FILM o KIBICACH STOMILU

Sprawy dotyczące kibicowskiego życia

Moderatorzy: Pojezierski, StomilTravel, Moderatorzy

Flower
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 119
Rejestracja: pt 22 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Pojezierze
Kontakt:

FILM o KIBICACH STOMILU

Post autor: Flower » śr 05 paź, 2011

Zakładam wątek w imieniu autora poniższej wiadomości
Witam, podczas ostatniego meczu w Olsztynie rozmawiałem z , prowadzącym doping tej niedzieli, który polecił mi umieścić tę informację na forum, na temat filmu o kibicach Stomilu Olsztyn, który chciałbym zrealizować.

Głównym moim założeniem jest pokazanie prawdziwego wizerunku kibica, nie jako bandyty, tylko człowieka, który ma swoją pasję, a ta pasja nadaje sens jego życiu. Mówię o życiu, gdy nie chce się skupiać na samym dopingu podczas meczy, tylko również pokazać Wasze powszednie życie, które przeplata się ze Stomilem (przygotowywanie opraw, zbieranie pieniędzy itd.).

Chciałbym pokazać, że Waszym marzeniem jest właśnie przywrócenie nazwy Stomil. Marzenie, które zostało obiecane, już kilkakrotnie, lecz jeszcze nie zostało spełnione. Marzenie, któremu przeciwstawia się miasto Olsztyn, które nie chce wesprzeć finansowo mazurskiego futbolu. Również chcę poruszyć kwestię innych waszych marzeń, jak lepsza praca, które też nie zostały spełnione pomimo obietnic urzędników i polityków.

Wydaje mi się, że film byłby świetną szansą do wywarcia presji na radzie miasta, która nie chce pomóc części mieszkańcom miasta. Również film byłby szansą do przypomnienia Polsce, że olsztyński futbol, choć kuleje, nadal żyje i ma apetyt na najwyższe klasy rozgrywkowe.

Kolejna kwestia, o której już wspomniałem, to pokazanie prawdziwego wizerunku kibica, czyli człowieka, którego życie zdeterminowane jest przez ideę, w Waszym wypadku jest to Stomil, a ten człowiek normalnie chodzi do pracy bądź jej szuka, robi zakupy itd. Nie jest złym człowiekiem, choć tak pokazują mass media..

Jeśli chodzi o mnie, to w tym roku, będę starał się o przyjęcie do łódzkiej szkoły filmowej, toteż film mógłby stać się narzędziem pomocnym w rekrutacji. Również chciałbym zrobić ten film z osobistych względów. Pochodzę z miejscowości oddalonej o 100km od Olsztyna i w moim domu zawsze śledziło się losy Stomilu, słuchając relacji w Radiu Olsztyn. Mój pierwszy mecz na żywo, to właśnie mecz na stadionie przy Alei Piłsudskiego z Polonią Warszawa.

Sprawa ewentualnej realizacji (jeśli wyrazicie chęć) wyglądałaby tak, że najpierw chciałbym Was poznać, pochodzicie z Wami na mecze, może zaliczyć z Wami kilka wyjazdów, porozmawiać o waszym pozaboiskowym życiu itd. Następnie chciałbym wybrać dwie bądź trzy osoby, które wydadzą mi się interesujące do filmu i które byłoby jednocześnie chętne, i na nich się skupić. To znaczy przeprowadzić z nimi wywiady, potowarzyszyć im w normalnym życiu. Przez te kilka osób, chciałbym zawrzeć idee, o których wspominałem wcześniej.

Ostatnia sprawa, którą poruszyliśmy , to przed uznaniem, że film został ukończony, oglądają go ci trzej bądź dwaj główni bohaterowie i decydują, co może zostać, a co należy wyrzucić.

Już kończę, oczekuje, że wyrazicie swoją opinię o tym pomyśle, czy jesteście chętni do współpracy, co Wam się podoba w tym pomyśle, a co chcielibyście zmienić. Chętnie również udzielę odpowiedzi na pytania.

Pozdrawiam,

Tomasz Tański

PS. proszę o utworzenie konta na forum , ponieważ nie będę mógł odpowiadać na pytania. mój adres e-mail: [email protected]

ARDIAN
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 202
Rejestracja: śr 19 wrz, 2007
Lokalizacja: FC Morąg

Re: FILM o KIBICACH STOMILU

Post autor: ARDIAN » śr 05 paź, 2011

Fajny pomysł, ale raczej marne szanse powodzenia.

Awatar użytkownika
zicoo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 352
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: FILM o KIBICACH STOMILU

Post autor: zicoo » śr 05 paź, 2011

Co do ostatniego zdania: rejestracja na forum jest znowu możliwa, możesz założyć konto i pisać.

stiooopa
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 5
Rejestracja: śr 05 paź, 2011

Re: FILM o KIBICACH STOMILU

Post autor: stiooopa » śr 05 paź, 2011

Dzięki zicoo!

Dlaczego marne szanse powodzenia?

(Stomil Fan)
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 185
Rejestracja: sob 27 wrz, 2008
Lokalizacja: Olsztyn (Jaroty)

Re: FILM o KIBICACH STOMILU

Post autor: (Stomil Fan) » śr 05 paź, 2011

A mi się wydaje, że taki film to bardzo dobry pomysł i warto byłoby pomóc w jego realizacji

Awatar użytkownika
kubaols
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 137
Rejestracja: pt 24 paź, 2008
Lokalizacja: Nagórki

Re: FILM o KIBICACH STOMILU

Post autor: kubaols » śr 05 paź, 2011

Pomysł bardzo fajny, tylko czy znajdą się takie osoby? :mrgreen:

kredek
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 8
Rejestracja: sob 23 lip, 2011

Re: FILM o KIBICACH STOMILU

Post autor: kredek » śr 05 paź, 2011

naprawdę świetny pomysł! Jest okazja, aby wyróżnić się wśród polskich "kiboli"

ARDIAN
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 202
Rejestracja: śr 19 wrz, 2007
Lokalizacja: FC Morąg

Re: FILM o KIBICACH STOMILU

Post autor: ARDIAN » śr 05 paź, 2011

stiooopa pisze:Dzięki zicoo!

Dlaczego marne szanse powodzenia?
Chociażby dlatego, że w najbliższej pespektywie jest mało wyjazdów, meczów u siebie na których mógłbyś pokazać duży młyn też niezbyt dużo. Jednak życzę powodzenia i służę pomocą w razie czego.

Emilozo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 1606
Rejestracja: sob 23 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran
Kontakt:

Re: FILM o KIBICACH STOMILU

Post autor: Emilozo » czw 06 paź, 2011

Rejestrację to ja zablokowałem przed meczem z Widzewem, żeby się nie napinacze nie rejestrowali i zapomniałem odblokować :)

Co do filmu to Wania z Olsztynka na pewno udostępni materiały w HD z meczu z Widzewem... :)

Gie.
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 363
Rejestracja: sob 08 wrz, 2007

Re: FILM o KIBICACH STOMILU

Post autor: Gie. » czw 06 paź, 2011

Dokładnie, zgadzam się z tym co napisał Ardian. Dodatkowo, ciężko będzie znaleźć chętnych do uczestnictwa w nagraniu, mimo wszystko, możesz liczyć na pomoc przy realizacji.

Chmiel
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 114
Rejestracja: sob 28 mar, 2009
Lokalizacja: Olsztyn

Re: FILM o KIBICACH STOMILU

Post autor: Chmiel » czw 06 paź, 2011

W Polsce takie inicjatywy się udają , więc sądzę , że u Nas też to wyjdzie.

(S)ilus
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 24
Rejestracja: pt 22 lip, 2011

Re: FILM o KIBICACH STOMILU

Post autor: (S)ilus » czw 06 paź, 2011

Ja też jestem zatym żeby zrobili taki film, mimo tego że chodzę do gimnazjum to mógłbym w jakimś sensie pomóc . Jestem w stanie dużo załatwić .

stiooopa
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 5
Rejestracja: śr 05 paź, 2011

Re: FILM o KIBICACH STOMILU

Post autor: stiooopa » czw 06 paź, 2011

Cieszę się, że jesteście skłonni do pomocy. Na pewno zorganizuję spotkania dla chętnych. Tylko jeszcze nie wiem, kiedy będę mógł przyjechać do Olsztyna, bo nie mieszkam w tym mieście.

Awatar użytkownika
Szokis
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 72
Rejestracja: czw 06 gru, 2007
Lokalizacja: Zatorze

Re: FILM o KIBICACH STOMILU

Post autor: Szokis » pt 07 paź, 2011

Pomysł dobry, chociaż tak jak już parę osób wspomniało może być ciężko z realizacją. Ja w każdym bądź razie życzę powodzenia.
Ps. w trzecim akapicie masz błąd, to warmiński a nie mazurski futbol, ewentualnie warmińsko-mazurski :wink:

Awatar użytkownika
Brac
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 120
Rejestracja: czw 09 paź, 2008
Lokalizacja: OLsztyn/Nagórki

Re: FILM o KIBICACH STOMILU

Post autor: Brac » pt 07 paź, 2011

Trudno nie trudno człowiek do niczego by nie doszedł gdyby mu było za trudno!. Chłop ma dobre podejście do sprawy do i my wykażmy się jakąś inicjatywą. Ten kto się poddaje przed wejściem na ring do niczego nie dojdzie. Bez napinki

SPW

stiooopa
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 5
Rejestracja: śr 05 paź, 2011

Re: FILM o KIBICACH STOMILU

Post autor: stiooopa » wt 11 paź, 2011

Jutro będę na meczu w Nowym Dworze Mazowieckim, więc jeśli ktoś będzie chciał ze mną porozmawiać, to proszę bardzo. Bedę kręcił się wśród kręgu Stomilowców, więc myślę, że mnie rozpoznacie.

Fc Jaroty
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 79
Rejestracja: pn 22 lis, 2010

Re: FILM o KIBICACH STOMILU

Post autor: Fc Jaroty » wt 11 paź, 2011

to jakis legionista!

BATIGOL
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 78
Rejestracja: pt 26 wrz, 2008
Lokalizacja: OLN
Kontakt:

Re: FILM o KIBICACH STOMILU

Post autor: BATIGOL » śr 12 paź, 2011

Ten film to jakiś farmazon, na Dysko-Polo mu się nie udało i teraz ciśnie tutaj czy ocb???
Dla twojej wiedzy stiopa to nazwa STOMIL już wraca od nowej rundy.Poza tym nie sądzę żebyś mógł w czymkolwiek pomóc.Nikt nie chce zmiany wizerunku bo nasz jest nieskazitelny.Tak jak to ktoś napisał tu jest Warmia,więc najpierw radziłbym zapoznać się z miejscem w które uderzasz...
Każdy wie ,że teraz "kibol" to temat na czasie ,bardzo chwytliwy ,jednak nie wiesz o co prosisz.
Lepiej nagraj coś o kibolach siatkówki albo szczypiorniaka.
Będziesz chyba pierwszy i pomożesz im zmienić wizerunek cioty z wuwuzelą .

stiooopa
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 5
Rejestracja: śr 05 paź, 2011

Re: FILM o KIBICACH STOMILU

Post autor: stiooopa » śr 12 paź, 2011

Wiem, że od nowej rundy zmienia się nazwa. Ale nie wiem, czy dobrze pamiętasz, że nie raz obiecywano nazwę Stomil i chyba sam wiesz, co z tego wychodziło... Szczerze nie rozumiem tej pewności, skoro teraz jest takie zamieszanie w zarządzie klubu.

Nie jestem fanem żadnej drużyny w Polsce.

stiooopa
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 5
Rejestracja: śr 05 paź, 2011

Re: FILM o KIBICACH STOMILU

Post autor: stiooopa » śr 12 paź, 2011

Odnośnie wizerunku, to obecny w mediach wygląda na bandytę. Ja się z tym wizerunkiem nie zgadzam, a Ty się zgadzasz? Nie chce zmieniać wizerunku, tylko pokazać prawdziwy.

OKS Ostróda
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 274
Rejestracja: pn 14 lis, 2005
Lokalizacja: FC Ostróda

Re: FILM o KIBICACH STOMILU

Post autor: OKS Ostróda » czw 15 gru, 2011


Awatar użytkownika
Prowokator
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 199
Rejestracja: pt 10 lip, 2009

Re: FILM o KIBICACH STOMILU

Post autor: Prowokator » czw 15 gru, 2011

co za farmazony pierd.olą i psy i ten konfident co się wypowiada o ile to jest kibic a nie podstawiony paź...

knicks
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 49
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011

Re: FILM o KIBICACH STOMILU

Post autor: knicks » czw 15 gru, 2011

Na pewno nie podstawiony... Polonista ma szalików tyle, że cały stadion może wyłożyć a Legioniści boją się z domu wyjść.

ODPOWIEDZ