Stomil w Ekstraklasie!

Podziel się swoją opinią na temat wydarzeń w klubie!

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

Awatar użytkownika
zicoo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 352
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Stomil w Ekstraklasie!

Post autor: zicoo » pn 15 cze, 2009

14 tysięcy kibiców dziękowało piłkarzom olsztyńskiego Stomilu za pierwszy w dziejach regionu awans do I Ligi. Zawodnicy godnie pożegnali się z II ligą. Jak na lidera przystało w swym ostatnim występie pokonali twardych "górali" Okocimskiego Brzesko 2:0 i wraz ze sympatykami rozpoczęli świętowanie historycznego wydarzenia w życiu sportowym Warmii i Mazur.
Dokładnie 15 lat temu przeżywaliśmy najlepsze chwili historii naszego klubu. Wszystkich, co mają w pamięci ten drugoligowy sezon - zapraszamy do wspomnień.

:szal1:

czy21
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 39
Rejestracja: sob 02 lip, 2005

Post autor: czy21 » pn 15 cze, 2009

A może ktoś ma tą słynną piosenkę, "niech Stomil zagra wielkie meczy niech z trybun płynie śpiew... z tysięcy gardeł sie wyrwie krzyk, nie wygra z nami nikt!" Gdzieś tam kiedyś kaseta sie u mnie przewijała, ale chyba zgineła przy przeprowadzce, a odświeżyłby nute.

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Post autor: Preze(S) » pn 15 cze, 2009

i można było pobiegać po murawie ....
jeszcze będzie czas :)

rysio1945
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 56
Rejestracja: pt 23 sty, 2009
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: rysio1945 » pn 15 cze, 2009

Pamiętam, pamiętam to jak dziś... Maluchy były najlepsze, ciekawe kto z kim miał do spółki te autka

http://sport.wm.pl/To-byla-wielka-chwil ... tyna,73065

Preze(S)
PRAWDZIWY KIBOL
PRAWDZIWY KIBOL
Posty: 1709
Rejestracja: śr 11 lut, 2004

Post autor: Preze(S) » pn 15 cze, 2009

i ,ze coś tak wpisanego w historie naszego miasta jak i tradycje mieszkoańców Olsztyna i miast wojewódzkich zostało w jakimś stopniu "zniszczone" ,mało tego wmawia się nam ,ze lepiej zapomnieć o tym i ,ze przez jakieś błahostki nie może wrócić do JEDYNEJ SŁUSZNEJ NAZWY!!

zasranym obowiązkiem miasta jest dbanie o tradycje i historie ,co im cały czas przypominamy i dalej maja [moderator] :evil: :evil: :evil:

nie wspominając o klubie który juz któryś raz coś obiecuje w tym kierunku i np jak w przypadku ostatniego walnego -MÓWIONO WCZEŚŃIEJ A NA SAMYM WALNYM cisza Nic o STOMILU!!
cierpliwość już się kończy PAMIĘTAJCIE O TYM !!
ŻE BEZ NAS ,LUDZI TWORZĄCYCH KLIMAT NA STADIONIE-KIBICÓW STOMILU
nie ma tego klubu, co się firmuje następca ale oficjalnie się wypiera :!:

trzeba będzie znów nasilić akcje proSTOMILOWSKIE

STOMIL OLSZTYN !!!

Awatar użytkownika
tendragon
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 190
Rejestracja: wt 17 sty, 2006
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: tendragon » pn 15 cze, 2009

Nieporownywalnie lepiej czlowiek sie czuje, gdy patrzy na tabele i widzi tam poprostu "Stomil Olsztyn".

czerkasow
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 361
Rejestracja: wt 29 lip, 2008
Lokalizacja: Olsztyn/ Pojezierze

Post autor: czerkasow » pn 15 cze, 2009

Stare dzieje :D . Jeszcze do dziś pamiętam tą fetę na Piłsudzkiego oraz rozegrany dwa tygodnie wcześniej mecz z Włókniarzem Pabianice (5:0) - Czereszewski strzelił cztery gole i w dodatku rzutu karnego nie wykorzystał, którym OKS przypieczętował awans do I ligi.

[ Dodano: Pon 15 Cze, 2009 ]
http://www.hppn.pl/liga/72/kluby/OKS-1945-Olsztyn.htm Tak na marginesie, przyjrzyjcie się dokładnie.
Ostatnio zmieniony pn 15 cze, 2009 przez czerkasow, łącznie zmieniany 5 razy.

Leszkowy
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 299
Rejestracja: czw 26 lut, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran

Post autor: Leszkowy » pn 15 cze, 2009

to były piekne czasy.o ile mnie pamiec nie myli mlyn znajdowal sie ,,pod zegarem,,.koncowy gwizdek sedziego i po chwili wszyscy wysypuja sie na murawe,spiewajac ,tanczac koleczka itd.

nawiazujac do maluchow.ostatnio grajac z Okocimskim, po meczu jeden z pilkarzykow w rozmowie, wspomnial o Naszym awansie i o maluszkach dodajac ze liczba na stadionie oraz atmosfera zrobila na nim [moderator] wrazenie....

a piosenka ,,niech Stomil...,, pamietam jak spiewalismy na muzyce( stare dzieje ),nauczyciel przygrywal na pianinku i cala klasa z spiewnikiem w lapach cala pizda :D

podejrzewam ze Emil moze miec ten spiewnik,jezeli masz to wklej na forum. 8)

Awatar użytkownika
Lacoste
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 14
Rejestracja: wt 10 lut, 2009

Post autor: Lacoste » pn 15 cze, 2009

u Stackiewicza :lol: każdy śpiewał ją na ocene

Martini
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 8
Rejestracja: sob 09 sie, 2008
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Martini » pn 15 cze, 2009

Heheh Stackiewicz to byl kolo... :D Sp 24 rulez!

NAGÓRKI
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 227
Rejestracja: pn 24 paź, 2005
Lokalizacja: OLSZTYN

Post autor: NAGÓRKI » pn 15 cze, 2009

Tak to był piękny czas :!: :!: :!:
Ja zacząłem chodzić na Stomil sezon przed awansem , gdzie zakończyliśmy go na 3 miejscu (o ile mnie pamięć nie myli) . Wówczas awansowała Polonia Warszawa i Stal Stalowa Wola. Polonie, która przyjechała do Olsztyna już jako lider i Stomil bez problemów wygrał 3:0. Później przyszedł piękny sezon - zakończony awansem :!: Na meczu z Okocimskim siedziałem na krytej w sektorze sąsiadującym z hotelem i pamiętam jak nie było już miejsca i cały meczy siedziałem na schodach :) ale komu to wówczas przeszkadzało :) Pod koniec meczu grupa starszych osób zaczęła śpiewać "Jeszcze 4 lata , jeszcze 4 lata Stomil będzie mistrzem świata" :D

Piękne to było - zawsze jak jest tylko okazja wracamy do tych wspomnień - nie tylko przy okazji 15 czerwca , i dlatego tak jak napisał Inter strasznie [moderator] to jak miasto (ZARZĄD)? nie dba o tradycje - zwłaszcza taką jaką jest Stomil :!: :!: :!: Nie OKS 1945 tylko właśnie STOMIL :!: :!:
Mam nadzieje , że najbliższym radosnym wydarzeniem w tym klubie (poza awansem) będzie właśnie powrót do jedynej słusznej nazwy STOMIL :!: :!:
Zresztą strasznie mnie [moderator] to jak się w około słyszy jak młodzież (której pewnie nie było na świecie w 1994 roku) bądź była dopiero co narodzona używa teraz nazwy OKS bardzo potocznie zamiast Stomil . Na pytanie jaka jest drużyna piłkarska w Olsztynie to przeważnie słychać OKS :evil: albo idziesz na mecz OKSu itp... ,a gdy się pojawia sprostowanie to --- typowe tłumacznie " ale przecież to samo"


Więc każdy dla kogo OKS - to , to samo co Stomil w obecnej sytuacji , kiedy klub nazywa się jak się nazywa... niech mówi Stomil , bo wierzę , że uda nam się w końcu doprowadzić do przywrócenia nazwy.
Później jak już klub będzie OKS Stomil Olsztyn możecie sobie gadać ile tam tylko będziecie chcieli OKS, bo wówczas nie będzie to tak strasznie kuć ucha :!:


:evil: ok , bo temat jest o zupełnie czymś innym o największym sukcesie piłkarskim na Warmii i Mazurach . Sukcesie STOMILU OLSZTYN

[ Dodano: Pon 15 Cze, 2009 ]
A na "oficjalnej" stronie klubu , który jest kontynuatorem (podobno) tradycji Stomilu nic :!: :!: zero informacji o tym jakże istotnym wydarzeniu w historii klubu :!:


:!: :!: :!: WSTYD :evil: :evil: :evil:

Proponuję małą akcję mailową z wyrażeniem naszego zdania na ten temat ,aby po raz kolejny pokazać jaki klub w tym mieście ma swoich kibiców :!: :!: :!: , kibiców , bez których nie ma nic 8)


[email protected] to kontakt do osób odpowiedzialnych za stronę www.oks1945.pl .


Piszmy co o tym myślimy :!: :evil: :!:

Leszkowy
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 299
Rejestracja: czw 26 lut, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran

Post autor: Leszkowy » pn 15 cze, 2009

no Stasiu to ostro dawal na pianinku ( johny 9 palców :wink:

czerkasow
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 361
Rejestracja: wt 29 lip, 2008
Lokalizacja: Olsztyn/ Pojezierze

Post autor: czerkasow » pn 15 cze, 2009

Do NAGÓREK! Pamięć Cię, niestety, zawiodła. Sezon przed awansem (1992/93) Stomil zajął 5. miejsce. oprócz wspomnianych zespołów, które wymieniłeś, wyprzedziły nas jeszcze takie kluby jak: Motor Lublin i Karpaty Krosno, a z Polonią Warszawa wygraliśmy 4:0. :roll:. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pn 15 cze, 2009 przez czerkasow, łącznie zmieniany 2 razy.

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » pn 15 cze, 2009

NAGÓRKI pisze: Ja zacząłem chodzić na Stomil sezon przed awansem , gdzie zakończyliśmy go na 3 miejscu (o ile mnie pamięć nie myli) .
Myli :) Zajęliśmy 5 miejsce.
NAGÓRKI pisze: Wówczas awansowała Polonia Warszawa i Stal Stalowa Wola. Polonie, która przyjechała do Olsztyna już jako lider i Stomil bez problemów wygrał 3:0.
3 to mało. Było 4:0.

pozdrawiam

NAGÓRKI
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 227
Rejestracja: pn 24 paź, 2005
Lokalizacja: OLSZTYN

Post autor: NAGÓRKI » pn 15 cze, 2009

Pisałem z pamięci nie posiłkując się 90 min. , bądź innymi :D , ale fakt rzeczywiście tak było jak pisaliście - wybaczcie , ale jak były te mecze miałem 10 lat :) Kawał czasu , aczkolwiek nie zmienia to faktu ,że Stomil wówczas konkretnie dokopał Polonii


Pozdrawiam

ZoM
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 3
Rejestracja: pn 22 cze, 2009
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: ZoM » pn 22 cze, 2009

Pamiętam te czasy... Stomil w Ekstraklasie może niedługo powtórzymy ten wyczyn>>..!

Awatar użytkownika
ShuyGiven
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 36
Rejestracja: pt 29 paź, 2010
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Stomil w Ekstraklasie!

Post autor: ShuyGiven » wt 15 mar, 2011


Roczkerson
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 3
Rejestracja: pt 21 sty, 2011

Re: Stomil w Ekstraklasie!

Post autor: Roczkerson » czw 24 mar, 2011

Łezka się kręci ;)

Hmm...
Też mam kilka wspomnień.
Pamiętam jak mój stary chodził na mecze 2godziny wcześniej aby zająć dobrą miejscówkę pod krytą ;)
Zawsze Mu się dziwiłem o co CHO... ;) i dlaczego tak robił ;) później się Mi to wszystko wyklarowało...

Ostatnim meczem sezonu był wygrany 2:0 ? z jakąs wiejską drużyną... ahh ta pamięć ;)
Pamiętam jak dziś tą fetę i jak później się dowiedziałem, że piłkarze dostali fiaty126(maluchy) za awans. Albo po jednym na dwie osoby :) Był jakiś koncert czy to tylko mgła?? :)

Pamiętacie jak na boisku rządzili.
Żukowski i (?) kurde jak ten drugi się nazywał.
Oni później założyli szkółkę do której de facto chodziłem przez pewien okres.
Jak chodziłem na treningi i się przekomarzali po zagraniu na nozyczki... ;) Kurde fajne to!!
A widziałeś zagranie?
A widziałeś strzał?
hehe ;)

I jeszcze jedno co Mi przyszło do głowy.
Mecz Stomil-Polska...
Po awansie jakoś ;)
Fakt chyba w plecy 3:0 ale jaka feta :)

Albo te wydziwione bilety :)
W kształcie jajka na wielkanoc (Stomil-GKS Katowice)
Albo w kształcie piłkarza...
Ciekawe czy Moja piwinica jeszcze kryje gdzieś te bilety bo znając życie i Siebie i styl chomikowania gdzieś muszą być!!

Szkoda tych czasów!
I co najlepsze, że Ci co podawali piłki na tych meczach teraz grają w pierwszym składzie ;) hehe
Albo, że mało osób pamięta takie detale które kiedyś kształtowały nasze zamiłowanie do piłki i do tego klubu :)

Pamiętam jeszcze mój szok.
Mecz Z Lechią chyba.
Jak pierwszy raz zobaczyłem 300+ kibiców gości!! (sztama z Bałtykiem) Więc się zmobilizowali!! hehe
Albo Nasz wyjazd na Legie 300+ jak nie lepiej :)
gdzieś zdjęcia powinny być :D
Fakt Mnie nie było w wuwa ale Moja siostra była hahahaha ;)

Kurde dużo tego :)

Jeszcze gdybym miał więcej czasu mógłbym tak wymieniać i wymieniać ;) hehe

Awatar użytkownika
Levyspor
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 135
Rejestracja: wt 21 mar, 2006
Lokalizacja: Olsztyn, Kielce

Re: Stomil w Ekstraklasie!

Post autor: Levyspor » czw 24 mar, 2011

Roczkerson pisze:Łezka się kręci ;)

Ostatnim meczem sezonu był wygrany 2:0 ? z jakąs wiejską drużyną... ahh ta pamięć ;)
Pamiętam jak dziś tą fetę i jak później się dowiedziałem, że piłkarze dostali fiaty126(maluchy) za awans. Albo po jednym na dwie osoby :) Był jakiś koncert czy to tylko mgła?? :)
To był mecz z Okocimskim Brzesko :) defakto znów gramy z nimi w jedej lidze :(

Przed meczem te 10 czy 12 maluszków jeździło po asfaltowej bieżni przy muzyce zespołu "ŻUKI" z tego co pamiętam.

Awatar użytkownika
Thor_88
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 48
Rejestracja: sob 13 sie, 2011
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Stomil w Ekstraklasie!

Post autor: Thor_88 » ndz 14 sie, 2011

Obrazek
Stomil - Legia (3:3) 1994

Awatar użytkownika
ShuyGiven
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 36
Rejestracja: pt 29 paź, 2010
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Stomil w Ekstraklasie!

Post autor: ShuyGiven » pn 19 wrz, 2011

Przepiękna fota! Można się wzruszyć...

yaca12
rzucił raz serpentyną
rzucił raz serpentyną
Posty: 10
Rejestracja: pn 16 sty, 2006

Re: Stomil w Ekstraklasie!

Post autor: yaca12 » pn 19 wrz, 2011

no a ten mecz z Polską ja pamietam. Przegraliśmy 3-0 a Oblewski dostał czerwoną kartkę. W reprezentacji Polski grał wtedy bodajże Kosecki.

Volcan
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 55
Rejestracja: sob 17 wrz, 2011

Re: Stomil w Ekstraklasie!

Post autor: Volcan » pn 19 wrz, 2011

Nie za bardzo ten link pasuje do tematu ale mysle że jest wart przeczytania. http://ekstraklasa.wp.pl/wiadomosc.html ... d=13801941

ODPOWIEDZ