Artykuły/prasa

Sprawy dotyczące kibicowskiego życia

Moderatorzy: Pojezierski, StomilTravel, Moderatorzy

malutka^^
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 91
Rejestracja: czw 29 kwie, 2010
Lokalizacja: Olsztyn/Zatorze

Re: Artykuły/prasa

Post autor: malutka^^ » pn 21 lis, 2011

tak wiem przeczytałam to ;)

gacek27
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 64
Rejestracja: pn 16 lut, 2009

Re: Artykuły/prasa

Post autor: gacek27 » pn 21 lis, 2011

dokładnie to są tylko przymiarki :)

bartek85
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 53
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Artykuły/prasa

Post autor: bartek85 » pn 21 lis, 2011


czerkasow
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 361
Rejestracja: wt 29 lip, 2008
Lokalizacja: Olsztyn/ Pojezierze

Re: Artykuły/prasa

Post autor: czerkasow » śr 23 lis, 2011


Markus
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 79
Rejestracja: ndz 26 paź, 2003
Lokalizacja: Bie(S)al
Kontakt:

Re: Artykuły/prasa

Post autor: Markus » czw 24 lis, 2011

Lato przeprasza za to że wogóle doszło do dyskusji o Orzełku.... Powinien przeprosić za siebie i odejść gdzieś jak najdalej od polskiej piłki. Ciekawe kto zapłaci za całe zamieszanie z koszulkami? Przecież firma Nike poniosła jakieś koszty wypuszczając reprezentacyjne stroje z godłem pzpn-u.

A zapomniałem że Lato wczoraj stwierdził że obecne koszulki to już "białe kruki" i kady chce je mieć (miał nawet podobno telefony od kolekcjonerów odnośnie tych koszulek) Pewnie na tym zbije kokosy i pokryje straty. Bo przecież nie z bezsensownych kar nakładanych na kluby :)

PZPN PZPN uuuu uuuu uuuu uuuu :)

http://www.chamsko.pl/4907/Te%C5%BC_mam ... kaza%C4%87_

Ol(S)ztynianin
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 635
Rejestracja: czw 20 sty, 2005
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Artykuły/prasa

Post autor: Ol(S)ztynianin » czw 24 lis, 2011

wydaje mi sie ze koszulki bez orzełka to nic innego jak, nie wazne jak o nas mówią ważne że mówią. Potem wprowadzimy koszulki z orzełkiem i kazdy bedzie beardziej zadowolony niz przy wcześniejszych modelach z orzełkami.

Awatar użytkownika
Borsi
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 111
Rejestracja: ndz 28 sie, 2011
Lokalizacja: Pa(S)ym

Re: Artykuły/prasa

Post autor: Borsi » śr 30 lis, 2011

Kolejny artykuł w Wyborczej o "kibolach". Tym razem informuje o 17 letnim kibicu, który obraził nauczyciela.
Artykuł opisał portal weszlo.com.

Oto fragment:
"Tym razem jednak dziennikarze naprawdę popuścili wodze fantazji. Rzeszowska strona Gazety Wyborczej uderzyła wczoraj tytułem „Uczeń-kibol znowu znieważył nauczyciela”. Artykuł traktuje o 17-latku, który dwukrotnie zaatakował werbalnie nauczyciela wf-u („[moderator] stąd baranie”, a następnie „konfident”). Gazeta rozwodzi się o tym, że młodociany jest wyjątkowo niepokorny i sprawia olbrzymie problemy wychowawcze już od pierwszej klasy zawodówki do której uczęszcza. Dyrektor ubolewa nad jego zachowaniem, ale jest też zbudowany tym, że rodzice chcą pomóc w resocjalizacji pyskatego chłystka.

Tu jednak zaczynają się jaja – bo w sumie co to za skandal, że dzieciak w zawodówce nawrzucał nauczycielowi? Przecież takie, a nawet gorsze rzeczy zdarzają się codziennie, wystarczy odwiedzić zawodówkę w jakiejś gorszej dzielnicy, czy nawet niektóre słabsze licea. Gazeta wytropiła jednak, że bratem 17-letniego Kamila H. (sic!) jest Rami, znany kibic Resovii Rzeszów, przeciw któremu toczy się postępowanie karne za niesławne oprawy antysemickie. O tym, że Kamil jest kibolem, nie ma ani słowa w wypowiedziach dyrektora szkoły. Są za to narzekania, że uczeń „pracą na rzecz samorządu klasowego nie był zainteresowany”. Gazeta musiała jednak walnąć tytuł „uczeń-kibol”, a pod całym artykułem umieścić znacznik „Zobacz więcej na temat: kibole Resovii”.

Czekamy na pierwszy artykuł o tym, że „kibole” z trzeciej C w jednej z katowickich podstawówek ciągnęli za warkocz swoje małoletnie koleżanki. Do dzieła!"

Więcej znajdziecie tutaj: http://www.weszlo.com/news/8691-Uczen_% ... e%E2%80%A6

Awatar użytkownika
R Ö B Ê R Ť
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 93
Rejestracja: sob 04 gru, 2010
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Artykuły/prasa

Post autor: R Ö B Ê R Ť » sob 03 gru, 2011

BorsukPasym pisze:Kolejny artykuł w Wyborczej o "kibolach". Tym razem informuje o 17 letnim kibicu, który obraził nauczyciela.
Artykuł opisał portal weszlo.com.

"Tym razem jednak dziennikarze naprawdę popuścili wodze fantazji. Rzeszowska strona Gazety Wyborczej uderzyła wczoraj tytułem „Uczeń-kibol znowu znieważył nauczyciela”. Artykuł traktuje o 17-latku, który dwukrotnie zaatakował werbalnie nauczyciela wf-u („[moderator] stąd baranie”, a następnie „konfident”). Gazeta rozwodzi się o tym, że młodociany jest wyjątkowo niepokorny i sprawia olbrzymie problemy wychowawcze już od pierwszej klasy zawodówki do której uczęszcza. Dyrektor ubolewa nad jego zachowaniem, ale jest też zbudowany tym, że rodzice chcą pomóc w resocjalizacji pyskatego chłystka.

Czekamy na pierwszy artykuł o tym, że „kibole” z trzeciej C w jednej z katowickich podstawówek ciągnęli za warkocz swoje małoletnie koleżanki. Do dzieła!"
Ja pierdo^^ ,jaja ,normalnie jaja :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Borsi
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 111
Rejestracja: ndz 28 sie, 2011
Lokalizacja: Pa(S)ym

Re: Artykuły/prasa

Post autor: Borsi » wt 06 gru, 2011

R Ö B Ê R Ť pisze:
BorsukPasym pisze:Kolejny artykuł w Wyborczej o "kibolach". Tym razem informuje o 17 letnim kibicu, który obraził nauczyciela.
Artykuł opisał portal weszlo.com.

"Tym razem jednak dziennikarze naprawdę popuścili wodze fantazji. Rzeszowska strona Gazety Wyborczej uderzyła wczoraj tytułem „Uczeń-kibol znowu znieważył nauczyciela”. Artykuł traktuje o 17-latku, który dwukrotnie zaatakował werbalnie nauczyciela wf-u („[moderator] stąd baranie”, a następnie „konfident”). Gazeta rozwodzi się o tym, że młodociany jest wyjątkowo niepokorny i sprawia olbrzymie problemy wychowawcze już od pierwszej klasy zawodówki do której uczęszcza. Dyrektor ubolewa nad jego zachowaniem, ale jest też zbudowany tym, że rodzice chcą pomóc w resocjalizacji pyskatego chłystka.

Czekamy na pierwszy artykuł o tym, że „kibole” z trzeciej C w jednej z katowickich podstawówek ciągnęli za warkocz swoje małoletnie koleżanki. Do dzieła!"
Ja pierdo^^ ,jaja ,normalnie jaja :lol: :lol: :lol:

Dziś za to na onecie artykuł o tym, że to "chuligani" stoją za niską frekwencją na stadionach
Strach z domu wychodzić, wszędzie ci chuligani. :shock:

ARDIAN
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 202
Rejestracja: śr 19 wrz, 2007
Lokalizacja: FC Morąg

Re: Artykuły/prasa

Post autor: ARDIAN » sob 10 gru, 2011

Gówno prawda :)

Na jedynym budynku w mieście, zaprojektowanym przez rodowitego olsztynianina, słynnego architekta żydowskiego pochodzenia Ericha Mendlesohna, nieznani sprawcy namalowali farbą swastyki. Od miesiąca nikt ich nie usunął.



O nazistowskich emblematach na dawnym żydowskim domu przedpogrzebowym poinformował "Gazetę" pan Dariusz. - Na murach zobaczyłem swastyki i podpis "OKS" oraz "88" - pisze oburzony w mailu do redakcji. Symbol "88" jest używany przez neonazistów jako pozdrowienie "Heil Hitler", ponieważ "h" jest ósmą literą alfabetu. Napisy zostały namalowane nocą 11 listopada. W Dzień Niepodległości wiele bloków na osiedlu zostało pomazanych swastykami, krzyżami celtyckimi i napisami klubu piłkarskiego "OKS" lub "Stomil Olsztyn". - Jak w XXI wieku można na budynku, który łączy się z tragiczną historią Żydów malować takie rzeczy, i do tego 11 listopada? Jak można uważać się za Polaka i malować swastyki? - pyta czytelnik. - OKS ma dostać nowy stadion. Pytam się dla kogo ma on być zbudowany, czy właśnie dla takich nazistowskich "malarzy" jak ci z os. Grunwaldzkiego? Co na to klub?

Dyrektor OKS 1945 Andrzej Królikowski nie uważa jednak żeby klub i kibice mieli się za co wstydzić. - Trudno się nam utożsamiać z tym co się stało, bo to nie jest sprawka kibiców, ale osób, które chodzą na mecze. Ja od czterech lat nie spotkałem się na stadionie z przypadkiem, żeby jakiś kibic popierał treści faszystowskie. Jedynie na meczach z Widzewem krzyczeli "Jude", ale tak robią wszyscy w Polsce.

Kornelia Kurowska, prezes Fundacji Borussia, które opiekuje się domem przedpogrzebowym nie kryje oburzenia, ale jednocześnie przyznaje, że nikogo o incydencie ze swastykami nie zawiadomiła. - To pierwszy tego typu incydent od lat. Dawniej często widywaliśmy tu namalowane swastyki, gwiazdy Dawida, ale dzięki naszym działaniom, imprezom, edukacji na rzecz dialogu międzykulturowego zrobił się spokój - mówi.

Czytelnik w liście do "Gazety" zwrócił uwagę, że do dziś nikt faszystowskimi napisami się nie zajął. Na pewno nie usunie ich nikt związany z OKS. - Temu panu [który poinformował "Gazetę" o swastykach - red.] podpowiedziałbym, że jeśli go to drażni, powinien wziąć farbę, zamalować napis i w ten sposób wychowywać młodzież z osiedla - radzi Królikowski - Ja nie uważam, że te napisy idą na nasze konto. Podobnych jest w mieście wiele i to służby miejskie, a nie klub powinny je usuwać. U nas takich rzeczy nie ma. Gdy raz ktoś namalował wulgarny [antypolicyjny - red.] napis na bramie stadionu, zapowiedziałem, że czekam jeden dzień na jego usunięcie albo ujawnię taśmę monitoringu z nagraniem zajścia. To poskutkowało.

Przewodniczący rady osiedla Grunwaldzkiego Wacław Lisowski jest zdumiony zdarzeniem. - To barbarzyństwo. Chciałbym wierzyć, że to głupi wybryk a nie działanie z rozmysłem - mówi. - Na pewno dorośli mieszkańcy osiedla tego nie pochwalają i Borussia powinna coś z tym zrobić. Jeśli trzeba pomożemy w zamalowywaniu napisu.

- Zastanawialiśmy się czy graffiti zamalowywać, czy może powinno zostać jako znak czasów. Wkrótce jednak symbol usuniemy sami - zapowiada Kornelia Kurowska.

Wandalizmem zainteresuje się również policja. - Dotychczas nie mieliśmy zgłoszenia w tej sprawie i bardzo dobrze, że się o tym dowiadujemy. Napisy obejrzy dzielnicowy i będziemy prowadzili postępowanie w kierunku naruszenia artykułu 256 kodeksu karnego, mówiącego o propagowaniu ideologii faszystowskiej - mówi Mariola Plichta z biura prasowego policji. - Gdyby zgłosił nam to właściciel, wówczas można by dodać także zniszczenie mienia. Być może zadanie ułatwi nam fakt, że autorzy podpisali się pod faszystowskimi symbolami, jako związani ze środowiskiem kibiców.

Komentarz Marty Bełzy w czwartek w papierowym wydaniu „Gazety Wyborczej Olsztyn”

Awatar użytkownika
Prowokator
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 199
Rejestracja: pt 10 lip, 2009

Re: Artykuły/prasa

Post autor: Prowokator » sob 10 gru, 2011

ARDIAN pisze:Ja od czterech lat nie spotkałem się na stadionie z przypadkiem, żeby jakiś kibic popierał treści faszystowskie. Jedynie na meczach z Widzewem krzyczeli "Jude", ale tak robią wszyscy w Polsce.
Dziękujemy za rozgrzeszenie :aniolek:
:lol:
a nawiązując do reszty artykułu z "gównianej" szukanie na siłę sensacji, a dzielnicowy będzie sprawdzał charakter pisma sprayem wszystkich kibiców? niech sie lepiej zajmą cyganami co żebrzą ciągle i okradają ludzi albo wyznawcami poglądów wujka stalina bo w końcu sierp z młotem i che na koszulce to też symbole propagujące niewłaściwe idee zakazane przez prawo... mała ciekawostka Obrazek symbol Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej z lat 1928-1939
"Nadgorliwość gorsza od faszyzmu"

Awatar użytkownika
Kot
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 163
Rejestracja: wt 13 kwie, 2010

Re: Artykuły/prasa

Post autor: Kot » sob 10 gru, 2011

Ajwaj! Ajwaj!

Icki podniosły raban, zebrały się w 100 osób i debatują, czy to tylko wandalizm, czy już antysemityzm. Tak będą teraz dumać, w prasie, na policji, spotykać się, debatować... Wystarczy wziąć trochę farby i to zamalować, jak przeszkadza. Jakby mi ktoś na drzwiach namalował, "żem" np. ch..., to bym to zamalował, jeśliby mi to nie odpowiadało albo bym się z napisem nie zgadzał.

Teraz dyskusja przez dwa miesiące, a wystarczy odrobina energii i dosłownie minuta pracy. Ale nie da się przecież odnowić tego miejsca tak po cichu - trzeba ogłosić to całemu światu.

Brawo pan Królikowski - dobry komentarz, bardzo trafny. Klub tego nie malował, więc klub nie jest stroną ani adresatem głupich pytań dziennikarzy.

Co za wstyd pracować dla wyborczej...


czerkasow
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 361
Rejestracja: wt 29 lip, 2008
Lokalizacja: Olsztyn/ Pojezierze

Re: Artykuły/prasa

Post autor: czerkasow » wt 20 gru, 2011


gacek27
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 64
Rejestracja: pn 16 lut, 2009

Re: Artykuły/prasa

Post autor: gacek27 » śr 21 gru, 2011


Awatar użytkownika
R Ö B Ê R Ť
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 93
Rejestracja: sob 04 gru, 2010
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Artykuły/prasa

Post autor: R Ö B Ê R Ť » śr 21 gru, 2011

Może kiedyś ,na razie nie byłoby nas stać :)

czerkasow
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 361
Rejestracja: wt 29 lip, 2008
Lokalizacja: Olsztyn/ Pojezierze

Re: Artykuły/prasa

Post autor: czerkasow » pt 23 gru, 2011


stomil olsztyn forever
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 202
Rejestracja: sob 15 kwie, 2006

Re: Artykuły/prasa

Post autor: stomil olsztyn forever » ndz 25 gru, 2011


Awatar użytkownika
GregorStomil
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 37
Rejestracja: czw 30 paź, 2008
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Artykuły/prasa

Post autor: GregorStomil » ndz 25 gru, 2011


Awatar użytkownika
Kot
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 163
Rejestracja: wt 13 kwie, 2010

Re: Artykuły/prasa

Post autor: Kot » ndz 25 gru, 2011

Weszło usunęło tekst ze swojej strony, być może pod wpływem wybitnie negatywnych komentarzy albo po prostu ktoś jeszcze raz te bzdury przeczytał. Gdyby ktoś chciał jednak nieco się zdenerwować:
piątek, 23 grudnia 2011
Dlaczego Stomil tak, a Lukullus nie?

Kilka dni temu korki z szampanów wystrzeliwanych w Olsztynie doleciały aż do mnie, tu, na południe. Zakończyła się bowiem kilkuletnia „gehenna“ fanów miejscowej drużyny, którzy - choć kibicowali Stomilowi - w tabeli widzieli OKS 1945. Ich wielka radość z powrotu do „historycznej“ nazwy natchnęła mnie do rozmyślań nad łaską kibica.

Jeśli pańska jeździ na pstrym koniu, to aż nie mogę sobie wyobrazić, na jakim jeździ kibicowska. Popularny portal, który ma w nazwie regulaminowy czas gry, bez dogrywki :-), ogłosił, powrót „OKS-u do historycznej nazwy“. W komentarzach ktoś słusznie zauważył, że to nie jest historyczna nazwa, a nazwa sponsora.

W 1945 zespół powstał bowiem jako Olsztyński Klub Sportowy. A więc OKS. Inni kibice argumentowali jednak, że identyfikują się z nazwą Stomil, pochodzącą od polskiego producenta opon, która od lat 70. widniała w nazwie zespołu piłkarskiego, dlatego, że w tym czasie drużyna odnosiła największe sukcesy. A więc, kibice sukcesu?

Podobny przypadek mam na swoim podwórku. Może kibice Podbeskidzia nie dążą do powrodu „historycznej“ nazwy Ceramed, ale część jednak wciąż używa w dopingu nazwy producenta płytek. Dlaczego Ceramed, a nie Marbet? Albo Bogmar? Albo DKS Komorowice? Albo BBSV? Nie dowiemy się chyba nigdy. O ile jednak pod szyldem Stomil, klub grał przez 30 lat i ze szczebli regionalnych wskoczył do ekstraklasy, to Podbeskidzie pod nazwą Ceramed występowało przez pięć lat, a przez rok człon MC (Marbet Ceramed) występował wspólnie z członem Podbeskidzie. Czyli łącznie sześć. Największy sukces Podbeskidzie odniosło pod obecnym szyldem, a firma - w przeciwieństwie do Stomilu, który jest teraz częścią koncernu Michelin - wciąż istnieje. Robi się jej więc darmową reklamę. Sprawa w Bielsku jest więc jeszcze bardziej pogmatwana.

Analogiczna sytuacja, jak w Olsztynie, pojawia się w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie po upadku GKP, kibice zgłosili do IV ligi klub „Stilon“ Gorzów Wielkopolski, umieszczając w jego nazwie zakłady włókien chemicznych. Na forach internetowych można przeczytać „dla kibicowskiej Polski zawsze byliście Stomilem, czy tam Stilonem“. Wniosek wygląda więc prosto - kibic lubi identyfikować się z komercyjną nazwą, przynoszącą klubowi największe sukcesy w historii. Tak?

To dlaczego Świt Nowy Dwór Mazowiecki, a nie Lukullus Świt Nowy Dwór Mazowiecki, choć pod tą nazwą ta drużyna jedyny raz występowała w ekstraklasie? Dlaczego Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, a nie Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, skoro pod tą nazwą ta drużyna eliminowała z Pucharu UEFA Manchester City? Dlaczego GKS Katowice, a nie Dospel Katowice, choć pod tą nazwą klub ze stolicy województwa śląskiego ostatni raz grał w europejskich pucharach? Dlaczego GKS Bełchatów, a nie GKS BOT Bełchatów, choć pod tą nazwą „Torfiorze“ zostali wicemistrzem Polski? I tych przykładów można mnożyć tyle, że byście tu wszyscy posnęli.

Dlaczego jeden sponsor jest cacy, a drugi jest sztucznym tworem i sprzedawaniem wartości? Od wielu lat próbuję złapać i zrozumieć tok myślenia środowiska jedynych prawdziwych, ale przez takie sytuacje nie mogę.

Rozumiem za to zakończone powodzeniem dążenie kibiców TKP Toruń do zmiany nazwy na Elanę, rozumiem kibiców KP Police, którzy chcieli znów kibicować Chemikowi, czy rozumiem fanów Bogdanki Łęczna, którzy pragną, by ich zespół znów był Górnikiem. Co z tego, że Elana to nazwa zakładów chemicznych w Toruniu, a Chemik to nazwa zakładów chemicznych w Policach, skoro istnieją takie rzeczowniki pospolite. Rzeczowników pospolitych „stomil“ i „stilon“ nie ma...
Tagi: Stilion Gorzów Stomil Olsztyn
19:33, mitrel , Futbol polski
http://trelik.blox.pl/html
autor: Michał Trela

pisze do Gazety Wyborczej - chyba nic dodawać nie trzeba

Awatar użytkownika
R Ö B Ê R Ť
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 93
Rejestracja: sob 04 gru, 2010
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Artykuły/prasa

Post autor: R Ö B Ê R Ť » pn 26 gru, 2011


Komentator
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 307
Rejestracja: pn 14 sie, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Artykuły/prasa

Post autor: Komentator » wt 27 gru, 2011


czerkasow
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 361
Rejestracja: wt 29 lip, 2008
Lokalizacja: Olsztyn/ Pojezierze

Re: Artykuły/prasa

Post autor: czerkasow » pt 30 gru, 2011


Komentator
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 307
Rejestracja: pn 14 sie, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Artykuły/prasa

Post autor: Komentator » sob 31 gru, 2011

Dwa nowe felietony ukazały się na "Bez napinki". Cały czas możecie podsyłać swoje przemyślenia, felietony czy komentarze. Polubcie także BN na facebooku, szybciej zostaniecie poinformowani o kolejnych zamieszczanych tekstach.

http://beznapinki.blogspot.com/2011/12/ ... diach.html
http://beznapinki.blogspot.com/2011/12/ ... -2012.html

czerkasow
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 361
Rejestracja: wt 29 lip, 2008
Lokalizacja: Olsztyn/ Pojezierze

Re: Artykuły/prasa

Post autor: czerkasow » pn 02 sty, 2012


ODPOWIEDZ