Wiktor Karman nowym trenerem OKS

Podziel się swoją opinią na temat wydarzeń w klubie!

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

gadzik
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 89
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2004
Lokalizacja: os. Mleczna

Post autor: gadzik » czw 27 sty, 2005

Marek pisze:Będzie go można prawdopodobnie oglądać w reprezentacji w meczu z Polską 25.03.2005. Mam nadzieje że będzie transmisja z tego meczu.
nie trzeba bedzie tak długo czekac:) przeciez w sobote jest urniej na sybiraków. oks 1945 olsztyn - motor lubawa i warmia olsztyn - mrągowia mrągowo i juz ma grac pan mamedov.

MichalMKS
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 665
Rejestracja: pt 14 sty, 2005

Post autor: MichalMKS » czw 27 sty, 2005

Ej jeżeli można to napiszcie coś więcej o tym turnieju! Z góry dzięki :wink: .

adam
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 317
Rejestracja: wt 17 sie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Pojezierze

Wiktor Karman...

Post autor: adam » czw 27 sty, 2005

To drugi taki turniej zimowy. Rok temu wygrali Nasi ( jeszcze z nazwą OKP), skład był taki jak w tym roku z jedną różnicą - zamiast Mrągowii była Granica. Pamiętam jeszcze, że było zajeb.ście zimno i było dużo śniegu tak więc gra nie była zbyt wysokich lotów. Początek o 11.00 w sobotę na Warmii.

Awatar użytkownika
zicoo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 352
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: zicoo » czw 27 sty, 2005

wm.pl pisze:Rozmowa z Wiktorem Karmanem, trenerem OKS 1945 Olsztyn

- Dyscyplina jest na pierwszym miejscu i to zarówno na boisku jak i w życiu. Jak ona będzie, to ze wszystkim innym będzie łatwiej - mówi Wiktor Karman, nowy trener OKS 1945 Olsztyn.

- To pańska pierwsza praca zagraniczna. Dlaczego się Pan na nią zdecydował, dlaczego teraz?
- W Baltice Kaliningrad, gdzie ostatnio pracowałem, doszło do krachu finansowego, zespół się rozsypał, spadł do II ligi. Zmieniła się cała ekipa, przyszedł nowy dyrektor i cały sztab szkoleniowy, dla mnie zabrakło miejsca. Musiałem szukać pracy.

- Skąd pomysł na Polskę?
- W Rosji byłoby mi bardzo trudno, przede wszystkim ze względu na odległości. Bo Kaliningrad to co prawda Rosja, ale jednak nie ta głęboka. A do Olsztyna mam z domu raptem sto kilometrów. Poza tym sporo wiem o polskiej piłce, wiele razy grałem jako trener Baltiki z polskimi drużynami, teraz mam okazję wejść w to od kuchni.

- Podobno był Pan bliski pracy w Mrągowii Mrągowo?
- Okazało się, że to były tylko gadki. Rozmawiałem z szefami klubu trzy razy. Ustaliliśmy plan treningów, obozy, sparingi. Przed sylwestrem zadzwonili, że na razie mi dziękują.

- Ma Pan jakieś obawy w tej nowej dla Pana sytuacji?
- Strachu nie mam, ale zdarzyć się może wszystko. Znam swoją robotę, będę ją wykonywał najlepiej, jak umiem. Najwięcej kłopotów mogę mieć z prozumiewaniem się z drużyną, ale na początku pomoże mi w tym mój kolega (armeński trener Polonii Lidzbark Warmiński Armen Akopjan - red.).

- Na co Pan jako trener zwraca największą uwagę. Co się najbardziej liczy: taktyka, technika, dyscyplina czy może jeszcze coś innego?
- Dyscyplina jest na pierwszym miejscu i to zarówno na boisku, jak i w życiu. Jak ona będzie, to ze wszystkim innym będzie łatwiej. U nas w Rosji jest takie powiedzenie: Porządek daje klasę.

- Ma Pan za sobą pierwszy trening, jakie wrażenia?
- Nie można chyba mówić o treningu, bardziej o zabawie. Chciałem zobaczyć, jak kto się rusza, jak kto reaguje. Kto ma humor, a kto jest smutny. Trochę pograliśmy w piłkę i było widać, że tak jak w każdym zespole - są lepsi i gorsi.

- Jaki system gry będzie Pan preferował w czasie swojej pracy?
- To jest uzalażnione od tego, jacy tu są piłkarze. Prowadzone przez mnie drużyny dotychczas grały w różnych ustawieniach: było 4-4-2, było też 4-4-1-1 a nawet 5-1-3-1. Spore znaczenie ma fakt, czy grasz u siebie, czy na wyjeździe. Porozmawiam z Andrijem Siniczynem i Pawłem Holcem, poznam zespół. I będę mądrzejszy.

Zbigniew Szymula
A co do turnieju:
wm.pl pisze:Jako trener OKS 1945 Olsztyn Wiktor Karman oficjalnie zadebiutuje podczas sobotniego turnieju zimowego, który odbędzie się na stadionie przy ul. Sybiraków w Olsztynie (początek godz. 11; OKS zagra z Motorem Lubawa, a Warmia Olsztyn z Mrągowią Mrągowo; zwycięzcy zmierzą się o 1. miejsce w turnieju, pokonani o 3. lokatę). W tych meczach zagra były podopieczny Karmana z Baltiki, młodzieżowy reprezentant Azerbejdżanu Aziz Mamedow, który będzie sprawdzany po kątem przydatności do olsztyńskiej drużyny.

Awatar użytkownika
MieCZniK
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 268
Rejestracja: wt 02 gru, 2003
Lokalizacja: Południe

Post autor: MieCZniK » pt 28 sty, 2005

Bardzo dobrze pamiętam ten turniej który odbywał się rok temu na Warmii :lol: bylo strasznie zimno a ja wraz z dwoma innymi kibicami pilismy piwko(a)na tym mrozie i śpiewaliśmy piosenki o Stomil-u :twisted:

Pojezierski
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1020
Rejestracja: sob 06 mar, 2004
Lokalizacja: Pojezierze
Kontakt:

Post autor: Pojezierski » sob 29 sty, 2005

Obrazek
KODŻAK :lol:

giANt
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 446
Rejestracja: śr 24 wrz, 2003
Lokalizacja: OlsztyN

Post autor: giANt » sob 29 sty, 2005

oficjalnie z tego co wiem Wyłupski i Holc sa chorzy. Ten Armenczyk co tak darł sie to nie jest drugi trener ale tłumacz Karmana ( chociaz wygladalo to odwrotnie bo zachowlywal sie jak by byl trenerm, a Karman byl cicho) jest on trenerm polonii Lidzbark Warminski.
A co do boiska na którym gral Stomil to bylo super przygotowane, ale to lepienie iglo, albo bałwana. :wink:

Awatar użytkownika
Fanatyk_OKS
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 205
Rejestracja: wt 16 gru, 2003
Lokalizacja: stąd nie widać

Post autor: Fanatyk_OKS » pt 04 lut, 2005

W drużynie bedzie dyscyplina, podobno twarda reke ma ten trener, moim zdaniem dobra decyzja zarzadu najwazniejsze ze nie wybrali dylusia. Nasz zarząd i dobra decyzja, a to nowość :D

Zablokowany