Engel tylko Włodzimierz Lubański. Swoją drogą komentatorzy prezentują żenujący poziom, niegodny wręcz Mistrzostw Świata. Tyle przekręconych nazwisk jest po prostu tragedią. A już zmorą Szpakowskiego jest Odemwingie i Kuyt, których nazwiska są przeinaczane na wielorakie sposoby.

Mistrzostwa jak na razie niesamowicie nudne. Jedynie ze dwa-trzy spotkania na dobrym poziomie, a reszta to dno. Miejmy nadzieję, że tak zachowawcza gra była spowodowana brakiem chęci podjęcia ryzyka, aby już na starcie nie być na straconej pozycji. Liczę, że od dzisiejszego wieczornego meczu Urugwaj-RPA te Mistrzostwa się rozkręcą na dobre. Ciekawe czy nadal nad Hiszpanami ciążyć będzie klątwa Mistrzostw Świata.

OKS Fans
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 12
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

Re: RPA 2010

Post autor: OKS Fans » ndz 11 lip, 2010

To co robią komentatorzy na tych mistrzostwach to żenada .

Panie Szpakowski - może czas na emeryturkę ?

Moim zdaniem jest jeden błąd jaki popełniła FIFA . Mianowicie taki , że Mistrzostwa Świata odbywają się w Afryce ...

Awatar użytkownika
BelzeBuB92
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 107
Rejestracja: wt 21 kwie, 2009
Lokalizacja: Olsztyn/Os.Mazurskie

Re: RPA 2010

Post autor: BelzeBuB92 » pn 12 lip, 2010

No dla mnie finał bomba, główna postać Webb 15 kartek i [moderator] ogarnięcie meczu... :co:
Wielkie szczęście Hiszpanii przy dwóch sytuacjach oranje sam na sam... :chytry:

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Re: RPA 2010

Post autor: THE CORE » pn 12 lip, 2010

Z dwojga złego wolałem Hiszpanię.
Ale chciałbym podzielić sie swoją reflexją na temat Niemiec i ich "wielokulturowości", w której nota bene prym wiodą Polacy (?): Pedalski, Klozet i Truchłowski.
Otóż jesli kiedykolwiek, jakikolwiek Polak zostanie mistrzem świata to z Białym Orłem na piersi a nie z czarnym!!

Spokojny_
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 160
Rejestracja: sob 25 paź, 2008
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: RPA 2010

Post autor: Spokojny_ » pn 12 lip, 2010

THE CORE pisze:Z dwojga złego wolałem Hiszpanię.
Ale chciałbym podzielić sie swoją reflexją na temat Niemiec i ich "wielokulturowości", w której nota bene prym wiodą Polacy (?): Pedalski, Klozet i Truchłowski.
Otóż jesli kiedykolwiek, jakikolwiek Polak zostanie mistrzem świata to z Białym Orłem na piersi a nie z czarnym!!
Kolejny zakompleksiony polaczek :brawa: kolejny dowód na to jak daleko nam do zachodu :brawa: co Ty gadasz o Podolskim, Klose i Trochowskim, gdyby zostali w Polsce nic by nie mieli i nikim by nie byli, Niemcy dali im szansę na rozwój którą wykorzystali, chłopaki przeprowadzili się z rodziną do Niemiec jak jeszcze dobrze nie wiedzieli o co chodzi, od małego mieli kumpli Niemców, tam się uczyli i wychowywali, powiedz mi, co oni mają wspólnego z Polską poza tym że się tu urodzili, nic, to samo Obraniak, gdyby łapał się do pierwszego składu Francji by grał u nich bo tak naprawdę to jest jego ojczyzna, a o tym że w Repr. Niemiec jest wielu zawodników z różnych kultur decyduje wspaniałe szkolenie młodzieży, wszyscy Ci chłopcy Khedira, Ozil, Podolski, Klose, Boateng i inni zostali wyszkoleni od podstaw przez Niemców i to ich zasługa że grają jak grają, i pewnie wszyscy z nich gadają lepiej po niemiecku niż po tym domniemanym przez Ciebie ojczystym czyt. polski, tunezyjski, turecki itd. Ja byłem od początku za Niemcami, i swoją grą to oni zasłużyli na majstra :) No ale nic antki czyt. Polacy są jacy są, a największy śmiech mnie ogarniał z naszego narodu gdy Podolski i Klose strzelili bramki Australii i po meczu te wiadomości na WP czy onecie : Polacy wygrali mecz czy też Polskie akcenty albo jeszcze, Polacy wygrywają mecz dla naszych zach. sąsiadów, a po meczu z Serbią gdzie Klose dostał czerwo a Poldi nie strzelił karnego, a ni słowa że Ci zawodnicy mają coś wspólnego z Polską, no ale nic pewnie twoja nienawiść do Niemców będzie trwała i trwała, a jak Olisadebe strzelał bramki to pewnie skakałeś pod sufit z radości :lol:

PS. Sprawdź dokładnie czy Niemcy mają orła w godle :)

Awatar użytkownika
BelzeBuB92
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 107
Rejestracja: wt 21 kwie, 2009
Lokalizacja: Olsztyn/Os.Mazurskie

Re: RPA 2010

Post autor: BelzeBuB92 » pn 12 lip, 2010

The Core--->
Ile razy to można powtarzać ? Lukas chciał grać dla naszej repry a to tylko i wyłącznie PZPN odpowiada za ten fail i odrzucenie chęci gry Podolskiego
Po za tym Poldi utożsamia się z naszym narodem: nie śpiewa hymnu Niemiec, po katastrofie samolotu prezydenckiego założył czarną opaskę mimo iż zabraniali mu tego włodarze klubu...
Tak więc wara od Podolskiego... :chytry:

Jalok
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 246
Rejestracja: ndz 14 paź, 2007
Lokalizacja: Ostróda

Re: RPA 2010

Post autor: Jalok » pn 12 lip, 2010

Spokojny_ pisze:PS. Sprawdź dokładnie czy Niemcy mają orła w godle :)
Tak, mają. Czarnego.

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Re: RPA 2010

Post autor: THE CORE » pn 12 lip, 2010

Spokojnie Spokojny. Bo ci żyłka pęknie. I kto wtedy będzie oświecał takich ciemniaków jak ja? Niepowetowana strata by była. Cała rzesza (nomen omen) by płakała…
Po pierwsze dziękuję, że łaskawie zechciałeś dokonać tak dogłębnej psychoanalizy mojej skromnej osoby – „zakompleksionego polaczka”. A propos: narodowości pisze się wielką literą. Zawsze, nawet gdy pisze się pogardliwie – per Polaczek – nie tylko gdy pisze się o Niemcach.
Po drugie może Tobie jest „daleko do zachodu”. Mi nie jest daleko ani do „zachodu” ani do „Zachodu”, bo na zachód mogę pojechać kiedy chcę a częścią Zachodu, po prostu się czuję. Gdyby było inaczej pewnie z nabożną czcią pisałbym pochwalne peany na cześć reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów – zgadnij kogo mam na myśli. Spokojnie Spokojny, ja tez kiedyś chciałem mieć mercedesa, pic colę, mieć kolorowy telewizor a w nim więcej niż tylko dwa programy, jeść czekoladę z orzechami i ja też kiedyś kibicowałem Niemcom. Ale miałem wtedy 9 lat. Teraz kibicuję Polsce. Tobie też może się udać.
Co do zawodników - nie mam do nich pretensji. Żyjemy w wolnym świecie i każdy ma prawo dokonywać wyborów takich jakich chce. I na szczęście każdy też ma prawo dokonywać oceny tychże wyborów. Również ja. A ponieważ jestem Polakiem mam prawo do krytycznej oceny. Pewnie gdybym był Niemcem, lub przeżywał fascynację Niemcami podobną do Twojej, to moja ocena byłaby bardziej pozytywna. A wracając do wyborów to jeśli już ktoś dokona jakiegoś wyboru niech ma odwagę się przyznać do motywów. Podolski i Trochowski wybrali grę dla Niemców bo zwyczajnie im się to opłacało. Klose natomiast, co odbieram z wielkim smutkiem, nie odebrał należytego wychowania patriotycznego od rodziców – Matka była reprezentantką Polski w szczypiorniaku. Obraniaka zaś cenię za to, że miał odwagę przyznać, że gdyby łapał się do reprezentacji Francji być może nie byłoby tematu gry dla Polski. W tym kontexcie Podolski to dla mnie typ wyjątkowo perfidny bo czaruje takich naiwniaków jak Ty, że w sumie to on czuje się Polakiem, że serca ma dwa… A taki chłopaczek, Matuszczyk, podsumował go króciutko, mówiąc, że serce to ma się tylko jedno…
Po trzecie byłbym wdzięczny gdybyś wytworów swojej chorej wyobraźni nie wkładał mi w usta. W którym miejscu mojego posta pisałem o „ojczystym języku”? Chociaż to akurat prawda. Gdyby Podolski czuł się tak bardzo Polakiem to przynajmniej nauczyłby się mówić poprawnie po polsku.
Po czwarte śmiech Cię ogarniał z naszego narodu gdy na WP lub Onecie czytałeś, że Polacy wygrali Niemcom mecz z Australią a po porażce z Serbią nic na ten temat? Najprawdopodobniej śmiech mógł Cię ogarniać z dwóch powodów. Albo jesteś ograniczony (no sorry, ale średnio lotny człowiek powinien mieć szersze horyzonty niż WP lub Onet – i nie mam na myśli Wikipedii), albo nie znasz niemieckiego. I żeby Cię nie urazić to zaryzykuję tę drugą wersję. Pewnie się zdziwisz, ale niemieckie media zareagowały dokładnie odwrotnie: po meczu z Australią chwalili „niemiecki zespół”, a po meczu z Serbią pisali, że mecz zawalili dwaj piłkarze z Polski. Niespodzianka, co?
Po piąte moja nienawiść do Niemców może jest, może jej nie ma, a może to zwykły komplex. Oj, taki fachura jak Ty z pewnością w mgnieniu oka to rozwikła. Pewne jest za to, że brak Ci ogłady.
Po szóste, gdy Olisadebe strzelał bramki to faktycznie skakałem pod sufit z radości (jak Ty mnie dobrze znasz!). Rozumiem, że Ty nie skakałeś. No, cóż, nawet mnie to nie dziwi - strzelał dla Polski, nie dla Niemiec…

P.s. Specjalnie na Twoją prośbę sprawdziłem jakiego Niemcy mają orła w herbie. Teraz sprawdź Ty: http://www.krajeeuropy.pl/hymny_godla/p ... iemcy.html albo http://pl.wikipedia.org/wiki/Herb_Niemiec. I co? Różowy w zielone gwiazdki?

ODPOWIEDZ