Przystanek autobusowy - STOMIL- wiecznie żywy ;)

Sprawy dotyczące kibicowskiego życia

Moderatorzy: Pojezierski, StomilTravel, Moderatorzy

Awatar użytkownika
A.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 531
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Kontakt:

Przystanek autobusowy - STOMIL- wiecznie żywy ;)

Post autor: A. » wt 18 sty, 2005

Info ze strony MPK Olsztyn:

KONKURS NA NAZWĘ PRZYSTANKU

Niegdyś OZOS potem Stomil Olsztyn a od 1 stycznie br. największa fabryka w regionie zmieniła nazwę na Michelin. Jednak nazwa przystanku na pętli autobusowej linii nr 10 i 13 pozostała. Autobusy wciąż na wyświetlaczu mają napisane STOMIL. W związku z tym ogłaszamy konkurs na nowa nazwę przystanku, który wciąż nazywa się STOMIL. Najciekawszą propozycje nagrodzimy imiennym biletem miesięcznym na miesiąc marzec. Jednak to czy rzeczywiście nowa nazwa się pojawi, zdecydują sami mieszkańcy w naszej sondzie. Kto wie, może pozostanie stara nazwa STOMIL. Ale zanim to nastąpi, czekamy na Państwa propozycje do 20 lutego br. Można je przesyłać na adres [email protected], bądź na kartkach pocztowych na adres MPK Olsztyn, ul Kołobrzeska 40, 10-434 Olsztyn z dopiskiem „nazwa przystanku”.

plus:


TWOJE GRAFFITI NA PRZYSTANKOWEJ WIACIE

Chcesz zarobić na wakacje???!!!. Zaprojektuj i wymaluj swój przystanek. W październiku ub. roku, radio UWM FM zainicjowało akcję malowania przystanków w graffiti. Kolorowe wiaty spodobały się mieszkańcom Olsztyna , jak również turystom. Dzięki temu oczekiwanie na autobus jest teraz znacznie weselsze. Stąd pomysł na kontynuowanie naszej akcji. Zapraszamy do zabawy wszystkich utalentowanych młodych ludzi, którym nie obca jest technika graffiti. Twoje graffiti może cieszyć mieszkańców Olsztyna przez cały rok a Ty sam będziesz mógł się chwalić , że to twoje dzieło. Do końca marca czekamy na projekty waszych przystanków, które mogą być wymalowane w technice graffiti. Autorzy najciekawszych prac będą mogli swój projekt zrealizować. Ich praca zostanie wynagrodzona. Projekty można nadsyłać do końca marca 2005 roku na kartkach formatu A 4 na adres Ul. Kołobrzeska 40, 10-434 Olsztyn lub drogą elektroniczną na adres: [email protected]



Mój pomysł jest następujący:

Obronić historyczną nazwę i zgłosić projekt na Stomilowski przystanek, właśnie o ten o który się tu rozchodzi.
Mielibyśmy przystanek z historyczna nazwa Stomil, pomalowany w motywy Stomilowskie. Chyba żadna ekipa w Polsce takiego nie ma :) nie mówiąc już ze była by to piękna wizytówka naszego klubu zachęcająca do przyjścia na stadion i przypominająca o tym, ze Stomil trwa. Pozytywów jest więcej, ale poprzestane na razie na tym co napisałem.

Co o tym myślicie?
Ostatnio zmieniony wt 18 sty, 2005 przez A., łącznie zmieniany 1 raz.

Leszkowy
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 299
Rejestracja: czw 26 lut, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran

Post autor: Leszkowy » wt 18 sty, 2005

POMYSL Z POMALOWANIEM PRZYSTANKU Z MOTYWAMI STOMILOWSKIMI JEST B.DOBRY :D
A WIEC DO ROBOTY PANIE A. :D :wink:

Dawid
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 324
Rejestracja: wt 03 sie, 2004
Lokalizacja: Fc. Olsztynek

Post autor: Dawid » wt 18 sty, 2005

A. twój pomysl jest bardzo dobry Obronić historyczną nazwę i zgłosić projekt na Stomilowski przystanek, właśnie o ten o który się tu rozchodzi. No więc co możemy to robimy (wysylamy meile) :!:

1945fans
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 107
Rejestracja: śr 18 sie, 2004
Lokalizacja: Pieczewo
Kontakt:

Post autor: 1945fans » wt 18 sty, 2005

Pomysl super :) Teraz tylko trzeba zalatwic aby ta nazwa sie utrzymala i kogos kto zrobic tego grafa :wink:

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » wt 18 sty, 2005

Popieram! A do tego niech każdy pcha mejle do MPK z nazwą przystanku STOMIL :!: :!:

Mazur
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 192
Rejestracja: czw 21 sie, 2003
Lokalizacja: Pieczewo / Jeziołka
Kontakt:

Post autor: Mazur » wt 18 sty, 2005

A wiec do roboty panie A :lol: My jedynie mozemy wspomóc swoimi pomysłami... :lol:

smarek
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 131
Rejestracja: śr 22 paź, 2003
Lokalizacja: Szczytno / Sopot

Post autor: smarek » śr 19 sty, 2005

Hej kolego A :) Ty to masz ten łeb, może dlatego że żaden inny na ciebie nie wpływa ( chodzi o dzewczynę :D ). Należało by zrobić wszystko co naszej mocy zby takie cos powstalo, a stara nazwa została zachowana. Właśnie teraz promotorem mojej pracy mgr jest prezes ZKM w Gdyni niejaki prof. :) który zna bardzo dużo ludzi w tym środowisku i jest wielce poważany z racji swoich osiągnięć naukowych. Może szepne mu słówko :).

zenek1991
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 46
Rejestracja: sob 08 sty, 2005
Lokalizacja: FC Szczytno
Kontakt:

Post autor: zenek1991 » śr 19 sty, 2005

Panowie pomysł jest zajeebisty tylko szkoa ze w Szczytnie ma tak zorganozowanej grupy jak wy.. U nas jest tylko doping... A u was no prosze.. Panie A. Ponmysl jest Swietny ja czesto bywam w Olsztynie jak jest Liga to co 2 tygodnie soboty nameczach a tak wogole to czasami wpadam do ciotki ... I czesto wysiadam na tym przystanku kolo Kormorana i wiece ze ten pomysl jest dobry bo zaden zespol w polskiej luidze nie wpadl na taki pomysl... Tylko trzeba szybko to zrobic bo czasami wchodza tez z innych stronek kibice i moge przy lukac nasz pomysl i moge sciagnac :D
ja znam kilku dobrych graficiarzy w Szcytnie tylko ze jest maly problem to nie STOMILOWCY i trzeba by bylo im wszystko tlumaczyc jak wszystko namalowac... Ale pewnie w Olsztynie ktos sie znajdzie !!!!! Pozdro dla mądrych głów i fajnych dup :D no i oczywiscie dla wszystkich STOMILOWCÓW
Dawid pisze:A. twój pomysl jest bardzo dobry Obronić historyczną nazwę i zgłosić projekt na Stomilowski przystanek, właśnie o ten o który się tu rozchodzi. No więc co możemy to robimy (wysylamy meile) :!:
POPERAM DAWID MASZ CHOLERNA RACJE

Józio
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 73
Rejestracja: sob 26 cze, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Józio » śr 19 sty, 2005

No pomysł fajny :) Najlepiej jak ten przystanek który będzie malowany był ten przy stadionie Stomilu wtedy będzi fajny efekt. Nieudało nam się pomalować pociągów ale za to uda nam sie pomalować przystanek :)

Flower
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 119
Rejestracja: pt 22 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Pojezierze
Kontakt:

Post autor: Flower » śr 19 sty, 2005

Może napiszcie wzór takiego Maila każdy sobie skopiuje i będziemy wysyłać do mpk. I każdy niech namówi kilka osób, aby też wysłały taki mail ze swego adresu.

Panie A. Gratuluje pomysłu.

adam
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 317
Rejestracja: wt 17 sie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Pojezierze

Przystanek autobusowy....

Post autor: adam » śr 19 sty, 2005

Zenek1991 w Szczytnie też nie marnujecie czasu. W całym mieście widać dla jakiego klubu kibicujecie, a już najmocniej są obmalowane okolice ul. Lanca i Leyka (chyba nie pomyliłem nazw, w każdym bądź razie tam, gdzie jest budowana zaje.ista sala sportowa przy szkole).
Pozdrówka dla Szczytna :wink:

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » śr 19 sty, 2005

Flower pisze:Może napiszcie wzór takiego Maila każdy sobie skopiuje i będziemy wysyłać do mpk.
Obawiam się, że to może być źle odebrane, jeśli będziemy słali wszyscy takie same. Ja wysłałem z każdej swojej skrzynki po jednym. W pracy namówiłem kilka osób aby zrobiły mi przysługę i też wysłały po jednym.

Awatar użytkownika
A.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 531
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Kontakt:

Post autor: A. » śr 19 sty, 2005

A nie lepiej by podesłać prócz meili (te musza być koniecznie) jakiegoś sensownego, oficjalnego pisma od Stowarzyszenia? Jakaś taka lista imienna, etc.? Zawsze to dodatkowe zwrócenie uwagi.

I Kruszek mógłby coś uderzyć w tym projekcie, bo ma dobre pomysły. Zawsze można by było później dokooptować w ramach zasług do graficznego projektu adres strony. :)

Pamiętajmy też, że wszystko chyba i tak się rozstrzygnie w sondzie. Ta Ta zaś jest na IP, wiec wychodzi jeden glos (teoretycznie, hehhee) :)
Jak nazwa została by obroniona, wtedy trzeba by było sprawdzić czy przejdzie pomysł numer 2. No i sporządzić jakiś sensowny projekt do końca marca.

Ps. Tak jeszcze pomyślałem, że można by to było nagłośnić na Kruszkowiej stronie. Pismaki się moze zainteresują, temat pójdzie w świat, być może poprą nas też zwykli ludzie podczas głosowania.

adam
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 317
Rejestracja: wt 17 sie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Pojezierze

przystanek autobusowy...

Post autor: adam » śr 19 sty, 2005

A. - dobrze mówi - dać Mu wina :wink:
Maila oczywiście wysłałem, ale w pełni popieram wysłanie jakiegoś "oficjalnego papiera"

Awatar użytkownika
kaczmar
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 444
Rejestracja: czw 11 wrz, 2003
Lokalizacja: OLN

Post autor: kaczmar » śr 19 sty, 2005

Ta zaś jest na IP, wiec wychodzi jeden glos (teoretycznie, hehhee)
Dobrze napisane :D Kto ma neo ten chyba wie co i jak nalezy zrobic :) Takze mysle, ze z wygraniem owej sondy nie byloby problemu :) Jeszcze jedno., tak jak napisal Flower, niech kazdy namowi kilku znajomych by tez wyslali maila :!: :!:

carlito
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: czw 20 sty, 2005

Post autor: carlito » czw 20 sty, 2005

Witam, jestem dziennikarzem GO. Chcielibysmy zrobic material o kibicach w kontekscie przystanku (zachowanie tradycji, wiernosc fanow itp.). Mysle, ze ukazanie sie tekstu o fanach Stomilu mogloby pomoc "przepchnac" Wasza propozycje odnosnie malowana przystanku. Chcialbym sie spotkac z grupa kilku kibicow. Namiary: [email protected], albo tel do redakcji: 539 76 43, Karol Fryta

Dawid
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 324
Rejestracja: wt 03 sie, 2004
Lokalizacja: Fc. Olsztynek

Post autor: Dawid » czw 20 sty, 2005

Wzrastają nasze szanse na sukces więc niech sie udzielą ci którzy mogą coś zdziałać (ze Stowarzyszenia) .

Flower
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 119
Rejestracja: pt 22 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Pojezierze
Kontakt:

Post autor: Flower » pt 21 sty, 2005

Kroki zostały poczynione...

ptr
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 299
Rejestracja: śr 21 lip, 2004
Lokalizacja: dziki zachód

Post autor: ptr » pn 24 sty, 2005

Przystanek Stomil
Jest ich ponad dwustu. Młodzi, starzy, wykształceni, bezrobotni, kobiety, mężczyźni. Teoretycznie dzieli ich wiele. W praktyce łączy jedno: bezgraniczna miłość do klubu piłkarskiego.

Przed mistrzostwami świata w piłce nożnej w 1982 roku reprezentacja Polski udała się na audiencję do papieża. W trakcie spotkania kapitan drużyny poprosił o błogosławieństwo przed zbliżającym się turniejem. Papież odmówił, tłumacząc, że Pan Bóg nie ma nic wspólnego z piłką.

I to jest prawda. Bo piłka jest nieprzewidywalna. Dzieli i łączy, wzbudzając niejednokrotnie skrajne emocje. Kibice ze Stowarzyszenia Sympatyków OKS Stomil coś o tym wiedzą, bo można śmiało powiedzieć, że daliby się poćwiartować za swój klub.

Stowarzyszenie powstało na przełomie lipca i sierpnia 2003 roku. Wówczas klub piłkarski Stomil był targany problemami organizacyjnymi i finansowymi. Kibice wzięli sprawy w swoje ręce.

- Stowarzyszenie powstało, by powołać klub piłkarski, który zastąpiłby upadający Stomil - tłumaczy kibic Flower. - Długo by wyjaśniać, dlaczego klub wpadł w takie tarapaty - wzrusza ramionami kibic.

Niestety, nie udało się reaktywować klubu pod nazwą Stomil. Wspólnymi siłami i zaangażowaniem kibice doprowadzili do utworzenia OKS 1945.
W statucie stowarzyszenia widnieje zapis, że celem działania jest także propagowanie ruchu piłkarskiego.

- Zorganizowaliśmy turniej piłkarski dla drużyn z całego województwa i zaprzyjaźnionej bydgoskiej Polonii - wyjaśnia Emil Marecki. - Na wiosnę odbędzie się kolejny.

Składki kibicowskie wystarczają na produkcję klubowych szalików, gazetki, flag i oprawę meczów.

- Dofinansowujemy wyjazdy na mecze OKS - wyjaśnia Flower.
A inni kibice dodają chórem: - Jesteśmy jedyną ekipą, która była na wszystkich meczach wyjazdowych!

Klub piłkarski pod nazwą Stomil nie istnieje. Wśród kibiców wciąż jednak żywa jest pamięć o nim. Kilka dni temu MPK ogłosiło konkurs na nazwę przystanku przy fabryce Michelin. Kibice chcą, żeby przetrwała historyczna nazwa klubu. O przystanku mówią nasz.

- Do tej pory MPK kojarzyło mi się tylko z kanarami i opóźnionymi autobusami - śmieje się Flower. - Jeśli nasz pomysł przejdzie, to będziemy szczęśliwi.

A pomysł jest prosty. Fani chcą zaopiekować się przystankiem. Pomalować go w klubowe barwy, przyozdobić godłem Stomilu.

- Bardzo zależy nam na tym przystanku - tłumaczy Małżek. - Chcemy pomalować go tak, że nikogo nie będzie kłuł w oczy. Ani młodszych, ani starszych.

Entuzjazm i zapał wśród stomilowców jest ogromny. Ślą e-maile do rzecznika MPK, na swoim forum internetowym snują plany, jak przeforsować pomysł. Zapowiadają, że będą go chronić.

- Nikt go nie zdemoluje. Może dadzą nam wszystkie przystanki - rozmarzają się kibice. - Wszystkie pomalujemy! - zapowiadają buńczucznie.
Rzecznik MPK Krzysztof Zienkiewicz odpowiada: - Jeśli pomysł kibiców zwycięży, to nie widzę problemu, by przystanek został przez nich pomalowany.

Karol Fryta

Mazur
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 192
Rejestracja: czw 21 sie, 2003
Lokalizacja: Pieczewo / Jeziołka
Kontakt:

Post autor: Mazur » pn 24 sty, 2005


gadzik
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 89
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2004
Lokalizacja: os. Mleczna

Post autor: gadzik » pn 24 sty, 2005

Świetny pomysł z przystankiem! Wysłaełm chyba z każdego mejla swojego, namówiłem też znajomych, mam nadzieje ze sie uda :)

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » pn 24 sty, 2005

Pewnie pomyślicie, że jestem starym prykiem, ale muszę, po prostu muszę wtrącić swoje trzy grosze.
Nie wiem czy to dobry pomysł włazić na dach przystanku albo pozować do zdjęcia z szalikiem zasłaniającym twarz. Takie zachowania dla większości ludzi będą kojarzyć się z jakimś bandytyzmem. I potem jakaś babina napisze do Gazety czy MPK-u, że ona to się będzie bała wsiadać na tym przystanku.
No, ale gdybym był młodszy to też pewnie bym się nie powstrzymał przed wleźnięciem na dach :wink: - przynajmniej Was rozumiem.
Po za tym wszystko okej.

Emilozo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 1606
Rejestracja: sob 23 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran
Kontakt:

Post autor: Emilozo » pn 24 sty, 2005

No może to medialnie nie wygląda... ale sam fotoreporter chciał, aby ktoś wszedł na dach :D

ODPOWIEDZ