Michelin

Podziel się swoją opinią na temat wydarzeń w klubie!

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

toldo
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 8
Rejestracja: czw 09 wrz, 2004

Michelin

Post autor: toldo » czw 09 wrz, 2004

Czytałem w gazecie, ze ja Michelin wybuduje nowy zakła to będzie sponsorował stomil. Pytanie jest takie czy wpłaci piedzniadze na klub!

Ja uzazam ze powiniej wpłacić na poczatek 2 mln an budżetu i 4 mil na transfery. I 2 mln na modernizacja stadionu i zaplecza a takze boisko i juniorów powinień sprowadzać talenty z wojewódzwa!

Co wy myslicie o moim mysleniu o finansach!

toldo
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 8
Rejestracja: czw 09 wrz, 2004

Post autor: toldo » czw 09 wrz, 2004

oni nie dadza tyle kasy ale jak by sponsoowali to by mogli dac na na miesjcu prezesa bym dał

giANt
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 446
Rejestracja: śr 24 wrz, 2003
Lokalizacja: OlsztyN

Re: Michelin

Post autor: giANt » czw 09 wrz, 2004

Dobrze by bylo gdyby Michelin dal kase na uzupelnienie budzetu. A ty myslisz tu o kowtach na ekstraklase, 8 mln zł napewno nie dadza!!!

Awatar użytkownika
zicoo
stomil.olsztyn.pl
stomil.olsztyn.pl
Posty: 352
Rejestracja: ndz 24 sie, 2003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Michelin

Post autor: zicoo » czw 09 wrz, 2004

toldo pisze:co wy myslice o moim mysleniu o finansach!
Ja myślę, że za dużo myślisz, a za mało wiesz... 8)

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Re: Michelin

Post autor: THE CORE » czw 09 wrz, 2004

toldo pisze:co wy myslice o moim mysleniu o finansach!
Myślę, że Lepper mógłby zrobić z Ciebie ministra finansów w swoim rządzie. :lol:

adam
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 317
Rejestracja: wt 17 sie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Pojezierze

Michelin

Post autor: adam » czw 09 wrz, 2004

Panowie przestańcie się kłócić. Najważniejsze jest to, żeby w końcu zaczęli budować tą fabrykę i żeby na początek dali co kolwiek na Stomil a później jakoś się współpraca zacieśni...


Zgadzam się z przedmówcą, ja również nie wierzę Małkowskiemu, choć bardzo mocno chcę się rozczarować, miło rozczarować. Odnośnie meczu Polska-Anglia, no cóż tradycji stało się zadość, chociaż myślałem podświadomie o remisie (ale brama Żurawia piękna, samo okno).

toldo
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 8
Rejestracja: czw 09 wrz, 2004

Post autor: toldo » pt 10 wrz, 2004

eLo tez uwazam ze Małkowskiemu nie można wierzyć. w latach 60 olsztyn słyno z stadionu leśnego a teraz prosze!! ogladajc Uwage "druga strona medalu cz 2" był przypadek stadionu leśnego mistrz plski juniorów boi sie na nim trenować zeby nogi nie strecić a starym zawodnikom łzy z oczu leca! z tym akwqa parkim tez racja na ok 200 tys miasto jest jeden basen
to na basen jezdze do pasymia wole zpłacic za paliwo i drozej o 2 zl i mieć komfort ze komus na głowe nie wskocze.

jestem jednego zdania KORZENIOWSKI NAPREZESA MKOL on zrobi orzadek wiecie dlaczeo on zgobył tle medali wciagu 8 lat?? to MKOL sie nim nie opiekował a on sam umieał sobie waruni stworzyć i zeby strozył wogkuł sportu

Ja uwazam zeby miasto zainwestowało w kompleks sportowy to by było midzio. stadion, korty, baseny.. i bieznie i można załorzyc pare klubów sportowyh mazenia.

Co do sponsora boicie sie ze nie zainwestuje !

PRZYKŁAD KORONY KIELCE!!! - najlepsza oganizacja w polsce zaraz po wisle

nara lece za błed ort przepraszam

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » pt 10 wrz, 2004

Układ jest prosty. Jak Francuzi bedą mogli postawić fabrykę to będą płacić haracz na piłkarzy. Proste. I tak łaskę robią wielką, bo zwróćcie uwagę, że "misza" nigdzie na świecie nie łoży na sport. No, ewentualnie może na sporty samochodowe od biedy, ale niewiele.

toldo
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 8
Rejestracja: czw 09 wrz, 2004

Post autor: toldo » sob 11 wrz, 2004

Ej, no ty masz tesh racja jak stomil był stomilem i nie przejoł go michelin to spnsorował a jak przejoł micha zakład stomil to tyko na motocrosy i ruggby hajs leci bó biedy było by gdyby hajs szedł na budowlanych a nie do francji. stomil w lidze utrzymywał sie z dadków pojedyńczch sponsowó c dawali rocznie 25 tys zl a stomil wkładał sam ok 5 milonów

BORZYE BY BYŁO JAK BY WŁOZYLI CHOCIAŻ 3 MLN ROCZNIE A PO AWANSACH DOZUCZALI OK 1.5 MLN STOMIL BY WYROBIŁ SOBIE WTEDY MARKE JA NIE MOGE SIE DOCZEKAC KIEDY HAJS PRZYJDZIE!!!

Ktoś jeszcze w tym temacie napisał ze Michelin tnie koszty!

adam
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 317
Rejestracja: wt 17 sie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Pojezierze

Michelin

Post autor: adam » sob 11 wrz, 2004

Myślę, że to co pisze The Core jest realne. Narazie nie z sentymentu ale jako pewnego rodzaju haracz dadzą coś na klub. Będzie dobrze, jeśli będzie to 500tys. rocznie, jak mówi Małkowski, przynajmniej narazie.Może z czasem coś więcej, ale na pewno nie będzie to od razu 5 czy 3 mln.

Awatar użytkownika
Pytoo
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 23
Rejestracja: ndz 15 sie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn, Kormoran

michelin da najwyzej ze pol miliona

Post autor: Pytoo » sob 11 wrz, 2004

i to jeszcze nasz kochany oks 1945 przy tym zmienil by nazwe na michelin olsztyn albo michelin 1945 olsztyn fancuzom zal kasy na POLSKI "sport" heh zo wy myslicie

toldo
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 8
Rejestracja: czw 09 wrz, 2004

Post autor: toldo » sob 11 wrz, 2004

jeśli chemy zbudować dobra druzyne sportowa potrzeba jest 2 rzeczy

1. Kibiców to mamy
2. kasa misiu kasa. dwóch upiera sie do sposnsoringu michelin podobno bedzie sponsorował i jusi tylko kwoty nie znam
warunek zakład

i indykpol. ma dowac na runde po 50 tys to straśmnie mało jak mamy ambijcje na 2 lige
warunek te duze targowisko miesme czy coś

teraz pytanie dowas którego sponsora byście chcieli??
michelin czy indykpol ?

adam
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 317
Rejestracja: wt 17 sie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Pojezierze

Michelin

Post autor: adam » sob 11 wrz, 2004

No proste, że najlepiej by było gdyby kasę sypali i jedni i drudzy. Tak więc należy trzymać kciuki aby powstał nowy zakład Michelin i żeby na terenach Indykpolu postawili Macro Cash. No właśnie Toldo posty piszesz w godzinach meczu, jak nie byłeś chory to co?!Poza tym pytam już drugi raz (pierwszy post z pytaniem nie wszedł) ty nie jesteś ten Toldo- kibic Pelikana Łowicz?!

Darek
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 94
Rejestracja: czw 10 cze, 2004
Lokalizacja: Jaroty

Post autor: Darek » ndz 12 wrz, 2004

Sponsorzy to od dawna był problem Stomilu i nie tylko. Pieniędzy u nas nie było nigdy- zawsze było to życie od pierwszego do pierwszego. No może mały wyjątek to czasu HALEXU. Co do wymienianych sposnorów Miiechealina czy też Indykpolu. Nie muszą dawać przysłowiowych kokosów, w postaci mln złotych. Wystarczy, że dawać będą sumy gwarantujące płynność finansową klubu. Przecież działalność klubu, nie może być oparta tylko na jedym strategicznym sponsorze, trzeba mieć też tcyh mniejszych. Bo one też wiele dają... A co do tych mln złotych, które to byśmy chcieli by wyłożył Miechaelin. Pamiętajmy, że duże pieniądze mogą zniszczyć to co zostało zbudowane. Znamy przykłady klubów, w których nie było na nic pięniędzy a piłkarze grali jak natchnieni. Przychodził bogaty wujek i z tych piłkarzy pozostały tylko nazwiska, bo na boisku nie grali już nic. Nie chciałbym by tym młodym chłopakom (piłkarzom OKS-u), uderzyła sodówka do głowy- a pieniądze potrafią to zrobić. Niech klub funcjonuje, niech nie będzie biednym klubem, ale też nie piłkarskim 2-3 ligowym Eldorado bo... jak dla mnie Stomil może grać i w 3 lidze (oczywiście chciałbym by grał w 1) , ale żeby był klubem do którego przychodzi się z sentymentu i przywiązania, a nie dlatego, że jak na 3 ligowe warunki dają tutaj 5 zł więcej, niż konkurencja. Czy zauważyliście, że w jakimś stopniu piłkarze też są z OKS związani? Zobaczcie Skibę - w bramce wiesza szalik. Chłopaki krzyczą STOMIL OLSZTYN, po meczu dziękują nam za doping (nawet jeśli nie wygrają), czy to nie jest fajne, że wytwarza się coś w rodzaju więzi? Myślę, że jakby przyszli ludzie z zewn. to nie byłoby to samo. A w kwesti utożsamiania się z klubem, mamy przewagę nad innymi... i możemy to wykorzystać.

PZDR

(Piszę na kacu, ale mam nadzieję, że post jest zrozumiały)

adam
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 317
Rejestracja: wt 17 sie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Pojezierze

Michelin

Post autor: adam » ndz 12 wrz, 2004

Ja zrozumiałem i co więcej popieram to co piszesz.
Gdzieś głęboko czuję,że z tej drużyny coś będzie.......

wloz8
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 60
Rejestracja: pn 12 kwie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Zatorze

Post autor: wloz8 » ndz 12 wrz, 2004

Co do Michelinu to ja slyszalem ze ma on dac dla miasta 500 mln na budowe fabryki. Budowa koszttowalaby 400 mln co oznacza ze 100 mln dla miasta by bylo. Miasto mialo dac troche kasy z tego dla Stomilu ale znajac nasz kochany Olsztyn a przedewszytkim hojnosc jego wladz. Byloby to ze 100 tys. na sezon!! I nie ludzcie sie ze 3-ligowa druzyna mialaby miec 8 mln bo to jest nie mozliwe. Co do Aquaparku to prezydent zmenil zdanie i mial wybudowac centrum handlowe. O ile pamietam kolo stadionu OSiR. Mysle ze Stomil awansuje do 2 ligi i wtedy dopiero Michelin da troche kasy. Oczywiscie na pewno nie 8 mln. Dobrze by bylo gdyby dali chociarz 3 mln.

1945fans
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 107
Rejestracja: śr 18 sie, 2004
Lokalizacja: Pieczewo
Kontakt:

Post autor: 1945fans » ndz 12 wrz, 2004

wloz8 pisze:Co do Michelinu to ja slyszalem ze ma on dac dla miasta 500 mln na budowe fabryki. Budowa koszttowalaby 400 mln co oznacza ze 100 mln dla miasta by bylo. Miasto mialo dac troche kasy z tego dla Stomilu ale znajac nasz kochany Olsztyn a przedewszytkim hojnosc jego wladz. Byloby to ze 100 tys. na sezon!! I nie ludzcie sie ze 3-ligowa druzyna mialaby miec 8 mln bo to jest nie mozliwe. Co do Aquaparku to prezydent zmenil zdanie i mial wybudowac centrum handlowe. O ile pamietam kolo stadionu OSiR. Mysle ze Stomil awansuje do 2 ligi i wtedy dopiero Michelin da troche kasy. Oczywiscie na pewno nie 8 mln. Dobrze by bylo gdyby dali chociarz 3 mln.

Ja bym sie cieszyl z miliona 8)

wloz8
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 60
Rejestracja: pn 12 kwie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Zatorze

Post autor: wloz8 » ndz 12 wrz, 2004

A ja bym sie nie cieszyl bo milion to za malo na start w 2 lidze. Nie dostalibysmy licencji. Trzeba by wyremontowac stadion i wogle nie wiem co ale koszty by byly.

1945fans
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 107
Rejestracja: śr 18 sie, 2004
Lokalizacja: Pieczewo
Kontakt:

Post autor: 1945fans » ndz 12 wrz, 2004

Chodzi mi o milion na transfery i biezace wydatki jak pensje itp a remontem mozna sie zajac w innym zakresie bo stadion niewyglada za ciekawie

Dawid
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 324
Rejestracja: wt 03 sie, 2004
Lokalizacja: Fc. Olsztynek

Post autor: Dawid » ndz 12 wrz, 2004

I znowu kasa decyduje Wrrrr :evil: :evil: :evil: :!: My kibice to byśmy chcieli żeby było jak najlepiej ale To wszystko zależy min. Od prezydenta miasta i właśnie Pan Małkowski może dużo zdziałać , ale ciekawe ile z jego deklaracji dojdzie do skutku :evil: :!: Mam nadzieje że skoro Pan Małkowski przychodzi na mecz 3 ligowy to jest jakoś przywiazany do tego klubu , czyli Los Stomilu nie jet mu obojętny i przez swoją pozycję i możliwości dokona odpowiednich kroków w celu zabezpieczenia budżetowego np. zeby Stomil mógł wytąpić w 2 lidze a póżnie w 1 :!: Licze że pana możliwości będą w 100 % wykorzystane :ok: :!:

1945fans
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 107
Rejestracja: śr 18 sie, 2004
Lokalizacja: Pieczewo
Kontakt:

Post autor: 1945fans » ndz 12 wrz, 2004

No niestety w dzisiejszych czasach bez kasy nic sie niezalatwi i mam rowniez nadzieje ze Czesiu Małkowski zalatwi co trzeba!! CZesiu wpadaj na młyn :lol:

pztrz
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 596
Rejestracja: czw 19 lut, 2004
Kontakt:

Post autor: pztrz » ndz 12 wrz, 2004

1945fans pisze: Czesiu wpadaj na młyn :lol:
Dobre.... :P

THE CORE
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 524
Rejestracja: śr 17 mar, 2004
Kontakt:

Post autor: THE CORE » ndz 12 wrz, 2004

Wiele ciekawych rzeczy tu usłyszałem. O Czesławie Jerzym na przykład. Jaki to wielki zniego kibic. Czy to on był prezydentem miasta, gdy Stomil spadał z ligi? Albo o budowaniu fabryki dla Michelina przez miasto. Ja ekonomistą ni ejestem, ale zastanawiam się od kiedy to miasta budują prywatnym firmom fabryki?
Zresztą, nie o tym miałem pisać. tak sobie pomyślałem, że jak "misza" ma dawać pieniądze na klub to chyba nie po to by się reklamować w 3 lidze? Awans do 1 ligi to chyba jednak większy wydatek. Choć i tak nie największy. Popatrzcie na jakiej ruinie my gramy. Zakładając, że potencjalny sponsor wesprze klub by się wypromować to chyba będzie musiał wyłożyć pieniądze nie tylko na Stomil ale i na stadion, na którym Stomil gra. A o ile pamiętam to od 2007 roku mecze pucharowe będą rozgrywane tylko na stadionach ze sztucznym oświetleniem, posiadających jedynie numerowane miejsca siedzące, z czego minimum 15 tysięcy pod dachem. A to wszystko oznacza, że praktycznie należałoby wybudować stadion od nowa. Mam tylko nadzieję, że ktoś taki odważny się znajdzie. Teraz budowa drużyn od zera jest w modzie. Wronki, Pniewy, Grodzisk, a nawet Płock, kielce, Włocławek oraz Krakó to dobre przykłady. Czemu więc nie Olsztyn?

adam
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 317
Rejestracja: wt 17 sie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Pojezierze

Michelin

Post autor: adam » ndz 12 wrz, 2004

Wloz8- nie mam pojęcia o czym piszesz. Michelin sam będzie budował fabrykę jako inwestor. Od władz miasta będzie potrzebował "tylko" odpowiednich zezwoleń i jak najwięcej ulg oczywiście.Poza tym Małkowski mówił o konkretnym wsparciu klubu przez fabrykę w kwocie 500tys.zł.(w przyszłym roku).

ODPOWIEDZ