KOLORUJEMY

Sprawy dotyczące kibicowskiego życia

Moderatorzy: Pojezierski, StomilTravel, Moderatorzy

Awatar użytkownika
bartas505
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 19
Rejestracja: pt 10 lut, 2012

KOLORUJEMY

Post autor: bartas505 » pt 17 maja, 2013

Przeglądając niedawno zdjęcia z meczów innych ekip zauważylem coraz częściej wywieszane transparenty o treści: " www .facebook.com/kolorujemy". Zaciekawilo mnie i to i odwiedzilem podana wczesniej strone. Nie wiem jak wielu z was slyszalo o tej akcji. W skrócie: jest to inicjatywa polskich kibiców. Chodzi o wyremontowanie domów dziecka w całej Polsce. Jak sie później okazało jest dużo do zrobienia. Placówki w których teraz żyją maluchy są w opłakanym stanie i potrzeba jak najwiecej osób dobrej woli by choć troche "pokolorować" szary świat tych dzieci. Zastanawiałem sie czy my jako kibice Dumy Warmii nie chcielibysmy sie przyłączyć do akcjii. Cel jest szczytny i liczy sie każda złotówka, każda para rąk, każda puszka farby...

Jacaron
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 3
Rejestracja: czw 23 sie, 2012

Re: KOLORUJEMY

Post autor: Jacaron » ndz 19 maja, 2013

Bardziej w tej akcji chodzi o zyskaniu rozgłosu w mediach, o pokazanie, że kibic to nie bandyta, złodziej i przestępca, a człowiek o szlachetnym sercu, honorowy i zdolny do dzielenia się tym, co ma. Zastanawiałem się już jakiś czas temu, dlaczego nie dołączyliśmy jeszcze do tej akcji. Jak wiadomo chęci pomocy podjęły się ekipy z wielu miast, także tych, których nie darzymy szczególną miłością, ale takie akcje są ponad podziałami. Moglibyśmy włączyć się do akcji i poszukać także u nas w mieście sponsora/sponsorów, którzy wsparliby ten projekt i pomogli w realizacji szczytnego celu.

SPW

jans
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 28
Rejestracja: ndz 26 sie, 2012

Re: KOLORUJEMY

Post autor: jans » pn 20 maja, 2013

to może na początek jakaś zrzutka lub licytacja na ten cel?

Awatar użytkownika
Borsi
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 111
Rejestracja: ndz 28 sie, 2011
Lokalizacja: Pa(S)ym

Re: KOLORUJEMY

Post autor: Borsi » pt 24 maja, 2013

Zrzutka albo licytacja? Niektórym ciężko jest złotówkę do puchy przed meczem wrzucić na oprawę, a Ty chciałbyś żebyśmy wspierali ogólnopolskie akcje. Pomysł z tą akcją jest jak najbardziej dobry, ale wydaję mi się, że najpierw powinniśmy ogarnąć "swoje podwórko".

jans
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 28
Rejestracja: ndz 26 sie, 2012

Re: KOLORUJEMY

Post autor: jans » sob 25 maja, 2013

to że niektórym jest ciężko to inna kwestia. Moim zdaniem powinniśmy brać udział w każdej akcji grup kibicowskich żeby Stomil był wszędzie. No chyba, że nie zgadzamy się z celem jakiejś akcji itp. ale to raczej nie w tym przypadku tak?

Awatar użytkownika
Borsi
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 111
Rejestracja: ndz 28 sie, 2011
Lokalizacja: Pa(S)ym

Re: KOLORUJEMY

Post autor: Borsi » ndz 26 maja, 2013

Trudno się nie zgodzić z tym, że cel akcji jest szczytny, a sama akcja świetnym pomysłem. Ja tylko napisałem, że zanim włączymy w tą sprawę to powinniśmy załatwić wszystkie sprawy na Stomilu (np. pieniądze na działalność USL). Ale to jest tylko moje zdanie, z którym oczywiście możesz się nie zgadzać.

Pozdro!

jans
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 28
Rejestracja: ndz 26 sie, 2012

Re: KOLORUJEMY

Post autor: jans » wt 28 maja, 2013

A ja tylko chciałem wyrazić swoje zdanie, że nawet dosłownie dwie puszki farby to już coś. Zawsze lepiej coś robić jeśli można. Ja nie mam generalnie dużo czasu wolnego na angażowanie się w akcje Ultrasów więc nie chce krytykować innych, którzy swój czas poświęcają. Tylko sugestia, że skoro inni się składają to my też powinniśmy

Pozdrowienia

Awatar użytkownika
bartas505
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 19
Rejestracja: pt 10 lut, 2012

Re: KOLORUJEMY

Post autor: bartas505 » czw 30 maja, 2013

Ja uważam że akcja "KOLORUJEMY" i akcja wspierania dzialalan USL nie musza siebie wykluczac. Odnosze wrażenie ze na "ultraske" wrzucaja głownie kibice z ŁBN.. Pikniki nie chetnie siegaja do kieszeni by dorzucic na oprawe. Gdyby jednak dowiedzieli sie o co chodzi w akcji pomocy dzieciom z domow dziecka (np od spikera, z zina, czy z transparentu) wielu z nich ruszyloby serce i zamiast kupowac kielbaske albo slonecznik dorzucili by chociaz ta zlowtowke na szczytny cel. A nawet gdyby nasi kibice z trybuny krytej nie zdecydowaliby sie na taki gest to w tej akcji chodzi nie tylko o bezposrednie zbieranie pieniedzy. Chodzi tez o rozglos, o szukanie sponsorow i ludzi dobrej woli (nie koniecznie fanów Dumy Warmii) którzy wsparli by akcje.

krokodile1
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 3
Rejestracja: sob 22 cze, 2013
Kontakt:

Re: KOLORUJEMY

Post autor: krokodile1 » śr 03 lip, 2013

To dobrze swiadczy o polskich kibicach oby więcej takich akcji

Awatar użytkownika
Saymon
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 155
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Osiedle Mazurskie

Re: KOLORUJEMY

Post autor: Saymon » ndz 28 lip, 2013

pomoc można w bardzo prosty sposób..

http://kolorujemydzieciom.pl/formularz/index.php

mateuszhnr
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 20
Rejestracja: pt 17 sie, 2012

Re: KOLORUJEMY

Post autor: mateuszhnr » pn 29 lip, 2013

moze warto by było zebrac kilka zamowien do kupy i za przesyłke zaplacic mniej zeby nie dawac zarabiac poczcie czy kurierom.. co wy na to?

Awatar użytkownika
bartas505
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 19
Rejestracja: pt 10 lut, 2012

Re: KOLORUJEMY

Post autor: bartas505 » wt 30 lip, 2013

Jestem jak najbardziej za tym zeby wyslac jedna paczke tylko widze dwa problemy: nie wiemy czego dokladnie potrzeba organizatorom akcji bo np. my wyslemy im farbe a okaże sie, że farby maja az za duzo a brakuje pedzli. Drugi problem to kto i za co ma to kupic. Musimy zebrac kase i to jak najszybciej, a żeby to zrobić potrzebna jest aprobata ze strony wszystkich kibiców oraz Stowarzyszenia "SPW".

ODPOWIEDZ