Mobilizacja w przyszłym sezonie !!!

Sprawy dotyczące kibicowskiego życia

Moderatorzy: Pojezierski, StomilTravel, Moderatorzy

Awatar użytkownika
V.N.A
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 699
Rejestracja: pn 02 sie, 2004
Lokalizacja: FCOPP!

Mobilizacja w przyszłym sezonie !!!

Post autor: V.N.A » śr 14 lip, 2010

Jak wiadomo sezon tuż tuż a wszyscy chyba też wiedzą jak to było u Nas w poprzednim sezonie pod względem frekwencji na meczach u siebie jak i na wyjazdach. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i stwierdzić, ze poprzez miniony sezon zasługujemy na dużego minusa w świetle niektórych rywali w lidze! Atrakcyjności rywali takich jak; Resovia, Stal Stalowa Wola, Olimpia Elbląg, Wisła Płock, Jeziorak Iława, Stal Rzeszów, Wigry Suwałki chyba nie trzeba tłumaczyć i każdy z Nas zapewne wie, że powinniśmy prezentować o wiele wyższy poziom pod względem kibicowskim niż w poprzednim sezonie.

Wg. Mnie trzeba poprawić błędy które popełnialiśmy w 2009/2010, czyli przede wszystkim 'GŁOŚNIEJSZA' mobilizacja na każdy mecz! Mam tu na myśli plakaty, informacje na forum, przesyłanie informacji znajomym za pomocą różnych portali internetowych, gg oraz mejli np które Ktoś kiedyś miał choćby z akcji popieram.stomil.olsztyn.pl.

Jest naprawde dużo do zrobienia Panowie więc zacznijmy działać już dziś!

Tu macie terminarz; http://www.90minut.pl/liga/0/liga5034.html
Zapoznajcie się z Nim i już dziś rezerwujcie wolne itp na mecze co najmniej z ekipami które wypisałem powyżej!

Awatar użytkownika
Lucyfer
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 149
Rejestracja: pn 20 lip, 2009
Lokalizacja: Ol(S)ztyn

Re: Mobilizacja w przyszłym sezonie !!!

Post autor: Lucyfer » śr 14 lip, 2010

Wypadałoby też dobrze zaprezentować się na meczu z Sokółką w Pucharze Polski, 21 lipca. :!: :!: :!: Tym bardziej, że jest to pierwszy mecz. PLAKAT WKRÓTCE.

Awatar użytkownika
SzEFoo
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 433
Rejestracja: pn 10 maja, 2004
Lokalizacja: POJEZIERZE

Re: Mobilizacja w przyszłym sezonie !!!

Post autor: SzEFoo » śr 14 lip, 2010

zapomniales chyba o najatrakcyjniejszym rywalu - Motorze Lublin

Awatar użytkownika
kubaols
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 137
Rejestracja: pt 24 paź, 2008
Lokalizacja: Nagórki

Re: Mobilizacja w przyszłym sezonie !!!

Post autor: kubaols » czw 15 lip, 2010

Plakat na mecz z Sokołem.
Obrazek

eR.
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 405
Rejestracja: śr 21 wrz, 2005
Kontakt:

Re: Mobilizacja w przyszłym sezonie !!!

Post autor: eR. » czw 15 lip, 2010

Osoby, które mogą drukować/kserować/rozwieszać plakaty niech zgłaszają się na PW.

Jeśli już ktoś podejmuje się plakatu, niech zachowa odpowiedni format, bądź jego proporcję.
A4 - 210 x 297(mm)

Awatar użytkownika
V.N.A
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 699
Rejestracja: pn 02 sie, 2004
Lokalizacja: FCOPP!

Re: Mobilizacja w przyszłym sezonie !!!

Post autor: V.N.A » czw 15 lip, 2010

SzEFoo pisze:zapomniales chyba o najatrakcyjniejszym rywalu - Motorze Lublin

Jeszcze nic na 100% pewnego z tym Motorem..

BATIGOL
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 78
Rejestracja: pt 26 wrz, 2008
Lokalizacja: OLN
Kontakt:

Re: Mobilizacja w przyszłym sezonie !!!

Post autor: BATIGOL » pt 16 lip, 2010

V.N.A pisze:
SzEFoo pisze:zapomniales chyba o najatrakcyjniejszym rywalu - Motorze Lublin

Jeszcze nic na 100% pewnego z tym Motorem..

Pewne 100 % mają licenjcę Szarowoli .
P.S.[moderator] tą Sokółkę kto ma wakacje to przyjdzie , a liga jest najciekawsza od bardzo dawna i na niej się należy skupić.

Awatar użytkownika
V.N.A
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 699
Rejestracja: pn 02 sie, 2004
Lokalizacja: FCOPP!

Re: Mobilizacja w przyszłym sezonie !!!

Post autor: V.N.A » wt 20 lip, 2010

Plakaty na pucharowy mecz Ktoś chociaż wydrukował, porozklejał ?

Nakręcajcie ludzi :!:

goro
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 66
Rejestracja: czw 28 sie, 2003

Re: Mobilizacja w przyszłym sezonie !!!

Post autor: goro » wt 20 lip, 2010

BATIGOL pisze: [moderator] tą Sokółkę kto ma wakacje to przyjdzie , a liga jest najciekawsza od bardzo dawna i na niej się należy skupić.
To może w ogóle tylko na 4 mecze się zmobilizować w tym sezonie?
Nie wiem czy wiesz, ale po przejściu Sokółki w pucharze trafimy na zwycięzcę MKS KORSZE-BALTYK GDYNIA, a w nastepnej rundzie rywale moga byc bardziej renomowani niz Ci z naszej ligi. Poza tym mecz jest o 17 wiec chyba znaczna czesc juz o tej godzinie nie pracuje, a 5zł na bilet to każdy chyba znajdzie. Pozdro

Awatar użytkownika
Lucyfer
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 149
Rejestracja: pn 20 lip, 2009
Lokalizacja: Ol(S)ztyn

Re: Mobilizacja w przyszłym sezonie !!!

Post autor: Lucyfer » wt 20 lip, 2010

Panowie. Jest to pierwszy, poważny mecz przed rozpoczęciem ligi. Pokażmy jak kibicuje się w Olsztynie i wstawmy się sporą liczbą na SEKTOR PIERWSZY dopingując głośno od 1 do 90 minuty naszą drużynę.

Brać kumpli , znajomych i jazda !!

Do zobaczenia na meczu !

Awatar użytkownika
kubaols
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 137
Rejestracja: pt 24 paź, 2008
Lokalizacja: Nagórki

Re: Mobilizacja w przyszłym sezonie !!!

Post autor: kubaols » wt 20 lip, 2010

@up
Tych minut może być nawet i 120 :D

eR.
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 405
Rejestracja: śr 21 wrz, 2005
Kontakt:

Re: Mobilizacja w przyszłym sezonie !!!

Post autor: eR. » wt 20 lip, 2010

Lucyfer pisze:Panowie. Jest to pierwszy, poważny mecz przed rozpoczęciem ligi. Pokażmy jak kibicuje się w Olsztynie i wstawmy się sporą liczbą na SEKTOR PIERWSZY dopingując głośno od 1 do 90 minuty naszą drużynę.

Brać kumpli , znajomych i jazda !!

Do zobaczenia na meczu !
kubaols pisze:@up
Tych minut może być nawet i 120 :D

Wam przed początkiem sezonu radzę zawiesić działalność na forum, nic nie wnosicie, a czytają to nie tylko wasi koledzy. Można się wykazać w inny sposób, nie nabijając bzdurne posty, które zmobilizują co najwyżej.. śmiech.

(tak, forum jest od tego żeby się "rozpisać", jest od tego dział hyde park)

Bez dalszej polemiki.

asdf
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: ndz 25 lip, 2010

Re: Mobilizacja w przyszłym sezonie !!!

Post autor: asdf » ndz 25 lip, 2010

Do napisania poniższych przemyśleń skłonił mnie postępujący marazm w jaki popadł ruch kibicowski na Stomilu, pogłębiające się konflikty wewnętrzne, a także brak organizacji na praktycznie każdym polu działalności kibicowskiej.
Postaram się podzielić swój „felieton” na kilka etapów:
- jak było wcześniej
- jak jest teraz
- jak będzie w przyszłości

Zacznijmy od historii… Czyli na początek na pewne będzie miło i sympatycznie, bo naszej historii i tożsamości na pewno nie mamy się prawa wstydzić. Nie byliśmy pionierami ruchu kibicowskiego w Polsce to na pewno, bo pierwsze zalążki pojawiły się w 1987 roku. Nie chcę się zbytnio rozwodzić i powielać tego co zostało napisane w Dziale: Nasza Historia na www.kibice.stomil.olsztyn.pl i tam odsyłam szczególnie młodszą część czytelników. Wiadomo że miały miejsce wydarzenia mniej lub bardziej chlubne dla nas kibiców STOMILU natomiast to co ukształtowało nasz wizerunek w oczach kibicowskiej Polski to na pewno brak kompleksów i wyjazdy. Jak to bywa w życiu: raz na wozie, raz pod wozem. Z jednej strony udało się skroić flagę mocnej ekipy Widzewa ze Śródmieścia, wykrojenie Olimpii Elbląg wracającej z meczu Legii w Olsztynie, skontrowanie Legii atakującej w Legionowie podczas wyjazdu do Warszawy, a z drugiej strony strata Stomil Ponad Wszystko na rzecz Górnika czy przegonienie przez hools Legii młynu Stomilu na meczu Stomil – Legia. Mimo wielu wzlotów i upadów Stomil od zawsze był ekipą z charakterem potrafiącym napsuć krwi nawet tym topowym polskim ekipom.

TERAŹNIEJSZOŚĆ…
Dokonania wypisane przez członków założonego przez kibiców klubu OKS STOMIL OLSZTYN (za samą inicjatywę założenia klubu duże brawa) brzmią imponująco:
-spotkanie z dawnymi pilkarzami Stomilu w Planecie 11
-Puchar Tysiaca Jezior na Uranii
-weekend sportowo-kulturalny w Parku Kusocińskiego
-organizowalismy wyjazdy na mecze reprezentacji oraz OKS 1945
-prowadzilismy akcje StadionDlaOlsztyna
Z mojego punktu widzenia najważniejszą rzeczą i priorytetem dla mnie jako kibica Stomilu jest zmiana nazwy na OKS STOMIL OLSZTYN. Przykład pokazał, że można w innych miastach w Polsce, dlaczego nie można u nas?? Tego nie wiem. Martwi natomiast milczące przyzwolenie na zwodzenie przez kolejnych działaczy kolejnych zarządów. A majstersztykiem jest dla mnie to, że klub w obecnym kształcie ma datę 1945 w nazwie, a jawne odcina się od historii Stomilu celowo nie nawiązując nawet w swoim statucie do sportowej tradycji klubu STOMIL OLSZTYN. Klubu, który pod tą nazwą występował przez 30 kolejnych sezonów (przypomnę, że pod szyldem OKS OLSZTYN klub występował 25 lat do roku 1970), klubu który jako jedyny w regionie miał w udziale występy w najwyższej piłkarskiej klasie rozgrywkowej w Polsce, klubu który gromadził na trybunach największą widownię. Komu jest to na rękę, żeby klub nie wrócił do jedynie słusznej nazwy? Nie wiem. Wiem tylko, że poprzednie akcje jak www.popieram.stomil.olsztyn.pl zwyczajnie nie wyszły i tylko utwierdziły władze klubu w przekonaniu, że nie jesteśmy na tyle mocną grupą nacisku, z którą trzeba się liczyć. Uważam, że należało bez żadnych ustępstw kontynuować bojkot meczy w Olsztynie nawet tych atrakcyjnych kibicowsko (brak wpływów z biletów itd.) i koncentrowanie się jedynie na wyjazdach.
Płynnie przechodzimy do drugiego priorytetowego dla mnie po zmianie nazwy tematu – wyjazdów. Podobno było organizowane… Jeśli przez słowo organizacja rozumiemy skręcenie 1 czy 2 fur i pojechanie na wyjazd, bo autokar nie jest organizowany to wszystko w porządku. Na marginesie szacunek dla tych, którzy uchronili nas przed kompletem zer wyjazdowych.
Dzięki wspomnianej „organizacji wyjazdów” w podsumowaniu wyjazdowym ekip 2-ligowych zajęliśmy zaszczytne 12 miejsce. Żeby uświadomić powagę zaistniałej sytuacji wspomnę o towarzystwie, w jakim się znaleźliśmy we wspomnianym rankingu. Wyprzedzamy nieznacznie takie potęgi kibicowskie jak Olimpia Grudziądz (trzecią siłę 100 tys. miasta będącą w cieniu mocnego fc Widzewa i żużlowego GKM) oraz Jezioraka Iława (miasta ludnością zbliżoną do Ostródy), a oglądamy plecy takich krezusów jak: starzy znajomi z Bałtyku Gdynia, którym swego czasu „podziękowaliśmy” za wspólną zgodę oraz Ruchu Radzionków – kibiców z 17 tys. miasteczka tępionych przez Polonię Bytom. Chciałoby się powiedzieć doborowe towarzystwo. Uważam, że dla ekipy z niespełna 180 tys. miasta ze sporą liczbą fan clubów w regionie znaleźć się w takim towarzystwie to spory dyshonor. Dla porządku wymienię ekipy z pierwszej piątki wspomnianego rankingu: Zawisza Bydgoszcz, Zagłębie Sosnowiec, Raków Częstochowa, Resovia Rzeszów i Olimpia Elbląg.
Jeśli chodzi o pozostałe inicjatywy to jedynie spotkanie z piłkarzami 1-ligowego Stomilu w Planecie 11 można uznać za udaną. Pozostałe:
- Puchar Tysiąca Jezior - poza możliwością zaprezentowania umiejętności piłkarskich dzikim drużynom (organizacja tego typu przedsięwzięć jest zdaniem pracowników Urzędu Miasta nie kibiców Stomilu!!) nie przyniosły ani konsolidacji grup kibicowskich Stomilu ani nie zmieniły radykalnie wizerunku kibiców;
- temat wyjazdów reprezentacji – gdyby nie grupa zapaleńców organizujących się we własnym zakresie wyjazdy na kadrę z OKS STOMIL OLSZTYN wyglądałyby podobnie jak te w lidze,
- Kusocin to już ogólnie niewypał – impreza organizowana przy współudziale organizacji sympatyzujących z klubem z dzielnicy Czerwonych Latarni z Hamburga czy włoskim Livorno;
- akcja StadionDlaOlsztyna – ocena danej inicjatywy jest wprost proporcjonalna do osiągniętych celów. A jak jest ze stadionem przy Piłsudskiego wszyscy doskonale – wygląda tak samo jak 5, 10, 15 czy 20 lat temu. Przepraszam teraz przesadziłem wyglądam gorzej niż w latach poprzednich, a kolejne sektory są wyłączane z użytkowania grożące zawaleniem. Tradycyjnie przy kolejnych wyborach samorządowych temat wróci jako najlepsza kiełbasa wyborcza, a kibice Stomilu kolejny raz dadzą się nabrać na tą samą sztuczkę co zawsze.
Tak jest obecnie. Jesteśmy w kibicowskim dnie. Pod nami 2 metry mułu i nic więcej. Niżej spaść nie możemy, ale odbicie się też nie jest takie proste.

PRZYSZŁOŚĆ…
Światełkiem w tunelu z wyrwania się z marazmu wydawał się rozpowszechniany na meczu pucharowym z Sokołem Sokółka regulamin kibicowskiego klubu OKS STOMIL OLSZTYN. Wszystko ładnie pięknie, żeby poprawić organizację po fatalnej rundzie wiosennej. Co w nim czytamy? M. in. zakaz wyjazdów na własną rękę (co przy braku organizacji na prestiżowy mecz w PP z Bałtykiem Gdynia zakrawa na kpinę, a dodatkowo przy wyjeździe prywatnym autem nie ma możliwości „przytulenia” hajsu z legalnej zbiórki na autokar), brak dostępu do działu KIBICE na forum Stomilu osobom spoza OKS STOMIL OLSZTYN J))))))))))), zakaz wydawania innych gadżetów poza „oficjalnym” obiegiem (bo nie daj Boże ktoś na tym nic nie zarobi)… Wszędzie zakazy, nakazy, restrykcje… Wszystko w otoczce poprawienia organizacji. Może ktoś chciał dobrze, nie wiem. Wiem za to jak wyszło: jak zawsze…
W perspektywie mobilizacji chuligańskiej na turniej w Płocku i odwołania wyjazdu na mecz w Gdyni niestety nie widzę symptomów świadczących o zażegnaniu obecnego kryzysu.

Chmiel
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 114
Rejestracja: sob 28 mar, 2009
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mobilizacja w przyszłym sezonie !!!

Post autor: Chmiel » ndz 25 lip, 2010

Ja jako po części osoba wywołana do tablicy twoim postem odpowiem na pytania. Ale pierw zapytam tak wiele rzeczy Ci się nie podoba, tak wiele wszystkiego przeszkadza to czemu nie zapisałeś się do klubu jako członek i nie powiedziałeś chce robić to i to bo to mi się nie podoba i chce to zmienić.
Jeżeli chodzi o zmianę nazwy teraz prowadzimy negocjacje z zarządem ,a o czym to jak poczekasz parę dni i wszystkiego się dowiesz.
Jeżeli porównujesz wyjazdy nasze do drużyny z Elbląga to sprawdź sobie dokładnie ile osób na te mecze jeździło z Elbląga a ile osób liczyły ich zgody.
Dalszą część twojej wypowiedzi pominę bo nie będę się powtarzał , że wszystko w swoim czasie.
Jeżeli chodzi o inicjatywy to :
1. Puchar Tysiąca Jezior, moim zdaniem wypadł bardzo dobrze, pokazał , że jak chcemy zrobić turniej na profesjonalnym poziomie to możemy. Nie zmieniły wizerunku , a skąd wiesz przeprowadziłeś ankietę uliczną wśród mieszkańców Olsztyna z zapytaniem o to czy sobie tak wydumałeś i wszyscy mają się z tobą zgodzić bo wiesz najlepiej.
2. Wyjazdy na reprezentację , ta wypowiedź świadczy jak mało wiesz.
3. Nie podoba ci się z kim była robiona ok, ale była zrobiona przez nas a oceniać i krytykować to najprostsza droga, zrób coś zobacz ile to pracy a dopiero później komentuj.
4. Oprócz akcji byliśmy na debacie społecznej, a czy kiełbasa wyborcza , poczytaj trochę więcej informacji na jakim etapie jest to wszystko dopiero komentuj.

Przyszłość:
Jeżeli sądzisz , że ktokolwiek zarobił chociaż złotówkę na inicjatywach typu wyjazd, to jesteś w błędzie. Pieniądze przechodzące przez klub są księgowane a na koniec roku rozliczeniowego wszystko idzie do Urzędu Skarbowego w rozliczeniu. Jak nie wiesz, że każda organizacja pozarządowa musi to robić i nie wiesz za dużo jak działają stowarzyszenia, kluby itd. Przeczytaj sobie wszystko na www.ngo.pl , bo nie będę tutaj wypisywał 1000 rzeczy nie związanych z tematem. Regulamin jest po to żeby poprawić organizację, wystarczy spojrzeć gdziekolwiek w Polsce kibice w każdym klubie takie mają bo inaczej nie da się ogarnąć organizacyjnie wszystkiego dobrze. Dla ciebie to może i są same zakazy, nakazy itd. Dla mnie jest to wszystko żeby wyglądało i było profesjonalnie. Od czegoś trzeba zacząć ale nie najlepiej dać na wyjazd autokar później dopłacić przewoźnikowi za bardachę zrobioną i rzeczy zniszczone w autokarze i będzie [moderator].
Nie ma porozumienia z klubem na chwilę obecną temu nie ma wyjazdów proste. Po 2 jak będą organizowane to i tak tylko dla członków KLUBU.
A zakaz wyjazdów na własną rękę jest po coś innego a jak nie wiesz czemu to albo pomyśl albo nie komentuj.
Co do meczu z Bałtykiem nie pasuje Ci jak jest wstąp do klubu i dla członków klubu organizuj mecze wyjazdowe, nikt Ci tego nie broni. Bo gadać marudzić i narzekać to każdy potrafi ale żeby coś zrobić to już gorzej. A co robiła ekipa w Płocku na turnieju to chyba wyłącznie osób zainteresowanych sprawa.
Na koniec zostawię temat gadżetów po 1 po to jest restrykcja żeby podróbki zlikwidować
i sprzedaż na własną rękę. A To co zostanie wyprodukowane i będzie korzyść materialna dla klubu to i tak zawsze wszystkie pieniądze idą na inne inicjatywy , które organizuje klub.
A jak nie wiesz ile czasu kosztuje ogarnianie wszystkiego to chętnie się z kimś zamienię
i pomarudzę jak ty, a ty porób coś poświęć swój prywatny czas i pieniądze na sprawy związane z klubem. Jak coś jeszcze to PW.

Chmiel
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 114
Rejestracja: sob 28 mar, 2009
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mobilizacja w przyszłym sezonie !!!

Post autor: Chmiel » pn 26 lip, 2010

Napisałem żeby nie prowadzić polemiki z nim na 10 stron.
Dodam jeszcze co robiliśmy i robimy:

-dotacje unijne
- graffiti
- dodatkowe inicjatywy dla kibiców
- obchody 65 lecia
- rada kibiców

Ol(S)ztynianin
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 635
Rejestracja: czw 20 sty, 2005
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mobilizacja w przyszłym sezonie !!!

Post autor: Ol(S)ztynianin » pn 26 lip, 2010

ten festiwal sportów fajnych był organizowany ze stowarzyszeniem która ma siedzibę w bibliotece wolnosciowej? Jak zwiększyła się frekwencja na trybunach po Pucharze1000Jezior oraz po tym festiwalu, miało to w ogóle jakiś wpływ ?

Flower
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 119
Rejestracja: pt 22 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Pojezierze
Kontakt:

Re: Mobilizacja w przyszłym sezonie !!!

Post autor: Flower » pn 26 lip, 2010

Dawno tu się nie wypowiadałem na tym forum ale jakoś mnie naszło nie wiem czy jako osoba postronna i nie zaangażowana obecnie mogę cos wtrącić no ale…
Problem w naszym ruchu kibicowskim jest od dawna. Co jakiś czas pojawiają się osoby które chcą jakoś to ogarnąć i nic na dłuższą metę z tego nie wychodzi. Powodów jest wiele. Głównym powodem jest brak człowieka, grupy ludzi którzy by mieli wpływ na pozostałych. Problem wyjazdów był zawsze. W autokarach często gęsto trzoda chlewna zastraszeni kierowcy, rozpie rdalanie czego się da na czele z deska klozetowa i autokar spalony a odpowiedzialność finansową i prawną ponosi osoba wynajmująca reszta umywa ręce i ma w dupie. Turniej kibiców zimowy [moderator] one drzwi, zerwane kafelki o kradzieżach nie wspomnę. Odpowiedzialno spoczywa na organizatorach reszta rozchodzi się w [moderator] nastrojach. Jedna sala spalona, druga sala spalona, fama poszła w miasto jak to się kibice fajnie bawią.
Po kilku takich przejściach człowiek się zastanawia po co mi to i daje sobie spokój. Dlatego uważam, że Należy się słowo uznania dla osób które działają i chcą coś zrobić. Przypnę że nie tak dawno były sezony na Stomilu w których nie było młyna na żadnym meczu, wyjazdy same zera na płacie żadnej flagi no chyba, że jeden z nie do końca umysłowo rozwinięty kibic cos wywiesił. Pominę fakt, że ten kibic ma na koncie zaliczonych więcej wyjazdów niż połowa naszego młyna razem wzięta.
Dlatego uszanujmy to co zostało wykonane ostatnimi czasy. Mam tu na myśli oprawy, flagi, gadżety, czy wyjazdy.
Regulamin przeczytałem go tylko raz i pierwsze moje odczucie jak i nie tylko moje było negatywne. Nie wolno, Zakaz, Nie wolno zakaz.
Moje zastrzeżenia budzi przede wszystkim. Brak osób które by egzekwowały jego przestrzeganie. Bo prawnie ten regulamin nie ma racji bytu.
Przychodzisz do młyna śpiewaj, bądź w barwach i stój OK. jestem jak najbardziej za stadion jest duży jak się komuś nie podoba to może zawsze iść na inny sektor. No ale kto będzie nakłaniał ludzi do śpiewania w jaki sposób prośba groźba ? :D
Fc.
Jak FC nie ma 10 członków to nie fc z tego wynika, że zostaliśmy praktycznie bez FC. I teraz Starsi kibice z przykładowo Morąga gdzie obecnie może nie ma ich 10 mogą się czuć co najmniej dziwnie.
Co powiedzieć kibicom z Radomska czy Rybna
Gadżety.
Obecnie na brak gadżetów nie możemy narzekać. Moim zdaniem im więcej tym lepiej. Zawsze jest to jakaś promocja im więcej osób śmiga w barwach tym lepiej. Dlaczego zakazywać innym osoba produkcji gadżetów i w jaki sposób? Pójdziecie do tomka i powiecie dziadkowi mamy tu regulamin zakaz sprzedawania.? Dlaczego nie mogę sobie kupić koszulki którą zrobił np. Glebuś wydał swoja prywatą kasę, zrobił projekt i chwała mu za to. A czy odpali cos do stowarzyszenia czy nie o trzeba zostawić jego sumieniu.
Mam taka propozycje aby inni producenci niż stowarzyszenie odpalali po prostu parę zł od sztuki, zawsze można podpisać jakąś umowę kupujący by miał info.że część dochodu jest przekazywane na odpowiedni cel. I wszyscy byli by zadowoleni.

Zabrania się wyjazdów na własną rękę tego nie kumam. Rozumiem ze pojedyncze sztuki które jadą na wyjazd narażone są na klapsy i fama idzie w Polskę. No ale to jest indywidualna sprawa osób które jadą. Nie każdy jest przecież Chuliganem. Kiedyś osoby które same przejeżdżały Polskę za swoją drużyną się szanowało A teraz…

Dział kibice jest dostępny tylko dla Członków klubu Stomil Olsztyn a pozostali to nie kibice? 8)

Po za tym jestem jak najbardziej za regulaminem czy za ustaleniem jasnych zasad obowiązujących na SBN. Jeśli tylko znajda się osoby które to wszystko zdołają ogarnąć to powinno być ok. może będzie nas mniej ale będziemy bardziej zorganizowani

asdf
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: ndz 25 lip, 2010

Re: Mobilizacja w przyszłym sezonie !!!

Post autor: asdf » pn 26 lip, 2010

Jako że dyskusja się toczy to odniosę się do kilku poruszonych kwestii.
Najpierw kilka słów do Chmiela. Nie chcę się wdawać z Tobą w zbędną polemikę, ale to co napisałeś ewidentnie wskazuje, że jesteś osobą „urwaną z choinki” nie znającą naszych realiów. Nie wiem co robisz w OKS STOMIL, może tam realizujesz swoje predyspozycje organizacyjne, ale na sprawach kibicowskich to Ty się chłopaku nie znasz i dlatego nie zabieraj głosu w sprawach o których wiesz niewiele, albo wcale.
Tylko do jednej rzeczy się odniosę, bo pozostałych po prostu nie ma co komentować
Co do negocjacji z klubem OKS 1945… Powiem tak… Być może jesteś kibicem z najnowszego zaciągu i dumnie nosisz koszulkę z piłką w herbie zamiast czarnego kormorana. Ja jestem Stomilowcem nie OKaeSowcem TysiącDziewięćsetCzterdziestoPięćdziesiątowcem. Widzidzisz różnicę? Bo ja tak. I dopóki OKS 1945 nie zmieni nazwy nigdy nie będzie „moim” klubem. Postawa negocjacji, ustępstw i dialogu od 7 lat niczego nie zmieniła. A rzucane co jakiś czas ochłapy w postaci tańszych biletów, płacenia za brak bluzg na meczach u siebie, wydzieleniu magazynku itd. tylko mnie w tym utwierdzają. Jestem zwolennikiem aktywnej i bezkompromisowej walki o swoje sprawy i klub jak nie szukając daleko Zawisza i Legia, bo takie postawy jak pokazuje życie przynoszą oczekiwane efekty.

A negocjacje z klubem OKS 1945 tematu wyjazdów to w ogóle nieporozumienie. Im nie zależy na tym żebyśmy gdziekolwiek jeździli, bo nie mają w tym żadnych korzyści. A osób z klubu, które mogłyby z własnej kieszeni wyłożyli na wyjazd kibiców tak jak Ś.P. Józek Łobocki do Gorzyc czy Opoczna po prostu dzisiaj nie ma. Ale nie możesz niestety tego pamiętać J

Teraz kilka słów odnośnie tego co napisał Glapo…
Nie chciałem ogólnie zamieszczać tego na forum, bo uważam że nie jest to miejsce na poruszanie tego typu spraw. A zmusił mnie do wrzucenia tego fakt, że wiele osób w prywatnych rozmowach przyznaje, że źle się u nas dzieje, że trzeba coś zrobić, że ten sezon będzie dla nas przełomowym, że wyjazdy są najważniejsze itd., a nikt tego głośno nie powie. Ze swojej strony dodam, że ta runda jest pierwszą od 10 lat, w której nie zaliczyłem żadnego wyjazdu. Jest to moja osobista porażka. A najgorsze, że nie zanosi się na zmianę tego stanu rzeczy. Powiem Ci szczerze, że najbardziej mi na nerwie zagrała ta wyliczanka o „sukcesach organizacyjnych w poprzedniej rundzie” skoro mieliśmy najgorszą od wielu, wielu lat. A tu sytuację przedstawia się tak jakbyśmy pod względem organizacyjnym przeganiali poznańskiego Lecha. Stawiając na szali z jednej strony wszystkie te przedsięwzięcia typu Kusocin, Puchar Tysiąca Jezior, Graffiti itd., a z drugiej strony zaliczenie kompletu wyjazdów nawet w liczbach nie przekraczających 50 osób to biorę te wyjazdy w ciemno. A już podpieranie się tragedią Smoleńską czy przedłużającą się zimą to żadne wytłumaczenie. Wymienione ekipy Nie wiem czy pamiętasz, ale już próbowaliśmy usprawiedliwiać swoją słabą postawą w przeszłości a to dużymi odległościami, a to największym bezrobociem w kraju i brakiem funduszy na wyjazdy.

To co napisałem to najbardziej że tak powiem lightowe podejście do tematu naszego obecnego kryzysu. Sam wiesz dobrze, że jest to tylko wierzchołek góry lodowej, ja o pewnych sprawach pisać nie chciałem, bo nie chodzi o to, żeby nasze wewnętrzne brudy prać na publicznym forum. Wiem też, że kryzys nie zaczął się wczoraj i nie skończy się jutro. Podoba mi się, że w wielu kwestiach myślimy podobnie, na kilka spraw z kolei mamy odmienne zdanie. Co cieszy uważasz identycznie jak ja że mamy spory potencjał, który w tej chwili nie jest wykorzystywany. Uważam, że przy mocnym nacisku na propagandę wyjazdową, a także dobrym przepływie informacji i zaangażowaniu aktywnych osób z dzielnic i fan clubów jesteśmy w stanie pokazać się z dobrej strony na każdym wyjeździe nie zależnie od atrakcyjności kibicowskiej gospodarzy.
Taka mała symulacja: Jaroty 10 osób, Zatorze 5 osób, Pojezierze 5 osób, Kormoran 5 osób, Podgrodzie 2 osoby, Nagórki 2 osoby, Hamburg 2 osoby, Dajtki 2 osoby, Osiedle Mazurskie 1 osoba, Nidzica 5 osób, Morąg 5 osób, Ostróda 5 osób, Szczytno 5 osób, Mrągowo 5 osób, Olsztynek 5 osób, Dobre Miasto 5 osób, Dywity 2 osoby, Barczewo 2 osoby, Pasłęk 2 osoby, Kieźliny 1 osoba, Jonkowo 1 osoba, Rybno 1 osoba, Miłakowo 1 osoba, Spychowo 1 osoba. Podliczając tą symulację gdzie liczby są naprawdę bardzo słabe biorąc pod uwagę potencjał poszczególnych dzielnic i fan clubów (liczby można byłoby śmiało pomnożyć razy 2, a w niektórych przypadkach razy 3 lub 4) na każdym wyjeździe mamy okrągłe przyzwoite 8 dyszek, czyli 2 niepełne autokary.
Czego sobie i wszystkim zainteresowanym wyjazdami życzę.

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Re: Mobilizacja w przyszłym sezonie !!!

Post autor: Preze(S) » pn 26 lip, 2010

Temat jak najbardziej rozwijający i potrzebny.

Postaram się streścić.

PO 1 założyliśmy KLUB SPORTOWY
"OKS Stomil Olsztyn " ( hura , nikt po za mną się nie cieszy ,że istnieje formalnie nazwa STOMIL??)
Klub stworzyli ludzie zaangazowani i reprezentujący wszystke opcje kibicowskie ,więc kazdy jak chce wie po co, dla kogo ,dla czego
Warto się dowiedzieć co jest priorytetem klubu i w jakiej formie chce to rozwijać -wiele pomoże "niewiedzącym".

Nawiązując do wypowiedzi ,ciesze sie ,ze wypowiedzi na forum wyzwalaja w was więcej odwagi niż dyskusje na żywo :brawa: oraz ,ze internetowe SPRAWDZONE INFA są dla was nośnikiem oficjalnych informacji z "rzeczywistości klubu" MAGIA INTERNETU ;)

Puchar Tysiąca Jezior
Najważniejszy aspekt imprezy
Rozdaliśmy wśród największych firm w regionie ponad 60 ofert sponsorskich(profesjonalnych kolorowych folderów) naszej inicjatywy,promując przy tym i naciskając ,ze organizatorami są ludzie z OKS STOMIL(wszędzie przewijał się nasz herb)Pomijając wiele innych czynników np ponad 40 drużyn (około 300 osob plus spore grono znajomych-słabo w sumie ;) )
ALE CO TO DAŁO? DLA KOGO TO?
trzeba sobie uruchomić wyobraźnie promocji klubu-marki STOMIL -(kibiców STOMILU)

"Kusocin"
Impreza miała na celu promocje inicjatywy Stowarzyszenia SKP OLSZTYN powstania krytego skateparku w Olsztynie.
Klub poparł ta inicjatywe i z okazji "kusocina" włączył się w organizacje imprezy.
Cała przedsięwzięcie poparło i organizowało w sumie z 6 stowarzyszeń.
Klub OKS STOMIL zorganizował z tej okazji turniej w piłke nożną i jako NOWOŚC turniej koszykówki(do tego jam graffiti)
Nalezy dodac ,ze na oficjalnych słupach ogłoszeniowych zawisło ponad 200 plakatów promujących impreze i minm nas jakko organzatorów z wielkim HERBEM STOMILU Z 65 LAT.
Dodatkowo rozdanych zostało ponad 2 tysiące ulotek -wszędzie z naszym HERBEM
Ponad to :wkładka promocyjna w gazecie,słupy multimedialne ,spoty w radiu .
Wszedzie przewijała się nasza nazwa i herb.
Mało tego- ponad 200 osób otrzymało koszulki promujące impreze -każda z naszym logo .

Jak wyobraźnia?? lepiej?


"REGULAMIN" to mega hit internetowych wizjonerów
Na początku trzeba wyjaśnić ,ze to ŻADNE WIĄŻĄCE pismo!
Kolejna nasza inicjatywa poprawy i organizacji ruchu kibicowskiego KIBICÓW STOMILU.

Była /jest to WERSJA ROBOCZA :!: ,wzorce czerpane z najlepszych ekip Polski i Europy -wszystkich tych co sie codziennie podniecacie i zazdrościcie -żadna nasze rewolucyjne myślenie
WszYstko to co się sprawdziło i funkcjonuje w innych KLUBACH/STOWARZYSZENIACH/EKIPACH .

WERSJA ROBOCZA która była rozdana tylko w papierowej wersji aby każdy mogł ocenić ,dyskutowac ,powiedzieć co jest dobre co złe itp.

Jesteśmy w trakcie ogarniania ZEBRANIA wszystkich przedstawicieli dzielnic ,fc ,grup.
Wszystko to było przekazywane lub zostanie przekazana odpowiednim osobą .
Tam ewentualnie zaakceptujemy regulamin lub rozejdzie się on rozejdzie.

W żadnym wypadku nie będziemy dyskutować ani ujawniać go na forum -PROSZĘ WAS

Ponawiam apel przestańcie żyć internetem -na żywo można szybciej i sprawniej wyjaśnić niedomówienia lub nieścisłość .

Awatar użytkownika
SzEFoo
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 433
Rejestracja: pn 10 maja, 2004
Lokalizacja: POJEZIERZE

Re: Mobilizacja w przyszłym sezonie !!!

Post autor: SzEFoo » pn 26 lip, 2010

Ciekawa rzecz odnosnie wyjazdow napisal asdf, nawet taka mala symulacja pokazuje, ze przy garstce kibicow z kazdego osiedla wystarczyloby do wyjazdu blisko 100osob. Glowny zasadniczy problem to jednak jest sprawa autokarow, bo jednak wiekszosc patrzy ze swojego punktu widzenia, ze wyjazd autem moze sie rownac ze stratami (przyklad wyjazd Zamosc i przypadkowa kolizja na postoju) i dlatego woli pojechac autokarem, gdzie napewno jest lepsza atomsfera niz w samochodzie. Poprzedni sezon jak napisane wyzej byl mocno pechowy dla nas, wyjazd autokarowy do Wys. Mazowieckiego, Rzeszowa itp. wiec nie dziwne, ze osoby zamawiajace autokary i placace za nie zaliczki nie zdecydowaly sie pozniej na mniej atrakcyjne wyjazdy do ponownego placenia w ciemno, wiec tutaj nie ma co miec do nikogo pretensji. W sumie sami jestesmy sobie winni, ze przewoznicy nie chca z nami jezdzic, badz zawyzaja mocno stawki. Nie chce byc zlym prorokiem, ale patrzac na poczatkowy terminarz (Niepołomice, Otwock) to moze sie okazac po ostatniej rundzie, ze w Polsce zaczna sie z nas smiac, ze nasz ruch kibicowski w Olsztynie siegnal dna, bo jakby nie patrzec to wyjazdy pokazuja charakter ekipy.
Osobiscie bardzo ciekawym punktem w regulaminie, jest noszenie koszulek w barwach klubowych na mecze przy P69a, wystarczy popatrzec na takie ekipy jak Lech, Wisla, Widzew, Zawisza itd gdzie niezaleznie od tego czy mlody czy stary praktycznie kazdy przychodzi na mecz w jednakowej koszulce i dopinguje swoj zespol. U nas jest tak, ze na SBN mozna byloby sie doliczyc 5 malych mlynow. A temat dopingu to juz inna sprawa, wiekszosc nie zna slow najlepszych naszych piesni to raczej nikogo to nie zacheca do prowadzenia dopingu, nie piszac juz o rytmie, gdzie gdzie spora czesc osob spiewa, aby chyba szybciej skonczyc... Wystarczy popatrzec na ostatni mecz, gdzie dziewczyna zagluszala pol naszego mlyna, widac takie zaangazowanie.
Ja mam takie pytanie odnosnie zmiany nazwy, a mianowicie czy zmiana nazwy jesli bylaby taka mozliwosc moglaby wejsc w zycie w trakcie sezonu czy tylko jak jest napisane od nowego 2010/11??

Awatar użytkownika
kaczmar
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 444
Rejestracja: czw 11 wrz, 2003
Lokalizacja: OLN

Re: Mobilizacja w przyszłym sezonie !!!

Post autor: kaczmar » pn 26 lip, 2010

Widać że temat wzbudza kontrowersje i bardzo dobrze. może kilka gorzkich słów trafi do niektórych.
Przede wszystkim obecnie Stowarzyszenia Kibiców działają troche inaczej niż kilka lat temu. Za czasów SSK OKS Stomil 1945 Olsztyn stowarzyszenie zajmowało się tylko sprawami kibicowskimi. Turniej Kibiców, Gadżety, rozmowy z OKS 1945, kręcenie dopingu u nas jak i wyjazdy - to były najważniejsze działania SSK. Ci co pamiętają te czasy wiedzą o czym piszę.

Obecnie Stowarzyszenia rozszerzyły swoją działalność na powiedzmy sportowo- marketingową, angażując się w wiele inicjatyw wykraczających poza typowo kibicowską działalność, np. wigilie dla bezdomnych WIdzewa (o ile się nie mylę), akcje upamiętniające lokalne święta ( SKLW ) czy akcje typu koszulki odblaskowe dla dzieci z przedszkoli Wiary Lecha. Przykłady te pokazują, że poza akcjami kibicowskimi można robić wiele dodatkowych rzeczy. W naszym przypadku są to Puchar Tysiąca Jezior czy też inne wymienione wcześniej inicjatywy.

Problem tkwi w tym, że ludzi którzy się udzielają obecnie nie są w stanie ogarniać wszystkiego. wybrali kwestie niekoniecznie związane ze sprawami kibicowskimi. Każdy ma wolny wybór - taka ich decyzja. Nie ma co się dziwić że niektórzy nie mają czasu na wszelkie działania, albo wolą się skupić na czymś innym. Wiele osób które do tej pory działały ma prace, rodzinę i nie myśli tylko i wyłącznie o zorganizowaniu autokaru na wyjazd.

Problem tkwi w tym, że brakuje osoby, która zjednoczyłaby wszystkich na stadionie, żeby jej zdanie liczyło się w każdej grupie, nie zależnie czy to H, Ultras czy młode chłopaki. Kiedyś było to możlwie.Obecnie chyba to jest nasz największy problem.

To że mamy potencjał nie musimy nikomu (ani sobie ani innym kibicom w kraju) udowadniać. Chociaży wiosna 2009 pokazała, że potrafimy jeździć w dobrych liczbach... prawie 100 osób w Ostrowcu, 70 w drodze do Zamościa czy 150 + Polonia i Petra w Łowiczu to naprawdę dobre liczby. Pomijam Łomże i 400 osób.

To, że obecnie w Stowarzyszeniu brakuje osób które ogarną ruch kibicowski to nie jest problem osób które w nim działają. Każdy może się zapisać i przedstawić swoje propozycje. A nawet jak nie chce być w Stowarzyszeniu z różnych powodów to może ogarnąć ruch kibicowski poza strukturami Stowarzyszenia.

A na koniec jedno zdanie komentarza do "ZAKAZU WYJAZDOWEGO" do Gdyni. Nie wiem kto, kiedy zaczynał jeździć i czy dostał [moderator] czy nie.
Ja zacząłem jeździć dość późno, jednak gdy zaczynałem nie było "nie jedziemy bo jest nas mało". Jeździło się prawie wszędzie (żeby nie było nie jeździłem wszędzie żeby ktoś mi tego nie wypomniał). Są tu na forum osoby które jeździły w 20os do Opoczna czy Głowna, więc wiedzą o czym piszę, czy chociażby 35 osób w Wolbromiu rok temu. Nie było kalkulacji.
Takie odgórne decyzje bardziej nas ośmieszają w kibicowskim świecie,bardziej niż dostanie [moderator] co 2 tygodnie na każdym wyjeździe, nawet jakby się było w 20 os.
Odpuszczenie wyjazdu do Gdyni na ponad tydzień przed wyjazdem jest po prostu,jak dla mnie, śmieszne.

Awatar użytkownika
kaczmar
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 444
Rejestracja: czw 11 wrz, 2003
Lokalizacja: OLN

Re: Mobilizacja w przyszłym sezonie !!!

Post autor: kaczmar » pn 26 lip, 2010

A co do naszych FC. obojętnie czy FC ma 3 5 czy 40 osób. JA przypominam sobie mecze, gdzie FC Olsztynek przyjeżdżał w 30-40 osób, albo Dobre Miasto w ponad 20. Nie wspominając o wcześniejszych mocnych FC jak Mrągowo, Morąg czy Ostróda. Siły i skala działania FC na pewno się zmienia, powstały inne i inne FC się wybiły. Każde działanie na rzecz tego by zwiększyć liczbę FC musi być i pewnie będzie popierane. Może kiedyś dojdziemy do tego co w Poznaniu, że najlepsze FC dostaje na ostatni wyjazd od Stowarzyszenia autokar ;)

Trudno jednak oczekiwać od FC jakiś oszałamiających liczb, wyników jeśli my w Olsztynie nie możemy się ogarnąć. Chyba, że znajdzie się FC które będzie chciało mocno działać, co już kiedyś w historii przerabialiśmy.

Awatar użytkownika
Lookcash
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 86
Rejestracja: śr 26 kwie, 2006

Re: Mobilizacja w przyszłym sezonie !!!

Post autor: Lookcash » pn 26 lip, 2010

Mądrych ludzi to i przyjemnie posłuchać 8)

Awatar użytkownika
.M.
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 109
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Zatorze

Re: Mobilizacja w przyszłym sezonie !!!

Post autor: .M. » pn 26 lip, 2010

Olsztynek bodaj 2 razy zorganizował wyjazd autokarem samodzielnie (do Olsztyna na Jeziorak w 2006 i do Działdowa w 2007)
FC są naszą mocną stroną. Trzeba się skupić na ogarnięciu ludzi z Olsztyna, bo na ostatnich wyjazdach w których się pojawiamy w śladowych liczbach FC potrafią stanowić do 90% liczby wyjazdowej :)

Awatar użytkownika
V.N.A
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 699
Rejestracja: pn 02 sie, 2004
Lokalizacja: FCOPP!

Re: Mobilizacja w przyszłym sezonie !!!

Post autor: V.N.A » pn 26 lip, 2010

Również pamiętam te dobre czasy dla fc o których pisze wyżej Kaczmar, kiedy to nasz fan club potrafił przyjechać na pamiętny mecz z Radomiakiem w sile 60 osób (skład jaki był taki był, ale całe 6 dych stało i dawało z siebie wszystko w dopingu), po tym meczu wygraliśmy nawet chyba 200zł do wykorzystania w celach kibicowskich, za co uczyliśmy flagę na kadrę którą wozimy wszędzie gdzie jedziemy za naszą reprezentacją. Albo nasz wyjazd do Działdowa w bodajże 40 osób, Jeziorak u nas na krytej (pamiętna awantura), w 50 czy wynajęta okejka na wyjazd do Łomży.


Co do tego całego regulaminu to muszę powiedzieć, że to bardzo dobry pomysł, ale ciężko będzie wejść z nim w życie codzienne na naszym stadionie, powiem szczerze, ze sam nie pamiętam kiedy ostatnio na meczu miałem szalik :oops:

Gdzie jest stały młynowy ? Kto nim w ogóle jest ? Jeśli mają być nimi panowie którzy na ostatnim meczu u Nas próbowali coś ogarnąć to ja dziękuję.
Młodzi chłopacy którzy również na ostatnim meczu wieszali flagi Brzuchaczy zupełnie nie wiedzieli o co chodzi, powiesili jedną tak, że dobrze byłą widziana i czytelna z perspektywy ludzi siedzących w sektorze 1 :roll:

Młyn na ostatnim meczu to chyba jakiś żart - 15 osób w średniej wieku 15 lat ? Albo żeby dziewczyna musiała zarzucać ? Wisiały gdzieś na dzielnicach plakaty przed tym meczem ? Nakręcaliście jakichś znajomych ?

Co do wyjazdów to pamięta Ktoś chyba sezon temu prowadzony ranking fan clubów i dzielnic, to był za*ebisty pomysł. Rywalizacja była zacięta do samego końca. Myślę, że taki ranking powinien trwać co sezon + moznaby bylo doliczac do ytego wyjazdy na kadre i wpsieranie zgody, czy ukladu.

Ogólnie podsumowując może ta samokrytyka nas do czegoś zmobilizuje i tak by znowu tworzyć najlepsze oprawy w polsce i nie będziemy się wstydzić swych liczb wyjazdowych i nie będziemy sami przed sobą tak tłumaczyć zakaz wyjazdu; Pucharu Polski z Bałtykiem Gdynia informujemy, że wyjazd NIE BĘDZIE organizowany. Taką decyzję podjęła grupa wyjazdowa. Powód tego postanowienia nie jest znany.

ODPOWIEDZ