Kto powinien zostać kuratorem w klubie ?

Podziel się swoją opinią na temat wydarzeń w klubie!

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

Kto powinien zostać kuratorem w klubie ?

Marian Świniarski
22
36%
Polityk z ratusza
4
7%
Inna osoba
35
57%
 
Liczba głosów: 61

Emilozo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 1606
Rejestracja: sob 23 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn / Kormoran
Kontakt:

Kto powinien zostać kuratorem w klubie ?

Post autor: Emilozo » pt 13 lis, 2009

:arrow: http://stomil.olsztyn.pl/Kurator-w-OKS-ie,e1750.html

Podczas środowego Walnego Zebrania w klubie nie wybrano nowego zarządu. Klocki w OKS-ie będzie starał się poukładać kurator, którego nazwisko na razie nie jest znane. W kuluarach klubu wymienia się Mariana Świniarskiego (byłego prezesa OKS-u).

Kto powinien zostać kuratorem w klubie ?
Zapraszamy do dyskusji i oddania swojego głosu w sondzie

NAGÓRKI
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 227
Rejestracja: pn 24 paź, 2005
Lokalizacja: OLSZTYN

Re: Kto powinien zostać kuratorem w klubie ?

Post autor: NAGÓRKI » pt 13 lis, 2009

Moim skromnym zdaniem - jeśli kuratorem zostanie Świniarski to powrót do historycznej nazwy znowu będzie utrudniony :roll: bo pamiętam, że on zawsze na ten temat miał sceptyczne zdanie ( nie wspominając o Królikowskim)

Chmiel
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 114
Rejestracja: sob 28 mar, 2009
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kto powinien zostać kuratorem w klubie ?

Post autor: Chmiel » pt 13 lis, 2009

Moim zdaniem Pan Świniarski to jedyne rozwiązanie, które ma szanse uchronić nasz klub od rozpadu.

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Re: Kto powinien zostać kuratorem w klubie ?

Post autor: MasteR » sob 14 lis, 2009

A czy nikt nie ma zdania, że prezesem powinien zostać ktoś z zewnatąrz, ktoś kto jeszcze nie był bezpośrednio i formalnie związany z klubem?

Awatar użytkownika
Świder jestem.
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 19
Rejestracja: pt 16 paź, 2009

Re: Kto powinien zostać kuratorem w klubie ?

Post autor: Świder jestem. » sob 14 lis, 2009

:arrow: Art. 30. 2. Kurator jest obowiązany do zwołania w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy walnego zebrania członków (zebrania delegatów) w celu wyboru zarządu. Do czasu wyboru zarządu, kurator reprezentuje klub w sprawach majątkowych wymagających bieżącego załatwienia.

Którakolwiek z osób zostanie wybrana na kuratora to nie zmieni za bardzo tego, co się dzieje w klubie - z prostej przyczyny. Będzie miała na to za mało czasu. W naszym interesie leży, aby nie został kuratorem ktoś z urzędu miasta. Dlaczego? Bo jeżeli w ciągu 6 miesięcy nie znajdzie się nadal osoba chętna do objęcia prezesury naszego klubu, to kurator ma prawo wnieść wniosek o upadłość. O ile Świniarski albo inna osoba, dla której dobro klubu cokolwiek znaczy, by takich kroków nie podjął, o tyle jakiś urzędas jest do tego zdolny. Irytuje mnie wymądrzanie się Szmidta, miał przecież swoje 5 minut i chu*a zrobił. Znowu Szostek też dużo gadać tylko potrafi, chcę swojego syna wypromować i tyle. Lepiej prezentuje się jako były sędzia w tv i niech tak lepiej pozostanie. Piłkarze również w większości zachowują się tak jakby mieli [moderator]*e na całą tą sytuację. W dupach im się poprzewracało i zaczęli gwiazdorzyć. To, że nie dostają regularnie pensji to inna sprawa, ale to nie uprawnia ich do takiego podejścia jakie teraz prezentują i oddawania meczów bez walki. Nie jest więc rzeczą istotną kto zostanie tym kuratorem, najważniejsze żeby to była osoba związana z klubem. Może Sylwek Czereszewski?

Problem leży gdzie indziej... W olsztyńskim ratuszu. Grzymowicz mydlił oczy, że znajdzie kogoś do wybudowania stadionu, że pomoże, a tak naprawdę nic nie zrobił i nie robi. Małkowski chociaż na meczach się pojawiał dla prowizorki. A ten to tylko obiecywał przed wyborami. A to za jego kadencji Olsztyn staje się dziurą sportową kraju.(już się stał!) Nie chodzi tylko o piłkę nożną. Rugbiści rok temu grali jeszcze w ekstraklasie, a dziś zajmują ostatnie miejsce w 2 lidze. AZS w tym sezonie również walczyć będzie o utrzymanie. Tour de Pologne ominęło nasze miasto szerokim łukiem pierwszy raz od ładnych paru lat. Podobnie ma się rzecz z turniejem im. Wagnera, który został przeniesiony do Łodzi... Czy tak trudno jest oddać grunty na Piłsudskiego prywatnemu inwestorowi co by podjął się budowy stadionu? Ale urzędasy by zysków nie mieli to i jest im to nie na rękę. Lepiej zbudować basen, tylko po co skoro UWM również zaczął jego budowę? Jak nie było żadnego basenu, tak teraz budujemy na raz dwa takie same obiekty... A za kasę jaką dostał Mostostal na budowę to i dwa fajne kameralne stadiony piłkarskie można by wybudować. Nasze miasto powinień reklamować sport. Jesteśmy najbiedniejszym województwem, musimy na siłę szukać sponsorów, a bez reklamy się nie da. Problem taki jak my mają i inne miasta - Elbląg, Iława itd. Wyjątkiem potwierdzającym regułę jest Ostróda, gdzie chociaż czyni się jakieś porządne podwaliny sportowe i kto wie, czy za parę lat to właśnie Sokół nie będzie reprezentować WiM na szczeblach centralnych polskiej piłki. Rok temu była szansa na awans do I ligi. Zabrakło większej mobilizacji i zdecydowania, działacze odkładali ten awans na ten sezon. Nikt nie pomyślał, że sytuacja może diametralnie ulec zmianie. Wszystko jednak nadal leży w rękach ratusza. Jak miasto samo nie chcę zbudować stadionu to niech odda ziemię i pozwoli znaleźć inwestora. To by był krok do przodu, dzięki któremu znaleźli by się chętnie ludzie co zaczęli by inwestować w naszą piłkę. No chyba, że czekamy na jakiegoś szejka z petrodolarami co zrobi z nas giganta na miarę drugiej Chelsea
:wink:

Awatar użytkownika
MlodyKibic
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 40
Rejestracja: śr 08 lip, 2009

Re: Kto powinien zostać kuratorem w klubie ?

Post autor: MlodyKibic » sob 14 lis, 2009

Szczerze mówiąc że gdyby Grzymowicz kładł lachę na klub to by te około milion złotych dotacji na OKS by zabrał jak mu radzono, jednak tego nie zrobił i chwała mu za to. Nigdzie na świecie nie powstają stadiony z dnia na dzień i to jest fakt ! Jeżeli nie ma pieniędzy w budżecie bo tak przygotowała go platforma ostatnio chyba, no i inwestora tez nie ma. Pojawia się pytanie za co ?? Jeżeli chodzi o pana Świniarskiego to wydaje mi się że mógłby on być jednym z kandydatów ale nigdy nie głównym pretendentem ...
Nie chce nikogo bronić ale nie można zrzucać wszystko na ratusz bo co jak co ale tylko on pomaga klubowi, gdyby nie ta dotacja to klub już dawno by nie istniał.
Martwią mnie posty takich osób jak powyżej, może też dlatego że pachnie on polityką...

Awatar użytkownika
MlodyKibic
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 40
Rejestracja: śr 08 lip, 2009

Re: Kto powinien zostać kuratorem w klubie ?

Post autor: MlodyKibic » sob 14 lis, 2009

A tak na marginesie, to piszesz cały czas aby oddać grunty prywatnemu inwestorowi ! A co to eldorado jest że się grunty oddaje ? Poza tym jeżeli miasto odda grunt to nie ma pewności że ci wybudują stadion lub hale, inwestor weźmie grunt i hulaj dusza ! Będziemy mieli kolejnego Wiktora !

Możecie powiedzieć że są również uczciwi inwestorzy, ja odpowiem - owszem ! To zróbcie tak jak Grzymowicz powiedział, "przyprowadźcie wiarygodnego inwestora to wybudujemy stadion razem" no i co ? Nic , nikt takiego inwestora nie znalazł i nie przyprowadził.
Ja osobiście jestem tylko studentem i kibicem OKSu i wiem że jeżeli odda się grunt byle inwestorowi to nic z tego nie wypali i nigdy nie będzie stadionu.

Więc albo inwestor wspólnie z miastem wybuduje (na co jest zgoda i przecież przeszkód nie powinno być, raczej inwestor miałby z górki bo ratusz też by pomagał) albo w ogóle ! GRUNTÓW ZA DARMO NIKT W CIEMNO NIE DA ! Bądźmy poważni !

Awatar użytkownika
Świder jestem.
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 19
Rejestracja: pt 16 paź, 2009

Re: Kto powinien zostać kuratorem w klubie ?

Post autor: Świder jestem. » sob 14 lis, 2009

MlodyKibic pisze:Nie chce nikogo bronić ale nie można zrzucać wszystko na ratusz bo co jak co ale tylko on pomaga klubowi, gdyby nie ta dotacja to klub już dawno by nie istniał.
Klub już dawał sobie radę i bez pomocy miasta. Dlatego w herbie nie masz MOKS tylko OKS.
MlodyKibic pisze:Martwią mnie posty takich osób jak powyżej, może też dlatego że pachnie on polityką...
To ty bronisz ratusza nie ja, może tatuś ma tam stanowisko? :wink: A mnie do polityki nie mieszaj.
MlodyKibic pisze:GRUNTÓW ZA DARMO NIKT W CIEMNO NIE DA ! Bądźmy poważni !
Nikt za darmo ziemi nie chciał ,ziemię chcieli wydzierżawić na kilkanaście lat. Mieliśmy już inwestora który chciał wybudować na miejscu starego stadionu,za swoje pieniądze - galerię handlową wraz z nowym
stadionem. Była też mowa że z zysków utrzymywałby częsciowo również Stomil. Grzymowicz na dzierżawę się nie zgodził i obiecał, że sam znajdzie inwestora...
MlodyKibic pisze:Ja osobiście jestem tylko studentem i kibicem OKSu i wiem że jeżeli odda się grunt byle inwestorowi to nic z tego nie wypali i nigdy nie będzie stadionu.
Skąd to wiesz? :wink: Czemu nic z tego nie wypali? U innych tak to działa to czemu u nas ma być inaczej? Jedyne realne zagrożenie to takie, że inwestor mógłby chcieć sam decydować o losie klubu i kibiców jak to robi dziś ITI w W-wie.

Awatar użytkownika
MlodyKibic
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 40
Rejestracja: śr 08 lip, 2009

Re: Kto powinien zostać kuratorem w klubie ?

Post autor: MlodyKibic » sob 14 lis, 2009

Moja intencja nie była obrana miasta, czy ratusza tylko zwrócenie uwagi na fakt ze nie można atakować kogoś kto daje prawie milion złotych na ten klub, gdyby miał złe intencje nic by nie było.

Kolejna sprawa na którą chciałem zwrócić waszą uwagę to jest to iż klub był źle zarządzany skoro znowu ma 300 tys złotych długu i pewnie miasto będzie miało pomóc w spłacie, także kąsanie jedynego żywiciela jest głupotą.

Jeżeli mieliście wiarygodnego inwestora który miał konkretne plany i przede wszystkim środki na wybudowanie stadionu to nie wierze że Grzymowicz nie zgodził się na budowę.
Tak już na marginesie zapewne każdy chciałby wiedzieć kim był ten tajemniczy inwestor, wtedy będziesz bardziej wiarygodny w swoich wpisach.

Pewien polityk zawsze mawiał ze ma listę osób lecz on nie powie kto jest na tej liście bo każdy wie kto jest na tej liście.
Na tej zasadzie działać chyba nie zamierzasz ??

Awatar użytkownika
Prowokator
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 199
Rejestracja: pt 10 lip, 2009

Re: Kto powinien zostać kuratorem w klubie ?

Post autor: Prowokator » sob 14 lis, 2009

MlodyKibic pisze:To zróbcie tak jak Grzymowicz powiedział, "przyprowadźcie wiarygodnego inwestora to wybudujemy stadion razem" no i co ? Nic , nikt takiego inwestora nie znalazł i nie przyprowadził.
Ja osobiście jestem tylko studentem i kibicem OKSu i wiem że jeżeli odda się grunt byle inwestorowi to nic z tego nie wypali i nigdy nie będzie stadionu.

Więc albo inwestor wspólnie z miastem wybuduje (na co jest zgoda i przecież przeszkód nie powinno być, raczej inwestor miałby z górki bo ratusz też by pomagał) albo w ogóle ! GRUNTÓW ZA DARMO NIKT W CIEMNO NIE DA ! Bądźmy poważni !
A jaki to jest według grzymowicza uczciwy inwestor? taki, który pozwoli sobie na to by mu mówiono co ma robić za własne pieniądze? Ten cyrk ma miejsce gdyż w chwili upadku klubu nie będzie potrzeby budowy obiektu sportowego z prawdziwego zdarzenia w naszym mieście i działka pod która znajduję się stadion będzie po części wolna od takiej inwestycji i postawią tam ogromne centrum handlowe. Działka zostanie sprzedana temu kto da więcej pieniędzy za korzystne rozstrzygnięcie przetargu na jego stronę a stadion wybudują na Warmii, kameralny na max 5 tys miejsc, jupiterki będą a może nawet i podgrzewana murawka i to tyle bo nie będzie klubu któremu potrzebny by był większy obiekt sportowy a my będziemy mieli drużynę która będzie grała w 4 lidze ew w 3. Prezes Koprucki znalazł inwestora dla którego postawienie na tym terenie stadionu i to nie byle jakiego wraz z galerią i basenem było tylko kwestią podpisania umowy oraz wydzierżawienia gruntów na kilkanaście lat a nie przekazania ich na własność!!!!! Jasne jest, że prezes Koprucki ze swoimi planami odbudowy klubu był przeszkodą w realizacji planów zagospodarowania terenów stadionu po myśli osób rządzących naszym miastem i dla tego miasto jak tylko mogło rzucało mu kłody pod nogi, a dowodem tego była odmowa dzierżawy tych terenów co by było równoważne z budową stadionu w tym miejscu.Nie ma co się oszukiwać kartą przetargową jest działka i to jedna z najlepszych w naszym mieście ta na której leży stadion: blisko do centrum, dobre połączenia autobusowe, duże osiedla mieszkalne dokoła, leży przy ruchliwych ulicach wjazdówkach z miasta, wyliczać można w nieskończoność zalety. Każdy wie o tym że "miasto" chce zarobić na inwestycji i to nie koniecznie pieniądze by trafiły do kasy miejskiej, ten teren to łakomy kąsek dla inwestorów i wielu by dało dużo pieniędzy żeby tylko mogli tam postawić drugą alfę, a wiadomo że im większe by było to centrum handlowe to większe zyski by były choćby z dzierżawy stoisk handlowych a stadion by trochę ograniczył ilość tego miejsca pod sklepy restauracje itp. czyli wpływy do kasy miejskiej z podatków by były mniejsze i mniej pieniędzy za miejsca handlowe w tym molochu. Teraz tylko kombinują jak tu klub rozłożyć na łopatki, pozbyć się problemu, bo nie ma klubu nie ma kibiców czyli ludzi którzy by nie pozwolili na to by zamiast stadionu stało centrum handlowe.

Awatar użytkownika
MlodyKibic
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 40
Rejestracja: śr 08 lip, 2009

Re: Kto powinien zostać kuratorem w klubie ?

Post autor: MlodyKibic » sob 14 lis, 2009

inwestor wiarygodny jest : pewny, godny zaufania, autentyczny, niewątpliwy, prawdziwy, sprawdzony, zaufany, niekwestionowany, miarodajny, autorytatywny.

I powiem szczerze że twoje wypowiedzi stają się co raz mniej wiarygodne, skoro nie chcesz powiedzieć kim był tajemniczy inwestor to znaczy że równie dobrze go nie było, tylko teraz coś trzeba powiedzieć prawda ? Klub ma długi i oczywiście był wiarygodny inwestor ale nikt nigdy nie usłyszy kto nim był, to trochę naiwne z twojej strony jeżeli uważasz ze ktoś uwierzy w twojego inwestora gdy nie podajesz żadnych konkretów czy faktów.

Słuchaj czytając twoje wpisy widzę że ty już wszystko wiesz z wyprzedzeniem, zastanawiałeś się nad praktyką jasnowidza lub wróżbity ?

I tak już na koniec :
Działka zostanie sprzedana temu kto da więcej pieniędzy za korzystne rozstrzygnięcie przetargu na jego stronę
Uważaj co mówisz bo ludzi pomawiasz, nie mając żadnych podstaw, to też świadczy o samym Tobie, ehhh

KrZychu
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 103
Rejestracja: wt 16 sty, 2007
Lokalizacja: Dywity/Olsztyn

Re: Kto powinien zostać kuratorem w klubie ?

Post autor: KrZychu » sob 14 lis, 2009

Co do ogromnego centrum handlowego, o którym wielu wspomina, to wątpie by powstało bo Olsztyn to nie jest takie duże miasto i dwa duże centra handlowe (Alfa i o ile powstanie to przy Sikorskiego) spokojnie zaspokoją popyt. Jeżeli już sądze, że bardziej by chcieli powiększyć aquapark, bo może nie być w stanie utrzymać basenu olimpijskiego z cała jego halą. Choć napewno można spróbować połączyć centrum handlowe z aquaparkiem... sprawa dyskusyjna.

Awatar użytkownika
Prowokator
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 199
Rejestracja: pt 10 lip, 2009

Re: Kto powinien zostać kuratorem w klubie ?

Post autor: Prowokator » sob 14 lis, 2009

MlodyKibic pisze:inwestor wiarygodny jest : pewny, godny zaufania, autentyczny, niewątpliwy, prawdziwy, sprawdzony, zaufany, niekwestionowany, miarodajny, autorytatywny.

I powiem szczerze że twoje wypowiedzi stają się co raz mniej wiarygodne, skoro nie chcesz powiedzieć kim był tajemniczy inwestor to znaczy że równie dobrze go nie było, tylko teraz coś trzeba powiedzieć prawda ? Klub ma długi i oczywiście był wiarygodny inwestor ale nikt nigdy nie usłyszy kto nim był, to trochę naiwne z twojej strony jeżeli uważasz ze ktoś uwierzy w twojego inwestora gdy nie podajesz żadnych konkretów czy faktów.

Słuchaj czytając twoje wpisy widzę że ty już wszystko wiesz z wyprzedzeniem, zastanawiałeś się nad praktyką jasnowidza lub wróżbity ?

I tak już na koniec :
Działka zostanie sprzedana temu kto da więcej pieniędzy za korzystne rozstrzygnięcie przetargu na jego stronę
Uważaj co mówisz bo ludzi pomawiasz, nie mając żadnych podstaw, to też świadczy o samym Tobie, ehhh
po pierwsze nie pomówiłem nikogo - żadne słowa nie padły które mogłyby wskazać konkretne osoby i sformułowane to zostało w formie luźnych spostrzeżeń a za wyrażanie własnego zdania bez szkody konkretnym osobom czy instytucjom kodeks karny nie przewiduje kary, chociaż nasz kraj jest taki ze ludzie za nic trafiają za kratki. Nie cwaniakuj tak z tym wróżbiarstwem i jasnowidzeniem bo ja Ciebie nie obrażam a Ty się uważasz za najmądrzejszego na forum chyba, Jak masz jakieś spostrzeżenia i uwagi co do mojej osoby to możesz mi je przedstawić na osobności, tylko poprzyj je silnymi argumentami. twoje wypowiedzi są dosyć ciekawie pozytywnie nastawione ku miastu, masz kogoś w radzie? tate mame wujka? i nie chwal tak prezydenta i ratusza bo póki co nie zrobili nic konkretnego by klub mógł się rozwinąć, to że dali hajs na klub by mógł funkcjonować jako tako i nie upadł to nic niezwykłego. TO JEST STANDARD w całej Polsce ze miasto wspomaga kluby bo to reklama jest i to bardzo skuteczna dla miasta czy regionu, chcesz się dowiedzieć kim był inwestor? zapytaj osoby które rozpatrywały propozycje pana Kopruckiego, to może od razu Ci wyjaśnia powody odrzucenia takiej możliwości, miasto nie chce stadionu na Piłsudskiego i to jest jasne teren jest zbyt atrakcyjny by tam powstał stadion. Jak chcesz coś jeszcze powiedzieć zapraszam na pw bo forum to nie miejsce na kłótnie tylko rozmowy, które mogą coś wnieść do tematu

Awatar użytkownika
Świder jestem.
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 19
Rejestracja: pt 16 paź, 2009

Re: Kto powinien zostać kuratorem w klubie ?

Post autor: Świder jestem. » sob 14 lis, 2009

MlodyKibic pisze:Jeżeli mieliście wiarygodnego inwestora który miał konkretne plany i przede wszystkim środki na wybudowanie stadionu to nie wierze że Grzymowicz nie zgodził się na budowę.
Wystosuj więc list do Pana Prezydenta w tej sprawie i poproś go o odpowiedź.
MlodyKibic pisze:Kolejna sprawa na którą chciałem zwrócić waszą uwagę to jest to iż klub był źle zarządzany skoro znowu ma 300 tys złotych długu i pewnie miasto będzie miało pomóc w spłacie, także kąsanie jedynego żywiciela jest głupotą.
Już od dłuższego czasu klub jest zadłużony. Nie jest to raczej winą złego zarządzania, a dość dużych kosztów jakie trzeba ponieść grając w II lidze wschodniej. Na same wyjazdy idzie dużo $. Masz rację, miasto nie jest od spłacania długów, ale mogłoby pomóc w szukaniu sponsorów i tworzyć jakieś perspektywy dla olsztyńskiej piłki.
MlodyKibic pisze:Pewien polityk zawsze mawiał ze ma listę osób lecz on nie powie kto jest na tej liście bo każdy wie kto jest na tej liście.
Na tej zasadzie działać chyba nie zamierzasz ??
"Idiota z dyplomem to taki sam idiota, jak przedtem - tylko z pretensjami".
I tak zwykł mówić "pewien polityk" drogi studencie :wink:

Nie rozmywaj już dalej tematu, którego bohaterem jest nasz przyszły kurator.

WaskiPojezierze
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 3
Rejestracja: ndz 11 paź, 2009
Lokalizacja: Pojezierze

Re: Kto powinien zostać kuratorem w klubie ?

Post autor: WaskiPojezierze » sob 14 lis, 2009

panowie pisząc tak o tym co urzedasy mogą zrobić to zacznijmy od tych 300 tys. zł które by były wielkim plusem dla klubu gdyż byśmy mieli prezesa pana Sobieskiego. Miasto daje teraz ok.700 tys zł tylko pamiętajmy ze pieniądze w budżecie miasta są NASZE a oni zostali wybrani tylko po to żeby nimi rozporządzać. Z tego co mi wiadomo jest mozliwa w tym wpadku inicjatywa społeczna według której prosimy o glosowanie nad zwiększeniem pomocy dla naszego klubu. Orientuje się ktos ile trzeba głosów zebrać żeby taka inicjatywa byłą poważnie brana przez miasto?? Może jak zobaczą(uświadomią sobie jeszcze bardziej) że lokalne społeczeństwo jest zainteresowane losami klubu kupią za większą sume 1mln zł promocje od naszego miasta??

Awatar użytkownika
MlodyKibic
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 40
Rejestracja: śr 08 lip, 2009

Re: Kto powinien zostać kuratorem w klubie ?

Post autor: MlodyKibic » sob 14 lis, 2009

Słuchaj jasne że ci mogę je przedstawić na osobności nie ma problemu. Jeżeli Ci bardzo zależy to chętnie ci przedstawię mój punkt widzenia na "osobności" jak to ty nazwałeś. Po prostu nie mam pojęcia kim jest ten twój inwestor i obecnie dla mnie jest to taki sam inwestor z Kataru który kupował gdańskie stocznie. Albo będziemy rozmawiać o konkretach i faktach albo zakończ ten dialog który do niczego nie prowadzi, bo chyba sam nie masz pojęcia kto mógłby być tym "inwestorem".

czerkasow
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 361
Rejestracja: wt 29 lip, 2008
Lokalizacja: Olsztyn/ Pojezierze

Re: Kto powinien zostać kuratorem w klubie ?

Post autor: czerkasow » ndz 15 lis, 2009

Miasto daje 700 tys. - tylko, że w dużej części są to pieniądze, do których Gmina Olsztyn jest zobowiązana dawać (dofinansowanie grup młodzieżowych i propagowanie sportu wśród młodzieży jest obowiązkiem miasta). Faktem jest, że Grzymowicz zobowiązał się do znalezienia inwestora i wiele rzeczy też obiecał, których nie dotrzymał - co daje asumpt do stwierdzenia, że jego słowo jest gówno warte. Dlatego są takie problemy w prowadzeniu klubem, bo nikt nie będzie, zasiadając w zarządzie, odpowiadał własnym majątkiem za niesolidnego partnera, jakim jest Grzymowicz na czele z Radą Miasta. Zamiast iść na rękę i stworzyć (jak chciał Koprucki) sportową spółkę akcyjną, do której by miasto weszło jako częściowy udziałowiec wnosząc grunty na których jest stadion i jego obrzeża, nie byłoby problemu - wtedy klub mógłby działać w sprawie znalezienia inwestora.

Awatar użytkownika
MlodyKibic
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 40
Rejestracja: śr 08 lip, 2009

Re: Kto powinien zostać kuratorem w klubie ?

Post autor: MlodyKibic » ndz 15 lis, 2009

Wiesz, ja wszystko rozumiem i chciałbym żeby było nawet 2miliony na OKS. Natomiast realia są zupełnie inne, nikt nigdy nie da gruntu nie znając jego przyszłości. Inwestora najpierw trzeba znaleźć i wtedy rozmowy się by na pewno zaczęły, zacznijcie myśleć racjonalnie.
Gdybym był gospodarzem tego miasta nigdy nie dałbym najpierw gruntu aby ktoś mógł potem coś tam postawić. Najpierw inwestor, rozmowy potem plany i koncepcje i projekty na końcu nowy stadion !
Może się mylę ale podajcie przykład gdzie miasto przekazało najpierw grunty a potem dopiero szukano inwestora.

marcin1981
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 62
Rejestracja: czw 30 paź, 2008

Re: Kto powinien zostać kuratorem w klubie ?

Post autor: marcin1981 » ndz 15 lis, 2009

Fajne rzeczy piszecie ale większość jest mało realna. Trzeba zacząć od tego że tak naprawdę w Olsztynie jest małe zainteresowanie sportem. Zaczynając od rugby gdzie losami Budowlanych zainteresowanych jest znikoma liczba osób - wystarczy zajrzeć na Gietkowską w czasie meczy, kończąc na Stomilu gdzie ludzie przychodzą w większości tylko na derby. Inna sytuacja byłaby gdyby Stomil miał dużą rzeszę WIERNYCH kibiców i to nie koniecznie siedzących w pierwszym sektorze a zwykłych kibiców chcących obejrzeć mecz.Wsparcie kibiców tak naprawdę potrzebne jest teraz a nie wtedy gdy będzie stał nowy stadion z dobrą drużyną. Spójrzmy prawdzie w oczy. Czy ktoś z SBN zna dużego inwestora? Czy wśród nas jest jakiś duży biznesmen? Szczerze to wątpie. Losami Stomilu interesują się głównie młodzi ludzie, często uczący się jeszcze czy studiujący. Dla kogo są oni poważnymi partnerami do rozmów?
Wiem że kopacze są słabi i na osiągnięcia warte rozgłosu ich po prostu nie stać ale a przez to nie przyciągnie się kibiców. Nasza sytuacja jest chyba inna niż wszystkie. Miasto powinno znaleźć inwestora ( wariata, ryzykanta albo pasjonata ) żeby pomógł wyjść nam z dołka co będzie ciężkim zadaniem. Myślę ,że lepiej trochę poczekać i złapać kogoś konkretnego a nie pierwszego lepszego.Zastanawia mnie co w tej sprawie się dzieje ale chciałbym żeby na ten temat wypowiedział się ktoś rozsądny z ratusza a nie jakiś kibic ze swoimi subiektywnymi opiniami. Póki co to o stadionie możemy raczej zapomnieć bo nie jest to kluczowa inwestycja w mieście.

czerkasow
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 361
Rejestracja: wt 29 lip, 2008
Lokalizacja: Olsztyn/ Pojezierze

Re: Kto powinien zostać kuratorem w klubie ?

Post autor: czerkasow » ndz 15 lis, 2009

Rozróżnijcie sponsora od inwestora. Sponsor ładuje w klub pieniądze oczekując jedynie sportowego wyniku. Inwestor tym się różni od sponsora, że potrzebuje w zamian czegoś, że wykłada pieniądze (np. kontraktów z np. miastem - vide Halex, terenów po to żeby to "coś" na tych terenach zarabiało chociaż na kasę dla klubu - np. nieudolny Sabri Begdas w Szczecinie). W wypowiedziach powyżej, napisałeś, że niby mieliśmy inwestora, może i mieliśmy, ale Gmina odmówiła dzierżawy terenów, które mogłyby zarabiać na klub. Podkreślam dzierżawę - czyli nie za darmo, ale z pewnym upustem, z możliwością pierwszeństwa wykupu. A co do kibiców - albo nie pamiętasz, kolego powyżej, co się działo jak awansowaliśmy do ekstraklasy, i nawet kilka lat po awansie - liczba widzów przekraczała 10 kilo kibiców (10 000), ale żeby był wynik sportowy (i przy okazji kibice) muszą się znaleźć pieniądze (np. inwestor) i przychylne temu władze samorządowe, które dotychczas ograniczają się do rzucania kłód pod nogi nie tylko piłkarzom, ale i szczypiornistom, rugbystom. Jedynie ograniczają się do pomocy siatkarzom (celowo nie wymieniam nazwy), bo podobno siatkówka jest elitarnym sportem inteligencji :chytry: , do czego piją włodarze naszego miasta.

marcin1981
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 62
Rejestracja: czw 30 paź, 2008

Re: Kto powinien zostać kuratorem w klubie ?

Post autor: marcin1981 » ndz 15 lis, 2009

Pamiętam bardzo dobrze. Kilka lat po awansie? Duza ilosc kibicow byla na Legii lub na Widzewie. Pamietasz ilu z tych kibicow przychodzilo w ostatnim sezonie? Tez bylo powyzej 10 tys?
Kibice sa jak sa wyniki, te sa jak jest kasa a ta gdy jest sponsor. Ktory sponsor przyjdzie do klubu gdzie ciagle jest burdel?Wieczne klotnie i przepychanki. Kolo sie zamyka.

czerkasow
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 361
Rejestracja: wt 29 lip, 2008
Lokalizacja: Olsztyn/ Pojezierze

Re: Kto powinien zostać kuratorem w klubie ?

Post autor: czerkasow » ndz 15 lis, 2009

Burdel jest, ale wszystko to przez sprzeczne informacje oraz obietnice bez pokrycia płynące z Ratusza. A za taką sytuację to podziękuj "prezydentowi", który dba jedynie o własny PR uprawiając "politykę radosnej twórczości". Poniekąd rozumiem ludzi wykładających kasę na Stomil i już rzygających całą tą sytuacją, gdzie miasto jako jedne z niewielu ma w dupie sport, dzięki któremu miałoby promocję.

Awatar użytkownika
MlodyKibic
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 40
Rejestracja: śr 08 lip, 2009

Re: Kto powinien zostać kuratorem w klubie ?

Post autor: MlodyKibic » ndz 15 lis, 2009

Problem polega na tym że choćby sam Papież był w Olsztynie prezydentem to on byłby winny temu co się dzieje w klubie, obojętne kto nim byłby teraz to i tak byłby winny. Czesław Jerzy był zły, Głażewski był zły, Grzymowicz jest zły, a my jesteśmy fajni i nic sobie zarzucić nie możemy. A powiedz mi czy ktoś przyszedł do ratusza z konkretnym inwestorem ? Konkretnym to znaczy z pieniędzmi i realnymi planami na przyszłość gruntów które chciałby dzierżawić, jestem pewny że NIE !
A powiedz mi kto narobił długów na 300tys złotych ? Przypominam że to nie pierwszy raz gdy klub ma ogromne długi. Jeżeli jest w taki sposób klub jest zarządzany to kto da grunt na piękne oczy ? Ludzie w jakim świecie wy żyjecie ?? Czas by uderzyć się w piersi i zadać sobie pytanie, czy u nas w zagrodzie wszystko gra?

czerkasow
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 361
Rejestracja: wt 29 lip, 2008
Lokalizacja: Olsztyn/ Pojezierze

Re: Kto powinien zostać kuratorem w klubie ?

Post autor: czerkasow » ndz 15 lis, 2009

Kończąc ten wątek - są trzy prawdy: moja prawda, Twoja prawda i gówno prawda. Najwyraźniej masz wgląd w dokumentację miasta i klubu, skoro jesteś tak pewny swoich racji. Jako osoba skromniejsza od Ciebie nie muszę się dowartościować, więc nie będę rozwijał tematu, który zresztą nie jest odpowiedzią na postawione w nazwie wątku pytanie. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
MlodyKibic
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 40
Rejestracja: śr 08 lip, 2009

Re: Kto powinien zostać kuratorem w klubie ?

Post autor: MlodyKibic » ndz 15 lis, 2009

:) masz rację nie ma co ciągnąć tego wątku bo to do niczego nie prowadzi. Zamiast krzyczeć tutaj, działajmy tam !

ODPOWIEDZ