Pub Stomilowca:)

Sprawy dotyczące kibicowskiego życia

Moderatorzy: Pojezierski, StomilTravel, Moderatorzy

picci
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 5
Rejestracja: sob 03 sty, 2009
Lokalizacja: oln

Pub Stomilowca:)

Post autor: picci » sob 28 lut, 2009

Zastanawialiscie sie jakby to bylo miec w Olsztynie sportowy pub, w ktorym mozna byloby sie napic piwka przed meczem i po, obejrzec jakies inne mecze, byloby to miejsce spotakan kibicow Stomilu. Stare zdjecia szaliki, sa takie puby w innych miastach, dlaczego nie w olsztynie???[/b]

Spokojny_
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 160
Rejestracja: sob 25 paź, 2008
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Spokojny_ » sob 28 lut, 2009

Liczysz na to że któryś z forumowiczów założy taki pub? :roll: Jak masz taki pomysł to na pewno nie załatwisz go na forum :mrgreen:

K.K.
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 332
Rejestracja: ndz 28 sty, 2007

Post autor: K.K. » sob 28 lut, 2009

Masz Pub u Kibica pod hermesem.

czerkasow
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 361
Rejestracja: wt 29 lip, 2008
Lokalizacja: Olsztyn/ Pojezierze

Post autor: czerkasow » sob 28 lut, 2009

K.K. pisze:Masz Pub u Kibica pod hermesem.
Swego czasu go nawet Kaziu Sidorczuk prowadził.

Dębowy
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 60
Rejestracja: wt 18 lis, 2003
Lokalizacja: PIeczewo
Kontakt:

Post autor: Dębowy » sob 28 lut, 2009

a teraz jest tam spotkanie rencistow i karciarzy...Przydałby sie oj przydał. W szczególności gdzieś w pobliżu stadionu aby po udanej konsumpcji piwka udać sie na stadion.

marcin1981
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 62
Rejestracja: czw 30 paź, 2008

Post autor: marcin1981 » sob 28 lut, 2009

czerkasow pisze:
K.K. pisze:Masz Pub u Kibica pod hermesem.
Swego czasu go nawet Kaziu Sidorczuk prowadził.

Kasiu Sidorczuk to prowadził pub ale na przeciwko starego kina Polonia, na ulicy Pieniężnego a nie pod Hermesem.

czerkasow
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 361
Rejestracja: wt 29 lip, 2008
Lokalizacja: Olsztyn/ Pojezierze

Post autor: czerkasow » sob 28 lut, 2009

marcin1981 pisze:
czerkasow pisze:
K.K. pisze:Masz Pub u Kibica pod hermesem.
Swego czasu go nawet Kaziu Sidorczuk prowadził.

Kasiu Sidorczuk to prowadził pub ale na przeciwko starego kina Polonia, na ulicy Pieniężnego a nie pod Hermesem.
Jeżeli tak, to sorki za niesprawdzone info.

Awatar użytkownika
Rmk
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 62
Rejestracja: wt 22 sty, 2008

Post autor: Rmk » ndz 01 mar, 2009

wg. mnie pub typowo "Stomilowski" nie jest dobrym pomysłem
po 1sze dla tego ze ciężko było by mu przetrwać - mało kto poza Stomilowcami by tam przychodził, a nie ma nas aż tylu, aby móc "utrzymać" pub
po 2gie było by to miejsce ciągłych burd i awantur bo jak by przyjeżdżała jakaś obca ekipa, od razu uderzała by na pub - a to zniszczenia, koszty, pały a co za tym idzie tajniaki itd.
po 3cie jak by był mały, to by nie było miejsca po meczu, a jak by był duży to by szybciej upadł niż powstał bo zarobek miał by tylko 2 co 2gą sobotę, w inne dni - słabo
po 4te wśród Stomilowców szerzył by się alkoholizm:D
tyle ode mnie
ps. już myślałem o założeniu takiej knajpy ale nie widziałem w tym sensu
ps2. z tego co się orientowałem wkład nie jest potrzebny duży, przy dobrym projekcie do UE dobre dofinansowanie, poza tym liczył bym na pomoc kibiców przy remoncie i "robieniu" lokalu (a jestem pewien ze by się znalazła)
coś jeszcze chciałem powiedzieć ale zapomniałem :mrgreen:

marcin1981
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 62
Rejestracja: czw 30 paź, 2008

Post autor: marcin1981 » ndz 01 mar, 2009

To nie musiałby być pub tylko dla Stomilowców a dla każdego sympatyka sportu. Faktycznie jednak przez zrobienie jakiejs trzody szybko inni by sobie odpuścili podając argumenty podobne do tych przez które nie przychodzą na mecze. Jeśli pub założyłby ktoś silnoręki to byłby spokój a co za tym idzie klienci- zarobek. Co do wkładu to kasa potrzebna byłaby i to nie mała, żeby dostać coś z UE też trzeba coś mieć bo Unia refunduje a nie daje.

Majster
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 17
Rejestracja: czw 23 paź, 2008

Post autor: Majster » ndz 01 mar, 2009

Wg mnie już takie zadanie ma spełniać "piwiarnia" warki, tyle że tam jest dużo bardziej pro siatkarsko niż piłkarsko:D Po za tym w pełni się zgadzam z "Rmk", tylko te dofinansowanie o którym piszesz - nie wiem ile byś z tego dostał bo z tego co się orientuje to z UE możesz dostać maksymalnie 5koła na otworzenie swojego PIERWSZEGO biznesu. Co najwyżej z Urzędu Pracy (o ile jesteś zarejstrowanym bezrobotnym) dostaniesz maks 6-krotność średniej polskiej pensji na rozpoczęcie pierwszej działalności gospodarczej.
p.s. Też o taim czymś myslałem ale ciężko było by tam utrzymać porządek.
ps2 jeszcze jest "15" a tam jest właścicielem Sordyl.

Awatar użytkownika
Rmk
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 62
Rejestracja: wt 22 sty, 2008

Post autor: Rmk » ndz 01 mar, 2009

trochę mi się [moderator] z tym UE - to nie UE a UP:D
nie wiem czy znacie historie założenia "mołotov cafe"?
pomińmy ze jest to miejsce schadzek brudasów, ale oni jakoś tak wykombinowali ze pub jest "spółdzielnią socjalną" poniżej masz link - opisali co zrobili i jak
http://www.molotovcafe.pl/spoldzielnia.php
kiedy myślałem o pubie dla Kibiców myślałem zeby zrobić tak samo jak oni.
pozdro
Ostatnio zmieniony ndz 01 mar, 2009 przez Rmk, łącznie zmieniany 1 raz.

Emilozo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 1606
Rejestracja: sob 23 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran
Kontakt:

Post autor: Emilozo » ndz 01 mar, 2009

Majster pisze:Wg mnie już takie zadanie ma spełniać "piwiarnia" (......)
ps2 jeszcze jest "15" a tam jest właścicielem Sordyl.
Warka nie spełni pubu Stomilowca... dlaczego? Sam sobie odpowiedziałeś na dole swojego postu. Owszem w Warce przychodzi parę osób związane z ruchem kibicowskim w Olsztynie, ale napewno nie dlatego, że ten lokal ma klimat pubu piłkarskiego...

Awatar użytkownika
kaczmar
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 444
Rejestracja: czw 11 wrz, 2003
Lokalizacja: OLN

Post autor: kaczmar » pn 02 mar, 2009

chyba od pewnych urodzin w "Warce" przychodzi do niej mniej osób związanych z olsztyńską piłką tudzież nie wszyscy są mile widziani :lol:

marcin1981
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 62
Rejestracja: czw 30 paź, 2008

Post autor: marcin1981 » pn 02 mar, 2009

I tu można podsumować ten temat.Nikt takiego pubu nie otworzy bo będzie obawiał się kolejnych "pewnych urodzin". Dalej pozostaje picie pod chmurką.

Majster
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 17
Rejestracja: czw 23 paź, 2008

Post autor: Majster » pn 02 mar, 2009

troche nie zrozumiałem Twojej odpowiedzi Emilozo... Pub "15" jest na pieniężnego to był tylko taki odnośnik co do wcześniejszych rozważań kogoś o właścicielu itp.
A co do zakończenia tematu to może jeszcze - nie:P
Może dało by rade porozmawiać o czymś takim z władzami klubu? Może oni byli by gotowi cos takiego otworzyć gdzieś w pobliżu...? A np Stowarzyszenie ze swojej strony by mogło zaproponować pomoc w utrzymaniu porządku...? To tylko taka mała sugestia żebyśmy sami zaczeli uczyć się samodyscypliny....

Ja ze swojej strony mógłbym napewno pomóc w utrzymaniu porządku i miłego klimatu do picia:) (mówie to jako Olsztyńskie Stowarzyszenie Przyjaciół Piwa)

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn 02 mar, 2009 przez Majster, łącznie zmieniany 1 raz.

Emilozo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 1606
Rejestracja: sob 23 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran
Kontakt:

Post autor: Emilozo » pn 02 mar, 2009

Majster pisze:troche nie zrozumiałem Twojej odpowiedzi Emilozo... Pub "15" jest na pieniężnego to był tylko taki odnośnik co do wcześniejszych rozważań kogoś o właścicielu itp.
chodziło mi o to, że tam gdzie właścicielem jest były siatkarz nie zrobisz atmosfery pubu kibica Stomilu ;)

Awatar użytkownika
.M.
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 109
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Zatorze

Post autor: .M. » pn 02 mar, 2009

kaczmar pisze:chyba od pewnych urodzin w "Warce" przychodzi do niej mniej osób związanych z olsztyńską piłką tudzież nie wszyscy są mile widziani :lol:
Ciekawe czyich :aniolek:

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Post autor: Preze(S) » pn 02 mar, 2009

pomysł jest ok tylko we wszystkich podobnych inicjatywach jeżeli nie zajmie się tym osoba znana,poważana w środowisku jak ktoś napisał "silnoręki" :) to nie ma racji bytu lub prędzej czy później jest sakzanay na niepowodzenie ;)

Awatar użytkownika
Aro
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 321
Rejestracja: pn 07 maja, 2007
Lokalizacja: Kormoran

Post autor: Aro » pn 02 mar, 2009

kaczmar napisał/a:
chyba od pewnych urodzin w "Warce" przychodzi do niej mniej osób związanych z olsztyńską piłką tudzież nie wszyscy są mile widziani :lol:


Ciekawe czyich :aniolek:
A ty już się tak nie chwal bandyto! ;D

marcin1981
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 62
Rejestracja: czw 30 paź, 2008

Post autor: marcin1981 » pn 02 mar, 2009

intertrans pisze:pomysł jest ok tylko we wszystkich podobnych inicjatywach jeżeli nie zajmie się tym osoba znana,poważana w środowisku jak ktoś napisał "silnoręki" :) to nie ma racji bytu lub prędzej czy później jest sakzanay na niepowodzenie ;)


Finał byłby taki, że na początku mógłby to być pub skierowany do kibiców jednakże po kilku burdach wstęp mieliby już zakazany i byłoby to logiczne bo każdy z nas zrobiłby tak samo. Fajnie byłoby mieć pub w którym wypiłoby się na spokojnie piwko przed meczem czy po albo obejrzeć mecz w tv. Kiedyś taką rolę spełniał "Pub u Kibica" na Dworcowej, teraz to spadło chyba na psy, był pub u Kazika tez sympatyczne miejsce.

Ol(S)ztynianin
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 635
Rejestracja: czw 20 sty, 2005
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ol(S)ztynianin » pn 02 mar, 2009

kaczmar pisze:chyba od pewnych urodzin w "Warce" przychodzi do niej mniej osób związanych z olsztyńską piłką tudzież nie wszyscy są mile widziani :lol:
wszyscy są mile widziani tylko problem w tym, że pub się znudził osobom z urodzin :lol:

Kamas
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 671
Rejestracja: wt 31 lip, 2007
Lokalizacja: Jaroty/Emigracja

Post autor: Kamas » pn 02 mar, 2009

Za dużo na nas stracili 8) :lol:

Awatar użytkownika
Aro
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 321
Rejestracja: pn 07 maja, 2007
Lokalizacja: Kormoran

Post autor: Aro » pn 02 mar, 2009

dobra teraz przez 3 strony będzie rozpamiętywanie urodzin eM. ;D Panowie powiem tak. KMWTW ;D w zasadzie dużo nie powiedziałem :P

EOT

ODPOWIEDZ