Nasza flaga

Sprawy dotyczące kibicowskiego życia

Moderatorzy: Pojezierski, StomilTravel, Moderatorzy

Awatar użytkownika
A.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 531
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Kontakt:

Nasza flaga

Post autor: A. » pt 12 wrz, 2003

Przyszła mi do głowy pewna myśl. Widzimy się na meczach Warmii, OKPu, może też na AZS i innych. Zawsze ktoś tam jest, te 10 lub więcej osób, czy tzw. grupka, grupa. Pojawiają się okrzyki, ludzie widzą i słyszą że Stomilowcy są, nie umarli.
Wg. mnie to dobra incjatywa. Ale przyszedł mi do głowy pewien pomysł by to troszkę wzbogacić i rozszerzyć nasz "asortyment" kreatywnego działania.

Pomysł jest nastepujący:
Aby na każdym meczu, manifestacji itp. na którym się znajdziemy w zorganizowanej grupie wywiesić flage. Nie taką klubową które zawsze wisiały na naszym stadionie.

Flaga ta była by wykonana profesjonalnie (nie jakaś tam szmata z prześcieradła z napisem sprayem), nie musiała by być duża, miala by inne barwy niż klubowe (od siebie proponuje: czarny, chyba wiadomo dlaczego... Także z graficznego punktu widzenia to ciekawy kolor) jej hasło zwiazane by było z naszą walką. Chodzi mi o coś takiego jak np. flaga Pogoni "Pogoń Walcząca". Chyba wiecie o co chodzi i jaki to ma wymiar.
Myśle, że to dobra incjatywa, by oprócz tego by być słyszalnym, byc też widzialnym. Pamietacie chyba jak pojawiały się nasze flagi np. na manifestacjach, meczach AZSu, czy też ostanim zdjęciu rodzinnym olsztyniaków. To zawsze było widziane i odnotowane np. przez wszechobecne media. Głos przemija, flaga zostaje. W przypadku Pogoni było głośno, przyniosło to poztywne efekty. Nie od dziś wiadomo jaki wymiar ma flaga, już w czasach średniowiecznych była bardzo ważnym symbolem który skupiał ludzi wokół określonego celu itp.

W przypadku waszej akceptacji proponuje wykonać taką flagę, wymysleć wspólnie dobry projekt i hasło. Niech ta flaga nasz połączy i towarzyszy nam do lepszych czasów, będąc z nami tam gdzie trwa nasza walka.

Wiadmo też, że będzie chodziło o $. Ja już teraz mówie że dam tyle ile będę mógł i nie będą to puste słowa. Jak każdy coś rzuci to flaga powstanie.
Aha... i z technicznego punktu widzenia.
Obecnie mamy taki rynek, że nie trzeba płacić za to majątku zamawiając taką flagę np. u Szulca, gdzie wiadomo jaki był syf i wałek czasowy.

Pozostawiam ten pomysł do waszych przemyśleń i czekam na Wasze refleksje w tym temacie.

Pzdr.

Huligan
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 26
Rejestracja: ndz 31 sie, 2003

Post autor: Huligan » pt 12 wrz, 2003

Gratuluje pomysłu!!!! Myślę, że jest wyjątkowo trafiony. Osobiście nie znam się na projektowaniu flag (choć kilka w swoim życiu widzałem i uważam, że czarne tło jest jak najbardziej wskazane), ale chętnie sobie kilku piwek odmówię i się dołoże (no majątkiem może strasznym nie dysponuje, ale ziarnko do ziarnka...). Fajnie by było np. pokazać się na AZSie jak będzie transmisja - niech cała Polska widzi, że nazwa Stomil (względnie OKS)nie jest w Olsztynie obojętna! Tu drobna sugestia - nie wszyscy chcą i muszą być w stowarzyszeniu. Dlatego dobrze by było w fazie zbierania funduszy na KONKRETNY projekt podać numer konta, gdzie by mozna było wpłacać kaskę. Tak chyba ławtwiej będzie trafić do nieco szerszego grona potencjalnych darczyńców. No a może jakiś banerek by się dało do klikania znaleźć na ten szczytny cel???

Awatar użytkownika
A.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 531
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Kontakt:

Post autor: A. » pn 15 wrz, 2003

Mazur pisze:Świetny pomysł!ja ze swojej strony też napewno dorzuce!!Jeszcze tylko jedno pytanie do pana A jest pan w naszym stowarzyszeniu??Jeżeli nie to warto by bylo sie zapisac pozdrawiam i popieram twój pomysł w 100%
Cieszę się, iz podoba Ci się ten pomysł, zobaczymy jeszcze co myślą inni. Ale wracając do tematu i odp. na Twoje pytanie: Nie jestem w Stowarzyszeniu, przyjdzie kiedyś taki dzień, przyjdę i ja...
Na razie jestem tu z Wami i siedze niedaleko Was na meczach :wink:

Pzdr.

Wytrych
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 33
Rejestracja: wt 16 wrz, 2003

Post autor: Wytrych » wt 16 wrz, 2003

Dobra jest juz pomysl na ta flage mamy haslo i projekt na nia "DOPOKI SMIERC NAS NIE ROZŁĄCZY-STOMIL OLSZTY"..Tylko zeby ja profesjonalnie wykonac kosztyje to u Szulca 30 zl za metr a terminy ma [moderator] z pol roku na nia bysmy czekali!!!materila mozna kupic samemu nawet w Olsztynie ale zeby mial ktos zdolnosci do wycinania literek!albo sie popytac jakiejs krawcowej moze tanio by zrobila?

Awatar użytkownika
Ghost
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 139
Rejestracja: czw 21 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ghost » śr 17 wrz, 2003

...i przede wszystkim jak jestesmy przygotowani do tego projektu finansowo. Na wczorajszym spotkaniu kibicow zostal poruszony ten watek. Mozna otworzyc specjalny fundusz skladkowy tylko na ten cel. Pieniadze beda gromadzone oddzielnie... ale co ze skladkami osob spoza SSK?

Wytrych
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 33
Rejestracja: wt 16 wrz, 2003

Re: Nasza flaga

Post autor: Wytrych » ndz 21 wrz, 2003

A. pisze:Przyszła mi do głowy pewna myśl. Widzimy się na meczach Warmii, OKPu, może też na AZS i innych. Zawsze ktoś tam jest, te 10 lub więcej osób, czy tzw. grupka, grupa. Pojawiają się okrzyki, ludzie widzą i słyszą że Stomilowcy są, nie umarli...


No dobra miales pomys i co ...juz zapomniales to przyjdz na wtorkowe zebranie i dorzucisz ile mozesz ja tez cos rzuce i pare osob napewno tez a nie napisales cos o fladze i juz siedzisz cicho!!pozdro

Awatar użytkownika
A.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 531
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Kontakt:

Re: Nasza flaga

Post autor: A. » śr 24 wrz, 2003

Wytrych pisze:No dobra miales pomys i co ...juz zapomniales to przyjdz na wtorkowe zebranie i dorzucisz ile mozesz ja tez cos rzuce i pare osob napewno tez a nie napisales cos o fladze i juz siedzisz cicho!!pozdro
Cieszę się, że pomysł się spodobał. Chętnie bym zobaczył projekt. Istnieje może możliwość by tu go wkleić?
Odnośnie $. Obiecałem to coś tam dam, słowa dotrzymam. Przekaże $ dla Kwiatka. Mam nadzieje, ze ten pomysł wypali.

Polecam też ciekawy link:
:arrow: http://forum.ultras.pl/viewtopic.php?t=510

Być może tu można by było zamówić tą flagę:
:arrow: http://www.bytovia.pl/flagi

Pzdr.

Wytrych
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 33
Rejestracja: wt 16 wrz, 2003

Post autor: Wytrych » pn 29 wrz, 2003

STOMILOWCY i panie A. gadalem z typem ktory zajmuje sie produkcja flag! Mówił, że za metr bierze 30 zł. Termin z 20 dni! Więc potrzeba nam mniej wiecej 210 zł. Ja oferuje 20 zł swoich i ok 30 zł. wiec mamy juz 50 zł., jeszcze 160 zł. Moze STOWARZYSZENIE COS RZUCI? Panie Ghost? :D wiec internetowi fani zapraszam do skladki :!: :!: :!: panie A. na pana tez :D licze :!: POZDRO

Wszystkich chetnych i niechetnych :) zapraszam na wtorkowe zebranie to dogadamy szczegoly i jakas zrzute zrobimy :!: :!: NIE MA LIPY STOMIL OLSZTYN :!:

Awatar użytkownika
Ghost
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 139
Rejestracja: czw 21 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ghost » pn 29 wrz, 2003

Proponuje oddzielny budzet w ramach Stowarzyszenia na ten akurat cel. Przypuscmy ze nazbieramy na flage z 70% - reszte funduszy pokryje SSK.
Zbiorke zaczynamy we wtorek, zapraszam rozniez z projektami nowej flagi.

Awatar użytkownika
A.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 531
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Kontakt:

Post autor: A. » pn 29 wrz, 2003

Wytrych pisze:STOMILOWCY i panie A. gadalem z typem ktory zajmuje sie produkcja flag!!!mowil ze za metr bierze 30zl!termin z 20 dni!!wiec potrzeba nam mniej wiecej 210zl!!!!!!!!!ja oferuje 20 zl swoich i ok 30zl(z tajnej skaladki 8) wiec mamy juz 50 zl !!jeszcze160zl!!!Mze STOWARZYSZENIE COS RZUCI??Panie Ghost?? :D wiec internetowi fani zapraszam do skladki :!: :!: :!: panie A. na pana tez :D licze :!: POZDRO
Witam, widzę ze sprawa ruszyła. Oki, rozumiem, że hasło to: "DOPÓKI ŚMIERĆ NAS NIE ROZŁĄCZY-STOMIL OLSZTYN"(?), proponuje koniecznie w czarnym kolorze. Będzie bardzo wymownie i klimatycznie.

Ja dam 20 zł, Twoje 50 zł i mamy już 70 zł, co na 2 osoby chyba jest niezłym wynikiem. Mnie jutro na zabraniu nie będzie, mam prace w tym tygodniu, ale za tydzień pojawię się już na 80%. W tym tygodniu moje $ trafią do Was, może nawet już na jutrzejsze zebranie, dam przez kokoś jak dam radę.

Mamy już jakiś projekt??
Jeśli nie, to postaram się przynieść na następny wtorek ze 2, 3 projekty.

Pzdr. Wytrych.

Ps. A co to za tajny fundusz panie Wytrych? :wink:

Wytrych
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 33
Rejestracja: wt 16 wrz, 2003

Post autor: Wytrych » wt 30 wrz, 2003

Witam pnie A. troche zmienila sie koncepcja tej flagi :wink: hasło zostaje ale padl pomys i zyskal duze poparcie ze ta flaga ma miec 70 metrów! Na dzisiejszym zebraniu zebralismy 40 zł. + 20 moje + 30 zł. z tych tajnych sladek 8) Trzy osoby obiecały wplacić po 30 zł. w następnym tygodniu to niby mamy juz 180 zł. Na taka flage potrzeba ciut ponad 2 tysiaczki :? ALE JAK BY POWSTALA TO BYLA BY TO NAJDLUZSZA FLAGA W POLSCE :!: :!: Jak na to tez bys chcial przeznaczyc kaske to zapraszam!OGOLNIE WSZYSTKICH KIBICOW STOMILU KTORZY CHCIELI BY SIE DOZUCIC :!: :!: Pozdro DAMY RADE :!: :!: :wink:

Awatar użytkownika
A.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 531
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Kontakt:

Post autor: A. » wt 30 wrz, 2003

Hmmm... Patrząc na to z lekkim dystansem...

Wg. mnie taka wielka flaga jest mało praktyczna, ani to na wyjazd, ani na manifestacje itp.
Ciężko ogólnie z "montażem", a i z transportem tego były by problemy.

Ja bym proponował coś mniejszego, no ale to moje prywatne zdanie. Zadecyduje ogól, demokratycznie mam nadzieje :wink:
Od mnie 20 zł czyli jest już 200 zł.

Awatar użytkownika
kaczmar
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 444
Rejestracja: czw 11 wrz, 2003
Lokalizacja: OLN

Nasza flaga

Post autor: kaczmar » śr 01 paź, 2003

PIĘKNY POMYSŁ tak jak wlepki za tydzien przejde na spotkanie i wplace swoja czesc!!!! gdzies z 20zl bo wiecej bedzie ciazko ale DAMY RADE !!! chcialem zauwazyc ze ostatnio bardzo duzo robia pewne osoby by o STOMILU pamietano i chwala im za to!!!! pozdrawiam STOMIL FOREVER

Emilozo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 1606
Rejestracja: sob 23 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran
Kontakt:

Post autor: Emilozo » śr 01 paź, 2003

Moim zdaniem trzeba będzie się zastanowić nad długością tej flagi...
Czy będzie miejsce na jej rozwieszenie, jeżeli oczywiście uzbieramy na 70 metrów...
Ja też oczywiście dołoże swoją przysłowiową złotówke do tego celu!

Wytrych
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 33
Rejestracja: wt 16 wrz, 2003

Post autor: Wytrych » śr 01 paź, 2003

A. pisze:Ja bym proponował coś mniejszego, no ale to moje prywatne zdanie. Zadecyduje ogól, demokratycznie mam nadzieje. Od mnie 20 zł czyli jest już 200 zł.
Wiesz ogolnie sie z tym zgadzam!!ale pomysl sobie jaki byl by rozglos :!: :!: i to nie tylko wsrod olsztynskich fanow :!: w Posce odbilo by sie to duzym echem napewno a o to na chodzi chyba wszystkim?przynajmniej mi :!: 8) Taka flaga nie mosi przeciesz jezdzic na wyjazdy :!: wszystkie te -minusy mozna jakos przezyc i zrobi sie z tego [moderator] wielki +plus :!: POZDROWKI

Wytrych
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 33
Rejestracja: wt 16 wrz, 2003

Post autor: Wytrych » śr 01 paź, 2003

Co do długości i kaski! Narazie to tylko pomysl :!: Sam nie wiem czy mozemy uzbierac na tak dluga flage! Ale jestem OPTYMISTA i wierze we wszystkich fanatykow! Nawet jak uzbieramy na jakies 40 metrów tez bedzie cos :!: :!: 8)

Wiecie co nie ma co sie rozgadywac o dlugosciach i modyfikacjach hasla!Najpierw uzbierajmy pewna sume pozniej bedziemy dyskutowac :!: 8)

Awatar użytkownika
A.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 531
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Kontakt:

Post autor: A. » czw 02 paź, 2003

Przemyślałem nieco sprawę. Wasz pomysł popieram bo jest dobry, ale produkcję tej flagi odsunął bym trochę w terminie (oczywiescie wpłaty na nią były by zbierane cały czas).

W pierwszej kolejności proponuje powrócić do mojego pierwszego postu i myśli która tam "padła".

Po refleksji widzę to tak:
Mała flaga, 2 x 1 metrów, kolor czarny- ewentualne białe wstawki. Napis dwupoziomowy- góra dół.
- (górny napis) Stomil Olsztyn, lub OKS Stomil
- (dolny napis) Damy radę!
Projekt można jeszcze dograć.

Wg. mnie to najlepsze hasło jakie może paść w aktualnej sytuacji. Obrazuję całą naszą sytuacje, starania, wiarę itp.
Proponowałbym wieszać ta flagę wszędzie tam gdzie będziemy się pojawiać. Koszt wychodzi ok. 100 zł, czyli nas stać. 8)
Czekam na Wasze refleksje. jeśli pomysł zostanie zaakceptowany to do dzieła.

Pzdr.

Wytrych
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 33
Rejestracja: wt 16 wrz, 2003

Post autor: Wytrych » czw 02 paź, 2003

Ale tak naprawde jeszcze nie mamy bo jak sam wiesz ty jeszcze nie dales kasy 8) taka mala flage to sami mozemy zrobic i obgadamy to we wtorek! Zapraszam pana A. :!:

Aha mam jeszcze jeden pomysl :!: :!:
Mianowicie:
Mozemy stawiac puszki ,skarbonki czy inne tam pojemniki na kase 8)
Napisac ze zbieramy na flage pierwsz mogla by stanac np.w Restauracji Stadion?macie jakies inne ciekawe miejsca gdzie mozna bylo by postawic taka puszke?? :wink:

Awatar użytkownika
A.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 531
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Kontakt:

Post autor: A. » czw 02 paź, 2003

Niezły pomysł z tymi puszkami. Tyle, ze powinny być jakieś solidne modele bo w dzisiejszych czasach to Polak wszystko "wymontuje" i przywłaszczy. :wink:

Odnośnie miejsc:
A gdyby tak (najlepiej przy pomocy dobrych i sprawdzonych znajomych, znających dobrze lub będących właścicielem takowego sklepu) takie puszki zainstalować w rożnych olsztyńskich sklepach sportowych? Wiadomo sport, a sport to Stomil 8)

gdy
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 5
Rejestracja: czw 02 paź, 2003

flaga

Post autor: gdy » czw 02 paź, 2003

Gratulują mądrej decyzji o sojusz z OKP. W związku z tym postanowiłem ufundować 10 metrów bieżących flagi (300 PLN), czy SST ma jakieś konto?, prosiłbym o podanie, wierzę że będzie Stomil skoro ma takich kibiców

Mazur
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 192
Rejestracja: czw 21 sie, 2003
Lokalizacja: Pieczewo / Jeziołka
Kontakt:

Post autor: Mazur » czw 02 paź, 2003

No prosze jak szybko ruszylismy do przodu. Kolega gdy mówi ze jest w stanie dac 300zl inny kibic naszego klubu- Arek napisał na stomil.olsztyn.pl ze mieszka za granica i jest w stanie dac 400 zl to juz by bylo 700 :!: :!: do pana Gdy w tej sprawie najlepiej skontaktuj sie z ghostem bo o ile mi wiadomo to stowarzyszenie nie ma jeszce konta

kru

Re: flaga

Post autor: kru » czw 02 paź, 2003

gdy pisze:Gratulują mądrej decyzji o sojusz z OKP. W związku z tym postanowiłem ufundować 10 metrów bieżących flagi (300 PLN), czy SST ma jakieś konto?, prosiłbym o podanie, wierzę że będzie Stomil skoro ma takich kibiców
W powyższej sprawie otrzymałeś ode mnie maila

Awatar użytkownika
kaczmar
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 444
Rejestracja: czw 11 wrz, 2003
Lokalizacja: OLN

Nasza flaga

Post autor: kaczmar » czw 02 paź, 2003

No to niezle jak tak dalej pójdzie to okaże sie że STOMIL mogłby miec za sponsora .... kibiców.. . osobiście zgadzam sie z tym ze napis na fladze mozna ustalic dopiero gdy bede środki finansowe na odpowiednią flage..... pozdro dla wszystkich wiernych..... STOMIL FOREVER

Mackovski
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: pt 26 wrz, 2003
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Mackovski » czw 02 paź, 2003

FC Kryta też się dołoży :twisted:

zix
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 13
Rejestracja: śr 01 paź, 2003
Lokalizacja: Ostróda

Re: flaga

Post autor: zix » czw 02 paź, 2003

1. Czy to znaczy ze jednak jest konto ???
2. Kruszek moze umiescilbys mala reklame wtorkowych spotkan na gl stronie ??? Cos w stylu "nastepne spotkanie X.X.2003 o godzinie XX:XX" ???

Tylko mi tam tych iksow nie wpisuj !!!!! ;)

ODPOWIEDZ