Sponsor

Podziel się swoją opinią na temat wydarzeń w klubie!

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

Marek
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 54
Rejestracja: wt 25 sty, 2005
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Marek » wt 13 gru, 2005

Problemy finansowe czwartoligowego OKS 1945
OKS 1945 Olsztyn traci sponsorów. - Podam się do dymisji, jeśli nie zamkniemy budżetu na rundę wiosenną przynajmniej w 60 proc. - mówi Marian Świniarski, prezes OKS 1945.





Zespół OKS 1945 zakończył rundę jesienną IV ligi na czwartym miejscu w tabeli. Wyniki uzyskane przez drużynę były pozytywne, zwłaszcza po przejęciu funkcji trenera przez Andrzeja Nakielskiego. Działalność klubu wiąże się jednak nie tylko ze stroną sportową. Władze OKS 1945 mają problemy z pozyskaniem pieniędzy na grę drużyny w rundzie wiosennej.

Bez efektu

Ze sponsorowania klubu wycofały się już dwie firmy. - Nie chcę mówić o jakie firmy chodzi, bo liczę na to, że będą jeszcze kiedyś współpracować z klubem - mówi Marian Świniarski, prezes OKS 1945 Olsztyn. - Coraz trudniej jest pozyskać nowych sponsorów. Mam wrażenie, że niektóre firmy nie chcą być sponsorami klubu, ponieważ OKS nie znajduje się w ciągłym blasku fleszy, nie wzbudza wielkiego zainteresowania mediów. Nawet piłkarze chodzili do różnych firm i szukali sponsorów, bez efektu. Pomagają nam tylko ci, którzy po prostu lubią sport. A my szukamy nie tylko dużych sponsorów. Jesteśmy zadowoleni także wtedy, gdy ktoś daje kilkaset złotych miesięcznie.

Ile miesięcznie?

Prezes OKS 1945 ocenia, że miesięczne wydatki klubu w pierwszym półroczu 2006 r. wyniosą 35 tys. zł. To ok. 30 tys. zł miesięcznie mniej niż w poprzednim sezonie, gdy zespół występował w III lidze. A jednak klub ma duże problemy z zebraniem środków na funkcjonowanie w rundzie wiosennej. - Na razie płacimy pensje w terminie, ale nie wiem, jak długo to potrwa. Prędzej zrezygnuję z funkcji prezesa, niż dopuszczę do opóźnień - dodaje Marian Świniarski.

Prezes Świniarski próbował nakłonić do pomocy klubowi firmę Michelin. - Raczej nie ma na to szans. Michelin nie był nawet zainteresowany, by pomóc klubowi w finansowaniu drużyn juniorskich - tłumaczy Marian Świniarski.

Wstępne rozmowy

Prezes prowadzi wprawdzie rozmowy z potencjalnym, znaczącym sponsorem, ale... - Nie mogę zdradzić, o jaką firmę chodzi. Jesteśmy po wstępnych rozmowach. Sprawa wyjaśni się do 23 grudnia, wiele zależy od jej pozytywnego rozstrzygnięcia. Pracuję w klubie już resztkami sił. Wszyscy członkowie zarządu dają na OKS pieniądze. Nie jesteśmy jednak w stanie sami finansować działalności klubu - zapewnia Marian Świniarski.

OKS 1945 nie może też liczyć na duże wpływy z przejścia Tomasza Zahorskiego do pierwszoligowego Groclinu Grodzisk Wlkp. Napastnik olsztyńskiego zespołu ma być wypożyczony do Groclinu z opcją transferu definitywnego. - Na razie możemy dostać symboliczne pieniądze. Większe mogą wpłynąć dopiero w maju. Postanowiłem, że jeżeli będzie bardzo źle, jeśli nie zamkniemy budżetu na rundę wiosenną przynajmniej w 60 proc., to podam się do dymisji - kończy prezes Świniarski.


Gazeta Olsztyńska

Mam nadzieje że nakłonią tego sponsora do 23 grudnia to właśnie chyba chodzi o dobromiejską firme. Bo inaczej będzie bardzo źle z nami.

Awatar użytkownika
Kleofas
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 405
Rejestracja: sob 04 cze, 2005
Lokalizacja: Olsztyn/Pojezierze

Post autor: Kleofas » czw 15 gru, 2005

Może nadarzyła się okazja żeby tą sytuację zmienić
http://www.wm.pl/Index.php?ct=wydarzeni ... &id=796814
Jak taka impreza jest organizowana w Olsztynie widocznie piłka nożna w olsztynie nie została zapomniana a więc może warto zwrócić się do organizatorów takiej imprezy z prośbą o pomoc dla OKS 1945 to może być strzałem w dziesiątkę. Tylko mam jedno prośbę w czasie takiej imprezy musi być spokój i kulturalne dopingowanie. Niech organizatorzy zobaczą że w Olsztynie panuje głód piłki nożnej i panuje wspaniała atmosfera. Jak takie impreza pojawia się w olsztynie moim zdaniem pojawiło się światełko w tunelu teraz czas ten tunel roświetlić. Zarówno w przenośni jak i dosłownie.

Ol(S)ztynianin
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 635
Rejestracja: czw 20 sty, 2005
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ol(S)ztynianin » czw 15 gru, 2005

Ogladałem ten turniej rok temu w Tv. Wyszedł fajnie. Zagrały takie zespoły jak Clarex, chyba jeszcze ten od piłki noznej plazowej, Jagielonia, Reprezentacja aktualna i stara, Reprezentacji Ligi Polskiej oraz mecze kibiców Jagieloni i Wisły Kraków. Wspaniała taka rzecz w Olsztynie promocja Olsztyna, kibiców olsztynskich i bydgoskich oraz OKSu jak by zagrał. Ale z tego co czytam na stronie moje ostatnie zdanie nie ma żadnych podstaw.

staruch
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 40
Rejestracja: sob 15 paź, 2005

Post autor: staruch » czw 15 gru, 2005

trzeba trzymac kciuki by wyszly te rozmowy

Dawid
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 324
Rejestracja: wt 03 sie, 2004
Lokalizacja: Fc. Olsztynek

Post autor: Dawid » sob 17 gru, 2005

Jeżeli "jakaś" fiirma sie pojawi z dobrą ofertą $$$ to napewno wrzucimy do działu sponsor ( zamieścimy informacje o tym wydarzeniu ) na stronie www.fcolsztynek.k9.pl info o tym ( w tym nazwe firmy i strone tej że firmy :!: ) :cool: :idea: :!:
PS. A więc panowie sponsorzy > CzekaMY < :idea: ;1;

Marek
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 54
Rejestracja: wt 25 sty, 2005
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Marek » pt 23 gru, 2005

Wie może już ktoś coś? Czy ta firma wejdzie? miało się wyjaśnić do 23 grudnia więc dzisiaj jest ostatni dzień. Jak coć wiecie to piszcie Pozdrawienia z Mazur dla wszystkich kibiców Stomilu!!!

Bad Boys
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 23
Rejestracja: wt 22 lis, 2005
Lokalizacja: z Jarotowa

Post autor: Bad Boys » pn 26 gru, 2005

a co sadzicie zebysmy my kibice pomogli szukac sponsora mozna by byla np. alozyc jakies sensowne podanie do Michelinu wkoncu kiedys juz nas sponsorowali.......

gadzik
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 89
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2004
Lokalizacja: os. Mleczna

Post autor: gadzik » śr 28 gru, 2005

Olsztyn to jednak zadupie, brak silnych firm które chciałby wesprzeć sport. Jedyną firmą, która w tym kierunku działa to Traveland, ale Ci wspierają swoich, wiec podejrzewam, że gdyby nie było dobrej druzyny piłki ręcznej w Olsztynie to by i Traveland nie sponsorował żadnego innego klubu. Michelin? Wydaje mi sie że odpada, juz obiecywali, że weszliby w sponsoring, a i tak z tego nic nie wyszło. Aczkolwiek fakt faktem IV liga to nie jest łakomy kąsek dla potencjalnych sponsorów, No Druga liga to byłoby coś. Ale żeby dojść nawet do tej II to i jakiegoś, nawet skromnego sponsora trzeba by wycisnąc, i kółeczko sie zamyka.

Inne firmy... olsztyńscy producenci mebli... maja sporo kasy, no ale dla nich nie istnieje coś takiego jak marka oks 1945, a bo to IV liga a bo mało kibiców przychodzi, a to tamto, a to sramto.

Niestety w Olsztynie nie ma warmińskiej wersji Amiki, Groclinu, Tele foniki itp... Dlatego trzeba będzie sie modlic o jakąś marke z głębi Polski, ale takie jak uczy historia niechętnie zapuszczają się w rejony Warmii a tym bardziej Olsztyna... Coż może kiedys?

Nie ukrywam, że duże nadzieje można było wiązać wraz z wejściem LG na tereny warmińsko-mazurskie, ale niestety brak odpowiedniej strefy ekonomicznej i opieszałość władz spowodowała, że LG buduje sie w Mławie a nie w Olsztynie, a przeciez firma LG chętnie rzuca groszem na sport...
Bad Boys pisze:a co sadzicie zebysmy my kibice pomogli szukac sponsora mozna by byla np. alozyc jakies sensowne podanie do Michelinu wkoncu kiedys juz nas sponsorowali.......
jak dla mnie fajny pomysł, ale raczej niewiele da. Skoro władze klubu próbuja ich namówić i im to nie wychodzi (a jednak mają do zaoferowania duzo więcej niż My Kibice), to myslisz ze jakby kibice napisali podanie to by w mgnieniu oka zmienili zdanie? I co by się im zaoferowało? Że kazdy kibic będzie kupował komplet opon Michelin ;) Aczkolwiek gdyby tak pod prośbą o wsparcie finansowe klubu podpisało sie z kilka tysięcy kibiców nooo to może coś by im zatrybiło we francuskich główach?

Bad Boys
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 23
Rejestracja: wt 22 lis, 2005
Lokalizacja: z Jarotowa

Post autor: Bad Boys » śr 28 gru, 2005

niezupelnie ale np wziasc przyklad z Lechii Gdansk ktora tez sama sobie znlazla sponsora dla chcacego nic trudnego!!!

Marek
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 54
Rejestracja: wt 25 sty, 2005
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Marek » wt 03 sty, 2006

i dalej cisza. Coś mi się tu nie podoba. Najpierw miało się wyjaśnić do 23 grudnia potem czytałem że do 1 stycznia. Chyba nic z tego nie wyjdzie (chodzi mi o dobromiejską firmę) a szkoda bo to by był dobry sponsor choć jeszcze poczekajmy może w końcu coś powiedzą czy się udało czy nie. Jak wiecie coś to piszcie na pewno jest tu ktoś z DM wię może coś słyszał ktoś.

goro
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 66
Rejestracja: czw 28 sie, 2003

Post autor: goro » pt 13 sty, 2006

Znalazlem dosc ciekawa rzecz na ktora wpadl nasz nowy rzad :)
przeczytajcie, moze znaci kogos kto che sponsorowac klub i dzieki temu miec spore korzysci:D
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/ ... 10578.html

Awatar użytkownika
Kaspersky
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 38
Rejestracja: czw 07 lip, 2005
Lokalizacja: PIECZEWO
Kontakt:

Post autor: Kaspersky » pt 13 sty, 2006

Fajnie fajnie, ale żeby to się komuś opłacało, to musiałby wpłacać na rzecz klubu małe kwoty a dostawać kwity na duże kwoty, a od tych dużych kwot klub musiałby płacić prowizję, zwaną podatkiem...

wychowany na ogórkach
świeżak na forum
świeżak na forum
Posty: 3
Rejestracja: pt 05 sie, 2005

Post autor: wychowany na ogórkach » pn 27 lut, 2006

myślę że sponsorów nie należy szukać w miejscowościach mniejszych od olsztyna, zdecydowanie istnieje tu wiele firm które z powodzeniem mogłyby zainwestować w OKS1945, dla przykładu a także dla chcących prowadzić rozmowy dla chcących pisać podania dla każdego tego który chce się przyczynić do nawiązania perspektywicznej nawet tytularnej umowy sponsorskiej,
:arrow: Sukces Avans - kolosalna kasa na imporcie agd-rtv na całą polskę z glownej siedziby firmy w Olsztynie
:arrow: MediaMarkt - na takiej luce którą zapełnili w Olsztynie stach pomyśleć ile zarobili
:arrow: Elgrom , 3M, Storex - największe hurtownie budowlane w Olsztynie, gwarantule iż wydają kolosalne kwoty na reklamy
:arrow: Lech - CentrumCiepła - kotly ciepłownicze, j.w.
:arrow: Honda, Ford - nowe salony są przejawem raczej zysków osiąganych przez dealerów tych marek
:arrow: Jurand - stary poczciwy, nowe "najlepsze w polsce" piwko Heban świetnie by się prezentował na koszulkach
:arrow: Real, Tesko-Hit - wiadomo ze skąpcy jakich mało, ale na szkolenie młodzieży chociaż, spóbować nie szkodzi
:arrow: GazetaOlsztńska - sztandarowa gazeta regionu, nie wyobrażam sobie OKS-u bez GazetyOlsztyńskiej
:arrow: Elektryk - hurtownia elektryczna w Olsztynie, tak jakby monopolista w branży na lokalnym rynku
:arrow: Czereszewski, Sokolowski - wydaje mi sie ze takich chwil jakie przeżyli ci Panowie w Olsztynie się nie zapomina

W nadzieji życzę powodzenia

Ol(S)ztynianin
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 635
Rejestracja: czw 20 sty, 2005
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Ol(S)ztynianin » pt 10 mar, 2006

A pamietacie jak Indykpol pisał, ze jak pozwola wybudować Cash&Carry to wyłozy kase na Stomil?

Marek
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 54
Rejestracja: wt 25 sty, 2005
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Marek » pt 10 mar, 2006

Indykpol jest juz chyba niestety sponsorem Travelandu. Wiec na piłke chyba kasy nie daca a szkoda. Ciezko bedzie o dobrego sponsora. Ale ja zawsze bede wiezył ze taki sie znajdzie. Były prowadzone juz rozmowy z jakimś sponsorem z Dobrego i nic z tego chyba nie wyszło.

Awatar użytkownika
Kleofas
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 405
Rejestracja: sob 04 cze, 2005
Lokalizacja: Olsztyn/Pojezierze

Post autor: Kleofas » pt 10 mar, 2006

Dobrze że chociaż miasto wspomaga stomil napewno jest lżej. Swoją drogą czy miasto nie mogłoby wspomóc w szukaniu sponsorów dla stomilu. Przykładem może być Widzew Łódź wystarczą tylko chęci

Awatar użytkownika
goleo6
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 232
Rejestracja: ndz 14 sty, 2007
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: goleo6 » śr 07 lut, 2007

Kleofas pisze:Dobrze że chociaż miasto wspomaga stomil napewno jest lżej. Swoją drogą czy miasto nie mogłoby wspomóc w szukaniu sponsorów dla stomilu. Przykładem może być Widzew Łódź wystarczą tylko chęci
Napisałeś dwa razy Stomil z małej litery, a Widzew z dużej...

Awatar użytkownika
SzEFoo
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 433
Rejestracja: pn 10 maja, 2004
Lokalizacja: POJEZIERZE

Post autor: SzEFoo » śr 07 lut, 2007

w Łodzi czy Krakowie łatwiej znależć sponsora strategicznego niż w całym naszym województwie...

Awatar użytkownika
goleo6
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 232
Rejestracja: ndz 14 sty, 2007
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

sponsor

Post autor: goleo6 » czw 01 mar, 2007

Wraz ze zbliżającym się awansem do 3 ligi trzeba pomyśleć o strategicznym sponsorze, który wziąłby na siebie sprawy finansowe.Słyszałem że Czereś jest kimś w rodzaju menedżera :) to prawda?

Awatar użytkownika
Reggie
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 127
Rejestracja: sob 15 kwie, 2006
Kontakt:

Post autor: Reggie » czw 01 mar, 2007

Czereś pełni funkcję UWAGA!!! AMBASADORA KLUBU cokolwiek to znaczy. To bez wątpienia nowość w zarządach 4 ligowych klubów. hehe
Nie słyszałem o takiej funkcji nawet na Orange Ekstraklasie (aczkolwiek nie przecze, że takowej nie ma ). No coż, oby coś "Cygan" zdziałał i coś znalazł. Trzymam kciuki. Ciekawe ile Czereś dostaje wynagrodzenia za piastowanie tak odpowiedzialnego stanowiska? :) A może to wolontariat?

Awatar użytkownika
goleo6
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 232
Rejestracja: ndz 14 sty, 2007
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: goleo6 » ndz 04 mar, 2007

Reggie pisze:Czereś pełni funkcję UWAGA!!! AMBASADORA KLUBU cokolwiek to znaczy. To bez wątpienia nowość w zarządach 4 ligowych klubów. hehe
Nie słyszałem o takiej funkcji nawet na Orange Ekstraklasie (aczkolwiek nie przecze, że takowej nie ma ). No coż, oby coś "Cygan" zdziałał i coś znalazł. Trzymam kciuki. Ciekawe ile Czereś dostaje wynagrodzenia za piastowanie tak odpowiedzialnego stanowiska? :) A może to wolontariat?
hehe to na pewno wolontariat :D Mając na uwadze sprawę Stomilu jako satelickiego klubu Legii to coś tam jednak robi :)

Awatar użytkownika
PeTi
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 143
Rejestracja: śr 05 kwie, 2006
Lokalizacja: Olsztyn \ Pojezierze

Post autor: PeTi » śr 20 cze, 2007

MAMY NOWEGO SPONSORA!!


Na początek bardzo ważna informacja w kontekście rozgrywek III ligi i działalności klubu. OKS 1945 Olsztyn pozyskał kolejnego znaczącego sponsora. Od połowy czerwca współpracujemy z Grupą RAST - właścicielem sieci supermarketów. Podczas spotkania kończącego rozgrywki IV ligi pragniemy wraz z działem marketingu grupy RAST zaakcentować rozpoczęcie współpracy. Szczególnie mocno zapraszamy wszystkich symaptyków klubu oraz kibiców piłki nożnej w Olsztynie i regionie na wspólne świętowanie awansu do III ligi. Przygotowujemy specjalną oprawę muzyczną. Wraz ze sponsorami klubu rozdamy kibicom pokaźną ilość nagród i gadżetów. W przerwie meczu swoje nietuzinkowe umiejętności zaprezentuje grupa Freestyle Olsztyn - mistrzowie piłkarskiego freestyle (odbijanie piłki prawie każdą częscią ciała). W przerwie również konkurs rzutów karnych dla kibiców. Nagrody za pokonanie z 11 metrów bramkarza OKS 1945 funduje RAST. Po meczu zaplanowaliśmy oficjalną fetę. Poleje się szampan. Do kibiców powędruje sprzęt sportowy. Zawodnicy szykują jeszcze jedną niespodziankę, ale o tym poinformują oni sami najpóźniej w czwratek rano. Niespodziankę (bardzo dużą wręcz ogromną) szykuje również główny sponsor klubu Grupa DBK - autoryzowany dealer DAF. Pragniemy za Państwa pośrednictwem zaprosić jak największą rzeszę kibiców na stadion przy Al. Piłsudskiego. Zapraszamy do sektora rodzinnego (trybuna kryta) oraz do Sektora Biało-Niebieskiego (wejście od ul. Leonharda). OKS 1945 Olsztyn - Motor Lubawa, sobota godz. 16.00, bilety - 5 zł, kobiety i dzieci w wieku szkoły podstawowej - wstęp wolny.

Żródło : www.oks1945.pl

pztrz
zna go kilka osob z ekipy
zna go kilka osob z ekipy
Posty: 596
Rejestracja: czw 19 lut, 2004
Kontakt:

Post autor: pztrz » śr 20 cze, 2007

PAMIĘTAJCIE WCHODZIMY NA II POŁOWĘ :!: TYLKO STOMIL OKS :!:

adam
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 317
Rejestracja: wt 17 sie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Pojezierze

Post autor: adam » śr 20 cze, 2007

Szkoda a może by tak się tylko spóźnić z 15 min......
Co do sponsora to brawo!!!! Chyba w poniedziałkowej G.O. był artykuł o Grupie Rast i jej wielkich planach (ekspansji na Polskę). Pomyślałem sobie doskonały kandydat na sponsora i jest....Jeszcze raz wielkie :brawa:

..::DAWIT::..
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
jak wyjazd to tylko do Iławy i Elbląga...
Posty: 230
Rejestracja: ndz 11 mar, 2007
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: ..::DAWIT::.. » śr 20 cze, 2007

Mam nadzieje, ze taki sponsor pomoze nam wejsc znowu do ekstraklasy:D

ODPOWIEDZ