Sparingi, transfery w Stomilu Olsztyn

Podziel się swoją opinią na temat wydarzeń w klubie!

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

MichalMKS
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 665
Rejestracja: pt 14 sty, 2005

Post autor: MichalMKS » wt 08 sie, 2006

el gyros pisze:zeby on sie zmarnowal, czy zebysmy my nie zmarnowali takiej okazji zeby go sciagnac? bo to, ze bedzie gral u nas wcale nie znaczy, ze sie nie zmarnuje, poza tym jest sporo klubow w polsce w ktorych bedzie miec o wiele lepsze perspektywy i mozliwosci rozwoju 8)
Obie opcje w tym przypadku są prawidłowe. OKS ma plany związane z awansem do wyższej klasy rozgrywkowej, a co za tym idzie łatwiej będzie pozyskać pieniądze na rozwój piłkarzy i lepsze funkcjonowanie klubu - nie w każdy klubie tak się dzieje, ale nie wyobrażam sobie tego, aby w Olsztynie nie było odpowiednich ludzi, którzy wsparli by klub. Ogrywanie się już w tak młodym wieku zawodnika w meczach seniorskim owocuje jego dalszym rozwojem, a co za tym idzie promocją zawodnika. Później na transferze do 'wielkiego klubu' można naprawdę dużo zyskać, a Damian jest tak zdolny, że za kilka lat wyobrażam go sobie w koszulce z 'białym orłem' na piersi.

Turbo
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 paź, 2003
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Kontakt:

Post autor: Turbo » pn 04 wrz, 2006

w radiu mówili że OKS doszedł do porozumienia z Rafałem Szwedem. Może sie przydac tak doswiadczony zawodnik. Mozna by było postawic go jako defensywnego pomocnika bo tam chyba nie ma dobrego partnera dla Lecha

adam
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 317
Rejestracja: wt 17 sie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Pojezierze

Sparingi, transfery

Post autor: adam » pn 04 wrz, 2006

No w końcu od początku sezonu trenował z Naszymi. Nigdzie nie gra więc może pokopie u Nas za drobne, a kto wie może i za darmo?! Tak czy inaczej będziemy mieli piękne bramy z 25 czy 30 metrów......

Awatar użytkownika
Remek
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 24
Rejestracja: wt 26 lip, 2005
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Remek » pn 04 wrz, 2006

MichalMKS pisze:Damian Łazicki, rocznik 90, podstawowy zawodnik kadry U-16, zawodnik Warmii Olsztyn, trzeba go jak najszybciej ściągnąć do Olsztyna, bo już kluby z całej Polski mają na niego chrapkę, a szkoda, żeby taki zawodnik się zmarnował. 8)
on jest z rocznika 91 ale to nie zmienia faktu ze jest dobry i jest wychowankiem warmii olsztyn wiec nie trzeba go sciagac z innego miasta lecz trzeba dojsc do porozumienia z warmia w tej kwesti. trenuje jak narazie w juniorach mł. podobno zgłosiła sie po niego legia warszawa i od października ma do niej przejsc. ale jeszcze nic nie jest pewne.

Awatar użytkownika
(S)ebek
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 212
Rejestracja: sob 29 lip, 2006

Post autor: (S)ebek » wt 05 wrz, 2006

Rafal moze byc wzmocnieniem jest doswiadczonym graczem i poprzednio gral w Widzewie i Radomiaku.Tylko czy nie powinnismy brac mlodych utalentowanych zawodnikow :?: Pozdro :wink:

Turbo
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 paź, 2003
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Kontakt:

Post autor: Turbo » wt 05 wrz, 2006

Moim zdaniem powinnismy brac młodych zdolnych ale z 2-óch doświadczonych moze bardzo pomóc naszym młodym chłopakom. Beda mieli od kogo sie uczyć a Szwed przeciez słynie z atomowych uderzeń wieć czekamy na jego pierwsze i nie ostatnie bramki w OKS-ie a że chce pomóc to bardzo cieszy bo napewno kokosów miec nie bedzie

Awatar użytkownika
V.N.A
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 699
Rejestracja: pn 02 sie, 2004
Lokalizacja: FCOPP!

Post autor: V.N.A » wt 05 wrz, 2006

Doswiadczenie sie bardzo przyda, bo jesli bedziemy grac samymi malolatami to tez nie dobrze, nawet w razie (miejmy nadzieje) awansu do wyzszej ligi doswiadczenie sie bardzo przyda..
Tym bardziej ze Rafal gral w Stomilu to napewno dobrze i dla jego Osoby..

Awatar użytkownika
(S)ebek
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 212
Rejestracja: sob 29 lip, 2006

Post autor: (S)ebek » wt 05 wrz, 2006

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach drużynę OKS 1945 zasili Rafał Szwed, znany doskonale sympatykom futbolu w Olsztynie z występów w I-ligowym Stomilu. Po degradacji stomilowców z ekstraklasy R. Szwed, podobnie jak jego partnerzy z drużyny, szukał szczęścia w innych klubach, grał m. in. na Górnym Śłasku, w Widzewie, Polonii Warszawa, a ostatnio w Radomiaku, z którym był związany kontraktem do 30 czerwca. Od 1 lipca jest wolnym zawodnikiem i zgłosił akces występów w OKS-ie. Zarząd klubu i piłkarz doszli do porozumienia, radomski klub i okręgowy związek też nie stawiają przeszkód odnośnie zwolnienia zawodnika. OKS 1945 rozpoczął więc procedurę zatwierdzenia Rafała Szweda do zespołu IV-ligowego,nie wykluczone więc, że wystąpi on w najbliższym, środowym meczu ligowym przed własna publicznością z MKS Szczytno.
:arrow: Ze strony Oks-u :wink:

Awatar użytkownika
grzesiu
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 212
Rejestracja: ndz 08 sie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Jaroty
Kontakt:

Post autor: grzesiu » wt 05 wrz, 2006

Damian Łazicki od 30 Września wyjeżdza do Warszawy...

WSPTEAM
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 222
Rejestracja: wt 21 lut, 2006
Lokalizacja: z WSP/Londyn

Post autor: WSPTEAM » śr 06 wrz, 2006

Szkoda tego Lazickiego w Leglej sie zmarnuje jak wiekszosc mlodych pilkarzy. Wynika to z tego ze legla wiekszosc mlodych pilkarzy kupuje sa to chlopaki z róznych miast i nie potrafia sie odnalezc w W-wie

WSPTEAM
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 222
Rejestracja: wt 21 lut, 2006
Lokalizacja: z WSP/Londyn

Post autor: WSPTEAM » pn 25 wrz, 2006

Znalazlem w koncu w jakim klubie gra Piotrek Skiba jest to Bradford AFC ten zespol gra w UniBond League First Division ( nie mam zielonego pojecia co to za liga) strona tego klubu www.bpafc.com

gadzik
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 89
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2004
Lokalizacja: os. Mleczna

Post autor: gadzik » pn 25 wrz, 2006

niestety bardzo nisko

w tamtym sezonie spadli z CONFERENCE NORTH
a jest przecież
PREMIERSHIP
CHAMPIONSHIP
LEAGUE ONE
LEAGUE TWO
CONFERENCE
UniBond League First Division
UniBond League Division One
i chyba dalej ale juz nie doczytalem :)

Obrazek
Skiba w akcji

Leszkowy
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 299
Rejestracja: czw 26 lut, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran

Post autor: Leszkowy » pn 25 wrz, 2006

CZYLI P.SKIBA DOTYCHCZAS ZAGRAL 450 MINUT,WYSTEPUJAC W 5 MECZACH,PUSZCZAJAC 2 BRAMKI ??

NA MARGINESIE MOZE KTOS NAPISAC CZY JEGO PANNA TEZ WYJECHALA 8)

Mazur
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 192
Rejestracja: czw 21 sie, 2003
Lokalizacja: Pieczewo / Jeziołka
Kontakt:

Post autor: Mazur » wt 26 wrz, 2006

Leszkowy pisze:CZYLI P.SKIBA DOTYCHCZAS ZAGRAL 450 MINUT,WYSTEPUJAC W 5 MECZACH,PUSZCZAJAC 2 BRAMKI ??

NA MARGINESIE MOZE KTOS NAPISAC CZY JEGO PANNA TEZ WYJECHALA 8)
nie wyjechala widzialem ostanio jak łaziła po starówce :lol:

WSPTEAM
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 222
Rejestracja: wt 21 lut, 2006
Lokalizacja: z WSP/Londyn

Post autor: WSPTEAM » sob 21 paź, 2006

Nadchodzi przerwa zimowa i czas myslec o wzmocnieniach. Wydaje mi sie ze powinnismy poszukac lepszego bramkarza i wzmocnic obrone i przede wszystkim nie dopuscic do utraty naszyc napadziorów!! Co sądzicie i moze jakies propozycje?

Komentator
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 307
Rejestracja: pn 14 sie, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Komentator » sob 21 paź, 2006

Myślę, że wystarczyłoby sprowadzić dwóch zawodników - jak już napisałeś: bramkarza i obrońcę. Wg mnie, dobrze wyglądałoby to na przykład tak (z tyłu):
lepszy bramkarz
Frankowski, dobry stoper (w miarę zwinny i szybki), Kościuczuk, Spychała

Jeszcze przydałoby się zwężyć trochę kadrę - co robi się w wielu czołowych zagranicznych ekipach w środku sezonu. Ci, którzy rzadko grają, powinni się z klubem rozstać. Myślę, że po dwóch rezerwowych do każdej formacji wystarczy, by rozegrać pół sezonu w IV lidze. A tym bardziej, że rotacji jakiejś przeogromnej nie ma, a mecze rozgrywa się raz na tydzień.

Awatar użytkownika
Kleofas
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 405
Rejestracja: sob 04 cze, 2005
Lokalizacja: Olsztyn/Pojezierze

Post autor: Kleofas » sob 21 paź, 2006

Żeby tylko utrzymali Śnieżawskiego i żeby nikt nie odszedł.

Turbo
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 paź, 2003
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Kontakt:

Post autor: Turbo » sob 21 paź, 2006

Cel numer 1 to bramkarz
nr2 moim zdaniem środkowy pomocnik (dużo biegający, walczący do końca z dobrym strzałem na bramke )
obrona chyba może być taka
Frankowski-Szwed(tylko musi sie troche poprawić)-Kościuczuk-Spychała
no i nie wiem co z lewą pomocą. Bardzo dobry początek Michałowskiego później było gorzej. Lewandowski raczej nadaje sie tylko na rezerwowego. 3 dobre transfery i awans. I kilku młodych piłkarzy wypożyczyć do słapszych zespołów ( np. Sokół) Jeśli chodzi o konkretne nazwiska do widziałbym Dąbrowskiego(Sokół)-można go chyba dać na lewą pomoc, Harmaciński(Motor)-środkowy pomocnik a co do bramkarza to nie wiem kogo mozna ściągnąć

Ol(S)ztynianin
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 635
Rejestracja: czw 20 sty, 2005
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ol(S)ztynianin » sob 21 paź, 2006

Moze Gikiewicza ?

MichalMKS
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 665
Rejestracja: pt 14 sty, 2005

Post autor: MichalMKS » sob 21 paź, 2006

No niestety naszym słabym punktem jest bramkarz, który jest dla mnie do jak najszybszej wymiany. Ciężko jest tutaj znaleźć jakiś stosownych kandydatów na to stanowisko, ale dwóch chłopaków udało mi się wyszukać.

Mariusz Wojtczak - zawodnik grający ostatnio w DKS-ie, bardzo dobry na przedpolu, pewny punkt w bramce. W poprzednim sezonie zbierał świetne recenzje za grę w Dobrym Mieście, a wcześniej z powodzeniem występował w Mrągowii. Przed sezonem były zainteresowanie działaczy olsztyńskiego klubu Mariuszem, ale ze względów finansowych zrezygnowano z zatrudnienia tego bramkarza.

Michał Gleba - choć widziałem go w akcji tylko jeden raz to mogę śmiało powiedzieć, że na swoim fachu zna się bardzo dobrze. W znacznym stopniu przyczynił się do tak małego zwycięstwa naszej drużyny nad Pisą w Pucharze wojewódzkim. Zbiera świetne recenzje za występy w lidze, z pewnością o wiele, wiele lepszy od Bartka Grygorowicza, a co najważniejsze jest z pobliskiego Barczewa.

W środku pola mamy bardzo młodych, zdolnych zawodników, ale żaden z nich nie pokazał swoich prawdziwych umiejętności w obecnej rundzie, co w wielu meczach było widać. Przydałby się jeden zawodnik, który zwiększył by jeszcze bardziej rywalizację w drużynie, a co najważniejsze dobrze obsługiwał podaniami swoich kolegów. Tutaj do swojej kandydatury dałbym Łukasza Harmacińskiego chociaż on większość sezonu grał w lini ataku. Wielu narzekało na lewą stronę i Daniela Michałowskiego. W początkowej fazie nie można było mieć do niego żadnych zastrzeżeń, ale z meczu na mecz spisywał się coraz gorzej i z tym się muszę zgodzić. Na razie dałbym mu dalej szansę i jako zmiennika polecałbym młodego, bardzo szybkiego, a co najważniejsze mającego za sobą bardzo dobrą rundę jesienną - Michała Pierowicza z Mrągowii.

Linię obrony mamy bardzo dobrą i co ważne szeroką, więc sprowadzać nowych zawodników nie ma żadnego sensu. Najważniejsze, aby w zespole zatrzymać Łukasz Kościuczuka, bo runda w jego wykonaniu była naprawdę bardzo dobra.

Napastnicy swoją robotę wykonują bardzo dobrze i nie ma potrzebnych ich wymieniać. Dodatkowo można postarać się o sprowadzenie do drużyny Marcina Łukaszewskiego z Pisy Barczewo, który w obecnych rozgrywkach V ligi ma już ma swoim koncie około 30 goli. Sam bilans bramkowy mówi bardzo dużo za siebie, ale to nie tylko jeden z walorów tego zawodnika. Potrafi dobrze ustawiać się w polu karnym, jest zwinny, tylko trochę egoistyczny.

Gikiewicz niech lepiej dalej siedzi na ławce w Drwęcy, bo umiejętnościami (nie ujmując mu nic) nawet nie przewyższa Bartka Grygorowicza.

Awatar użytkownika
Scott
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 158
Rejestracja: wt 10 lut, 2004
Lokalizacja: ze starowki

Post autor: Scott » sob 21 paź, 2006

co do obsady bramki to obilo mi sie cos o uszy ! a mianowicie G.Pysera z Huraganu Morąg

MichalMKS
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 665
Rejestracja: pt 14 sty, 2005

Post autor: MichalMKS » ndz 22 paź, 2006

Scott pisze:co do obsady bramki to obilo mi sie cos o uszy ! a mianowicie G.Pysera z Huraganu Morąg
Niezły, niezły... widziałem go kilka razy w akcji :)

Turbo
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 paź, 2003
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Kontakt:

Post autor: Turbo » ndz 22 paź, 2006

ja bym jeszcze wymienił zawodnika z 3 ligi a mianowicie Kamil Ryłka. Obecnie Ruch Wysokie Mazowieckie (wychowanek Stomilu)

QnicK
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 8
Rejestracja: ndz 30 maja, 2004

Post autor: QnicK » śr 25 paź, 2006

A kto jest w ogóle drugim bramkarzem OKS?

MichalMKS
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 665
Rejestracja: pt 14 sty, 2005

Post autor: MichalMKS » śr 25 paź, 2006

QnicK pisze:A kto jest w ogóle drugim bramkarzem OKS?
Łukasz Okuniewski, wychowanek naszego klubu, a zarazem gracz juniorów starszych, rocznik 90 ;)

ODPOWIEDZ