Stadion Stomilu!

Podziel się swoją opinią na temat wydarzeń w klubie!

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

Awatar użytkownika
goleo6
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 232
Rejestracja: ndz 14 sty, 2007
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: goleo6 » śr 17 sty, 2007

kaczmar pisze:obawiam sie ze naszego stadionu nie ma sensu juz remontowac. prawdopodobmie bardziej oplacalne by bylo wybudowanie nowego stadionu niz remont tego. taki stadionik jak w Kielcach bylby w sam raz 8)
Kaczmar wiesz że budowa od podstaw nowego stadionu w Olsztynie jest na razie nierealna :( Do tego potrzebne jest wsparcie Urzędu Miasta no i przede wszystkim kasa :cry:

Awatar użytkownika
kaczmar
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 444
Rejestracja: czw 11 wrz, 2003
Lokalizacja: OLN

Post autor: kaczmar » śr 17 sty, 2007

Kaczmar wiesz że budowa od podstaw nowego stadionu w Olsztynie jest na razie nierealna Do tego potrzebne jest wsparcie Urzędu Miasta no i przede wszystkim kasa
realna, nierealna trudno powiedziec. na pewno miasto nie wylozy kasy na budowe stadionu jesli Stomil bedzie w IV lidze. To by bylo zbyt ryzkowne, czesc mieszkancow zareagowalaby negatywnie.tak jak napisal Siasiu, jak bedzie awans do 3 ligi do sprawa moze sie ruszy(podobno Czeslaw cos wspominal o tym w regionalnej tv ostatnio. ja dokladnie nie wiem bo w poznaniu nie mam mozliwosci sledzenia wszystkich olsztynskich wiadomosci na bierzaco). Moim zdaniem, obecnie przy zainwestowaniu relatywnie malej sumy pieniedzy mozna pokusic sie o nowoczesny stadion, jednak potrzeba zaangazowania wielu osob. a jak wiemy tego w olsztynie zazwyczaj brakuje.

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » czw 18 sty, 2007

Wybijcie sobie z głów, że miasto czy ktokolwiek inny w ciągu najbliższych 5 lat zrobi cokolwiek ze stadionem!
Miasto, owszem miało plan budowy stadionu, ale po pierwsze marszałek sejmiku z miejsca spacyfikował te zamiary mówiąc, że województwo nie da na to grosza, a po drugie sami radni mimo, że chętnie się przechwalają jak im zależy na sporcie w Olsztynie to naprawdę zajęci są kopaniem dołków pod sobą nawzajem. Że o korycie (czytaj: dietach, laptopach itp.) nie wspomnę.
Pozostaje tylko prywatny sponsor. Ale po pierwsze nie wierzę, że taki leszczu się znajdzie - Olsztyn to nie Monachium, a po drugie nawet gdyby stał się cud i pojawił się chętny to przecież miasto nie odda mu nawet metra ziemi pod stadion, bo:
- będą się obawiać, że powtórzy się aquapark
- nie ma ziemi w Olsztynie
- brak jest planów zagospodarowania przestrzennego

Tak, więc: witajcie spowrotem na ziemi...

Komentator
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 307
Rejestracja: pn 14 sie, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Komentator » czw 18 sty, 2007

- nie ma ziemi w Olsztynie
Może stać trochę poza granicami miasta lub na obrzeżach, jak np. w Hamburgu czy Amsterdamie.

adam
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 317
Rejestracja: wt 17 sie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Pojezierze

Stadion Stomilu

Post autor: adam » czw 18 sty, 2007

Nie ma co The Core, ty to potrafisz pocieszyć.....

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Post autor: Preze(S) » czw 18 sty, 2007

ale ja daje milion ;)
to co napisałes jest prawdą i można liczyc na jakiś cud tylko
chyba ,że za 4 lata zmienią się władze na jakieś pro sportowe i na dodatek piłkarskie 8)
kto startuje?

Awatar użytkownika
kaczmar
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 444
Rejestracja: czw 11 wrz, 2003
Lokalizacja: OLN

Post autor: kaczmar » pt 19 sty, 2007

ja moge startowac(akurat studia skoncze przy dobrych wiatrach) tylko chyba jeszcze nie przekrocze wymaganego wieku, chciaz nie wiem jaki wiek wymagany jest do rady miasta :lol:

co do terenow to bez przesady, mysle ze w Olsztynie cos by sie znalazlo, poza tym stadion w raz z infrastruktura obok nie potrzebuje mega duzych terenow.
a co do prywatnych sponsorow to mysle ze juz predzej miasto by sie zajelo budowa stadionu niz prywatny sponsor

Awatar użytkownika
goleo6
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 232
Rejestracja: ndz 14 sty, 2007
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: goleo6 » pn 22 sty, 2007

Jeżeli miasto zdecydowałoby sie wybudować stadion to wydaje mi sie że powinien być z halą sportową i wysokiej klasy hotelem

adam
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 317
Rejestracja: wt 17 sie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Pojezierze

Stadion Stomilu

Post autor: adam » pn 05 lut, 2007

Na stronce Wyborczej(Olsztyn) jest artykuł o inwestycjach do skreślenia z planu inwestycji na lata 2007 - 2009. Na tej liście są modernizacja stadionu (10mln.) i budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią (2 mln.). Podobno listę tą stworzył....sam Czesław Jerzy, wielki miłośnik sportu zresztą....

Awatar użytkownika
SzEFoo
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 433
Rejestracja: pn 10 maja, 2004
Lokalizacja: POJEZIERZE

Re: Stadion Stomilu

Post autor: SzEFoo » pn 05 lut, 2007

adam pisze:inwestycjach do skreślenia z planu inwestycji na lata 2007 - 2009. Na tej liście są modernizacja stadionu (10mln.) i budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią (2 mln.).
do skreslenia ;| ?? Jesli tak to nie dziwilbym sie, kazdy wie, jak Malkowski kocha pilke.

Awatar użytkownika
A.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 531
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Kontakt:

Post autor: A. » pn 05 lut, 2007

Po wyborach... a po wyborach skreśla się wyborców...
Teraz baseny i tego typu sprawy są na topie. A swoją drogą niezłe cudo tego typu buduje się w Pluskach...

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Post autor: Preze(S) » pn 05 lut, 2007

odpowiednia presja 8) najlepiej wynikowa klubu plus nasza "liczbowo siłowa" będzie remont :)

Awatar użytkownika
SzEFoo
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 433
Rejestracja: pn 10 maja, 2004
Lokalizacja: POJEZIERZE

Post autor: SzEFoo » pn 05 lut, 2007

heh isc pod siedzibe prezydencka w dobrej liczbie i "chcemy stadionu" :P

poisonero
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 16
Rejestracja: pn 04 lip, 2005
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: poisonero » wt 06 lut, 2007

W Janikowie budują taką sobie trybunkę na 2400 miejsc Obrazek
więcej na http://www.unia.janikowo.com/modules.ph ... e&sid=1094

poisonero
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 16
Rejestracja: pn 04 lip, 2005
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: poisonero » śr 07 lut, 2007

A tu trybunka stadionu z 5-tysiecznej miejscowości Marklowice co prawda na 600 osób ale super sprawa!
Obrazek

A tu trybunka C-klasowego Chemika Kędzierzyn-Kożle
http://img284.imageshack.us/img284/854/img00365bx.jpg
i plany obiektów sportowych w Głogowie
http://www.chrobry.glogow.pl/galeria/remont/00.jpg

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » śr 07 lut, 2007

Rada Miasta skreśliła remont stadionu, ale chodziło o Leśny. Natomiast przy Piłsudskiego miało być boczne boisko ze sztuczną murawą, ale... nie będzie, bo też skreślili.
Walcie do Grzegorza Smolińskiego z Rady Miasta - jesli ktoś może sprawę w radzie nagłośnić to tylko on. Chociaż nie ma żadnych gwarancji...

Awatar użytkownika
goleo6
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 232
Rejestracja: ndz 14 sty, 2007
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: goleo6 » śr 07 lut, 2007

Nie mogą wyłożyć kilku milionów na remont stadionu...wstyd!!!
Jestem ciekaw ile wynosi budżet Olsztyna, może ktoś wie?

Komentator
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 307
Rejestracja: pn 14 sie, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Komentator » śr 07 lut, 2007

goleo6 pisze:Nie mogą wyłożyć kilku milionów na remont stadionu...wstyd!!!
Jestem ciekaw ile wynosi budżet Olsztyna, może ktoś wie?
Pewnie coś koło 400 mln, bo tyle wynosił kilka lat temu.

adam
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 317
Rejestracja: wt 17 sie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Pojezierze

Stadion Stomilu

Post autor: adam » śr 07 lut, 2007

The Core skreślili i jeden stadion i drugi, boisko ze sztuczną nawierzchnią też, ale za to będzie nagłośnienie i jakaś tam elektronika w sali sesyjnej za drobne 500tys....
Budżet Olsztyna to coś około 950mln., 400 to chyba same wydatki.

Awatar użytkownika
goleo6
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 232
Rejestracja: ndz 14 sty, 2007
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Stadion Stomilu

Post autor: goleo6 » czw 08 lut, 2007

adam pisze:The Core skreślili i jeden stadion i drugi, boisko ze sztuczną nawierzchnią też, ale za to będzie nagłośnienie i jakaś tam elektronika w sali sesyjnej za drobne 500tys....
Budżet Olsztyna to coś około 950mln., 400 to chyba same wydatki.
No, 950 mln...a stadionu to nie łaska chociaż wyremontować :? Taki w Kielcach to za 40 mln powstał to czemu nie w Olsztynie?Czytałem na jednym forum, że nasz stadion jest uznawany za jeden z najgorszych i najbrzydszych w Polsce :? No panowie urzędnicy ruszcie dupy i do roboty!!!

Awatar użytkownika
zicoo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 352
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Stadion Stomilu

Post autor: zicoo » czw 08 lut, 2007

goleo6 pisze: No, 950 mln...a stadionu to nie łaska chociaż wyremontować :? Taki w Kielcach to za 40 mln powstał to czemu nie w Olsztynie?Czytałem na jednym forum, że nasz stadion jest uznawany za jeden z najgorszych i najbrzydszych w Polsce :? No panowie urzędnicy ruszcie dupy i do roboty!!!
A ja czytałem na jednym forum, że "Jeziorak pany". :lol: :lol: :lol:

Mamy bardzo fajny stadion, jeden z lepszych w Polsce jeszcze kilkanaście lat temu. Szkoda, że przez te kilkanaście lat świat poszedł do przodu, a my nie...

Miasto nie rzuci pieniędzy na stadion dopóki nie będzie czegoś więcej niż 3 liga. Tym bardziej, że na remont czeka Urania, a wiadomo, że siatkarze czy piłkarze ręczni mają dużo większą siłę przebicia z racji odnoszonych sukcesów...

adam pisze:The Core skreślili i jeden stadion i drugi, boisko ze sztuczną nawierzchnią też, ale za to będzie nagłośnienie i jakaś tam elektronika w sali sesyjnej za drobne 500tys....
Będzie im się lepiej w miejskie stołki pierdziało. A dzieciaki niech siedzą w domu zamiast biegać po boiskach. Promocja Neostrady jest.

Ol(S)ztynianin
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 635
Rejestracja: czw 20 sty, 2005
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Stadion Stomilu

Post autor: Ol(S)ztynianin » czw 08 lut, 2007

zicoo pisze:
adam pisze:The Core skreślili i jeden stadion i drugi, boisko ze sztuczną nawierzchnią też, ale za to będzie nagłośnienie i jakaś tam elektronika w sali sesyjnej za drobne 500tys....
Będzie im się lepiej w miejskie stołki pierdziało. A dzieciaki niech siedzą w domu zamiast biegać po boiskach. Promocja Neostrady jest.
to jest poprostu kpina zeby miasto prawie 200 tysieczne nie posiadało boiska pelnowymiarowego ze sztuczna nawierzchnią :roll:

Manio
Moderator
Moderator
Posty: 343
Rejestracja: śr 05 lis, 2003
Lokalizacja: z domu

Post autor: Manio » czw 08 lut, 2007

smieszne to wszytko jest tylko checi sie licza jakby w urzedzie miasta chcieli to by zrobili kurna co dotacji nie potrafia z uni dostac tak jak inne miaista na stadion by wylozyli 25% to unia by wspomogla projekt tylko sie chodzic nieche po co robic stadion boisko ze sztuczna murawa dla kogo?? ciekakwi mnie jak azs traweland zdechna to co pan perzydent miasta powie wtedy w co w brydza beda zapatrzeni :roll:

warmiak007
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 6
Rejestracja: ndz 06 sie, 2006

Post autor: warmiak007 » czw 08 lut, 2007

wkur**a jak czytam to co pisze stado baranów które się tu wypowiada choć pojęcia nie ma o czym mówi! Większosć inwestycji które obiecał prezydent Srałkowski nie dojdzie do skutku gdyż była to tzw. "kiełbasa wyborcza" a wy niczym głupie barany posłuchaliście swojego pastucha i poszliście na niego zagłosować, a teraz narzekacie. Dlatego zawsze w tym kraju będzie do dupy, nie chodzi o to że źle rządzą, chodzi o to że źle wybierają !! Komuch wam obiecał złote góry a wy łykneliście! Prawda jest taka że budżet miasta jest wystarczający aby Olsztyn funkcjonował, ale jest zbyt mały żeby poczynić jakiekolwiek inwestycje. A poza tym stadion stomilu jest fatalnym miejscem do inwestowania, dużo taniej by wyszło żeby sprzedać wszystkie te grunty gdzie jest stadion i rynek, a za kase uzyskaną ze sprzedaży stworzyć jakiś kompleks piłkarski z 2-3 boiskami w tym jednym ze sztuczną nawierzchnią i z trybunami które mogą pomieścić 10 tys ludu. Jest to wykonalne i opłacalne wystarczy podjąc dobre decyzje . Oczywiscie podniesie sie krzyk że to tradycja i ten klub musi być tam gdzie jest , a ja wam powiem tak - GÓWNO PRAWDA... jeżeli marzycie o tym żeby mieć w OLN 1 lige to trzeba podejmować mądre inwestycje a nie wrzucać kase w Stomil który póki co jest skarbonką bez dna, a w dodatku ma grupe kibiców-idiotów którzy zniechęcają wszystkich inwestorów i przez tych baranów Stomil jeszcze długie lata będzie taką ruiną jaką jest obecnie! Mam nadzieje że nikogo nie obraziłem i z góry mówie że mam w dupie to czy uważacie że mam racje bądź nie :] dziękuje za uwage!

Awatar użytkownika
zicoo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 352
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: zicoo » czw 08 lut, 2007

warmiak007 pisze:wkur**a jak czytam to co pisze stado baranów które się tu wypowiada choć pojęcia nie ma o czym mówi!
Więc wylewasz smutki na forum. Gratuluje pomysłu.
warmiak007 pisze:Większosć inwestycji które obiecał prezydent Srałkowski nie dojdzie do skutku gdyż była to tzw. "kiełbasa wyborcza" a wy niczym głupie barany posłuchaliście swojego pastucha i poszliście na niego zagłosować, a teraz narzekacie.
No jasne. Każdy z nas głosował na człowieka, który był jedna z przyczyn upadku klubu. No ja na pewno.
warmiak007 pisze:Dlatego zawsze w tym kraju będzie do dupy, nie chodzi o to że źle rządzą, chodzi o to że źle wybierają !!
Startowałeś i nie wygrałeś? Bo tak to wygląda, czytając twoje smuty... A może podasz mi dobrego kandydata? Ja osobiście takiego nie znalazłem. Z resztą nie dziwię się, jaki dobry manager będzie pracował za taki marny państwowy grosz?
warmiak007 pisze:Prawda jest taka że budżet miasta jest wystarczający aby Olsztyn funkcjonował, ale jest zbyt mały żeby poczynić jakiekolwiek inwestycje. A poza tym stadion stomilu jest fatalnym miejscem do inwestowania, dużo taniej by wyszło żeby sprzedać wszystkie te grunty gdzie jest stadion i rynek, a za kase uzyskaną ze sprzedaży stworzyć jakiś kompleks piłkarski z 2-3 boiskami w tym jednym ze sztuczną nawierzchnią i z trybunami które mogą pomieścić 10 tys ludu. Jest to wykonalne i opłacalne wystarczy podjąc dobre decyzje .
Oczywiście, a ten teren jest tak łakomym kąskiem, że pójdzie za 10 milionów euro + następne 10 za przygotowanie go pod inwestycje. Generalnie da się to zrobić dużo taniej na istniejącej podstawie.
warmiak007 pisze:Oczywiscie podniesie sie krzyk że to tradycja i ten klub musi być tam gdzie jest , a ja wam powiem tak - GÓWNO PRAWDA...

Jest takie imię dobre dla dziewczynki - tradycja.
warmiak007 pisze:jeżeli marzycie o tym żeby mieć w OLN 1 lige to trzeba podejmować mądre inwestycje a nie wrzucać kase w Stomil który póki co jest skarbonką bez dna,
No tak, inwestować słowem , bo czym? Pieniędzmi? W skarbonkę bez dna?
warmiak007 pisze:a w dodatku ma grupe kibiców-idiotów którzy zniechęcają wszystkich inwestorów i przez tych baranów Stomil jeszcze długie lata będzie taką ruiną jaką jest obecnie!
Pozdrawiam serdecznie. Środkowym palcem.

ODPOWIEDZ