Zmiany na widowni

Sprawy dotyczące kibicowskiego życia

Moderatorzy: Pojezierski, StomilTravel, Moderatorzy

pztrz
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 596
Rejestracja: czw 19 lut, 2004
Kontakt:

Zmiany na widowni

Post autor: pztrz » śr 15 wrz, 2004

Czy Oni z nas robią sobie jaja :?: My wspieramy ich dopingiem a oni chcą nas traktować jak przyjezdnych :?: Przypuścmy że byli byśmy na tym sektorze a `10 min po rozpoczęciu meczu przyjechaliby kibice gości , i co wtedy :?: Co za różnica dla zarządu czy otwarzą dla nas dla przyjezdnych czy SBN :?: Co o tym sądzicie :?:

Grzechu
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 9
Rejestracja: pn 13 wrz, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Grzechu » śr 15 wrz, 2004

Dym bedzie jeżeli goście przyjadą :biczowanie: a my będziemy na tym sektorze.

1945fans
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 107
Rejestracja: śr 18 sie, 2004
Lokalizacja: Pieczewo
Kontakt:

Post autor: 1945fans » śr 15 wrz, 2004

Skomandus popieram w 100% :!: :!: :!:

Darek
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 94
Rejestracja: czw 10 cze, 2004
Lokalizacja: Jaroty

Post autor: Darek » śr 15 wrz, 2004

Ha ha ha... co to ma być? Nie chcę nikogo przeciw komukolwiek buntować, ale to co wymyślają Panowie działącze jest absurdalne :!: Czemu akurat tam? Czemu na łuku no i czemu mam płacić za bilet, jeśli będę widział ,,swoich,, pod dziwnym kątem. Swego czasu gdy młyn był pod zegarem widoczność nie była najlepsza, bo chyba każdy z nas chce mieć tzw. perspektywę z boku, a nie zza bramki. Jak dla mnie pomysł jest beznadziejny. I co? To jest to podziękowanie za doping? Wypier... na łuk. Chcę dopingować swoją drużynę, ale i oglądać mecz w godnych warunkach , a tu co? Nie dość , że będę stał pod gołym niebiem to jeszcze będę patrzył bramkarzowi na plecy. Jeśli tam ma być nasz BNS to ja wolę zostać pod dachem, chociaż doping się niesie. A Panowie działącze myślą, że żadna ekipa nie przyjedzie? Hmmm, a Łomża, może Nowe Miasto (derby)... i co wtedy? Ich na krytą a my na łuku... BRAK MI SŁÓW :!:

Awatar użytkownika
A.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 531
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Kontakt:

Post autor: A. » śr 15 wrz, 2004

Kilka słów od mnie:
Jedno podstawowe pytanie się nasuwa...
"(...) ponieważ kibice drużyn przyjezdnych i tak się u nas nie pojawiają"
A jak się jednak pojawią? :roll:
Nie wydaje mi się żeby się np. ŁKS Łomża w najbliższym meczu u nas nie pojawił.
Sama idea przeniesienia młyna na drugą stronę jest dobra. Ale nie tędy droga...

Poza tym wydaje mi się, że tu nie chodzi o dobro naszych ultrasów, a raczej o pozbyć się się "kłopotu" z krytej, niby cywilizowanej trybuny, gdzie są sami "prawdziwi" i oddani kibice Stomilu, którzy to np. wychodzą pod koniec meczu bez względu na wynik...

Dziwne jest to, ze zarząd bardziej dba o ludzi którym dobro Stomilu jest tak naprawdę obojętne (nie wszyscy, bo na pewno w tej grupie są i oddani kibice).

Więc moja sugestia i puenta jest taka...
Ultrasów usunąć (tzn. spełnić ich rzekome marzenia), "śmietance" stworzyć normalne warunki do oglądania meczu...
Aha i może jeszcze tak żeby było bardziej kreatywnie to i wiecznie brudne krzesełka im na krytej wyczyścić?
A co, niech "kibice" wiedzą, że zarząd dba o dobro wszystkich kibiców Stomilu...

A tak w ogóle to wystarczyło by ten niby nowy sektor "przesunąć" na *biało- niebieski*, na granicy środka stadionu postawić plot (przecież na krytej też były takie "zabiegi kosmetyczne"). A tam przecież jest od tyłu normalne wejście- te pod masztami. Ot i cała filozofia. Bilety koniecznie taniej...

Awatar użytkownika
kaczmar
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 444
Rejestracja: czw 11 wrz, 2003
Lokalizacja: OLN

Post autor: kaczmar » śr 15 wrz, 2004

Gospodarz musi zapewnić miejsca dla 5% pojemności stadionu, co przy obecnym 1000 miejsc daje 50 miejsc dla gości,
no to ja to rozumiem tak ze musi zapewnic te 5 % ale jak chce to moze przyznac tych miejsc wiecej.. np 15% wiec nie byloby problemu...ale szczerze to wydaje mi sie ze ciezko bedzie z SBN bo np. Klub moze powiedziec ze nie ma kasy na postawienie plotu i tyle...

Awatar użytkownika
A.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 531
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Kontakt:

Post autor: A. » śr 15 wrz, 2004

Teoretycznie all zależy od tego kto to wszystko zliczy... a to jest Polska... :D
Zawsze można zrobić tzw. martwy przepis że niby na krytej jest limitowana liczba miejsc (na podstawie odpowiedniej sumy sprzedanych biletów). Tak to wyliczyć, by "sumę" ultrasów "ciężarowo" przenieść na odkrytą na *B_N*.
W końcu co to za różnica czy będą siedzieli/ stali tu czy tam, ważne by suma ogólna się zgadzała.
A co do sektora dla gości to nie wydaje mi się by pojawiło się u nas 50 osób, a nawet jeśli to podciągnąć to pod sumę ogólną widzów na stadionie... Zresztą chyba taki przyjazd 50 osobowy trzeba wcześniej zgłosić w klubie. (?)
Na Polaka nie ma kozaka i na jego liczenie też... :D

Padły słowa, teraz czas na jakieś sensowne czyny tak by wszystko na mecz z ŁKSem Łomża było dopięte na ostatni guzik. Bo to ważny mecz...

Jak się będą chcieli bardzo pozbyć (spełnić marzenia) ultrasów to się $ znajdą... zresztą wystarczy siatka. Można ja nawet zdemontować z innej strony stadionu, a poza tym stadion należy do miasta a nie do klubu, wiec jak by trzeba było to by $ były. Dla chcącego nic trudnego.

Awatar użytkownika
Bodzio
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 71
Rejestracja: śr 07 sty, 2004
Lokalizacja: Stomil Olsztyn Nagórki

Post autor: Bodzio » śr 15 wrz, 2004

Zgadzam się z wami, że nie jest to "najlepszym" pomysłem. Zarząd jeśliby chciał znalazł by sposób na to abyśmy mieli swój sektor BN (oczywiście ten prawdziwy). Problem w tym czy chce. Jednak z drugiej strony sami jestesmy sobie winni. Tydzień temu na zebraniu SSK zgodziliśmy się na sektor dla przyjezdnych podczas rozmowy z panem Lewandowskim. Jednak to miała być ostatnia deska ratunku, jeśli zarządowi nie udałoby sie "załatwić" sektoru BN. Możliwe że zarząd po prostu poszedł na łatwiznę...

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Post autor: Preze(S) » śr 15 wrz, 2004

a po co az plot wystarczylaby nawet tasma jakas !jak beda nas tak dalej traktowac to sie pogniewamy :evil: ja bym proponowal protes np w pierwszej polowie nie dopingujemy to wtedy zobaczymy :!: :!:

Dębowy
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 60
Rejestracja: wt 18 lis, 2003
Lokalizacja: PIeczewo
Kontakt:

Post autor: Dębowy » śr 15 wrz, 2004

przeciez to jakas parodia........my w sektorze gosci!!!!,a moze wogole lepiej,zeby kibice Stomilu stali przed stadionem........skandal!!!!

Haras
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 28
Rejestracja: czw 18 gru, 2003
Lokalizacja: Olsztyn, Zatorze
Kontakt:

Post autor: Haras » czw 16 wrz, 2004

Dokladnie zgadzam sie z Debowym :roll: panowie zarzad nie chcial rac bo moga poniesc konsekwencje finansowe to nie ma rac.Jest za to glosny i wyrazny doping bez zadym a oni nas traktuja jak bydlo cos tu nie w porzadku co oni se k**** mysla gdyby nie my to pilkarze nie mieliby zadnego dopingu.Dzialacze wiecej szacunku :!:

1945fans
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 107
Rejestracja: śr 18 sie, 2004
Lokalizacja: Pieczewo
Kontakt:

Post autor: 1945fans » czw 16 wrz, 2004

Zgadzam sie z moim przedmowca bo przecierz gdyby nas zabrakol to jaki byl by doping na stadionie? chyba bylo by tak
-Dawaj, dawaj, idziesz.......... k**** z takim graniem to nie do 3 ligi
Takie by byly glosy na naszym stadionie wiec naprawde WIECEJ SZNACUNKU dzialacze :evil:

Typek
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 18
Rejestracja: pt 19 wrz, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Jaroty
Kontakt:

Post autor: Typek » sob 18 wrz, 2004

W ogole ktos rozmawial od srody z kims z zarzadu o tych zmianach na widowni? Prezes wie, ze Łks ma do nas przejechac? Jak zarzad dowie sie, ze ci z Łks-u przyjada to wtedy na pewno nie beda chcieli umiescic na sektorze gosci, a wiec pozostaje kryta :( .
Zarzadowi moznaby bylo doradzic jedynie, zeby nie wszyscy z tego 1000 osob byli na krytej. Wiec podpowiadam takie rozwiazanie: 600 na krytej, 400 na sektorze bialo - niebieskim (o ile jest to technicznie mozliwe). Wtedy w pelni bedzie mozna zaprezentowac oprawe, a na dodatek nie przekroczymy tego 1000 i nie bedzie trzeba placic za impreze masowa.

Dawid
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 324
Rejestracja: wt 03 sie, 2004
Lokalizacja: Fc. Olsztynek

Post autor: Dawid » sob 18 wrz, 2004

Narazie pod krytą , możemy być ,ale lepiej jak byśmy byli na sektorze bialo - niebieskim :!: Ten pomysl z sektorem gości dla nas to Beton :!: Panowie Działacze mamy prośbe nie prowokujcie głupich sytuacji ,najpierw pomyślcie albo sami sprawdzcie jak byście się czuli na sektorze dla gości :evil: :!:

Awatar użytkownika
A.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 531
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Kontakt:

Post autor: A. » ndz 19 wrz, 2004

Do meczu już nie cały tydzień, a jak z decyzjami? Jakieś zmiany się szykują? Czy temat umarł naturalną śmiercią?

Emilozo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 1606
Rejestracja: sob 23 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran
Kontakt:

Post autor: Emilozo » ndz 19 wrz, 2004

Wtorek - godz. 17:00 - zebranko kibiców - będzie wszystko jasne...

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Post autor: Preze(S) » pn 20 wrz, 2004

Zwracamy się do pana i "GAZETY OLSZTYŃSKIEJ" o pomoc w realizacji, można to
nazwać projektu PEŁNY STADION może nie tak dosłownie pełny, ale wszystko w
tysiącach osób będzie sukcesem. My jesteśmy optymistami i bardzo wierzymy w
powodzeniu tego projektu. Podobne akcje odbywały się z powodzeniem w innych
miastach Polski np. we Wrocławiu polegało to na tym, że każdy kibic wchodził
na mecz za ukazaniem numeru danego dziennika..Oczywiście to jest tylko
propozycja i nie musi to wyglądać identycznie. Bardziej chodzi o wsparcie
medialne ze strony "Gazety Olsztyńskiej". Chodzi o wzmianki w dzienniku
zachęcające do przyjścia na mecz, akcje plakatowe na mieście, w autobusach
MPK itp. Jesteśmy bardzo skłonni do pomocy, oferujemy wielu ludzi do
realizacji tego przedsięwzięcia (oczywiście bezpłatnie) Najbardziej jednak
zależy nam na mediacji z władzami klubu, aby już na najbliższym meczu z ŁKS
ŁOMZA był otwarty cały stadion. Uważamy, że byłaby to wielka promocja i
reklama gazety tak jak i piłki nożnej w regionie. Można by ogłosić konkurs
na sponsora meczu, czyli firmy lub osoby, która pokryje koszty związane
organizacją i zabezpieczeniem meczu. W pierwszej kolejności zgłaszamy się do
waszego wydawnictwa. Chcielibyśmy również nawiązać współprace ze wszystkimi
mediami w regionie, ale jest to chyba mało prawdopodobne. Liczymy na szybką
odzew odpowiedz i owocną współpracę.

PROSIMY O JAK NAJSZYBSZĄ ODPOWIEDŻ
Z CAŁYM SZACUNKIEM
FANATYCY OKS STOMIL 1945 OLSZTYN


Ten list zostal wyslany w piatek ,ale wiekszego zainteresowanie nie wzbudzil ,napisali tylko ze napewno sie skontaktuja!
co wogole o tym myslicie??

Dawid
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 324
Rejestracja: wt 03 sie, 2004
Lokalizacja: Fc. Olsztynek

Post autor: Dawid » pn 20 wrz, 2004

Jeżeli się nie skontaktują i nie zamieszczą jakiejś wzmianki o meczu z Łomżą to akcja<Pełny Stadion< może się nie powieść :( :!: Tylko 1000 miejsc jest i te miejsca nie są zajęte :( Szkoda tego remisu z Ceramiką ,ale w sumie ten mecz Łomżą będzie meczem drużyn z górnej części tabeli więc może ten tysiak kibiców przyjdzie :!: Intertrans życze szybkiej odpowiedzi dogadania się i Owocnej współpracy :!:

Cinek
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 26
Rejestracja: śr 17 wrz, 2003
Lokalizacja: Pieczewo

Post autor: Cinek » pn 20 wrz, 2004

dziś się dowiedziałem że żeby otworzyć pozostałe sektory potrzeba zgody prezydenta Olsztyna i na tą zgode podobno klub czeka, tylko co do tego ma prezydent ?!

Awatar użytkownika
A.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 531
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Kontakt:

Post autor: A. » pn 20 wrz, 2004

Cinek pisze:dziś się dowiedziałem że żeby otworzyć pozostałe sektory potrzeba zgody prezydenta Olsztyna i na tą zgode podobno klub czeka,tylko co do tego ma prezydent?????!!!
Jak to mówią, (przypuszczalny) sukces (i zadowolenie społeczne) ma wielu ojców, zawsze to dodatkowe głosy na wyborach :D

A tak poważnie, to może dlatego, że stadion podlega pod miasto i to miasto decyduje co, jak i ile?

Awatar użytkownika
A.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 531
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Kontakt:

Post autor: A. » pn 20 wrz, 2004

Napisze kilka słów od siebie:

Pomysł wg. mnie bardzo dobry, grunt to jednak wykonanie i szczegóły techniczne. O co mi chodzi?
Ja to widzę tak:

1. Stylistyka listu wg. mnie ma wiele do życzenia, daje się wyczuć lekki chaos, ważne jest też rozłożenie plastyczne tekstu. To musi wyglądać na poważny i przemyślany "dokument". Ważny jest dobór odpowiednich słów;

2. Pismaki mają to do siebie, że w większości kładą lachę na takie listy (mało jest ludzi z charakterem). Liczą się zarobki i potencjalni nowi czytelnicy (czyli $), dlatego trzeba prócz podania pomysłu, opisać jego efekty i to w sposób dosadny.
Odnośnie nawiązania do Wrocławia- trzeba jakieś liczby do tego dorzucić, źródło które by mogli sobie sprawdzić. Tak by wszystko było czarne na białym;

3. "akcje plakatowe na mieście, w autobusach MPK"- pachnie nielegalem, wiec "GO" będzie źle to odbierać, a oni są tam tacy prawilni, heh.
Poza tym MPK to osobna firma (można by z nimi też porozmawiać, bo od kiedy Zienkiewicz został tam rzecznikiem prasowym to wiele się zmieniło, MPK stara się lansować jako przyjaciel olsztyniaków). A to można wykorzystać :);

4. Wydaje mi się aby powyższe pismo odniosło pozytywny efekt musi opierać się o klub, bo "prywatnych" jednostek media raczej nie traktują poważnie (niestety), bo przecież o wiele dumniej i poważniej brzmi: "mamy współprace z klubem piłkarskim który osiąga sukcesy, niż z jego fanatykami" którzy to przez ludzi są postrzegani jako zło stadionowe, chuligani etc. (niestety, forma jak mnie widzisz tak mnie piszesz zawsze aktualna, a kibice na stadionach w Polsce wiadomo jak są postrzegani). Jak by tak pod tym wszystkim podpisał się klub to myślę, że oddźwięk wyglądałby inaczej. W tym przypadku ważne by było też to że jak już zabrałby się za to klub, to aby wystawił do tego jakiegoś kumatego człowieka, bo burak mający to w dupie zniweluje wszelkie szanse na pozytywy już w zarodku;

5. Wydaj mi się, iż takowe pismo należało wysłać o wiele wcześniej, wiadomo że panuje biurokracja i wszystko musi nabrać swojej mocy urzędowej by ruszyło (oby);

6. Ważne wg. mnie jest przedstawienie aspektu sprawy w sensie pozytywnym!! Z siłą i wiara w jego realizacje. Bo słowa "chyba mało prawdopodobne", nasuwa prosty wniosek dla odbiorcy listu... i nie zachęca do działania;

7. Zakończenie listu: Po co powtarzać 2 razy to samo? Słowo fanatycy, zastąpiłbym zwrotem: kibice (lepiej brzmi medialnie). Konieczne jest niestety używanie języka "ładnego" w odbiorze społecznym. Zakończenie zawsze musi być "dobre", bo z reguły jest tak, że to właśnie ono najbardziej pozostaje w głowie (pamięci) po przeczytaniu całości;

8. Czy "GO" to dziennik?? Bardzo ważne jest zebranie informacji o instytucji do której kieruje się dane pismo, bo jakikolwiek błąd powoduje negatywne nastawienie. Dobrze by było kogoś tam znać w redakcji (na gruncie prywatnym), taki ktoś pomógł by sformułować poprawnie takowy list etc. i być może nadał sprawie odpowiedni bieg;

9. Diabeł tkwi w szczegółach...

Moje słowa nie są krytyką powyższego listu. Być może moje rozumowanie okaże się przydatne w przyszłości. A całość którą tu przedstawiłem należy uznać za moje subiektywne odczucia. Pozdrawiam wykonawców i życzę powodzenia.

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Post autor: Preze(S) » śr 22 wrz, 2004

Na zjazd jechowych mozna otworzyc stadion? Mozna! Na rajd kormoran mozna? Mozna! Tylko nasi dzialacze robia problemy jak zawsze!

K.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 56
Rejestracja: pt 29 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn

Przemówię raz na rok, a co mi tam...

Post autor: K. » śr 22 wrz, 2004

Powiem krótko.

Wypowiedź "Władze klubu mają inne zdanie na temat przyczyn niskiej frekwencji. - Przed meczami rozwieszamy w Olsztynie 50 plakatów. Przed najbliższym spotkaniem z ŁKS Łomża dodatkowo pojawią się informacje w autobusach MPK. Też jestem zaskoczony mała liczbą kibiców, bo drużyna gra skutecznie i przyjemnie dla oka, ale jak mamy nakłonić widzów do odwiedzania stadionu. Przecież nie zorganizujemy w przerwie striptisu - mówi Zbigniew Miklas, dyrektor OKS 1945. "

DYSKWALIFIKUJE PANA MIKLASA JAKO DYREKTORA KLUBU SPORTOWEGO JAKIEJKOLWIEK DYSCYPLINY. Po takim tekście to w moim klubie mógłby co najwyżej przycinać trawę. I jak w naszej piłce ma być lepiej, skoro władze klubów mają takie pojęcie o prowadzonej przez siebie działalności. Niestety, ale bariera wieku i czasów jest dla pewnych ludzi nie do przeskoczenia. Zastanawiam się tylko, ile nieszczęść różnego rodzaju może spotkać klub mający tak "kompetetnego" dyrektora. O pomstę do nieba nic więcej...

Przepraszam, trochę za dużo przekleiłem, ale chyba wiadomo o co chodzi - tylko i wyłącznie o wypowiedź dyrektora Miklasa oczywiście.

adam
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 317
Rejestracja: wt 17 sie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Pojezierze

Zmiany na widowni

Post autor: adam » śr 22 wrz, 2004

Zgadzam się z przedmówcą. Dyrektor Miklas fakt jest oddany klubowi chce dla niego jak najlepiej , pracuje społecznie ale niestety wiek już nie ten (różnica pokoleń w myśleniu) no i czasy nie te.
Odnośnie Gazety Olsztyńskiej- zamieściła artykuł o kibicach, a w zasadzie o braku normalnej (dużo większej) ilości kibiców na meczach. Czy to coś da zobaczymy?!

pztrz
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 596
Rejestracja: czw 19 lut, 2004
Kontakt:

Post autor: pztrz » czw 23 wrz, 2004

Akcja Plakat na Zatorzu....Ready :twisted: Plakaty są w najbardziej widocznycjh miejscach :!:

Zablokowany