Ulica Stomilu

Sprawy dotyczące kibicowskiego życia

Moderatorzy: Pojezierski, StomilTravel, Moderatorzy

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Ulica Stomilu

Post autor: MasteR » pn 21 maja, 2007

Na pewno pamiętacie moment, w którym MPK obiecało nam kibicom, że nazwie przystanek przy stadionie "Stomil". Niestety na obietnicach stanęło. Skoro więc MPK ma klub głęboko w d..., spróbujmy w ratuszu. Chodzi mianowicie o nazwanie jednej z olsztyńskich ulic ulicą Stomilu. Ja osobiście mam już nawet propozycje konkretnej ulicy. Mogłaby to być droga przebiegająca od al. Piłsudskiego właśnie w kierunku stadionu. Uliczka ta obecnie nie ma swojej nazwy, a jest jedynie odnogą al. Piłsduskiego. Nie wiem jakie są w stosunku do niej plany po budowie centrum sportowego, ale jeśli pozostanie tam ona w takiej lub nawet zmienionej formie, mogłaby stać się ulicą Stomilu. Co macie do powiedzenie na ten temat?

[center]Obrazek[/center]

..::DAWIT::..
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 230
Rejestracja: ndz 11 mar, 2007
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: ..::DAWIT::.. » pn 21 maja, 2007

Popieram!!! Byl to i jest najbardziej znany klub w regionie, wiec chyba zasluguje na swoja ulice, ale znajac nasze wladze miasta przedzej nazwaliby jakas ulice w Olsztynie ulica Kaczynskiego albo Leppera...

Awatar użytkownika
SzEFoo
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 433
Rejestracja: pn 10 maja, 2004
Lokalizacja: POJEZIERZE

Post autor: SzEFoo » pn 21 maja, 2007

przednia akcja... popieram w 100%

-STOMILFAN-
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 80
Rejestracja: pt 16 cze, 2006
Lokalizacja: z FC

Post autor: -STOMILFAN- » pn 21 maja, 2007

moze jakas petycja? zbieranie podpisow?

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » pn 21 maja, 2007

Najpierw trzeba zorientować się, jak przebiega taka procedura oraz kto i w jaki sposób może złożyć taki wniosek.

W tamtym roku na starówce nadano jednej z uliczek imię Gazety Olsztyńskiej. Z tego co się zorientowałem wniosek taki złożyli uczniowe SP29 na ręce prezydenta Małkowskiego. Działo się to w kwietniu 2006. Trzy miesiące później Rada Miejska zdecydowała o nadaniu nazwy, a już we wrześniu wkopano tabliczkę z napisem Ulica Gazety Olsztyńskiej.

Wniosek mógłby wyglądać mniej więcej tak:

My, kibice Olsztyńskiego Klubu Sportowego „Stomil” uprzejmie zwracamy się z prośbą o nadanie nazwy „Ulica Stomilu” jednej z bezimiennych obecnie ulic Olsztyna. Mamy tu na myśli drogę odbiegającą od alei Piłsudskiego, wiodącą w kierunku stadionu OSiR-u oraz targowiska miejskiego. Swą prośbę popieramy faktem, iż Stomil jest najbardziej zasłużonym dla miasta klubem sportowym, a obecnie nie uzyskuje należnego mu z tego powodu szacunku. Chcielibyśmy by nasz klub miał swój oddźwięk w życiu miasta, choćby na razie tylko przez posiadanie własnej ulicy, a w niedługiej przyszłości miejmy nadzieję również w doskonałej promocji Olsztyna na stadionach całej Polski. Obecnie jesteśmy pewni, iż wkraczamy w nową erę piłki nożnej na Warmii i Mazurach. Zespół OKS-u jest bardzo blisko awansu do III ligi i oby był to dobry znak ku powrotowi na wyżyny. Dlatego my, jako kibice olsztyńskiego klubu bylibyśmy bardzo radzi, gdyby pozytywnie rozpatrzyłby Pan nasz wniosek oraz o ile byłoby to możliwe przyczyniłby się Pan do powrotu wielkiej piłki na Warmię i Mazury.

Tomek
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 156
Rejestracja: ndz 21 wrz, 2003
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Tomek » wt 22 maja, 2007

Bardzo dobry pomysł :!: :!: :!:
Ale dogadać się z tymi z ratusza.... :roll: :roll: :roll:

Awatar użytkownika
seba
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 249
Rejestracja: sob 12 maja, 2007
Lokalizacja: Os. Mleczna
Kontakt:

Post autor: seba » wt 22 maja, 2007

ja chodziłem do sp 29 i jeżeli będzie trzeba to mogę sie o wszystko popytać. szkołe mam pod blokiem więc jak coś to mogę pomóc. :D

Dawid
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 324
Rejestracja: wt 03 sie, 2004
Lokalizacja: Fc. Olsztynek

Post autor: Dawid » wt 22 maja, 2007

Bardzo dobry pomysł 8) :brawa: :!: Szanse zawsze są , a będą więszke gdyby SSK po meczu z Jeziorakiem bo teraz wydaje mi się że wszyscy mają za dużo na głowie podjeli by prawne działania w tej sprawie 8) :idea: :!:

Junioor
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 296
Rejestracja: wt 15 maja, 2007
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Junioor » wt 22 maja, 2007

:!: ŚWIETNY POMYSŁ - :brawa: CHŁOPAKI :!:

Teraz tylko musi sie wykazać ratusz...

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » wt 22 maja, 2007

Myślę, że trzeba po prostu, tak jak już pisałem, złożyć taki wniosek u prezydenta Małkowskiego. Postaram się jak najszybciej dowiedzieć czy trzeba osobiście pofatygować się do ratusza czy na sam początek procedury wystarczy porozumieć się drogą mailową. Na pewno przyda się potwierdzenie władz SSK. Trzeba jeszcze również wprowadzić ewentualne poprawki do wniosku, który sporządziłem (m.in. dopisać tam coś o SSK) i można ruszać. Myślę, że się uda, a jeśli tak, będziemy chyba pierwszym klubem w Polsce z własną ulicą (o tym też można zaznaczyć we wiosku).

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Post autor: Preze(S) » wt 22 maja, 2007

spoko inicjatywa,zaangazowac się mozna po Iławie bardziej

Awatar użytkownika
siaku89
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 49
Rejestracja: śr 16 maja, 2007
Lokalizacja: Olsztyn

super pomysl

Post autor: siaku89 » śr 23 maja, 2007

zawalisty pomysł bez kitu :) trzeba cos z tym zrobic bo to naprawde fajnen by bylo :D kozacka taka ulica ul.Stomilu :D

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » śr 23 maja, 2007

Seba, jeśli będziesz mógł, zorientuj się w jaki sposób szkoła złożyła taki wniosek. Konkretnie kto to zrobił, w czyim imieniu i do kogo ten wniosek poszedł.

Awatar użytkownika
seba
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 249
Rejestracja: sob 12 maja, 2007
Lokalizacja: Os. Mleczna
Kontakt:

Post autor: seba » czw 24 maja, 2007

A więc poszedłam do szkoły podstawowej 29 i dowiedziałem się następujących rzeczy:
1. Najlepiej by było gdyby na wybranej ulicy nie znajdowała sie jakiaś duża instytucja, wiele domów, bloków itp. Dlaczego? Z tego względu iż wiązało by się to ze zmianą adresów ludzi którzy tam mieszkają lub instytucji które się tam znajduja.
2.Najlepiej gdyby pofatygowała się jakaś delegacja kibiców (3,4 osoby-jacys ludzie odpowiedzialni za kibicostwo). Ale najpierw trzeba zaczerpnac informacji kiedy prezydent przyjmuje interesantów, zapisać sie i pójsć z przygotowanym wnioskiem (Pani dyrektor powiedziała również o ładnym ubiorze, ale chyba to jest oczywiste :) )
3.Wniosek mozna złożyć bezpośrednio do prezydenta P. Małkowskiego jak i do przewodniczącego rady miasta P.Dąbkowskiego.
4. Fajnie by było podac argumenty ktore by ułatwiły cały proces.
A oto wniosek sp29:
WNIOSEK O NADANIE ULICY W OLSZTYNIE NAZWY "GAZETY OLSZTYNSKIEJ"
Społecznośc Szkoły Podstawowej Nr 29 im. Jana Liszewskiego w Olsztynie składa wniosek o nadanie nazwy "Gazety Olsztyńskiej" uliczce leżącej u zbiegu ulic: 11 listopada, M.Curie-Skłodowskiej, F.Nowowiejskiego i Staromiejskiej (odcinek prowadzący do Wysokiej Bramy-latem stoi przy niej tramwaj Gazety Olsztyńskiej).
Inicjatywa nasza wynika z obchodzonej w tym roku 120 rocznicy założenie "Gazety Olsztyńskiej".
Uważamy, ze nazwanie jednej z ulic w naszy mieście imieniem "Gazety Olsztyńskiej" będzie docenieniem roli, jaką odegrała ona w życiu Warmiaków w trudnym okresie zaborów. Była bowiem pierwszą polską gazetą na Warmii, wspierającą mieszkańców w walce z germanizacja, podtrzymujacą polskość i wiarę, kultywującą tradycję narodowe.
Sądzimy, ze skoro istnieje już ulica założycielai pierwszego redaktora gazety Jana Liszewskiego- patrona naszej szkoły- byłoby warto, aby także uczcić jego dzieło poprzez nazwanie innej ulicy imieniem "Gazety Olsztyńskiej".
Nadanie tekiej nazwy byłoby dowodem, iż w naszym mieście pielęgnuje sie historie i tradycje regionalne, dba o dziedzictwo kulurowe małej ojczyżny, rozbudz lokalny patriotyzm.
W imienu społeczności szkoły:
Ostatnio zmieniony czw 24 maja, 2007 przez seba, łącznie zmieniany 1 raz.

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » czw 24 maja, 2007

Ok, dobra robota :)

Z blokami, instytucjami itp., nie będzie problemu bo przy tej uliczce nie ma nic takiego, chyba że zaliczymy do niej stadion, co byłoby w sumie niezłym ruchem.

Stadion OSiR
ul. Stomilu 1

Na dniach sporządzimy wniosek, dowiem się kiedy można go złożyć i wsio :)

Dawid
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 324
Rejestracja: wt 03 sie, 2004
Lokalizacja: Fc. Olsztynek

Post autor: Dawid » pt 25 maja, 2007

Seba dobra robota 8) :idea: :!:
MasteR pisze:Ok, dobra robota :)

Na dniach sporządzimy wniosek, dowiem się kiedy można go złożyć i wsio :)
Mam nadzieje że skontaktujesz się z Interem itd. i że ten wniosek złoży SSK :idea: :!: Sam nic nie rób :wink: .
Ostatnio zmieniony pt 25 maja, 2007 przez Dawid, łącznie zmieniany 1 raz.

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » pt 25 maja, 2007

Kapitalny pomysł!
Moze tylko lepsza byłaby inna nazwa, bo "ulica Stomilu" nie wszystkim może sie kojarzyć z klubem. Dla niektórych to też fabryka. Proponowałbym nazwę "ulica Olsztyńskiego Klubu Sportowego Stomil". Wiadomo, że zapisywana byłaby "OKS Stomil".
Miejsce jest dobre, ale mam wrażenie, że lepsza byłaby ta uliczka prowadząca od Leonharda przy garażach, od strony wejścia dla przyjezdnych. To byłby niezły motyw...

pztrz
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 596
Rejestracja: czw 19 lut, 2004
Kontakt:

Post autor: pztrz » pt 25 maja, 2007

TO przecież można te dwie dać :D

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » pt 25 maja, 2007

WNIOSEK O NADANIE ULICY W OLSZTYNIE NAZWY "OLSZTYŃSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO „STOMIL”"
Społeczność sympatyków klubu sportowego OKS Stomil składa wniosek o nadanie nazwy "Olsztyńskiego Klubu Sportowego STOMIL" uliczce biegnącej od ulicy Leonarda do głównej bramy wjazdowej na bieżnię stadionu OSiR (dawniej „Stomilu”) w Olsztynie.
Inicjatywa nasza wynika z głębokiego szacunku dla największego ongiś klubu na Warmii i Mazurach. Klubu który przez lata dostarczał wielu niezapomnianych przeżyć i emocji wszystkim kibicom piłki nożnej, a także koszykówki, kajakarstwa i automobilizmu. Uważamy, ze nazwanie jednej z ulic w naszym mieście imieniem "OKS Stomil" będzie docenieniem roli, jaką odegrał on w życiu mieszkańców naszego miasta w ostatnich sześćdziesięciu latach.
Sądzimy, ze skoro istnieje już ulica Władysława Leonarda, pierwszego dyrektora Olsztyńskich Zakładów Opon Samochodowych, które były patronem klubu i użyczyły Mu swojej nazwy, to taka lokalizacja jaką podaliśmy powyżej będzie najlepsza.
Nadanie takiej nazwy byłoby dowodem, iż w naszym mieście pielęgnuje się historię i tradycje regionalne, dba o dziedzictwo kulturowe małej ojczyzny, rozbudza lokalny patriotyzm.
W imieniu społeczności kibiców:

Awatar użytkownika
goleo6
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 232
Rejestracja: ndz 14 sty, 2007
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: goleo6 » pt 25 maja, 2007

Dobry pomysł ale jest jeszcze jedna sprawa: czy nie wydaje wam się że stadion na którym gra nasz Ukochany Klub można by nazwać imieniem człowieka, który też go kochał, czyli Józefa Łobockiego :?: :?: :?:

Dawid
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 324
Rejestracja: wt 03 sie, 2004
Lokalizacja: Fc. Olsztynek

Post autor: Dawid » pt 25 maja, 2007

goleo6 twój pomysł jest takze bardzo dobry . Myślę że zasługuje na odzielny temat , oraz wydaje mi się że nie wszystko na raz , jednocześnie oczywiście popieram pomysł :idea: 8) :!:
Ostatnio zmieniony pt 25 maja, 2007 przez Dawid, łącznie zmieniany 1 raz.

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Post autor: Preze(S) » pt 25 maja, 2007

wniosek SSK złozy po Iławie :wink:

pztrz
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 596
Rejestracja: czw 19 lut, 2004
Kontakt:

Post autor: pztrz » pt 25 maja, 2007

A co z drugą ulicą tą co pierwotnie miała być ? Ją też warto dołączyć z obu stron będzie ulica OKS STOMIL

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » pt 25 maja, 2007

Myślę, że musimy zdecydować się na konkretną ulicę. Najlepiej gdyby była to ta ulica, przy której stoi stadion, a wydaje mi się, że jest to właśnie ta odnoga al. Piłsudskiego, która odchodzi w kierunku rynku (pewnie dlatego stadion stoi przy al. Piłsudskiego, a nie przy ul. Leonharda).

Wniosek sporządzony przez TheCora wydaje mi się zdecydowanie lepszy od mojego (mój był wersją roboczą 8) ). Jeśli zdecydujemy się na uliczke biegnącą do rynku, wystarczy go tylko przerobić merytorycznie. Tak poza tym jest OK :)

Sam wniosku nie zamierzam składać. Z resztą sam od razu myślałem, że trzeba to zrobić pod szyldem SSK, bo wtedy będzie to pewniejsze, a poza tym musimy postawić Stowarzyszenie w dobrym świetle :)

Apropos jeszcze stadionu i nadania mu nazwy J. Łobockiego jestem też najbardziej za ;) Ale poczekajmy, nie wszystko na raz :) Wielkim sukcesem będzie jak na planie miasta pojawi się ULICA OLSZTYŃSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO STOMIL :)

Awatar użytkownika
Fanatyk_OKS
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 205
Rejestracja: wt 16 gru, 2003
Lokalizacja: stąd nie widać

Post autor: Fanatyk_OKS » pt 25 maja, 2007

Pomysł z nazwą ulicy oczywiście popieram. Uważam również że sprawa nadania stadionowi im. Józka Łobockiego jest nie mniej ważna, no i chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego

ODPOWIEDZ