Stadion Stomilu!

Podziel się swoją opinią na temat wydarzeń w klubie!

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

(Stomil Fan)
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 185
Rejestracja: sob 27 wrz, 2008
Lokalizacja: Olsztyn (Jaroty)

Re: Stadion Stomilu!

Post autor: (Stomil Fan) » śr 28 kwie, 2010

Przed wyborami znowu będą mówili o stadionie na 12 tys.!!!

Nasi pseudoradni zawsze dbają o dobro miasta :evil:

Awatar użytkownika
Lucyfer
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 149
Rejestracja: pn 20 lip, 2009
Lokalizacja: Ol(S)ztyn

Re: Stadion Stomilu!

Post autor: Lucyfer » śr 28 kwie, 2010

Manek pisze:No tak, zrezygnowaliśmy z manifestacji, to radni odpuszczają sobie z nami...
Dokładnie !

czerkasow
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 361
Rejestracja: wt 29 lip, 2008
Lokalizacja: Olsztyn/ Pojezierze

Re: Stadion Stomilu!

Post autor: czerkasow » śr 28 kwie, 2010

(Stomil Fan) pisze:Przed wyborami znowu będą mówili o stadionie na 12 tys.!!!

Nasi pseudoradni zawsze dbają o dobro miasta :evil:
Do wyborów zostało pół roku, więc kampania wyborcza się powoli rozkręca ... Niestety na zasadzie bajer-frajer, rzucimy głodny kawałek, ciemny lud to kupi.

KrZychu
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 103
Rejestracja: wt 16 sty, 2007
Lokalizacja: Dywity/Olsztyn

Re: Stadion Stomilu!

Post autor: KrZychu » śr 28 kwie, 2010

Deficyt Olsztyna (dla tych co chcą znaleźć pare milionów :wink: ) :

http://www.samorzad.olsztyn.eu/pl,aktua ... -na-2.html
Planowane dochody 2010 - 719.992.032 zł

Planowane wydatki 2010 - 882.268.044 zł

Planowany deficyt budzetu - 162.276.012 zł

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Re: Stadion Stomilu!

Post autor: THE CORE » śr 28 kwie, 2010

Ale o co chodzi? Luka finansowa? Czy ktoś w Ratuszu sprawdził czy istnieją jakieś inne źródła finansowania? Tyle pieniędzy płynie z UE. Można sprzedać nazwę stadionu. Można spróbować wyrwać coś z Ministerstwa Sportu. Można wiele innych rzeczy spróbować. Warunek jest jeden - musi się chcieć. Ale o to w Ratuszu trudno.
To ja mam inny pomysł. Zróbmy stadion na 50 osób. Grzymowicz i jego świta się zmieszczą. Luki finansowej nie będzie. Chuligaństwa nie będzie. Pieniędzy starczy na zadaszenie całego obiektu. I to nawet potrójne. Dla tuzów z Ratusza i tak wszystko jedno jaki będzie ten cholerny stadion. Grzymowicz i tak pewnie nie odróżnia piłki nożnej od rugby. Super-działacz Szmyt, wierny kibic Stomilu, też się gdzieś schował. Może przezywa jeszcze traumę po Prezydencie. Obudzi się pewnie jak już będzie przyklepane te 8 tysia i będzie pyszczył głośno jak to możliwe, że tak mało? Dokładnie tak samo jak z obwodnicą.
Stadion ma mieć 8 tysięcy, a hala 6 tysięcy. No, rewelacja po prostu. Ambicja godna podziwu. Olsztyn metropolią. Już czekam aż jakiś megamózg z Ratusza wpadnie na pomysł żeby to połączyć. Jakaż oszczędność będzie, prawda?
Ze stadionem na 8 tysięcy to extraklasę w Olsztynie zobaczyć będziemy mogli tylko wtedy gdy w pucharze Stomil wylosuje Jagiellonię. No po prostu nóż w kieszeni się otwiera, gdy człowiek przypomni sobie, że w Ostródzie będzie stadion na 5 tysięcy, a Olsztyna, miasta pięć razy większego od Ostródy nie stać na stadion dwa razy większy. Żenada. Ale kto się tym przejmuje w Ratuszu? Tam się liczy dni do wyborów albo emerytury a nie myśli o rozwoju miasta.
No taka prawda że w Ratuszu nie ma ludzi z polotem, ludzi z pasją, ludzi z wizją. Tam są sami kuzyni i znajomi, którzy mają jeden cel - przetrwać. A stadion? Po cholerę im stadion? Etatów trzeba, etatów!!

czerkasow
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 361
Rejestracja: wt 29 lip, 2008
Lokalizacja: Olsztyn/ Pojezierze

Re: Stadion Stomilu!

Post autor: czerkasow » śr 28 kwie, 2010

KrZychu pisze:Deficyt Olsztyna (dla tych co chcą znaleźć pare milionów :wink: ) :

http://www.samorzad.olsztyn.eu/pl,aktua ... -na-2.html
Planowane dochody 2010 - 719.992.032 zł

Planowane wydatki 2010 - 882.268.044 zł

Planowany deficyt budzetu - 162.276.012 zł

Niewliczone są pieniądze od Unii Europejskiej za budowę basenu, a to trochę milionów jest. Deficyt miasta co roku się powiększa od 1990 r. No i co z tego? Tak jak któryś z poprzedników wspomniał - koszty budowy będą znacznie mniejsze - a i na budowę stadionu są fundusze Unii Europejskiej - tylko komuś w ratuszu się nie chce.

gierek
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 20
Rejestracja: śr 06 cze, 2007

Re: Stadion Stomilu!

Post autor: gierek » śr 28 kwie, 2010

bezsilnosc, frustracja i gniew...

Kamas
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 671
Rejestracja: wt 31 lip, 2007
Lokalizacja: Jaroty/Emigracja

Re: Stadion Stomilu!

Post autor: Kamas » wt 04 maja, 2010

Spotkanie z inwestorami w sprawie budowy stadionu
Obrazek
Dzisiaj odbyła się seria spotkań z inwestorami zainteresowanymi projektem modernizacji i budowy stadionu miejskiego wraz z galerią handlową przy al. Piłsudskiego. Szczegółami swoich ofert z Piotrem Grzymowiczem, prezydentem Olsztyna i zespołem odpowiedzialnym za przygotowanie i realizację inwestycji podzielili się przedstawiciele firm Mayland, Echo Investment i Invest-JWK.

Podczas dość długich spotkań przedsiębiorcy uzyskali od miasta szereg szczegółowych informacji związanych z planowanym modelem finansowym przedsięwzięcia – na tym polu mieli też najwięcej pytań. Poruszali zagadnienia związane z kosztami inwestycji, własnością gruntu po przeprowadzeniu inwestycji oraz swobody w podejmowaniu decyzji związanych z prawem własności po zakończeniu budowy stadionu z galerią. Nie zabrakło pytań bardzo szczegółowych – od rozwiązań architektonicznych przez bazę hotelową po planowane rozwiązania komunikacyjne i miejsca parkingowe. Jak pamiętamy Investment Support - zatrudniona przez ratusz firma doradcza, której konsultanci również uczestniczyli w dzisiejszych spotkaniach z potencjalnymi inwestorami – rekomenduje realizację inwestycji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Zgodnie z założeniem tego modelu finansowego prywatny inwestor miałby sfinansować i wybudować stadion na 12 tys. miejsc wraz z galerią handlową. Administrowałby on obiektem przez 5-10 lat. Po tym okresie stadion wróciłby do miasta, część komercyjna zaś zostałaby przy inwestorze.
Przeprowadzone rozmowy mają pomóc przedsiębiorcom w przygotowaniu jak najlepszej oferty, miastu z kolei wybrać najkorzystniejszą z nich.
Szacunkowy koszt budowy stadionu z galerią to około 62,5 mln zł.
Ciekawe te firmy nie powiem,cos czuje i nie tylko ja ze dobrze to sie nie skonczy.Obym sie mylił

Awatar użytkownika
BelzeBuB92
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 107
Rejestracja: wt 21 kwie, 2009
Lokalizacja: Olsztyn/Os.Mazurskie

Re: Stadion Stomilu!

Post autor: BelzeBuB92 » śr 05 maja, 2010

Na spotkaniu w sprawie stadionu z prezydentem Grzymowiczem podany był koszt budowy stadionu i było to około 60 mln, jeżeli w tej cenie ma być wybudowana jeszcze galeria to nie wiem co za stadion chcą oni wybudować...

WitekBwo
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 66
Rejestracja: ndz 04 maja, 2008
Lokalizacja: Barczewo

Re: Stadion Stomilu!

Post autor: WitekBwo » śr 05 maja, 2010

No bedzie duza galeria i 5 tysieczny stadion ;)
Mydla oczy od dluzszego czasu i tyle

Awatar użytkownika
SzEFoo
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 433
Rejestracja: pn 10 maja, 2004
Lokalizacja: POJEZIERZE

Re: Stadion Stomilu!

Post autor: SzEFoo » śr 05 maja, 2010

62,5mln na galerie i stadion :co: no jak maja zrobic jako dach stadionu typowy blaszak to moze i starczy na obie inwestycje

Awatar użytkownika
kaczmar
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 444
Rejestracja: czw 11 wrz, 2003
Lokalizacja: OLN

Re: Stadion Stomilu!

Post autor: kaczmar » wt 01 cze, 2010

http://www.ro.com.pl/aktualnosci/tresc/ ... stadionie/

Coś się dzieje, zobaczymy co wyjdzie jutro na walnym bo to też może mieć duży wpływ na dalsze losy budowy stadionu. Na końcu artykułu pada dwóch tygodni, zobaczymy czy do 15 czerwca coś się w tej kwestii wydarzy

sprick
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 26
Rejestracja: sob 01 paź, 2005
Lokalizacja: olsztyn
Kontakt:

Re: Stadion Stomilu!

Post autor: sprick » pt 18 cze, 2010


Awatar użytkownika
Stomil OKS
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 181
Rejestracja: śr 04 kwie, 2007
Lokalizacja: FC Ostróda
Kontakt:

Re: Stadion Stomilu!

Post autor: Stomil OKS » wt 22 cze, 2010


OkAe(S)iAk
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 64
Rejestracja: czw 13 mar, 2008
Lokalizacja: Jaaaaroootyyyy

Re: Stadion Stomilu!

Post autor: OkAe(S)iAk » czw 01 lip, 2010

Doszły mnie słuchy aczkolwiek nie wiem ile jest w tym prawdy ale 9 ,10 , 11 lipca nasz stadion ma być po raz kolejny już areną spotkań wyznawców pewnej religii... litości :!:

Awatar użytkownika
Lucyfer
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 149
Rejestracja: pn 20 lip, 2009
Lokalizacja: Ol(S)ztyn

Re: Stadion Stomilu!

Post autor: Lucyfer » czw 01 lip, 2010

OkAe(S)iAk pisze:Doszły mnie słuchy aczkolwiek nie wiem ile jest w tym prawdy ale 9 ,10 , 11 lipca nasz stadion ma być po raz kolejny już areną spotkań wyznawców pewnej religii... litości :!:
Nasz Stadion, już od dłuższego czasu jest areną spotkań wyznawców religii, a dokładnie świadków jechowy :evil: . Także, nic nowego :)

PS. Chyba, że tym razem będzie zlot jakiejś innej religii...
Nic na ten temat mi nie wiadomo.

OkAe(S)iAk
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 64
Rejestracja: czw 13 mar, 2008
Lokalizacja: Jaaaaroootyyyy

Re: Stadion Stomilu!

Post autor: OkAe(S)iAk » czw 01 lip, 2010

To że już od dłuższego czasu są organozowane "zloty" tej religii to akurat wiem... tylko zastanawia mnie fakt dlaczego akurat nasz stadion... w sumie jeżeli dobrze pamietam to kilka dni przed "zlotem" widziałem nie raz juz jak wyznawcy tej religii przyjeżdzają na stadion i rzetelnie sprzątają... to samo robią też po zakończeniu tego zgromadzenia... nie zmienia to faktu że jakoś nie jestem za tym choć klub chyba na tym zarabia jakąs kase...

Ol(S)ztynianin
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 635
Rejestracja: czw 20 sty, 2005
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Stadion Stomilu!

Post autor: Ol(S)ztynianin » czw 01 lip, 2010

OkAe(S)iAk pisze:To że już od dłuższego czasu są organozowane "zloty" tej religii to akurat wiem... tylko zastanawia mnie fakt dlaczego akurat nasz stadion... w sumie jeżeli dobrze pamietam to kilka dni przed "zlotem" widziałem nie raz juz jak wyznawcy tej religii przyjeżdzają na stadion i rzetelnie sprzątają... to samo robią też po zakończeniu tego zgromadzenia... nie zmienia to faktu że jakoś nie jestem za tym choć klub chyba na tym zarabia jakąs kase...
OSIR im wynajmuje za wyrywanie chwastów itp.
Ja bym osobiście na te ich kąpiele wysłał na basen albo nad plażę jakąś.

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Re: Stadion Stomilu!

Post autor: MasteR » czw 01 lip, 2010

OkAe(S)iAk pisze:To że już od dłuższego czasu są organozowane "zloty" tej religii to akurat wiem... tylko zastanawia mnie fakt dlaczego akurat nasz stadion... w sumie jeżeli dobrze pamietam to kilka dni przed "zlotem" widziałem nie raz juz jak wyznawcy tej religii przyjeżdzają na stadion i rzetelnie sprzątają... to samo robią też po zakończeniu tego zgromadzenia... nie zmienia to faktu że jakoś nie jestem za tym choć klub chyba na tym zarabia jakąs kase...
Jehowi taką kasę sypią, że wypełni to połowę rocznego budżetu klubu :aniolek:
Jak klub miałby czerpać z tego zyski, skoro stadion nie jest jego własnością :roll: A swoją drogą, dyrektor Królikowski wspominał, że ze względu na renowację, na murawę będzie można wejść dopiero w połowie lipca. Z tego, co pamiętam ze szkoły, to połowa miesiąca to 15-16, a nie 9 to dopiero koniec pierwszej dekady...

adam
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 317
Rejestracja: wt 17 sie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Pojezierze

Re: Stadion Stomilu!

Post autor: adam » pt 02 lip, 2010

Z tego co widziałem, to już od wczoraj tam się coś dzieje. Głośniki wokół murawy, jakieś stoliki na murawie..

Awatar użytkownika
Lucyfer
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 149
Rejestracja: pn 20 lip, 2009
Lokalizacja: Ol(S)ztyn

Re: Stadion Stomilu!

Post autor: Lucyfer » pt 02 lip, 2010

Z ciekawości byłem dziś na stadionie zobaczyć co się tam dzieje.
Pikników prawie całe sektory, a na środku murawy kilka baseników. :lol: :lol:
A najlepsza była muzyka... :lol: :lol:

Awatar użytkownika
kru
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 27
Rejestracja: sob 30 lip, 2005

Re: Stadion Stomilu!

Post autor: kru » pt 02 lip, 2010

Lucyfer pisze:dokładnie świadków jechowy
Jak nie umiesz napisać czegoś poprawnie ortograficznie to lepiej nie pisz w ogóle, bo wstyd sobie przynosisz... już nie mówiąc o braku wiedzy jakiejkolwiek w tym temacie.

Awatar użytkownika
Lucyfer
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 149
Rejestracja: pn 20 lip, 2009
Lokalizacja: Ol(S)ztyn

Re: Stadion Stomilu!

Post autor: Lucyfer » pt 02 lip, 2010

kru pisze:
Lucyfer pisze:dokładnie świadków jechowy
Jak nie umiesz napisać czegoś poprawnie ortograficznie to lepiej nie pisz w ogóle, bo wstyd sobie przynosisz... już nie mówiąc o braku wiedzy jakiejkolwiek w tym temacie.

Poprawny ortografik się odezwał :shock: Tak się właśnie składa, że dobrze napisałem.
A może żeś się przyczepił, że z małej litery, co ?? :lol: :lol:

Awatar użytkownika
kru
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 27
Rejestracja: sob 30 lip, 2005

Re: Stadion Stomilu!

Post autor: kru » pt 02 lip, 2010

http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q ... 60f02c72bd - łyso Ci, człowieku? Trochę mniej pychy, głupoty, etc.

Awatar użytkownika
Lucyfer
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 149
Rejestracja: pn 20 lip, 2009
Lokalizacja: Ol(S)ztyn

Re: Stadion Stomilu!

Post autor: Lucyfer » pt 02 lip, 2010

kru pisze:http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q ... 60f02c72bd - łyso Ci, człowieku? Trochę mniej pychy, głupoty, etc.

Noo, trzeba trzeba było tak odrazu... :)

PS. Łyso Mi :D

ODPOWIEDZ