Wikipedia - Artykuł na medal

Sprawy dotyczące kibicowskiego życia

Moderatorzy: Pojezierski, StomilTravel, Moderatorzy

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Wikipedia - Artykuł na medal

Post autor: MasteR » czw 31 maja, 2007

Obecnie staram się żeby artykuł o Stomilu był najlepszym artykułem wsród tych o klubach na wiki. Na chwilę obecną potrzebuję numerów na koszulkach, poprzednich klubów, w jakich grali piłkarze, klubowego loga (stworzonego przez kogoś tak by można było go umieścić w wikipedii bez łamania praw autorskich) oraz jakichs fotek z meczów.
Przydałoby się też podstawowe ustawienie zawodników.

Komentator
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 307
Rejestracja: pn 14 sie, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Komentator » pt 01 cze, 2007

Brakuje Trzcińskiego.

MichalMKS
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 665
Rejestracja: pt 14 sty, 2005

Post autor: MichalMKS » pt 01 cze, 2007

kilka małych rzeczy dodałem ;)

p.s. jak chcesz fotki jakieś to napisz na pw 8)

Awatar użytkownika
Pankracy
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 116
Rejestracja: śr 17 maja, 2006
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Pankracy » sob 02 cze, 2007

MichalMKS pisze:kilka małych rzeczy dodałem ;)

p.s. jak chcesz fotki jakieś to napisz na pw 8)
teraz pilunuj zeby tego nikt nie usunął

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » pt 08 cze, 2007

Potrzebuję listę trenerów, którzy trenowali Stomil. Najlepiej od jak najdawniejszych czasów lub chociaż od momentu awansu do I ligi. Jeśli dało by rade także czas w jakim byli trenerami Stomilu.

Awatar użytkownika
Reggie
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 127
Rejestracja: sob 15 kwie, 2006
Kontakt:

Post autor: Reggie » ndz 10 cze, 2007

Poczytałem ten artykuł i zauważyłem że wśród trenerów został pominięty Mieczysław Broniszewski były trener Stomilu w sezonie 1997-98.
Bogusław Oblewski lata ???? , ale napewno w czasach gdy Stomil grał jeszcze w 1 lidze
Ostatnio zmieniony ndz 10 cze, 2007 przez Reggie, łącznie zmieniany 1 raz.

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Post autor: Preze(S) » pn 11 cze, 2007

Oblewski był przez pewien czas 2 trenerm ,był też grającym 1 trenerem prze jakis okres jak dobrze pamiętam

yaca12
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 10
Rejestracja: pn 16 sty, 2006

Post autor: yaca12 » pn 11 cze, 2007

Co do Broniszewskiego to był też trenerem w rundzie wiosennej sezonu 1998/99 kiedy to cudownie uratował Stomil przed spadkiem.
Oblewski na pewno był trenerem Stomilu w sezonie 1996/97. Pamiętam, że objął klub w rundzie jesiennej po Jerzym Masztalerze i dobrze mu szło, bo zajęli.śmy 4 miejsce na półmetku. Na wiosne już szło gorzej i został zwolniony przed końcem rozgrywek.
Pozdro.

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » pn 11 cze, 2007

Na dzień dzisiejszy lista trenerów prezentuje się następująco:

Bogusław Kaczmarek (trener w latach 1992-93, 1993-95, 1999-2000)
Józef Łobocki (trener w latach 1993, 2000-01) (po raz drugi trenował Stomil dokładnie od 21.10.2000 do 19.03.2001)
Stanisław Dawidczyński (trener w latach 1993, 2000) (po raz drugi trenował Stomil dokładnie od 03.07.2000 do 20.10.2000)
Bogusław Oblewski (trener w latach 1996-1997) (trenował Stomil dokładnie 19 października 1996 roku do 27 września 1997 roku)
Mieczysław Broniszewski (trener w latach 1997-98, 1999)
Romuald Szukiełowicz (trener w 1999)
Zdzisław Podedworny (trenował Stomil dokładnie do 2.07.2000)
Dariusz Janowski (trener w 2001) (trenował Stomil dokładnie od 20.03.2001 do 24.04.2001)
Zbigniew Kieżun (trener w 2001) (trenował Stomil dokładnie od 25.04.2001)
Marek Chojnacki (trener w 2001) (trenował Stomil dokładnie do 24.09.2001)
Jerzy Fiutowski (trener w latach 2001-2002) (trenował Stomil dokładnie od 24.09.2001)
Ryszard Polak
Jerzy Budziłek
Jerzy Masztaler
Daniel Dyluś
Andrzej Nakielski (trener od 2006)

Jak widać przy części nazwisk mam już lata trenowania, przy części nawet konkretne daty. W przypadku Łobockiego i Dawidczyńskiego mam tylko konkretne daty przy drugim podejściu. Przy Podedwornym i Kieżunie nie wiem od kiedy byli trenerami natomiast przy Fiutowskim do kiedy (chyba wyleciał przed samym spadkiem do II ligi). Wiem też, że Budziłek trenował Stomil jeszcze chyba w latach 80. oraz drugi raz w I lidze, tylko nie wiem kiedy dokładnie. Zapewne nie mam jeszcze wszystkich nazwisk (na pewno tych z lat 2002-2005 - m.in. tego ruska z 2005 roku chyba; na pewno też z III ligi i z czasów WiM, bo ten zespół też trzeba podciągnąć pod Stomil). Także jeśli ktoś może w jakiś spoób pomóc uzupełnić listę (nazwiska, lata i konkretne daty) to bardzo proszę.

MichalMKS
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 665
Rejestracja: pt 14 sty, 2005

Post autor: MichalMKS » pn 11 cze, 2007

Trenerzy po Fiutowski, uwzględniłem również OKP :roll:

Jerzy Budziłek
Piotr Tyszkiewicz (od 5 listopada 2002)
Krzysztof Połujański
Daniel Dyluś
Andrzej Biedrzycki (od 15 lutego 2004)
Dariusz Janowski (od 10 października 2004)
Wiktor Karman [Rosja] (od 25 stycznia 2005)
Daniel Dyluś
Andrzej Nakielski (od 1 września 2005)

yaca12
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 10
Rejestracja: pn 16 sty, 2006

Post autor: yaca12 » pn 11 cze, 2007

witam,
Podedworny z tego co pamiętam to był trenerem tylko w okresie przygotowawczym i oficjalnie nie poprowadził Stomilu w żadnym meczu ligowym.
Przy Kieżunie masz już napisane z tego co widze od kiedy był trenerem.
Fiutowski był trenerem oficjalnie z tego co pamiętam do końca sezonu 2001/2002 z tym, że w dwóch czy trzech ostatnich meczach m.in. zastępował go Czesłąw Żukowski.
Budziłek nie był ani razu trenerem w I lidze, trenował Stomil w II lidze (jesień 2002) po spadku przez kilka kolejek a potem zastąpił go Piotr Tyszkiewicz (od 5.11.2002) do końca sezonu 2002/2003.
Ryszard Polak trener sezon 1995/1996
Masztaler jesień 1996 (od początku sezonu do 19.10.1996)
Nakielski (trener od 1.09. 2005 a nie 2006)
Dyluś trenował WiM w latach 2003/04 (od początku sezonu do 15.02.2004) oraz OKS 1945 jesienią 2005 (od początku sezonu do 1.09.2005)
Trenerem był też Andrzej Biedrzycki w 2004 (od 15.02.2004 do 10.10.2004) - najpierw WiM, potem OKS, bo drużyna zmieniłą nazwę.
Dariusz Janowski też trenowałOKS 1945 od 10.10.2004 do 25.01.2005.
Ten Rusek o którym wspominasz nazywa się Wiktor Karman i trenował OKS w rundzie wiosennej sezonu 2004/2005, dokładnie od 25.01.2005 do końca sezonu.

Wiadomości zaczerpnąłem z głowy i 90minut.pl
Mam nadzieję, że sięprzydadzą
pozdro

Mackib
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 73
Rejestracja: czw 21 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Mackib » pn 11 cze, 2007

Ostatnie mecze sezonu 1995-1996 Stomil za zwolnionego Ryszard Polaka prowadził jego asystent wtedy Romuald Korzeniowski. Dograł z druzyna do końca, a pozniej zastapil go powracajacy po fińskich wojażach do Polski Jerzy Masztaler... Jak sie skończylo każdy wie...

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » pn 11 cze, 2007

http://pl.wikipedia.org/wiki/OKS_1945_O ... 92_roku.29

Dzięki za informacje. Uwzględniłem już je, wstawiłem odpowiednią tabelkę. Brakuje mi jeszcze niektórych dat; konkretnie tych których zaznaczyłem w tabelce kursywą i tych gdzie pozostał sam rok. Jeśli ktoś coś ma to nadal poproszę :)

Tomek
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 156
Rejestracja: ndz 21 wrz, 2003
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Tomek » pn 11 cze, 2007

Nieżle nieżle :brawa: dla autora POZDRO

Awatar użytkownika
siaku89
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 49
Rejestracja: śr 16 maja, 2007
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: siaku89 » pn 11 cze, 2007

nie dosc ze [moderator] pomysl to jeszcze [moderator] wykonanie :brawa:

Awatar użytkownika
Bodzio
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 71
Rejestracja: śr 07 sty, 2004
Lokalizacja: Stomil Olsztyn Nagórki

Post autor: Bodzio » wt 12 cze, 2007

OKS 1945 Olsztyn - polski klub piłkarski z siedzibą w Olsztynie, założony 15 lipca 1945 roku.
w 1945 roku powstał STOMIL, jak dla mnie trwa nadal i będzie trwał wiecznie pod tą nazwą także nie rozumiem informacji
Pełna nazwa: Olsztyński Klub Sportowy 1945 Olsztyn
:?:

giANt
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 446
Rejestracja: śr 24 wrz, 2003
Lokalizacja: OlsztyN

Post autor: giANt » wt 12 cze, 2007

Bodzio pisze:
OKS 1945 Olsztyn - polski klub piłkarski z siedzibą w Olsztynie, założony 15 lipca 1945 roku.
w 1945 roku powstał STOMIL, jak dla mnie trwa nadal i będzie trwał wiecznie pod tą nazwą także nie rozumiem informacji
Pełna nazwa: Olsztyński Klub Sportowy 1945 Olsztyn
:?:
Racja zgadzam się z Bodziem, nie OKS 1945 Olsztyn a Stomil Olsztyn.

Awatar użytkownika
Nephilim
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 78
Rejestracja: śr 31 mar, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Nephilim » wt 12 cze, 2007

MasteR pisze: Stanisław Dawidczyński (trener w latach 1993, 2000) (po raz drugi trenował Stomil dokładnie od 03.07.2000 do 20.10.2000)
Dawidczyński ma na imię Paweł

Awatar użytkownika
V.N.A
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 699
Rejestracja: pn 02 sie, 2004
Lokalizacja: FCOPP!

Post autor: V.N.A » wt 12 cze, 2007

Po pierwsze popraw błędy tzw. literówki
po drugie o kibicach mógłbyś napisać troche wiecej ;) i może coś o fc np, ze caly region jest za Stomilem a w szczególności takie miejscowości jak Olsztynek, Mrągowo, Morąg, Ostróda, Szczytno, Miłakowo, Dobre Miasto itp itd
Po 3 mozesz dodawac zdjecia?
Jesli tak to dodaj zdjecia stadionu, młynu, flag, vlep itp
Po 4 gratuluje pomyslu i wykonania :brawa: :cwaniak:

MichalMKS
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 665
Rejestracja: pt 14 sty, 2005

Post autor: MichalMKS » wt 12 cze, 2007

Mario pisze:Po 3 mozesz dodawac zdjecia?
Jesli tak to dodaj zdjecia stadionu, młynu, flag, vlep itp
zdjęcia może dodawać każdy tylko potrzeba na to praw autorskich, ja mam masę zdjęć, ale niestety nie mam czasu nic wrzucić, jak jakieś posiadasz to możesz wgrać na serwer wiki, a z pewnością nie zostaną pominięte w artykule ;)

Awatar użytkownika
V.N.A
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 699
Rejestracja: pn 02 sie, 2004
Lokalizacja: FCOPP!

Post autor: V.N.A » wt 12 cze, 2007

Mysle, ze serwisy www.stomilowcy.prv.pl lub www.fanatycy.stomil.olsztyn.pl nie mialyby nic przeciwko umieszczeniu zdjec na stronce wikipedii 8)
Ostatnio zmieniony wt 12 cze, 2007 przez V.N.A, łącznie zmieniany 1 raz.

gru up on football
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 21
Rejestracja: sob 07 kwie, 2007

Post autor: gru up on football » wt 12 cze, 2007

co do artykulu w wikipedii,w dziale o kibicach jest blad,kibicow Motoru w roku 1988,bylo u nas 40 a nie 400,doszlo zreszta wtedy do pierwszej wiekszej awantury na naszym stadionie,poniewaz goscie siedli pod kryta,pod naszym mlynem ktory wlasnie na krytej zasiadal w tych prehistorycznych czasach,pozniej ciag dalszy nastapil na dworcu.lataly kosze na smieci kamienie itp.nie moglismy sie do nich dostac wiec cala ekipa udala sie na zachodni,niestety po drodze milicja nas rozgonila,byly zatrzymania i pobicia.nasza ekipa dowodzil wtedy niejaki Stomilek juz podczas tych wydarzen mial ok.35lat,a wiec teraz jest to juz pan majacy54lata,szacunek i pozdro.On byl prekursorem

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » wt 12 cze, 2007

gru up on football pisze:co do artykulu w wikipedii,w dziale o kibicach jest blad,kibicow Motoru w roku 1988,bylo u nas 40 a nie 400,doszlo zreszta wtedy do pierwszej wiekszej awantury na naszym stadionie,poniewaz goscie siedli pod kryta,pod naszym mlynem ktory wlasnie na krytej zasiadal w tych prehistorycznych czasach,pozniej ciag dalszy nastapil na dworcu.lataly kosze na smieci kamienie itp.nie moglismy sie do nich dostac wiec cala ekipa udala sie na zachodni,niestety po drodze milicja nas rozgonila,byly zatrzymania i pobicia.nasza ekipa dowodzil wtedy niejaki Stomilek juz podczas tych wydarzen mial ok.35lat,a wiec teraz jest to juz pan majacy54lata,szacunek i pozdro.On byl prekursorem
Dokładnie tak było. To był drugi mecz na własnym stadionie w tym sezonie. W pierwszym graliśmy z Lechią Gdańsk, która właśnie spadła z 1 ligi i miała kibiców "bardziej wyedukowanych" :wink: - my się dopiero uczyliśmy. Kibiców Lechii było w Olsztynie pełno i w pewnej części siedzieli wymieszani z nami. A do tego zupełnie swobodnie łzili po stadionie. Były bluzgi ale jak dobrze pamiętam do niczego więcej nie doszło na stadionie.

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » wt 12 cze, 2007

Bodzio pisze:w 1945 roku powstał STOMIL, jak dla mnie trwa nadal i będzie trwał wiecznie pod tą nazwą także nie rozumiem informacji
giANt pisze:Racja zgadzam się z Bodziem, nie OKS 1945 Olsztyn a Stomil Olsztyn.
Wikipedia jest encyklopedią, a więc wszystko co jest w niej zamieszczane powinno być zgodne z tym, co jest rzeczywiste i oficjalne. W związku z tym obecnie oficjalną nazwą klubu jest OKS 1945 OLSZTYN i niestety nieistostne jest tu co my, kibice myślimy o tej sprawie. Poza tym w dziale "Kibice" zamieszczona jest następująca informacja:
Do dnia dzisiejszego olsztyńscy kibice utożsamiają się z zespołem Stomilu Olsztyn, formalnie zlikwidowanym w 2003 roku po spadku z II ligi. Dla potwierdzenia swej wiary, w 2005 roku założyli zespół Stomilowcy Olsztyn, grający obecnie w A klasie. Członkowie Stowarzyszenia Kibiców OKS Stomil Olsztyn poczynają także starania, aby klub wrócił do dawnej nazwy.
Myślę, że to co tu napisałem, wyjaśnia wszystko. Jeśli klub powróci do nazwy Stomil to artykuł będzie się tak nazywał i wówczas nie będzie żadnych wątpliwości.

Poza tym klub nie powstał pod nazwą Stomil! W 1945 roku nikt jeszcze nie miał pojęcia o czymś takim jak fabryka opon w Olsztynie, a to przecież od niej klub zyskał nazwę. Niewtajemniczonych odsyłam do historii klubu, zarówno na wikipedii, jak i na naszej stronie.
Nephilim pisze:Dawidczyński ma na imię Paweł
Pełne dane: Stanisław Paweł Dawidczyńki, a więc "obie wersje" są prawidłowe :)
Mario pisze:Po pierwsze popraw błędy tzw. literówki


Do momenntu gdy artykuł będzie już gotowy, wszystkie literówki znikną :)
Mario pisze:po drugie o kibicach mógłbyś napisać troche wiecej i może coś o fc np, ze caly region jest za Stomilem a w szczególności takie miejscowości jak Olsztynek, Mrągowo, Morąg, Ostróda, Szczytno, Miłakowo, Dobre Miasto itp itd
Myślę, że o kibicach jest już dużo napisane, jak na encyklopedię. O FC można jeszcze coś napisać, ale już np. stwierdzenie typu "caly region jest za Stomilem a w szczególności takie miejscowości jak Olsztynek, Mrągowo, Morąg, Ostróda, Szczytno, Miłakowo, Dobre Miasto" nie nadaje się do encyklopedii, gdyż nie przedstawia neutralnego punktu widzenia. Jeśli chcesz uzupełnij ten dział, a ja najwyżej później to zweryfikuję, lub napisz tu coś na forum a ja to umieszczę w wikipedii.
Mario pisze:Po 3 mozesz dodawac zdjecia?
Jesli tak to dodaj zdjecia stadionu, młynu, flag, vlep itp
Mogę, potrzebne mi tylko prawa autorskie. Jeśli ktoś ma jakieś zdjęcia WŁASNEJ ROBOTY to niech wrzuca je na wikipedię i da mi znać. Jeśli ktoś nie potrafi tego zrobić to niech napisze do mnie na priv, albo pomogę albo jeśli wyrazicie zgodę podeślecie mi zdjęcia na maila i wrzucę je na wikipedię, jak moje własne (dlatego bo ze zgodami na wrzucanie czyichś zdjęć jest zwykle problem, także albo wrzucacie sami albo ja wrzucam jako swoje z dopiskiem, że jest to wspólna robota).
MichalMKS pisze:zdjęcia może dodawać każdy tylko potrzeba na to praw autorskich, ja mam masę zdjęć, ale niestety nie mam czasu nic wrzucić, jak jakieś posiadasz to możesz wgrać na serwer wiki, a z pewnością nie zostaną pominięte w artykule
Jeśli chcesz to podeślij mi je na maila i zrobimy tak, jak napisałem wyżej.
Mario pisze:Mysle, ze serwisy www.stomilowcy.prv.pl lub www.fanatycy.stomil.olsztyn.pl nie mialyby nic przeciwko umieszczeniu zdjec na stronce wikipedii


Jak wyżej. Czekam na ewentualny odzew.
gru up on football pisze:co do artykulu w wikipedii,w dziale o kibicach jest blad,kibicow Motoru w roku 1988,bylo u nas 40 a nie 400
Źle wyczytałem na stronce fanatyków :) Moja pomyłka :P



Na zakończenie posta, podsyłajcie mi wszelkie informacje, jakie mogą się przydać do tego artykułu, wasze pomysły itp. Jeśli chcecie uzupełniajcie artykuł sami, każdy może to robić, nie trzeba się nawet logować :) Stwórzmy najlepszy klubowy artykuł na wikipedii!!!!

PS.

Obecnie przydałyby mi się konkretne informacje na temat nazw, jakie klub przyjmował do lat 70. i 80. bo nie jestem pewien czy akurat w 1973 roku to był już Stomil. Poza tym gdzie klub grał przed latami do 1970 roku (jaka liga) oraz w sezonach 1971/72, 72/73 i 75/76. Brakuje mi też informacji o stadionach, na których klub grał, bo wiem że nie był to tylko stadion przy al. Piłsudskiego.

Za wszelką pomoc z góry wielkie dzięki :)

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » wt 12 cze, 2007

Moje informacje do Twojego artykułu sa takie, że wikipedia nie jest żadną encyklopedią. Bo za encyklopedię nie mogę niestety uznac "dzieła", w którym byle ślusarz może wypisywać się o neurochirurgii, rolnik o bombie wodorowej, muzułmanin o chrześcijaństwie, głuchoniemy o mazurkach e-mol Szopena a gimnazjalista o Stomilu. Z całym szacunkiem do slusarzy, rolników, muzułmanów, głuchoniemych i gimnazjalistów.
A jesli chcesy wiedziec jak ewoluowala nazwa Stomilu to polecam archiwum OBN w Olsytznie. Masz tam roczniki GO.

ODPOWIEDZ