Ulica Stomilu - ankieta

Sprawy dotyczące kibicowskiego życia

Moderatorzy: Pojezierski, StomilTravel, Moderatorzy

Którą ulica miałaby się nazywać Ulicą OKS Stomil?

Odchodząca od Al. Piłsudskiego w kierunku rynku
71
70%
Odchodząca od ul. Leonharda w kierunku garaży
13
13%
Jestem raczej za nazwaniem którejś z tej ulic Ulicą Józefa Łobockiego
12
12%
Jestem przeciwny tego typu inicjatywom
6
6%
 
Liczba głosów: 102

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Ulica Stomilu - ankieta

Post autor: MasteR » pn 30 lip, 2007

http://www.stomil.olsztyn.pl/forum/viewtopic.php?t=1533

Czas zdecydować się czy bierzemy się za to czy nie, a jeśli tak to w jakiej formie 8)

PS. Ankieta powinna wiele wyjaśnić :)
Ostatnio zmieniony pn 30 lip, 2007 przez MasteR, łącznie zmieniany 1 raz.

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Post autor: Preze(S) » wt 31 lip, 2007

powinnismy teraz się tym zając ;) ankieta dobry pomysł
ustalmy termin zakonczenia i realizujemy temat

Awatar użytkownika
Remek
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 24
Rejestracja: wt 26 lip, 2005
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Remek » wt 31 lip, 2007

Ja bym proponowal jedna nazwac ulica Olsztynskiego Stomilu, a druga Al. Józefa Łobockiego.

K.K.
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 332
Rejestracja: ndz 28 sty, 2007

Post autor: K.K. » wt 31 lip, 2007

Checie zmienic nazwe Tej uliczki od rynku ??~~
to juz nie bedzie Pilsudskiego 69a

tradycja to tradycja ale co tam ;))

Awatar użytkownika
kaczmar
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 444
Rejestracja: czw 11 wrz, 2003
Lokalizacja: OLN

Post autor: kaczmar » wt 31 lip, 2007

chyba mamy wazniejsze sprawy obecnie niz zmiana nazwy ulicy. takie rzeczy moga poczekac

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » wt 31 lip, 2007

Oczywiście można jednocześnie złożyć dwa wnioski lub w jednym upomnieć się o zmianę nazw obu ulicom (jedna - ul. OKS Stomil, druga ul. Łobockiego).

Jeśli chodzi o tradycję to tu bym trochę polemizował. To przede wszystkim stadion stoi przy al. Piłsudskiego, a nie jest on własnością klubu, więc adres ten to głównie tradycja i historia stadionu, który zbudowano dla dożynek :)

I jeszcze o randze tej sprawy. Ja wcale bym jej nie obniżał. Jasne, powrót do dawnej nazwy jest najważniejszy, ale ta inicjatywa może nam raczej w tym pomóc, a nie zaszkodzić. Możemy dzięki niej pokazać się z dobrej strony miastu i mieszkańcom, którzy mogą dojść do wniosku, że warto popierać inne nasze działania. Poza tym za pewne będzie conieco o tym w mediach, a to dobra okazja do jeszcze większego nagłośnienia sprawy zmiany nazwy (być może i w skali całego kraju, bo nie słyszałem jeszcze żeby kibice występowali z wnioskiem o zmianę nazwy ulicu) :)

Emilozo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 1606
Rejestracja: sob 23 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran
Kontakt:

Post autor: Emilozo » wt 31 lip, 2007

kaczmar pisze:chyba mamy wazniejsze sprawy obecnie niz zmiana nazwy ulicy. takie rzeczy moga poczekac
Tak oczywiście mamy sprawy priorytetowe... ale można wszystko pogodzić i przy okazji tworzyć inne inicjatywy...

Tym bardziej, że kolege Master sam mianował się na szefa tej akcji, i od mnie ma jako, że coś działam w SSK na pilotowanie tej sprawy. Lubię jak ktoś wychodzi sam z inicjatywą.

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » wt 31 lip, 2007

Dla mnie nie ma to raczej większego problemu bo wbrew temu, co niektórzy myślą, inicjatywa ta wcale nie musi pochłonąć wiele czasu i pracy i co najważniejsze, na pewno nie przeszkodzi naszym obecnie priorytetowym działaniom :)

Wniosek jest już praktycznie przygotowowany (doskonałym piórem wykazał się tu Inter :d), trzeba jedynie podjąć konkretną decyzję, o co będziemy wnioskować. Na razie poczekamy na wyniki ankiety i może jeszcze inne ewentualne pomysły. Osobiście uważam, że niegłupia byłaby opcja nowych nazw dla obu uliczek. Czy to jednak będzie możliwe, trzeba się nad tym zastanowić :)

Kamas
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 671
Rejestracja: wt 31 lip, 2007
Lokalizacja: Jaroty/Emigracja

Post autor: Kamas » pt 10 sie, 2007

no własnie bierzmy sie do roboty:)

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » wt 14 sie, 2007

Ankietę można uznać za zakończoną, bo raczej ci, którzy oddać głosy chcieli, to oddali. Myślę więc, że powoli możnaby formułować ostatecznie wniosek i szukać daty, kiedy będzie się można udać do ratusza.

Dawid
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 324
Rejestracja: wt 03 sie, 2004
Lokalizacja: Fc. Olsztynek

Post autor: Dawid » wt 14 sie, 2007

MasteR pisze:Ankietę można uznać za zakończoną, bo raczej ci, którzy oddać głosy chcieli, to oddali. Myślę więc, że powoli możnaby formułować ostatecznie wniosek i szukać daty, kiedy będzie się można udać do ratusza.
Twoja postawa jest godna pochwały mam nadzieje że z czasem będziesz bardzo czynnym kibicem działającym dla chwały Stomilu :brawa: 8) :idea: :!: Mam nadzieje że zrozumiesz jeszcze kilka spraw i będą z ciebie ludzie :wink: .
Ostatnio zmieniony wt 14 sie, 2007 przez Dawid, łącznie zmieniany 1 raz.

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » wt 14 sie, 2007

Kolego, cieszę się, że popierasz to co robię, ale nie musisz mnie chwalić jak trzynastolatka bo jednak trochę dużej na tym świecie już przebywam :)

Nie będę pisał rzeczy typu "być może mam więcej lat niż Ty" bo tego nie wiem :P Pierwszy raz na meczu Stomilu pojawiłem się bodajże w 1993 roku na meczu z Karpatami Krosno :) Także jeśli mieliby być ze mnie ludzie, to albo już są albo ich nie będzie :lol:

kwapizon
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: wt 14 sie, 2007

Post autor: kwapizon » czw 16 sie, 2007

Wbrew pozorom to nie jest takie proste jak Wam się wydaje. Nie bardzo znam tamtą okolicę:
- Odchodząca od Al. Piłsudskiego w kierunku rynku
- Odchodząca od ul. Leonharda w kierunku garaży
- Jestem raczej za nazwaniem którejś z tej ulic Ulicą Józefa Łobockiego
lecz wiem, że jeśli znajdują tam się jakieś budynki, baraki, garaże, itd, itp. Może być tylko trudniej.
Zerknijcie sobie na ulicę Gazety Olsztyńskiej tam jest ulica ale nie ma żadnych numerków i nie będzie nigdy. Taka symboliczna ulica.
Mam nadzieję, że to nie pokrzyżuje przemianowaniu i ratusz nie odeśle Was z kwitkiem. Co mam powiedzieć więcej powodzenia ;)
pozdrawiam!

Awatar użytkownika
seba
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 249
Rejestracja: sob 12 maja, 2007
Lokalizacja: Os. Mleczna
Kontakt:

Post autor: seba » czw 16 sie, 2007

kwapizon pisze:Wbrew pozorom to nie jest takie proste jak Wam się wydaje. Nie bardzo znam tamtą okolicę:
- Odchodząca od Al. Piłsudskiego w kierunku rynku
- Odchodząca od ul. Leonharda w kierunku garaży
- Jestem raczej za nazwaniem którejś z tej ulic Ulicą Józefa Łobockiego
lecz wiem, że jeśli znajdują tam się jakieś budynki, baraki, garaże, itd, itp. Może być tylko trudniej.
Zerknijcie sobie na ulicę Gazety Olsztyńskiej tam jest ulica ale nie ma żadnych numerków i nie będzie nigdy. Taka symboliczna ulica.
Mam nadzieję, że to nie pokrzyżuje przemianowaniu i ratusz nie odeśle Was z kwitkiem. Co mam powiedzieć więcej powodzenia ;)
pozdrawiam!
o tym już kiedyś była mowa, chodzi nam o to zeby ominąć takie problemy

kwapizon
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: wt 14 sie, 2007

Post autor: kwapizon » czw 16 sie, 2007

seba pisze:o tym już kiedyś była mowa, chodzi nam o to zeby ominąć takie problemy
jestem nowym użytkownikiem i dopiero co przeczytałem dyskusję w temacie Ulica Stomilu. Tak więc teraz trzeba tylko czekać na rezultaty.

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » czw 30 sie, 2007

W sierpniowym numerze miesięcznika "Nowe życie Olsztyna" pojawiła się wzmianka o naszej inicjatywie. Czas więc chyba konkretnie podejść do sprawy. Czekam na wytyczne ze strony SSK :)

pztrz
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 596
Rejestracja: czw 19 lut, 2004
Kontakt:

Post autor: pztrz » czw 30 sie, 2007

Masz może ten art. ? Pani od art. dostała kilka fotek więc może umieściła je :?:

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Post autor: Preze(S) » czw 30 sie, 2007

Odchodząca od Al. Piłsudskiego w kierunku rynku -wygrało to
troche zaniedbaliśmy temat
i teraz neich ktos upożadkuje wszysko w jednyym poscie
-wniosek
-gdzie dostarczyc
i w następnym tygodniu dopełnimy formalności

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » czw 30 sie, 2007

Apropos artykułu, niestety go nie mam, bo przeglądałem gazetę w sklepie. Fotki są, wzmianka o naszej inicjatywie pojawiła się pod koniec artykułu :)
WNIOSEK O NADANIE ULICY W OLSZTYNIE NAZWY "OLSZTYŃSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO „STOMIL”"
Społeczność sympatyków klubu sportowego OKS Stomil składa wniosek o nadanie nazwy "Olsztyńskiego Klubu Sportowego STOMIL" uliczce biegnącej od aleji Piłsudskiego w kierunku targowiska miejskiego oraz stadionu OSiR-u.
Inicjatywa nasza wynika z głębokiego szacunku dla największego ongiś klubu na Warmii i Mazurach. Klubu który przez lata dostarczał wielu niezapomnianych przeżyć i emocji wszystkim kibicom piłki nożnej, a także koszykówki, kajakarstwa i automobilizmu. Uważamy, ze nazwanie jednej z ulic w naszym mieście imieniem "OKS Stomil" będzie docenieniem roli, jaką odegrał on w życiu mieszkańców naszego miasta w ostatnich sześćdziesięciu latach.
Nadanie takiej nazwy byłoby dowodem, iż w naszym mieście pielęgnuje się historię i tradycje regionalne, dba o dziedzictwo kulturowe małej ojczyzny, rozbudza lokalny patriotyzm.
W imieniu społeczności kibiców:
Wniosek wyglądałby tak, jak powyżej. Najprawdopodobniej trzeba go będzie złożyć w ratuszu u Prezydenta Miasta.

Ktoś wcześniej wspomniał na forum, że przyzwyczaił się już do tego, że Stomil to drużyna z al. Piłsudskiego. To wcale nie musi się zmienić. Stadion może pozostać przy obecnym adresie. Poza tym ułatwiłoby to zmianę nazwy, gdyż nie trzeba byłoby zmieniać danych adresowych firm i sklepów znajdujących się w budynku przy stadionie.

izaxyz
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 4
Rejestracja: ndz 29 lip, 2007
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: izaxyz » pn 03 wrz, 2007

Bardzo fajny pomysł z tą zmianą ulicy:) tylko wymaga to trochę czasu..Ale sądzę, że dacie rade :spoko: 3mam kciuki

Dawid
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 324
Rejestracja: wt 03 sie, 2004
Lokalizacja: Fc. Olsztynek

Post autor: Dawid » pn 11 lut, 2008

Master itd czy ktoś się dowiadywał co trzeba zrobić ile to czasu zajmie realizacja tego pomysłu cokolwiek jakiejś info dajcie szybko odpowiedż , bo jak nikt nic nie wie to pewien kolega być może podejmie działania w tym temacie , spróbuje zrealizować plany ;) :idea: :!: 8)

FC BARCZEWO
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 86
Rejestracja: pn 28 sie, 2006
Lokalizacja: barczewo

Post autor: FC BARCZEWO » pn 11 lut, 2008

no pomysł był by dobry gdyby mieli wybudowac nowy stadion, a jak maja go zbudowac na warmii to lipa :dupa:

Awatar użytkownika
CZESIO OKS
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 178
Rejestracja: pt 01 lut, 2008
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: CZESIO OKS » pn 11 lut, 2008

moze i sie myle ale nadac ulicy nazwe STOMILU to tak jakby sie przyznac do smierci naszego wielkiego klubu,takie oddanie honoru wybitnej osobistosci ktorej juz z nami nie ma!a nie o to chodzi.bardziej bym byl za nadaniem imienia J. ŁOBODZKIEGO nowemu stadionowi ktory kiedys powstanie.

taka jest moja opinia (nie twierdze ze mam racje)

pozdro :stop:

biedrza
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 107
Rejestracja: pt 27 sie, 2004
Lokalizacja: Biskupiec

Post autor: biedrza » pn 11 lut, 2008

Czesio OKS masz racje podpisuje sie pod twoim zdaniem.

Awatar użytkownika
barakuda
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 132
Rejestracja: pn 24 wrz, 2007
Lokalizacja: Jeziorany

Post autor: barakuda » wt 12 lut, 2008

co do nadania stadionu tez sie zgadzam,ale nazwa ulicy ma sie kojarzyc ze smiercia naszego kubu? :shock:
Stomil nie umarł! STOMIL jest wieczny!!! 8)

ODPOWIEDZ