Damski Football

Sprawy dotyczące kibicowskiego życia

Moderatorzy: Pojezierski, StomilTravel, Moderatorzy

Gocha
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 203
Rejestracja: pt 21 paź, 2005
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Damski Football

Post autor: Gocha » ndz 09 lip, 2006

Jest kilkanaście klubów piłki nożnej kobiet w Polsce. :) A setki na całym świecie. Jak wy sie na to zapatrujecie? Chcielibyście żeby w Olsztynie powstał taki kobiecy zespół? :wink: ( Oczywiście w Olsztynie są dziewczęce zespoły, ale biorą udział tylko w rozgrywkach między szkolnych.)
Chodzi mi tu tylko i wyłącznie o drużyne reprezentacyjną Olsztyna.

Wiadomo mi że istnieją następujące kluby piłki nożnej kobiet:

Żak Kielce (I liga)
AZS Wrocław
Górnik Łęczna
MOSiR Warta Sieradz
Unia Racibórz
KS Strzybnica
LUKS Ziemia Lubińska
MUKS Praga Warszawa
Atena Poznań
Podgórze Kraków
KKS Zabrze
Sokół Kolbuszowa
MUKS Dargfil - Ceramika Paradyż Tomaszów Mazowiecki

Hmm... no więc jak. Piłka nożna tylko dla mężczyzn? :lol:
Ciekawe ile wogule przyszłoby dziewczyn na takie pierwsze spotkanie... :wink:
Ostatnio zmieniony ndz 09 lip, 2006 przez Gocha, łącznie zmieniany 1 raz.

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Post autor: Preze(S) » ndz 09 lip, 2006

ja tam moge zrobic casting 8)
Stomil Olsztyn sekcja kobieca hehe 8) jak by był taki zespoł napewno bym odwiedzał ;)

MichalMKS
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 665
Rejestracja: pt 14 sty, 2005

Post autor: MichalMKS » ndz 09 lip, 2006

Idealny sport dla babo-chłopów ;).

mariano
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 6
Rejestracja: pn 28 lis, 2005
Lokalizacja: z bardzo daleka

Post autor: mariano » ndz 09 lip, 2006

kiedys, myślałem, że to dla babo chlopów, ale gdy poznałem jedna taką piłkarkę, to zmieniłem zdanie, normalna, drobna dziewczyna, a technike ma lepszą niż wielu gości, no i zna się na piłce lepiej niż wielu kolesi

kru

Post autor: kru » ndz 09 lip, 2006

To ja też się pochwalę. Znam osobiście sędzinę piłkarską, która sędziuje w A-klasie. Mam nadzieję, że będzie sędziować jakiś mecz dla OKS Stomilowcy :wink:

Pani Karolinko, czekamy.... :wink:

Ol(S)ztynianin
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 635
Rejestracja: czw 20 sty, 2005
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ol(S)ztynianin » ndz 09 lip, 2006

a po meczu wymiana koszulek 8)

Pawson
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 493
Rejestracja: sob 11 wrz, 2004
Lokalizacja: Zatorze

Post autor: Pawson » ndz 09 lip, 2006

to by bylo cos :D na pewno bilety by sie sprzedawaly jak swieze buleczki a ja bym wykupil karnet na 2 sezony hehe :D

MichalMKS
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 665
Rejestracja: pt 14 sty, 2005

Post autor: MichalMKS » ndz 09 lip, 2006

Pawson pisze:na pewno bilety by sie sprzedawaly jak swieze buleczki
To nie wybory miss świata, żeby ludzie się bili o wejściówki. Nawet dla 'ładnych' zawodniczek ciężko byłoby na meczach zebrać po 100 osób. Nikogo w Polsce nie interesuje kobiecy futbol... sami dobrze to wiecie. :?

pztrz
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 596
Rejestracja: czw 19 lut, 2004
Kontakt:

Post autor: pztrz » ndz 09 lip, 2006

Futbol był od zawsze męskim sportem i taki powinien zostać :!: Futbol to twarda męska walka, a nie balet

Awatar użytkownika
Siasiu88
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 53
Rejestracja: śr 31 gru, 2003
Lokalizacja: | WiM |

Post autor: Siasiu88 » ndz 09 lip, 2006

Mnie osobiscie zawsze sie wydawalo ze kobieta i futbol to dwie skrajne dla siebie "rzeczy"... tymbardziej, ze spalony to jedna z nielicznych rzeczy, ktora kobieta nigdy nie zrozumie ;) Myslalem tak do momentu (no wlasnie - do momentu)w ktorym zobaczylem kiedys na turnieju w Dani (stare czasy mlodzikow w Starcie Nidzicy) mecze rozgrywane przez mlode dziewczyny... graly super chociaz oczywiscie nie znajdziecie tam tej szybkosci i brutalnosci jakie sa w meskiej pilce noznej - nie mniej jednak byly to dziewczyny, ktore miale spore pojecie o grze. Poza tym zawsze milo popatrzec... 85% to byly piekne kobitki :) no i wiedzialy co to spalony ;)

Ol(S)ztynianin
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 635
Rejestracja: czw 20 sty, 2005
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ol(S)ztynianin » pn 10 lip, 2006

a moze piłke zbabczyc mozna poprzez
:arrow: CHEERLEADERS :idea:

1945

Re: Damski Football

Post autor: 1945 » pn 10 lip, 2006

Gocha pisze:Jest kilkanaście klubów piłki nożnej kobiet w Polsce. :) A setki na całym świecie. Jak wy sie na to zapatrujecie? Chcielibyście żeby w Olsztynie powstał taki kobiecy zespół? :wink: ( Oczywiście w Olsztynie są dziewczęce zespoły, ale biorą udział tylko w rozgrywkach między szkolnych.)
Chodzi mi tu tylko i wyłącznie o drużyne reprezentacyjną Olsztyna.

Wiadomo mi że istnieją następujące kluby piłki nożnej kobiet:

Żak Kielce (I liga)
AZS Wrocław
Górnik Łęczna
MOSiR Warta Sieradz
Unia Racibórz
KS Strzybnica
LUKS Ziemia Lubińska
MUKS Praga Warszawa
Atena Poznań
Podgórze Kraków
KKS Zabrze
Sokół Kolbuszowa
MUKS Dargfil - Ceramika Paradyż Tomaszów Mazowiecki

Hmm... no więc jak. Piłka nożna tylko dla mężczyzn? :lol:
Ciekawe ile wogule przyszłoby dziewczyn na takie pierwsze spotkanie... :wink:
Od razu po zalozeniu OKS Stomilowcy byly pomysly na nowe sekcje w klubie, tak by powrocily do zycia dawne sekcje Stomilu. Jednak klub jest zbyt mlody by to na dzien dzisiejszy rozwazac. Tak wiec moim pomyslem byla sekcja pilki kobiet. Temat mam dosc dobrze wybadany. Po pierwsze PZPN uruchomil program rozwoju pilki kobiecej w kraju i w WMZPN jest nawet komorka do tego zadania. Kazdy nowy klub w ramach zachety bedzie zwolniony z wszelkich oplat administracyjnych, tak wiec wystarczy miec boisko, dziewczyny i trenera. Przyjaznie sie z pilkarka AZS Wroclaw, wiec sporo juz wiem jak to wyglada w praktyce. Ogolnie dziewczyny sa bardzo chetne do pilki i chetnie ja trenuja. Jednak jest duza przepasc w mentalnosci. One inaczej patrza na nasza szara futbolowa rzeczywistosc. Chlopaki moga sie przebierac gdziekolwiek i nie zwracaja uwagi na boisko, bo wazny jest jedynie plac do gry. Natomiast dziewczyny zniechecaja sie jak pod prysznicami nie bedzie czysto, albo nie bedzie cieplej wody. W blocie sie kopac im nie chce, a juz napewno nie przyjda gdy bedzie padal deszcz. Mozna im stworzyc dobre warunki u nas, ale na meczach wyjazdowych juz na te rzeczy wplywu nie mamy. Zazwyczaj rezygnuja z treningow po nabiciu pierwszego siniaka. Oczywiscie w innych sportech tez sa takie problemy, ale sa to sporty bardzo juz rozwiniete, gdzie dziewczyny moga podgladac lepsze zawodniczki, a w pilce sa same.

Z Angielskiej obserwacji to musze powiedziec, ze tu podejscie jest calkiem inne. Nie dosc, ze na mojej wiosce mam kilkanascie boisk z trawka jak stol bilardowy, to samo zaciecie do pilki jest na innym poziomie. Tu 13 letnie dziewczyny graja 2x45 minut na pelnowymiarowych boiskach. Przy angielskiej pogodzie oznacza to zazwyczaj kopanie sie w blocie. Jednak umiejetnosci maja naprawde niesamowite. Ostatnio spotkalismy grupe dziewczyn ktore freestaylowaly i chlopaki ktorzy grali w 3 lidze zwatpili, czy uprawiali napewno ten sam sport.

Tak wiec, druzyna dziewczyn jest napewno ciekawym rozwiazaniem, ale jest to sport raczej na przyszlosc. Obecnie powinno sie zaczac, od stworzenia klas sportowych w kazdej szkole podstawowej, dla dziewczat o specjalizacji pilkarskiej. Za kilka lat jak wejda w wiek juniora beda mialy juz przetarcie w grach z druzynami innych szkol i zaplecze w mlodszych rocznikach, bedzie mozna wtedy zalozyc sekcje w klubie. Na ten czas, nie ma trenerow, zaplecza ani pieniedzy.

A szkoda...

Awatar użytkownika
algida
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 64
Rejestracja: ndz 26 mar, 2006
Lokalizacja: FC SZCZYTNO!
Kontakt:

Post autor: algida » wt 11 lip, 2006

hm.
jak u nas w szczytnie to nawet na wfie nie pozwalają dziewczynom grać w noge ;p nie ma zadnych ' rozgrywek miedzyszkolnych' dziewcząt.. :(
no ale zobaczymy..

Gocha
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 203
Rejestracja: pt 21 paź, 2005
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Gocha » wt 11 lip, 2006

algida pisze:hm.
jak u nas w szczytnie to nawet na wfie nie pozwalają dziewczynom grać w noge ;p nie ma zadnych ' rozgrywek miedzyszkolnych' dziewcząt.. :(
no ale zobaczymy..
No widzisz, nikt nas niedocenia... Seksiści :!:
Jak to powiedziała jedna osoba:
"Bardzo dobrze że kobiety uprawiają sport, ale muszą pozostać kobiece."
Ja dodam, że wszystko ma swoje granice i trzeba zachować umiar w tym co sie robi.

Leszkowy
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 299
Rejestracja: czw 26 lut, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran

Post autor: Leszkowy » sob 15 lip, 2006

PARE LAT TEMU OGLADALEM TURNIEJ,CHYBA MS.EUROPY NA EUROSPORCIE.KOBITY NIE PRZEBIERALY W SRODKACH,WALCZYLY O KAZDA PILKE,AKCJE KTORE PRZEPROWADZALY....CUD MALINA :wink:
NIEKTORZY GRAJKOWIE,ZEBY CHOCIAZ W POLOWIE SIE POSWIECALY JAK ONE,ALE PRZECIEZ ZEL NA WLOSACH NIE MOZE ULEC ZMIANIE I STROJ MUSI BYC CZYSTY.


JEZELI BEDZIE U NAS KOBIECA DRUZYNA PILKARSKA,DEKLARUJE SIE ZE MOGE ZOSTAC MASAZYSTA,OCZYWISCIE NIE POBIERAJAC ZA TO ZADNEJ OPLATY 8)

ODPOWIEDZ