Sparingi, transfery w Stomilu Olsztyn

Podziel się swoją opinią na temat wydarzeń w klubie!

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

Awatar użytkownika
MieCZniK
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
wie, że "Wyjazd Rzecz Święta"!
Posty: 268
Rejestracja: wt 02 gru, 2003
Lokalizacja: Południe

Post autor: MieCZniK » sob 12 lis, 2005

Ruszkiewicz 8)

staruch
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 40
Rejestracja: sob 15 paź, 2005

Post autor: staruch » ndz 13 lis, 2005

wynik nawet nawet nietrzeba sie wstydzic za naszych chlopaków bałem sier ze dostana jak z Groclinem ( a przeciez Polonia wygrała w Grodzisku)

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » ndz 13 lis, 2005

staruch pisze:wynik nawet nawet nietrzeba sie wstydzic za naszych chlopaków bałem sier ze dostana jak z Groclinem ( a przeciez Polonia wygrała w Grodzisku)
Mecz meczowi nierówny, przytoczyć sobie możesz jeszcze słowa Kazia Górskiego...
Ja osobiście jestem zadowolony z wyniku chłopaków, nie oszukujmy się ale pare klas dzieli nas i Polonię.

Marek
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 54
Rejestracja: wt 25 sty, 2005
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Marek » pn 14 lis, 2005

Ostatnio czytałem że do DKS ma przyjść Ruszkul. W sobote w OKS mają być testowani wyróżniający się zawodnicy juniorów OKS-Naki i kilku z niższych lig. Wiecie może o kogo chodzi? jak coś się dowiedzie to piszcie tutaj o tym.

Awatar użytkownika
POLAK
wie kto jest "Dumą Warmii"!
wie kto jest "Dumą Warmii"!
Posty: 25
Rejestracja: śr 18 maja, 2005
Lokalizacja: SZCZYTNO
Kontakt:

Post autor: POLAK » pn 14 lis, 2005

jak bym byl trenerem przetestowal bym zawodnika Szczycienskiego Mks-u Kamila Debka . . w kazdym meczu strzela przynajmniej 2 gole Pozdro .. :)

MasteR
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 339
Rejestracja: czw 18 sie, 2005

Post autor: MasteR » pn 14 lis, 2005

To nie znaczy ze w OKS-ie stałby się od razu gwiazdą z prawdziwego zdarzenia :) Ale co prawda to prawda bo dobry jest i warto byłoby się mu bliżej przyjrzeć, a może nuż widelec coś z tego będzie :D

MichalMKS
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 665
Rejestracja: pt 14 sty, 2005

Post autor: MichalMKS » pn 14 lis, 2005

POLAK pisze:jak bym byl trenerem przetestowal bym zawodnika Szczycienskiego Mks-u Kamila Debka . . w kazdym meczu strzela przynajmniej 2 gole Pozdro .. :)
Dębek w przerwie letniej miał zasilić Mrągowię, ale nie miał chęci jeździć na treningi, a co najgorsze mówił, że na mecze też by nie dojeżdżał. Tak samo było by z OKS. Kamil to typowy amator, wszystko na miejscu albo, żeby ktoś go dowiózł, a tacy zawodnicy w klubie na pewno nie są potrzebni.

A co do transferów to na razie wiem:
Piotr Ruszkul - (Orlęta Reszel -> Dobromiejski KS)
Dariusz Radziszewski - (OKS 1945 Olsztyn -> Dobromiejski KS (???))
Grzegorz Jóźwiak - (Mrągowia Mrągowo -> Jeziorak Iława)

Marek
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 54
Rejestracja: wt 25 sty, 2005
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Marek » sob 19 lis, 2005

Ktoś był na sparingu? Możecie coś napisać o testowanych piłkarzach. jest tu pare osób z Olsztynka niech ktoś napisze o zawodniku Marcin Gawliński. Jeśli chodzi o Milewskiego szukałem go w kadrze Rominty i nie znalazłem. To jest może junior? ile on ma lat ktoś wie? jak będziecie coś wiedzieć to napiszcie o tej dwójce. Ktoś jeszcze był testowany oprócz naszych juniorów?

Dawid
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 324
Rejestracja: wt 03 sie, 2004
Lokalizacja: Fc. Olsztynek

Post autor: Dawid » sob 19 lis, 2005

Marcin Gawliński , Mława w zeszłym sezonie gdy grała w 2 lidze była nim zainteresowana ale działacze chcieli za dużo $$$ za niego . dobry pomocnik , myśle że nie trzeba by było go motywać bo czy to w 1 czy 4 lidze to jednak STOMIL OLSZTYN 8) !!! Gdyby pozostali piłkarze przyjeli go dobrze to myśle że będzie z niego duży pożytek :) !

Awatar użytkownika
Scott
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 158
Rejestracja: wt 10 lut, 2004
Lokalizacja: ze starowki

Post autor: Scott » sob 19 lis, 2005

Marcin Gawliński - przerost treści nad formą i tyle w tym temacie !!

Pawel
był już na meczu wyjazdowym
był już na meczu wyjazdowym
Posty: 159
Rejestracja: ndz 03 lip, 2005
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Pawel » ndz 20 lis, 2005

Dalej mam nadzieje ze beda testowac Ruszkula z Reszla. Oczywicie jesli Tomek odejdzie, chociaz razem mogli by tworzyc bardzo dobry duet na boisku!

adam
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 317
Rejestracja: wt 17 sie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Pojezierze

Sparingi, transfery

Post autor: adam » ndz 20 lis, 2005

Przecież Ruszkul idzie do Dobrego...

Marek
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 54
Rejestracja: wt 25 sty, 2005
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Marek » pn 21 lis, 2005

Pan Nakielski stawia na bardzo młodych zawodników( co mi się bardzo podoba) i wychodzi to na dobre. Więc i teraz pewnie będzie sprowadzał młodych. Marcin Gawliński(1985), Milewski to jest jeszcze junior Rominty więc 1987 chyba. Potrzebujemy jeszcze napastnika

MichalMKS
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 665
Rejestracja: pt 14 sty, 2005

Post autor: MichalMKS » pn 21 lis, 2005

Szymek Niestatek po raz kolejny trafia do Mrągowii z OKS :).

adam
kiedyś odpalił nawet race
kiedyś odpalił nawet race
Posty: 317
Rejestracja: wt 17 sie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Pojezierze

Sparingi, transfery

Post autor: adam » wt 22 lis, 2005

Dzisiaj w r.o. Nakiel mówił, że do drużyny wraca Osenkowski. Niezły jest i szkoda go było na okręgówki i Łuktę, ale czy zatąpi Zahora...

staruch
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 40
Rejestracja: sob 15 paź, 2005

Post autor: staruch » wt 22 lis, 2005

szymek idzie tam gdzie mieszka i mu sie nie dziwie

[ Dodano: 23.11.2005, 00:06:03 ]
a jeszcze jedno na 90minut.pl pisza ze Ruszkul jest na testach w Amice

Luka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 263
Rejestracja: pt 30 sty, 2004
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Luka » śr 23 lis, 2005

szymek idzie tam gdzie mieszka i mu sie nie dziwie
:hahaha: Masz jakieś złe info na temat zamieszkania

staruch
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 40
Rejestracja: sob 15 paź, 2005

Post autor: staruch » śr 23 lis, 2005

Sorki miasta mi sie pomylily

Marek
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 54
Rejestracja: wt 25 sty, 2005
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Marek » wt 03 sty, 2006

Noworoczne pożegnania pięciu zawodników





Zwolnienia w OKS 1945 Olsztyn - z klubem pożegnali się Dariusz Radziszewski, Artur Łazar, Szymon Niestatek oraz Maciej Paszkiewicz. Wcześniej do Groclinu Grodzisk Wlkp. został wypożyczony Tomasz Zahorski




Wychowanek Pisy Barczewo będzie grał w Wielkopolsce do końca czerwca na zasadzie wypożyczenia z opcją pierwokupu.

Odejście Tomasza Zahorskiego z olsztyńskiego klubu było tylko kwestią czasu - już w przerwie między rozgrywkami był testowany w GKS Bełchatów i Polonii Warszawa. A mecze w Pucharze Polski sprawiły, że zainteresowali się nim działacze Groclinu.

Innym napastnikiem, z którym pożegnały się władze klubu, jest Dariusz Radziszewski - dwa lata temu był królem strzelców w czwartej lidze, a jeszcze w ubiegłym roku, kiedy OKS grał w trzeciej lidze, trenerzy rozpoczynali ustalanie składu właśnie od niego.

Od nowej rundy będzie prawdopodobnie grał w Mrągowii Mrągowo lub DKS Dobre Miasto.

- Darek zostanie tylko wypożyczony, nadal będzie naszym zawodnikiem - mówi Zbigniew Miklas, dyrektor sportowy OKS-u. - Cały czas liczymy na niego i mam nadzieję, że zmiana klubu wyjdzie mu tylko na lepsze.

- Od pewnego czasu nie mogę się przełamać, ale jest to tylko kwestia dłuższego przebywania na boisku - mówi Dariusz Radziszewski. - Jednak nie miałem zbyt dużo okazji do tego, żeby przekonać do siebie trenera Andrzeja Nakielskiego. Spodziewałem się tego, że mogę odejść z zespołu.

Nie inaczej jest z Arturem Łazarem, pomocnikiem olsztyńskiego zespołu. Zawodnik, który pierwsze kroki stawiał właśnie w Olsztynie, ponownie przyszedł do OKS-u przed sezonem 2005/06 - wcześniej występował w Sokole Ostróda. Na początku rundy wychodził na boisko w pierwszym składzie, jednak w miarę upływu czasu często siadał na ławce rezerwowych.

- Nie odmawiam Arturowi umiejętności piłkarskich - mówi olsztyński szkoleniowiec. - Jednak na jego pozycji gra kilku równorzędnych zawodników i ktoś musiał opuścić nasz zespół. Mam już swoją koncepcję gry i właśnie ci zawodnicy, z którymi się pożegnaliśmy, nie pasowali do niej. Drugim czynnikiem są sprawy finansowe - nie mamy zbyt dużo pieniędzy i dlatego tylko w taki sposób musimy oszczędzać.

- Zarząd, zwalniając mnie, tłumaczył się słabą kondycją finansową - mówi Artur Łazar. - Na pewno mam trochę żalu, ponieważ nie uważam się za gorszego od innych zawodników - niestety, takie jest życie. Rozwiązaliśmy umowę za porozumieniem stron i teraz sam przygotowuję się do nowej rundy. Mam już kilka propozycji, ale na razie nie chcę nic mówić, by nie zapeszać.

W OKS bardzo mało występował Szymon Niestatek, który powrócił do zespołu z wypożyczenia z Mrągowii Mrągowo. Informacje o tym, że nie będzie grał już w Olsztynie, pojawiały się jeszcze przed zakończeniem rozgrywek w czwartej lidze.

Olsztyńscy kibice nie zobaczą także Macieja Paszkiewicza, lewoskrzydłowego OKS-u. Wychowanek Polonii Lidzbark Warmiński prawdopodobnie zagra w DKS Dobre Miasto, drugim zespole czwartej ligi. 28-letniemu zawodnikowi skończyła się umowa i stał się wolnym piłkarzem.

- Przede wszystkim szkoda Tomka Zahorskiego, Macieja Paszkiewicza i Artura Łazara - kontynuuje Andrzej Nakielski. - Niestety, tak to już w piłce bywa i musimy sobie radzić bez nich.

Podopieczni Andrzeja Nakielskiego w czwartoligowych rozgrywkach po rundzie jesiennej zajmują czwarte miejsce. Na koncie zgromadzili 33 punkty i mają osiem oczek straty do prowadzącej Olimpii Elbląg. Pierwszy mecz w rundzie rewanżowej zagrają na wyjeździe z Motorem Lubawa w weekend 25-26 marca.

źródło: gazeta olsztyńska

szkoda mi Zahora i Paszkiewicza. Radziszewski się zablokował i nie mógł przełamać. Ucichło coś o Osenkowskim wraca on czy nie bo by się przydał.

gadzik
zabiera szalik Stomilu na mecz
zabiera szalik Stomilu na mecz
Posty: 89
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2004
Lokalizacja: os. Mleczna

Post autor: gadzik » wt 03 sty, 2006

czyli klub opuściło 5 a przyszło.... 0 :?: :?:

Awatar użytkownika
Scott
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 158
Rejestracja: wt 10 lut, 2004
Lokalizacja: ze starowki

Post autor: Scott » wt 03 sty, 2006

Dobrze - Nie Dobrze wszystko pokaze CZAS !! z moich informacji wynika ze na chwile obecna nie szykuja sie wzmocnienia OKS poniewaz Nakielski chce Grac swoimi tylko zeby sie nie sprawdzilo to o czym mysle bo bedzie kiepsko ................... :( cdn.

staruch
stara się chodzić na wszystkie mecze
stara się chodzić na wszystkie mecze
Posty: 40
Rejestracja: sob 15 paź, 2005

Post autor: staruch » śr 04 sty, 2006

Ja licze na inteligencje Nakielskiego. Jezeli uwaza ze Ci zawodnicy sa niepotrzebni lub zbyt drodzy w porownaniu do swoich umiejetnosci to ja sie temu nie dziwie. Licze powodzenie i poządnego przygotowana pilkarz do walki o awans (nie koniecznie w tym sezonie choc lepiej by bylo w tym)

MichalMKS
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 665
Rejestracja: pt 14 sty, 2005

Post autor: MichalMKS » śr 04 sty, 2006

Oprócz Paszkiewicza to ani Łazar, ani Radziszewski nic ciekawego nie pokazali. Byli tylko tyłem dla chłopców wychowanych pod okiem Nakielskiego. A może potrzeba zmiany otoczenia dla tych piłkarzy i tam ich talent błyśnie, bo na pewno taki posiadają. :)

Niestatek po odejściu z OKS zagrał rundę w Mrągowii i grał naprawdę rewelacyjnie. Był wyróżniającym się piłkarzem i nawet strzelał gole. To samo można wspomnieć o Łukaszu Jarząbku ( :) ) też pokazał, że ma naprawdę spore możliwości 8) .

Czy transfery będą potrzebne to zadecyduje trener. Na razie nie widzi dla kogo innego miejsca w składzie, więc na siłę nic nie można robić. :wink: Czekamy na efekty. :P

Awatar użytkownika
Scott
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 158
Rejestracja: wt 10 lut, 2004
Lokalizacja: ze starowki

Post autor: Scott » śr 04 sty, 2006

hehe skoro mowisz ze zawodnicy przez ciebie wymienieni nie byli lepsi od zawodnikow Nakielskiego to powiedz mi ile minut grali za Nakielskiego : Łazar , Niestatek , Radziszewki i za Karmana Jarząbek bo to o nich wspomniales :arrow: jak ktos nie dostaje szansy gry to jak ma udowodnic swoja przydatnosc ??

a i jeszcze odpowiedz na pytanko dotyczace Osenkowskiego zawodnik ten zostaje w Warmiaku Łukta

:arrow: C.D.N

MichalMKS
bił się na ustawce
bił się na ustawce
Posty: 665
Rejestracja: pt 14 sty, 2005

Post autor: MichalMKS » śr 04 sty, 2006

Scott pisze:hehe skoro mowisz ze zawodnicy przez ciebie wymienieni nie byli lepsi od zawodnikow Nakielskiego to powiedz mi ile minut grali za Nakielskiego : Łazar , Niestatek , Radziszewki i za Karmana Jarząbek bo to o nich wspomniales :arrow: jak ktos nie dostaje szansy gry to jak ma udowodnic swoja przydatnosc ??

a i jeszcze odpowiedz na pytanko dotyczace Osenkowskiego zawodnik ten zostaje w Warmiaku Łukta

:arrow: C.D.N
Każdy trener ma inną wizję budowania zespołu. U jednego jesteś potrzebny, a u drugiego nie. Karman w lini obrony stawiał na ludzi z doświadczeniem i większym ograniem, a Nakielski na swoich zaufanych ludzi, z którymi już coś osiągnął i ma zamiar jeszcze osiągnać. Wiadomo, że każdy chce grać i rozwijać swoje umiejętności, ale do tego musi jeszcze zyskać zaufanie w oczach szkoleniowca i wtedy ma większe szanse na grę. Łazara widziałem w kilku spotkaniach oraz sparingach i według moje opini nie zasługiwał na grę w pierwszym składzie. Wolny, statyczny, a to tego bardzo niedokładny. Od takiego zawodnika z doświaczeniem wymaga się więcej. Niestatek nie prezentował się gorzej od swoich konkurentów, ale miejsce na boku prawej oborny zostało przeznaczone dla jednego z filarów olsztyńskiej ekipy - Gabrusewicz, więc o miejsce w składzie było mu naprawdę bardzo ciężko, skąd też nie miał okazji na pokazanie się. Co do Radziszewskiego to miał naprawdę wielkie szansę na grę w pierwszy składzie, ale nie potrafił jej wykorzystać. Teraz kiedy zawodnicy odchodzą, każdy ma żal do trenera, że nie dawał im szansy gry, że nie mieli okazji się pokazać. Taka jest piłka. U jednego jesteś gwiazdą, a u drugiego zwykły przeciętniakiem. :)

A co do Osenkowskiego to wielka szkoda, bo Tomek to naprawdę niezły zawodnik, który potrafi roztrzygnąć o losach spotkania. Z pewnością na przeszkodzie stanęły finanse, choć na pewno nie tylko. Teraz lukę po Zahorski będzie ciężko załatać, bo przecież Radziszewski też opuszcza drużynę. Czy młodzi zawodnicy dadzą radę? A może trener planuje jakiś hit transferowy na tą pozycję. Mam nadzieję, że szybko się o tym przekonamy i nie będziemy żyli w niepewności. :wink:

ODPOWIEDZ