POLONIA BYDGOSZCZ - walka o herb !

Sprawy dotyczące kibicowskiego życia

Moderatorzy: Pojezierski, StomilTravel, Moderatorzy

MaciejBKS1920
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 15
Rejestracja: wt 02 cze, 2009
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

POLONIA BYDGOSZCZ - walka o herb !

Post autor: MaciejBKS1920 » wt 18 paź, 2011

APEL DO WSZYSTKICH GRUP KIBICOWSKICH


Kibice!

Dla każdego z nas nasz klub, jego historia i tradycja z nią związana jest świętością, o którą walczymy i wielokrotnie przedkładamy nad codzienne życiowe obowiązki, szkołę, pracę, rodzinę. Niejednokrotnie pokazaliśmy, że szczególnie w tych trudnych obecnie dla nas czasach pomimo dzielących nas różnic potrafimy stanąć ramię w ramię i walczyć o to, co dla nas bezcenne – o nasz Klub.
W tym miejscu chcielibyśmy zaapelować do Was o pomoc. O pomoc w walce o powrót historycznego herbu Polonii Bydgoszcz powstałej w 1920 r. Nasze akcje z tym związane trwają już od dłuższego czasu, jednakże osoby zasiadające we władzach naszego klubu mają Jego historię w głębokim poważaniu, stanowią o tym m.in. wypowiedzi aktualnego prezesa Polonii – Mariana Deringa w wywiadzie umieszczonym na oficjalnej stronie klubu:

”Wydaje się jednak, że gryf powinien być czarny…

Zgoda, z tym się nie będę spierał. Dla mnie nie jest akurat istotne, czy będzie on biały czy też czarny, (…)

Zatem wykorzystując okazję, kiedy konkretnie deklaruje Pan chęć spotkania z kibicami, mające w końcu wyjaśnić wszelkie animozje i nieporozumienia dotyczące herbu i gryfa?

No to powiem jeszcze zachęcając do takiego spotkania, iż nie jestem całkowitym i zaprzysiężonym zwolennikiem jakiegoś konkretnego herbu, ba, nawet czarny gryf na biało-czerwonym tle, taki jaki zawodnicy mają na plastronach, byłby dla mnie ciekawym rozwiązaniem. Jeżeli chodzi zaś o same spotkanie, to chciałbym, aby odbyło się one przy tzw. okrągłym stole, w szerokim gronie, aby nie było tak, że przypuśćmy teraz przyjmiemy herb biało–czerwony, bo tak chciało np. pięćdziesiąt osób, a za chwilę pojawi się kolejne pięćdziesiąt, które powie, że wolą stary herb z kolorami białym, czerwonym i niebieskim. Jestem otwarty do rozmów, taka jest moja deklaracja!”

Powyższy cytat dobitnie udowadnia, że kolejny raz w Polsce za sterami klubu zasiada osoba nie mająca pojęcia o jego historii i tradycji „dla mnie nie ma różnicy…” – słowa, które zabiły w nas jakiekolwiek nadzieje, na to, że będzie dobrze.
Wielokrotnie wspieraliśmy Was w walce o Wasze cele, Apator – nie Unibax, Sparta – nie Betard, Włókniarz – nie Złomrex, Stal – nie Cealium czy wiele innych. Teraz prosimy Was o pomoc.
W załączniku do tej wiadomości znajduje się wzór oświadczenia, które, po wpisaniu w nim swojej klubowej przynależności, chcielibyśmy abyście umieścili na swoich stronach internetowych.
Za wszelką pomoc i przyłączenie się do walki o to co dla każdego kibica ważne Wielkie Dzięki! Pokażmy, że Prezesem tylko się bywa, a kibicem jest na zawsze!

PS. Dla wyjaśnienie genezy obecnego „logo” klubu zapraszam do zapoznania się z artykułem zamieszczonym pod poniższym linkiem:
http://sektorpolonii.pl/810,herb-z-kapsla-od-piwa

Stowarzyszenie Pomagamy Polonii



PS. tutaj link to pliku który można podpisywac i odsyłać mi na PW.

http://wyslijto.pl/plik/21mgofm5tc

ODPOWIEDZ