Sytuacja w Naszym Klubie

Podziel się swoją opinią na temat wydarzeń w klubie!

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

Artur
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 27
Rejestracja: sob 09 paź, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: Artur » śr 28 wrz, 2011

Aha tak przy okazji może przydało by sie dołączyc i pokazac że nam zależy na Naszej Ojczyźnie!

http://www.youtube.com/watch?v=mhTlXc5h ... r_embedded

ARDIAN
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 202
Rejestracja: śr 19 wrz, 2007
Lokalizacja: FC Morąg

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: ARDIAN » śr 28 wrz, 2011

Tak jak mówiłem PO czy PiS jeden C H U J. Zwłaszcza w Olsztynie jedni chcą hali, drudzy miasto wolne od piłki. Patrząć obiektywnie jednak za pisu było lpiej państwu (gospodarka, dług). [moderator] komunistów z SLD, kretyna palikota, czy chorągiewki z PSL.

F.R.T.
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 450
Rejestracja: śr 10 lis, 2010

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: F.R.T. » śr 28 wrz, 2011

se załóżcie nowy wątek polityczny....

Nagorkowiec
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 54
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Olsztyn/Nagórki
Kontakt:

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: Nagorkowiec » czw 29 wrz, 2011

Proponuję w sobotę iść pod ratusz, można przed lub po meczu i powiedzieć o naszym słowie na ten temat. PS nie zapominajmy o tuskobusie.

MakOz
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 164
Rejestracja: śr 31 paź, 2007

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: MakOz » czw 29 wrz, 2011

Mecz gramy w niedzielę. A zresztą w weekendy ratusz nie pracuje.

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: THE CORE » czw 29 wrz, 2011

Ktoś tu napisał: gdyby więcej zależało od prezydenta
Ja dodam: to by klubu już nie było...

Ciekawe ilu z wypowiadających się na tym forum mogło głosować w poprzednich wyborach? Pewnie niewielu bo nie pamiętają jak wszyscy najeżdżali na PIS. Że kaczyzm, że dwa kartofle rządzą, że państwo policyjne itd itp. Ale młodość ma to do siebie, że ma krótką pamięć. Wystarczy 4 lata i się zapomina.
OK, nie twierdzę, że PO jest lekiem na całe zło i nie jestem ich fanem, ale bawią mnie te westchnienia do PIS.
4 lata temu obowiązywało hasło "kto głosuje na PIS to debil". Ależ szybko się zdezaktualizowało... Ciekawe na kogo zagłosujecie za 4 lata. Trzeba być osłem, żeby wierzyć, że PIS z Ziobrą w składzie będzie tolerował kiboli na stadionie. Weźmą się za nich jako pierwszych bo to będzie ładnie wyglądało w mediach. Zresztą spałować kibola jest dużo prościej niż przepchnąć ustawę bez bubli w Sejmie.

Więcej się nie wypowiadam o polityce.

Jutro wysyłam list do Grzymowicza. Jeśli ktoś chce skorzystać w całości lub części proszę uprzejmie.

Szanowny Panie!
Wierząc, że jest Pan Prezydentem wszystkich mieszkańców Olsztyna, w tym również kibiców klubu OKS 1945 Olsztyn (dawniej i wkrótce: Stomilu Olsztyn), a nie tylko pracowników Urzędu Miasta, proszę o precyzyjną odpowiedź jakie kroki zamierza Pan podjąć w najbliższych dniach w celu uratowania w/w klubu.
Wczoraj do dymisji podał się zarząd klubu, jako powód podając brak porozumienia z Panem, jako Prezydentem Olsztyna.
Na Pana stronie internetowej wszyscy mogą zapoznać się z Pańskimi osiągnięciami. Między innymi chlubi się Pan doraźną, finansową pomocą klubowi, wspieraniem sponsorów klubu. Zgadza się Pan, że dobra drużyna jest świetną promocją miasta. Kończy Pan swój wywód na ten temat słowami: „Trzymając się przykładu urodzinowego – wiem, jak przygotować te „urodziny” i jaki ma być „tort”. Potrzebuję tylko Waszego zaufania i trochę czasu a wkrótce wspólnie będziemy świętować.”
Jak, ci Olsztyniacy, którzy żyją piłką nożną, dla których futbol to coś więcej niż irytujący i psujący znakomite samopoczucie pracowników Ratusza, zamiatany pod dywan problem, mają odbierać Pańską powyższą deklarację?
Jako mieszkaniec Olsztyna, który w ostatnich wyborach oddał głos na Pana, a więc de facto jako Pana pracodawca oczekuję natychmiastowej odpowiedzi, jak zamierza zmierzyć się Pan z problemem utraty kierownictwa przez najbardziej znany i zasłużony klub piłkarski w Olsztynie? Jakie podejmie Pan kroki aby wspomóc klub i zapewnić mu płynność finansową? A także dlaczego nie udało się Panu porozumieć z dotychczasowym zarządem klubu?
Proszę jednocześnie pamiętać, że w Polsce rozpoznawalność marki „Piotr Grzymowicz” jest śladowa w porównaniu z rozpoznawalnością marki „Stomil Olsztyn”.


Warto by także ktoś pojawił się na obradach Rady Miasta. Tam zwykli obywatele też mogą zabierac głos i warto to wykorzystać.

Awatar użytkownika
Tomi_OL
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 44
Rejestracja: sob 17 sty, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Gdynia

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: Tomi_OL » pt 30 wrz, 2011

Kontakt telefoniczny i meilowy

http://www.grzymowicz.pl/?page_id=23

tommy1976
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 141
Rejestracja: pn 18 paź, 2010

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: tommy1976 » pt 30 wrz, 2011

Panowie żeby była jasność, wiadomo, że miasto nigdy nie będzie w 100% utrzymywało klubu, bo tak po prostu być nie może. Powinno jednak w swoim budżecie założyć pomoc finansową taką żeby nie było historii jak obecnie. Kokosów nie będzie ale każdy musi sobie zdawac sprawę z takiej sytuacji, że miasto jest zobligowane do pewnych rzeczy, natomiast inną kwestią jest pozyskanie środków z innych źródeł.
Dzięki dla Arbetu i Bogusza że jest, nie wiem jaką rolę spełniaja inni sponsorzy wymieniani przy okazji meczów - Gutgraf, Kubix, Profitsport, ale faktem jest że w klubie powinna być osoba zajmująca się pozyskiwaniem inwestorów. Tak jak mamy dyrektora sportowego tak powinniśmy mieć managera pozyskującego środki. Zdaję sobie sprawę że byłoby to pewnie łatwiejsze gdyby był nowy stadion (miejsca na reklamę, loże VIP itp), ale można cos zaoferować na teraz z opcja na przyszłość. W Olsztynie i regionie nie brakuje firm które mają pieniądze, trzeba tylko próbować odpowiednio z nimi rozmawiać, dać im coś w zamian, zachęcić do klubu, sportu. Przecież sam Bogusz, też obraca się w gronie biznesmenów, ludzi którzy mają i potrafią zarabiać pieniądze, też powinien poruszać w rozmowach kwestie inwestowania.
Nie chce mi sie wierzyć ze taki jeden czy drugi przy kasie nie inwestuje bo niby nie ma kasy....
Pytanie postawowe brzmi - nie inwestuję, nie dam pieniędzy bo....... i to trzeba zmienić na tak, żeby zaproponowane warunki satysfakcjonowały ewentualnych nowych inwestorów.

kubik
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 47
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Toronto

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: kubik » pt 30 wrz, 2011

Panowie trzeba sie zgrać i pokazać prezesa ze jesteśmy z nimi . Takich prezesów nie mieliśmy od lat !!! Moze jakiś prezent w podziekowaniu czy cos moze Bedzie jeszcze szansa żeby wrócili Trzeba działać i to szybko bo inaczej z nazwa STOMIL Olsztyn będziemy grali ale w okręgówce albo wogole !!!
Ktoś mi moze powiedzieć co sie dzieje z Adrianem Frydrychem ? Bo nie bardzo widzę żeby sie gdzieś udzielał a moze poprostu przegapilem?

czerkasow
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 361
Rejestracja: wt 29 lip, 2008
Lokalizacja: Olsztyn/ Pojezierze

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: czerkasow » pt 30 wrz, 2011


NAGÓRKI
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 227
Rejestracja: pn 24 paź, 2005
Lokalizacja: OLSZTYN

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: NAGÓRKI » pt 30 wrz, 2011

Ja osobiście wolę Stomil w IV lidze niż OKS 1945 w 1 lidze,czy ekstraklasie...

F.R.T.
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 450
Rejestracja: śr 10 lis, 2010

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: F.R.T. » śr 05 paź, 2011

http://sport.wm.pl/71429,Co-dalej-z-OKS ... sztyn.html

Pod każdym, dosłownie każdym artykule o Stomilu powinno być po 1000 komentarzy !!

STOMIL PONAD WSZYSTKO !
Ostatnio zmieniony śr 05 paź, 2011 przez F.R.T., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M4ly
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 79
Rejestracja: śr 05 wrz, 2007
Lokalizacja: Podgrodzie

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: M4ly » śr 05 paź, 2011

http://sport.wm.pl/71429,Co-dalej-z-OKS ... sztyn.html

Mam nadzieje, że uda się wszystko naprostować.

Has
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 19
Rejestracja: sob 18 wrz, 2004

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: Has » śr 05 paź, 2011

F.R.T. pisze: Pod każdym, dosłownie każdym artykule o Stomilu powinno być po 1000 komentarzy !!
lepiej jeden mądry niż tysiąc głupich

F.R.T.
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 450
Rejestracja: śr 10 lis, 2010

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: F.R.T. » śr 05 paź, 2011

Has pisze:
F.R.T. pisze: Pod każdym, dosłownie każdym artykule o Stomilu powinno być po 1000 komentarzy !!
lepiej jeden mądry niż tysiąc głupich
Ok, to Twoje zdanie, to napisz to mądre. A ja uważam, że pod każdym artykułem powinno być 1000 komentarzy/wypowiedzi/wsparcia/poparcia dla OKS STOMIL OLSZTYN od tysięcy ludzi z Warmii i Mazur, którym zależy...

tommy1976
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 141
Rejestracja: pn 18 paź, 2010

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: tommy1976 » pt 07 paź, 2011

ratusz powinien dać nam "wędkę" do dalszego rozwoju klubu, w postaci stadionu, bo chyba tylko tak będziemy w stanie przyciągnąć nowe pieniądze do klubu...
dzisiaj przez chwile ogladałem mecz azs na polsacie....ile firm sie reklamowało, które także mogłyby u nas zostawić w takiej formie kasę. tyrolska, armatura dobrowolski, total pack, corab, tewes-bis, i kilka innych, zdaję sobie sprawę że teraz nie mamy jak i czym przyciągnąć tych ludzi, a zobaczcie ile tak naprawdę jest firm które mają kasę w Olsztynie, popatrzcie tylko na ulice ile jeździ konkretnych bryczek, tych którzy na klub w zamian za coś tam, mogliby miesięcznie wykładać przynajmniej po kilka tysi...miasto tez powinno o tym pomyśleć, jeśli nie chce ciągle dokładac do klubu

czerkasow
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 361
Rejestracja: wt 29 lip, 2008
Lokalizacja: Olsztyn/ Pojezierze

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: czerkasow » pn 10 paź, 2011


Awatar użytkownika
Kot
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 163
Rejestracja: wt 13 kwie, 2010

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: Kot » pn 10 paź, 2011

Radny wypowiadający się w tym filmiku Grzegorz/Grzesiek Smoliński, kiedyś przecież pisał na tym forum, jakim jest kibicem Stomilu. Jego wypowiedź to jakieś nieporozumienie w stosunku do wypowiedzi na naszym forum. Jak można promować wyłącznie dyscypliny sportu, które nie wymagają wysokich nakładów finansowych?! Takich sportów nikt nie ogląda, nikogo to nie interesuje. Ja bym postawił na popularność danej dyscypliny w mieście, więc w naszym, w każdym właściwie, wybierałoby się między piłką nożną/żużlem/siatkówką/koszykówką/piłką ręczną. W innych sportach możemy mieć nawet mistrzów świata czy nawet mistrzów olimpijskich w Olsztynie, a i tak ludzie zamiast szermierki, gimnastyki, pływania synchronicznego czy skoku przez kozła będą oglądali III-ligowych kopaczy.

Wracając do wypowiedzi Smolińskiego, z MMA to się zgodzę, ale tylko po części. Zorganizują nam tu jakąś galę, KSW chociażby? Gówno. Smoliński mógłby wydajniej użyć mózgu, bo z takimi argumentami to ja bym się do telewizji nie pchał. Zgadzam się, że sporty powinny być finansowane przez prywatnych przedsiębiorców, ale to miasto powinno im zapewnić do tego warunki. U nas nie ma stadionu, nie ma boisk, niczego praktycznie nie ma oprócz kibiców. Tu wszystko trzeba zbudować od podstaw, ale miasto woli dawać po 800 000 zł na klub rocznie na przejedzenie. To jest dopiero głupie, ale tak to bywa, gdy nikt nie ma żadnego pomysłu na inwestowanie cudzych pieniędzy, tylko je rozdaje, by tamci zamknęli już mordy.

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: THE CORE » pn 10 paź, 2011

Oj, co się czepiacie Grzeska Smolińskiego. Przecież On jest z PiS-u!!! :lol:

Emilozo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 1606
Rejestracja: sob 23 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran
Kontakt:

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: Emilozo » wt 11 paź, 2011

:arrow: "Tysiąc komentarzy w słusznej sprawie!" :wykrzyknik: :wykrzyknik: :wykrzyknik:

http://sport.wm.pl/72396,Prezydent-zapr ... waniu.html

Emilozo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 1606
Rejestracja: sob 23 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran
Kontakt:

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: Emilozo » śr 12 paź, 2011


kubik
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 47
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Toronto

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: kubik » czw 13 paź, 2011

Zgadzam sie z poprzednikami Jakikolwiek znajdziecie artykul dotyczacy STOMILU dodacie swoj komentarz obojetnie jaki czy to OKS czy STOMIL nie wazne . Wazne zeby bylo Nas Duzo




TYLKO STOMIL OKS

F.R.T.
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 450
Rejestracja: śr 10 lis, 2010

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: F.R.T. » czw 13 paź, 2011


GS
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 4
Rejestracja: sob 15 paź, 2011

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: GS » sob 15 paź, 2011

Witam wszystkich serdecznie. Grzegorz Smoliński się kłania. Ogólnie nie uczestniczę w życiu toczącym się na forach internetowych, ale postanowiłem zrobić wyjątek. Chcę sprostować kilka spraw. Panie Kot . Nigdy nie pisałem na tym forum, że jestem/byłem kibicem Stomilu. W poprzedniej kadencji olsztyńscy kibice piłki nożnej wysyłali do mnie maile z prośbami o wsparcie ukochanej dyscypliny w naszym mieście. Odpisywałem, a treść moich maili została na tym forum umieszczona (nie przeze mnie). Byłem kibicem Stomilu w latach dziewięćdziesiątych i sentyment do piłki nożnej we mnie pozostał. Wiele razy wspierałem w miarę możliwości tę dyscyplinę. Nigdzie w mojej wypowiedzi nie znajdzie Pan treści, że należy "promować wyłącznie dyscypliny sportu, które nie wymagają wysokich nakładów finansowych". Skąd w ogóle taka interpretacja? Powiedziałem, że są w mieście dyscypliny, które wymagają większego wsparcia sponsorów. To chyba oczywiste? Co do MMA i organizacji imprezy KSW. W Ełku była gala tej federacji o puchar Prezydenta Miasta. O tego typu imprezę mi chodziło. Wiadomo, że na główną galę nie mamy póki co szans ze względu na zbyt małą halę. Zawsze chętnie używam mózgu, więc zapraszam Panie Kocie na spotkanie ze mną i wyjaśnienie nurtujących Pana kwestii. Mój email: [email protected] Proszę też o przygotowanie konkretnych propozycji i pomysłów dotyczących wsparcia rozwoju olsztyńskiego sportu. No i jeszcze jedno. Zrozumiałem z Pana wypowiedzi, że miasto dało 800 tysięcy klubowi OKS na "przejedzenie". Czy to oznacza, że jest Pan za tym by miasto nie wspierało w ten sposób piłki noznej w Olsztynie? No i jeszcze Panie The Core - zawsze walczyłem ze stereotypem, że kibic piłki nożnej to jakaś nierozgarnięta istota. Warto by było, żeby Pan zastosował tę zasadę odnośnie przynależności do określonych partii politycznych :D . No i w ogóle wnioskuję, że skoro piszecie Panowie o mnie Grzesiek, to znamy się dobrze. Mylę się? Odezwijcie się do mnie. Pozdrawiam wszystkich kibiców serdecznie.

Awatar użytkownika
Kot
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 163
Rejestracja: wt 13 kwie, 2010

Re: Sytuacja w Naszym Klubie

Post autor: Kot » sob 15 paź, 2011

Wszystkie maile podczas poprzedniej kampanii wyborczej były podpisane Grzesiek Smoliński, dobrze to pamiętam, więc chyba nic złego się nie stało. W końcu pismo od radnego.
GS pisze:Nigdzie w mojej wypowiedzi nie znajdzie Pan treści, że należy "promować wyłącznie dyscypliny sportu, które nie wymagają wysokich nakładów finansowych". Skąd w ogóle taka interpretacja?
A stąd:
dziennikarka: (...) opozycja mówi: "trzeba wybrać dyscypliny priorytetowe"
GS: Niektóre dyscypliny wymagają mniejszych nakładów finansowych, a inne potrzebują kolosalnych i utrzymanie takich jak piłka nożna wymaga także sponsorów.
(...)
GS: Sport jest bardzo wdzięcznym nośnikiem promocyjnym i wg mnie mamy tutaj najlepszego zawodnika w Polsce w MMA, czyli Mameda Chalidowa.

Dalej w reportażu jest już tylko o MMA. Może jest zrobiony tendencyjnie i wybiórczo, może nie ma w nim zawartych wszystkich Pana wypowiedzi, ale z kontekstu jasno wynika, że trzeba inwestować w MMA, bo mamy mistrza i nie trzeba wielu pieniędzy. Czyli co, Olsztyn miastem MMA? Chcecie promować Olsztyn Chalidowem? Jak?! Bez żadnej gali na poziomie, bez tego niszowego u nas sportu dostępnego na co dzień w telewizji - chyba trochę głupie. Vox populi, vox Dei! Chcemy piłki nożnej, bo jest nas najwięcej, bo II-ligowa piłka nożna cieszy się w Olsztynie popularnością większą niż PLS-owa siatkówka. Od radnych mamy prawo tego wymagać, bo są to nasi przedstawiciele. Przecież gdybyśmy mieli np. w Olsztynie takiego Blanika, to Rada Miasta kupiłaby szkołom kozły, które byłyby koszmarem dzieci? Mamy prawo wymagać od polityków tego, czego chcemy, bo to politycy są dla ludzi, a nie ludzie dla polityków.
GS pisze:Zrozumiałem z Pana wypowiedzi, że miasto dało 800 tysięcy klubowi OKS na "przejedzenie". Czy to oznacza, że jest Pan za tym by miasto nie wspierało w ten sposób piłki noznej w Olsztynie?
Tak, dokładnie jestem za tym. Obecnie rokrocznie wydawane pieniądze są na przejedzenie, czyli na wegetowanie klubu, pensje, płace, bieżące wydatki, itd. Klub nie ma fundamentów, to jest kolos na glinianych nogach. Zamiast zapychać czarną dziurę można by dać te pieniądze na konkretny cel, wystarczy popytać trenerów, trenerów juniorów o ich marzenia związane z pracą zawodową, jeśli nie ma Pan pojęcia, czego przede wszystkim temu klubowi brakuje. I na to dać pieniądze. I te 800 tys. zł po kilku latach by się zwróciło w postaci nowych, lepiej wyszkolonych zawodników i klub nie musiałby wyciągać pieniędzy po więcej, bo sam by się utrzymał. We mnie też możecie zainwestować 80 tys. zł rocznie, kupię sobie furę, jakąś wycieczkę, resztę wydam na głupoty i przyjdę za rok po kolejną dotację. A jakbyście zainwestowali we mnie np. w stypendium zagraniczne, żebym się uczył polityki, ekonomii, prawa, itd., to pożytek byłby większy. Mógłbym Was na przykład zastąpić. Tak samo jest z klubem.

Dziękuję za zaproszenie na rozmowę, nie skorzystam z niego, gdyż uważam, że w tym temacie jawność jest jak najbardziej wskazana. Jest Pan politykiem, więc ewentualne rozliczanie przed wyborami z obietnic będzie dla wyborców łatwiejsze, jeśli będą mieli coś na piśmie, a nie "na gębę".

Pozdrawiam,
Kot.

PS Nie będę podawał swojej wizji rozwoju i finansowania olsztyńskiego sportu, choć taką mam. Ruszcie głową, użyjcie mózgu i wymyślcie coś, co byłoby sprawiedliwe i akceptowalne dla przeciętnego podatnika i nas, kibiców.

ODPOWIEDZ