Stosunek do naturalizowania zawodników

Nie samą piłką człowiek żyje ;)

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

SoLo_MaStA
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 5
Rejestracja: ndz 13 cze, 2004
Lokalizacja: Kormoran

Stosunek do naturalizowania zawodników

Post autor: SoLo_MaStA » sob 10 lip, 2004

Chciałbym sie dowiedzieć jak do tego podchodzicie, niedługo polakiem zostanie pilkarz gruzin Wahan Geworgian!
Moim zdaniem takie rzeczy powinny byc zabronione nie jestem oczywiscie zadnym rasista ale kazdy powinien grac dla swojej reprezentacji!
Najbardziej smieszy reprezentacja KATARU ktora pilkarzom np.Ailtonowi(Brazylia) za przyjecie obywatelstwa oraz gre w reprezentacji sa gotowi zaplacic miliony $!
Co o tym myslicie?

cassgox
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 71
Rejestracja: sob 25 paź, 2003

Post autor: cassgox » sob 10 lip, 2004

Nie powinno być takich przypadków pokroju Olisadebe czy Geworiana. W reprezentacji powinni zdecydowanie grać rdzenni Polacy, albo chociaz ludzie mający polskie korzenie. Drażnią mnie takie sytuacje kiedy jakiś obcokrajowiec z przyczepioną łatką "POLAK" nie umie zaśpiewać hymnu polskiego. :evil:

Awatar użytkownika
Major
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 22
Rejestracja: pt 29 sie, 2003
Lokalizacja: Las Vegas / Nevada

Post autor: Major » sob 10 lip, 2004

Jest to zjawisko coraz częstsze, które z zasadami fair i czystego sportu ma niewiele wspólnego. No, ale taka jest kolej rzeczy - wiele reprezentacji widzi w tym swoją przyszłość, a co najbardziej żenujące - przyszłość widzą w tym także Niemcy! :( To jest bardzo smutne że trzykrotni mistrzowie świata i Europy zniżają się do takiego poziomu.

Jeżeli idzie natomiast o Olisadebe i Geworgiana, to moim zdaniem ten drugi na polskie obywatelstwo zasłużył znacznie bardziej, bo przynajmniej potrafi porozumiewać się w naszym języku. Nie sądzę jednak, aby w reprezentacji zagościł na dłużej. A teraz wróćmy do Olega - nie potrafi mówić po polsku, ale fakt jest taki, że gdyby nie on to nasi piłkarze Koreę Połudnuiową znali by tylko z programów w tv...

cassgox
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 71
Rejestracja: sob 25 paź, 2003

Post autor: cassgox » sob 10 lip, 2004

No ale co to za przyjemność dla nas - kibiców oglądania meczów Polski,
w którym bramki dla naszej reprezentacji strzela jakiś obcokrajowiec :?: :!:

kru

Post autor: kru » sob 10 lip, 2004

Wahan Geworgian zadebiutował w ekstraklasie w spotkaniu Petrochemii Płock ze Stomilem Olsztyn. Zagrał wtedy 3 minuty, a wynik padł 1:1.

Makaay
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 73
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004

Post autor: Makaay » sob 10 lip, 2004

mysle ze to jest nie dobre....wolalbym w kadrez Podolskiego,Radzinskiego,Delure niz Olisadebe no i Geworiana...

wloz8
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 60
Rejestracja: pn 12 kwie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Zatorze

Post autor: wloz8 » sob 10 lip, 2004

Ja mysle ze to jest bezsensowne!!!! Nazywamy sie "Reprezentacja Polski" co oznacza ze sami polacy w niej powinni grac. A tu jakis Olisadebe z Nigerii wyskakuje wsrod polakow i udaje polaka. Co to za reprezentacja?? To jest niezrozumiale.

Emilozo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 1606
Rejestracja: sob 23 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran
Kontakt:

Post autor: Emilozo » ndz 11 lip, 2004

Delura? W jakimś wywiadzie czytałem, że sie zastanawia nad grą w rep. Polskii, ale powiedział, że lepiej jakby grał dla Niemiec, bo miałby lepsze perspektywy... I wiadomo o co chodzi.... większość piłkarzy gra w nie swoich rep. dla mamony!!

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » ndz 11 lip, 2004

Jasne, że najlepiej aby reprezentacje były NARODOWE, ale żyjemy w takich a nie innych czasach... Głupi bylibyśmy tworząc polskie getto. Przykład dają nam inni. Czy taka Francja miałaby jakiekolwiek szanse na mistrzostwo świata gdyby nie była zbieraniną kolorowych graczy z Afryki, Karaibów i Ocenau Spokokojnego? Oczywiście złym pomysłem jest nadawanie polskiego obywatelstwa jakiejś wiosce z afrykańskiego buszu. Ale jeśli ktoś jest związany z Polską to czemu nie? Geworgian mieszka u nas od wczesnego dzieciństwa, Olisadebe ma żonę Polkę. Ale za graczy, którzy graliby dla nas dla kariery i własnej promocji to ja dziękuję...
Zresztą temat nie jest nowy. Puszkarz (wiem, że się inaczej pisze) grał dla Węgier, potem dla Hiszpanii, i chyba jeszcze coś zaliczył dla Argentyny. A było to 50 lat temu.

bert
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 6
Rejestracja: śr 23 cze, 2004

Post autor: bert » ndz 06 mar, 2005

A co ma przypadek Olisadebe do Geworgiana? Wahan wychował się i praktycznie całe swoje dotyhczasowe życie spędził w Polsce. A to, że nie urodził się w naszym kraju nie zmienia tego, że jest Polakiem. Trzeba rozdzielać takie przypadki, a nie wrzucacie wszystkich piłkarzy - którzy nie urodzili się nad Wisłą, a moją polskie obywatelstwo - do jednego wora!

Józio
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 73
Rejestracja: sob 26 cze, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Józio » pn 07 mar, 2005

No właśnie troche lipa że se wszyscy zmieniają obywatelstwa taki Klose zmienił se na niemieckie i niegra dla Polski chociarz że sie tam urodził. Albo Zidane też urodził sie w Algieri (chyba) a robi kariere we Francji. Jedynie Gigs jest w porzo urodził sie w Wali i gra dla Wali i niezmienia obywatelstwa na Angielski. :D :D :D To mój 100 post :D :D :D

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » pn 07 mar, 2005

Józiu! Po pierwsze nie ma obywatelstwa "angielskiego". Po drugie "walijskiego" też nie ma. Po trzecie Gigs urodził się w Manchesterze (ale mogę się mylić) czyli w Anglii.
Pozdrawiam

Józio
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 73
Rejestracja: sob 26 cze, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Józio » pn 07 mar, 2005

Jak to niema obywatelstwa Angielskiego? To by se wszyscy grali w Angli? No jakto Giggs w Wali chociarz w necie znalazłem to (niechciało mi sie szukać dokładnie) Jako młody, rozwijający się zawodnik miał możliwość gry dla kadry Anglii, wybrał jednak Walię.

Ol(S)ztynianin
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 635
Rejestracja: czw 20 sty, 2005
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ol(S)ztynianin » pn 07 mar, 2005

Giggs urodził sie w Cardiff.

On moze dostał oferte w grze w reprezentacji Angli bo on mieszka bardzo długo w Anglii slbo ktos z jego rodziców jest anglikiem.

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » pn 07 mar, 2005

stefan pisze:Giggs urodził sie w Cardiff.
Dziękuję, tego nie wiedziałem. Od urodzenia chyba gra w Manchesterze, więc tak jakoś mi się skojarzyło.
Jóżiu! Nie ma obywatelstwa "angielskiego". Jest "brytyjskie". I mają je wszyscy Anglicy, Szkoci, Walijczycy i "Ulsterczycy". Kto gdzie zagra, to kwestia ich wyboru. Gigs wybrał Walię, bo jest w połowie Walijczykiem (ale znów nie jestem pewien czy nie w 100%). jednak specyficzna sytuacja Brytanii w FIFA sprawia, że mógł równie dobrze grać dla Anglii, albo np. Szkocji.
To tyle. I już się nie wymądrzam.

Józio
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 73
Rejestracja: sob 26 cze, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Józio » wt 08 mar, 2005

Dzieki, że mi ktoś to wytłumaczył. A propo to Giggs niegrał od urodzenia w Manchesterze United bo najpierw grał w jakimś nieznanym czymś ale to jak był mały a potem w Manchesterze City i potem jakoś tam trafił do Manchesteru United. Tym akcentem kończe temat Giggsa.

ODPOWIEDZ